Federalna televizija
Moderator: anex
- karanana
- Posts: 50762
- Joined: 26/02/2004 00:00
#2851 Re: Federalna televizija
mislim da je na dnevniku bilo. brane one minute reklame unutar sata programa i onda se prebacuju na napad na obn
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#2852 Re: Federalna televizija
Vidim. Najbolje bi bilo kad bi se u javnosti plasirao sav prljav veš
- branimir stulic
- Posts: 904
- Joined: 07/03/2007 16:37
- Location: sarajevo
#2853 Re: Federalna televizija
Zato je sutra Bitka na Neretvi... da se utvrdi malo.
-
Mustang1
- Posts: 29907
- Joined: 29/12/2010 17:31
#2854 Re: Federalna televizija
Ma ja sam pozelio da vidim Enisov humorArteta wrote:Bolje da puste Mucke ponovo.Mustang1 wrote:Kad ce ona nova serija "Kriza srednjih godina" kako vec .. Ako uopste bude na ftv.u ali eto najavljivali su je podavno
Hebo nove serije.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#2855 Re: Federalna televizija
"Najgledanije televizijske minute, kakve su ove...", reče ultimativna novinarska štraca koja ide od medija do medija i svugdje izigrava onu osobu što viče - "Drž'te lopova !". Pa dobro, ženska glavo, u kojoj si ti mliječnoj stazi, sunce te ne ogrijalo nenormalnu.
- Shahab
- Posts: 1997
- Joined: 01/05/2007 08:31
- Location: mahala
#2856 Re: Federalna televizija
Šta očekuje kriminalna hunta koja vlada FTV-om. Stalno ponavljaju izjave recikliranih komunističkih kvazi intelektualaca kako je javni servis=država. Medijskom manipulacijom proglašavaju svoje kriminalne talove i grabež u marketinškom biznisu, navodnim državnim interesom. Dakle vrhunski interes svakog građanina BiH jeste da oni nastave krasti i pljačkati komunističku FTV. Što se mene tiče javne servise, osim BHTV, mogu slobodno ukinuti i televizijski prostor prepustiti komercijalnom i privatnom sektoru. Dok oni kradu u marketingu, mi treba da trpimo partizanske filmove i kalašturu Dušku Jurišić i šizofreničara Bakira Hadžiomerovića i njihov medijski teror.... Ti ljudi bi da mogu primjenili sjevernokorejski model i ponovno vratili jedan ili eventualno dva kanala gdje bi oni po partijskoj liniji kreirali stvarnost i nametali populizam, kao što su radili u mračnim vremenima Bakira Hadžiomerovića...
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#2857 Re: Federalna televizija
kako avaz pise Amarildo Gutic sa BHT sto vodi Crtu se vratio na FTV
-
montypython2000
- Posts: 185
- Joined: 14/12/2012 09:55
#2858 Re: Federalna televizija
Evo šta ja kažem:
Zatim kažeš da je zastupljen bosanski jezik više nego što je logično a onda se traljavo popravljaš da je to zato što je sjedište firme u Sarajevu, sa većinom radnika iz Srajeva. Pa onda nije više nego logično nego je logično. Na stranu što to nije tačno, hrvatski nadmoćno preovladava na FTV. Može biti više čistačica i portira ali se zato populaciji obaraćaju novinari i spikeri uglavnom na hrvatskom. Kojim jezikom govore hausmajstori na FTV, za ovu temu nije relevantno.
Dakle ti folovi sa zamjenama teza kod mene ne prolaze.
a tek ovo:
"Ma da, mjerio si nekoliko dana. I došao si do rezultata da se hrvatski koristi 80% vremena. Ili je i to paušalna procjena?
Je ti kažem da sam mjerio
a ti se pitaš je li i to paušalna procjena. Možda da uzmeš neki rječnik i značenje riječi mjerenje, paušalna i egzaktno.
Dakle nekoliko dana sam mjerio, egzaktno utvrdio (bazirano na broju pojavljivanja i nacionalnosti urednika, jezika kojim se spiker obraća gledaocima i upotrebljenih riječi ) da se na FTV govori hrvatski preovlađujući u ogromnom procentu a min 80%.
Dalje, ne vidim na osnovu čega si došao do zaključka da različito tretiram pogodak i utrka, jednostavno nisam. Molio bih te da ako me citiraš to radiš ispravno i bez podmetanja ako to radiš svjesno, a ako ne stvarno nemam vremena za besplatnu edukaciju iz elementarne logike.
a evo šta mi ti podmećeš da sam rekao:montypython2000 wrote:...Ftv je medjutim televizija svih nas pa kad vec postoji na njemu hrvatski (za Hrvate) sa cim nemam nikakvih problema trazim da novinari/spikeri Bosnjaci govore Bosanski. Ni manje ni vise. Je li to puno? ....
ja dakle kažem treba (i) hrvatski na FTV, a ti navodiš da sam ja rekao da ne trebamo hrvatski na javnom servisu, i smeta nam. ja u tvom postu ne vidim da si dotakao ijednu temu o kojoj pričam a da nisi pokušao da zamjeniš tezu, izvrneš ono što je rečeno. ili jednostavno slažeš.fortaleza wrote:.... Čuj teoreme, "ima hrvatski na sportklubu i ne trebamo ga imati na javnom servisu svih građana, ne treba v(n)ama to ili to nam smeta".![]()
Zatim kažeš da je zastupljen bosanski jezik više nego što je logično a onda se traljavo popravljaš da je to zato što je sjedište firme u Sarajevu, sa većinom radnika iz Srajeva. Pa onda nije više nego logično nego je logično. Na stranu što to nije tačno, hrvatski nadmoćno preovladava na FTV. Može biti više čistačica i portira ali se zato populaciji obaraćaju novinari i spikeri uglavnom na hrvatskom. Kojim jezikom govore hausmajstori na FTV, za ovu temu nije relevantno.
Dakle ti folovi sa zamjenama teza kod mene ne prolaze.
a tek ovo:
"Ma da, mjerio si nekoliko dana. I došao si do rezultata da se hrvatski koristi 80% vremena. Ili je i to paušalna procjena?
Je ti kažem da sam mjerio
a ti se pitaš je li i to paušalna procjena. Možda da uzmeš neki rječnik i značenje riječi mjerenje, paušalna i egzaktno.
Dakle nekoliko dana sam mjerio, egzaktno utvrdio (bazirano na broju pojavljivanja i nacionalnosti urednika, jezika kojim se spiker obraća gledaocima i upotrebljenih riječi ) da se na FTV govori hrvatski preovlađujući u ogromnom procentu a min 80%.
Dalje, ne vidim na osnovu čega si došao do zaključka da različito tretiram pogodak i utrka, jednostavno nisam. Molio bih te da ako me citiraš to radiš ispravno i bez podmetanja ako to radiš svjesno, a ako ne stvarno nemam vremena za besplatnu edukaciju iz elementarne logike.
- Arteta
- Posts: 6740
- Joined: 24/09/2011 11:59
- Location: Tamni Vilajet
#2859 Re: Federalna televizija
Ma bjezi, to je smece iz susjedstva prepuno slucajnih slucajnosti, nema tu nista.Mustang1 wrote:Ma ja sam pozelio da vidim Enisov humorArteta wrote:Bolje da puste Mucke ponovo.Mustang1 wrote:Kad ce ona nova serija "Kriza srednjih godina" kako vec .. Ako uopste bude na ftv.u ali eto najavljivali su je podavno
Hebo nove serije.Nadam se da ce mu opet uloga biti dobra kao ona u Nasoj maloj klinici .. Ja kad njega vidim placem
Staro se uvijek na netu moze naci daj kakvo osvjezenje .. A ekipa koja glumi nije losa
Bolje da nam puste kvalitet iz inostranstva.
- moranadruga
- Posts: 222
- Joined: 05/04/2013 17:18
#2860 Re: Federalna televizija
OOOOOOO jeboti ti bas nadrlja.Arteta wrote:Ima nas sto smo prisiljeni.DaffyDuck wrote:Zar jos ima neko da gleda FTV![]()
Ja sam taj kanal izbrisala sa svog TV-a...
-
The BEN10
- Posts: 7674
- Joined: 19/09/2011 09:03
#2861 Re: Federalna televizija
Ili Crnu guju.Arteta wrote:Bolje da puste Mucke ponovo.
Hebo nove serije.
- zagortenej
- Posts: 3903
- Joined: 22/04/2013 13:27
- Location: Arš
#2862 Re: Federalna televizija
ili reprizu serijala Suniti i šiitiThe BEN10 wrote:Ili Crnu guju.Arteta wrote:Bolje da puste Mucke ponovo.
Hebo nove serije.![]()
- fortaleza
- Posts: 6180
- Joined: 05/03/2012 23:16
- Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA
#2863 Re: Federalna televizija
Nećemo ad hominem, nije ti ovo rasprava u kojoj "moraš" pobijediti pa da se hvataš za svaku slamku... Ništa se ne "popravljam", stojim iza onog što sam napisao.. Logično, više nego logično, u čemu je razlika, nije u pitanju nikakva zamjena teza kao što to želiš prikazati, filozofe. Dalje, ako si u nekom intervalu izmjerio takve postotke, (sad iznosiš da je MINIMUM 80% hrvatski zastupljen) to je paušalno jer ništa ne znači, a meni prvi prigovaraš za paušalne procjene, potrefilo se, možda si više zažmirio (nesvjesno) na kolokvijalnije riječi poput fudbal, sto je faktora u pitanju niti je relevantno. Siguran sam, da ako na nešto FTV dosta obraća pažnju to je ta jezična zastupljenost. (Je li Avdić komentira košarku na hr ili bos?) Ostavljam sebi da ti ne vjerujem da je u pitanju takav omjer, možda si više u žaru rasprave naveo, a možda i ne. Ugl. ono što sam htio reći je to da komercijalni programi nisu tu da izvršavaju zadatke javne televizije koja primarno mora biti obrazovno, kulturno i svo drugo što ovi prvi nisu pa se takvi ne uzimaju u neke omjere i slično.montypython2000 wrote:Evo šta ja kažem:a evo šta mi ti podmećeš da sam rekao:montypython2000 wrote:...Ftv je medjutim televizija svih nas pa kad vec postoji na njemu hrvatski (za Hrvate) sa cim nemam nikakvih problema trazim da novinari/spikeri Bosnjaci govore Bosanski. Ni manje ni vise. Je li to puno? ....ja dakle kažem treba (i) hrvatski na FTV, a ti navodiš da sam ja rekao da ne trebamo hrvatski na javnom servisu, i smeta nam. ja u tvom postu ne vidim da si dotakao ijednu temu o kojoj pričam a da nisi pokušao da zamjeniš tezu, izvrneš ono što je rečeno. ili jednostavno slažeš.fortaleza wrote:.... Čuj teoreme, "ima hrvatski na sportklubu i ne trebamo ga imati na javnom servisu svih građana, ne treba v(n)ama to ili to nam smeta".![]()
Zatim kažeš da je zastupljen bosanski jezik više nego što je logično a onda se traljavo popravljaš da je to zato što je sjedište firme u Sarajevu, sa većinom radnika iz Srajeva. Pa onda nije više nego logično nego je logično. Na stranu što to nije tačno, hrvatski nadmoćno preovladava na FTV. Može biti više čistačica i portira ali se zato populaciji obaraćaju novinari i spikeri uglavnom na hrvatskom. Kojim jezikom govore hausmajstori na FTV, za ovu temu nije relevantno.
Dakle ti folovi sa zamjenama teza kod mene ne prolaze.
a tek ovo:
"Ma da, mjerio si nekoliko dana. I došao si do rezultata da se hrvatski koristi 80% vremena. Ili je i to paušalna procjena?
Je ti kažem da sam mjerio
a ti se pitaš je li i to paušalna procjena. Možda da uzmeš neki rječnik i značenje riječi mjerenje, paušalna i egzaktno.
Dakle nekoliko dana sam mjerio, egzaktno utvrdio (bazirano na broju pojavljivanja i nacionalnosti urednika, jezika kojim se spiker obraća gledaocima i upotrebljenih riječi ) da se na FTV govori hrvatski preovlađujući u ogromnom procentu a min 80%.
Dalje, ne vidim na osnovu čega si došao do zaključka da različito tretiram pogodak i utrka, jednostavno nisam. Molio bih te da ako me citiraš to radiš ispravno i bez podmetanja ako to radiš svjesno, a ako ne stvarno nemam vremena za besplatnu edukaciju iz elementarne logike.
Uglavnom, obrati se FTV-u ako već nisi, pošalji im svoje primjedbe i "mjerenja", (bla bla, ne pridržavaju se jezičnog plana i programa itd.) i vidi što će ti odgovoriti i javi nam ovdje na forum što ti vrate. Pozz
-
Mustang1
- Posts: 29907
- Joined: 29/12/2010 17:31
#2864 Re: Federalna televizija
U Sarajevu se snima a i reziser je onaj sto je i LZNArteta wrote:Ma bjezi, to je smece iz susjedstva prepuno slucajnih slucajnosti, nema tu nista.Mustang1 wrote:Ma ja sam pozelio da vidim Enisov humorArteta wrote:
Bolje da puste Mucke ponovo.
Hebo nove serije.Nadam se da ce mu opet uloga biti dobra kao ona u Nasoj maloj klinici .. Ja kad njega vidim placem
Staro se uvijek na netu moze naci daj kakvo osvjezenje .. A ekipa koja glumi nije losa
Bolje da nam puste kvalitet iz inostranstva.
-
montypython2000
- Posts: 185
- Joined: 14/12/2012 09:55
#2866 Re: Federalna televizija
Ma ni na pamet mi ne pada javljati se na FTV. To je gomila polupismenih amatera koji su tako losi da tu ne moze biti popravke. To je beznadezan slucaj. Moje primjedbe sa jezikom su samo vrh ledenog brijega. Sadrzajno i tehnicki oni su najgora tv na svijetu. Oni prakticno nemaju vlastite produkcije sveli su se samo na kupovinu bofla po najnizim cijenama i vadjenje iz arhive besplatnog smeca Koje se tamo zateklo. Nemam sad vremana a elaboriracu jednom detaljnije od dokumetarnog do filmskog programa, mjerio sam jednom ocjene filmova Koje oni daju na IMDB i poredio sa drugim normalnim televizijama. Rezultati su opet sokantni. Gledao sam neki dan na you tube stare putopisne emisije Karavan od Milana Kovacevica. Dodje covjeku da zaplace kad vidi taj kvalitet od prije 40 godina.fortaleza wrote:Nećemo ad hominem, nije ti ovo rasprava u kojoj "moraš" pobijediti pa da se hvataš za svaku slamku... Ništa se ne "popravljam", stojim iza onog što sam napisao.. Logično, više nego logično, u čemu je razlika, nije u pitanju nikakva zamjena teza kao što to želiš prikazati, filozofe. Dalje, ako si u nekom intervalu izmjerio takve postotke, (sad iznosiš da je MINIMUM 80% hrvatski zastupljen) to je paušalno jer ništa ne znači, a meni prvi prigovaraš za paušalne procjene, potrefilo se, možda si više zažmirio (nesvjesno) na kolokvijalnije riječi poput fudbal, sto je faktora u pitanju niti je relevantno. Siguran sam, da ako na nešto FTV dosta obraća pažnju to je ta jezična zastupljenost. (Je li Avdić komentira košarku na hr ili bos?) Ostavljam sebi da ti ne vjerujem da je u pitanju takav omjer, možda si više u žaru rasprave naveo, a možda i ne. Ugl. ono što sam htio reći je to da komercijalni programi nisu tu da izvršavaju zadatke javne televizije koja primarno mora biti obrazovno, kulturno i svo drugo što ovi prvi nisu pa se takvi ne uzimaju u neke omjere i slično.montypython2000 wrote:Evo šta ja kažem:a evo šta mi ti podmećeš da sam rekao:montypython2000 wrote:...Ftv je medjutim televizija svih nas pa kad vec postoji na njemu hrvatski (za Hrvate) sa cim nemam nikakvih problema trazim da novinari/spikeri Bosnjaci govore Bosanski. Ni manje ni vise. Je li to puno? ....ja dakle kažem treba (i) hrvatski na FTV, a ti navodiš da sam ja rekao da ne trebamo hrvatski na javnom servisu, i smeta nam. ja u tvom postu ne vidim da si dotakao ijednu temu o kojoj pričam a da nisi pokušao da zamjeniš tezu, izvrneš ono što je rečeno. ili jednostavno slažeš.fortaleza wrote:.... Čuj teoreme, "ima hrvatski na sportklubu i ne trebamo ga imati na javnom servisu svih građana, ne treba v(n)ama to ili to nam smeta".![]()
Zatim kažeš da je zastupljen bosanski jezik više nego što je logično a onda se traljavo popravljaš da je to zato što je sjedište firme u Sarajevu, sa većinom radnika iz Srajeva. Pa onda nije više nego logično nego je logično. Na stranu što to nije tačno, hrvatski nadmoćno preovladava na FTV. Može biti više čistačica i portira ali se zato populaciji obaraćaju novinari i spikeri uglavnom na hrvatskom. Kojim jezikom govore hausmajstori na FTV, za ovu temu nije relevantno.
Dakle ti folovi sa zamjenama teza kod mene ne prolaze.
a tek ovo:
"Ma da, mjerio si nekoliko dana. I došao si do rezultata da se hrvatski koristi 80% vremena. Ili je i to paušalna procjena?
Je ti kažem da sam mjerio
a ti se pitaš je li i to paušalna procjena. Možda da uzmeš neki rječnik i značenje riječi mjerenje, paušalna i egzaktno.
Dakle nekoliko dana sam mjerio, egzaktno utvrdio (bazirano na broju pojavljivanja i nacionalnosti urednika, jezika kojim se spiker obraća gledaocima i upotrebljenih riječi ) da se na FTV govori hrvatski preovlađujući u ogromnom procentu a min 80%.
Dalje, ne vidim na osnovu čega si došao do zaključka da različito tretiram pogodak i utrka, jednostavno nisam. Molio bih te da ako me citiraš to radiš ispravno i bez podmetanja ako to radiš svjesno, a ako ne stvarno nemam vremena za besplatnu edukaciju iz elementarne logike.
Uglavnom, obrati se FTV-u ako već nisi, pošalji im svoje primjedbe i "mjerenja", (bla bla, ne pridržavaju se jezičnog plana i programa itd.) i vidi što će ti odgovoriti i javi nam ovdje na forum što ti vrate. Pozz
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#2867 Re: Federalna televizija
Samo im je ovaj potez da Avdić komentariše utakmice repke najbolji od kako postoje
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65956
- Joined: 03/08/2010 19:04
#2868 Re: Federalna televizija
MOSALJOZE wrote:Samo im je ovaj potez da Avdić komentariše utakmice repke najbolji od kako postoje
ne znam je li najbolji ali odličan potez jeste
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65956
- Joined: 03/08/2010 19:04
#2869 Re: Federalna televizija
MOSALJOZE wrote:Samo im je ovaj potez da Avdić komentariše utakmice repke najbolji od kako postoje
ispravak,slažem se sa tobom
-
montypython2000
- Posts: 185
- Joined: 14/12/2012 09:55
#2870 Re: Federalna televizija
Tipicno. Nakon supervazne utakmice sa Makedonijom FTV munjevito prelazi na praistorijsku "Ne daj se Nina". Kruto i nezainteresovano i bez ikakvog obzira prema gledaocima. Istovremeno RTRS je IMAO analizu utakmice odmah po zavrsetku.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#2871 Re: Federalna televizija
Da ne govorim o tome da je Avdić molio da ga ne isključe kako bi uzeo izjave. Utakmicu protiv CG nije ni odjavio, a već Nina startala.montypython2000 wrote:Tipicno. Nakon supervazne utakmice sa Makedonijom FTV munjevito prelazi na praistorijsku "Ne daj se Nina". Kruto i nezainteresovano i bez ikakvog obzira prema gledaocima. Istovremeno RTRS je IMAO analizu utakmice odmah po zavrsetku.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65956
- Joined: 03/08/2010 19:04
#2872 Re: Federalna televizija
It_is_a_Leclerc wrote:Da ne govorim o tome da je Avdić molio da ga ne isključe kako bi uzeo izjave. Utakmicu protiv CG nije ni odjavio, a već Nina startala.montypython2000 wrote:Tipicno. Nakon supervazne utakmice sa Makedonijom FTV munjevito prelazi na praistorijsku "Ne daj se Nina". Kruto i nezainteresovano i bez ikakvog obzira prema gledaocima. Istovremeno RTRS je IMAO analizu utakmice odmah po zavrsetku.
da bog sačuva
-
The BEN10
- Posts: 7674
- Joined: 19/09/2011 09:03
#2873 Re: Federalna televizija
Koji užasan menadžment - strašno.It_is_a_Leclerc wrote:Da ne govorim o tome da je Avdić molio da ga ne isključe kako bi uzeo izjave. Utakmicu protiv CG nije ni odjavio, a već Nina startala.montypython2000 wrote:Tipicno. Nakon supervazne utakmice sa Makedonijom FTV munjevito prelazi na praistorijsku "Ne daj se Nina". Kruto i nezainteresovano i bez ikakvog obzira prema gledaocima. Istovremeno RTRS je IMAO analizu utakmice odmah po zavrsetku.
ps - jel to onaj Avdić što piše kolumne i komentariše NBA negdje na nekom srbijanskom portalu: koliko je samo taj tip popularan i kako ga cijene u regionu
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#2874 Re: Federalna televizija
Čovjek bukvalno živi košarku,da upravu ste piše kolumne,radio je prošlu sezonu na AreniSport komentarisao ABA ligu,i stvarno prati i statistiku,ali ne ono kao Marijan otac mu tramvajdzija i slično,nego korisne informacije.
-
The BEN10
- Posts: 7674
- Joined: 19/09/2011 09:03
#2875 Re: Federalna televizija
Pa ja, naučiš ponešto i o taktici i svemu, a nije ko Baho ili Marijan - samo galame...MOSALJOZE wrote:Čovjek bukvalno živi košarku,da upravu ste piše kolumne,radio je prošlu sezonu na AreniSport komentarisao ABA ligu,i stvarno prati i statistiku,ali ne ono kao Marijan otac mu tramvajdzija i slično,nego korisne informacije.

