Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Locked
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2851 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by General War »

Bodkin wrote:
stakasa wrote:
Bodkin wrote:
Znaci turbopatriJota iz dijaspore. Ok da znam :D
Indijanac, bosnjaka je biti 60% u drzavi do 2030. To je sasvim normalno kad su ublehasi koji vode srbe i hrvate ubijedili svoje da ovo nije njihova drzava.

Ali ono sto je najbolje je kad se promijeni u ponedeljak ustav i zemlja bude bosnjaka i ostalih, promijenicemo konacno ovu izdajnicku zastavu :bih:
Bodkin, kako ti vidis ovoliko osipanje Srba i Hrvata? Bosnjaci nemaju alternativu, kao Srbin i pogotovo kao Hrvat lakse je napustit, ok sve logicno, ali imas li jos kakvo objasnjenje?
Zasto opada broj Srba u ovolikoj mjeri, je li glavni razlog iseljavanje (gdje?) ili je natalitet u pitanju? Hrvati mi vec dugo nisu jasni, sve su karte bacili na Mostar sto im politicko Sarajevo sad za sad aminuje ali se u principu ponasaju kao djete koje se u skafanderu na Bjelasnici popisa u gace - ispocetka mu toplo ali kad se ohladi i sljepi... Oni su svjesno zrtvovali Bosnu i zbili se u pola grada i sto je najgore samo dodaju gas.
I jos jedna stvar sto me je iznenadila - zar Sarajevo ima samo 275.524 stanovnika!?
Nemam. Srpski lideri vec 20 godina rade na tome da ubijede ljude da bosna nije njihova zemlja i da nemaju nista sa njom. Kao forsiraju rs ali ljudi iseljavaju jer nema posla ni para. Natalitet je takav da ce samo dede ostati.

Hrvata je svakako bilo najmanje. Prvi su dobili pasos bez viza plus sto svi idu u zagreb. Bacili su sve karte na treci entitet ali sumnjam da ce ga ikad dobiti.

Procenat bosnjaka ce samo rasti jer iako im opada natalitet i iseljavaju se, ima ih puno koji vole drzavu vise od zapadne love.

Popis nece promijeniti odnos snaga na terenu ali eto ljeba i igara. Lakse ce se podnijeti plata od 500km iduci mjesec zbog ove pobjede. Kaze klix da u regiji imamo najmanje visokoobrazovanih i najvise nepismenih ili ovih sa osnovnom..

Sarajevo je mislim samo 4 opstine. Realna cifra je veca
Pa i Bosnjacki lideri se upiru iz svih petnih zila da dokazu da je i Bosanstvo drugo ime za jugonostalgicare itd...Srpski i Hrvatski nacionalisti se niti ne trude da javno kazu sto misle, bosnjacki pokusavaju da sjede ne dvije stolice i mislim da ce ova politika doci glave i bosni kao cjelovitoj zemlji...ali boze moj sami pali,sami se ubili, procenat bosnjaka moze samo rasti tamo gdje ih i ima i do sada u dvotrecinskoj vecini.
User avatar
House
Posts: 51394
Joined: 17/03/2010 15:36

#2852 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by House »

više raje na autobuskoj stanici od "bosanaca" u bih :lol: :lol:
User avatar
Danguba
Posts: 15923
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#2853 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Danguba »

mirzaaa33 wrote:Majice sa motivom Srebrenice će se sad prodavati ko luuude. :bih: :bih: :bih:
to malo da suknes bosnjama :izet:

kmeci na drugoj temi. na ovoj se slavi poraz djikana.
User avatar
House
Posts: 51394
Joined: 17/03/2010 15:36

#2854 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by House »

šumska live

Image


:lol: :lol:
User avatar
titinho
Posts: 624
Joined: 10/03/2012 19:05

#2855 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by titinho »

sto se tice obrazovanja jos nema podataka po starosti a oni su jedini relevantni. primjer eu je od 30-40 godina 30-ak% fakultetskih obrazovanih.

kod nas ti podaci jos nisu izasli, vec samo za osobe starije od 10 godine
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#2856 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Opetja033 »

General War wrote:procenat bosnjaka moze samo rasti tamo gdje ih i ima i do sada u dvotrecinskoj vecini.
Kakva glupost :lol:
Ja ti sada mogu nabrojati 15-20 opcina u BiH gdje su Bosnjaci relativna vecina ili cak nisu vecina nikako (a kamoli dvotrecinska) a gdje ce i u buduce procenat Bosnjaka samo nastaviti da raste.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#2857 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by mO k3 »

House wrote:šumska live

Image


:lol: :lol:
Hahhahahha :thumbup:
User avatar
Opetja033
Posts: 10041
Joined: 01/11/2011 20:33

#2858 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Opetja033 »

House wrote:više raje na autobuskoj stanici od "bosanaca" u bih :lol: :lol:
Vise se raje skupi kad nekoga udari auto. :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2860 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by General War »

Opetja033 wrote:
General War wrote:procenat bosnjaka moze samo rasti tamo gdje ih i ima i do sada u dvotrecinskoj vecini.
Kakva glupost :lol:
Ja ti sada mogu nabrojati 15-20 opcina u BiH gdje su Bosnjaci relativna vecina ili cak nisu vecina nikako (a kamoli dvotrecinska) a gdje ce i u buduce procenat Bosnjaka samo nastaviti da raste.
ako su amebe...inace je to jako dugotrajan proces i u stabilnim uslovima a ne gdje se vec generacija priprema za odlazak u njemacku, dopisni bosnjaci na ljetnim ferijama tesko da ce i nacet politicki establisment u PC.
Last edited by General War on 30/06/2016 19:24, edited 1 time in total.
User avatar
Danguba
Posts: 15923
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#2861 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Danguba »

Bodkin wrote:
Nemam. Srpski lideri vec 20 godina rade na tome da ubijede ljude da bosna nije njihova zemlja i da nemaju nista sa njom. Kao forsiraju rs ali ljudi iseljavaju jer nema posla ni para. Natalitet je takav da ce samo dede ostati.

Hrvata je svakako bilo najmanje. Prvi su dobili pasos bez viza plus sto svi idu u zagreb. Bacili su sve karte na treci entitet ali sumnjam da ce ga ikad dobiti.

Procenat bosnjaka ce samo rasti jer iako im opada natalitet i iseljavaju se, ima ih puno koji vole drzavu vise od zapadne love.

Popis nece promijeniti odnos snaga na terenu ali eto ljeba i igara. Lakse ce se podnijeti plata od 500km iduci mjesec zbog ove pobjede. Kaze klix da u regiji imamo najmanje visokoobrazovanih i najvise nepismenih ili ovih sa osnovnom..

Sarajevo je mislim samo 4 opstine. Realna cifra je veca
eto :thumbup:
sportman1
Posts: 1505
Joined: 26/12/2013 22:36

#2862 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by sportman1 »

550000 Hrvata a bilo ih 450000 2013.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#2863 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by hAZNADAR »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ovaj popis je pokazao i dokazao još jednu stvar a to je da "ostalih" najviše ima u kantonima i sredinama gdje su Bošnjaci. Pametnom dosta! :wink:
Kao da im je Klix mjesto okupljanja.
Nadam se da ce konacno prestati vjecita rasprava Bosanac vs Bosnjak.

Bosanci kao nacionalna ili etnicka odrednica ne postoje. Niti su se sami potrudili da se to bar predlozi, niti u narodu predstavljaju znacajan postotak.
To su samo kompleksi i nista vise cum sebe smatraju elitom a Bosnjake fasistima ili skartom - , politicki ne znace nista.

Bosnjacko ime je najbrojnije i to je najbitnije. Ljudi se identificiraju sa tim imenom i imenom jezika. I to nazalost nema veliku ulogu na prostoru cijele BiH jer i dalje postoje entiteti i dalje postoji aparthejd na pola drzave. Koja fajda od bosnjacke vecine u drzavi ako je zbijena na 20 i kusur % bez mogucnosti, volje, zelje, perspektive,... da izadje iz tih 20%. Nek ostane samo par baba u cijeloj Foci - Foca je i dalje njihova jer su vecina i tu udaraju zakon kakav zele.
Popis samo ima znacaj za unutrasnje bosnjacke procese. Gdje je ipak za mog zivota napravljen ogroman korak.

Ja pamtim vrijeme kada se niko nije identificirao sa bosnjackim imenom i bosanskim jezikom.
Pa pamtim vrijeme kada je vladala opca konfuzija, gdje ljudi nisu bili nacisto ni kako se zovu ni koji jezik govore,.. krajnosti gdje se jedni nosili titove slike pod snajperima, klicali socijalisticke parole, a drugi preko Selama, Merhaba dokazivali podobnost.

Danas na popisu konacno jasno sve oko imenovanja nacije i jezika. Narod je jednostavno za relativno kratko vrijeme ipak dosao svijesti. Kakvoj-takvoj - ali boljoj nego prije.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10267
Joined: 12/10/2014 01:12

#2864 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by skupljac_zeljeza »

hAZNADAR wrote: Danas na popisu konacno jasno sve oko imenovanja nacije i jezika. Narod je jednostavno za relativno kratko vrijeme ipak dosao svijesti. Kakvoj-takvoj - ali boljoj nego prije.

Što će i biti kičma BiH pa kome bilo drago, a kome krivo.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2865 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by General War »

hAZNADAR wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ovaj popis je pokazao i dokazao još jednu stvar a to je da "ostalih" najviše ima u kantonima i sredinama gdje su Bošnjaci. Pametnom dosta! :wink:
Kao da im je Klix mjesto okupljanja.
Nadam se da ce konacno prestati vjecita rasprava Bosanac vs Bosnjak.

Bosanci kao nacionalna ili etnicka odrednica ne postoje. Niti su se sami potrudili da se to bar predlozi, niti u narodu predstavljaju znacajan postotak.
To su samo kompleksi i nista vise cum sebe smatraju elitom a Bosnjake fasistima ili skartom - , politicki ne znace nista.
Pa gdje ce postojat kad njihov najveci dio populacije mjenja ime svakih par decenija...nebi me iznenadilo neki novi dekret kad dodje iz dupeta u glavu za jos jednim promjenom naziva.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#2866 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by KB9 »

House wrote:šumska live

Image


:lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol:
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#2867 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by dezurni_ucenik »

KB9 wrote:
House wrote:šumska live

Image


:lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol:

zrakomlat
Posts: 10370
Joined: 23/09/2012 17:22

#2868 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by zrakomlat »

Opetja033 wrote:
House wrote:više raje na autobuskoj stanici od "bosanaca" u bih :lol: :lol:
Vise se raje skupi kad nekoga udari auto. :mrgreen: :mrgreen:
:lol: :lol:
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2869 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by piupiu »

swanfilter wrote:
piupiu wrote:
Alfons Kauders wrote:Ne kontam sta vas ovdje toliko cudi?

Pobogu pa sracunajte koliko ima osoba mladjih od 18-19 godina... I skontajte da oni NE MOGU imati nista vise od osnovne...Takvih je po proslom popisu bilo skoro duplo vise, jer smo imali bolji natalitet i mladju populaciju...

A Klix novinari retardi po obicaju, pa ne kontaju o cemu pisu.
U pravu si - pogrešno kontekstualizirana informacija, nema godina. Idem ja prvo downloadovati (zaglavilo ima 10 minuta :oops:), pa ću onda komentarisati. Ipak stoji dosta nizak procenat visokoobrazovanih - 12.7% u odnosu na OECD prosjek od oko 25% (40% za populaciju 25-34), tako i u Kini i Indiji... Kad odokativno razložim onih 12.7%, pitam se kakve usluge Bosna može ponuditi svijetu, s obzirom da slabo proizvodimo?
Na osnovu procenta ovih skolovanih, pitam se, ko to nama pohađa hiljadu i jedan fakultet? Ili nam je prosjek studiranja jedno 3 puta vise godina nego OECD. Iznenadio me podatak ...
Da, i mene.

Dakle, obrazovanje za stanovništvo starosti preko 15 godina ...

(15-19g - 242.742 | 20-24g - 228.056 | 25-29g - 252.318)

  • Total 2.987.440
    No education 146.078
    Incomplete
    primary
    education 274.036

    Primary school 640.726
    Secondary
    school 1.525.161

    Post-secondary
    school
    specialization 21.613
    High(er) school and first grade of
    faculty 94.204

    Advanced
    schools/faculty/
    academy/
    university
    BiH 285.622
E, sad da ima neko ko da je downloadovao u Excelu (a ne pametno k'o ja u PDF-u, pa jedva iz petog puta :-)) da nam pročačka nivo obrazovanja za 20-34 ... :oops:
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#2870 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

General War wrote:
hAZNADAR wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ovaj popis je pokazao i dokazao još jednu stvar a to je da "ostalih" najviše ima u kantonima i sredinama gdje su Bošnjaci. Pametnom dosta! :wink:
Kao da im je Klix mjesto okupljanja.
Nadam se da ce konacno prestati vjecita rasprava Bosanac vs Bosnjak.

Bosanci kao nacionalna ili etnicka odrednica ne postoje. Niti su se sami potrudili da se to bar predlozi, niti u narodu predstavljaju znacajan postotak.
To su samo kompleksi i nista vise cum sebe smatraju elitom a Bosnjake fasistima ili skartom - , politicki ne znace nista.
Pa gdje ce postojat kad njihov najveci dio populacije mjenja ime svakih par decenija...nebi me iznenadilo neki novi dekret kad dodje iz dupeta u glavu za jos jednim promjenom naziva.
Potpuno pogrešno, odnosno zlonamjerna interpetacija. Sredine gdje dominiraju Bošnjaci pružaju mogućnost, kakvu takvu, da budeš ipak drugačiji, da kažeš da ne podržavaš ili nisi dio te većine. Sredine sa dominantno srpskim i hrvatskim življem su po tom pitanju dosta konzervativnije (netolerantnije), da ne upotrijebim neki drugi izraz. Zato je i dokazano ovim popisom da tih "ostalih" imaš najviše u sredinama gdje su Bošnjaci dominantni. Ovaj popis je također oborio i neke srpske mitove kao onaj o 100.000 Srba koji su napustili Sarajevo, u stvarnosti ih fali 40.000+ gotovo isto kao i Bošnjaka.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#2871 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Prpa.ba »

Objavom ovih rezultata zavrseno je nacionalno budjenje Bosnjaka. Lova u mutnom vise nema: amorfni termin "bosanski mMuslimani" moze u zasluzenu mirovinu. Bosnjaci smo, nacionalna drzava nam je BiH, govorimo bosanskim jezikom i kulturoloski smo spoj europskog i orijentalnog. Vecina su muslimani, ali ima nas i u manjim procentima i ponosnih agnostika, kao sto vjerujem da ima i raznih drugih vjerskih osjecanja. :thumbup:

Iskreno se nadam da ce ovo imati i vazan psiholoski momenat na moje sunarodnjake. Mi nismo "jedan od konstitutivnih naroda" koji "zive" na teritoriji BiH: vecinski smo narod i imamo odgovornost prema nasoj maticnoj drzavi da ona bude mjesto lijepog zivljenja za Bosnjake kao i sve ostale narode koji u njoj zive na cijeloj teritoriji. :thumbup:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2872 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by General War »

zrakomlat wrote:
Opetja033 wrote:
House wrote:više raje na autobuskoj stanici od "bosanaca" u bih :lol: :lol:
Vise se raje skupi kad nekoga udari auto. :mrgreen: :mrgreen:
:lol: :lol:
Image
batara
Posts: 1183
Joined: 24/01/2014 23:31

#2873 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by batara »

Eto ga...masAllah sad nas je 50,11%, za 50godina ocekujem da ova brojka poraste minimum na 75-80% :D :D

Image
Last edited by batara on 30/06/2016 19:46, edited 1 time in total.
L u c i f e r
Posts: 12480
Joined: 30/11/2013 14:50

#2874 Re: RE: Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by L u c i f e r »

Prpa.ba wrote:Objavom ovih rezultata zavrseno je nacionalno budjenje Bosnjaka. Lova u mutnom vise nema: amorfni termin "bosanski mMuslimani" moze u zasluzenu mirovinu. Bosnjaci smo, nacionalna drzava nam je BiH, govorimo bosanskim jezikom i kulturoloski smo spoj europskog i orijentalnog. Vecina su muslimani, ali ima nas i u manjim procentima i ponosnih agnostika, kao sto vjerujem da ima i raznih drugih vjerskih osjecanja. [emoji106]

Iskreno se nadam da ce ovo imati i vazan psiholoski momenat na moje sunarodnjake. Mi nismo "jedan od konstitutivnih naroda" koji "zive" na teritoriji BiH: vecinski smo narod i imamo odgovornost prema nasoj maticnoj drzavi da ona bude mjesto lijepog zivljenja za Bosnjake kao i sve ostale narode koji u njoj zive na cijeloj teritoriji. :thumbup:
Lijepo receno

Samo bih dodao: i ateista. [emoji4]
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#2875 Re: Konačni rezultati - Popis stanovništva 2013 - Bosna i Hercegovina

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

batara wrote:Eto ga :D

Image
Tekbir! :mrgreen: :lol:
Locked