Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#2851 Re: Danasnji "feminizam"

Post by edo_79 »

Connaisseur Karlin wrote:
edo_79 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
da, ali treba pokazati primjerima iz zivota, ako i od strane aktivsitkinja, koje nemaju cilj ugorziti polozaj muskaraca, a istovremeno, muskraci jos uvijek panicno reagiraju, umjesto da se informiraju i podrze aktistkinje koje ne histerisu i n episu zlobno protiv muskraca, jer, mitrebamo jedni druge :-D ja sam za borbu i ravnopravnost, i podrzavam suradnju svih osoba oba spola :thumbup:
Ti si znači za konsenzus :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
pod uslovom da ne panicite, ne histerisete i ne kmecite :lol: :kiss:
To je više odlika vas žena al hajd .... nek ti bude :lol: :kiss:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2852 Re: Danasnji "feminizam"

Post by seln »

Connaisseur Karlin wrote:
seln wrote:
Connaisseur Karlin wrote:Dragi moji muskarai, shvatite, da borba za ravnopravnost zena u drustvu nije borba protiv muskaraca.
Odnosno, ne bi trebala da bude... ali mnogi je shvataju tako, i sa jedne i sa druge strane.
da, ali treba pokazati primjerima iz zivota, ako i od strane aktivsitkinja, koje nemaju cilj ugorziti polozaj muskaraca, a istovremeno, muskraci jos uvijek panicno reagiraju, umjesto da se informiraju i podrze aktistkinje koje ne histerisu i n episu zlobno protiv muskraca, jer, mitrebamo jedni druge :-D ja sam za borbu i ravnopravnost, i podrzavam suradnju svih osoba oba spola :thumbup:
Eto, reci nam ti, kao zena... trebamo li podrzati ovu?
možete ove GM ruže što ne mirišu, a što ste planirali kupovati kolegicama danas staviti sebi u guzicu da i vas nešto malo nažulja jedan dan
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2853 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

edo_79 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
edo_79 wrote:
Ti si znači za konsenzus :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
pod uslovom da ne panicite, ne histerisete i ne kmecite :lol: :kiss:
To je više odlika vas žena al hajd .... nek ti bude :lol: :kiss:
bogami nije :-D :kiss:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2854 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

seln wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
seln wrote:
Odnosno, ne bi trebala da bude... ali mnogi je shvataju tako, i sa jedne i sa druge strane.
da, ali treba pokazati primjerima iz zivota, ako i od strane aktivsitkinja, koje nemaju cilj ugorziti polozaj muskaraca, a istovremeno, muskraci jos uvijek panicno reagiraju, umjesto da se informiraju i podrze aktistkinje koje ne histerisu i n episu zlobno protiv muskraca, jer, mitrebamo jedni druge :-D ja sam za borbu i ravnopravnost, i podrzavam suradnju svih osoba oba spola :thumbup:
Eto, reci nam ti, kao zena... trebamo li podrzati ovu?
možete ove GM ruže što ne mirišu, a što ste planirali kupovati kolegicama danas staviti sebi u guzicu da i vas nešto malo nažulja jedan dan
ma bezveze, pa meni je najnorlanije da imam muskarca pored sebe koji ce mene pocastiti ruzom , ali mi ne smeta njegova paznja da kolgicama za isti praznik :) ne kuzim problem doticne izjave :-) uostalom, * Mart su zene oduvijek slavile kao slobodan dan, i isle su na vikend ekszukrzije, toga nema vise, opaso je standard zivota, zato su konlfikti postali frekvnetniji :)
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#2855 Re: Danasnji "feminizam"

Post by edo_79 »

Connaisseur Karlin wrote:bogami nije :-D :kiss:
Dobro .... nije :mrgreen:
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#2856 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:...
Dakle, neke osobe su privatnu korespondenciju jednog od suvlasinka Buybooka, na koju uposlenici Buybooka nisu mogli uticati, upotrijebile da napadnu Buybook u kojem su zaposlene i žene.

To govori da njima nije toliko bitno šta je napisao pojedinac kao svoj lični stav, nego su našle da napadnu Buybook iz samo njima znanih razloga.

Meni je to licemjerno.

Ili se te osobe pune bijesa zbog napisanog tražile bilo koga na kome će taj bijes sručiti ne razmišljajući o uposlenicima i naročito uposlenicama Buybooka koje nisu mogle uticati na to šta će biti napisano. Naime, niko od uopslenika i uposlenica Buybooka nije stajao iznad glave suvlasnika, čitao šta on piše na Facebooku, pa da je mogao reagovati u trenutku kada suvlasnik piše šta ne bi smio.

Pitanje tebi, pratiš li ti u real-time šta piše na Facebooku suvlasnik kompanije u kojoj ti radiš? I ako i pratiš, da li bi mu smjela reći "Šta to pišeš budalo, briši to" kada vidiš da piše nešto neprimjereno? Mogao bih se kladiti da je odgovor na oba pitanja "NE". I zato je šugavo, glupo, zonamjerno, bijedno. što bi naš narod rekao "onako baš šupački" napasti Buybook.

Osobe koje su napale Buybook su zlobne i glupe.

Kako god, ponavljam: Ne mogu šuplje.
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2857 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

seln wrote:
No frks... sretan ti dan zena.
Dan... sa velikim "d". Kad budeš shvatio da je sve ovo što slijedi u zagradi u najmanju ruku neprimjereno (bez uvrede, vi bosanske žene ste kratke pameti; bez uvrede, ti si u sporu sa samom sobom ; bez uvrede, tvoja je reakcija tipična ženska; bez uvrede, Nejra je (od one sorte "hajde da se jebemo, ali samo glavic"), i da ovdje ima ljudi koji ne pristaju na tu vrstu komunikacije, bez obzira na njihov rod; tek onda ćeš imati pravo govoriti o Nejri, njenoj marami, 'kratkoj pameti bosanskih žena' i nazivati nečiju reakciju na tvoj bezobrazluk 'sujetom'. Da te zaista zanimaju prava žena, počeo bi od toga da ne držis ženama predavanje o tome za kakva bi se prava trebale boriti, s maramom na glavi ili bez nje. Bez uvrede, radi se o klasičnom šovinizmu. Fildžan tipa.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2858 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:...
Dakle, neke osobe su privatnu korespondenciju jednog od suvlasinka Buybooka, na koju uposlenici Buybooka nisu mogli uticati, upotrijebile da napadnu Buybook u kojem su zaposlene i žene.

To govori da njima nije toliko bitno šta je napisao pojedinac kao svoj lični stav, nego su našle da napadnu Buybook iz samo njima znanih razloga.

Meni je to licemjerno.

Ili se te osobe pune bijesa zbog napisanog tražile bilo koga na kome će taj bijes sručiti ne razmišljajući o uposlenicima i naročito uposlenicama Buybooka koje nisu mogle uticati na to šta će biti napisano. Naime, niko od uopslenika i uposlenica Buybooka nije stajao iznad glave suvlasnika, čitao šta on piše na Facebooku, pa da je mogao reagovati u trenutku kada suvlasnik piše šta ne bi smio.

Pitanje tebi, pratiš li ti u real-time šta piše na Facebooku suvlasnik kompanije u kojoj ti radiš? I ako i pratiš, da li bi mu smjela reći "Šta to pišeš budalo, briši to" kada vidiš da piše nešto neprimjereno? Mogao bih se kladiti da je odgovor na oba pitanja "NE". I zato je šugavo, glupo, zonamjerno, bijedno. što bi naš narod rekao "onako baš šupački" napasti Buybook.

Osobe koje su napale Buybook su zlobne i glupe.

Kako god, ponavljam: Ne mogu šuplje.
Hakiz, u drugoj drzavi bi doticni letio sa posla :)

Zelis reci,da je njegvo ponasnaje potpuno prihvaltjivo i da nije big deal !?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2859 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

edo_79 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:bogami nije :-D :kiss:
Dobro .... nije :mrgreen:
ma naravvno da imate emocije , joj , kako ste vi meni slaba tocka u zivotu, a vjerovatno zato i lakse zagalim na vas na raznim temama, shvati, me , nije mi lako, volim vas, ali me izludjujete nerazmisljanjem i impuslicnim kemcanjem :lol:
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#2860 Re: Danasnji "feminizam"

Post by edo_79 »

Connaisseur Karlin wrote:
edo_79 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:bogami nije :-D :kiss:
Dobro .... nije :mrgreen:
ma naravvno da imate emocije , joj , kako ste vi meni slaba tocka u zivotu, a vjerovatno zato i lakse zagalim na vas na raznim temama, shvati, me , nije mi lako, volim vas, ali me izludjujete nerazmisljanjem i impuslicnim kemcanjem :lol:
kme! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2861 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

piupiu wrote:
seln wrote:
No frks... sretan ti dan zena.
Dan... sa velikim "d". Kad budeš shvatio da je sve ovo što slijedi u zagradi u najmanju ruku neprimjereno (bez uvrede, vi bosanske žene ste kratke pameti; bez uvrede, ti si u sporu sa samom sobom ; bez uvrede, tvoja je reakcija tipična ženska; bez uvrede, Nejra je (od one sorte "hajde da se jebemo, ali samo glavic"), i da ovdje ima ljudi koji ne pristaju na tu vrstu komunikacije, bez obzira na njihov rod; tek onda ćeš imati pravo govoriti o Nejri, njenoj marami, 'kratkoj pameti bosanskih žena' i nazivati nečiju reakciju na tvoj bezobrazluk 'sujetom'. Da te zaista zanimaju prava žena, počeo bi od toga da ne držis ženama predavanje o tome za kakva bi se prava trebale boriti, s maramom na glavi ili bez nje. Bez uvrede, radi se o klasičnom šovinizmu. Fildžan tipa.
uh, pa kosntatno se to pise na forumskim pdf, uprvo takvim tonom, a to sam vise puta pisala na ovoj temi, da forum prsti izjavama mizoginije i nepostovanja ka zenama :)
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2862 Re: Danasnji "feminizam"

Post by seln »

piupiu wrote:
seln wrote:
No frks... sretan ti dan zena.
Dan... sa velikim "d". Kad budeš shvatio da je sve ovo što slijedi u zagradi u najmanju ruku neprimjereno (bez uvrede, vi bosanske žene ste kratke pameti; bez uvrede, ti si u sporu sa samom sobom ; bez uvrede, tvoja je reakcija tipična ženska; bez uvrede, Nejra je (od one sorte "hajde da se jebemo, ali samo glavic"), i da ovdje ima ljudi koji ne pristaju na tu vrstu komunikacije, bez obzira na njihov rod; tek onda ćeš imati pravo govoriti o Nejri, njenoj marami, 'kratkoj pameti bosanskih žena' i nazivati nečiju reakciju na tvoj bezobrazluk 'sujetom'. Da te zaista zanimaju prava žena, počeo bi od toga da ne držis ženama predavanje o tome za kakva bi se prava trebale boriti, s maramom na glavi ili bez nje. Bez uvrede, radi se o klasičnom šovinizmu. Fildžan tipa.
Sa velikim ili malim d: zivim u zemlji u kojoj je ovaj Dan (sa velikim D) skoro nepoznat, a zene opet zive 150 puta bolje nego u BiH.

Bez uvrede, pricas gluposti.
Ovo je forum. Diskutiramo, iznosimo misljenje. Ako ne zelis da muskarci pisu na ovu temu, onda to i naznaci ( "samo za zene" ili nesto slicno).
Bez uvrede, niste ni ti ni Nejrica kaparisale svu pamet ovog svijeta, pa da imate patent za sva rjesenja.
Bez uvrede, mozda nekad shvatis da nisam JA tvoj problem (a ni Nejrin) jer, hvala bogu, ne zivimo u istoj zemlji.
Kad to shvatis, odi do centrale SDA ili do Fahdove dzamije ( a mozes jednostavno i do najblize kafane), pa prisutnim tipovima pricaj o politickoj korektnosti, gramatici, genderisanju itd.
Mozda tada shvatis da se kuca ne pravi od krova, ali iskreno, ne vjerujem da hoces.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2863 Re: Danasnji "feminizam"

Post by seln »

Connaisseur Karlin wrote:[

Hakiz, u drugoj drzavi bi doticni letio sa posla :)

Zelis reci,da je njegvo ponasnaje potpuno prihvaltjivo i da nije big deal !?
Njegovo ponasanje nije prihvatljivo, ni pod razno...
ali ne znam zasto se licni sukob dvije osobe razlicitog spola sada prenosi na citavo drustvo?
Ako jedna zena uvrijedi muskarca, trebaju li se javiti svi muskarci da joj jebu mater kurvanjsku?
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#2864 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

sheilak wrote:
a naravno da je nepozvano komentiranje necijih guzova i sisa nepozeljno i neugodno, dakle uznemirujuce. pogotovo kad ti dolaze od svakog klosara na ulici.
Mene u svemu ovome kopka to "nepozvano".

Kako iz tog "nepozvano" proizlazi, ne smeta ženama kometarisanje sisa i guzova kada to radi neko ko vam se sviđa. Smeta vam samo kada to radi neko ko vam se ne sviđa. A da li ćete se vi nekome svidjeti, na to ipak vi ne možete uticati.

Pitanje. Smije li vaš muž ili momak ili vaša djevojka ili žena (doći će i to vrijeme) u kafani sa rajom komentarisati vaše sise i guzice. Je li to ta(j) koji kometariše "pozvano"?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2865 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

seln wrote:
Connaisseur Karlin wrote:[

Hakiz, u drugoj drzavi bi doticni letio sa posla :)

Zelis reci,da je njegvo ponasnaje potpuno prihvaltjivo i da nije big deal !?
Njegovo ponasanje nije prihvatljivo, ni pod razno...
ali ne znam zasto se licni sukob dvije osobe razlicitog spola sada prenosi na citavo drustvo?
Ako jedna zena uvrijedi muskarca, trebaju li se javiti svi muskarci da joj jebu mater kurvanjsku?
prenosi se na citavo drustvo, jer takvi sukobi postoje upravo u sklopu istogo drustva, jer da nema takvih licnihsvakodnevnih sukoba u drustvu/ima , tad niko ne bi ni regirao na njihovu licnu raspravu , eto to je problem

evo,ja na forumu kontatno primjetim kako muskraci jako ruzno tretiraju forumasjice, primejtim rijecnik istih, primjetim da potosji jako ruzna atmosfera prema zenama :)
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#2866 Re: Danasnji "feminizam"

Post by mad_max_ba »

Connaisseur Karlin wrote:
prenosi se na citavo drustvo, jer takvi sukobi postoje upravo u sklopu istogo drustva, jer da nema takvih licnihsvakodnevnih sukoba u drustvu/ima , tad niko ne bi ni regirao na njihovu licnu raspravu , eto to je problem

evo,ja na forumu kontatno primjetim kako muskraci jako ruzno tretiraju forumasjice, primejtim rijecnik istih, primjetim da potosji jako ruzna atmosfera prema zenama :)
Imena kolegice
Imena
:D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2867 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
sheilak wrote:
a naravno da je nepozvano komentiranje necijih guzova i sisa nepozeljno i neugodno, dakle uznemirujuce. pogotovo kad ti dolaze od svakog klosara na ulici.
Mene u svemu ovome kopka to "nepozvano".

Kako iz tog "nepozvano" proizlazi, ne smeta ženama kometarisanje sisa i guzova kada to radi neko ko vam se sviđa. Smeta vam samo kada to radi neko ko vam se ne sviđa. A da li ćete se vi nekome svidjeti, na to ipak vi ne možete uticati.

Pitanje. Smije li vaš muž ili momak ili vaša djevojka ili žena (doći će i to vrijeme) u kafani sa rajom komentarisati vaše sise i guzice. Je li to ta(j) koji kometariše "pozvano"?
Hakize, u FRA ce biti uvedena zabrana dobacivanja zenama na ulici, sexulall assult , a to je u BiH oduvivjek bilo normlano :)

Jako je ruzno da neko u drustvu komentraise necije grudi ili straznjicu , zato je to toliko vazno :roll: :-)
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2868 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

mad_max_ba wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
prenosi se na citavo drustvo, jer takvi sukobi postoje upravo u sklopu istogo drustva, jer da nema takvih licnihsvakodnevnih sukoba u drustvu/ima , tad niko ne bi ni regirao na njihovu licnu raspravu , eto to je problem

evo,ja na forumu kontatno primjetim kako muskraci jako ruzno tretiraju forumasjice, primejtim rijecnik istih, primjetim da potosji jako ruzna atmosfera prema zenama :)
Imena kolegice
Imena
:D
nema potrebe, svi znamo , sve je javno :kiss:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2869 Re: Danasnji "feminizam"

Post by seln »

Connaisseur Karlin wrote:
seln wrote:
Connaisseur Karlin wrote:[

Hakiz, u drugoj drzavi bi doticni letio sa posla :)

Zelis reci,da je njegvo ponasnaje potpuno prihvaltjivo i da nije big deal !?
Njegovo ponasanje nije prihvatljivo, ni pod razno...
ali ne znam zasto se licni sukob dvije osobe razlicitog spola sada prenosi na citavo drustvo?
Ako jedna zena uvrijedi muskarca, trebaju li se javiti svi muskarci da joj jebu mater kurvanjsku?
prenosi se na citavo drustvo, jer takvi sukobi postoje upravo u sklopu istogo drustva, jer da nema takvih licnihsvakodnevnih sukoba u drustvu/ima , tad niko ne bi ni regirao na njihovu licnu raspravu , eto to je problem

evo,ja na forumu kontatno primjetim kako muskraci jako ruzno tretiraju forumasjice, primejtim rijecnik istih, primjetim da potosji jako ruzna atmosfera prema zenama :)
Ne znam primjetis li to kod forumasica... vjerovatno slabo do nikako.
Znaci, ako neka zena uvrijedi muskarca (a i to s ene dogadja bas rijetko), i to treba podici na nivo citavog drustva?
Pa jebat ga, od sad pa nadalje i ubuduce cemo se svi samo jos ujedati za jezik, nece postojati nikakvi privatni odnosi, ni ljubav, ni sex...
Ponavljam tip je ispao papak i zena ga s pravom moze tuziit, cak i u Bosni postoji krivisno djelo uvrede casti... ali ova atmosfera pogroma mi je ipak malo previse.
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#2870 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:...
Dakle, neke osobe su privatnu korespondenciju jednog od suvlasinka Buybooka, na koju uposlenici Buybooka nisu mogli uticati, upotrijebile da napadnu Buybook u kojem su zaposlene i žene.

To govori da njima nije toliko bitno šta je napisao pojedinac kao svoj lični stav, nego su našle da napadnu Buybook iz samo njima znanih razloga.

Meni je to licemjerno.

Ili se te osobe pune bijesa zbog napisanog tražile bilo koga na kome će taj bijes sručiti ne razmišljajući o uposlenicima i naročito uposlenicama Buybooka koje nisu mogle uticati na to šta će biti napisano. Naime, niko od uopslenika i uposlenica Buybooka nije stajao iznad glave suvlasnika, čitao šta on piše na Facebooku, pa da je mogao reagovati u trenutku kada suvlasnik piše šta ne bi smio.

Pitanje tebi, pratiš li ti u real-time šta piše na Facebooku suvlasnik kompanije u kojoj ti radiš? I ako i pratiš, da li bi mu smjela reći "Šta to pišeš budalo, briši to" kada vidiš da piše nešto neprimjereno? Mogao bih se kladiti da je odgovor na oba pitanja "NE". I zato je šugavo, glupo, zonamjerno, bijedno. što bi naš narod rekao "onako baš šupački" napasti Buybook.

Osobe koje su napale Buybook su zlobne i glupe.

Kako god, ponavljam: Ne mogu šuplje.
Hakiz, u drugoj drzavi bi doticni letio sa posla :)

Zelis reci,da je njegvo ponasnaje potpuno prihvaltjivo i da nije big deal !?
Hoću reći, što su napali Buybook? Nije Buybook nudio fildžan viška. Nudio je jedan čovjek, nije nudila firma.

Kako misliš otpustiti suvlasnika jedne firme? Ne uposlenika, nego suvlasnika? Uništiti mu firmu i time ostaviti bez posla uposlenike koji nisu krivi? Kako ga natjerati da proda svoj udio u firmi ako to ne želi, koji zakon mu to može narediti?

De malo žene, smanjite estrogen i razmišljajte. Znam da je histerija imanentna ženama, ali malo pokušajte preuzeti nešto i od muškaraca, naime racio i razum. Možda vam pomogne.
User avatar
mad_max_ba
Posts: 26645
Joined: 21/08/2015 12:42
Location: Tamni Vilajet

#2871 Re: Danasnji "feminizam"

Post by mad_max_ba »

Connaisseur Karlin wrote:
mad_max_ba wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
prenosi se na citavo drustvo, jer takvi sukobi postoje upravo u sklopu istogo drustva, jer da nema takvih licnihsvakodnevnih sukoba u drustvu/ima , tad niko ne bi ni regirao na njihovu licnu raspravu , eto to je problem

evo,ja na forumu kontatno primjetim kako muskraci jako ruzno tretiraju forumasjice, primejtim rijecnik istih, primjetim da potosji jako ruzna atmosfera prema zenama :)
Imena kolegice
Imena
:D
nema potrebe, svi znamo , sve je javno :kiss:
da li mislite, u tom slučaju, da je gore boldirano generaliziranje jer nema ograde niti naznake da se ograde oni koji tako ne postupaju?
Hakiz
Posts: 48388
Joined: 30/07/2015 20:01

#2872 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
sheilak wrote:
a naravno da je nepozvano komentiranje necijih guzova i sisa nepozeljno i neugodno, dakle uznemirujuce. pogotovo kad ti dolaze od svakog klosara na ulici.
Mene u svemu ovome kopka to "nepozvano".

Kako iz tog "nepozvano" proizlazi, ne smeta ženama kometarisanje sisa i guzova kada to radi neko ko vam se sviđa. Smeta vam samo kada to radi neko ko vam se ne sviđa. A da li ćete se vi nekome svidjeti, na to ipak vi ne možete uticati.

Pitanje. Smije li vaš muž ili momak ili vaša djevojka ili žena (doći će i to vrijeme) u kafani sa rajom komentarisati vaše sise i guzice. Je li to ta(j) koji kometariše "pozvano"?
Hakize, u FRA ce biti uvedena zabrana dobacivanja zenama na ulici, sexulall assult , a to je u BiH oduvivjek bilo normlano :)

Jako je ruzno da neko u drustvu komentraise necije grudi ili straznjicu , zato je to toliko vazno :roll: :-)
Da ponovim:

Mene u svemu ovome kopka to "nepozvano".
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#2873 Re: Danasnji "feminizam"

Post by dobar osjecaj »

Connaisseur Karlin wrote: Hakize, u FRA ce biti uvedena zabrana dobacivanja zenama na ulici, sexulall assult , a to je u BiH oduvivjek bilo normlano :)

Jako je ruzno da neko u drustvu komentraise necije grudi ili straznjicu , zato je to toliko vazno :roll: :-)
Ja sam protiv takvih zabrana. Dapače, ja sam za promociju i podsticanje dodirivanja muškaraca u javnosti i svakojakog maštovitog dobacivanja. Ima li išta slađe od prizora kad vidiš ženu da naiđe ulicom, rukicom nježno odmjeri penis nasumičnog prolaznika, potapša ga, podigne nježno i uzvikne "mašala". Ljepota!
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2874 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote: Hoću reći, što su napali Buybook? Nije Buybook nudio fildžan viška. Nudio je jedan čovjek, nije nudila firma.

Kako misliš otpustiti suvlasnika jedne firme? Ne uposlenika, nego suvlasnika? Uništiti mu firmu i time ostaviti bez posla uposlenike koji nisu krivi? Kako ga natjerati da proda svoj udio u firmi ako to ne želi, koji zakon mu to može narediti?

De malo žene, smanjite estrogen i razmišljajte. Znam da je histerija imanentna ženama, ali malo pokušajte preuzeti nešto i od muškaraca, naime racio i razum. Možda vam pomogne.
Haize, na Zapadu to odrade za 24 sata :) reputacija postane ugorzena, padne biznis ,i cao, nema vise ugovora , jer ista kompanije i dalje suradjuej sa osobm koja disimnira zena , a vjerovatno on nema postovanja ni prema vlastitoj majci, sestri surpzi, prijateljcii. Oh da, ovo je u BiH bauk, a na Zapadu normlanost :thumbup:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2875 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

dobar osjecaj wrote:
Connaisseur Karlin wrote: Hakize, u FRA ce biti uvedena zabrana dobacivanja zenama na ulici, sexulall assult , a to je u BiH oduvivjek bilo normlano :)

Jako je ruzno da neko u drustvu komentraise necije grudi ili straznjicu , zato je to toliko vazno :roll: :-)
Ja sam protiv takvih zabrana. Dapače, ja sam za promociju i podsticanje dodirivanja muškaraca u javnosti i svakojakog maštovitog dobacivanja. Ima li išta slađe od prizora kad vidiš ženu da naiđe ulicom, rukicom nježno odmjeri penis nasumičnog prolaznika, potapša ga, podigne nježno i uzvikne "mašala". Ljepota!
:-) :lol:
Post Reply