Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

RLewis
Posts: 509
Joined: 04/02/2013 13:33

#28676 Re: Zeničani

Post by RLewis »

sale07 wrote:
kamen spoticanja wrote:mene zanima ima li jos negdje u drzavi ovih svercera duhanskim proizvodima?
meni muka kad ih vidim
Imas u sarajevu :lol:
pa koja kar'na stoji iza cijelog cirkusa
ono ne moze bez golemog glavonje iza[/quote]
Ne znam, al trebalo bi pitati nekog iz FDS-a jer koliko sam upratio najvise se udara taj royal[/quote]
Nema nigdje kao u zenici, a onaj royal nema veze sa royalom iz tvornice .
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28677 Re: Zeničani

Post by Norm »

kamen spoticanja wrote:
sale07 wrote:
kamen spoticanja wrote:mene zanima ima li jos negdje u drzavi ovih svercera duhanskim proizvodima?
meni muka kad ih vidim
Imas u sarajevu :lol:
pa koja kar'na stoji iza cijelog cirkusa
ono ne moze bez golemog glavonje iza
Ko li bi to mog'o bit'? :lol:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28679 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Norm wrote:
Ko li bi to mog'o bit'? :lol:
ma ne znam fakat
ne moze biti fudo jer gradske inspekcije nemaju nadleznost na visokotarifnoj robi
sale07
Posts: 1378
Joined: 18/05/2018 12:28

#28680 Re: Zeničani

Post by sale07 »

Sta je s onim mostom u drivusi, hocel ga vise zavrsiti, cuo sam da je sporan neki dalekovod, tj da ga treba izmjestiti al da opet SDA :izet:
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#28681 Re: Zeničani

Post by Casual's »

sale07 wrote:Sta je s onim mostom u drivusi, hocel ga vise zavrsiti, cuo sam da je sporan neki dalekovod, tj da ga treba izmjestiti al da opet SDA :izet:
Kakav crni dalekovod. :D
Lik im blokir'o pristup kamionom jer ga je Fudo zajeb'o za neku zemlju.

Image
sale07
Posts: 1378
Joined: 18/05/2018 12:28

#28682 Re: Zeničani

Post by sale07 »

Casual's wrote:
sale07 wrote:Sta je s onim mostom u drivusi, hocel ga vise zavrsiti, cuo sam da je sporan neki dalekovod, tj da ga treba izmjestiti al da opet SDA :izet:
Kakav crni dalekovod. :D
Lik im blokir'o pristup kamionom jer ga je Fudo zajeb'o za neku zemlju.

Image
https://www.akta.ba/investicije/sastana ... vusi/80361

A kad se izadje s autoputa, tacno se vidi da dalekovod smeta
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28683 Re: Zeničani

Post by Norm »

kamen spoticanja wrote:
Norm wrote:
Ko li bi to mog'o bit'? :lol:
ma ne znam fakat
ne moze biti fudo jer gradske inspekcije nemaju nadleznost na visokotarifnoj robi
A ko ima? nadleznost, mislim...nad gradskim prostorom gdje je zabranjena prodaja sve robe, ne samo viskotarifne? na trznici uvedose fiskalne kase pod opravdanjem uvodjenja reda, a pred trznicom izmedju ostalog i dosta prehrambenih proizvoda sumljivog porijekla i roka trajanja...Kome pripada prostor oko Kamentnog mosta? U cijoj je nadleznosti prostor Trga A.I.? Zasto se ako se ide na socijalnu kartu tim ljudima ne obezbjedi prostor van glavne setnice, Centra, recimo tamo na Piscu opet, pa nek ljudi prodaju i zive?
Al dobro je ima jos vremena... ;-)
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#28684 Re: Zeničani

Post by Casual's »

sale07 wrote:
https://www.akta.ba/investicije/sastana ... vusi/80361

A kad se izadje s autoputa, tacno se vidi da dalekovod smeta

07.08.2017.
12:46 / Izvor: Akta.ba

Dalekovod je dosta ranije riješen. Niko nije budala da napravi pola mosta i onda ganja nekoga da premjesti dalekovod.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#28685 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Uskoro ce te dobiti RTV ZDK..
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28687 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Norm wrote:
kamen spoticanja wrote:
Norm wrote:
Ko li bi to mog'o bit'? :lol:
ma ne znam fakat
ne moze biti fudo jer gradske inspekcije nemaju nadleznost na visokotarifnoj robi
A ko ima? nadleznost, mislim...nad gradskim prostorom gdje je zabranjena prodaja sve robe, ne samo viskotarifne? na trznici uvedose fiskalne kase pod opravdanjem uvodjenja reda, a pred trznicom izmedju ostalog i dosta prehrambenih proizvoda sumljivog porijekla i roka trajanja...Kome pripada prostor oko Kamentnog mosta? U cijoj je nadleznosti prostor Trga A.I.? Zasto se ako se ide na socijalnu kartu tim ljudima ne obezbjedi prostor van glavne setnice, Centra, recimo tamo na Piscu opet, pa nek ljudi prodaju i zive?
Al dobro je ima jos vremena... ;-)
ma nemam pojma...kad ovako citam onda jeste do ublehe
ali i dalje ne razumijem kako se kupuje socijalni mir svercom visokotarifne robe...takva drzava ne moze niti treba da postoji
i gdje je granica sada onoga sto ce se staviti na kartonsku kutiju i prodavati pred Bosankom?
jeftina nafta u kanisterima,meso iz autofrizidera...
strasno me nervira
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28688 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ti ljudima popravljaj zube kod Sinagoge, ja cu im pisati podneske kod urban grilla :mrgreen:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28689 Re: Zeničani

Post by Norm »

..eee a kad sam ja pisao o tome i k cemu tezimo biJo sam dezurni negativac... :D
A sad me bas libo rinaka, hocemol' popravljat zube raspom na drvenoj stolici, hocemol kupovat' meso iz gepeka pasata pijacara, hoce li nam se djeca radjat sa tri noge i dvije gloove...ima jos vremena... :izet:
Eno se haman zakopo' trzni centar na GuRuJevoj parceli...ciji li je? :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28690 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Norm wrote:..eee a kad sam ja pisao o tome i k cemu tezimo biJo sam dezurni negativac... :D
A sad me bas libo rinaka, hocemol' popravljat zube raspom na drvenoj stolici, hocemol kupovat' meso iz gepeka pasata pijacara, hoce li nam se djeca radjat sa tri noge i dvije gloove...ima jos vremena... :izet:
Eno se haman zakopo' trzni centar na GuRuJevoj parceli...ciji li je? :lol:
Pa i jesi dezurni negativac :D

Dje se to pravi trzni centar?
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28691 Re: Zeničani

Post by Norm »

_BataZiv_0809 wrote:
Norm wrote:..eee a kad sam ja pisao o tome i k cemu tezimo biJo sam dezurni negativac... :D
A sad me bas libo rinaka, hocemol' popravljat zube raspom na drvenoj stolici, hocemol kupovat' meso iz gepeka pasata pijacara, hoce li nam se djeca radjat sa tri noge i dvije gloove...ima jos vremena... :izet:
Eno se haman zakopo' trzni centar na GuRuJevoj parceli...ciji li je? :lol:
Pa i jesi dezurni negativac :D

Dje se to pravi trzni centar?
...BiJo...sad sirim mir i pozitivnu energiju.. :D
Ma na onoj parceli prije famoznog mosta za Drivusu...ravnaju nesto bageri, skidaju plodni dio zemlje pa kontam da ce tu da nikne velelepno zdanje... :bih:... ah, al' haj ga znaj mozda ce da tu bude rasadnik palmi :lol: :lol: :lol:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28692 Re: Zeničani

Post by Norm »

kamen spoticanja wrote: ma nemam pojma...kad ovako citam onda jeste do ublehe
ali i dalje ne razumijem kako se kupuje socijalni mir svercom visokotarifne robe...takva drzava ne moze niti treba da postoji
i gdje je granica sada onoga sto ce se staviti na kartonsku kutiju i prodavati pred Bosankom?
jeftina nafta u kanisterima,meso iz autofrizidera...
strasno me nervira
...nego jel i ti kontas promjeniti tim?
Da neces fakat u privatnike...
Image

:mrgreen:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28693 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

_BataZiv_0809 wrote:Ti ljudima popravljaj zube kod Sinagoge, ja cu im pisati podneske kod urban grilla :mrgreen:
top lokacije :mrgreen:
ipak bolja je u grasshopersu :oops:
@norm ne mjenjam tim,mjenjam drzavu :mrgreen:
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#28694 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Casual's wrote:
sale07 wrote:
07.08.2017.
12:46 / Izvor: Akta.ba

Dalekovod je dosta ranije riješen. Niko nije budala da napravi pola mosta i onda ganja nekoga da premjesti dalekovod.
A napravit pola mosta i da ti onda neko blokira kamionom nastavak gradnje je bas za povjerovat. Sa slike je vidljivo da kamion apsolutno ne blokira gradiliste i da se s te strane radovi mogu itekako izvodit.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28695 Re: Zeničani

Post by Norm »

kamen spoticanja wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Ti ljudima popravljaj zube kod Sinagoge, ja cu im pisati podneske kod urban grilla :mrgreen:
top lokacije :mrgreen:
ipak bolja je u grasshopersu :oops:
@norm ne mjenjam tim,mjenjam drzavu :mrgreen:
Nek je sa srecom! I ja imam nijet.. :D
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#28696 Re: Zeničani

Post by Casual's »

smartXL wrote: A napravit pola mosta i da ti onda neko blokira kamionom nastavak gradnje je bas za povjerovat. Sa slike je vidljivo da kamion apsolutno ne blokira gradiliste i da se s te strane radovi mogu itekako izvodit.
Image

Ne grade se mostovi biciklima nego velikim dizalicama.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28697 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Norm wrote:
kamen spoticanja wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Ti ljudima popravljaj zube kod Sinagoge, ja cu im pisati podneske kod urban grilla :mrgreen:
top lokacije :mrgreen:
ipak bolja je u grasshopersu :oops:
@norm ne mjenjam tim,mjenjam drzavu :mrgreen:
Nek je sa srecom! I ja imam nijet.. :D
nijet je najvazniji :mrgreen:
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#28698 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Casual's wrote:
smartXL wrote: Image

Ne grade se mostovi biciklima nego velikim dizalicama.
Kran zauzme svega par kvadrata, a ne dunum...I na ovoj slici se vidi da je pristup mostu i vise nego slobodan.

Al hajd eto reci cemo da je izgradnja mosta blokirana zbog tamo neke obecane zemlje, bas ima logike :thumbup:
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#28699 Re: Zeničani

Post by Casual's »

smartXL wrote:
Al hajd eto reci cemo da je izgradnja mosta blokirana zbog tamo neke obecane zemlje, bas ima logike :thumbup:
Ima li logike sud će da kaže, a do tada će mehanizacija biti angažovana na billboardu i novom tržnom centru. :)
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#28700 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Ma da, ko i Perco u Celiku... :)
Post Reply