Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#28526 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Vidim ja :oops: :lol:
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#28527 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Gore radijatori....
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#28528 Re: Zeničani

Post by Amagon »

Image

Je li neko išao ovim putem do Teslića, i kakva je cesta? Ili je bolje ići na Doboj Jelah
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65979
Joined: 03/08/2010 19:04

#28530 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Amagon wrote:Image

Je li neko išao ovim putem do Teslića, i kakva je cesta? Ili je bolje ići na Doboj Jelah

zar odavde ima nekakav put?,mislim je li ti to ozbiljno pitas?
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#28531 Re: Zeničani

Post by Amagon »

Pa očigledno da ima
c_g
Posts: 1175
Joined: 29/09/2016 01:52

#28532 Re: Zeničani

Post by c_g »

Je li to pored Bistričaka :?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#28533 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Idi na Doboj-Jelah-Teslic
Cak je i preko Crnog vrha tj ovaj iz Brankovica lijevo preko Novog sehera poprilicno los. Do teslica ti treba nekih 2 sata po ogranicenjima da vozis, Jelah je malo manje od sat i po
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#28534 Re: Zeničani

Post by Amagon »

Hvala :thumbup: Tako sam i mislio. Mada me iznenadio ovaj put, pa zato pitam da li je neko išao. Vjerujem da je kritičan, mada mi je nekad gušt ići i po takvim putevima :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83428
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28535 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Amagon wrote:Hvala :thumbup: Tako sam i mislio. Mada me iznenadio ovaj put, pa zato pitam da li je neko išao. Vjerujem da je kritičan, mada mi je nekad gušt ići i po takvim putevima :lol:
Probaj put izmedju Olova i Zavidovica onda :mrgreen:
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#28536 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Kakva Nemila bolan, ne možeš ni na Bistričak kako treba a da dođeš do Teslića. Samo prije Karuša lijevo na Tešanj i pravo do Teslića...
Cesta 4+.
Sretno.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#28537 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Kao što su ti već napisali to je bio glavni ratni put koji je povezivao Tesanjsku regiju sa našom teritorijim. Nemoj ni pokušavati koristiti taj put odavno je u skoro pa nikakvom stanju. Ali u ratu je to bila žila kucavica, Kantic bogatstvo zaradio vozeći Setre tim putem :)
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#28538 Re: Zeničani

Post by notsure »

clio_dci120 wrote:Kao što su ti već napisali to je bio glavni ratni put koji je povezivao Tesanjsku regiju sa našom teritorijim. Nemoj ni pokušavati koristiti taj put odavno je u skoro pa nikakvom stanju. Ali u ratu je to bila žila kucavica, Kantic bogatstvo zaradio vozeći Setre tim putem :)
Tim putem ćeš možda uštediti marku dvije na gorivu (možda). Ali ćeš potrošiti od 200 do 1000 KM za popravku amortizera, krajnica, a možda i letve volana. Osim ako imaš onda traktor, samo navali.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65979
Joined: 03/08/2010 19:04

#28539 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

da ne govorimo o tome da vjerovatno treba bar sat vremena vise da se stigne do teslica
giannibelif
Posts: 2524
Joined: 28/01/2017 22:11

#28540 Re: Zeničani

Post by giannibelif »

Ni slucajno pokusavati sa standardnim putnickim vozilom.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65979
Joined: 03/08/2010 19:04

#28541 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

ne znam otkud nekome i pomisao da tuda ide,to meni lici kao da se kroz sume ide
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28542 Re: Zeničani

Post by Norm »

...taj put preko Bistricaka ni i ludilu osim ako nemas Nivu i ako si adrenalinski ovisnik...ovaj preko Sehera nije los, mislim da je sad sav asfaltiran i bukvalno se spustis u Teslic, ali je najsigurnije i najblize :D okolo...
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#28543 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Norm wrote:...taj put preko Bistricaka ni i ludilu osim ako nemas Nivu i ako si adrenalinski ovisnik...ovaj preko Sehera nije los, mislim da je sad sav asfaltiran i bukvalno se spustis u Teslic, ali je najsigurnije i najblize :D okolo...
Taj preko Sehera ima i sada nekih 4-5km makadama, ali nije losa toliko da dionica (mislim na makadam). Onaj sitni sljunak, bez tragova od vozila. Odmah se spustis u Teslc.
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#28544 Re: Zeničani

Post by Amagon »

Hvala dobri ljudi na svim tim iscrpnim odgovorima :kiss:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#28545 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Je li istina da grijanje i dalje naplaćuje paušal korisnicima koji su se davno odjavili sa sistema grijanja?

Maloprije čitam u Avazu da žele i dalje naplaćivati paušal.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65979
Joined: 03/08/2010 19:04

#28546 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

ukinuto je to,koliko znam takva je i odluka gradskog vijeća

imas li link za taj tekst?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#28547 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Nemam link, nego danas procitao u Avazu, pa mozda Avaz u toku dana izbaci tekst na stranici. Izmedju ostalog, jucer je bila sjednica GV i nije usvojen izvjestaj za proslu sezonu i jedan od razloga je taj sto jos uvijek nisu ukinuli pausal.
c_g
Posts: 1175
Joined: 29/09/2016 01:52

#28548 Re: Zeničani

Post by c_g »

Kakav je ovo cirkus u gradu?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#28549 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Ja sve čekam da mi dođe račun za paušal, i zaboravio na to :lol:
Navodno je ukinuto
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#28550 Re: Zeničani

Post by notsure »

Throttle wrote:Ja sve čekam da mi dođe račun za paušal, i zaboravio na to :lol:
Navodno je ukinuto
Jeste ukinuto, ne šalju to za ovu sezonu, nego je problem u tužbama za ranije periode.
neki vijećnici su tražili da se odustane od tužbi za neplaćene paušale do 2018, ali JP Grijanje neće da odustane jer su navodno sve do ukidanja ti paušali bili regularni (kako tvrdi JP Grijanje) pa ko ih nije plaćao tužili su ga.
Ista priča kao i s kladionicama - retroaktivna "legalnost" ili "nelegalnost" odluke o cijenama.

Možda ima neki pravnik da pojasni:
2001-2018 u odluci stoji paušal koji je nelegalan ali je važeći sve dok vijeće ne usvoji novu odluku.
2018 dokazano da je to nelegalno i od tad se ne naplaćuje paušal.
Ko nije plaćao do 2018 tuže ga za neplaćene račune; hoće li ga sud osloboditi jer je tek 2018 dokazano da ne treba plaćati ili će mu tražiti da plati jer je odluka o cijenama i paušalima sve do ukidanja bila važeća? Nelegalna ali važeća.

Genijalni "novinari" Avaza to ne razumiju pa su napisali tako kako su napisali.
Post Reply