Autoputevi u BiH - Koridor 5C
Moderator: anex
- Skyfox
- Posts: 7488
- Joined: 27/09/2003 00:00
- Location: Selo Strumfova
#2851 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Onaj ministar na TV-u je rekao da nece biti obustava na glavnoj, eventualno tokom noci kad nema prometa... E pa stvarno 
-
armin1921
- Posts: 41
- Joined: 22/06/2013 17:21
#2852 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Joj ja tu zivim,
Obavjestavacu vas svakodnevno sta se radi haha 
-
armin1921
- Posts: 41
- Joined: 22/06/2013 17:21
#2853 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Jel mi moze neko objasniti sta znaci i sta je brza cesta, jeli to autoput ili obicna magistrala, ili nesto izmedju? 
-
costacurta
- Posts: 3642
- Joined: 05/05/2005 08:25
#2854 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
AKo nije problem jel' može google map ove obilaznice?
Ima nas što ne znamo gdje je Standard, Bačići, crkva itd a vidim da je to sve izgleda na terenu obilježeno po PSu
:D
Ima nas što ne znamo gdje je Standard, Bačići, crkva itd a vidim da je to sve izgleda na terenu obilježeno po PSu
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#2855 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Brza cesta ti je kao autoput samo bez zaustavnih traka a eno ti je od Ilidže do Mostarskog raskršća
- budva
- Posts: 216
- Joined: 16/09/2011 22:04
#2856 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
koliko ja znam vodi se pod brzom cestom, i cesta ono tipa dvije trake uz brdo, jedna niz brdo...naravno nisam se dobro izrazila ali poenta je jasna 
- holowey
- Posts: 10856
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#2857 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
po turskoj sam vidjao brze ceste koje su se sastojale iz dvije sire trake plus zaustavne trake, pa vozacu ispred sebe samo blicnes, on se skloni malcice u stranu a ti profuras... ne znam koliko je to legalno ali sam ovaj fazon obilato koristio... znaci nema nikakve fizicke prepreke izmedju traka, nema klasicnog preticanja, i nema placanja putarine... misljenja sam da bi nesto slicno odgovaralo i nama, uz ispravljanje krivina koliko god je moguce, na dionici prema mostaru, kao i krakovi lasva-bihac i doboj-tuzla, umjesto punog profila autoputa
- Hajvan
- Posts: 9637
- Joined: 25/10/2008 13:21
- Location: SaraJovo
#2858 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
plus, Tuzla-Sarajevo i
Sarajevo-Goražde
Sarajevo-Goražde
- shiljak
- Posts: 6496
- Joined: 13/01/2005 11:58
- Location: internet
#2859 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
M-5 Stupska petlja
Zbog rekonstrukcije Stupske petlje izmjenjen je režim saobraćanja. Obavezno je poštivanje postavljene signalizacije.
http://www.klix.ba/stanje-na-putevima
Počelo je
Sad je pitanje koliko im treba da to naprave? 
Zbog rekonstrukcije Stupske petlje izmjenjen je režim saobraćanja. Obavezno je poštivanje postavljene signalizacije.
http://www.klix.ba/stanje-na-putevima
Počelo je
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#2860 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
mislim da je rok kasno proljece 2014, al nisam siguranshiljak wrote:M-5 Stupska petlja
Zbog rekonstrukcije Stupske petlje izmjenjen je režim saobraćanja. Obavezno je poštivanje postavljene signalizacije.
http://www.klix.ba/stanje-na-putevima
Počelo jeSad je pitanje koliko im treba da to naprave?
dodushe ako budu radili kao zaobilaznicu... bice otvoreno 2024...
-
armin1921
- Posts: 41
- Joined: 22/06/2013 17:21
#2861 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Rok je 12 mjeseci
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#2862 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Ako budu fakat sve tri trake blokirali, oni nisu normalni....
- holowey
- Posts: 10856
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#2863 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
nije ni mostarsko blokirano u potpunosti kada se dole radilo a ista je prica bila "radice ovo do sudnjeg dana, kako ce raja prolaziti, itd itd itd"
godinu dana nije puno vremena za posao ovog obima na prilicno frekventnom mjestu...
godinu dana nije puno vremena za posao ovog obima na prilicno frekventnom mjestu...
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#2864 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
ne možeš porediti frekvenciju na najopterećenijoj gradskoj saobraćajnici/petlji sa izlazom iz grada...ja ne vjerujem da će tri trake biti blokirane, nego i dalje samo jedna ili eventualno dvije po potrebi...
- sema911s
- Posts: 5146
- Joined: 04/03/2013 15:37
- Location: mene nosi mutna rijeka
#2865 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
neka rade i dvije godine samo nek zavrse,.
a kada blokiraju,.,koristicemo te alternativne prijelaze,.samo izbjegavajte te u blizini,.,
prije se stigne preko kotorca do ilidze,.,nego cekat u guzvi kroz kasindolsku,., ako bude guzve jest dalje al nema guzvee
a kada blokiraju,.,koristicemo te alternativne prijelaze,.samo izbjegavajte te u blizini,.,
prije se stigne preko kotorca do ilidze,.,nego cekat u guzvi kroz kasindolsku,., ako bude guzve jest dalje al nema guzvee
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#2866 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
i jel prolazio neko? koliko traka je zatvoreno, kolike su guzve itd?
-
tec
- Posts: 1084
- Joined: 15/12/2011 15:25
#2867 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... jiskwHd4vEAlfons Kauders wrote:i jel prolazio neko? koliko traka je zatvoreno, kolike su guzve itd?
Sa SCC od Mamkić
-
tec
- Posts: 1084
- Joined: 15/12/2011 15:25
#2868 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Sa SCC by fordi[/URL]
Drivusa -Gorica
-
tec
- Posts: 1084
- Joined: 15/12/2011 15:25
#2869 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Sa SCC od Joe1000
Studenčica - 24.7.2013.g.
Ova je slikana prije par dana. Malo da vidimo kako to izgleda odozgo.
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#2870 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
ovako je bilo i neki dan...mislim da je vozač na pogrešno mjesto nalijepio stiker o registraciji...nek mu neko napiše u komentare, uštedit će sebi 30 KM...tec wrote:http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... jiskwHd4vEAlfons Kauders wrote:i jel prolazio neko? koliko traka je zatvoreno, kolike su guzve itd?
Sa SCC od Mamkić
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#2871 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
hvalatec wrote:http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... jiskwHd4vEAlfons Kauders wrote:i jel prolazio neko? koliko traka je zatvoreno, kolike su guzve itd?
Sa SCC od Mamkić
ne izgleda strasno, mada ce se garant praviti "cep" na semaforu u spici...
- shiljak
- Posts: 6496
- Joined: 13/01/2005 11:58
- Location: internet
#2872 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
šta ovdje rade, kakvi su ovo zidovi 
-
DON_eARL
- Posts: 3846
- Joined: 31/10/2010 22:26
#2873 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Krak petlje. Među zidove će sipati predviđeni materijal, a odozgo ide asfalt.shiljak wrote:šta ovdje rade, kakvi su ovo zidovi
Jutros sam vidio da su počeli kopati i onaj nasip pored kraka uz Standard, kuda će da ide novi nadvožnjak.
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#2874 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
najvažnije je da sruše Dalas
-
udrch
- Posts: 8472
- Joined: 14/10/2008 10:08
#2875 Re: Autoputevi u BiH - pregled izgradnje
Stup ide dobro, kakvo je stanje gore kod OHR-a?













