Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
slusaj vamo wrote:Je li ti dojavio i sta je preostalih nekoliko miliona radilo, dok se tih pola miliona kao bacalo u fontane?
Nije ih bilo da tuku ove druge ...samo španske zastave na ulicima dok je trajala fešta, niti jedne kataloske
Sam zakljuci dalje.
Sta si ocekivao, Belfast ili Bejrut u sred Barselone? Postoji preko nekoliko razloga zbog kojih su PiSi i Katalonija ili Barselona i BL neuporedivi, to je valjda svima jasno. I sam missko prvo rece da je Katalonija spanski PiSi, vjerovatno vise onako figurativno, pa se vec u sljedecem iscudi onim koji takve gluposti govore...
Sto se (trenutnog) separatizma tice, itekako je usporedivo. Samo je fazon da ni Barselona ni Katalonija nisu temeljito etnicki ociscene, i da kao sto missko napisa, ima i dosta stranaca. Ima naravno i normalnih Katalonaca, ima i onih koji se jos uvijek, pouceni Francovom vladavinom (jbg, pendrek je pendrek), ne smiju izjasnjavati ili shvataju da im to nije dobro za posao itd.
slusaj vamo wrote:Je li ti dojavio i sta je preostalih nekoliko miliona radilo, dok se tih pola miliona kao bacalo u fontane?
Nije ih bilo da tuku ove druge ...samo španske zastave na ulicima dok je trajala fešta, niti jedne kataloske
Sam zakljuci dalje.
Sta si ocekivao, Belfast ili Bejrut u sred Barselone? Postoji preko nekoliko razloga zbog kojih su PiSi i Katalonija ili Barselona i BL neuporedivi, to je valjda svima jasno. I sam missko prvo rece da je Katalonija spanski PiSi, vjerovatno vise onako figurativno, pa se vec u sljedecem iscudi onim koji takve gluposti govore...
Sto se (trenutnog) separatizma tice, itekako je usporedivo. Samo je fazon da ni Barselona ni Katalonija nisu temeljito etnicki ociscene, i da kao sto missko napisa, ima i dosta stranaca. Ima naravno i normalnih Katalonaca, ima i onih koji se jos uvijek, pouceni Francovom vladavinom (jbg, pendrek je pendrek), ne smiju izjasnjavati ili shvataju da im to nije dobro za posao itd.
Ne znam ja za Belfast ili RS ili neke treće usporedbe...ja sam postavio klipove gore iznad, da vidiš da to nije ni Bejrut, ni Republika srpska (kao što missko kaže), vec da milioni ljudi slave pobjedu Španije na ulicama grada Barcelone, svi sa španskim zastavama, niko ih ne napada sa strane, niti ih ko ometa u tom slavlju, niti ih ko podstice da na silu slave, sve je spontano, opšti dernek na ulicama glavnog grada te "separatisicke" Katalonije povodom pobjede reprezentacije Španije.
Ako meni ne vjeruješ, imaš klipove iznad, pa malo pogledaj, da dalje ne šupljiramo i ne spamamo temu
Onda uvažene kolege Unitedovci? Prognoze za nadolazeći derby na Anfieldu?
Ja prognoziram da će Gerrard početi utakmicu i zabiti gol te namjestiti još jedan.
Rezultat 2:2 uz crveni karton Carraghera.
Prognoza 4-1 za United nema veze sto je u gostima ali zasluzuju jednu pljusku do jaja. Nisam subjektivan nego realan . Gerard ce ga dati i to iz sumljivog penala dosudjenog na glumcu Suarezu koji mi se gadi od SP u JAR-u kada je Gani rukom izvuko gol sa linije.
missko wrote:Prognoza 4-1 za United nema veze sto je u gostima ali zasluzuju jednu pljusku do jaja. Nisam subjektivan nego realan . Gerard ce ga dati i to iz sumljivog penala dosudjenog na glumcu Suarezu koji mi se gadi od SP u JAR-u kada je Gani rukom izvuko gol sa linije.
Divno je kod Suareza kako ga svi drugi mrze a iste osobine vole kod svojih igrača.
Sumnjivi penal bi bio nešto kao onaj Aggerov na Old Traffordu prošle sezone u FA kupu?
Taj kalibar penala?
Posto se sastaju dva najodvratnija tima u Premiershipu, za nadati se je nekoliko pari polomljenih nogu, sest do sedam vilica, i kao bonus, pokojem razbijenom celu.
Pozelio bih i prekid te dozivotnu suspenziju bar jednog tima, ali ipak moram biti realista.
missko wrote:Prognoza 4-1 za United nema veze sto je u gostima ali zasluzuju jednu pljusku do jaja. Nisam subjektivan nego realan . Gerard ce ga dati i to iz sumljivog penala dosudjenog na glumcu Suarezu koji mi se gadi od SP u JAR-u kada je Gani rukom izvuko gol sa linije.
Divno je kod Suareza kako ga svi drugi mrze a iste osobine vole kod svojih igrača.
Sumnjivi penal bi bio nešto kao onaj Aggerov na Old Traffordu prošle sezone u FA kupu?
Taj kalibar penala?
slusaj vamo wrote:Posto se sastaju dva najodvratnija tima u Premiershipu, za nadati se je nekoliko pari polomljenih nogu, sest do sedam vilica, i kao bonus, pokojem razbijenom celu.
Pozelio bih i prekid te dozivotnu suspenziju bar jednog tima, ali ipak moram biti realista.
Ahahahah ja ovo 2 najodvratnija tima EPL-a tumacim kao 2 najuspjesnija tima u EPL-u Mrze te i dive ti se u isto vrijeme.
Ako United bude igrao u najjacem sastavu, ocekujem pobjedu. Gol ce primiti, ali napad je stvarno prejak i sigurno mogu zabiti vise od Liverpoola. A uz to mislim da im United i duguje jedno deranje guzova. Liverpool ce igrati kao opsjednut, ali ipak vjerujem da ce ovaj put kvalitet prevagnuti. I ja kazem 1:4, zbog simbolicne vrijednosti.
------------------De Gea---------------
Jones--- Ferdinand ---- Vidic ------ Evra
Nani --- Anderson --- Cleverley --- Young
--------- Rooney ------ Welbeck ----------
Sa ovim sastavom, ne moze im Liverpool nista. Hernandez je takođe jedna od opcija.
Liverpool će se naložiti protiv ManU-a, kao što je onaj jadni Everton protiv Liverpool-a(ili Čelik u finalu kupa protiv Želje u Zenici) i pobjediti vjerovatno, a može i izgubiti ako neki sudac ala Atkinson bude sudio...Prva opcija vjerovatnija, ManU ako hoće nešto mora igrati za gol više, jer dosadašnja SAF-ova taktika na Anfield-u "čuvaj gol pa ako O'Shea zabije" je samoubistvo, odbrana im je već odavno zrela za ponižavanje...
Riddle wrote:Ako United bude igrao u najjacem sastavu, ocekujem pobjedu. Gol ce primiti, ali napad je stvarno prejak i sigurno mogu zabiti vise od Liverpoola. A uz to mislim da im United i duguje jedno deranje guzova. Liverpool ce igrati kao opsjednut, ali ipak vjerujem da ce ovaj put kvalitet prevagnuti. I ja kazem 1:4, zbog simbolicne vrijednosti.
------------------De Gea---------------
Jones--- Ferdinand ---- Vidic ------ Evra
Nani --- Anderson --- Cleverley --- Young
--------- Rooney ------ Welbeck ----------
Sa ovim sastavom, ne moze im Liverpool nista. Hernandez je takođe jedna od opcija.
kako samo ferguson podmlađuje ekipu a da se to ne osjeti na rezultatima
hz__semir wrote: zašto onda nećeš da priznaš i da kažeš i da je Barcelona fašistički i rasistički klub, jer na izborima za Predsjednika kluba mogu glasati samo Katalonci?
ovo apsolutno nije tacno
toliko o tome za glasanje
glasati samo ne moze clan koji ima clansku 1 godinu tek poslije 2 godine dobijas pravo glasanja
Pa i niste baš nešto za prepast se, pobjeđivao je Liverpool i bolje Unitedove timove.
Naročito vam je sredina stvorena za pregaziti. Puno ste bolji na krilima i u sredini odbrane ako vam igraju prvotimci.
Meni je dobro sve dok nema Atkinsona. Ne postoji sudija koji je vise izjebao United. Sudio je derbi ovog vikenda i valjda ne moze suditi i narednu utakmicu Liverpoola. Ne znam je li ovo neko pravilo, ali se nadam da je tako.
Riddle wrote:Meni je dobro sve dok nema Atkinsona. Ne postoji sudija koji je vise izjebao United. Sudio je derbi ovog vikenda i valjda ne moze suditi i narednu utakmicu Liverpoola. Ne znam je li ovo neko pravilo, ali se nadam da je tako.
Ili Webba s ove strane zida
Sumnjam da može suditi opet istoj ekipi u narednom kolu.
@vaučer, realan si u pm. Hhahah. Cuj za "pregaziti" . Pa da nisi cuo ni za jednog igraca koji igra u Man Utd, to ne znaci da je los. Naprotiv, mora da je dobar cim igra za United.
Istina da je United u krizi, ali bez sumnje ce dobro doci ova pauza sada ... Ali siguran sam da ih Liverpool nece pregaziti.
hau jes no wrote:kako samo ferguson podmlađuje ekipu a da se to ne osjeti na rezultatima
Nema boljeg po tom pitanju. Tranzicija mu je specijalnost. Jedini ajmo reci fail mu je bila Djemba generacija, ali ih je opet brzo otkacio i stvorio onu koja je sve zivo osvojila. Ovo mu je poslednja generacija i stvarno zasad izgleda da ce dominirati u narednih 5-6 godina. Kad jos vise pojaca vezni red, to ce biti gotovo savrsena ekipa.
L00d wrote:@vaučer, realan si u pm. Hhahah. Cuj za "pregaziti" . Pa da nisi cuo ni za jednog igraca koji igra u Man Utd, to ne znaci da je los. Naprotiv, mora da je dobar cim igra za United.
Istina da je United u krizi, ali bez sumnje ce dobro doci ova pauza sada ... Ali siguran sam da ih Liverpool nece pregaziti.
Mislim da si previše zapeo za tu riječ, bolje bi bilo da sam rekao dominirati a vjerujem iskreno da bi Lucas i Gerrard dominirali nad Andersonom i Cleverleyem. Nema tu ništa neobjektivno, tako su i Parker i Modrić dominirali nad Lucasom i Adamom jer su jednostavno bolji par veznjaka. United je prije početka sezone po meni trebao dovesti dobrog veznog, nisu već su promovirali Cleverleya koji je bio pristojan prije ozljede. Ja vidim sredinu kao najslabiju poziciju u tom timu i mislim da bi to svaki normalan trener gledao iskoristiti. Ne govorim o dominaciji nad cijelim timom, već nad vašom sredinom, CM i to.
hau jes no wrote:kako samo ferguson podmlađuje ekipu a da se to ne osjeti na rezultatima
Nema boljeg po tom pitanju. Tranzicija mu je specijalnost. Jedini ajmo reci fail mu je bila Djemba generacija, ali ih je opet brzo otkacio i stvorio onu koja je sve zivo osvojila. Ovo mu je poslednja generacija i stvarno zasad izgleda da ce dominirati u narednih 5-6 godina. Kad jos vise pojaca vezni red, to ce biti gotovo savrsena ekipa.
Stoji, ali precijenjeno. Taj podmladjeni tim jos uvijek nije naletio na pravu bombu gdje bi ih se bolje istestiralo, a i ono protiv Norwicha i Basela pokazuje da ipak nije sve ruzicasto.