Palm beach-Orebeachamar1994 wrote:Orebitchmad_max_ba wrote:Ulcinj![]()
![]()
![]()
Citroen All About
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#2876 Re: Citroen All About
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2877 Re: Citroen All About
mad_max_ba wrote:Palm beach-Orebeachamar1994 wrote:Orebitchmad_max_ba wrote:Ulcinj![]()
![]()
![]()
![]()
- Pauza
- Posts: 779
- Joined: 03/06/2016 11:00
#2878 Re: Citroen All About
Skinuo sve zastitne plastike odozdo sve opet vratio i dobro pritegao ali zvuk je opet tu. Evo snimio sam taj zvuk i postavio na youtube ovdje, pa recite ako imate iskustva sta bi ovo moglo biti: https://m.youtube.com/watch?v=IK2K7qzhWnk
-
Me_again
- Posts: 2396
- Joined: 08/02/2016 20:34
#2879 Re: Citroen All About
Ne razumijem čemu takvi eksperimenti sa servisiranjem Citroena ? Da se uštedi 50 markica ?Pauza wrote:Na računu stoji ulje Elf 5w30 Evolution Fulltech (ako su stvarno ovo nasuli). Znači slično je po viskozitetu mom ranije ulju Castrol Edge 5w30. Lupkanje me iritira nemoguće!!! Plus disk pločice koje cvile. Disk pločice su kupili u Motorexu i ugradili isto kao i sve filtere, za klimu, vazduh i ulje. Stvarno Guma M je izgubila kod mene poštovanje serisa.
Ne znam šta da radim po pitanju ovog lupkanja? Vozio sam u Unitrade i ljudi digli auto pregledali kaže sve zategnuto, amortizeri dobri sve odlilno. Valjda je pregledao i te žabice.
Citroen 1.6 pa i 2.0 HDI su "muhanati" na vrstu ulja i generalno govoreči na servis. Moj ti je savjet servisiraj ga u ABC na Ciglanama i nečeš imati problema. To što neko ne voli neke ljude koji tamo rade i što će sada osuti paljbu preko tastature to je drugi par cipela, ali to ne treba da te se tiče.
Ja lično sam sa Citroenima prešao barem 250.000 km održavajuči ih kod njih i nisam imao problema, a one sitne koji nisu toliko bitni sam rješavao na istom mjestu bez nekih natezanja.
Več u Berlijeti koja je također oficijelni servis za Citroen mudruju i iznalaze "zamjenska" ulja ne bi li minorno nižom cijenom privukli klijentelu, a ovi ostali sipaju šta se njima više isplati.
Alternativno, ako bih servisirao Citroena u svojoj režiji izvan ovlaštenog servisa, onda bih išao kod jednog čovjeka (neču reči majstora jer je on malo više od toga) i samo kod njega. Zna Amar o kome govorim. A ulje i dijelove bih pažljivo izabrao i kupio.
Što se ulja tiče, u 1.6 HDI samo sipati TOTAL INEO ECS 5W30 i problema nema. Kakva filozofija i pametovanje oko ulja, kupiš to ulje i miran si. Ako ti dominira gradska vožnja mijenjaš ga do 10.000 km, ako dominira vangradska onda držiš do 15.000 km.
- Pauza
- Posts: 779
- Joined: 03/06/2016 11:00
#2881 Re: Citroen All About
Konacno sam se rijesio problema koje su izazvali msjstori u servisu. Prvo su mi ugradili disk plocice lijevog proizvodjaca a naplatili masno, koje su skripale, to sam rijesio tako da sam izletio nove pare za Textar plocice.
Ovo "lupkanje" iz videa sam na rijesio na sugestiju naseg kolege Amara, koji je rekao da je to sto lupa zastitni lim iza motora i bio je u pravu. Lim su u servisu nekako polomili i ispao je iz svojih zabica kada su skidali filter od vazduha.
tnx citroenovci
Ovo "lupkanje" iz videa sam na rijesio na sugestiju naseg kolege Amara, koji je rekao da je to sto lupa zastitni lim iza motora i bio je u pravu. Lim su u servisu nekako polomili i ispao je iz svojih zabica kada su skidali filter od vazduha.
tnx citroenovci
- konektovan
- Posts: 51448
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2882 Re: Citroen All About
Rak rana svih citroena su majstori, hebiga...Pauza wrote:Konacno sam se rijesio problema koje su izazvali msjstori u servisu. Prvo su mi ugradili disk plocice lijevog proizvodjaca a naplatili masno, koje su skripale, to sam rijesio tako da sam izletio nove pare za Textar plocice.
Ovo "lupkanje" iz videa sam na rijesio na sugestiju naseg kolege Amara, koji je rekao da je to sto lupa zastitni lim iza motora i bio je u pravu. Lim su u servisu nekako polomili i ispao je iz svojih zabica kada su skidali filter od vazduha.
tnx citroenovci
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#2883 Re: Citroen All About
E pa jebo majku, kontam da su majstori bili problem u vrijeme DS-a i CX-a, pa i XM-a kada je Citroen imao svemirsku tehnologiju za to doba i konkurenciju, ali sada kada se C4 od drugih konkurenata razlikuje uglavnom po znaku i par slova na gepeku, nije mi jasno da "majstori" prave takve gluposti.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2884 Re: Citroen All About
Glupani , mrsko im radit temeljito i polako 
doduse i plata im je smece
doduse i plata im je smece
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#2885 Re: Citroen All About
Problem je što je problem naći i valjanog majstora koji radi za sebe, znači ne zavisi ni od čije milostinje već od svog rada.
Ali niko neće da se malo edukuje i da mu nije mrsko raditi kao da nekome radi džaba. Jbt, promjenio kuglu na G2 i odmah se ufora da je majstorčina. 
- Ned071
- Posts: 6435
- Joined: 27/01/2014 15:32
#2886 Re: Citroen All About
Kako je smece, sat 20 maraka?amar1994 wrote:Glupani , mrsko im radit temeljito i polako
doduse i plata im je smece
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2887 Re: Citroen All About
eh pa jest servisu , al ne dobije majstor dovoljno . U mazdi je 44KM satNed071 wrote:Kako je smece, sat 20 maraka?amar1994 wrote:Glupani , mrsko im radit temeljito i polako
doduse i plata im je smece
- Pauza
- Posts: 779
- Joined: 03/06/2016 11:00
#2888 Re: Citroen All About
citroen xm wrote:E pa jebo majku, kontam da su majstori bili problem u vrijeme DS-a i CX-a, pa i XM-a kada je Citroen imao svemirsku tehnologiju za to doba i konkurenciju, ali sada kada se C4 od drugih konkurenata razlikuje uglavnom po znaku i par slova na gepeku, nije mi jasno da "majstori" prave takve gluposti.
Samo da dodam da su ti isti majstori ostetili interkuler hladnjak, polomili sve prstenove na crijevu od interkulera, izgubili 2 zabice koje drze izolaciju,stavili los i ostecen filter goriva koji su zamijenili NOVIM iz Motorexa, stavili motorno ulje koje su oni htjeli, polomili zastitni lim iza motora, stavili kineske disk plocice... i to sve za vrijeme jednog obicnog malog servisa. Nema to veze sa tehnologijom, kad ljidi fusere i hoce samo da im ispadne iz ruku posao.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2889 Re: Citroen All About
SMETLJARI !!!Pauza wrote:citroen xm wrote:E pa jebo majku, kontam da su majstori bili problem u vrijeme DS-a i CX-a, pa i XM-a kada je Citroen imao svemirsku tehnologiju za to doba i konkurenciju, ali sada kada se C4 od drugih konkurenata razlikuje uglavnom po znaku i par slova na gepeku, nije mi jasno da "majstori" prave takve gluposti.
Samo da dodam da su ti isti majstori ostetili interkuler hladnjak, polomili sve prstenove na crijevu od interkulera, izgubili 2 zabice koje drze izolaciju,stavili los i ostecen filter goriva koji su zamijenili NOVIM iz Motorexa, stavili motorno ulje koje su oni htjeli, polomili zastitni lim iza motora, stavili kineske disk plocice... i to sve za vrijeme jednog obicnog malog servisa. Nema to veze sa tehnologijom, kad ljidi fusere i hoce samo da im ispadne iz ruku posao.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#2890 Re: Citroen All About
Ja bi poludio i vjerovatno nekom jebo mater. Kakvi majmuni...
- ElRe
- Posts: 16928
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2891 Re: Citroen All About
Guma M ce vremenom doci glace RNA u BiH. Totalno neprofesionalni, ugradjuju mahom no name rezervne dijelove, izuzev nesto Motrio programa za RNA.citroen xm wrote:To ulje su ti usuli jer su ga imali na stanju pošto su oni zastupnici i serviseri Renaulta, a to ulje Renault preporučuje. U principu ako je ista oznaka neće ništa biti, ali to pokazuje da ih boli neka stvar za preporuke proizvođača, a i za samog kupca.
Bunjo kakvo god neki imali misljenje o toj firmi je bio svjetlosnu godinu ispred.
-
ado-šampion
- Posts: 6025
- Joined: 13/07/2004 20:02
- Location: Sarajevo
#2892 Re: Citroen All About
To su ti ovlasteni sto rade servis za 150 KM. Onda takve stvari ni ne treba da cude.
Ne zelim prisjedati covjeku na muku, ali Trusting plocice nisu kineske nego talijanske. Izgleda da Motorex te plocice tusi u dogovoru sa serviserima koji se tu ugrade, jer su plocice vrlo skupe a kvalitet katastrofa. I meni je isto jedan majstor donio te plocice iz Motorexa. 90 KM kostale, bacio ih nakon godinu dana.
Ne zelim prisjedati covjeku na muku, ali Trusting plocice nisu kineske nego talijanske. Izgleda da Motorex te plocice tusi u dogovoru sa serviserima koji se tu ugrade, jer su plocice vrlo skupe a kvalitet katastrofa. I meni je isto jedan majstor donio te plocice iz Motorexa. 90 KM kostale, bacio ih nakon godinu dana.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2893 Re: Citroen All About
Ma nemaju ljudi mozda vremena da se raspitaju i traze sta je dobro sta ne , samo posljedice toga su uvijek velike 
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#2894 Re: Citroen All About
Meni u ovl. servisu nisu nikad ništa ponudili osim OE dijelova. Ostave u vozilu originalne kutije i u njih stave filtere ili šta već što su radili na servisu. Vrate ti kutije tako da vidiš su originalni dijelovi ugrađeni. Nikad ništa nisu osim oe dijelova ugradili, jer sam znao nekad pogledat jel zaprljan filter da ga malo produvam
Oni koji rade sa after market dijelovima, a to mi je vala niđe veze sa ovlašteni servis, trebaju to da kažu vlasniku vozila. To je klasična prevara i navlakuša pa neka je i jeftinije.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8004
- Joined: 20/01/2011 11:10
#2895 Re: Citroen All About
Ima li ko kakav link za najnovije mape RT6 2017/2?
Onaj gpsunderground.com više ne radi, ne znam gdje se sad skida?
Onaj gpsunderground.com više ne radi, ne znam gdje se sad skida?
- Pauza
- Posts: 779
- Joined: 03/06/2016 11:00
#2896 Re: Citroen All About
Imam ja na USB-u pa ti mogu posuditi ili da uploadujem negdje na neki online servis.Dzontra_Volta wrote:Ima li ko kakav link za najnovije mape RT6 2017/2?
Onaj gpsunderground.com više ne radi, ne znam gdje se sad skida?
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8004
- Joined: 20/01/2011 11:10
#2897 Re: Citroen All About
Pa haj ako ti nije problem da uploaduješ, pa mi pošalji link na pp. TnxPauza wrote:Imam ja na USB-u pa ti mogu posuditi ili da uploadujem negdje na neki online servis.Dzontra_Volta wrote:Ima li ko kakav link za najnovije mape RT6 2017/2?
Onaj gpsunderground.com više ne radi, ne znam gdje se sad skida?
- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
#2898 Re: Citroen All About
Ako ti nije mrsko ajde i meni ili da ubaci ovdjeDzontra_Volta wrote:Pa haj ako ti nije problem da uploaduješ, pa mi pošalji link na pp. TnxPauza wrote:Imam ja na USB-u pa ti mogu posuditi ili da uploadujem negdje na neki online servis.Dzontra_Volta wrote:Ima li ko kakav link za najnovije mape RT6 2017/2?
Onaj gpsunderground.com više ne radi, ne znam gdje se sad skida?
- Pauza
- Posts: 779
- Joined: 03/06/2016 11:00
#2899 Re: Citroen All About
Ok. Do vikenda Vam šaljem link. 
- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
#2900 Re: Citroen All About
hvalaPauza wrote:Ok. Do vikenda Vam šaljem link.
