Sirija vol. 2

Locked
Kaligula I
Posts: 2239
Joined: 04/03/2011 18:46

#2851 Re: Sirija vol. 2

Post by Kaligula I »

Freamon Lester wrote:

:lol: :lol: :lol:

Samosvijesni politicari ako budu dobrovoljci za ici pod rusku cizmu. Kakve snove rusofili na ovom forumu sanjaju to je cudo... Rascjep Nato pakta.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:P :P ...a za ciji bi interes ratovali u Turskoj?...da ne bi za svoj?...ne treba ni za koga ratovat osim za sebe i svoju drzavu...
sarajevoxxxx
Posts: 26435
Joined: 28/11/2004 08:05
Location: Sarajevo

#2852 Re: Sirija vol. 2

Post by sarajevoxxxx »

Mlohavi wrote:
sarajevoxxxx wrote:Video: Današnji zračni udari koje su izveli 3 ruska aviona u južnoj okolini Haleba.

https://m.youtube.com/watch?feature=you ... I-EH7Jk1vk
Da mi zakljucimo kako je propala/obustavljena ona kontraofanziva na jugu Alepa? Jucer stvarno vrhunski video snimci dok FSA napada, danas nista...
Cilj je postignut samim zaustavljanjem režimske ofanzive.Milion puta snažniji protivnik je zaustavljen.I to je valjda neki uspjeh, vraćene ranije izgubljene pozicije, prije toga Morik im uzeli ispred nosa kojeg su djecoubice i monstrumi mjesecima zauzimali, realno režim je mnogo više očekivao od Rusa.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2853 Re: Sirija vol. 2

Post by General War »

Freamon Lester wrote:
RepublikanskaGarda wrote:
Udbas wrote:Hipotetički, ako bi Rusija napala Tursku, da li bi onda Hrvatska Vojska kao članica NATO saveza morala sudjelovati u odbrani Turske?
To bi bilo baš ironično :-), ali odgovor je da, iako je moje osobno mišljenje da bi u tom slučaju nastao rascjep u NATO-u, slično sa EU i imigracijskom politikom
Cuj rusofilije. Nema rascjepa u NATO savezu kada vanjski zohari napadaju. :izet: Sav smisao NATO saveza je odbrana od Rusije. I ako bi Rusija napala svaka clanica bi stala u odbranu. Da Rusi vjeruju u scenarijo rascjepa davno bi Estoniju napali. Onako jer im se moze.
Cilj rusije i jeste da unese razdor medju Nato...ostalo je malo vremena, sredstava za ucjenu ponestaje Putinu, zato se i sjetio isila poslije tri godine intenzivnog rokanja u siriji...igra igru mirotvorca ne zaleci para raznim novinarima i piskaralima (i na zapadu naravno) da mjenja javno misljenje zapadnih zemalja...rusija nema javog mjenja odavno, sve je strogo pod nadzorom ili u grobu.
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#2854 Re: Sirija vol. 2

Post by Freamon Lester »

Dakle odgovor Rusije je svim sredstvima po Turkmenima. Hrabro nema sta. :lol: Doduse i oni razbijeni prozori na ambasadi u Moskvi su svakako dokaz povezanosti Srbije i Rusije. To mozes dozivjeti samo u tim drzavama. :lol:
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2855 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

Niko u NATO ne bi prstom mrdnuto radi Turske, osim eventualno USA, plus Izrael.
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#2856 Re: Sirija vol. 2

Post by Freamon Lester »

General War wrote: Cuj rusofilije. Nema rascjepa u NATO savezu kada vanjski zohari napadaju. :izet: Sav smisao NATO saveza je odbrana od Rusije. I ako bi Rusija napala svaka clanica bi stala u odbranu. Da Rusi vjeruju u scenarijo rascjepa davno bi Estoniju napali. Onako jer im se moze.
Cilj rusije i jeste da unese razdor medju Nato...ostalo je malo vremena, sredstava za ucjenu ponestaje Putinu, zato se i sjetio isila poslije tri godine intenzivnog rokanja u siriji...igra igru mirotvorca ne zaleci para raznim novinarima i piskaralima (i na zapadu naravno) da mjenja javno misljenje zapadnih zemalja...rusija nema javog mjenja odavno, sve je strogo pod nadzorom ili u grobu.[/quote]

Putin nema nikakve sanse u bilo kakvom propagandnom ratu. I fino mu vele ljudi. Da vec jednom shvati da je Rusija regionalna, a ne svjetska sila i svima ce nam bolje biti. :lol:
RepublikanskaGarda
Posts: 1596
Joined: 01/05/2015 21:17

#2857 Re: Sirija vol. 2

Post by RepublikanskaGarda »

Freamon Lester wrote:
RepublikanskaGarda wrote: Pa kozofilu sta ti mislis da bi Grcka isla branit Tursku :lol: :lol:
Od ruske cizme svaki dan. Pravoslavna grcka braca su davno u gradjanskom ratu zatrli rusko sjeme razdora u svojoj zemlji. Hvala Bogu. A ovo kozofil? Smijesan si...
Kavi Rusi kakvi pravoslavci u grckom gradjanskom ratu, skoncentriraj se :-) , svrha i smisao grcko-turskog naoruzavanja su upravo jedni drugima, pa zasto grci trose toliko na vojsku, daleko iznad svojih mogucnosti....da bi jednog dana isli branit Tursku :D smjesan si i ti sa rusofilima :wink:
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#2858 Re: Sirija vol. 2

Post by Freamon Lester »

Challenger__ wrote:Niko u NATO ne bi prstom mrdnuto radi Turske, osim eventualno USA, plus Izrael.
:lol:

Turskoj ne treba vojnika. Turskoj u slucaju napada Rusije treba oruzije. To ce uvijek imati i dobiti od ostalih. Vrhunsko za razliku od ruskih kanti. Drugo i najbitnije. Rusija ako pomisli da ispali nuklearku na Tursku svjesna je da ce dobiti isti broj nazad. I to je put bez povratka. Dakle rat izmedju Rusije i Turske u svakoj varijanti je dobitni za Tursku. Pa ta strasna Rusija nije u stanju da savlada Ukrajinu do kraja. A kamo da jos ulazi u sukob sa Turskom.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2859 Re: Sirija vol. 2

Post by Challenger__ »

Kaligula I wrote:...ja pretpostavljam da bi morala ako bi to bila volja svih članica NATO pakta...mislim, logično je da bi morala...ali pošto sam siguran da bi makar Mađari bojkotovali tu NATO avanturu, onda bi se na to mogla pozvati i RH...naravno, to pretpostavlja samosvjesne, odvažne i hrabre političare...e sada da li RH ispunjava tu pretpostavku, prosudi sam...
Uz žestoku propagandu izrealeskog lobija, možda USA i Izrael. Niko više. Ostali prstom ne bi mrdnuli.
Kaligula I
Posts: 2239
Joined: 04/03/2011 18:46

#2860 Re: Sirija vol. 2

Post by Kaligula I »

Freamon Lester wrote:
Kaligula I wrote:
Freamon Lester wrote:
Cuj rusofilije. Nema rascjepa u NATO savezu kada vanjski zohari napadaju. :izet: Sav smisao NATO saveza je odbrana od Rusije. I ako bi Rusija napala svaka clanica bi stala u odbranu. Da Rusi vjeruju u scenarijo rascjepa davno bi Estoniju napali. Onako jer im se moze.
...dobro, to necemo znati dok se ne dokaze u praksi...a do tada obje su varijante u igri i to podjednako...ne znam zasto bi napadali Estoniju?...Rusi imaju hiljadu Estonija...prostor im nije potreban...njima su potrebni pouzdani susjedi, dakle susjedi koji ne zabijaju nož u leđa :D ...
Taj susjed je davno stao na NATO stranu. Citav koncept NATO pakta je odbrana od Rusije. Da napadne Kina pa bi se neko i mislio, ali zbog Rusije nema rascjepa. :izet:
...ne nego osvajanje Rusije i njenih resursa, jer Amerika, kao i sva druga carstva u proslosti, će trajati sve dotle dok se bude mogla širiti bilo financijski, bilo ekonomski, bilo znanstveno...e zato mora pasti Rusija i njeni resursi...da li ti znas ista o filozofiji neoliberalnog kapitalizma?...
RepublikanskaGarda
Posts: 1596
Joined: 01/05/2015 21:17

#2861 Re: Sirija vol. 2

Post by RepublikanskaGarda »

Amerika je najbolji Ruski igrac, zajedno sa svojim satelitima, naprosto je nevjerojatno da ovdje u Hrvatskoj Putin i Rusija imaju toliko fanova, sa kim god krenes u razgovor svi podrzavaju Ruse, a to je donedavno bilo nemoguce :-)
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#2862 Re: Sirija vol. 2

Post by Freamon Lester »

RepublikanskaGarda wrote:
Freamon Lester wrote:
RepublikanskaGarda wrote: Pa kozofilu sta ti mislis da bi Grcka isla branit Tursku :lol: :lol:
Od ruske cizme svaki dan. Pravoslavna grcka braca su davno u gradjanskom ratu zatrli rusko sjeme razdora u svojoj zemlji. Hvala Bogu. A ovo kozofil? Smijesan si...
Kavi Rusi kakvi pravoslavci u grckom gradjanskom ratu, skoncentriraj se :-) , svrha i smisao grcko-turskog naoruzavanja su upravo jedni drugima, pa zasto grci trose toliko na vojsku, daleko iznad svojih mogucnosti....da bi jednog dana isli branit Tursku :D smjesan si i ti sa rusofilima :wink:
Da si upucen malo, a nisi znao bi da je Grcka vec jednom iz protesta izasla iz Nato pakta zbog rata na Kipru i Turske. Ista ta Grcka je dobila hladni odjeb od svih ostalih clanica. Treba li spominjati da se moleci vratila nazad.

A posto srpskim botovima istorija nije tako jaka strana onda te valja napomenuti da su rusku komunisticku bracu satrali u gradjanskom ratu u Grckoj. Pobili ih do zadnjeg. Mudro i pametno. :izet:
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#2863 Re: Sirija vol. 2

Post by Freamon Lester »

Challenger__ wrote:
Kaligula I wrote:...ja pretpostavljam da bi morala ako bi to bila volja svih članica NATO pakta...mislim, logično je da bi morala...ali pošto sam siguran da bi makar Mađari bojkotovali tu NATO avanturu, onda bi se na to mogla pozvati i RH...naravno, to pretpostavlja samosvjesne, odvažne i hrabre političare...e sada da li RH ispunjava tu pretpostavku, prosudi sam...
Uz žestoku propagandu izrealeskog lobija, možda USA i Izrael. Niko više. Ostali prstom ne bi mrdnuli.
Izrael? Kakve veze bolan Izrael sa Nato paktom ima? :lol: Ili to sad ides vezat Tursku uz onu rusku pravoslavnu propagandnu bajku o cionistima iz podruma koji upravljaju svijetom. :lol:

Jedini koji ce dobiti po njonjari od Izraela u citavoj prici je Iran. Prije ili kasnije. A za to im nece biti potrebna pomoc ostatka svijeta. Oni to mogu sami samo nikako da ih puste sa lanca da to jednom zavrse.
Last edited by Freamon Lester on 26/11/2015 00:44, edited 1 time in total.
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#2864 Re: Sirija vol. 2

Post by Mlohavi »

Ja uopste ne mogu da vjerujem da postoje ljudi koji misle da postoji i najmanja mogucnost da jedan od 2 tasa nuklearne vage prestane da postoji. Aferim vam!!!
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#2865 Re: Sirija vol. 2

Post by Freamon Lester »

RepublikanskaGarda wrote:Amerika je najbolji Ruski igrac, zajedno sa svojim satelitima, naprosto je nevjerojatno da ovdje u Hrvatskoj Putin i Rusija imaju toliko fanova, sa kim god krenes u razgovor svi podrzavaju Ruse, a to je donedavno bilo nemoguce :-)
:lol: Da izadjes malo iz srpskih sela u Hrvatskoj pa porazgovaras sa Hrvatom? :lol:
Seawolf
Posts: 9162
Joined: 14/06/2012 22:59

#2866 Re: Sirija vol. 2

Post by Seawolf »

KUZNETSOV wrote:
Kikibombona wrote: Strahota jebote...

Valjda ovako nesto...

Image
to je smerch, koriste ga ukrainci jarane kad to derne :lol: inace ovo na videu koliko vidim tj. koliko draje delendeka dole u dolini sigurno je Grad BM-21

Image

Staljinove orgulje, pamtile su ih i švabe :lol:

inace smerch je dosta jaka zajebancija 200mm rakete ispaljiva, a to kad derne pravi kratere siroke po 15 metara :lol:

Hoćete li pogoditi ijednom?

Na fotografiji koju je postavio @kiki nije ni Smerch (BM-30), niti Grad (BM-21), nego Uragan (BM-27) koji ima 16 lansirnih cijevi kalibra 220 mm.

Smerch (BM-30) ima 12 lansirnih cijevi kalibra 300 mm.
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#2867 Re: Sirija vol. 2

Post by Mlohavi »

RepublikanskaGarda wrote:Amerika je najbolji Ruski igrac, zajedno sa svojim satelitima, naprosto je nevjerojatno da ovdje u Hrvatskoj Putin i Rusija imaju toliko fanova, sa kim god krenes u razgovor svi podrzavaju Ruse, a to je donedavno bilo nemoguce :-)
Rusija maestralno odigrala na kartu ISILa dok je druga strana blefirala. Bas zbog toga sam siguran da ce u skoroj buducnosti i druga strana izvuci neku kartu, s ISILom su popusili.
User avatar
Mlohavi
Posts: 1539
Joined: 12/11/2015 08:49
Location: Hairy is good for you

#2868 Re: Sirija vol. 2

Post by Mlohavi »

Seawolf wrote: Hoćete li pogoditi ijednom?

Na fotografiji koju je postavio @kiki nije ni Smerch (BM-30), niti Grad (BM-21), nego Uragan (BM-27) koji ima 16 lansirnih cijevi kalibra 220 mm.

Smerch (BM-30) ima 12 lansirnih cijevi kalibra 300 mm.
Ne raspravljamo uopste sta je na fotografiji koju je postavio KIKI vec sta ovo tuce



Evo kaze ropcke, tos1
Last edited by Mlohavi on 26/11/2015 01:07, edited 1 time in total.
Kaligula I
Posts: 2239
Joined: 04/03/2011 18:46

#2869 Re: Sirija vol. 2

Post by Kaligula I »

Freamon Lester wrote:
Challenger__ wrote:Niko u NATO ne bi prstom mrdnuto radi Turske, osim eventualno USA, plus Izrael.
:lol:

Turskoj ne treba vojnika. Turskoj u slucaju napada Rusije treba oruzije. To ce uvijek imati i dobiti od ostalih. Vrhunsko za razliku od ruskih kanti. Drugo i najbitnije. Rusija ako pomisli da ispali nuklearku na Tursku svjesna je da ce dobiti isti broj nazad. I to je put bez povratka. Dakle rat izmedju Rusije i Turske u svakoj varijanti je dobitni za Tursku. Pa ta strasna Rusija nije u stanju da savlada Ukrajinu do kraja. A kamo da jos ulazi u sukob sa Turskom.
...vidis kaako maca dođe na vratanca...pa u tome i jeste suština ove neoliberalne priče...Rusiju treba slabit, crpit, davit, lomit sve dok se ne preda i kaže 'gospodo neoimperijalisti izvolite, resursi su od sad vaši'...a Turska i njen narod su samo jedna od 'alatki' na putu toga projekta...oni bi bili najsretniji da se Rusi i Turci pokolju do zadnjeg...kontaš li ti išta?...ma kontaš ti ........... :mrgreen: :D
RepublikanskaGarda
Posts: 1596
Joined: 01/05/2015 21:17

#2870 Re: Sirija vol. 2

Post by RepublikanskaGarda »

Pa da si upucen malo u povjest znao bi da komunisticki sovjetski savez i pravoslavna rusija, kao i grcko-ruski odnosi iz tih povijesnih razdoblja nemaju veze sa vezom da je retardirano to usporedjivat, dobro da nisi otisao u balkanske ratove :lol: , pa upravo situaciju sa Ciprom dokazuje koliko je NATO kohezivan, kad nedna clanica roka po drugoj :lol: , proviri glavu iz maoce, ima koza i dalje od tvog sela :D
Last edited by RepublikanskaGarda on 26/11/2015 00:50, edited 1 time in total.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#2871 Re: Sirija vol. 2

Post by General War »



Drece, pale...podsjecaju na nekog? :lol:
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#2872 Re: Sirija vol. 2

Post by Bobi »

Jel ima ko normalan ovdje :D?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83399
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2873 Re: Sirija vol. 2

Post by _BataZiv_0809 »

Bobi wrote:Jel ima ko normalan ovdje :D?
Pik ja :oops: :lol:
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#2874 Re: Sirija vol. 2

Post by Freamon Lester »

Bobi wrote:Jel ima ko normalan ovdje :D?
Suti i trolaj. :lol:
RepublikanskaGarda
Posts: 1596
Joined: 01/05/2015 21:17

#2875 Re: Sirija vol. 2

Post by RepublikanskaGarda »

Bobi wrote:Jel ima ko normalan ovdje :D?
Nema, odkad je srusen zrakoplov tu se sjatila sva intelektualna krema ovog foruma, di su ona vremena kad je cbrt pisao ode tenk, kad je opetja nekom jebao mater, kad je chelli pisao profesionalne dizertacije, kad je savoxxx pisao o djecoubojicama iz latakije a japin to sve posprdno komentirao...good old days...plus jos masu uvazenih strucnjaka sa ove teme....zovi chmolju da kljuca :mrgreen:
Locked