fali ti na karti... velikim slovima...batara wrote:Eto ga
DZABA STE KRECILI
btw... evo ode Krajina Osiguranje u kurac...
bas su imali divan dan... mislim da im je dosta, da ne precerujemo
fali ti na karti... velikim slovima...batara wrote:Eto ga
Aferim!Prpa.ba wrote:Objavom ovih rezultata zavrseno je nacionalno budjenje Bosnjaka. Lova u mutnom vise nema: amorfni termin "bosanski mMuslimani" moze u zasluzenu mirovinu. Bosnjaci smo, nacionalna drzava nam je BiH, govorimo bosanskim jezikom i kulturoloski smo spoj europskog i orijentalnog. Vecina su muslimani, ali ima nas i u manjim procentima i ponosnih agnostika, kao sto vjerujem da ima i raznih drugih vjerskih osjecanja.![]()
Iskreno se nadam da ce ovo imati i vazan psiholoski momenat na moje sunarodnjake. Mi nismo "jedan od konstitutivnih naroda" koji "zive" na teritoriji BiH: vecinski smo narod i imamo odgovornost prema nasoj maticnoj drzavi da ona bude mjesto lijepog zivljenja za Bosnjake kao i sve ostale narode koji u njoj zive na cijeloj teritoriji.
Ma nebitno, možeš biti i pripadnik sientološke crkve ali da nas okuplja ideja BiH kao zajedničke države svih koji je vole i poštuju njene zakone.L u c i f e r wrote:Lijepo recenoPrpa.ba wrote:Objavom ovih rezultata zavrseno je nacionalno budjenje Bosnjaka. Lova u mutnom vise nema: amorfni termin "bosanski mMuslimani" moze u zasluzenu mirovinu. Bosnjaci smo, nacionalna drzava nam je BiH, govorimo bosanskim jezikom i kulturoloski smo spoj europskog i orijentalnog. Vecina su muslimani, ali ima nas i u manjim procentima i ponosnih agnostika, kao sto vjerujem da ima i raznih drugih vjerskih osjecanja. [emoji106]
Iskreno se nadam da ce ovo imati i vazan psiholoski momenat na moje sunarodnjake. Mi nismo "jedan od konstitutivnih naroda" koji "zive" na teritoriji BiH: vecinski smo narod i imamo odgovornost prema nasoj maticnoj drzavi da ona bude mjesto lijepog zivljenja za Bosnjake kao i sve ostale narode koji u njoj zive na cijeloj teritoriji.
Samo bih dodao: i ateista. [emoji4]
Tacno odmor za oci ovo zelenilo, amin da maslinasta proguta ove svjetlije uskorobatara wrote:Eto ga...masAllah sad nas je 50,11%, za 50godina ocekujem da ova brojka poraste minimum na 75-80%![]()
![]()
Pogresna interpretacija demokratije, gdje ja mogu rec sta god mi padne na um ali niko ne benda..."Ostali" i srpske/hrvatske manjine su ti koji su bosnjacima dali pozitivan PR na medjunarodnom planu, tako da ne smatram se nesto duznim bosanjcima vec naprotiv smatram se prevarenim.Drvosjeca iz Dejcica wrote: Potpuno pogrešno, odnosno zlonamjerna interpetacija. Sredine gdje dominiraju Bošnjaci pružaju mogućnost, kakvu takvu, da budeš ipak drugačiji, da kažeš da ne podržavaš ili nisi dio te većine. Sredine sa dominantno srpskim i hrvatskim življem su po tom pitanju dosta konzervativnije (netolerantnije), da ne upotrijebim neki drugi izraz. Zato je i dokazano ovim popisom da tih "ostalih" imaš najviše u sredinama gdje su Bošnjaci dominantni. Ovaj popis je također oborio i neke srpske mitove kao onaj o 100.000 Srba koji su napustili Sarajevo, u stvarnosti ih fali 40.000+ gotovo isto kao i Bošnjaka.
Upravo takoDrvosjeca iz Dejcica wrote:Ma nebitno, možeš biti i pripadnik sientološke crkve ali da nas okuplja ideja BiH kao zajedničke države svih koji je vole i poštuju njene zakone.L u c i f e r wrote:Lijepo recenoPrpa.ba wrote:Objavom ovih rezultata zavrseno je nacionalno budjenje Bosnjaka. Lova u mutnom vise nema: amorfni termin "bosanski mMuslimani" moze u zasluzenu mirovinu. Bosnjaci smo, nacionalna drzava nam je BiH, govorimo bosanskim jezikom i kulturoloski smo spoj europskog i orijentalnog. Vecina su muslimani, ali ima nas i u manjim procentima i ponosnih agnostika, kao sto vjerujem da ima i raznih drugih vjerskih osjecanja. [emoji106]
Iskreno se nadam da ce ovo imati i vazan psiholoski momenat na moje sunarodnjake. Mi nismo "jedan od konstitutivnih naroda" koji "zive" na teritoriji BiH: vecinski smo narod i imamo odgovornost prema nasoj maticnoj drzavi da ona bude mjesto lijepog zivljenja za Bosnjake kao i sve ostale narode koji u njoj zive na cijeloj teritoriji.
Samo bih dodao: i ateista. [emoji4]
Obrnuo si brojeve. Bošnjaka je više za 40.000 u odnosu na 1991, a ne manje. Sada ih ima 222.457, a 1991. je bilo 182.503. A Hrvata je 1991. bilo 24.241, a sad ih ima 11.000 manje.General War wrote:
Smanjen je broj stanovnika u glavnom gradu BiH sva tri konstitutivna naroda, ali najmanji demografski pad pretrpjeli su Hrvati: 1991. godine u četiri gradske opštine živjelo je 16.241 Hrvata a danas živi 13.604. Hrvata je dakle manje za 2.637.
Manje je i Bošnjaka, i to za skoro 40.000[/u]! Na popisu 1991. godine bilo ih je 222.457, a danas 182.503, što je manje za 39.954.
Samo djelimicno tacno. Bosnjacki nacionalizam nije tamo otvoren. Zato je ok da budes bosanac u sarajevu iako se zoves dragan ili milos ali nije ok da budes bosanac i zoves se mirza.Drvosjeca iz Dejcica wrote:Potpuno pogrešno, odnosno zlonamjerna interpetacija. Sredine gdje dominiraju Bošnjaci pružaju mogućnost, kakvu takvu, da budeš ipak drugačiji, da kažeš da ne podržavaš ili nisi dio te većine. Sredine sa dominantno srpskim i hrvatskim življem su po tom pitanju dosta konzervativnije (netolerantnije), da ne upotrijebim neki drugi izraz. Zato je i dokazano ovim popisom da tih "ostalih" imaš najviše u sredinama gdje su Bošnjaci dominantni. Ovaj popis je također oborio i neke srpske mitove kao onaj o 100.000 Srba koji su napustili Sarajevo, u stvarnosti ih fali 40.000+ gotovo isto kao i Bošnjaka.General War wrote: Pa gdje ce postojat kad njihov najveci dio populacije mjenja ime svakih par decenija...nebi me iznenadilo neki novi dekret kad dodje iz dupeta u glavu za jos jednim promjenom naziva.
Jebiga ne kažem da je idealno i uvijek može bolje ali je indikativan podatak da su "ostali" većim dijelom kod Bošnjaka a ne kod Hrvata u Širokom ili kod Srba u Bijeljini. Smatram da nigdje nema baš istinske demokratije osim možda u drevnoj Atini u 5 vijeku p.n.e...karikiram naravno.General War wrote:Pogresna interpretacija demokratije, gdje ja mogu rec sta god mi padne na um ali niko ne benda..."Ostali" i srpske/hrvatske manjine su ti koji su bosnjacima dali pozitivan PR na medjunarodnom planu, tako da ne smatram se nesto duznim bosanjcima vec naprotiv smatram se prevarenim.Drvosjeca iz Dejcica wrote: Potpuno pogrešno, odnosno zlonamjerna interpetacija. Sredine gdje dominiraju Bošnjaci pružaju mogućnost, kakvu takvu, da budeš ipak drugačiji, da kažeš da ne podržavaš ili nisi dio te većine. Sredine sa dominantno srpskim i hrvatskim življem su po tom pitanju dosta konzervativnije (netolerantnije), da ne upotrijebim neki drugi izraz. Zato je i dokazano ovim popisom da tih "ostalih" imaš najviše u sredinama gdje su Bošnjaci dominantni. Ovaj popis je također oborio i neke srpske mitove kao onaj o 100.000 Srba koji su napustili Sarajevo, u stvarnosti ih fali 40.000+ gotovo isto kao i Bošnjaka.
Upamti Amerika i zapad su branili BiH a ne bosanjcko pitanje, ali neka smo i to izdefinisali za drugi put.
Objavljeni su.Rizvan wrote:Hoće li biti objavljeni podaci za naselja, i kad?
Alfons Kauders wrote:fali ti na karti... velikim slovima...batara wrote:Eto ga
DZABA STE KRECILI
btw... evo ode Krajina Osiguranje u kurac...
bas su imali divan dan... mislim da im je dosta, da ne precerujemo
DzamahirijaDrvosjeca iz Dejcica wrote:Tekbir!batara wrote:Eto ga
![]()
A je li bolje biti Muhamed u Al-Raqqah u Siriji ili Muhamed u Berlinu.Bodkin wrote:Samo djelimicno tacno. Bosnjacki nacionalizam nije tamo otvoren. Zato je ok da budes bosanac u sarajevu iako se zoves dragan ili milos ali nije ok da budes bosanac i zoves se mirza.Drvosjeca iz Dejcica wrote:Potpuno pogrešno, odnosno zlonamjerna interpetacija. Sredine gdje dominiraju Bošnjaci pružaju mogućnost, kakvu takvu, da budeš ipak drugačiji, da kažeš da ne podržavaš ili nisi dio te većine. Sredine sa dominantno srpskim i hrvatskim življem su po tom pitanju dosta konzervativnije (netolerantnije), da ne upotrijebim neki drugi izraz. Zato je i dokazano ovim popisom da tih "ostalih" imaš najviše u sredinama gdje su Bošnjaci dominantni. Ovaj popis je također oborio i neke srpske mitove kao onaj o 100.000 Srba koji su napustili Sarajevo, u stvarnosti ih fali 40.000+ gotovo isto kao i Bošnjaka.General War wrote: Pa gdje ce postojat kad njihov najveci dio populacije mjenja ime svakih par decenija...nebi me iznenadilo neki novi dekret kad dodje iz dupeta u glavu za jos jednim promjenom naziva.
Bosanstvo jeste drugo ime i za jugonostalgicare i islamofobe, i umisljenu elitu, i one sto nastoje biti neki visi stalez. Svi smo mi po defaultu pripadnici bosanskohercegovacke nacije jer se po imenu drzave svugdje u svijetu tako imenuje. To nikada nije bilo sporno. Bosanac je bio i ostao samo regionalna i kulturoloska odrednica, isto kao Hercegovac,..General War wrote:
Pa i Bosnjacki lideri se upiru iz svih petnih zila da dokazu da je i Bosanstvo drugo ime za jugonostalgicare itd...Srpski i Hrvatski nacionalisti se niti ne trude da javno kazu sto misle, bosnjacki pokusavaju da sjede ne dvije stolice i mislim da ce ova politika doci glave i bosni kao cjelovitoj zemlji...ali boze moj sami pali,sami se ubili, procenat bosnjaka moze samo rasti tamo gdje ih i ima i do sada u dvotrecinskoj vecini.
ALLAHU EKBER!!! [emoji3]mO k3 wrote:DzamahirijaDrvosjeca iz Dejcica wrote:Tekbir!batara wrote:Eto ga
![]()
Nisu, jer sve je to subjektivno, popisivač nije obučen da utvrdi stepen pismenosti osobe tako da uzima podatke koje osoba iznese.Toffee karamela wrote:Pa jesu taj papir s jednostavnim textom nosali popisivači sa sobom, jesu li ga poturali ljudima pod nos, onako ofrlje ko im se učini sumnjiv?Krokodajl wrote:@Karamela
Mislim da je stajalo da je osoba pismena "ako bez većih poteškoća može ovladati čitanje jednostavnog teksta".
Tako je mislim pisalo u onom pravilinku o popisu stanovništva.
Cjepidlačim s ovim jer me baš zanima metodologija rada pri utvrđivanju ove stavke.
Nisam ja vec copy-paste sa BN-a, nisam provjeravao.bonersa wrote:Obrnuo si brojeve. Bošnjaka je više za 40.000 u odnosu na 1991, a ne manje. Sada ih ima 222.457, a 1991. je bilo 182.503. A Hrvata je 1991. bilo 24.241, a sad ih ima 11.000 manje.General War wrote:
Smanjen je broj stanovnika u glavnom gradu BiH sva tri konstitutivna naroda, ali najmanji demografski pad pretrpjeli su Hrvati: 1991. godine u četiri gradske opštine živjelo je 16.241 Hrvata a danas živi 13.604. Hrvata je dakle manje za 2.637.
Manje je i Bošnjaka, i to za skoro 40.000[/u]! Na popisu 1991. godine bilo ih je 222.457, a danas 182.503, što je manje za 39.954.
To što si postavila je samo za nivo države, entiteta i opština. Mene interesuje, kada će biti objavljeni podaci za naselja?piupiu wrote:Objavljeni su.Rizvan wrote:Hoće li biti objavljeni podaci za naselja, i kad?
http://www.popis2013.ba/
Nema se sta slaviti, puno vise ljudi bi se izjasnilo kao Bosanci kada je nastala pjesma.Danguba wrote:Danas nam je divan dan, divan dan, divan dan
nasoj Bosni rodjendan, rodjendan, rodjendan
zivjela zivjela i stecna nam bila
zivjela zivjela i srecna nam biiilaaa
hiphip huuuraaaa