Autoputevi u BiH - Koridor 5C

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#2851 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Skyfox »

Onaj ministar na TV-u je rekao da nece biti obustava na glavnoj, eventualno tokom noci kad nema prometa... E pa stvarno :roll:
armin1921
Posts: 41
Joined: 22/06/2013 17:21

#2852 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by armin1921 »

Joj ja tu zivim, :D Obavjestavacu vas svakodnevno sta se radi haha :D
armin1921
Posts: 41
Joined: 22/06/2013 17:21

#2853 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by armin1921 »

Jel mi moze neko objasniti sta znaci i sta je brza cesta, jeli to autoput ili obicna magistrala, ili nesto izmedju? :?
costacurta
Posts: 3642
Joined: 05/05/2005 08:25

#2854 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by costacurta »

AKo nije problem jel' može google map ove obilaznice?

Ima nas što ne znamo gdje je Standard, Bačići, crkva itd a vidim da je to sve izgleda na terenu obilježeno po PSu :zoka::D
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2855 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by StupskaBitanga »

Brza cesta ti je kao autoput samo bez zaustavnih traka a eno ti je od Ilidže do Mostarskog raskršća
User avatar
budva
Posts: 216
Joined: 16/09/2011 22:04

#2856 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by budva »

koliko ja znam vodi se pod brzom cestom, i cesta ono tipa dvije trake uz brdo, jedna niz brdo...naravno nisam se dobro izrazila ali poenta je jasna :)
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#2857 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by holowey »

po turskoj sam vidjao brze ceste koje su se sastojale iz dvije sire trake plus zaustavne trake, pa vozacu ispred sebe samo blicnes, on se skloni malcice u stranu a ti profuras... ne znam koliko je to legalno ali sam ovaj fazon obilato koristio... znaci nema nikakve fizicke prepreke izmedju traka, nema klasicnog preticanja, i nema placanja putarine... misljenja sam da bi nesto slicno odgovaralo i nama, uz ispravljanje krivina koliko god je moguce, na dionici prema mostaru, kao i krakovi lasva-bihac i doboj-tuzla, umjesto punog profila autoputa
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#2858 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Hajvan »

plus, Tuzla-Sarajevo i
Sarajevo-Goražde
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#2859 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by shiljak »

M-5 Stupska petlja
Zbog rekonstrukcije Stupske petlje izmjenjen je režim saobraćanja. Obavezno je poštivanje postavljene signalizacije.

http://www.klix.ba/stanje-na-putevima

Počelo je :D Sad je pitanje koliko im treba da to naprave? :-D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2860 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Alfons Kauders »

shiljak wrote:M-5 Stupska petlja
Zbog rekonstrukcije Stupske petlje izmjenjen je režim saobraćanja. Obavezno je poštivanje postavljene signalizacije.

http://www.klix.ba/stanje-na-putevima

Počelo je :D Sad je pitanje koliko im treba da to naprave? :-D
mislim da je rok kasno proljece 2014, al nisam siguran

dodushe ako budu radili kao zaobilaznicu... bice otvoreno 2024... :D
armin1921
Posts: 41
Joined: 22/06/2013 17:21

#2861 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by armin1921 »

Rok je 12 mjeseci
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2862 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by johntra »

Ako budu fakat sve tri trake blokirali, oni nisu normalni....
User avatar
holowey
Posts: 10856
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#2863 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by holowey »

nije ni mostarsko blokirano u potpunosti kada se dole radilo a ista je prica bila "radice ovo do sudnjeg dana, kako ce raja prolaziti, itd itd itd"

godinu dana nije puno vremena za posao ovog obima na prilicno frekventnom mjestu...
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2864 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by johntra »

ne možeš porediti frekvenciju na najopterećenijoj gradskoj saobraćajnici/petlji sa izlazom iz grada...ja ne vjerujem da će tri trake biti blokirane, nego i dalje samo jedna ili eventualno dvije po potrebi...
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#2865 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by sema911s »

neka rade i dvije godine samo nek zavrse,.
a kada blokiraju,.,koristicemo te alternativne prijelaze,.samo izbjegavajte te u blizini,.,
prije se stigne preko kotorca do ilidze,.,nego cekat u guzvi kroz kasindolsku,., ako bude guzve jest dalje al nema guzvee
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2866 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Alfons Kauders »

i jel prolazio neko? koliko traka je zatvoreno, kolike su guzve itd?
tec
Posts: 1084
Joined: 15/12/2011 15:25

#2867 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by tec »

Alfons Kauders wrote:i jel prolazio neko? koliko traka je zatvoreno, kolike su guzve itd?
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... jiskwHd4vE

Sa SCC od Mamkić
tec
Posts: 1084
Joined: 15/12/2011 15:25

#2868 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by tec »

Sa SCC by fordi[/URL]

Drivusa -Gorica

Image

Image

Image

Image
Image

Image

Image

Image

Image
tec
Posts: 1084
Joined: 15/12/2011 15:25

#2869 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by tec »

Sa SCC od Joe1000
Studenčica - 24.7.2013.g.
Image
Image
Image
Ova je slikana prije par dana. Malo da vidimo kako to izgleda odozgo.
Image
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2870 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by johntra »

tec wrote:
Alfons Kauders wrote:i jel prolazio neko? koliko traka je zatvoreno, kolike su guzve itd?
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... jiskwHd4vE

Sa SCC od Mamkić
ovako je bilo i neki dan...mislim da je vozač na pogrešno mjesto nalijepio stiker o registraciji...nek mu neko napiše u komentare, uštedit će sebi 30 KM... :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#2871 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by Alfons Kauders »

tec wrote:
Alfons Kauders wrote:i jel prolazio neko? koliko traka je zatvoreno, kolike su guzve itd?
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... jiskwHd4vE

Sa SCC od Mamkić
hvala

ne izgleda strasno, mada ce se garant praviti "cep" na semaforu u spici...
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#2872 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by shiljak »

šta ovdje rade, kakvi su ovo zidovi :D
DON_eARL
Posts: 3846
Joined: 31/10/2010 22:26

#2873 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by DON_eARL »

shiljak wrote:šta ovdje rade, kakvi su ovo zidovi :D
Krak petlje. Među zidove će sipati predviđeni materijal, a odozgo ide asfalt.

Jutros sam vidio da su počeli kopati i onaj nasip pored kraka uz Standard, kuda će da ide novi nadvožnjak. :thumbup:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2874 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by StupskaBitanga »

najvažnije je da sruše Dalas
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#2875 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje

Post by udrch »

Stup ide dobro, kakvo je stanje gore kod OHR-a?
Post Reply