Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2876 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Connaisseur Karlin »

piupiu wrote:
Connaisseur Karlin wrote:Ko je inventor Vilerovih goblena?
Pa, naivni umjetnik-samoupravljač. :D
aaa Bogami si u pravu :D sad provjerih :thumbup: :kiss:

http://www.goblenart.com/

http://www.mobiliernational.culture.gou ... s-gobelins

vidi fabrike,covjece,a ko bi rek'o da je ovo fabrika :D :shock:

Image

ljepota :-D

@petunia,kad ce-mo pricati o pilatima :-D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2877 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Connaisseur Karlin »

Krokodajl wrote:Eh prva predstava... hajde sad se sjeti šta sam prvo gledao mada uz svo to pozorište samo traume imam, ovi me vilerovi gobleni uvijek podsjete na Emira Hadihafizbegovića i "godine prevare" i to teško vrijeme..

A prije sada već i 3 godine (zar je već toliko prošlo :shock: ) baš dan dva pred teatar fest u Doboju koji planirah posjetiti, poplave odnesoše i to i biblioteku koja se baš na prvi dan poplava trebala svečano otvoriti nakon rekonstrukcije, ali eto sada UNESCO i Francuzi napraviše još noviju i ljepšu ali eto...
ovo zvuci traumaticno :shock: :kiss:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2878 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Connaisseur Karlin »

a vi o opet muzici,baletima,operama,pozoristima,ma sve sam to "isprobala" ,ali ja sam definitvno vizuelni aficionado umjestnosti :-D :kiss:
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2879 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

I HMOMKMUS zaledio. Nidje nikog. :D

Najsumnjivije mi je v'oma sumnjivo odsustvo mede i jele. Da nisu dobili onu nagradu, pa piju bez nas? :twisted:
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#2880 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by medvjed23 »

bogme tužno je piti kad je, što bi reko jelin omiljeni autor, daleko sve što je srcu drago.. al šta je tu je, zima stisla, sve zaledilo, ništa ne vozi, ne možemo jedni do drugih, pa meni i jeli preostaje samo da vam iz kafane uputimo jedan srdačan pozdrav, uz prigodne uglazbljene stihove o srcu što se, udaljeno od drugova, sprema pući :sad:



naše usne su na rubovima čaša, a misli sa vama Image
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2881 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Connaisseur Karlin »

piupiu wrote:I HMOMKMUS zaledio. Nidje nikog. :D
da docaram vizuelno :D :-D

http://poulwebb.blogspot.com/2011/12/sn ... tings.html

my favs:

Image

Claude Monet

Image




Mikhail Germashyov 1897
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#2882 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Krokodajl »

Image

Susaki yuki no asa - Sniježno jutro u Susakiju.

Utagawa Hiroshige, 8 snježnih pejzaža iz Istočne prijestolnice (Edoa/Tokija)

Smrzlo da ne može dalje :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2883 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Connaisseur Karlin »

Krokodajl wrote:Image

Susaki yuki no asa - Sniježno jutro u Susakiju.

Utagawa Hiroshige, 8 snježnih pejzaža iz Istočne prijestolnice (Edoa/Tokija)

Smrzlo da ne može dalje :D
citala sam da je top deset gradova, a od istih je pet u Japanu sa najvecim snjeznim padavinama :-D
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#2884 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Krokodajl »

Da @Karlin vjerujem u to Japan ima uistinu ogromne sniježne padavine, nisu dva put džaba zimske Olimpijske ugostili :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2885 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Connaisseur Karlin »

Krokodajl wrote:Da @Karlin vjerujem u to Japan ima uistinu ogromne sniježne padavine, nisu dva put džaba zimske Olimpijske ugostili :D
al' to je snijeg "do plafona" a ja sam to samo jednom u zivotu vidjela na Kupresu :lol: :-D a zivjela sam u zoni Alpa,i ne vidjeh tako nesto :-D
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#2886 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by medvjed23 »

Bilo je lakše voljeti te iz daljine,
Biti s tobom u noćima beskrajnih književnih rasprava
Dok se magla dizala na moru i odmah ruke otklanjao
Ona pamćenja što se nisu uklapala
U rečenične nizove čežnje:
Ništa nije moglo narušiti predodžbu o tebi.
Sad izbliza siliš me da te osjećam kao truli zub
Otvorenu ranu, čekićanje živca, živo meso besmisla
Bolest pred kojom smo bespomoćni i ti i ja
Kao pred kakvim istinskim proglasom
Propasti.
A nekad je ljubav bila čist i doslovan
Doživljaj samoće.
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2887 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

FGR Londona :D

Image

Blumsberi grupa - primer intelektualne angažovanosti

Blumsberi grupa predstavlja retko uticajan i zanimljiv intelektualni krug nastao u Velikoj Britaniji na razmeđu epoha.

Prirodu i delovanje ove skupine radikalnih mislilaca i umetnika teško je tačno predstaviti bez uvida u istorijske i društvene promene koje potresaju Britansku imperiju u prvoj polovini XX veka. Među najvažnijima jesu raspored ekonomskih snaga koji se iz korena menja jer zemljoposedničko plemstvo gubi bogatstvo. Ono prelazi u ruke krupnih kapitalista. Srednja klasa sa ogromnim brojem činovnika i državnih službenika sve više učestvuje u vlasti, siromašenje nižih slojeva je sve veće, a nezaposlenost je ogromna. Engleska prestaje da gospodari svetskom ekonomijom, imperijalizam, naročito nakon nemira u Irskoj i pobede pristalica nezavisnosti, zapada u krizu.

Britansko društvo guši se u ustajalom vazduhu viktorijanske klime. Revolucionarni zahtevi za promenama stižu sa društvenih margina i ispoljavaju se u čestim štrajkovima i protestima radničkih sindikata. Ali tih zahteva za promenama u višim, konzervativnim krugovima nema.

Osim u delima pojedinih pisaca poput Oskara Vajlda, Čarlsa Dikensa, Herberta Lorensa, Džejmsa Džojsa i još nekolicine, društvena kritika koja bi pokrenula širi intelektualni krug praktično ne postoji. Sa pojavom Blumsberi grupe to se polako menja.

Ko su bili Blumsberijevci?

Oni su najbolje što je Engleska imala da pruži – mladi, obrazovani potomci uglednih porodica koji su uvideli nužnost otpora onome što je gušilo razvoj engleskog društva, a što je umnogome bila i kriza evro-američkog kapitalističkog sveta. Blumsberi nije bio ni politički niti bilo kakav socijalni pokret i po mnogo čemu, kao što ćemo videti, bio je kontroverzan. Međutim, uticaj grupe na intelektualna, kulturna i politička dešavanja u Engleskoj u prvoj polovini XX veka bio je veliki.

Grupa je nastala spontano prvih godina XX veka u domu spisateljice Virdžinije Vulf. Virdžinija (devojački Stiven), Vanesa, Adrijan i Tobi, deca Ser Leslija Stivena, aristokrate i uticajnog pisca viktorijanske epohe, okupila su oko sebe neke od članova prestižnog studentskog kluba Kembridža, Midnight Society, koji su pomalo mladalački nadobudno, nazivali sebe apostolima. Njihova večernja okupljanja u domu Stivenovih bila su neformalna i na njih niko nije dolazio da bi pokazao toaletu ili uživao u bogatoj trpezi. Posluženja su, kako svedoče dnevnici učesnika, bila skromna, ali su razgovori bili intelektualna raskoš.

Jezgro grupe koja se okupljala i delovala gotovo tri decenije, pored Stivenovih činili su pisac Edvard Morgan Forster, slikari Rodžer Fraj i Dankan Grant, istoričari i ekonomisti Liton Strejči, Džon Mejnard Kejns, Leonard Vulf (budući Virdžinijin muž), Dezmond Mek Karti i kritičar Klajv Bel. Redovan posetilac na početku bio je i T. S. Eliot. Mnogi značajni britanski umetnici i intelektualci bili su periodični članovi Blumsberi grupe. Vrlo brzo grupa je postala poznata kao Kembridž u Londonu.

Karakteriše je izrazit antikonformistički stav, a zahtev za slobodom biće jedna od glavnih ideja grupe sve vreme njenog trajanja. Iako su skoro svi članovi pripadali višim društvenim staležima, sense of fun (smisao za šalu) bio je cenjen više nego plemićko poreklo. Na novac i materijalno bogatsvo gledalo se kao na sredstvo koje obezbeđuje intelektualnu slobodu, pre svega.

Stav ovih mladih ljudi najbolje je u svojim kritičkim osvrtima na književnike prethodne epohe objasnila Virdžinija Vulf: „U XIX veku pisci su još pripadali plemićkoj klasi. Oni potpuno prihvataju predrasude svoje klase i žive od bogatstva svoje porodice, pa ih ne pogađaju duboke promene koje potresaju svet: oni nastavljaju da žive i pišu kao da se ništa ne događa. Ali od 1925. dok se tu učvrstila revolucija, tamo komunizam, onamo opet fašizam, kula od slonove kosti na koju su se oni bili popeli počinje veoma da se naginje na levu ili na desnu stranu. Ako sada više ne mogu da ostanu ravnodušni prema politici, oni žive u najneugodnijoj dilemi: znaju da njihove povlastice počivaju na tiraniji ili nepravdi, ali su još uvek nesposobni da ih odbace... Neka stoga skupe hrabrosti da napuste družinu nakrivljene kule, pa neka počnu da pripremaju umetnost jednog istinskog demokratskog doba.“

Blumsberijevci se nisu plašili da zauzmu stranu. Članovi grupe po svojim stavovima pripadali su političkoj levici. Očekivano, bili su zbog toga napadani od strane konzervativnih krugova kojima su pripadale i njihove porodice.

Kritiku nisu izazivali samo tim. Kao što smo rekli, grupa je bila kontroverzna, u pravom smislu te reči.

Blumsberi nije imao program delovanja, ali su članovi bili ujedinjeni oko ideje proizišle iz filozofije Džordža Edvarda Mura i njegovog dela Principia Ethica: „Daleko najznačajnije od svega što znamo ili bismo mogli znati jesu izvesna stanja svesti koja se, uglavnom, mogu opisati kao zadovoljstvo koje nam pružaju druženja sa raznim ljudima i uživanje u lepim predmetima.“

Klajv Bel, član grupe, na svoj način izrazio je šta su intelektualni i duhovni imperativi njenih članova: „Čovek se smatra civilizovanim samo ako je njegovo osećanje vrednosti izoštreno tananim procenjivanjem umetničkog dela.“ Razvijenog čoveka prema Belu odlikuju i „ljubav prema istini i lepoti, trpeljivost i intelektualno poštenje, užasavanje od dosade, smisao za humor i lepo ponašanje, radoznalost, odvratnost prema vulgarnosti, grubosti i pompi, bežanje od sujeverja i preterane čednosti, smelo prihvatanje životnih zadovoljstava, želja za potpunim izražavanjem, težnja za liberalnim vaspitanjem, preziranje utilitarizma i ćiftinskog duha, jednom reči, ljubav prema blagosti i svetlosti (sweetness and light)“.

U praksi, međutim, Blumsberijevci nisu bili nimalo slatki ni blagi. Napadali su svojim pronicljivim kritikama, visprenim šalama, ironijom i sarkazmom i često provocirali rigidni, konzervativni britanski duh. Herbert Lorens nazvao ih je „balegarima koji ujedaju kao škorpije“.

Pacifizam, antimilitarizam, feminizam, kritika religije, borba za socijalno obespravljene, seksualna sloboda, neke su od važnijih tema koje su Blumsberijevci predstavljali. Poslednje je naročito izazivalo skandale u londonskim krugovima jer članovi Blumsberija nisu krili svoje homoseksualne i biseksualne sklonosti. Pritom su zastupali ideju o poligamiji, i njihovo razmišljanje i ponašanje u vezi sa partnerstvom, brakom i seksualnošću bili su nepojmljivo slobodni i nekonvencionalni za ono vreme. Čvrsto su se držali ideje da su među najvažnijim ciljevima u životu ljubav, stvaralaštvo, estetsko uživanje i sticanje znanja.

Zanimljivo je da je grupa negovala harmonične odnose, bez unutrašnjih raskola, trzavica i sukoba koji su očekivani u komplikovanim emotivnim odnosima kakvi su postojali među njenim članovima. Tokom dugog niza godina ostali su bliski i sarađivali su međusobno u stvaralačkom radu.

Ovoj zlatnoj mladeži kao da ništa što su vaspitanjem usvojali nije bilo sveto. Od većih skandala koje su priredili, zabeležena je tzv. afera „Abisinski car“ kada su uspeli da ubede oficira Kraljevske mornarice da car Etiopije sa svojom pratnjom želi da obiđe njegov brod. Maskirani i našminkani, pojavili su se na brodu „Drednout“ glumeći cara i pratnju. Prevara je otkrivena naknadno i izazvala je burnu reakciju vlasti i štampe. Sigurno je da su nekažnjeno prošli jer su svi poticali iz uglednih porodica koje su, verujemo, svojim ponašanjem dovodili do očaja.

Čime je zapravo ova skupina razuzdane, moguće i razmažene mladeži, provocirala i kako je postala bitna? Kritičari se nisu libili da ih nazivaju ni najpogrdnijim imenima. Optuživali su ih za nepatriotizam, snobizam, elitizam, raspusnost i bezobrazluk. Međutim, trn u oku svima je bio to što je uz ovo njihovo neprikladno ponašanje i razmišljanje išla i izuzetna obrazovanost, talentovanost i originalnost.

Za sve članove karakteristično je da su se dosta kasno intelektualno ostvarili i potvrdili. Ali kada su jednom stupili na društvenu scenu, više niko nije mogao da porekne njihov značaj.

To sazrevanje grupe desilo se nakon I svetskog rata koji je za sobom ostavio gorčinu, potvrdio apsurd ratovanja i pogrešan pravac u kom je svet krenuo.

Jakovljeva soba Virdžinije Vulf izlazi 1922. (kada i Džojsov „Uliks“ i Eliotova „Pusta zemlja“ – godina koja označava defintivni kraj starog doba u književnosti) i Blumsberi grupa zahvaljujući Virdžiniji biva uvrštena u svetski značajne literarne i intelektualne pokrete.

Nakon rata Forster piše „Putovanje u Indiju“, roman koji će bitno izmeniti sliku imperijalizma slikajući njegovu stranu o kojoj se nije ranije pisalo. Forster če se ubrzo uvrstiti i u vrh esejsističke engleske književnosti. Liton Strejči proslavio se svojim delom o viktorijanskom dobu kao i biografijama o Viktoriji i Elizabeti, kojima je izmenio ovaj žanr gotovo iz korena unoseći u njega objektivni, kritički pristup, kao i duhovito predstavljanje događaja. Rodžer Fraj postaće možda najznačajniji umetnički kritičar u Engleskoj. Dankan Grant i Virdžinijina sestra Vanesa predstaviće Engleskoj svojim radom moderne tokove evropskog slikarstva. Leonard Vulf kao izdavač uvešće u književni i intelektualni život moderne, avangardne i nedovoljno poznate, a značajne autore vremena. Kejns postaje jedan od najznačajnihijih ekonomista XX veka.

Neobična i jedinstvena po tome što je zaista i živela principe koje je zagovarala, Blumsberi grupa inspirisala je potonje umetnike i intelektualce. I pored mnogobrojnih kritika koje joj se upućuju, neosporno je da je postavila veoma visok intelektualni standard. Spontana intelektualna razmena i duh prijateljstva, nasuprot rigidnim pravilima političkih i religioznih organizacija, bili su plodno tle za razvoj. Grupa je negovala polemike i najznačajnija ostvaranja njenih članova prirodno su nastala iz konfrontiranja stavova članova (istinski demokratski duh o kojem je u svojim esejima pisala Virdžinija).

U teoriji idealistička, u praksi radikalna, Blumsberi grupa jedinstven je svetao primer intelektualne angažovanosti i odgovornosti.

http://www.akuzativ.com/teme/909-blumsberi-grupa
Last edited by piupiu on 11/01/2017 13:11, edited 2 times in total.
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2888 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

medvjed23 wrote:
Bilo je lakše voljeti te iz daljine...


:izet:
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#2892 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Krokodajl »

@Karlin, i do 10 metara, ja sam najviše vidio u Slovačkoj u Tatrama kada sam prolazio cestom a sa strane 3 metra snijega, voziš a ne znaš kud.

Na današnji dan 1966. umro je Alberto Giacometti, jedan od poznatijih post impresionističkih skluptora.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Alberto_Giacometti

Njegov lik se nalazi i na novčanici od 100 Švicarskih franaka.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2893 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by ¤ jelena ¤ »

Javljam se na raport! :D Tu sam, čitam vas i za promjenu u sebi razmišljam. :D

A ta @krznena neman23 nek dobro pazi šta priča o mojim omiljenim autorima, bolje bi joj bilo.... :twisted: ...štip... :ovoono: :skoljka:

edit....

međede, ko je napiso tu pjesmu što je pjevaju Arsen i... taj bljakasti s njim u duetu?

i ko je napiso tu pjesmu što si je postavio poslije ove pjesme što je pjevaju Arsen i ... taj bljak...ssimo?

Ništa ne znam - mrzim kad ništa ne znam! :twisted: :oops1:
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#2894 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by medvjed23 »

nemoj tako, nemoj se podcjenjivati.. nije istina da ništa ne znaš.. evo, primjera radi, znaš ko je napiso: sve što je srcu drago, daleko je Image

imena koja te intereuju su:

1 - gustav krklec
2 - boris maruna

ovog drugog sam morao izguglati.. ponekad dobre stihove pročitam i ovdje kopiram, a uopšte ne provjerim ko je autor..
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2895 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Connaisseur Karlin »

@Krokodajl,uh slovacke Tatre ,lijepa regija :-D :thumbup:

@ piupiu, Je suis Blumsberica :D :-D

@ gdje si Jelena, jel' te jos plasi krzenena neman sa medenim nadimkom medvjed23 , vas dvoje se komicni :kiss: :kiss:

Gdj emi je petunija nestala, garant pilatizira :D
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2896 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by ¤ jelena ¤ »

Image

Hm...Boris Maruna....nikad čula! :twisted: Čim pročitam 18. br. Školegijuma, proguglaću ga, a valjalo bi se podsjetiti i Krkleca.

Fala, medo... međede jedan. :srce:



:komi:

...jedan nastavnik matematike (prof. Haris Hamzić) u jednoj sarajevskoj srednjoj školi (Zubotehnička škola, Sarajevo) osmislio je nekakvu školsku valutu, coine, kako bi učenike motivisao da vježbaju matematiku. Djeca skupljaju coine...kao da obični novac zarađuju, sve odštampano, ima i pečat škole, i nekakav kod...

npr. uradiš 15 zadataka, srednje težine, i dobiješ jedan coin.... uz pomoć kojih se mogu popraviti ocjena, odložiti test, pomoći drugima da poprave ocjenu i svašta nešto. Ludilo! Djeca oduševljena, a profesori ne mogu stić da pregledaju sve zadatke koje im djeca donose da bi zaradili coine... :D :-D

Super stvar, koristi se i na drugim predmetima i u drugim školama, možda i van granica BiH.... :-D :thumbup: :-D :thumbup:
Last edited by ¤ jelena ¤ on 11/01/2017 22:28, edited 1 time in total.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2897 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by ¤ jelena ¤ »

Connaisseur Karlin wrote:
@ gdje si Jelena, jel' te jos plasi krzenena neman sa medenim nadimkom medvjed23 , vas dvoje se komicni :kiss: :kiss:
ooo, Si Kej, hau ar ju tudej... :D :kiss: :kiss:

međed, to džangrizavo, ali drago biće
ako ne bude slušo bijen biće. :fight:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2898 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Connaisseur Karlin »

¤ jelena ¤ wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
@ gdje si Jelena, jel' te jos plasi krzenena neman sa medenim nadimkom medvjed23 , vas dvoje se komicni :kiss: :kiss:
ooo, Si Kej, hau ar ju tudej... :D :kiss: :kiss:

međed, to džangrizavo, ali drago biće... ako ne bude slušo, bijen biće. :fight:
ja sam vedro i suncano raspoozena,a napolju je tako kisno i tmurno,sve nijanse sive :D :lol: :kiss: ma nece medo nista, on je medonja medic medeni :D
User avatar
fatamorgana
Posts: 26894
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#2899 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by fatamorgana »

John Cleese wrote:
Konačno malo muzike na ovoj blaziranoj temi! :lol: :sax:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 5157
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#2900 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by ¤ jelena ¤ »

Gospode, evo na sedždu ti padam,
Pred vječnom tvojom klanjam se dobrotom
I molitvu ti u stihove skladam,
Proseć, "O, daj mi smisao za ljepotom!"
Post Reply