Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#28476 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Neko jel bar krOlj kupi prnje iz Zenice? Sta je odlucio, da li preuzima mandat ili ostaje u gradu ovdje da se rahat pati?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28477 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Norm wrote:
kamen spoticanja wrote:http://zenicainfo.ba/2018/10/10/zenica- ... t-bez-sda/

iz Zen'ce krecu promjene :mrgreen:
Hvala im svima i svim gloosoocima koji su me definitivno ucvrstili u namjeri da nakon N.G. odem odavle...nakon 40 i kusur god zivota, obrazovanja i dvije decenije radnog iskustva, nakon, doduse kratko provedenog vremena u ARBiH, yebem sve ovo i akoBog da, da djecu izvucem...a neka vam Ramo i sin mu budu moralne i svake druge vertikale i likovi na koje se treba ugledati...a tek ce se onda mnogi grohotom nasmijati...i da svi dudlamo nargile dok se boje ne rastope... :lol:
pa sto po meni
ja ne djelim plate...ja samo citam vijesti :mrgreen:
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2860
Joined: 14/02/2013 14:11

#28478 Re: Zeničani

Post by Hercegoviina »

Zna li neko koji je broj vodovoda koji je zaduzen za kvarove u stanu I ima li taj servis uopste ?
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#28479 Re: Zeničani

Post by phillie »

Hercegoviina wrote:Zna li neko koji je broj vodovoda koji je zaduzen za kvarove u stanu I ima li taj servis uopste ?
PRIJAVA KVARA

Dežurna služba za prijavu kvarova
(0-24h)

062 819-428

A vidi sa predsjednikom kucnog savjeta, ko vam odrzava zgradu, pa nek izdaju nalog ViK-u da dodju popraviti kvar.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#28480 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Norm wrote:
kamen spoticanja wrote:http://zenicainfo.ba/2018/10/10/zenica- ... t-bez-sda/

iz Zen'ce krecu promjene :mrgreen:
Hvala im svima i svim gloosoocima koji su me definitivno ucvrstili u namjeri da nakon N.G. odem odavle...nakon 40 i kusur god zivota, obrazovanja i dvije decenije radnog iskustva, nakon, doduse kratko provedenog vremena u ARBiH, yebem sve ovo i akoBog da, da djecu izvucem...a neka vam Ramo i sin mu budu moralne i svake druge vertikale i likovi na koje se treba ugledati...a tek ce se onda mnogi grohotom nasmijati...i da svi dudlamo nargile dok se boje ne rastope... :lol:
Ako ces ici s autom, jel ima jedno mjesto u gepeku...smršat cu :lol: ?
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#28481 Re: Zeničani

Post by phillie »

Bobi wrote:
Norm wrote:
kamen spoticanja wrote:http://zenicainfo.ba/2018/10/10/zenica- ... t-bez-sda/

iz Zen'ce krecu promjene :mrgreen:
Hvala im svima i svim gloosoocima koji su me definitivno ucvrstili u namjeri da nakon N.G. odem odavle...nakon 40 i kusur god zivota, obrazovanja i dvije decenije radnog iskustva, nakon, doduse kratko provedenog vremena u ARBiH, yebem sve ovo i akoBog da, da djecu izvucem...a neka vam Ramo i sin mu budu moralne i svake druge vertikale i likovi na koje se treba ugledati...a tek ce se onda mnogi grohotom nasmijati...i da svi dudlamo nargile dok se boje ne rastope... :lol:
Ako ces ici s autom, jel ima jedno mjesto u gepeku...smršat cu :lol: ?

Image
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28482 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

nista Merkel
samo Cirih
ili Island
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28483 Re: Zeničani

Post by Norm »

Bobi wrote:
Norm wrote:
kamen spoticanja wrote:http://zenicainfo.ba/2018/10/10/zenica- ... t-bez-sda/

iz Zen'ce krecu promjene :mrgreen:
Hvala im svima i svim gloosoocima koji su me definitivno ucvrstili u namjeri da nakon N.G. odem odavle...nakon 40 i kusur god zivota, obrazovanja i dvije decenije radnog iskustva, nakon, doduse kratko provedenog vremena u ARBiH, yebem sve ovo i akoBog da, da djecu izvucem...a neka vam Ramo i sin mu budu moralne i svake druge vertikale i likovi na koje se treba ugledati...a tek ce se onda mnogi grohotom nasmijati...i da svi dudlamo nargile dok se boje ne rastope... :lol:
Ako ces ici s autom, jel ima jedno mjesto u gepeku...smršat cu :lol: ?
samo da se ubode kakav poslic...mjesta ima, pogolem mi je gepek... 8)
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28484 Re: Zeničani

Post by Norm »

kamen spoticanja wrote:
Norm wrote:
kamen spoticanja wrote:http://zenicainfo.ba/2018/10/10/zenica- ... t-bez-sda/

iz Zen'ce krecu promjene :mrgreen:
Hvala im svima i svim gloosoocima koji su me definitivno ucvrstili u namjeri da nakon N.G. odem odavle...nakon 40 i kusur god zivota, obrazovanja i dvije decenije radnog iskustva, nakon, doduse kratko provedenog vremena u ARBiH, yebem sve ovo i akoBog da, da djecu izvucem...a neka vam Ramo i sin mu budu moralne i svake druge vertikale i likovi na koje se treba ugledati...a tek ce se onda mnogi grohotom nasmijati...i da svi dudlamo nargile dok se boje ne rastope... :lol:
pa sto po meni
ja ne djelim plate...ja samo citam vijesti :mrgreen:
...ma ja i glasas da bi samo tebi bilo dobro... ;-) ...ali nije krivica u ovima sto glasaju, pa jbt Zeljko procentualno ima vise glasova i presao je prag dok Dzafer ulazi u presjednistvo sa 30% gloosoova...krivica je apsolutno u onima koji nisu glasali...a onda ni oni apsolutno nemaju pravo ni na kakve proteste i blokade putOva...
Kafica, kladionica, dudlanje nargile i suuutiii ba..dobro je!
Shmeker
Posts: 254
Joined: 17/09/2011 15:39

#28485 Re: Zeničani

Post by Shmeker »

Norm wrote:
kamen spoticanja wrote:http://zenicainfo.ba/2018/10/10/zenica- ... t-bez-sda/

iz Zen'ce krecu promjene :mrgreen:
Hvala im svima i svim gloosoocima koji su me definitivno ucvrstili u namjeri da nakon N.G. odem odavle...nakon 40 i kusur god zivota, obrazovanja i dvije decenije radnog iskustva, nakon, doduse kratko provedenog vremena u ARBiH, yebem sve ovo i akoBog da, da djecu izvucem...a neka vam Ramo i sin mu budu moralne i svake druge vertikale i likovi na koje se treba ugledati...a tek ce se onda mnogi grohotom nasmijati...i da svi dudlamo nargile dok se boje ne rastope... :lol:
Koja struka je u pitanju? Imaju neka zanimanja koja su bas trazena u zemlji gdje trenutno zivim.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28486 Re: Zeničani

Post by Norm »

Shmeker wrote:
Norm wrote:
kamen spoticanja wrote:http://zenicainfo.ba/2018/10/10/zenica- ... t-bez-sda/

iz Zen'ce krecu promjene :mrgreen:
Hvala im svima i svim gloosoocima koji su me definitivno ucvrstili u namjeri da nakon N.G. odem odavle...nakon 40 i kusur god zivota, obrazovanja i dvije decenije radnog iskustva, nakon, doduse kratko provedenog vremena u ARBiH, yebem sve ovo i akoBog da, da djecu izvucem...a neka vam Ramo i sin mu budu moralne i svake druge vertikale i likovi na koje se treba ugledati...a tek ce se onda mnogi grohotom nasmijati...i da svi dudlamo nargile dok se boje ne rastope... :lol:
Koja struka je u pitanju? Imaju neka zanimanja koja su bas trazena u zemlji gdje trenutno zivim.
A gdje si trenutno? I koja zanimanja pa se mozda i pronadjem... :)
User avatar
Hercegoviina
Posts: 2860
Joined: 14/02/2013 14:11

#28487 Re: Zeničani

Post by Hercegoviina »

phillie wrote:
Hercegoviina wrote:Zna li neko koji je broj vodovoda koji je zaduzen za kvarove u stanu I ima li taj servis uopste ?
PRIJAVA KVARA

Dežurna služba za prijavu kvarova
(0-24h)

062 819-428

A vidi sa predsjednikom kucnog savjeta, ko vam odrzava zgradu, pa nek izdaju nalog ViK-u da dodju popraviti kvar.
Moram zatvoriti vodu u cijeloj zgradi da promjenim glavni ventil
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#28488 Re: Zeničani

Post by phillie »

To je cas posla...2otak minuta u vrh glave. Nisam siguran ali ti ventili bi trebali ici na zajednicki racun, odnosno racun za odrzavanje zgrade (ako ste redovne platise). Mada ti i nije to veliki trosak. Jbg grijanje bi te ogulilo da treba ispustiti vodu i promjeniti ventil na radijatoru (a to sam placas). Ako nije hitan slucaj, vidi sa predsjednikom kucnog ili u krajnjoj liniji njih nazovi. Ako ti je Izgradnja odzavalac zgrade, vjerujem da oni imaju svoje vodoinstalatere, pa tako da i ne trebas traziti ViK.

Ja sam nedavno imao kvar na cesmi na lavabou. Iz zida curila voda. Covjek dosao i zamjenio mi prvo ventil (koji je isto bio skoro pa neupotrebljiv) a onda i cesmu (nju sam ja isao kupiti, jer sam htio kvalitetnije nego sto je on imao).
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28490 Re: Zeničani

Post by Norm »

...pa kus na paciklo kad ide nas Zvizdic a nisi politicki aktivan?
Da im nije i on pokaz'o srednjaka? :bih:
slavemaster
Posts: 374
Joined: 15/03/2008 17:50
Location: 10.sprat

#28491 Re: Zeničani

Post by slavemaster »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/procita ... /181013016

zna li neko objasnit zasto pivic nije dobio mandat ispred sda kad ima vise glasova od nekih
nije mi zao samo pitam :)
User avatar
lethalthreat
Posts: 532
Joined: 22/07/2010 19:34

#28492 Re: Zeničani

Post by lethalthreat »

Shmeker wrote:Koja struka je u pitanju? Imaju neka zanimanja koja su bas trazena u zemlji gdje trenutno zivim.
Pozdrav, koja država je u pitanju ako nije tajna? Kakve su mogućnosti za grafičkog dizajnera sa dobrim poznavanjem engleskog i osnovnim poznavanjem njemačkog jezika? Može i na PP. Hvala.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#28493 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Hercegoviina wrote:
phillie wrote:
Hercegoviina wrote:Zna li neko koji je broj vodovoda koji je zaduzen za kvarove u stanu I ima li taj servis uopste ?
PRIJAVA KVARA

Dežurna služba za prijavu kvarova
(0-24h)

062 819-428

A vidi sa predsjednikom kucnog savjeta, ko vam odrzava zgradu, pa nek izdaju nalog ViK-u da dodju popraviti kvar.
Moram zatvoriti vodu u cijeloj zgradi da promjenim glavni ventil
Pa svaka zgrada ima(negdje u podrumu) glavni ventil poslije vodomjera ili vise njih od razlicith vertikala. Odes fino i zavrnes :mrgreen: . Tako mi radimo, nema vodovod veze s tim.
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#28494 Re: Zeničani

Post by Nivelacija »

slavemaster wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/procita ... /181013016

zna li neko objasnit zasto pivic nije dobio mandat ispred sda kad ima vise glasova od nekih
nije mi zao samo pitam :)
Zato sto vjerovatno iz izborne jedinice 5 u kojoj je Zenica mandat dobijaju 2 clana a to su Tesanj Mehmedovic i Mandra Kakanj..

To je mozda najbolje pitanje za SDA Zenica koja im je donijela skoro 3× vise glasova od Kaknja a imaju pozicionirane kadrove kao da su Vares. Zbog toga Pivic out a Mandra i Mehmedovic in.
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#28495 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Može biti da se kažnjavaju zenički štakori na čelu sa Pivićem jer ih je Fudo opet prekucao.

Image
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#28496 Re: Zeničani

Post by phillie »

Nivelacija wrote:
slavemaster wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/procita ... /181013016

zna li neko objasnit zasto pivic nije dobio mandat ispred sda kad ima vise glasova od nekih
nije mi zao samo pitam :)
Zato sto vjerovatno iz izborne jedinice 5 u kojoj je Zenica mandat dobijaju 2 clana a to su Tesanj Mehmedovic i Mandra Kakanj..

To je mozda najbolje pitanje za SDA Zenica koja im je donijela skoro 3× vise glasova od Kaknja a imaju pozicionirane kadrove kao da su Vares. Zbog toga Pivic out a Mandra i Mehmedovic in.
Koliko vidim iz clanka, Halid Genjac je "upao" u drzavni Parlament ? Po kojem osnovu? Na izborima bio je u nasoj regiji zajedno za Pivicem, Mandrom, Mehmedovicem... i osvojio je 12.009 glasova (4-plasirani na listi da tako kazem). JLZ :D
Last edited by phillie on 13/10/2018 14:18, edited 2 times in total.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28497 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

phillie wrote:
Nivelacija wrote:
slavemaster wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/procita ... /181013016

zna li neko objasnit zasto pivic nije dobio mandat ispred sda kad ima vise glasova od nekih
nije mi zao samo pitam :)
Zato sto vjerovatno iz izborne jedinice 5 u kojoj je Zenica mandat dobijaju 2 clana a to su Tesanj Mehmedovic i Mandra Kakanj..

To je mozda najbolje pitanje za SDA Zenica koja im je donijela skoro 3× vise glasova od Kaknja a imaju pozicionirane kadrove kao da su Vares. Zbog toga Pivic out a Mandra i Mehmedovic in.
Koliko vidim iz clanka, Halid Genjac je "upao" u drzavni Parlament ? Po kojem osnovu? Na izborima bio je u nasoj regiji zajedno za Pivicem, Mandrom, Mehmedovicem... i osvojio je 12.009 glasova (4-plasirani na listi da tako kazem). JLZ :D
Genjac je na kompenzaciju
Pivic je zaista kaznjen jer je idiot...bezobrazni idiot
pa je ispao i.po listi i.po kompenzaciji
ali je brata ugurao u kantonalnu skupstini...pa ce opet famElija uzivati blagodati budzeta
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28498 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Nivelacija wrote:
slavemaster wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/procita ... /181013016

zna li neko objasnit zasto pivic nije dobio mandat ispred sda kad ima vise glasova od nekih
nije mi zao samo pitam :)
Zato sto vjerovatno iz izborne jedinice 5 u kojoj je Zenica mandat dobijaju 2 clana a to su Tesanj Mehmedovic i Mandra Kakanj..

To je mozda najbolje pitanje za SDA Zenica koja im je donijela skoro 3× vise glasova od Kaknja a imaju pozicionirane kadrove kao da su Vares. Zbog toga Pivic out a Mandra i Mehmedovic in.
jeste..
ali su u Zenici i izgubili najvise glasova...
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#28499 Re: Zeničani

Post by phillie »

hvala kamen. Jbt Genjac je kameleon...i kad bude smak svijeta a on ce jos biti zastupnik...
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28500 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

phillie wrote:hvala kamen. Jbt Genjac je kameleon...i kad bude smak svijeta a on ce jos biti zastupnik...
:lol:
Post Reply