Zeničani
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#28501 Re: Zeničani
Jos nesto me zanima. Kako se sastavljaju liste kandidata unutar stranke? Jel to po zaslugama u stranci, stazu...? I ovo je bitno, jer u slucaju da se ne predje 20% glasova stranke, u skupstinu se ulazi po listi (iako mi je i to nelogicno, al hajd)
-
Nivelacija
- Posts: 5366
- Joined: 24/08/2018 23:15
- Location: Travnik
#28502 Re: Zeničani
@kamen je li tacno da SDP I NB imaju vise mandata od SDA U ZDK ?
SDA 11
SDP-NB 7+5 tj 12
SDA 11
SDP-NB 7+5 tj 12
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#28503 Re: Zeničani
Šo to? Nedavno sam radio na nekom projektu sa njim, nije djelovao loše.kamen spoticanja wrote: Genjac je na kompenzaciju
Pivic je zaista kaznjen jer je idiot...bezobrazni idiot
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#28504 Re: Zeničani
Kazu da ide i cistka u zenickom SDP-u, nezadovoljni su rezultatima koje su ovi "bolidi" ostvarili...
Prolazim danas kroz grad, neki folklor i neke zene dobacuju "ojhaaa" samo gledas kad ce neki bik ondekuda istrcati...A pored pravi vasar, nema cega nema. Ono sto mi zapara oci, nozevi ostrica preko 10cm hladno se prodaju na onim gajbama kod pijace...Stvarno u Zenici vlada najveci krkanluk i seljakluk, nije mi jasno zasto inspekcija ne radi svoj posao, barem su placeni i nema opravdanja da nema sredstava da se rjesi ovaj problem.
Prolazim danas kroz grad, neki folklor i neke zene dobacuju "ojhaaa" samo gledas kad ce neki bik ondekuda istrcati...A pored pravi vasar, nema cega nema. Ono sto mi zapara oci, nozevi ostrica preko 10cm hladno se prodaju na onim gajbama kod pijace...Stvarno u Zenici vlada najveci krkanluk i seljakluk, nije mi jasno zasto inspekcija ne radi svoj posao, barem su placeni i nema opravdanja da nema sredstava da se rjesi ovaj problem.
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#28505 Re: Zeničani
Znam i ja licno Ramu Isaka, i suradjivao sam sa njim, u poslu covjek od rijeci i meni licno OK, ali evo ovdje ga svi pljuju...I njegovog sina pola carsije ne moze smisliti, a obadvojica starijih su meni OK. Hajd znaj, valjda svako drugacije ljude dozivljava. I meni su djelovali odbojno dok ih nisam upoznao, ono bas sam stekao skroz suprotan dojam kada sam ih uzivo upoznao, koji je do danasnjeg dana ostao isti. Ovo pisem nezavisno od njegovog politickog djelovanja, ne pratim njegov rad na tom polju.Casual's wrote:Šo to? Nedavno sam radio na nekom projektu sa njim, nije djelovao loše.kamen spoticanja wrote: Genjac je na kompenzaciju
Pivic je zaista kaznjen jer je idiot...bezobrazni idiot
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#28506 Re: Zeničani
mislim da je SDA 10Nivelacija wrote:@kamen je li tacno da SDP I NB imaju vise mandata od SDA U ZDK ?
SDA 11
SDP-NB 7+5 tj 12
SDP 7
NB 4
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#28507 Re: Zeničani
Zeničko-dobojski kanton
U Skupštini Zeničko-dobojskog kantona bit će zastupljeno devet stranaka, a za formiranje parlamentarne većine potrebno je 18 zastupnika. SDA će u skupštini imati deset, a SDP sedam zastupnika. Nezavisni blok će imati četiri, a po tri zastupnika SBB, koalicija okupljena oko HDZ-a BiH, te DF, dok će po dva mandata pripasti aSDA i SBiH, te jedan Našoj stranci.
-
clio_dci120
- Posts: 3147
- Joined: 17/07/2012 09:25
#28508 Re: Zeničani
A kolike se sanse da se pravi ta sira kolaciji?
Meni nekako to slabo izgleda buduci da ce biti tesko zadovoljiti apetite svih sudionika.
I kako se rukice sloze kada treba fotelje uzeti, kazu da ce sada i SBB podrzati Fudu...hajd makar ce biti zanimljivo ako pukne kolacija, uvijek za kaznu moze doletiti kakva fascikla na sjednici GV...
Meni nekako to slabo izgleda buduci da ce biti tesko zadovoljiti apetite svih sudionika.
I kako se rukice sloze kada treba fotelje uzeti, kazu da ce sada i SBB podrzati Fudu...hajd makar ce biti zanimljivo ako pukne kolacija, uvijek za kaznu moze doletiti kakva fascikla na sjednici GV...
-
smartXL
- Posts: 2082
- Joined: 06/07/2013 23:05
#28509 Re: Zeničani
Jel ti to za Pivica?Casual's wrote: Šo to? Nedavno sam radio na nekom projektu sa njim, nije djelovao loše.
-
veliki_ah
- Posts: 1125
- Joined: 28/09/2008 23:42
#28510 Re: Zeničani
Svojevremeno kad je fudo istupio iz sda, jedna od stvari koju im je tada zamjerao jeste što je na kantonu zenički sda u podređenom položaju, tj što sve bitne funkcije kupi kakanj i tešanj. Eto, i sada se to pokazalo kao tačno.
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#28511 Re: Zeničani
jbg, predsjednik drzave iz Zenice, kud ces vise 
- Norm
- Posts: 2867
- Joined: 27/10/2011 11:29
- Location: Prokleta Avlija
#28512 Re: Zeničani
Iz Zavidovica...sa Zenickom adresom...phillie wrote:jbg, predsjednik drzave iz Zenice, kud ces vise
- notsure
- Posts: 1185
- Joined: 31/07/2008 19:57
#28513 Re: Zeničani
Zasad u ZDK:clio_dci120 wrote:A kolike se sanse da se pravi ta sira kolaciji?
Meni nekako to slabo izgleda buduci da ce biti tesko zadovoljiti apetite svih sudionika.
I kako se rukice sloze kada treba fotelje uzeti, kazu da ce sada i SBB podrzati Fudu...hajd makar ce biti zanimljivo ako pukne kolacija, uvijek za kaznu moze doletiti kakva fascikla na sjednici GV...
sda 11
sdp 6
nb 5
sbb 3
df 3
hdz 2
asda 2
szbih 2
ns 1
Znači: sda+hdz+szbih+asda=17 sdp+df+nb+ns+asda=17
Niko nema 18, od sbb i hdz (i eventualnih kupljenih preletača) zavisi ko će da vlada kantonom naredne 4 godine
Čak i ova "široka koalicija" nije sigurna, jer je asda vazda bila desno, a sad su kao koalicija s nb...
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#28515 Re: Zeničani
Covic je bacio uslov na stol
tako da su opcije bez HDZ-a najvjerovatnije..bar sto se tice kantona...
opcija sdp-sda nije nemoguca...
tako da su opcije bez HDZ-a najvjerovatnije..bar sto se tice kantona...
opcija sdp-sda nije nemoguca...
-
veliki_ah
- Posts: 1125
- Joined: 28/09/2008 23:42
#28516 Re: Zeničani
Šta se treba desiti pa da se raspišu novi izbori? Teško da će ovdje igdje biti dogovora...
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#28517 Re: Zeničani
po ustavu nije.moguce raspisati nove izboreveliki_ah wrote:Šta se treba desiti pa da se raspišu novi izbori? Teško da će ovdje igdje biti dogovora...
a i da je.moguce nista se ne bi promjenilo
ove 4 godine ce.donijeti rasplet u mnogim stvarima u drzavi...a vjerovatno i same.drzave
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#28518 Re: Zeničani
Jel to znak da se hvatamo noge (ako nekome jos fali znakovakamen spoticanja wrote:po ustavu nije.moguce raspisati nove izboreveliki_ah wrote:Šta se treba desiti pa da se raspišu novi izbori? Teško da će ovdje igdje biti dogovora...
a i da je.moguce nista se ne bi promjenilo
ove 4 godine ce.donijeti rasplet u mnogim stvarima u drzavi...a vjerovatno i same.drzave
- notsure
- Posts: 1185
- Joined: 31/07/2008 19:57
#28519 Re: Zeničani
Namjerno. S njima se nikad ne zna na koju će stranuchannel10 wrote:Imaš u jednačini 2x asda
- kamen spoticanja
- Posts: 13126
- Joined: 08/11/2009 15:29
- Location: na tragu za Istinom
#28520 Re: Zeničani
phillie wrote:Jel to znak da se hvatamo noge (ako nekome jos fali znakovakamen spoticanja wrote:po ustavu nije.moguce raspisati nove izboreveliki_ah wrote:Šta se treba desiti pa da se raspišu novi izbori? Teško da će ovdje igdje biti dogovora...
a i da je.moguce nista se ne bi promjenilo
ove 4 godine ce.donijeti rasplet u mnogim stvarima u drzavi...a vjerovatno i same.drzave)
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#28521 Re: Zeničani
Nemoj se smijati, nego koliko tamo placaju u obdanistima vaspitacice? Jel im to deficitarno?
pitam za zenu

-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#28522 Re: Zeničani
Sumnjam da ide preko milje sa svim. Ima li ti zena strucni polozen, jer ako nema, tesko da ce uci u uzi izbor?!
A oni ti raspisuju konkurs ima 2-3 godine, tako da
A oni ti raspisuju konkurs ima 2-3 godine, tako da
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#28523 Re: Zeničani
Pa to ima i ovdje 
-
channel10
- Posts: 17013
- Joined: 08/01/2014 12:37
#28524 Re: Zeničani
Ne znam jesmo li se razumijeli 
Ja mislim na nasa "drzavna" obdanista, a ti na neko od privatnih u Zenici?
Ja mislim na nasa "drzavna" obdanista, a ti na neko od privatnih u Zenici?
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#28525 Re: Zeničani
Ne pratis kolega....pitam kamena za Svicuchannel10 wrote:Ne znam jesmo li se razumijeli
Ja mislim na nasa "drzavna" obdanista, a ti na neko od privatnih u Zenici?
