Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#28701 Re: Zeničani

Post by Casual's »

smartXL wrote:Ma da, ko i Perco u Celiku... :)
U talu je.. :)
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#28702 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Ocigledno da problem neki ima jer ono stoji vec godinu dana.
Ako je istina za trzni ko je investitor?
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#28703 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ne znam ds li jeneko upratio ovih dana, ali rsspisan je javni poziv za dodtqvunprojekata idejnog rjesenja uredjenja centra grada, obuhvacajuci i prostor stare pijace, sa naglaskom ns zelenu povrdinu ispred kineskog zida.Cujem neke price da se pomovo pokusava revitalizirati projekat enthasisa iz 2005godine, koji je opet po meni vrlo dobar. Steta jeste onezelene povrsine, ali bi taj projekat bas promjenio lice grada. Ne znam u kojojbi mjeri sada bio ekonomski isplativ projekat.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#28704 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Ja sam čuo ima pola godine, godinu, da će se tu graditi veliki trzni centar sličan FIS-u i da je investitor Arap. Ide se logikom, što bi Zeničani išli u Fis Vitez ako mogu trošiti pare u nekom svom centru.

Eh sad, postavlja se pitanje što je Dzananovic poluprazan ako ima ko trošiti pare?!
sale07
Posts: 1378
Joined: 18/05/2018 12:28

#28705 Re: Zeničani

Post by sale07 »

http://ba.n1info.com/a269353/Vijesti/Vi ... enica.html

Prijedlog Odluke o utvrđivanju javnog interesa za izmještanje elektro-dalekovodne mreže na dionici SM br. 6-SM 11 DV 110 kW TS Zenica II – TS Busovača, za potrebe gradnje mosta Drivuša – Perin Han preko rijeke Bosne i Željezničke pruge

Evo upravo ovo sam cuo, i navodno SDA blokira tj. nece da stavi ovu tacku na red
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#28706 Re: Zeničani

Post by Casual's »

sale07 wrote:
Evo upravo ovo sam cuo, i navodno SDA blokira tj. nece da stavi ovu tacku na red
To je prošlo već na narednoj sjednici bez obzira što ovi tokmaci nisu ni znali o čemu uopšte glasaju.

Nit' dalekovoda, nit' izlaza na bulevar.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28707 Re: Zeničani

Post by Norm »

clio_dci120 wrote:Ne znam ds li jeneko upratio ovih dana, ali rsspisan je javni poziv za dodtqvunprojekata idejnog rjesenja uredjenja centra grada, obuhvacajuci i prostor stare pijace, sa naglaskom ns zelenu povrdinu ispred kineskog zida.Cujem neke price da se pomovo pokusava revitalizirati projekat enthasisa iz 2005godine, koji je opet po meni vrlo dobar. Steta jeste onezelene povrsine, ali bi taj projekat bas promjenio lice grada. Ne znam u kojojbi mjeri sada bio ekonomski isplativ projekat.
promjena lica grada, bar sto se Zenice tice je vrlo laHko uraditi sredjivanjem Trga...al jok treba nam beton i da se sto vise 'uglednih privrednika' ugradi u projekat...al ko mu hebe mater, dobro je ima jos vremena... ;-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28708 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

channel10 wrote: Eh sad, postavlja se pitanje što je Dzananovic poluprazan ako ima ko trošiti pare?!
Pa zar je poluprazan? :roll:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28709 Re: Zeničani

Post by Norm »

_BataZiv_0809 wrote:
channel10 wrote: Eh sad, postavlja se pitanje što je Dzananovic poluprazan ako ima ko trošiti pare?!
Pa zar je poluprazan? :roll:
Samo su kaHvici puni, u Bingu bude svijeta, ostalo, 'nako.. :-?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65963
Joined: 03/08/2010 19:04

#28710 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

mislim da ma poslovnih prostora koji od kad je šoping centra nisu bili koristeni
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#28711 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Ima ljudi u centru :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28712 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Throttle wrote:Ima ljudi u centru :thumbup:
Vikendom je pun ko šibica, ispravi me ako grijesim :-?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65963
Joined: 03/08/2010 19:04

#28713 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

_BataZiv_0809 wrote:
Throttle wrote:Ima ljudi u centru :thumbup:
Vikendom je pun ko šibica, ispravi me ako grijesim :-?

da,parking pun puncat,cak i na krovu
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#28714 Re: Zeničani

Post by Not My Idea »

Slabo se sta prodaje. Rade waikiki,one prodavnice s pijace i kafici. Ljudi ostave djecu u igraonice i piju kafu dva sata

A pun parking nije mjerilo. Besplatan parking i to se koristi
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65963
Joined: 03/08/2010 19:04

#28715 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

ja ne znam one prodavnice sportske opreme kako rade,malo mi cijene povisoke za zenicu
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65963
Joined: 03/08/2010 19:04

#28716 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

ma da,besplatan parking,u pravu si
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#28717 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Not My Idea wrote:Slabo se sta prodaje. Rade waikiki,one prodavnice s pijace i kafici. Ljudi ostave djecu u igraonice i piju kafu dva sata

A pun parking nije mjerilo. Besplatan parking i to se koristi
Kada god dodjem pun je od dm, sportvisiona, teranove do new yorkera...
User avatar
N.N.
Posts: 3542
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#28718 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Jos da ga indijanac Salko bar okreci, ako vec nece da mijenja neke stvari. Zidovi upili masnoce, razne smradove, cigare, ali josk, samo deri Misko :run:

Mada mislim da je kirije snizio, pa se i Centar fino popunio.
sale07
Posts: 1378
Joined: 18/05/2018 12:28

#28719 Re: Zeničani

Post by sale07 »

Treba mu reci da nekad i ventilaciju upali :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28720 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Sto ne pravi profit to se zatvara. Sto je otvoreno to radi. Jednostavno je.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#28721 Re: Zeničani

Post by Throttle »

N.N. wrote:Jos da ga indijanac Salko bar okreci, ako vec nece da mijenja neke stvari. Zidovi upili masnoce, razne smradove, cigare, ali josk, samo deri Misko :run:

Mada mislim da je kirije snizio, pa se i Centar fino popunio.
Koliko ja znam nisu mijenjane cijene kirija
Koliko znam, oko 1400 za 36m2 sa održavanjem na prvom spratu
Za krecenje se slazem, sve je fujkasto

Sto se tice ljudi, rade prodavnice tehnicke opreme, jeftiniji butici tipa waikiki i terranova,kafane, igraone i slicno. Ovo ostalo tipa cesars, levis, granoff i slicno radi zahvaljujuci visim marzama
Dosta ljudi po parkingu je tu ostavilo auto i ode setat po gradu ili Kamberovicima
Koliko ljudi kukaju, nije toliko lose, bar po onom sto ja znam
Nije sad ono da cvjeta cvijece al nije ni uzas, gura nekako
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#28722 Re: Zeničani

Post by Throttle »

sale07 wrote:Treba mu reci da nekad i ventilaciju upali :lol:
Eee tu ima jedan trik, otvori klizna ulazna vrata sa svih strana i blokira ih u otvorenom polozaju pa majka priroda radi ventilaciju a ventilacioni sistem ne trosi struju :mrgreen:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#28723 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Kad kažem poluprazan mislim na popunjenost poslovnih prostora. Trećina je prazna, a.ostatak je truba. Izbor ravan nuli.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#28724 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Vidim neki dan i Eglo rasvjeta utekli
Doduse, kraj ulaza su imali secera i vode uvijek, ko se onesvijesti da mogu pomoci, obzirom na cijene :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28725 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Throttle wrote:
Koliko ljudi kukaju, nije toliko lose, bar po onom sto ja znam
Nije sad ono da cvjeta cvijece al nije ni uzas, gura nekako
Mislis opcenito ili u Dzananovicu?
Post Reply