SDA-All about

User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#28676 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

PM72 wrote:I Radeljaš je bio kadar SDA.Hem fočak.Prijeratni portir a sad doktor nauka.Trenutni stanovnik centralnog zatvora.Kažu da je,nakon preuzimanja diplome o sticanju zvanja VSS,izjavio "da sam znao da je ovako lako završiti fakultet - završio bih i srednju"...
Ništa bolji nije ni Sadik Ahmetović.Diplomirani defektolog??? ili Amir Zukić.U ratu povjerenik za humanitarnu pomoć a živio na Grdonju pod pločom...
Ovaj zadnji se jos i krio od mobilizacije. I to, ni manje ni vise, nego - u dimijama.
sarajevo999999
Posts: 852
Joined: 28/02/2012 14:44

#28677 Re: SDA-All about

Post by sarajevo999999 »

Ako isprinta novu diplomu u roku 6 mjeseci stvarno je zasluzio otkaz
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#28678 Re: SDA-All about

Post by Innovation »

sarajevo999999 wrote:Ako isprinta novu diplomu u roku 6 mjeseci stvarno je zasluzio otkaz
Treba napraviti reviziju, svih ratnih i poslijeratnih diploma i sve takve kao on kazniti i dati im otkaz. :!:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#28679 Re: SDA-All about

Post by JoseMujica »

Innovation wrote:
sarajevo999999 wrote:Ako isprinta novu diplomu u roku 6 mjeseci stvarno je zasluzio otkaz
Treba napraviti reviziju, svih ratnih i poslijeratnih diploma i sve takve kao on kazniti i dati im otkaz. :!:

jel ovo naslov novog filma Monty Pythona...... u kome na zemlju dolazi cunami pravednosti i poštenja :?: :!:
User avatar
bersK
Posts: 2558
Joined: 11/09/2014 21:30

#28680 Re: SDA-All about

Post by bersK »

U ovome se ogleda razlika između zdravog europskog naroda i seljačina to jest nas. Da se ovo kojim slučajem velikim Rumunima (oni su za nas nacija, pa ko god šta mislio), polupali bi pičku svakom redom od vlastelina. Ovdje je to svedeno na kritiku po forumima i fejsbuku.
Obi Wan Bosnian
Posts: 946
Joined: 02/02/2017 16:37

#28681 Re: SDA-All about

Post by Obi Wan Bosnian »

Kakvi Rumuni. Pogledaj kako to Sirijci rade a sve je krenulo od protesta :sad:

Uvijek me fasciniralo kako neki ljudi žele nevolje i probleme. I to još u zemlji poput BiH. Ovo je po svakoj logici trebala biti nova Palestina ali eto nekim čudom se ne puca već 20 godina. Nekima izgleda to nije drago.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#28682 Re: SDA-All about

Post by Innovation »

JoseMujica wrote:
jel ovo naslov novog filma Monty Pythona...... u kome na zemlju dolazi cunami pravednosti i poštenja :?: :!:
:violina:
Last edited by Innovation on 08/02/2017 14:29, edited 1 time in total.
aratet
Posts: 3454
Joined: 26/07/2016 12:33

#28683 Re: SDA-All about

Post by aratet »

PM72 wrote:Najveće zlo koje je ikad snašlo bošnjački narod su Alija i SDA.Kakav Savojski i Mladić,oni su harali kratko ali ovi ne popuštaju četvrt vijeka.I sve nas više guraju u ambis.
Naravno, ovo sto nam ovi rade ni četnici nebi bilo dovoljno kreativni za to.
Garantujem da su vise uradili na odlasku mladih Bosnji iz BiH nego četnici devedesetih.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#28684 Re: SDA-All about

Post by tranquil »

Obi Wan Bosnian wrote:Kakvi Rumuni. Pogledaj kako to Sirijci rade a sve je krenulo od protesta :sad:

Uvijek me fasciniralo kako neki ljudi žele nevolje i probleme. I to još u zemlji poput BiH. Ovo je po svakoj logici trebala biti nova Palestina ali eto nekim čudom se ne puca već 20 godina. Nekima izgleda to nije drago.
Kada je Milošević ukrao zadnje izbore na kojima se pojavio i pogazio volju većine, Srbija je (takva kakva jeste) danima marširala i protestvovala, dok ga nisu skinuli.

Kod nas naši Miloševići kupe izabrane predstavnike, pogaze volju većine, i još nas ubjeđuju da je to demokratska normala. Pošto je u pitanju zloupotreba demokratije, i demokratske mogućnosti za reakciju su potrošene ili onemogućene, ne vidim drugu alternativu. A ne treba nešto posebno ni paliti situaciju: kase presušuju, a socijalni mir je skup.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#28685 Re: SDA-All about

Post by Innovation »

aratet wrote:
PM72 wrote:Najveće zlo koje je ikad snašlo bošnjački narod su Alija i SDA.Kakav Savojski i Mladić,oni su harali kratko ali ovi ne popuštaju četvrt vijeka.I sve nas više guraju u ambis.
Naravno, ovo sto nam ovi rade ni četnici nebi bilo dovoljno kreativni za to.
Garantujem da su vise uradili na odlasku mladih Bosnji iz BiH nego četnici devedesetih.
Stvarno jadno i zalosno. :run:
Novak20
Posts: 15247
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#28686 Re: SDA-All about

Post by Novak20 »

U tom predmetu je donesena uslovna osuda, to nije kazna nego jedna mjera. Potvrđena je kazna zatvora u trajanju od tri mjeseca s tim što se neće izvršiti ako u periodu od jedne godine ne izvrši drugo krivično dijelo. To je jedna opomena. Ta kazna, kako stoji u presudi, po svojoj težini ima opšti odvraćajući karakter od izvršenja krivičnih dijela i predstavlja generalnu prevenciju.

Ne znam zašto ali me ovo konfuzno obrazloženje Suda podsjeća na pjesmu Ede Maajke
...
Kad se iznenada, na lijevoj strani
sam u vidokrugu primjetio neki objekat
nepoznat
, koji je bio bljestav
ustvari, mjenjo je boju
ustvari, bio je zut
zelenkaste boje povremeno
.....
Kad, kad mi se taj objekat izgubio
nepoznati, bljesteci, zeleni
ustvari, crveni je bio
taj zelenkasti
objekat
kad, kad, kad se izgubio
iz vidokruga


Objekat će se očito izgubiti iz vidokruga bez posljedica. :D
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15271
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#28687 Re: SDA-All about

Post by Prpa.ba »

Srpski politicari Izetbegovic i Dodik u akciji osiromasivanja Bosnjaka:

https://www.klix.ba/biznis/finansije/iz ... /170208075
User avatar
sinuhe
Posts: 12593
Joined: 03/06/2011 11:33

#28688 Re: SDA-All about

Post by sinuhe »

Strah od inflacije nije nista manji problem od same inflacije.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59313
Joined: 15/12/2008 16:53

#28689 Re: SDA-All about

Post by ultima_palabra »

Prpa.ba wrote:Srpski politicari Izetbegovic i Dodik u akciji osiromasivanja Bosnjaka:

https://www.klix.ba/biznis/finansije/iz ... /170208075
Nista cudno, i njihov uzor Milosevic je to radio...
statixx
Posts: 9839
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#28690 Re: SDA-All about

Post by statixx »

Zar ne bi trebao prvo konsultovati pojedine "vjerske lidere". :D
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15271
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#28691 Re: SDA-All about

Post by Prpa.ba »

Nezapazeno je prosla i vijest da ce se dostampavati 2.5 milijarde KM. Ove ideje srpskih politicara (Dodik, Izetbegovic i sl.) bi mogle opasno poljuljati povjerenje u konvertibilnu marku, mozda cak i dovesti do plivajuce marke a nakon toga je lako pretpostaviti kuda to sve ide.
User avatar
Billy The Pljuc
Posts: 4100
Joined: 06/02/2015 07:59
Location: Odakle sam bio više nisam...

#28692 Re: SDA-All about

Post by Billy The Pljuc »

A i ridji je da se uzme cash iz centralne banke pa da se on i haver mu Dodo rastale bezbeli :lol: :lol: :lol: docim ce se i za ono trece govno naci kakva cifrica.

Ja ludjeg naroda od bosanskog nisam vidio, pa jel moguce da ima bas toliko uhljeba na drzavnoj sisi koji ce cutati ako se ovo desi dok stoka sitnog zuba svakako ne shvata o cemu se radi.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#28693 Re: SDA-All about

Post by daddy-kool »

Prpa.ba wrote:Nezapazeno je prosla i vijest da ce se dostampavati 2.5 milijarde KM. Ove ideje srpskih politicara (Dodik, Izetbegovic i sl.) bi mogle opasno poljuljati povjerenje u konvertibilnu marku, mozda cak i dovesti do plivajuce marke a nakon toga je lako pretpostaviti kuda to sve ide.
Nisam ovo vidio, može izvor?
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#28694 Re: SDA-All about

Post by daddy-kool »

Prpa.ba wrote:Srpski politicari Izetbegovic i Dodik u akciji osiromasivanja Bosnjaka:

https://www.klix.ba/biznis/finansije/iz ... /170208075
Ovo bi bio najopasniji i konačni udar na BiH, od ovog je jedino opasniji rederendum za otcjepljenje RS.

Ne mogu da vjerujem da se ovakve stvari javno govore. :roll:
megaman4
Posts: 4956
Joined: 08/08/2011 23:59

#28695 Re: SDA-All about

Post by megaman4 »

daddy-kool wrote:
Prpa.ba wrote:Srpski politicari Izetbegovic i Dodik u akciji osiromasivanja Bosnjaka:

https://www.klix.ba/biznis/finansije/iz ... /170208075
Ovo bi bio najopasniji i konačni udar na BiH, od ovog je jedino opasniji rederendum za otcjepljenje RS.

Ne mogu da vjerujem da se ovakve stvari javno govore. :roll:
Ako ovo nece narod istjerati na ulice ne znam sta hoce. :twisted:

Kreteni i jedan i drugi, ugrozavaju ne samo fiskalnu stabilnost i stabilnost BAM-a uopste, nego prijeti opasnost od potpunog kraha cijelog finansijskog sistema i moguceg socijalnog udara i pocetka haosa a oni bi pobjegli iz zemlje kao da se nista nije desilo.

Igraju se sa opasnim stvarima. Jos sam jesenas cuo pricu da je BiH bankrotirala ali vlast suti jer se boje teskih nereda. Vidjet cemo hoce li biti vruceg proljeca i prevruceg ljeta.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15271
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#28696 Re: SDA-All about

Post by Prpa.ba »

daddy-kool wrote:Nisam ovo vidio, može izvor?
Bila je tema na podforumu ekonomija, izgleda obrisana. Nadjoh sljedeci link:
http://www.nezavisne.com/novosti/drustv ... -KM/411735

Navodno, u svrhu osvjezavanja novcane mase. Negdje ranije sam vidio informaciju da ukupno ima oko 15 milijardi maraka odstampano, pa ovo izgleda kao razmjerno veliki procenat samo da bi se osvjezilo ohabane novcanice. :mrgreen:

EDIT: ovo je jedna od rijetkih situacija kada bih volio da citiram lazne vijesti, no praksa sa jugo i BH dinarima me uci suprotno.. :mrgreen:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#28697 Re: SDA-All about

Post by daddy-kool »

Prpa.ba wrote:
daddy-kool wrote:Nisam ovo vidio, može izvor?
Bila je tema na podforumu ekonomija, izgleda obrisana. Nadjoh sljedeci link:
http://www.nezavisne.com/novosti/drustv ... -KM/411735

Navodno, u svrhu osvjezavanja novcane mase. Negdje ranije sam vidio informaciju da ukupno ima oko 15 milijardi maraka odstampano, pa ovo izgleda kao razmjerno veliki procenat samo da bi se osvjezilo ohabane novcanice. :mrgreen:

EDIT: ovo je jedna od rijetkih situacija kada bih volio da citiram lazne vijesti, no praksa sa jugo i BH dinarima me uci suprotno.. :mrgreen:
Ovo je zamjena starih novčanica i to je sasvim ok, sve dok funkcioniše currency board sa strancima postojaće i ova država.
Ali te potpuno razumijem: koga je inflacija opekla, taj i u jogurt puše.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#28698 Re: SDA-All about

Post by daddy-kool »

megaman4 wrote:
Kreteni i jedan i drugi, ugrozavaju ne samo fiskalnu stabilnost i stabilnost BAM-a uopste, nego prijeti opasnost od potpunog kraha cijelog finansijskog sistema i moguceg socijalnog udara i pocetka haosa a oni bi pobjegli iz zemlje kao da se nista nije desilo.

Igraju se sa opasnim stvarima. Jos sam jesenas cuo pricu da je BiH bankrotirala ali vlast suti jer se boje teskih nereda. Vidjet cemo hoce li biti vruceg proljeca i prevruceg ljeta.
Realno ima se još šta prodati i iskoristiti, ima i drugih opcija sada sa novim zakonom o radu da se smanje plate i tako to...

Ono što mene zabrinjava je ovaj pokušaj ubistva države iz nehata. Ne može se reći da ljudi ne poznaju situaciju, što bi moglo da znači da postoje kalkulacije da će doći do urušavanje države na nekom drugom planu, pa se onda ide da se uzme sve što može ...
User avatar
Dozer
Posts: 32999
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#28699 Re: SDA-All about

Post by Dozer »

Budimo realni - BAM je, kao valuta, vjestacki "jaka". Vezana je za EUR, i to po fiksnom kursu CB, sto je samo po sebi kontraproduktivno i onemogucava uvid u realno stanje ekonomije. A to stanje je katastrofalno. Onog momenta kada se desi veca fluktuacija, tj. pad EUR-a, a sto ce se vrlo lako desiti vrlo brzo (FR GB, ITA....), tesko da ce se to fiksno stanje odnosa BAM-€ moci odrzati. A onda - nek' nam je bog na pomoci (koji nam, kao i uvijek do sada, nece bas pomoci), Srbijanska hiper inflacija iz 1999. ce biti mala maca za nas...
statixx
Posts: 9839
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#28700 Re: SDA-All about

Post by statixx »

Ekipa iz RS-a je najavila nezapmcenu krizu na drzavnom nivou.
Post Reply