Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28251 Re: Zeničani

Post by Norm »

Mustang1 wrote:Bojim se da bi mi Kemicu i slicne mogli od blata praviti za par godina ako evolucija muzike nastavi u ovom smjeru u kojem ide. Ja bih radije da mi dijete odraste uz Kemu nego uz Djalu :D
...ma u bronzi, kakvom blatu...ma kakvoj bronzi u tozla bruda, samo tozla...vrh Allaaami... :|
...i nakon 30 tak godina, napredak je ocigledan... :bih:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83506
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28252 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Kakve cuzne bog te nije jebo..
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#28253 Re: Zeničani

Post by phillie »

Jel ovo izbrisan sadrzaj, ili samo ja ne mogu do njega ? :D O cemu je rijec bila...
User avatar
kamberovica polje
Posts: 4105
Joined: 28/01/2012 11:38

#28254 Re: Zeničani

Post by kamberovica polje »

phillie wrote:
Jel ovo izbrisan sadrzaj, ili samo ja ne mogu do njega ? :D O cemu je rijec bila...
Riječima se opisat ne može. Nešto tipa onaj video "On će meni ja sam Bosoonoc." :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83506
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28255 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

https://www.zenicablog.com/klub-iz-zeni ... ostojanja/

Ne ulazeci u sadrzaj, ali rijetko nepismen tekst. Dino Pasalic umire od ljubomore :-)
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#28256 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

Preporuka za protivprovalna vrata?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#28257 Re: Zeničani

Post by Throttle »

ExNihilo wrote:Preporuka za protivprovalna vrata?
U Zeničanki imaju izložena vrata, roditelji su dvoja kupili kod njih do sad, zadovoljni. Ima vise nekih nivoa sigurnosti kako mi rekose, ova zadnja na vikendici su predzadnji taj nivo neki i stvarno su ok a i mehanizmi unutra su izgleda super. Jedina mana je sto je srebrena šteka dobila kao neke tačkice za nekih godinu dvije s vanjske strane. Al to su ulazna vrata u kuću tj vikendicu pa je vjerovatno uticaj vremenskih uslova
P. S. Zaboravio sam naziv firme
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#28258 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Gledam u Mittalu se spremaju na strajk slijedeci mjesec. Jel zna ko kakve su tamo trenutne plate radnicima?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#28259 Re: Zeničani

Post by Throttle »

prva smjena oko 800 tj do 800 za sss
rad u smjenama 900-1000 plus topli
neki dođu i do 1100KM zavisno od staža, kvalifikacije i dodatnih nekih bonusa radi usavršavanja
Na štrajk se spremaju jer je malo sindikat pogurao, navodno su i kod njih neki izbori za sindikat
To je što ja znam direktno i indirektno
Plata nije ništa posebno obzirom na uslove u kojima rade
slavemaster
Posts: 375
Joined: 15/03/2008 17:50
Location: 10.sprat

#28260 Re: Zeničani

Post by slavemaster »

mmajke mi ofalili smo totalno...pa prije dvije godine u ovaj vakat ba nakucali 1000 strana na temi...kamencic samo sto se nije otkotrljo al smo ga vratili...dje ba zapelo?
hajmo kanton makar? za koga?
selam za kamencica :)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#28261 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

https://tridesetdrugivijecnik.blogspot. ... urova.html

ovaj pivić je nekad prije fudinog dolaska na vlast redovno kritikovao SDA,vidim sad na fb stranici cak i promovira kandidate te stranke za izbore,što li ?
slavemaster
Posts: 375
Joined: 15/03/2008 17:50
Location: 10.sprat

#28262 Re: Zeničani

Post by slavemaster »

kakavdanakneiskustvu wrote:https://tridesetdrugivijecnik.blogspot. ... urova.html

ovaj pivić je nekad prije fudinog dolaska na vlast redovno kritikovao SDA,vidim sad na fb stranici cak i promovira kandidate te stranke za izbore,što li ?
Plaćeno mu. Objavio je oglas gdje je svima ponudio promociju za pare. Da li nekoga promovise besplatno, ne znam.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66020
Joined: 03/08/2010 19:04

#28263 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

ok ako je tako
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#28264 Re: Zeničani

Post by Casual's »

slavemaster wrote:mmajke mi ofalili smo totalno...pa prije dvije godine u ovaj vakat ba nakucali 1000 strana na temi...kamencic samo sto se nije otkotrljo al smo ga vratili...dje ba zapelo?
hajmo kanton makar? za koga?
selam za kamencica :)
Da pocnemo od Eldinovih cerada oko gradske kafane...?! :D :D :D
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#28265 Re: Zeničani

Post by ExNihilo »

slavemaster wrote:mmajke mi ofalili smo totalno...pa prije dvije godine u ovaj vakat ba nakucali 1000 strana na temi...kamencic samo sto se nije otkotrljo al smo ga vratili...dje ba zapelo?
hajmo kanton makar? za koga?
selam za kamencica :)
Stručnjake na temi demantirala realnost. I mene bi bilo stid pisati nakon svega.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83506
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28266 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kakavdanakneiskustvu wrote:https://tridesetdrugivijecnik.blogspot. ... urova.html

ovaj pivić je nekad prije fudinog dolaska na vlast redovno kritikovao SDA,vidim sad na fb stranici cak i promovira kandidate te stranke za izbore,što li ?
Pa zar ne vidis da mu je ezdea uletila lovu :roll:

slavemaster wrote:mmajke mi ofalili smo totalno...pa prije dvije godine u ovaj vakat ba nakucali 1000 strana na temi...kamencic samo sto se nije otkotrljo al smo ga vratili...dje ba zapelo?
hajmo kanton makar? za koga?
selam za kamencica :)
I ja imam utisak da ovi izbori prolaze skoro pa ispod radara...ili je do moje socijalne interakcije. Vele da sad ti neki jebacki algoritmi sortiraju sadrzaj koji ti iskace na internetu u skladu sa tvojim preferencijama...

Ili smo se jednostavno svi smorili od politike. :hm:
slavemaster
Posts: 375
Joined: 15/03/2008 17:50
Location: 10.sprat

#28267 Re: Zeničani

Post by slavemaster »

Ili je realnost ili do izbora...koji je nikakav..pa je zato i interesovanje opalo na temi.ili su prošli izbori zbog lokalnog karaktera imali više uticaja na nas.
Meni je najinteresantnija borba za predsjedništvo a na ostalim nivoima mi sve gore od goreg.
Eno fudo zaigro kolo. Zar mu je do toga :-)
slavemaster
Posts: 375
Joined: 15/03/2008 17:50
Location: 10.sprat

#28268 Re: Zeničani

Post by slavemaster »

I koliko se love zavrne na asfaltiranju ovih puteva pred izbore?
slavemaster
Posts: 375
Joined: 15/03/2008 17:50
Location: 10.sprat

#28269 Re: Zeničani

Post by slavemaster »

.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#28270 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Image

Neko će i fasadu dobiti nakon izbora.. :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83506
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28271 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

slavemaster wrote:Ili je realnost ili do izbora...koji je nikakav..pa je zato i interesovanje opalo na temi.ili su prošli izbori zbog lokalnog karaktera imali više uticaja na nas.
Meni je najinteresantnija borba za predsjedništvo a na ostalim nivoima mi sve gore od goreg.
Eno fudo zaigro kolo. Zar mu je do toga :-)
Bezlicno nekako, svi kandidati na isti kalup. Osim one dvojice americana Falatara i Hadzikadunica sve iste njuske u opticaju koje gledamo vec 25 godina....

Evo preletih malo ovaj portal 32 vijecnik i placenu kampanju za ezdea...pa sve i jedan im kandidat uhljebljen na budzet, a svi ce se boriti da omladina dobije grantove za privatne biznise :lol:

Uvijek isto...

Ali kakav je narod koji bira, politicari su zlatni i optoceni dijamantima....
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#28272 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Meni jedino ide na onu stvar sto je grad izbacio poziv/upozorenje o plakatiranju a Fudini plakati na zidovima, stubovima mostova, pa cak i putnim znakovima...Hoce sam sebi lupat kazne i ko je odgovoran za kaznjavanje?
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#28273 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Sanjarko
Posts: 28455
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#28274 Re: Zeničani

Post by Sanjarko »

Pa i SDA ovo radi. Jos i vece stavljaju po zgradama itd. Plus ko zna ko je u talu. Jer placaju to sve.
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#28275 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Vizionar 1985 wrote:Pa i SDA ovo radi. Jos i vece stavljaju po zgradama itd. Plus ko zna ko je u talu. Jer placaju to sve.
Radi SDA, radi Eldin, radi Ramo...zar je bitno? Nabijem ih na kurac sve, a posebno one koji kada nisu izbore na ime firme koja uradi nešto slično pošalju kazne u vrijednosti od 2000 KM.
Post Reply