Bitno je da se ne izgubi partijska knjižica.iPod wrote:Hej pa on je roDŽen u SDA, tako da polaže pravo na tu funkciju bez obzira na sve te nelagodne okolnosti koje su se izdešavale, i tebi se može desiti da izgubiš diplomu na krovu od auta ili na kafi
SDA-All about
-
Novak20
- Posts: 15247
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#28651 Re: SDA-All about
-
Obi Wan Bosnian
- Posts: 946
- Joined: 02/02/2017 16:37
#28652 Re: SDA-All about
Mladi, obrazovani, napredni, moderni masovno napuštaju zemlju. Dakle, stariji, manje obrazovani, patrijahalni, religiozni, staromodni čine sve veći procenat stanovništva. Plus što su se "moderni" razočarali u SDP i uopšte u politiku i sve manje glasaju.
Zaključak: SDA će dobijati sve veću i veću podršku. Resistance is futile
Zaključak: SDA će dobijati sve veću i veću podršku. Resistance is futile
-
Novak20
- Posts: 15247
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#28653 Re: SDA-All about
Obi Wan Bosnian wrote:Mladi, obrazovani, napredni, moderni masovno napuštaju zemlju. Dakle, stariji, manje obrazovani, patrijahalni, religiozni, staromodni čine sve veći procenat stanovništva. Plus što su se "moderni" razočarali u SDP i uopšte u politiku i sve manje glasaju.
Zaključak: SDA će dobijati sve veću i veću podršku. Resistance is futile
Fakat, bitno je biti na vlasti taman za tebe glasali samo bezubi kojima nisu ni bitni rezultati te vlasti. Ne vidim ni najmanjeg razloga za likovanje jer svi drugi idu naprijed a mi tavorimo i propadamo.
Zaključak: Doći će šejtan na vrata. Resistance is futile.
-
Obi Wan Bosnian
- Posts: 946
- Joined: 02/02/2017 16:37
#28654 Re: SDA-All about
SDA glasači gledaju na stvari drugim očima. Za dobar dio njih je ovaj svijet prolazan a nagrada je na onom svijetu. Čak šta više, ako previše brineš o ovom svijetu dobićeš oznaku "dunjalučar" kao nešto negativno. SDA glasaču je bitno koga podržava babo Erdogan, koga podržava IZ, ko je "naš" i nema puno "anamoonih" i slični prioriteti. SDA računa na takvo izborno tijelo plus uhljebljene i njima dosta. Ako izlaznost nije velika uvijek su favoriti.
-
sarajevo999999
- Posts: 852
- Joined: 28/02/2012 14:44
#28655 Re: SDA-All about
Sve se svodi na drzavnu sisu gdje su imali i imaju monopol na zaposljavanje. Kod nas se omladina jeftino prodaje, volonterski rad od 6 mjeseci gleda kao uslugu koju vraca svojim glasom i glasovima ukucana. Isto je i sa stipendijama itd.
-
izgubljena dusa
- Posts: 573
- Joined: 01/03/2013 19:24
#28656 Re: SDA-All about
Aha....sad mi je jasno....voda je ovodunjalucka i nije bitno sto je nema...sto se brinem - bice na onom svijetu....Obi Wan Bosnian wrote:SDA glasači gledaju na stvari drugim očima. Za dobar dio njih je ovaj svijet prolazan a nagrada je na onom svijetu. Čak šta više, ako previše brineš o ovom svijetu dobićeš oznaku "dunjalučar" kao nešto negativno. SDA glasaču je bitno koga podržava babo Erdogan, koga podržava IZ, ko je "naš" i nema puno "anamoonih" i slični prioriteti. SDA računa na takvo izborno tijelo plus uhljebljene i njima dosta. Ako izlaznost nije velika uvijek su favoriti.
Pa trebali ste me odmah ubiti da sto prije do vode dodjem
Razmislja li tako i bosnjacka elita ili grabe vile po poljinama, bjelasnici...tesko njima - ne znaju kako je lijepo vucati kanistere i flase sa vodom....u kakvom oni grijehu zive, tesko njima
Last edited by izgubljena dusa on 06/02/2017 14:41, edited 1 time in total.
- kamberovica polje
- Posts: 4105
- Joined: 28/01/2012 11:38
#28657 Re: SDA-All about
SDA nije stranka nego dijagnoza.
Sent from my SM-G360F using Tapatalk
Sent from my SM-G360F using Tapatalk
-
Obi Wan Bosnian
- Posts: 946
- Joined: 02/02/2017 16:37
#28658 Re: SDA-All about
Čuj "bošnjačka elita" 
-
izgubljena dusa
- Posts: 573
- Joined: 01/03/2013 19:24
#28659 Re: SDA-All about
pa dobro ako ti se vise svidja, mogu ih nazvati prvi kriminalci u bosnjaka (bez navodnika)Obi Wan Bosnian wrote:Čuj "bošnjačka elita"
-
Obi Wan Bosnian
- Posts: 946
- Joined: 02/02/2017 16:37
#28660 Re: SDA-All about
izgubljena dusa wrote:pa dobro ako ti se vise svidja, mogu ih nazvati prvi kriminalci u bosnjaka (bez navodnika)Obi Wan Bosnian wrote:Čuj "bošnjačka elita"
- SmokingMan
- Posts: 22610
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#28661 Re: SDA-All about
Da su oni za 25 godina vlasti bili svejsni svoje odgovornosti prema narodu,više bi plakali nego što bi se smijali.Tako je i sa ovim anonimnim,koji misli da je mjesto gradonačelnika čista zajebancija,dođi na radno mjesto,uzmi platu,ispuni 3 od 333 obećanja,i odi mirno spavaj,jer će tvoj nerad svakako pokriti oni koji su te tu i doveli,kao što je to i bio slučaj ranije.
Ti,narode,koji si birao SDA,jebi se!!!!
Ti,narode,koji si birao SDA,jebi se!!!!
- malakh
- Posts: 7640
- Joined: 05/02/2016 22:11
- Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/
- Grijem se na: ćumur
- Vozim: opel vektru
#28662 Re: SDA-All about
današnja farsa ljevice je pečat na vladavinu sda narednih 20 godina, jer su upravo sada svima nama dokazali da je ujedinjena ljevica samo lijepa priča za šire narodne mase, a iza paravana se krije lični interes pojedinaca, a i lijepo su nam ukazali koliko su nesposobni da 12 sati ne mogu održati svoj "ujedinjeni" dogovor.
žao mi je što ovo moram reći, ali ljevica u bosni i hercegovini je mrtva, a možda nikada nije ni postojala.
žao mi je što ovo moram reći, ali ljevica u bosni i hercegovini je mrtva, a možda nikada nije ni postojala.
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#28663 Re: SDA-All about
to su i na toj strani sve isti likovi zadnjih 20 godina, likovi koji su "van svake razumne sumnje" po više puta pokazali da neće i ne mogu...evo ja te pitam, šta će građani osjetiti što je gradonačelnik skaka a ne ivo komšić...koji je 50 godina u gradskoj vlasti, u svakom režimu i u svakoj vladi u gradskoj vlasti, i koji također nikad ništa konkretno nije radio i životu. kad se pojavi neko stvarno novi i stvarno voljan i pošten, on će moći i pomesti.
-
Obi Wan Bosnian
- Posts: 946
- Joined: 02/02/2017 16:37
#28664 Re: SDA-All about
Pošteni ljudi se uglavnom ne bave politikom. Ono malo što pokuša brzo najebe jer politika nije za poštene ljude.
-
Hamolj
- Posts: 961
- Joined: 03/11/2016 15:03
#28665 Re: SDA-All about
Pogledaš ko mu je bio protivkandidat i sve ti bude jasno.SmokingMan wrote:Da su oni za 25 godina vlasti bili svejsni svoje odgovornosti prema narodu,više bi plakali nego što bi se smijali.Tako je i sa ovim anonimnim,koji misli da je mjesto gradonačelnika čista zajebancija,dođi na radno mjesto,uzmi platu,ispuni 3 od 333 obećanja,i odi mirno spavaj,jer će tvoj nerad svakako pokriti oni koji su te tu i doveli,kao što je to i bio slučaj ranije.
Ti,narode,koji si birao SDA,jebi se!!!!
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#28666 Re: SDA-All about
Najveće zlo koje je ikad snašlo bošnjački narod su Alija i SDA.Kakav Savojski i Mladić,oni su harali kratko ali ovi ne popuštaju četvrt vijeka.I sve nas više guraju u ambis.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#28667 Re: SDA-All about
ovo izgleda ko u Quo vadis Živorade...tek nadolazite na to kad vam selo potope
koliko pišem o hAljinom učinku u razbijanju RBiH i razvaljivanju bh. društva i dosad su mi samo lijepili etikete islamofoba i četnika
a nikad zG iBg ne bi vako razjebali Bosnu da nije bilo asistencije iznutra....još jednom ponavljam svakome kome nije jasno neka samo nađe snimke tog famoznom Bošnjačkog kongresa i pogleda krepančevo izlaganje tamo i biće mu jasno koliko mu je stalo i do Bosne i do Prošnjaka
koliko pišem o hAljinom učinku u razbijanju RBiH i razvaljivanju bh. društva i dosad su mi samo lijepili etikete islamofoba i četnika
a nikad zG iBg ne bi vako razjebali Bosnu da nije bilo asistencije iznutra....još jednom ponavljam svakome kome nije jasno neka samo nađe snimke tog famoznom Bošnjačkog kongresa i pogleda krepančevo izlaganje tamo i biće mu jasno koliko mu je stalo i do Bosne i do Prošnjaka
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#28668 Re: SDA-All about
Ja sam to pisao i govorio mnogo prije tebe...
- pici
- Posts: 46397
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#28669 Re: SDA-All about
Uredno prilaže diplomu Ekonomskog fakulteta u Sarajevu koja na sebi nosi broj: 02-55830. Nakon toga postaje šef Sektora za ekonomsko finansijske poslove u ovom javnom preduzeću, gdje ostaje sve do januara prošle godine kada ga, na prijedlog SDA, Skupština BPK imenuje za ministra finansija BPK.
Ministar finansija BPK Goražde Nudžeim Džihnić osuđen je na uslovnu kaznu zatvora u trajanju od tri mjeseca zbog falsifikovanja diplome. Prema presudi kazna se neće izvršiti ukoliko za vrijeme od jedne godine ne počini novo krivično djelo, potvrdio je za Klix.ba kantonalni tužilac Tužilaštva BPK Goražde Lazar Draško.
neČe višHe štancat diplome
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#28670 Re: SDA-All about
I Radeljaš je bio kadar SDA.Hem fočak.Prijeratni portir a sad doktor nauka.Trenutni stanovnik centralnog zatvora.Kažu da je,nakon preuzimanja diplome o sticanju zvanja VSS,izjavio "da sam znao da je ovako lako završiti fakultet - završio bih i srednju"...
Ništa bolji nije ni Sadik Ahmetović.Diplomirani defektolog??? ili Amir Zukić.U ratu povjerenik za humanitarnu pomoć a živio na Grdonju pod pločom...
Ništa bolji nije ni Sadik Ahmetović.Diplomirani defektolog??? ili Amir Zukić.U ratu povjerenik za humanitarnu pomoć a živio na Grdonju pod pločom...
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#28671 Re: SDA-All about
PM72 wrote:I Radeljaš je bio kadar SDA.Hem fočak.Prijeratni portir a sad doktor nauka.Trenutni stanovnik centralnog zatvora.Kažu da je,nakon preuzimanja diplome o sticanju zvanja VSS,izjavio "da sam znao da je ovako lako završiti fakultet - završio bih i srednju"...
Ništa bolji nije ni Sadik Ahmetović.Diplomirani defektolog??? ili Amir Zukić.U ratu povjerenik za humanitarnu pomoć a živio na Grdonju pod pločom...
kakav dipl...Sinan Sakić je pretekao Poslania i Prosvetitelja i doktorirao
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#28672 Re: SDA-All about
Kad skontam u ovoj drzavi su svi bili u sdaPM72 wrote:I Radeljaš je bio kadar SDA.Hem fočak.Prijeratni portir a sad doktor nauka.Trenutni stanovnik centralnog zatvora.Kažu da je,nakon preuzimanja diplome o sticanju zvanja VSS,izjavio "da sam znao da je ovako lako završiti fakultet - završio bih i srednju"...
Ništa bolji nije ni Sadik Ahmetović.Diplomirani defektolog??? ili Amir Zukić.U ratu povjerenik za humanitarnu pomoć a živio na Grdonju pod pločom...
osim mozda zlatka...al i to mozda
-
Novak20
- Posts: 15247
- Joined: 11/02/2014 18:55
- Location: Taboo(t) teme i brisani postovi
#28673 Re: SDA-All about
https://www.klix.ba/vijesti/bih/gorazde ... /170207122
"U tom predmetu je donesena uslovna osuda, to nije kazna nego jedna mjera. Potvrđena je kazna zatvora u trajanju od tri mjeseca s tim što se neće izvršiti ako u periodu od jedne godine ne izvrši drugo krivično dijelo. To je jedna opomena. Ta kazna, kako stoji u presudi, po svojoj težini ima opšti odvraćajući karakter od izvršenja krivičnih dijela i predstavlja generalnu prevenciju.
Kakav je samo nakaradan, monstruozan pravni sistem i sistem vrijednosti stvoren u ovoj našoj državi. Zahvaljujući prvenstveno politici kakvu imamo i likovima koji vode i provode "politiku".
Nisam pravnik ali zar dotični nije trebao biti suspendovan ili ostati bez posla koji je obavljao sa falsikovanom diplomom. Zar se može dobiti posao ministra sa falsifikovanom diplomom ili sa krivičnom prijavom ? Zar osuđeni nije trebao vratiti sve pare koje je zaradio kao VSS a u stvari je imao SSS ?
Na stranu moralna odgovornost falsifikatora, podnošenje ostavke ili uklanjanje sa funkcije i izbacivanje iz članstva stranke ma koje... Jbt. Hoće li iko shvatiti da je ovo naša država koju treba graditi i unapređivati a ne krasti i rušiti.
"U tom predmetu je donesena uslovna osuda, to nije kazna nego jedna mjera. Potvrđena je kazna zatvora u trajanju od tri mjeseca s tim što se neće izvršiti ako u periodu od jedne godine ne izvrši drugo krivično dijelo. To je jedna opomena. Ta kazna, kako stoji u presudi, po svojoj težini ima opšti odvraćajući karakter od izvršenja krivičnih dijela i predstavlja generalnu prevenciju.
Kakav je samo nakaradan, monstruozan pravni sistem i sistem vrijednosti stvoren u ovoj našoj državi. Zahvaljujući prvenstveno politici kakvu imamo i likovima koji vode i provode "politiku".
Nisam pravnik ali zar dotični nije trebao biti suspendovan ili ostati bez posla koji je obavljao sa falsikovanom diplomom. Zar se može dobiti posao ministra sa falsifikovanom diplomom ili sa krivičnom prijavom ? Zar osuđeni nije trebao vratiti sve pare koje je zaradio kao VSS a u stvari je imao SSS ?
Na stranu moralna odgovornost falsifikatora, podnošenje ostavke ili uklanjanje sa funkcije i izbacivanje iz članstva stranke ma koje... Jbt. Hoće li iko shvatiti da je ovo naša država koju treba graditi i unapređivati a ne krasti i rušiti.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#28674 Re: SDA-All about
Goražde: Ministar finansija priznao falsifikovanje fakultetske diplome, pa dobio uslovnu kaznu
https://www.klix.ba/vijesti/bih/gorazde ... /170207122
U biografiji je naveo da je diplomirao na Ekonomskom fakultetu u Sarajevu. U prvoj radnoj knjižici, opet, zapisano je Ekonomija Sarajevo. U personalnom dosjeu zaposlenika Nudžeima Džihanića (SDA) u JP „Bosansko-podrinjske šume“ isti fakultet, isto zvanje.
Kada je postao kantonalni ministar iznenada se sjetio da je, ipak, kao zaposlenik bio srednjoškolac. Malo potom je bio zaposlenik – apsolvent. Zatim je kao student položio pripravnički.
Na kraju je, pred organima gonjenja, priznao da je diplomirani ekomonista sa Internacionalog univerziteta u Brčkom. Što je navedeno i u drugoj radnoj knjižici. Jer je prvu knjižicu otpuhao vjetar. S krova ministarskog automobila.
http://www.20minuta.net/nesretni-slucaj ... utomobila/
- Dozer
- Posts: 32999
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#28675 Re: SDA-All about
Da li cemo ikada vidjeti ovakvu naslovnicu....



