Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2876 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

seln wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
seln wrote:
Njegovo ponasanje nije prihvatljivo, ni pod razno...
ali ne znam zasto se licni sukob dvije osobe razlicitog spola sada prenosi na citavo drustvo?
Ako jedna zena uvrijedi muskarca, trebaju li se javiti svi muskarci da joj jebu mater kurvanjsku?
prenosi se na citavo drustvo, jer takvi sukobi postoje upravo u sklopu istogo drustva, jer da nema takvih licnihsvakodnevnih sukoba u drustvu/ima , tad niko ne bi ni regirao na njihovu licnu raspravu , eto to je problem

evo,ja na forumu kontatno primjetim kako muskraci jako ruzno tretiraju forumasjice, primejtim rijecnik istih, primjetim da potosji jako ruzna atmosfera prema zenama :)
Ne znam primjetis li to kod forumasica... vjerovatno slabo do nikako.
Znaci, ako neka zena uvrijedi muskarca (a i to s ene dogadja bas rijetko), i to treba podici na nivo citavog drustva?
Pa jebat ga, od sad pa nadalje i ubuduce cemo se svi samo jos ujedati za jezik, nece postojati nikakvi privatni odnosi, ni ljubav, ni sex...
Ponavljam tip je ispao papak i zena ga s pravom moze tuziit, cak i u Bosni postoji krivisno djelo uvrede casti... ali ova atmosfera pogroma mi je ipak malo previse.
seln, promjene u drustvima se nikad ne desavaju ako nema naglih preokreta, a koji mngoe izbace iz comfort zone :)
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79548
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2877 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Velkoski »

jao, otvoriš ovu temu i dobiješ meningitis
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#2878 Re: Danasnji "feminizam"

Post by sheilak »

Hakiz wrote:
sheilak wrote:
a naravno da je nepozvano komentiranje necijih guzova i sisa nepozeljno i neugodno, dakle uznemirujuce. pogotovo kad ti dolaze od svakog klosara na ulici.
Mene u svemu ovome kopka to "nepozvano".

Kako iz tog "nepozvano" proizlazi, ne smeta ženama kometarisanje sisa i guzova kada to radi neko ko vam se sviđa. Smeta vam samo kada to radi neko ko vam se ne sviđa. A da li ćete se vi nekome svidjeti, na to ipak vi ne možete uticati.

Pitanje. Smije li vaš muž ili momak ili vaša djevojka ili žena (doći će i to vrijeme) u kafani sa rajom komentarisati vaše sise i guzice. Je li to ta(j) koji kometariše "pozvano"?
moj decko mi smije komentirati sise i guzu, on mi se svidja i zelim to. on je pozvan. isto tako neko ko mi se svidja i kome sam otvoreno pokazala da to smije i da to zelim. moze i s rajom. moze se i hvaliti.

al cek jel se s tobom fakat mora raspravljati o tome sta smijes reci nekom, a sta ne? dakle, ti kazes, barem sam tako razumjela, da ti to sto se tebi neka zenska svidjela daje pravo da joj komentiras sise i guzu? jer se ne mozes suzdrzati ili jer bi to trebala smatrati komplimentom? bez obzira sto si ti njoj recimo ruzan ili odbojan i sto joj tvoja blizina ili naklonost ne pase? naravno da to smeta priblizavanje na taj nacin, nekog ko ti se ne svidja, pa to je fuj. :-D ili opcenito kad to ne zelis.

jel fakat ne mozes to skontati? bez zeze sad? :-D
Last edited by sheilak on 08/03/2018 17:27, edited 1 time in total.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#2879 Re: Danasnji "feminizam"

Post by sheilak »

e da, ovo sam htjela napisati. o percepciji feminizma kod zena i koliko je to isto fucked up i nazadno. barem kod nekih, a kod nas, na zalost, kod velikog broja zena.

primjerice, imam fb frendicu:D, koja za 8. mart, uz cestitku svim snaznim zenama, postavlja pjesmu seke aleksic „ranjeni lav“. :-D prvo, otkad su turbofolkloruse ikone feminizma? :D a drugo, da vam docaram o kakvoj se pjesmi radi (dakle ono klasicno, patnja, ne budi moju bol, voljela sam te, sinove ti radjala, a ti me izdao...) postat cu “stihove”:

Zaspala je moja prošlost,
Ti joj daješ lažne nade..
Ne radi mi to iz dosade..

Drugi put bi da me slomiš,
Sve je tužno,sve je slično..
Prisustvo je tvoje rizično..

Refren:

Ne budi moju bol,
Ranjeni to je lav..
Vremena loša su,
Bolestan neće biti zdrav..
Jer ako poludim
Zbog tebe skroz na skroz..
Život sam bacila,
Ti si mi bio zadnji voz..

:-D

I to se onda ponavlja...

Ugl sama cinjenica da je ona postavila ovo za 8. mart i da ona misli da se ovdje radi o poruci snaznoj zeni, da govori o njihovom lafo stoicizmu i hrabroj nijemoj patnji zbog muskarca, zadnjeg voza...:-D je strasna :lol: ali nije usamljena ona niti u ovom stavu niti u svojoj neinformiranosti niti u svojoj indiferentnosti. za velik broj 8. mart sluzi da, nakon cjelodnevnog rada i rintanja, odu na zakusku s firmom. ili da im neko donese neki poklon, cvijet, bez stvarnog razmisljanja o stvarnoj simbolici 8. marta. za njih je to simply dan zena i ona ce dobiti malo paznje i odmora.

isto tako, jako puno zena ovdje se distancira od feminizma, preuzimajuci njegovu demoniziranu percepciju kako im se to konstantno “potura”. onda kazu, skoro se izvinjavajuci, znate, ja nisam feministkinja, ja ne bih da se zamjerim jer sam tolerantna. uopce ne shvatajuci sto feminizam zapravo znaci.
bilo kojoj zeni, koja se distancira od feminizma, koje pojam feminizamam mijesaju sa pojmom zenski sovinizam (jer im se to govori i jer valjda svaka zena koja zeli odlucivati samo za sebe, od tijela do novca, koja se usudjuje zivjeti bez da mora biti slabo, krhko zensko koje treba zastitu muskarca je valjda sovinisticka kucka) ja bih iskreno voljela da im se sva prava, za koje su se feministkinje izborile (a nazivale su se feministkinjama), poput prava glasa, nasljedstva, posla, zastite na poslu, skrbnistva nad djetetom, porodiljnog dopusta, etc, jednostavno oduzmu. ili da ih se ponuka da ih se same odreknu. jer nije fer da ipak uzivaju u plodovima onoga od cega se distanciraju...
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2880 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

sheilak wrote:
isto tako, jako puno zena ovdje se distancira od feminizma, preuzimajuci njegovu demoniziranu percepciju kako im se to konstantno “potura”. onda kazu, skoro se izvinjavajuci, znate, ja nisam feministkinja, ja ne bih da se zamjerim jer sam tolerantna. uopce ne shvatajuci sto feminizam zapravo znaci.
bilo kojoj zeni, koja se distancira od feminizma, koje pojam feminizamam mijesaju sa pojmom zenski sovinizam (jer im se to govori i jer valjda svaka zena koja zeli odlucivati samo za sebe, od tijela do novca, koja se usudjuje zivjeti bez da mora biti slabo, krhko zensko koje treba zastitu muskarca je valjda sovinisticka kucka) ja bih iskreno voljela da im se sva prava, za koje su se feministkinje izborile (a nazivale su se feministkinjama), poput prava glasa, nasljedstva, posla, zastite na poslu, skrbnistva nad djetetom, porodiljnog dopusta, etc, jednostavno oduzmu. ili da ih se ponuka da ih se same odreknu. jer nije fer da ipak uzivaju u plodovima onoga od cega se distanciraju...
upravo tako razmiljsa i autorica teme :D ovo je kljucni problem ponasnaja i nerazumijevanja feminizama od strane zena ,a bome i muskraca :D
omar little
Posts: 17380
Joined: 14/03/2008 21:14

#2881 Re: Danasnji "feminizam"

Post by omar little »

kad moze beyonce biti feministicka ikona, moze i seka aleksic.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79548
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2882 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Velkoski »

omar little wrote:kad moze beyonce biti feministicka ikona, moze i seka aleksic.
BAT ŠI SPIKZ INGRIŠ, IT SAUNDS BETR
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#2883 Re: Danasnji "feminizam"

Post by medvjed23 »

more i seka, al u tu svrhu je prikladnija "ne daj se carice" nego ta gore pjesma
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79548
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2884 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Velkoski »

medvjed23 wrote:more i seka, al u tu svrhu je prikladnija "ne daj se carice" nego ta gore pjesma
ma samo pare brt
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#2885 Re: Danasnji "feminizam"

Post by medvjed23 »

šiša, repa i trebe, brate moi
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#2886 Re: Danasnji "feminizam"

Post by sheilak »

cyprus wrote:
sheilak wrote:
cyprus wrote:https://www.facebook.com/Bosanska.Islam ... 1JDp9QmNPw

Konačno su provaljene :-D
Ok, moram se vratiti na ovo, dok jos imam vremena. :D

Ovakve stvari zaista postaju problem. Nije meni toliko ludjacki bilo to sto ovaj hodza govori, hodza je neuk i lijen za razmisljanje i mozda cak i misli da govori istine. :D ali broj ljudi koji ga podrzavaju i zena prije svega, sto se ogleda u komentarima tipa, da nam dragi Allah oprosti ono sto smo u neznanju cinile (slavile 8. mart), etc. Meni nije problem sto su me muskarci tamo nazvali sotonom :lol: ili nemoralnom, to je kompliment kad ti kazu vjerski fanatici vec broj zena koje su uhvatili u mrezu, isprali im mozak i ne dopustaju da samostalno razmisljaju. A ovdje se radi o stranici „islamska omladina“, dakle gdje vec mlade ljude (i zene i muskarce) indoktriniraju u sektaski mentalitet, braneci im da samostalno razmisljaju, da se obrazuju kako treba, van ludila religija (sekti). zaista i tuzno i strasno vec postaje.
Doduše, nije hodža prvi koji vas je provalio :D

Image

:mrgreen: :mrgreen:

Bona, nemoj se sekirat :-D Sretan 8. mart :)
Ahahahahaha kako su samo skontali

a ne sikiram se, samo sam malKo ljuta :D hvala :kiss:

btw izbrisali komentare koje sam pisala na ovoj islamskoj stranici...kaku ljudima peru mozak, Boze sacuvaj :-)
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2887 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

Connaisseur Karlin wrote: upravo tako razmiljsa i autorica teme :D ovo je kljucni problem ponasnaja i nerazumijevanja feminizama od strane zena ,a bome i muskraca :D
Autorica razmišlja na način da je današnji feminizam sam sebi neprijatelj.
To je ona logika da bi opstao potrebno je da žene nikad ne pobijede, jer feminizam pobjeđuje samo onda kada žene gube. Žene mogu doći do moći samo ako su ujedno i žrtve.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#2888 Re: Danasnji "feminizam"

Post by sheilak »

Connaisseur Karlin wrote:
upravo tako razmiljsa i autorica teme :D ovo je kljucni problem ponasnaja i nerazumijevanja feminizama od strane zena ,a bome i muskraca :D
uh, sad sam tek vidjela pocetak teme, mislila sam da ju ne pokrenulo musko :lol:

svasta. al utom i vise zelim “curici” ono sto sam napisala iznad...
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#2889 Re: Danasnji "feminizam"

Post by sheilak »

medvjed23 wrote:more i seka, al u tu svrhu je prikladnija "ne daj se carice" nego ta gore pjesma
doduse, meni je pjesma bila sporna vise. moram proguglati ne daj se, carice :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2890 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Zašto nam je feminizam potreban danas?
Nurudin wrote: Ima vic, kad smo kod silovanja, kaže
došle dvije paprike u policijsku stanicu da prijave filovanje :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2891 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

sheilak wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
upravo tako razmiljsa i autorica teme :D ovo je kljucni problem ponasnaja i nerazumijevanja feminizama od strane zena ,a bome i muskraca :D
uh, sad sam tek vidjela pocetak teme, mislila sam da ju ne pokrenulo musko :lol:

svasta. al utom i vise zelim “curici” ono sto sam napisala iznad...
sad znas zasto sam se pridruzila tvojoj izjavi , idetinca reakcija :kiss:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2892 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

MarlboroGold wrote:
Connaisseur Karlin wrote: upravo tako razmiljsa i autorica teme :D ovo je kljucni problem ponasnaja i nerazumijevanja feminizama od strane zena ,a bome i muskraca :D
Autorica razmišlja na način da je današnji feminizam sam sebi neprijatelj.
To je ona logika da bi opstao potrebno je da žene nikad ne pobijede, jer feminizam pobjeđuje samo onda kada žene gube. Žene mogu doći do moći samo ako su ujedno i žrtve.
nije feminizam, vec FEMINIZMI :D

destruktivne feministicke grupe nisu bauk ni problem , jer svjojim ponasanjem nisu nikad nista ni psotigle :D

zato imamo feminizme i grupe koji znaju i raguliraju humano svrhu postojanja i opstanka , kao i njihove primjene u raznim drsutvima :)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2893 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

omar little wrote:kad moze beyonce biti feministicka ikona, moze i seka aleksic.
beyonce feminsiticka ikona :-) :lol:
User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#2894 Re: Danasnji "feminizam"

Post by djkurt »

Jarane, kad ja žene budem vidio da se grabe za teške fiuzičke poslove zajedno sa muškarcima onda možemo pričat o nekom respektu, a dokle god se samo jagme za kuncelarijske poslove, nula bodova.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2895 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

djkurt wrote:Jarane, kad ja žene budem vidio da se grabe za teške fiuzičke poslove zajedno sa muškarcima onda možemo pričat o nekom respektu, a dokle god se samo jagme za kuncelarijske poslove, nula bodova.
Nekad nema potrebe da se grabe... već im je to normalno.
Image
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2896 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

djkurt wrote:Jarane, kad ja žene budem vidio da se grabe za teške fiuzičke poslove zajedno sa muškarcima onda možemo pričat o nekom respektu, a dokle god se samo jagme za kuncelarijske poslove, nula bodova.
a ko tebe tjera da radis tezak fizicki posao :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 22532
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: α / β Geminorum

#2897 Re: Danasnji "feminizam"

Post by SmokingMan »

djkurt wrote:Jarane, kad ja žene budem vidio da se grabe za teške fiuzičke poslove zajedno sa muškarcima onda možemo pričat o nekom respektu, a dokle god se samo jagme za kuncelarijske poslove, nula bodova.
Image

Hell yeah,look at that style... :mrgreen:

Image
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2898 Re: Danasnji "feminizam"

Post by arzuhal »

Connaisseur Karlin wrote:
a ko tebe tjera da radis tezak fizicki posao :D
Ja ba...Lijepa nekadašnja vremena: ljepo sebi zarobiš robova i oni rade za tebe ili ih kupiš ako imaš peneza. A ovo danas - alaselamet...Što rekla nana Mehmedalinca:"Danas svi pričaju o nakim ljudskim pravima, velahavle...To nikad prije nije bilo, nego sad izmislili nešto, izmodali..."
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2899 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

SmokingMan wrote:
djkurt wrote:Jarane, kad ja žene budem vidio da se grabe za teške fiuzičke poslove zajedno sa muškarcima onda možemo pričat o nekom respektu, a dokle god se samo jagme za kuncelarijske poslove, nula bodova.
Image

Hell yeah,look at that style... :mrgreen:

Image
lajkujem tvoj post, drugi put danas :D :kiss:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2900 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

arzuhal wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
a ko tebe tjera da radis tezak fizicki posao :D
Ja ba...Lijepa nekadašnja vremena: ljepo sebi zarobiš robova i oni rade za tebe ili ih kupiš ako imaš peneza. A ovo danas - alaselamet...Što rekla nana Mehmedalinca:"Danas svi pričaju o nakim ljudskim pravima, velahavle...To nikad prije nije bilo, nego sad izmislili nešto, izmodali..."
:lol: :kiss:

A kako su begovi placali svoje sluge ( ozbiljno pitam) ?
Post Reply