Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

macchiato
Posts: 683
Joined: 31/05/2013 21:39

#28601 Re: Zeničani

Post by macchiato »

je li ovo nestalo grijanje :lol:


ovo je neki rekord, 7 dana :bih:
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#28602 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Kod mene griju, jos sam jedan iskljucio bio, pretoplo bilo .
macchiato
Posts: 683
Joined: 31/05/2013 21:39

#28603 Re: Zeničani

Post by macchiato »

ne znam, kod mene prije par sati počelo nešto hučati u radijatora, valjda se puštala voda ali zato su sad mlaki, da ne kažem hladni. :oops:

mada kod nas je u zgradi oduvijek užasno grijanje, bacanje para jer je takvo "grijanje" da se moraš nadogrijavati grijalicama i konvektorima čitavu zimu. :roll:
vjerujte da nekad ni ne primjetim da je nestalo jer nema nikakve razlike u temperaturi prostorije.
c_g
Posts: 1175
Joined: 29/09/2016 01:52

#28604 Re: Zeničani

Post by c_g »

Kad će uplatit pare za izbore? Pred naredne? :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#28605 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Ko je duzan da zakrpi trotoar nakon sto Vodovod radi nesto? Uposlenici VIKa ili?
Konkretno, ispred zgrade pukla cijev, naravno račun koji je došao je plaćen jer gospoda nije umanjila iako pucanje nije unutar zgrade nego baš na ulici ispred (tročlana porodica, dvoje odraslih i dvogodišnje dijete potrošili 43 kubika vode za mjesec hahah-imam akvarijum doduše, možda su ribice popile :lol: ), došli, iskopali i zatrpali pijeskom i kamenjem nekim. Tako stoji već 10-15 dana bar. Već su se neke komšije žalile u VIKu ali očito ih boli patka.
Kome se žaliti?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28607 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Throttle wrote:Ko je duzan da zakrpi trotoar nakon sto Vodovod radi nesto? Uposlenici VIKa ili?
Konkretno, ispred zgrade pukla cijev, naravno račun koji je došao je plaćen jer gospoda nije umanjila iako pucanje nije unutar zgrade nego baš na ulici ispred (tročlana porodica, dvoje odraslih i dvogodišnje dijete potrošili 43 kubika vode za mjesec hahah-imam akvarijum doduše, možda su ribice popile :lol: ), došli, iskopali i zatrpali pijeskom i kamenjem nekim. Tako stoji već 10-15 dana bar. Već su se neke komšije žalile u VIKu ali očito ih boli patka.
Kome se žaliti?
gradska komunalna inspekcija
mada im je praksa da odmah ne betoniraju nego se ceka recidiv kvara
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#28608 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Fino cuti iz prve ruke informaciju, u Zenici izuzetno tesko postalo naci radnice na kasama i po trgovinama, pa cak i na skladistima. Pricam sa dvojicom sto imaju trgovine, fakat krse ruke ne mogu radnice naci, i sto nadju, pokradose sve zivo...
Vidjet ce te za dvije godine davat ce se 800 maraka kasirkama! Koja doceka...
Vec odavno sam u toku da je svim zenickim prevoznicima postalo tesko naci vozace, nema ih haman nikako.
Bas me zanima koliko je raje iz Ze otislo po Njemackoj, nazalost izgleda nema nigdje podataka...
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#28609 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ja poslom prolazio tuda, bas kada je velika dizalica i par kamiona skidalo most...I raja prica na fb da se organizovano sa mehanizacijom most skidao nekih petnestak dana :-) :lol:
Drug mi kaze da je cak policija obezbjedivala vanredni transport mosta... :-)
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#28610 Re: Zeničani

Post by Casual's »

clio_dci120 wrote:Fino cuti iz prve ruke informaciju, u Zenici izuzetno tesko postalo naci radnice na kasama i po trgovinama, pa cak i na skladistima. Pricam sa dvojicom sto imaju trgovine, fakat krse ruke ne mogu radnice naci, i sto nadju, pokradose sve zivo...
Vidjet ce te za dvije godine davat ce se 800 maraka kasirkama! Koja doceka...
Vec odavno sam u toku da je svim zenickim prevoznicima postalo tesko naci vozace, nema ih haman nikako.
Bas me zanima koliko je raje iz Ze otislo po Njemackoj, nazalost izgleda nema nigdje podataka...
Volio bih da je to baš tačno..
Ovaj mjesec sam sestri bar 15 aplikacija poslao za trgovca. Na razgovoru se znalo pojaviti po 40 osoba (Astra, Izbor trgovine, Škafa..) a primaju dvije.
Jedini problem ima Hass i Ekor (400KM vs 350 KM).
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28611 Re: Zeničani

Post by Norm »

clio_dci120 wrote:
Ja poslom prolazio tuda, bas kada je velika dizalica i par kamiona skidalo most...I raja prica na fb da se organizovano sa mehanizacijom most skidao nekih petnestak dana :-) :lol:
Drug mi kaze da je cak policija obezbjedivala vanredni transport mosta... :-)
...ma hebo most...sto ste negativni...a nije ni istina, tog mosta nema ima i par dana...ali eto ima vremena :izet: bice to sve OK...a za Njemacku, to isto nije istina, dajte statisticke podatke...brojke, a ne cula rekla kazala...ja cuo da se raja masovno vraca... :lol: :lol: :lol:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#28612 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

A ne znam, ne bi mi ni ovaj lagao, nema razloga...znam da je dva mjeseca trazio radnicu, doduse placa je 400KM ukupno, mislim da je na crno...kaze mi i da Ekor ima dosta problema sa radnicama, ne moze pronaci vise...Ovu jednu sto je radila kod ovog lika vlasnik Hasa par puta zvao da mu se vrati. Ze Transu je krajem ili pocetkom ove godine par kamiona lezalo bez vozaca...U Kiseljaku nedavno Stanicu isto nekoliko kamiona lezalo bez vozaca.

A sto se Astre tice, tu je tesko uletiti, jedno vrijeme vodao trebu sto je tamo radila, imala je 800KM placu, a ja sa faksom u to vrijeme imao neznatno malko vecu :D

Da ne bude zabune, ne tvrdim da sam upravu, mozda i grijesim...
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#28613 Re: Zeničani

Post by Casual's »

clio_dci120 wrote:A ne znam, ne bi mi ni ovaj lagao, nema razloga...znam da je dva mjeseca trazio radnicu, doduse placa je 400KM ukupno, mislim da je na crno...kaze mi i da Ekor ima dosta problema sa radnicama, ne moze pronaci vise...Ovu jednu sto je radila kod ovog lika vlasnik Hasa par puta zvao da mu se vrati. Ze Transu je krajem ili pocetkom ove godine par kamiona lezalo bez vozaca...U Kiseljaku nedavno Stanicu isto nekoliko kamiona lezalo bez vozaca.

A sto se Astre tice, tu je tesko uletiti, jedno vrijeme vodao trebu sto je tamo radila, imala je 800KM placu, a ja sa faksom u to vrijeme imao neznatno malko vecu :D

Da ne bude zabune, ne tvrdim da sam upravu, mozda i grijesim...
Ma da, to je to. Nije niko budala da radi za 400 KM. Isti problem ima i Robot.
Ovo par radnji što daju iznad 700 KM ima uposlenih i djevojaka sa diplomom koje rade na kasama.

Vozača fakat fali, to sam se i sam uvjerio.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28614 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Nudi 4 stoje na crno i cudi se sto ne moze naci nikoga :D

I kad nadje to ce biti neko ocajan koji ce gledati da ga zakine na svakom koraku i da se ispali prvom prilikom.

Na nekoj emotivnoj razini mi je zao sto ljudi odlaze, sto nam se drustvo fizicki cjepa, ali na racionalnoj kazem hvala bogu bar kratkorocno. Upravo zbog Ekri i njegovih iteracija.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#28615 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

_BataZiv_0809 wrote:Nudi 4 stoje na crno i cudi se sto ne moze naci nikoga :D

I kad nadje to ce biti neko ocajan koji ce gledati da ga zakine na svakom koraku i da se ispali prvom prilikom.

Na nekoj emotivnoj razini mi je zao sto ljudi odlaze, sto nam se drustvo fizicki cjepa, ali na racionalnoj kazem hvala bogu bar kratkorocno. Upravo zbog Ekri i njegovih iteracija.
Pa da, upravo mislim isto...

Iskreno, 400 stoje ti je realnost u zenickom prehrambenom sektoru, bilo to cudno tebi ili ne.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#28616 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

Bingo 550 KM
Konzum 650KM

Da Bog da ti taj jaran zatvorio prodavnicu, proslo je vrijeme feudalizma i robovlasnistva.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#28617 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

800 u Astri?
Jbt u jami rudar ima prosječnu platu oko 850-900 ccc
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#28618 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Ekro je mislim 500+bon neki 100KM
Tako mi rece cura koja tu radi
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#28619 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Kralj Tvrtko I. wrote:800 u Astri?
Jbt u jami rudar ima prosječnu platu oko 850-900 ccc
Jbg, ali tebe da stave u butik, koga bi ti privukao?
No hard feelings :D
Sta bi tek rekao za kasirke iz DM-a?
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#28620 Re: Zeničani

Post by Bobi »

OK, jel ima neko preporuku za njemački jezik :D ? Google svasta nesto izbaci :D .
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28621 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

:lol:
kad moderatori idu u njemacku znaci da je sve otislo u.mp3 :mrgreen:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28622 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Mozda pita za jarana :D

Nego evo gledam svaki drugi kafic u Ze hitno trazi konobara. Rekao bih da je to prva vidljiva refleksija ovih masovnih odlazaka. Dok je za koliko toliko normalan posao i dalje ogromna navala.
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#28623 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Ma neće Bobi nigdje :mrgreen:
Znamo se mi virtuelno već dugo godina pa i sa SA-X chata. Tako da Bobi neće nigdje.

Bato, pojedini kafici traze konobara zato što iste ne placaju...Ko ce u IR-u raditi kad je gazda Ramo Isak?
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#28624 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Da, obicno ujutro kad ufatim vremena uletim na ZB, i pri dnu stranice stalno se vrte oglasi pekara, kafica, piljara i sl...On na glasu vise ne pisu ni ime, nego samo kontakt telefon :D
sale07
Posts: 1378
Joined: 18/05/2018 12:28

#28625 Re: Zeničani

Post by sale07 »

Kralj Tvrtko I. wrote:Ma neće Bobi nigdje :mrgreen:
Znamo se mi virtuelno već dugo godina pa i sa SA-X chata. Tako da Bobi neće nigdje.

Bato, pojedini kafici traze konobara zato što iste ne placaju...Ko ce u IR-u raditi kad je gazda Ramo Isak?
Nije da branim covjeka, al znam djevojku koja je radila kod njega i sve ispostovano 100%, mozda nije bila neka plata, al nije bilo odbijanja od plate za razbijenu casu i sl. kao sto sam cuo da se kod nekih lihvara desava.

A na danasnjem vaktu, svaka plata u Zenici ispod 700 maraka je sadaka, a ne plata. I svi oni koji ne mogu radnika prijaviti da ima 700KM neto, treba ih odma zatvoriti!
Post Reply