Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#2851 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

Gile Kugulager

To je vjerovatno bilo u dnevniku B92 i van konteksta razgovora nisam prepoznao vase navode.
Razgovarali smo o odnosu sarajlija prema Beogradu prije i poslije rata.
Rekao sam da sam prije rata volio doci u Beograd i da sam volio taj grad i ljude.(Pricali smo o muzici i umjetnosti prije rata)
Kad su me pitali sta danas, nakon rata, mislim o Beogradu i sta pomislim kad cujem beogradjane, rekao sam, da mi se Beograd, kao grad, i dalje svidja, a da kad cujem beogradjane pomislim, zasto ste nam to uradili?, zasto ste nas napali?
Nakon kratke tisine koja je nastupila u studiju razgovor je time i zavrsen.

p.k.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#2852 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

Sve veći pritisak vladajućih partija
Friday, 11 June 2010
Ovaj oblik diskriminacije,po osnovu političke pripadnosti, je neprihvatljiv u demokratskoj državi i podložan odgovornosti,uključujući i krivičnu odgovornost,s obzirom na odredbe međunarodnih konvencija o ljudskim pravima koje su obavezujuće u Bosni i Herecegovini i s obzirom na odredbe Zakona o zabrani diskriminacije. Naša stranke osuđuje ovakve pojave i poziva svoje članove,simpatizere i aktiviste da ne dopuste da ovi pritisci i pokušaji zastrašivanja utiču na njihove političke stavove,opredjeljenja i aktivitet.

Kako se približavaju jesenjski opšti izbori,tako raste pritisak vladajućih partija i struktura na opozicione stranke,njihove pristalice i građane.Ovo je posebno izraženo u Republici Srpskoj u kojoj se vrši diskriminacija onih opština u kojima je opozicija na vlasti tako što im se odbija finansijska podrška koja im po objektivnim kriterijima pripada.

Pored ovoga,jedan broj poslodavaca direktno ucjenjuje svoje zaposlenike praktično im zabranjujući učlanjivanje u opozicione partije i spriječavajući ih u izražavanju svojih političkih opredjeljenja dok se zapošljavanje u javnim institucijama i preduzećima, pa čak i onima u privatnom vlasništvu vrši isključivo po partijskoj liniji.

Ovaj oblik diskriminacije,po osnovu političke pripadnosti, je neprihvatljiv u demokratskoj državi i podložan odgovornosti,uključujući i krivičnu odgovornost,s obzirom na odredbe međunarodnih konvencija o ljudskim pravima koje su obavezujuće u Bosni i Herecegovini i s obzirom na odredbe Zakona o zabrani diskriminacije. Naša stranke osuđuje ovakve pojave i poziva svoje članove,simpatizere i aktiviste da ne dopuste da ovi pritisci i pokušaji zastrašivanja utiču na njihove političke stavove,opredjeljenja i aktivitet.
Gile Kugulager
Posts: 70
Joined: 12/06/2010 23:34
Location: MunZe KonZa - Gornja Varos

#2853 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Gile Kugulager »

Dragi Pedja,

Mi smo izgleda razlicito zapamtili Vas nastup na B92, a nemam naznaka da ste vise od jedan put nastupili (mozde jeste?)... Ali ok, i ako biste sada nastupili po Vasem opisu dogadjaja to je onda taj diskurs koji je aktuelan - onaj koji navodi napad Beograda na Sarajevo
S obzirom na to da je Zdravko Krsmanivic zabelezio ratni put oficira Focanske brigade VRS, a Vi ste, pretpostavljam, bili na strani Alije Izetbegovica da li mislite da cete postici negativan, a ne sinergisticki efekat politickim udruzivanjem sa Zdravkom?
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#2854 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

Gile Kugulager

Nisam ja bio na strani Alije Izetbegovica.
Ja sam bio na strani svog grada koji je bio opkoljen i napadan.
Koalicija izmedju Nase stranke i NSP-a Zdravke Krsmanovica je vrlo vaza, to je sjeme za novu BiH.
Mi se nadamo da ce biraci prepoznati to.
Oni koji misle da je politika nastavak rata drugim sredstvima i da je to dobrao za BiH i njene gradjane-dakle dosadasnji politicki pejsaz- sasvim sigurno imaju za koga glasati.
Nasa koalicija ce se truditi da privuce glasace koji misle da je zemlja do sada isla u pogresnom smjeru i da je krajnje vrijeme da se sansa pruzi novim ljudima i novim idejama.



p.k.
Gile Kugulager
Posts: 70
Joined: 12/06/2010 23:34
Location: MunZe KonZa - Gornja Varos

#2855 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Gile Kugulager »

Pa dobro Vi i Alija Izetbegovic ste bili na istoj strani, strani gradjana. I naravno da nema astavka rata, ai nastavka nekog nadgornjavanja valjda ima, barem na najvisem nivou (BiH). To je sve u redu samo me je u tom kontekstu osecanja (i emocija) prema pokretu Alije Izebegovica iznenadilo da racunate na uspeh u RS. Ali i to je u redu, naravno.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#2856 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Pedja Kojovic »

Gile Kugulager

To je vase misljenje.
Vi mislite da se ljudi u BiH dijele na one koji su u ratu bili na Karadzicevoj i one koji su Izetbegovicevoj strani?
To nije tacno.
Vi, naravno, mozete reci da se svi ljudi na svijetu dijele na one koje vole pasulj i one koji ga vole, ali to nista ne govori o tome kakav je svijet, nego o tome koji je vas spektar razmisljanja.

p.k.
Gile Kugulager
Posts: 70
Joined: 12/06/2010 23:34
Location: MunZe KonZa - Gornja Varos

#2857 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Gile Kugulager »

Pedja Kojovic wrote:Gile Kugulager

To je vase misljenje.
Vi mislite da se ljudi u BiH dijele na one koji su u ratu bili na Karadzicevoj i one koji su Izetbegovicevoj strani?
To nije tacno.
Vi, naravno, mozete reci da se svi ljudi na svijetu dijele na one koje vole pasulj i one koji ga vole, ali to nista ne govori o tome kakav je svijet, nego o tome koji je vas spektar razmisljanja.

p.k.
Naravno da je moje misljenje, i vidite cak /vam ga ne zelim nametati. Zapravo je visstruko korisno da okusate srecu u srpskom glasackom telu, a sporedni efekat je da ce jedan od nas biti demantovan.
Ljudi se u mom spektru obicno ne dele, ali naravno postoje ljudi sa vise ili manje integriteta pa smo tako i Vi i ja na toj skali nekako pozicionirani. Ja sam samo pitao sta mislite kako ste Vi pozicionirani kod Srba (ja mislim da znam), a dobio sam apstraktnu doktrinu.
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#2858 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by iz dna duše »

Pedja Kojovic wrote:Gile Kugulager

To je vase misljenje.
Vi mislite da se ljudi u BiH dijele na one koji su u ratu bili na Karadzicevoj i one koji su Izetbegovicevoj strani?
To nije tacno.

Vi, naravno, mozete reci da se svi ljudi na svijetu dijele na one koje vole pasulj i one koji ga vole, ali to nista ne govori o tome kakav je svijet, nego o tome koji je vas spektar razmisljanja.

p.k.
Mislim da pitanja koja Gile Kugulager postavlja Pedji nemaju za cilj da se na njih dobija odgovor, njihov cilj je da navode na neke zaključke koji su po meni jako podli...
Nije Pedja bio na Izetbegovićevoj strani, nego na strani svoga grada, svojih sugrađana...
Nego se to Gile eto registrovao, kako bi kao eto "razotkrio" Pedju 8-)
Gile Kugulager
Posts: 70
Joined: 12/06/2010 23:34
Location: MunZe KonZa - Gornja Varos

#2859 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Gile Kugulager »

@sa_dna_duse,

:lol: Kakvo otkrivanje?! Pa je li o nesto zamrseno ovde pa da se treba otrivati?
Evo u ovom sto si boldovao saznao sam da nije tacno da se ljudi ne dele (delili) na dve strane, uslovno, Karadzicevci i Izebegovicevci. Nije valjda?!?
Naravno pi ovom ne iskljucujem potpodele, ali tvrditi da se ljudi ne dele po tome kako gledaju na protekli rat je najbolji mogucu primer guranja glave u pesak. Ili ti ne msilis tako? Ako ne onda bi voleio da cujem kako to. Evo vise puta u toku zadnjih pet meseci zbog posla posecujem podrucje od Bijeljine do Prijedora i jos nisam upoznao coveka sa politickim diskursom koji sam ovde cuo.
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#2860 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by iz dna duše »

Gile Kugulager wrote:@sa_dna_duse,

:lol: Kakvo otkrivanje?! Pa je li o nesto zamrseno ovde pa da se treba otrivati?
Evo u ovom sto si boldovao saznao sam da nije tacno da se ljudi ne dele (delili) na dve strane, uslovno, Karadzicevci i Izebegovicevci. Nije valjda?!?
Naravno pi ovom ne iskljucujem potpodele, ali tvrditi da se ljudi ne dele po tome kako gledaju na protekli rat je najbolji mogucu primer guranja glave u pesak. Ili ti ne msilis tako? Ako ne onda bi voleio da cujem kako to. Evo vise puta u toku zadnjih pet meseci zbog posla posecujem podrucje od Bijeljine do Prijedora i jos nisam upoznao coveka sa politickim diskursom koji sam ovde cuo.
Dragi naš gile, da, postoje ljudi koji nisu bili ni uz Karadžića, ni uz Izetbegovića, verovao ti to ili ne, ali iz tvoje perspektive ti to ne možeš vidjeti jer si naučen da to tako gledaš. To što malo trkneš poslovno do Bijeljine ili Prijedora, ma daj molim te, smatraš li doista da je to dovoljno da saznaš baš sve što si htio....
User avatar
ahuseino
Posts: 2183
Joined: 19/10/2004 05:44
Location: singularity

#2861 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ahuseino »

Gile Kugulager wrote:@sa_dna_duse,

:lol: Kakvo otkrivanje?! Pa je li o nesto zamrseno ovde pa da se treba otrivati?
Evo u ovom sto si boldovao saznao sam da nije tacno da se ljudi ne dele (delili) na dve strane, uslovno, Karadzicevci i Izebegovicevci. Nije valjda?!?
Naravno pi ovom ne iskljucujem potpodele, ali tvrditi da se ljudi ne dele po tome kako gledaju na protekli rat je najbolji mogucu primer guranja glave u pesak. Ili ti ne msilis tako? Ako ne onda bi voleio da cujem kako to. Evo vise puta u toku zadnjih pet meseci zbog posla posecujem podrucje od Bijeljine do Prijedora i jos nisam upoznao coveka sa politickim diskursom koji sam ovde cuo.
Naivno gledate stvari, takorec' - crno-bElo (mozda i ne bas toliko naivno, ne? da?)

Inputirati da je svako bio na strani jednog ili drugog je grozna generalizacija, upravo onakva kakvu bi agresor recimo volio plasirati, ili plasira vec 20-ak godina.
Stoga, pitam se, kakva je uloga vase malenkosti na ovoj temi, na sarajevskom forumu?
Vidim culi ste za fear tactics... a i vrijeme izbora je.

P.S. Ne branim NS ovdje - ja sam odustao. Branim sebe i svoj smisao od 1992. do 1995.
Gile Kugulager
Posts: 70
Joined: 12/06/2010 23:34
Location: MunZe KonZa - Gornja Varos

#2862 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Gile Kugulager »

Dragi iz_dna_duse,

Da, stvarno, mozda postoje (i postoje) Izetbegovicevi saborci koji nisu za njega, vidis brate isti slucaj kao kod Karadzica, pa jos i veca rascepkanost kod Karadzica.... Sustina je da postoje najmanje 3 "pogleda" na protekli rat. To je sustina.

Da li je to istina ili ne? Vrlo prosto pitanje

Mozda ne mogu da vidim sve, ali je fascinantno da coveka takvih shvatanja od Bijeljina do Prijedora ne mogu da nadjem. Znas ono, stotine judi, pricas s njima i razne vrste socijalnih interakcija, a bas nijedan da zvuci kao Pedja. Pametan covek se zapita u cemu je stvar. Drugi (pametan) covek kaze da nije tako jer.... (i onda objasni)
User avatar
saibaba
Posts: 1963
Joined: 07/02/2008 13:47

#2863 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by saibaba »

Nisam cuo kakvo im je misljenje o RS u i entitetskom glasanju, i da li je RS genocidna tvorevina i tako to.. ?
User avatar
saibaba
Posts: 1963
Joined: 07/02/2008 13:47

#2864 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by saibaba »

Pedja Kojovic wrote:Gile Kugulager

To je vase misljenje.
Vi mislite da se ljudi u BiH dijele na one koji su u ratu bili na Karadzicevoj i one koji su Izetbegovicevoj strani?
To nije tacno.
Vi, naravno, mozete reci da se svi ljudi na svijetu dijele na one koje vole pasulj i one koji ga vole, ali to nista ne govori o tome kakav je svijet, nego o tome koji je vas spektar razmisljanja.

p.k.
Prijatelju ko voli a ko nevoli grah je stvar od koje ti ne zavisi buducnost djece ... A od toga da li ce pola zemlje i dalje kociti svaki napredak itekako zavisi ... Ko misli da moze nadvisiti sadasnju situaciju tako sto ce se praviti lud i pricati suplju itekako se vara... Za mene je nasa stranka jedan impotentan činilac koji bi se raspao pred prvim vecim problemom...
Gile Kugulager
Posts: 70
Joined: 12/06/2010 23:34
Location: MunZe KonZa - Gornja Varos

#2865 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Gile Kugulager »

ahuseino wrote:
Gile Kugulager wrote:@sa_dna_duse,

:lol: Kakvo otkrivanje?! Pa je li o nesto zamrseno ovde pa da se treba otrivati?
Evo u ovom sto si boldovao saznao sam da nije tacno da se ljudi ne dele (delili) na dve strane, uslovno, Karadzicevci i Izebegovicevci. Nije valjda?!?
Naravno pi ovom ne iskljucujem potpodele, ali tvrditi da se ljudi ne dele po tome kako gledaju na protekli rat je najbolji mogucu primer guranja glave u pesak. Ili ti ne msilis tako? Ako ne onda bi voleio da cujem kako to. Evo vise puta u toku zadnjih pet meseci zbog posla posecujem podrucje od Bijeljine do Prijedora i jos nisam upoznao coveka sa politickim diskursom koji sam ovde cuo.
Naivno gledate stvari, takorec' - crno-bElo (mozda i ne bas toliko naivno, ne? da?)

Inputirati da je svako bio na strani jednog ili drugog je grozna generalizacija, upravo onakva kakvu bi agresor recimo volio plasirati, ili plasira vec 20-ak godina.
Stoga, pitam se, kakva je uloga vase malenkosti na ovoj temi, na sarajevskom forumu?
Vidim culi ste za fear tactics... a i vrijeme izbora je.

P.S. Ne branim NS ovdje - ja sam odustao. Branim sebe i svoj smisao od 1992. do 1995.
Kolega, spominjanja "sarajevskog foruma" me navodi na pomisao o spektrima koji su meni (mozda s pravom) inputirani.
Mozda zbog toga Vam i pogled izgleda naivan ili "naivan". A ne znam ni sta je fear tactics, mogu pretpostaviti. Cak i da znam, bio bih glup da agitujem na firumu (pa makar bio i sarajevski) zbog ciste matematike.
Meni moj pogled izgleda prost da prostiji ne moze nikako biti. Evo ponavljam nekoliko puta. A zasto su Pedji i jos ponekom ovde pogledi slojeviti? Pa ne znam, valjda, iz daleka gledano, jer imaju agendu friziranja realnosti
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#2866 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by -LIBERO- »

@Gile,djeluje mi po tome sto pises da uopste nemas drzavljanstvo ove zemlje,i da samim tim nece glasati na predstojecim izborima ???

I koja je onda tvoja svrha diskusije na ovakvoj temi,striktno specijaliziranoj :D za jednu od stranaka.

A ta prica o tvojoj spoznaji,o stavovima i stajalistima ljudi na relaciji Bjeljina-Prijedor,evo ovo sto cu ti sada reci,ako pokusas izvuci neku parelelu mozda bi ti mogao biti neki vid odgovora.
Ja u Sarajevu od svojih 100 poznanika,prijatelja,familije..znam otprilike nekih 10 tak ljudi koji simpatisu SDA,a svi drugi od te brojke od 100tinjak tu stranku jednostavno ne podnose,blago receno.

I kako onda po tom mom licnom mikro uzorku mozes izvesti rijesenje jednacine da SDA ,sem zadnjih lokalnih izbora(rekao bih hvala Bogu,napokon su izgubili :D ) ,je uporno pobjedjivala u gradu Sarajevu,a isto tako i u kantonu Sarajevo
Gile Kugulager
Posts: 70
Joined: 12/06/2010 23:34
Location: MunZe KonZa - Gornja Varos

#2867 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Gile Kugulager »

-LIBERO- wrote:@Gile,djeluje mi po tome sto pises da uopste nemas drzavljanstvo ove zemlje,i da samim tim nece glasati na predstojecim izborima ???

I koja je onda tvoja svrha diskusije na ovakvoj temi,striktno specijaliziranoj :D za jednu od stranaka.

A ta prica o tvojoj spoznaji,o stavovima i stajalistima ljudi na relaciji Bjeljina-Prijedor,evo ovo sto cu ti sada reci,ako pokusas izvuci neku parelelu mozda bi ti mogao biti neki vid odgovora.
Ja u Sarajevu od svojih 100 poznanika,prijatelja,familije..znam otprilike nekih 10 tak ljudi koji simpatisu SDA,a svi drugi od te brojke od 100tinjak tu stranku jednostavno ne podnose,blago receno.

I kako onda po tom mom licnom mikro uzorku mozes izvesti rijesenje jednacine da SDA ,sem zadnjih lokalnih izbora(rekao bih hvala Bogu,napokon su izgubili :D ) ,je uporno pobjedjivala u gradu Sarajevu,a isto tako i u kantonu Sarajevo
Libero, nemam drz. i onda?! ne kapiram kuda ide rasprava, zaista mi spektar nije takav da ovo skapiram.
Svrha diskusije? I tu si me zatekao, verovatvo formalizovana svrha treba da postoji na forumu Sarajevo-x?! Izvinjaam se, mozda su stvari gore nego sto mi sam mislio, i tona mnogo prizemnijem nivou.

Odlican ti je primer, kao paralela malo manje. Pa prosto uzorak od Bijejine do Prijedora je verovatno 2/3 stanovnistva Srpske, a uzorak Sarajeva je nesto sto i ne mogu da procenim, jer ga ne znam. Moj uzorak se pokazao odlican, tvoj/Pedjin nije tako pouzdan i ni ti ne mozes da ga objasnis.... Kako onda mogu ja? A kako ga Pedja objasnjava ne mou cak ni da naslutim. Ponoov nagadjanje: mikro sredina, introvertna, i sve sto je posledica toga
User avatar
ahuseino
Posts: 2183
Joined: 19/10/2004 05:44
Location: singularity

#2868 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ahuseino »

Gile Kugulager wrote:
-LIBERO- wrote:@Gile,djeluje mi po tome sto pises da uopste nemas drzavljanstvo ove zemlje,i da samim tim nece glasati na predstojecim izborima ???

I koja je onda tvoja svrha diskusije na ovakvoj temi,striktno specijaliziranoj :D za jednu od stranaka.

A ta prica o tvojoj spoznaji,o stavovima i stajalistima ljudi na relaciji Bjeljina-Prijedor,evo ovo sto cu ti sada reci,ako pokusas izvuci neku parelelu mozda bi ti mogao biti neki vid odgovora.
Ja u Sarajevu od svojih 100 poznanika,prijatelja,familije..znam otprilike nekih 10 tak ljudi koji simpatisu SDA,a svi drugi od te brojke od 100tinjak tu stranku jednostavno ne podnose,blago receno.

I kako onda po tom mom licnom mikro uzorku mozes izvesti rijesenje jednacine da SDA ,sem zadnjih lokalnih izbora(rekao bih hvala Bogu,napokon su izgubili :D ) ,je uporno pobjedjivala u gradu Sarajevu,a isto tako i u kantonu Sarajevo
Libero, nemam drz. i onda?! ne kapiram kuda ide rasprava, zaista mi spektar nije takav da ovo skapiram.
Svrha diskusije? I tu si me zatekao, verovatvo formalizovana svrha treba da postoji na forumu Sarajevo-x?! Izvinjaam se, mozda su stvari gore nego sto mi sam mislio, i tona mnogo prizemnijem nivou.

Odlican ti je primer, kao paralela malo manje. Pa prosto uzorak od Bijejine do Prijedora je verovatno 2/3 stanovnistva Srpske, a uzorak Sarajeva je nesto sto i ne mogu da procenim, jer ga ne znam. Moj uzorak se pokazao odlican, tvoj/Pedjin nije tako pouzdan i ni ti ne mozes da ga objasnis.... Kako onda mogu ja? A kako ga Pedja objasnjava ne mou cak ni da naslutim. Ponoov nagadjanje: mikro sredina, introvertna, i sve sto je posledica toga
Pa Gile ima veze odakle se javljas, naravno da ima... jer nas eto kopkaju tvoje pobude i motivi;
stoga i spomenuh agresora, te inferentno njegov spoljasnji uticaj. Sta je tvoja motivacija diskusije na forumu susjedne drzave? Je li mozda razotkrivas planove da se ugrozi srpski narod, pa si tu s ciljem zastite satelita? Ili si pak tu da iskreno prosvijetlis sav narod BEHA jer si dusebriznik i nas prijatelj?

... sad mi pade na pamet; mozda si tu na nemogucoj misiji - da nas zavadis. :P :shock:
Gile Kugulager
Posts: 70
Joined: 12/06/2010 23:34
Location: MunZe KonZa - Gornja Varos

#2869 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Gile Kugulager »

ahuseino wrote:Pa Gile ima veze odakle se javljas, naravno da ima... jer nas eto kopkaju tvoje pobude i motivi;
stoga i spomenuh agresora, te inferentno njegov spoljasnji uticaj. Sta je tvoja motivacija diskusije na forumu susjedne drzave? Je li mozda razotkrivas planove da se ugrozi srpski narod, pa si tu s ciljem zastite satelita? Ili si pak tu da iskreno prosvijetlis sav narod BEHA jer si dusebriznik i nas prijatelj?
Pedja bi trebao da odgovori valjda, ali vi drugovi idete u stranu, kao da namerno hocete da skrenete temu.
Pa dobro.... ipka moram odgovoriti
"Vase" premise su ipak samo i jedino vase. I to je OK. Nema problema, u najmanju ruku svako ima pravo na mosljenje. Ja se cak i ne doticem "agresora" i sl. Ali covek koji cita ovaj tvoj upis i rzmislja svojom glavom zacudi se sa par stvari.

Npr. sta je to BEHA narod? Karadzic? HVO? Fikret Abdic? Mudhedini? Sta je to? Sta je to onaj u Malom Zvorniku u odnosu na onoga u Zvorniku? Kakva je razlika izmedju Ljubuskog i Imotskog? Pitam se onda sta bi bio jugoslovenski narod posto lingvisticko-genetski imamo mnogo vise razloga da govorimo o jugoslovenskom narodu. Idemo dalje, sta je taj BEHA narod u kontekstu burbe za teritorije u BiH i politickoh projekta Alije Izetbegovica i slicnih? Zasto bi neko prihvaio tu uvrnutu logiku bez ikakvog smislenog objasnjenja?

Suma sumarum, pricate u kategorijama profilisanim odredjenin politickim projektom, i onda se vredjate kad neko stvari vidi drugacije?!?
Gile Kugulager
Posts: 70
Joined: 12/06/2010 23:34
Location: MunZe KonZa - Gornja Varos

#2870 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Gile Kugulager »

alhuseino,

U vezi ovog sto ti je naknadno palo na pamet. Ja sam tebi interesantan frojdovski, a ti meni huserlovski :)
User avatar
ahuseino
Posts: 2183
Joined: 19/10/2004 05:44
Location: singularity

#2871 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by ahuseino »

Gile Kugulager wrote:alhuseino,

U vezi ovog sto ti je naknadno palo na pamet. Ja sam tebi interesantan frojdovski, a ti meni huserlovski :)
Stvar perspektive.

Vidim ti bi filozofirao, exaktno ili ne, isao u dubinu.
Mislim da ce postovi biti obrisani, pa ne bih dalje... ali otvori temu, ja bih rado raspravljao o svrsi drzave, sta je to narod, sta je nacija, sta etnija...

Samo, ako sam shvatio, tebi smo interesantni kao fenomen gledajuci izvana. I to ti je sva motivacija javljanja, da naucis...
Gile Kugulager
Posts: 70
Joined: 12/06/2010 23:34
Location: MunZe KonZa - Gornja Varos

#2872 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Gile Kugulager »

Pa mislim da hoce biti izbrisani, jer to nagovestavas, a pre toga si sumnjao onako frontalno... Brisi samo, brisi iako ovo ima jaku, sustinsku vezu sa ovom partijom
Ali covece nemoj samo da vrdas.... Sta je BEHA narod jer tom kategorijom baratas? Lepo, prosto pitanje jer se ispod poovine stanovnika smatra uopste BEH narodom. Kakava filozofija kakvi baraci?! Pedjina stranka misi da ljudi u Bosni ne dele na Karadzievce i Izetbegovicvce (i druge) ali na neki volseban nacin ocekuje da u RS ili u Mostaru njega dozivljavaju.... hm.... nekako, ni meni nije janso kako.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#2873 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by -LIBERO- »

Pa druze,niko ne spori da ti kao pojedinac imas bilo kakav stav i glediste,koliko god se neko slagao sa tobom ili ne.
Ali,kao sto ti momak prije napisa,koja je svrha ovog tvoga teoretisanja na temi o stranci koja treba da izadje ,po prvi put,na slijedece opste izbore??

Nije problem da diskutujemo,otvori temu,siguran sam da ces naci sugovornika :thumbup: ,al' cijelo vrijeme fulas sa tom svojom pricom tematiku ove teme.


Ne zelim da ti repliciram na tvoje teorije,jer imao bih par argumenata,ali dalja siskusija na ovom fonu je cisto zacatavanje i kvarenje ove teme.

Pozdrav
Gile Kugulager
Posts: 70
Joined: 12/06/2010 23:34
Location: MunZe KonZa - Gornja Varos

#2874 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by Gile Kugulager »

Mizanfil wrote:
-LIBERO- wrote:Pa druze,niko ne spori da ti kao pojedinac imas bilo kakav stav i glediste,koliko god se neko slagao sa tobom ili ne.
Ali,kao sto ti momak prije napisa,koja je svrha ovog tvoga teoretisanja na temi o stranci koja treba da izadje ,po prvi put,na slijedece opste izbore??

Nije problem da diskutujemo,otvori temu,siguran sam da ces naci sugovornika :thumbup: ,al' cijelo vrijeme fulas sa tom svojom pricom tematiku ove teme.


Ne zelim da ti repliciram na tvoje teorije,jer imao bih par argumenata,ali dalja siskusija na ovom fonu je cisto zacatavanje i kvarenje ove teme.

Pozdrav
Ова тема је брижљиво чувана и пажена као што религиозни људи чувају Свете књиге... да се и обдје не ради о догми која не трпи критке, не дај боже :lol:
Ovo je toalno ludilo, svelo se na to da se ne mogu spomenuti, da budem blag, teske nelogicnosti.

1) Ja Pedju pitam kako planira ostvariti rezultat u RS s obzirom na velike razlike u ocekivanjima glasackog tela, i pre svega na profilisanje sebe kao nekog "ko je branio grad", a sad ocekuje od onih koji su "napadali grad" da ga podrze?? I to u koaliciji sa covekom koji je bio oficir na toj strani, pri cemu i jedni i drugi po istrazivanjima ne mogu probiti cenzus (osim Pedja u Federaciji)

2) on kaze da ja mogu delitui ljude na one koji vole ili ne vole pasulj ( :? ), ali to ne ide tako ( :? )

3) a ostali napadaju iz teske artiljerije, pricajuci o svemu i vacem osim o onom sto sam ga pitao

A evo na kraju je i "tema promasena".
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2875 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Post by seln »

Da je NS pametna, ne bi ni kalkulisala sa glasovima cetnika kao sto je Gile.
Locked