Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#28501 Re: Zeničani

Post by phillie »

Jos nesto me zanima. Kako se sastavljaju liste kandidata unutar stranke? Jel to po zaslugama u stranci, stazu...? I ovo je bitno, jer u slucaju da se ne predje 20% glasova stranke, u skupstinu se ulazi po listi (iako mi je i to nelogicno, al hajd)
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#28502 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

@kamen je li tacno da SDP I NB imaju vise mandata od SDA U ZDK ?

SDA 11
SDP-NB 7+5 tj 12
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#28503 Re: Zeničani

Post by Casual's »

kamen spoticanja wrote: Genjac je na kompenzaciju
Pivic je zaista kaznjen jer je idiot...bezobrazni idiot
Šo to? Nedavno sam radio na nekom projektu sa njim, nije djelovao loše.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#28504 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Kazu da ide i cistka u zenickom SDP-u, nezadovoljni su rezultatima koje su ovi "bolidi" ostvarili...

Prolazim danas kroz grad, neki folklor i neke zene dobacuju "ojhaaa" samo gledas kad ce neki bik ondekuda istrcati...A pored pravi vasar, nema cega nema. Ono sto mi zapara oci, nozevi ostrica preko 10cm hladno se prodaju na onim gajbama kod pijace...Stvarno u Zenici vlada najveci krkanluk i seljakluk, nije mi jasno zasto inspekcija ne radi svoj posao, barem su placeni i nema opravdanja da nema sredstava da se rjesi ovaj problem.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#28505 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Casual's wrote:
kamen spoticanja wrote: Genjac je na kompenzaciju
Pivic je zaista kaznjen jer je idiot...bezobrazni idiot
Šo to? Nedavno sam radio na nekom projektu sa njim, nije djelovao loše.
Znam i ja licno Ramu Isaka, i suradjivao sam sa njim, u poslu covjek od rijeci i meni licno OK, ali evo ovdje ga svi pljuju...I njegovog sina pola carsije ne moze smisliti, a obadvojica starijih su meni OK. Hajd znaj, valjda svako drugacije ljude dozivljava. I meni su djelovali odbojno dok ih nisam upoznao, ono bas sam stekao skroz suprotan dojam kada sam ih uzivo upoznao, koji je do danasnjeg dana ostao isti. Ovo pisem nezavisno od njegovog politickog djelovanja, ne pratim njegov rad na tom polju.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28506 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Nivelacija wrote:@kamen je li tacno da SDP I NB imaju vise mandata od SDA U ZDK ?

SDA 11
SDP-NB 7+5 tj 12
mislim da je SDA 10
SDP 7
NB 4
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28507 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Zeničko-dobojski kanton

U Skupštini Zeničko-dobojskog kantona bit će zastupljeno devet stranaka, a za formiranje parlamentarne većine potrebno je 18 zastupnika. SDA će u skupštini imati deset, a SDP sedam zastupnika. Nezavisni blok će imati četiri, a po tri zastupnika SBB, koalicija okupljena oko HDZ-a BiH, te DF, dok će po dva mandata pripasti aSDA i SBiH, te jedan Našoj stranci.
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#28508 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

A kolike se sanse da se pravi ta sira kolaciji?
Meni nekako to slabo izgleda buduci da ce biti tesko zadovoljiti apetite svih sudionika.
I kako se rukice sloze kada treba fotelje uzeti, kazu da ce sada i SBB podrzati Fudu...hajd makar ce biti zanimljivo ako pukne kolacija, uvijek za kaznu moze doletiti kakva fascikla na sjednici GV... :D
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#28509 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Casual's wrote: Šo to? Nedavno sam radio na nekom projektu sa njim, nije djelovao loše.
Jel ti to za Pivica?
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#28510 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

Svojevremeno kad je fudo istupio iz sda, jedna od stvari koju im je tada zamjerao jeste što je na kantonu zenički sda u podređenom položaju, tj što sve bitne funkcije kupi kakanj i tešanj. Eto, i sada se to pokazalo kao tačno.
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#28511 Re: Zeničani

Post by phillie »

jbg, predsjednik drzave iz Zenice, kud ces vise :D
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28512 Re: Zeničani

Post by Norm »

phillie wrote:jbg, predsjednik drzave iz Zenice, kud ces vise :D
Iz Zavidovica...sa Zenickom adresom...
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#28513 Re: Zeničani

Post by notsure »

clio_dci120 wrote:A kolike se sanse da se pravi ta sira kolaciji?
Meni nekako to slabo izgleda buduci da ce biti tesko zadovoljiti apetite svih sudionika.
I kako se rukice sloze kada treba fotelje uzeti, kazu da ce sada i SBB podrzati Fudu...hajd makar ce biti zanimljivo ako pukne kolacija, uvijek za kaznu moze doletiti kakva fascikla na sjednici GV... :D
Zasad u ZDK:
sda 11
sdp 6
nb 5
sbb 3
df 3
hdz 2
asda 2
szbih 2
ns 1

Znači: sda+hdz+szbih+asda=17 sdp+df+nb+ns+asda=17
Niko nema 18, od sbb i hdz (i eventualnih kupljenih preletača) zavisi ko će da vlada kantonom naredne 4 godine
Čak i ova "široka koalicija" nije sigurna, jer je asda vazda bila desno, a sad su kao koalicija s nb...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#28514 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Imaš u jednačini 2x asda :mrgreen:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28515 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Covic je bacio uslov na stol
tako da su opcije bez HDZ-a najvjerovatnije..bar sto se tice kantona...
opcija sdp-sda nije nemoguca...
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#28516 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

Šta se treba desiti pa da se raspišu novi izbori? Teško da će ovdje igdje biti dogovora...
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28517 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

veliki_ah wrote:Šta se treba desiti pa da se raspišu novi izbori? Teško da će ovdje igdje biti dogovora...
po ustavu nije.moguce raspisati nove izbore
a i da je.moguce nista se ne bi promjenilo
ove 4 godine ce.donijeti rasplet u mnogim stvarima u drzavi...a vjerovatno i same.drzave
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#28518 Re: Zeničani

Post by phillie »

kamen spoticanja wrote:
veliki_ah wrote:Šta se treba desiti pa da se raspišu novi izbori? Teško da će ovdje igdje biti dogovora...
po ustavu nije.moguce raspisati nove izbore
a i da je.moguce nista se ne bi promjenilo
ove 4 godine ce.donijeti rasplet u mnogim stvarima u drzavi...a vjerovatno i same.drzave
Jel to znak da se hvatamo noge (ako nekome jos fali znakova :D )
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#28519 Re: Zeničani

Post by notsure »

channel10 wrote:Imaš u jednačini 2x asda :mrgreen:
Namjerno. S njima se nikad ne zna na koju će stranu ;)
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28520 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

phillie wrote:
kamen spoticanja wrote:
veliki_ah wrote:Šta se treba desiti pa da se raspišu novi izbori? Teško da će ovdje igdje biti dogovora...
po ustavu nije.moguce raspisati nove izbore
a i da je.moguce nista se ne bi promjenilo
ove 4 godine ce.donijeti rasplet u mnogim stvarima u drzavi...a vjerovatno i same.drzave
Jel to znak da se hvatamo noge (ako nekome jos fali znakova :D )
:lol:
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#28521 Re: Zeničani

Post by phillie »

Nemoj se smijati, nego koliko tamo placaju u obdanistima vaspitacice? Jel im to deficitarno? :D pitam za zenu :D :D :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#28522 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Sumnjam da ide preko milje sa svim. Ima li ti zena strucni polozen, jer ako nema, tesko da ce uci u uzi izbor?!

A oni ti raspisuju konkurs ima 2-3 godine, tako da :D
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#28523 Re: Zeničani

Post by phillie »

Pa to ima i ovdje :lol:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#28524 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Ne znam jesmo li se razumijeli :)

Ja mislim na nasa "drzavna" obdanista, a ti na neko od privatnih u Zenici?
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#28525 Re: Zeničani

Post by phillie »

channel10 wrote:Ne znam jesmo li se razumijeli :)

Ja mislim na nasa "drzavna" obdanista, a ti na neko od privatnih u Zenici?
Ne pratis kolega....pitam kamena za Svicu :D ako je jos tamo, a mislim da jeste.
Post Reply