Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Amagon
- Posts: 392
- Joined: 12/07/2007 16:10
- Location: Zenica-Sarajevo
#28528 Re: Zeničani

Je li neko išao ovim putem do Teslića, i kakva je cesta? Ili je bolje ići na Doboj Jelah
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65979
- Joined: 03/08/2010 19:04
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65979
- Joined: 03/08/2010 19:04
#28530 Re: Zeničani
Amagon wrote:
Je li neko išao ovim putem do Teslića, i kakva je cesta? Ili je bolje ići na Doboj Jelah
zar odavde ima nekakav put?,mislim je li ti to ozbiljno pitas?
- Amagon
- Posts: 392
- Joined: 12/07/2007 16:10
- Location: Zenica-Sarajevo
#28531 Re: Zeničani
Pa očigledno da ima
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#28533 Re: Zeničani
Idi na Doboj-Jelah-Teslic
Cak je i preko Crnog vrha tj ovaj iz Brankovica lijevo preko Novog sehera poprilicno los. Do teslica ti treba nekih 2 sata po ogranicenjima da vozis, Jelah je malo manje od sat i po
Cak je i preko Crnog vrha tj ovaj iz Brankovica lijevo preko Novog sehera poprilicno los. Do teslica ti treba nekih 2 sata po ogranicenjima da vozis, Jelah je malo manje od sat i po
- Amagon
- Posts: 392
- Joined: 12/07/2007 16:10
- Location: Zenica-Sarajevo
#28534 Re: Zeničani
Hvala
Tako sam i mislio. Mada me iznenadio ovaj put, pa zato pitam da li je neko išao. Vjerujem da je kritičan, mada mi je nekad gušt ići i po takvim putevima 
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83428
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#28535 Re: Zeničani
Probaj put izmedju Olova i Zavidovica ondaAmagon wrote:HvalaTako sam i mislio. Mada me iznenadio ovaj put, pa zato pitam da li je neko išao. Vjerujem da je kritičan, mada mi je nekad gušt ići i po takvim putevima
-
Kralj Tvrtko I.
- Posts: 1910
- Joined: 04/07/2011 18:53
#28536 Re: Zeničani
Kakva Nemila bolan, ne možeš ni na Bistričak kako treba a da dođeš do Teslića. Samo prije Karuša lijevo na Tešanj i pravo do Teslića...
Cesta 4+.
Sretno.
Cesta 4+.
Sretno.
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#28537 Re: Zeničani
Kao što su ti već napisali to je bio glavni ratni put koji je povezivao Tesanjsku regiju sa našom teritorijim. Nemoj ni pokušavati koristiti taj put odavno je u skoro pa nikakvom stanju. Ali u ratu je to bila žila kucavica, Kantic bogatstvo zaradio vozeći Setre tim putem 
- notsure
- Posts: 1185
- Joined: 31/07/2008 19:57
#28538 Re: Zeničani
Tim putem ćeš možda uštediti marku dvije na gorivu (možda). Ali ćeš potrošiti od 200 do 1000 KM za popravku amortizera, krajnica, a možda i letve volana. Osim ako imaš onda traktor, samo navali.clio_dci120 wrote:Kao što su ti već napisali to je bio glavni ratni put koji je povezivao Tesanjsku regiju sa našom teritorijim. Nemoj ni pokušavati koristiti taj put odavno je u skoro pa nikakvom stanju. Ali u ratu je to bila žila kucavica, Kantic bogatstvo zaradio vozeći Setre tim putem
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65979
- Joined: 03/08/2010 19:04
#28539 Re: Zeničani
da ne govorimo o tome da vjerovatno treba bar sat vremena vise da se stigne do teslica
-
giannibelif
- Posts: 2524
- Joined: 28/01/2017 22:11
#28540 Re: Zeničani
Ni slucajno pokusavati sa standardnim putnickim vozilom.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65979
- Joined: 03/08/2010 19:04
#28541 Re: Zeničani
ne znam otkud nekome i pomisao da tuda ide,to meni lici kao da se kroz sume ide
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#28542 Re: Zeničani
...taj put preko Bistricaka ni i ludilu osim ako nemas Nivu i ako si adrenalinski ovisnik...ovaj preko Sehera nije los, mislim da je sad sav asfaltiran i bukvalno se spustis u Teslic, ali je najsigurnije i najblize
okolo...
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#28543 Re: Zeničani
Taj preko Sehera ima i sada nekih 4-5km makadama, ali nije losa toliko da dionica (mislim na makadam). Onaj sitni sljunak, bez tragova od vozila. Odmah se spustis u Teslc.Norm wrote:...taj put preko Bistricaka ni i ludilu osim ako nemas Nivu i ako si adrenalinski ovisnik...ovaj preko Sehera nije los, mislim da je sad sav asfaltiran i bukvalno se spustis u Teslic, ali je najsigurnije i najblizeokolo...
- Amagon
- Posts: 392
- Joined: 12/07/2007 16:10
- Location: Zenica-Sarajevo
#28544 Re: Zeničani
Hvala dobri ljudi na svim tim iscrpnim odgovorima 
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#28545 Re: Zeničani
Je li istina da grijanje i dalje naplaćuje paušal korisnicima koji su se davno odjavili sa sistema grijanja?
Maloprije čitam u Avazu da žele i dalje naplaćivati paušal.
Maloprije čitam u Avazu da žele i dalje naplaćivati paušal.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65979
- Joined: 03/08/2010 19:04
#28546 Re: Zeničani
ukinuto je to,koliko znam takva je i odluka gradskog vijeća
imas li link za taj tekst?
imas li link za taj tekst?
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#28547 Re: Zeničani
Nemam link, nego danas procitao u Avazu, pa mozda Avaz u toku dana izbaci tekst na stranici. Izmedju ostalog, jucer je bila sjednica GV i nije usvojen izvjestaj za proslu sezonu i jedan od razloga je taj sto jos uvijek nisu ukinuli pausal.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#28549 Re: Zeničani
Ja sve čekam da mi dođe račun za paušal, i zaboravio na to
Navodno je ukinuto
Navodno je ukinuto
- notsure
- Posts: 1185
- Joined: 31/07/2008 19:57
#28550 Re: Zeničani
Jeste ukinuto, ne šalju to za ovu sezonu, nego je problem u tužbama za ranije periode.Throttle wrote:Ja sve čekam da mi dođe račun za paušal, i zaboravio na to![]()
Navodno je ukinuto
neki vijećnici su tražili da se odustane od tužbi za neplaćene paušale do 2018, ali JP Grijanje neće da odustane jer su navodno sve do ukidanja ti paušali bili regularni (kako tvrdi JP Grijanje) pa ko ih nije plaćao tužili su ga.
Ista priča kao i s kladionicama - retroaktivna "legalnost" ili "nelegalnost" odluke o cijenama.
Možda ima neki pravnik da pojasni:
2001-2018 u odluci stoji paušal koji je nelegalan ali je važeći sve dok vijeće ne usvoji novu odluku.
2018 dokazano da je to nelegalno i od tad se ne naplaćuje paušal.
Ko nije plaćao do 2018 tuže ga za neplaćene račune; hoće li ga sud osloboditi jer je tek 2018 dokazano da ne treba plaćati ili će mu tražiti da plati jer je odluka o cijenama i paušalima sve do ukidanja bila važeća? Nelegalna ali važeća.
Genijalni "novinari" Avaza to ne razumiju pa su napisali tako kako su napisali.
