Federalna televizija

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
fortaleza
Posts: 6180
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#2826 Re: Federalna televizija

Post by fortaleza »

montypython2000 wrote:Dakle po tebi, ako Bošnjaci ne žele da finansiraju svojim parama nekakav novi hrvatski kanal to vodi u separatizam i stvaranje trećeg entiteta. Činjenica je jedino da Hrvati u BiH mogu pratiti gomilu kanala na hrvatskom od HRT1 HRT2 HRT3 i HRT4, Nova TV, RTL RTL2, DOMA TV, TV Dalmacija i neke druge kao i da skoro svaki kanal u satelitskim i kablovskim paketima ima i verziju na hrvatskom, a filmovi titlove na hrvatskom.
:-)

Nevezano za vašu raspravu, programi iz Hrvatske koji se mogu pratiti preko granice po Hercegovini nemaju apsolutno nikakve veze s temom o zastupljenosti jezika koju ste započeli i ne mogu se uzimati kao ikakav argument o zastupljenosti hrvatskog ili bilo kojeg drugog jezika na teritoriju BiH kao ni strani pay programi s hrvatskom lokalizacijom, tako da ne znam zašto ovo spominješ.
Nuken
Posts: 2110
Joined: 09/09/2011 14:47

#2827 Re: Federalna televizija

Post by Nuken »

Nikolina Veljović nije napustila TV1.Vraća se ubrzo.Nije tema TV1,pa da se vratimo temi FTV.
Koji partizanski film ima ove sedmice hahaha
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2828 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

Potvrdu mozes naci na webu TV1 gdje nje u rubrici redakcija-voditelji nema
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2829 Re: Federalna televizija

Post by It_is_a_Leclerc »

Ovi planiraju samo Hrvatsku i Srbiju emitirati do kraja... HOROR !
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2830 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

Valjda su imali para samo za to
User avatar
luckylaka
Posts: 26211
Joined: 15/01/2010 06:28

#2831 Re: Federalna televizija

Post by luckylaka »

StupskaBitanga wrote:Pošto Nikolina Veljović ne radi na TV1 mogli bi nju vratiti na FTV da poprave gledanost
Opet izmisljas ili sebi umisljas :-) Nikolina je trenutno na godisnjem odmoru po povratku pocinje svoju smostalnu emisiju.Prvo se malo informisi da se ne ofiras po ko zna koji put.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2832 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

luckylaka wrote:
StupskaBitanga wrote:Pošto Nikolina Veljović ne radi na TV1 mogli bi nju vratiti na FTV da poprave gledanost
Opet izmisljas ili sebi umisljas :-) Nikolina je trenutno na godisnjem odmoru po povratku pocinje svoju smostalnu emisiju.Prvo se malo informisi da se ne ofiras po ko zna koji put.
evo ako ne vjeruješ meni vjeruj spopstvenim očima, Nikolina je bila tik uz Ogija u rubrici Urednici-voditelji
Redakcija TV1
13.12.2011. - 10:31
Veličina slova: Decrease font Enlarge font

Odgovorni urednik IP-a: Sedin Ćenan

Zamjenik odgovornog urednika IP-a: Mirza Čubro

Urednici - voditelji IP-a: Ognjen Blagojević, Emina Delić, Ajla Alihodžić, Armina Sadiković

Novinari u redakciji: Kenan Ćosić, Jovanka Nina Todorović, Minela Jašar, Abela Purivatra, Emina Kulelija, Ana Buntić, Vedran Drljević, Armina Sadiković,

Ana Beus

Urednik sportske redakcije: Denis Huseinbegović

Urednice i voditeljice Red magazina: Hatidža Nuhić, Mia Bojčić, Adrijana Gavrić i Nadža Karić

Urednica i voditeljica - "Kapital": Ismeta Ika Ferrer Gotić

Urednice i prezenterke Vremenske prognoze: Adrijana Gavrić i Selma Idrizović-Kutješ
http://www.tv1.ba/televizija/3773-redakcija-tv1.html
De ba popusti nas sa tim lafo patriotizmom iz Amerike ili odakle si već
Nuken
Posts: 2110
Joined: 09/09/2011 14:47

#2833 Re: Federalna televizija

Post by Nuken »

Redakcija TV1
13.12.2011. - 10:31
Veličina slova: Decrease font Enlarge font

Odgovorni urednik IP-a: Sedin Ćenan

Zamjenik odgovornog urednika IP-a: Mirza Čubro

Urednici - voditelji IP-a: Nikolina Veljović, Ognjen Blagojević, Emina Delić, Ajla Alihodžić, Armina Sadiković

Novinari u redakciji: Kenan Ćosić, Jovanka Nina Todorović, Minela Jašar, Abela Purivatra, Emina Kulelija, Ana Buntić, Vedran Drljević, Armina Sadiković,

Ana Beus

Urednik sportske redakcije: Denis Huseinbegović

Urednice i voditeljice Red magazina: Hatidža Nuhić, Mia Bojčić, Adrijana Gavrić i Nadža Karić

Urednica i voditeljica - "Kapital": Ismeta Ika Ferrer Gotić

Urednice i prezenterke Vremenske prognoze: Adrijana Gavrić i Selma Idrizović-Kutješ

Toliko o navodnom napuštanju TV1 i prelazu na FTV.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2834 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

Vidim da nas čitaju pa se popravljaju :D :D
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2835 Re: Federalna televizija

Post by It_is_a_Leclerc »

StupskaBitanga wrote:Vidim da nas čitaju pa se popravljaju :D :D
U smislu ?!
montypython2000
Posts: 185
Joined: 14/12/2012 09:55

#2836 Re: Federalna televizija

Post by montypython2000 »

@fortaleza prvo, navedeni programi nisu vidljivi samo u Hercegovini ni pored granice vec svugdje, ja sam ih skoro sve gledao i u Sarajevu. Ne znam po cemu mislis da svi pomenuti nisu relevantni za raspravu o zastupljenosti hrvatskog, meni jesu i te kako. Ti su programi dostupni i njihov jezik je hrvatski, koji je dakle i preko njih itekako zastupljen a to sto dolaze preko granice ima samo teoretski znacaj a za praksu je skoro nevazno. Mozemo se praviti ludi i naivni koliko hoces ali svi znamo o cemu govorim. I trece i najvaznije, propustio si citirati i komentarisati drugi dio mog posta gdje se pominju domace stanice OBN TV1 FTV i zastupljenost hrvatskog i bosanskog na njima. Jesu li one relevantne za temu i ima li nesto sto nije tacno u mojim tvrdnjama?
User avatar
karanana
Posts: 50761
Joined: 26/02/2004 00:00

#2837 Re: Federalna televizija

Post by karanana »

hem sto je slika karina, hem sto je komentar nesinhronizovan sa slikom.
braco srbi, eto mene kod vas.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65950
Joined: 03/08/2010 19:04

#2838 Re: Federalna televizija

Post by kakavdanakneiskustvu »

karanana wrote:hem sto je slika karina, hem sto je komentar nesinhronizovan sa slikom.
braco srbi, eto mene kod vas.


jedan je edin avdić
User avatar
karanana
Posts: 50761
Joined: 26/02/2004 00:00

#2839 Re: Federalna televizija

Post by karanana »

trebo je kod davidovicha potpisat.
User avatar
luckylaka
Posts: 26211
Joined: 15/01/2010 06:28

#2840 Re: Federalna televizija

Post by luckylaka »

StupskaBitanga wrote:
luckylaka wrote:
StupskaBitanga wrote:Pošto Nikolina Veljović ne radi na TV1 mogli bi nju vratiti na FTV da poprave gledanost
Opet izmisljas ili sebi umisljas :-) Nikolina je trenutno na godisnjem odmoru po povratku pocinje svoju smostalnu emisiju.Prvo se malo informisi da se ne ofiras po ko zna koji put.
evo ako ne vjeruješ meni vjeruj spopstvenim očima, Nikolina je bila tik uz Ogija u rubrici Urednici-voditelji
Redakcija TV1
13.12.2011. - 10:31
Veličina slova: Decrease font Enlarge font

Odgovorni urednik IP-a: Sedin Ćenan

Zamjenik odgovornog urednika IP-a: Mirza Čubro

Urednici - voditelji IP-a: Ognjen Blagojević, Emina Delić, Ajla Alihodžić, Armina Sadiković

Novinari u redakciji: Kenan Ćosić, Jovanka Nina Todorović, Minela Jašar, Abela Purivatra, Emina Kulelija, Ana Buntić, Vedran Drljević, Armina Sadiković,

Ana Beus

Urednik sportske redakcije: Denis Huseinbegović

Urednice i voditeljice Red magazina: Hatidža Nuhić, Mia Bojčić, Adrijana Gavrić i Nadža Karić

Urednica i voditeljica - "Kapital": Ismeta Ika Ferrer Gotić

Urednice i prezenterke Vremenske prognoze: Adrijana Gavrić i Selma Idrizović-Kutješ
http://www.tv1.ba/televizija/3773-redakcija-tv1.html
De ba popusti nas sa tim lafo patriotizmom iz Amerike ili odakle si već
Jelde da nemas nista pametnije nego se fatas za patriotizam i gluposti.Ohladi,informisi se,citaj bice ti lakse manje ces lupati i zatvarati tv kuce.
User avatar
fortaleza
Posts: 6180
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#2841 Re: Federalna televizija

Post by fortaleza »

montypython2000 wrote:@fortaleza prvo, navedeni programi nisu vidljivi samo u Hercegovini ni pored granice vec svugdje, ja sam ih skoro sve gledao i u Sarajevu. Ne znam po cemu mislis da svi pomenuti nisu relevantni za raspravu o zastupljenosti hrvatskog, meni jesu i te kako. Ti su programi dostupni i njihov jezik je hrvatski, koji je dakle i preko njih itekako zastupljen a to sto dolaze preko granice ima samo teoretski znacaj a za praksu je skoro nevazno. Mozemo se praviti ludi i naivni koliko hoces ali svi znamo o cemu govorim. I trece i najvaznije, propustio si citirati i komentarisati drugi dio mog posta gdje se pominju domace stanice OBN TV1 FTV i zastupljenost hrvatskog i bosanskog na njima. Jesu li one relevantne za temu i ima li nesto sto nije tacno u mojim tvrdnjama?
Ne slažem se, ti programi dolaze iz druge države i nisu relevantni za raspravu o BiH JAVNOM televizijskom nebu. Recimo ljudi iz RS-a gledaju vijesti na RTRS-u (a ne na RTS-u) jer žele saznati što se događa kod njih, gdje žive. S druge strane meni kao Hrvatu iz BiH ne znači ništa vremenska prognoza na HTV-u ili Novoj jer neće spomenuti kakvo će vrijeme biti u Mostaru, slično je i za ostale događaje, manifestacije itd.

Nedavno je bio sajam o paraglajdingu na Mostarskom blatu, a niti jedan tv medij iz BiH to nije naveo, a takvih primjera ima koliko hoćeš. Tek je HTV napravio reportažu o tome 15-tak dana poslije na jednoj polusatnoj emisiji "Hrvatska kronika u BiH"! Kako sve to nije važno u praksi i kako će ti kanali biti relevantni?

A FTV ne samo što svake prijestupne kroče u Hercegovinu nego ne rade svoj posao kako treba ni u Sarajevu. Najmanje je važan sami izgovor na TV-u, a i to je dosta subjektivan pojam. Prije nisam primjećivao kako su se ljudi kolektivno žalili na hrvatski jezik na javnom servisu dok je isti na nešto ličio. Sad kad je FTV dosegao dno dna našli smo problem u tome što spiker ponekad izlane riječi poput "pogodak i rujan" kao glavni problem javnog servisa ili kad Nino Raspudić nešto komentira na OBN-u.

Ako me pitaš za domaće programe i zastupljenosti jezika objektivno je zastupljen bosanski jezik više što je i logično i to mi ne smeta niti malo, kao što sam prije navodio, pojedincima više upadne u uši jedna riječ na hrvatskom nego njih sto na bosanskom ili srpskom i traži se problem u tome. Čuj teoreme, "ima hrvatski na sportklubu i ne trebamo ga imati na javnom servisu svih građana, ne treba v(n)ama to ili to nam smeta". :-)
Ostavite se malo tih jezika i kritizirajte uređivačku politiku tih televizija jer je ovo sve otišlo u kurac. A nitko se nije ni osvrnuo na moj komentar o napretku televizija u regiji koliko toliko izuzev onih u BiH... problem je u jeziku.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#2842 Re: Federalna televizija

Post by Arteta »

DaffyDuck wrote:Zar jos ima neko da gleda FTV :?

Ja sam taj kanal izbrisala sa svog TV-a...
Ima nas sto smo prisiljeni.
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#2843 Re: Federalna televizija

Post by Arteta »

karanana wrote:trebo je kod davidovicha potpisat.
Zasto? :?
montypython2000
Posts: 185
Joined: 14/12/2012 09:55

#2844 Re: Federalna televizija

Post by montypython2000 »

fortaleza wrote:
montypython2000 wrote:@fortaleza prvo, navedeni programi nisu vidljivi samo u Hercegovini ni pored granice vec svugdje, ja sam ih skoro sve gledao i u Sarajevu. Ne znam po cemu mislis da svi pomenuti nisu relevantni za raspravu o zastupljenosti hrvatskog, meni jesu i te kako. Ti su programi dostupni i njihov jezik je hrvatski, koji je dakle i preko njih itekako zastupljen a to sto dolaze preko granice ima samo teoretski znacaj a za praksu je skoro nevazno. Mozemo se praviti ludi i naivni koliko hoces ali svi znamo o cemu govorim. I trece i najvaznije, propustio si citirati i komentarisati drugi dio mog posta gdje se pominju domace stanice OBN TV1 FTV i zastupljenost hrvatskog i bosanskog na njima. Jesu li one relevantne za temu i ima li nesto sto nije tacno u mojim tvrdnjama?
Ne slažem se, ti programi dolaze iz druge države i nisu relevantni za raspravu o BiH JAVNOM televizijskom nebu. Recimo ljudi iz RS-a gledaju vijesti na RTRS-u (a ne na RTS-u) jer žele saznati što se događa kod njih, gdje žive. S druge strane meni kao Hrvatu iz BiH ne znači ništa vremenska prognoza na HTV-u ili Novoj jer neće spomenuti kakvo će vrijeme biti u Mostaru, slično je i za ostale događaje, manifestacije itd.

Nedavno je bio sajam o paraglajdingu na Mostarskom blatu, a niti jedan tv medij iz BiH to nije naveo, a takvih primjera ima koliko hoćeš. Tek je HTV napravio reportažu o tome 15-tak dana poslije na jednoj polusatnoj emisiji "Hrvatska kronika u BiH"! Kako sve to nije važno u praksi i kako će ti kanali biti relevantni?

A FTV ne samo što svake prijestupne kroče u Hercegovinu nego ne rade svoj posao kako treba ni u Sarajevu. Najmanje je važan sami izgovor na TV-u, a i to je dosta subjektivan pojam. Prije nisam primjećivao kako su se ljudi kolektivno žalili na hrvatski jezik na javnom servisu dok je isti na nešto ličio. Sad kad je FTV dosegao dno dna našli smo problem u tome što spiker ponekad izlane riječi poput "pogodak i rujan" kao glavni problem javnog servisa ili kad Nino Raspudić nešto komentira na OBN-u.

Ako me pitaš za domaće programe i zastupljenosti jezika objektivno je zastupljen bosanski jezik više što je i logično i to mi ne smeta niti malo, kao što sam prije navodio, pojedincima više upadne u uši jedna riječ na hrvatskom nego njih sto na bosanskom ili srpskom i traži se problem u tome. Čuj teoreme, "ima hrvatski na sportklubu i ne trebamo ga imati na javnom servisu svih građana, ne treba v(n)ama to ili to nam smeta". :-)
Ostavite se malo tih jezika i kritizirajte uređivačku politiku tih televizija jer je ovo sve otišlo u kurac. A nitko se nije ni osvrnuo na moj komentar o napretku televizija u regiji koliko toliko izuzev onih u BiH... problem je u jeziku.
Kažeš programi dolaze iz druge države, ne govore o stanju u nas, pa nisu relevantni za nas. I da to ilustruješ daješ primjer sajma o paraglajdingu na Mostarskom blatu, koji ni jedan tv medij iz BiH nije spomenuo, a HTV napravio reportažu o tome 15-tak dana poslije na jednoj polusatnoj emisiji "Hrvatska kronika u BiH. Pa zar ne shvataš da time dokazuješ obrnuto, da jesu relevantni. Itekako su bili relevantni i 90 ih kad je u Slikom na sliku i Dnevnikom širila ratnohuškačka propaganda i govor mržnje koja je itekako nalazila plodno tlo i kreirala javno mnijenje u BiH i u Hrvatskoj.
To što FTV i ne kroči u Hercegovinu nije stvar jezika na FTV jer sui time oštećeni i Bošnjaci i Hrvati a ne samo Hrvati.
Stvar nije u tome kad spiker ponekad kaže pogodak i rujan, nemoj pobijati ono što nije ni rečeno. Stvar je u tome da spikeri Hrvati uvijek, uvijek, kažu hrvatsku riječ (bez izuzetka) a spikeri Bošnjaci govore uglavnom hrvatski. Kako rekoh lijepa internacionalna riječ fudbal kojim su govorili i danas govore u normalnom životu Bošnjaci, pa je onda (i) bosanska, nestala je praktično sa FTV jer spikeri Bošnjaci na FTV, po zadatku ili jer su nepismeni govore nogomet-čistu hrvatsku riječ. Ja nemam problema da čak ni oni u svom slobodnom vremenu komuniciraju na hrvatskom ali nisu na dnevniku da govore jezikom drugačijim od onog kojim govori narod. Ako 99 % populacije kaže fudbal neće im valjda polupismeni spiker nametati da tje to sad nogomet samo zato što je on tu trenutno zaposlen. Rekao sam već da su nas nedavno (to je bilo na BHT doduše neko reče ali ne mijenja na stvar danima masirali sa „utrkom“, mada ja nikad u životu nisam ni od koga u realnom životu čuo da izgovara riječ utrka umjesto trka ni od Bošnjaka ni od Hrvata ( u BiH) a znam ih mnogo. Da se ne ponavljam sad za druge riječi koje su ušle u pogon a sad se forsiraju.
„Ako me pitaš za domaće programe i zastupljenosti jezika objektivno je zastupljen bosanski jezik više što je i logično i to mi ne smeta niti malo"
Dakle objektivno je zastupljan bosanski i to još i više nego što je logično, kako kažeš Bilo bi baš lijepo znati šta je za tebe “objektivno“ i „više nego što je logično“ Vjerovatno bi ti da se hrvatski govori 90 % vremena a bosanski eto nam daješ 10% a pošto je sadaa 11 % to je valjda tebi više nego što je logično.
Jednom mi baš nije bilo mrsko pa sam nekoliko dana mjerio koliko je to i utvrdio sam šokantne činjenice, da se hrvatski na FTV govorio preko 80 % vremena mjerio sam egzaktno koliko će se puta reći nogomet a koliko fudbal, koliko tisuća ili tjedan a koliko hiljada ili sedmica. Podaci su dakle zaprepašćujući. Možeš i ti probati umjesto da iznosiš paušalne procjene ili možda svoje želje.
Slično je na OBN i na TV1 što sam već i rekao
Evo šta si još rekao:
„Čuj teoreme, "ima hrvatski na sportklubu i ne trebamo ga imati na javnom servisu svih građana, ne treba v(n)ama to ili to nam smeta". :-)
Ovo je dosta prljavo podmetanje odnosno zamjena teza, kako ne možeš pobiti ono što sam rekao, izmislio si sam svoju teoremu koju onda uspješno pobijaš. Ja znam da ti je to lakše nego oboriti neoborivo ali neće proći.
Nikad nisam rekao niti iko ovdje, ni da hrvatski ne treba na javnom servisu niti da mi smeta niti je iko to rekao.
Govorio sam i govorim samo o tome da ako se insistira da spikeri Hrvati govore striktno hrvatski onda treba insistirati (i insistiram) da spikeri Bošnjaci govore striktno bosanski. Tačka. Da se Borisu Biliću slučajno omakne fudbal digla bi se kuka i motika a za obrnuto nemaš problema.
Mustang1
Posts: 29902
Joined: 29/12/2010 17:31

#2845 Re: Federalna televizija

Post by Mustang1 »

Kad ce ona nova serija "Kriza srednjih godina" kako vec .. Ako uopste bude na ftv.u ali eto najavljivali su je podavno :D
User avatar
Arteta
Posts: 6740
Joined: 24/09/2011 11:59
Location: Tamni Vilajet

#2846 Re: Federalna televizija

Post by Arteta »

Mustang1 wrote:Kad ce ona nova serija "Kriza srednjih godina" kako vec .. Ako uopste bude na ftv.u ali eto najavljivali su je podavno :D
Bolje da puste Mucke ponovo.
Hebo nove serije.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2847 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

OBN napada JRTVS oko teme marketinški kolač. Organizuju večeras TV debatu
Možda Kazagićka opet napravi nadrealnu emisiju advokatova OBmaNa :lol: :lol: :lol:
User avatar
karanana
Posts: 50761
Joined: 26/02/2004 00:00

#2848 Re: Federalna televizija

Post by karanana »

jucer je federalna napala obn. prikazali da su svi racuni obn-a blokirani. jos jedna televizija u rasulu stupska.
User avatar
fortaleza
Posts: 6180
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#2849 Re: Federalna televizija

Post by fortaleza »

montypython2000 wrote:Kažeš programi dolaze iz druge države, ne govore o stanju u nas, pa nisu relevantni za nas. I da to ilustruješ daješ primjer sajma o paraglajdingu na Mostarskom blatu, koji ni jedan tv medij iz BiH nije spomenuo, a HTV napravio reportažu o tome 15-tak dana poslije na jednoj polusatnoj emisiji "Hrvatska kronika u BiH. Pa zar ne shvataš da time dokazuješ obrnuto, da jesu relevantni.
Reportaža 15 dana poslije nekog događaja za mene nije relevantna niti je HTV dužan to raditi, to je posao javnog servisa BiH. Ali će HTV to svakako napraviti, i to zato što znaju da dosta Hrvata u BiH primarno prati HTV, a ljudi gledaju televizije iz Hrvatske i to ne samo iz jezičnog ili sličnog razloga već i zbog krivice javnih BiH medija koji nisu u službi svima u BiH, odnosno nikome.
To što FTV i ne kroči u Hercegovinu nije stvar jezika na FTV jer sui time oštećeni i Bošnjaci i Hrvati a ne samo Hrvati.
Stvar nije u tome kad spiker ponekad kaže pogodak i rujan, nemoj pobijati ono što nije ni rečeno. Stvar je u tome da spikeri Hrvati uvijek, uvijek, kažu hrvatsku riječ (bez izuzetka) a spikeri Bošnjaci govore uglavnom hrvatski. Kako rekoh lijepa internacionalna riječ fudbal kojim su govorili i danas govore u normalnom životu Bošnjaci, pa je onda (i) bosanska, nestala je praktično sa FTV jer spikeri Bošnjaci na FTV, po zadatku ili jer su nepismeni govore nogomet-čistu hrvatsku riječ. Ja nemam problema da čak ni oni u svom slobodnom vremenu komuniciraju na hrvatskom ali nisu na dnevniku da govore jezikom drugačijim od onog kojim govori narod. Ako 99 % populacije kaže fudbal neće im valjda polupismeni spiker nametati da tje to sad nogomet samo zato što je on tu trenutno zaposlen. Rekao sam već da su nas nedavno (to je bilo na BHT doduše neko reče ali ne mijenja na stvar danima masirali sa „utrkom“, mada ja nikad u životu nisam ni od koga u realnom životu čuo da izgovara riječ utrka umjesto trka ni od Bošnjaka ni od Hrvata ( u BiH) a znam ih mnogo. Da se ne ponavljam sad za druge riječi koje su ušle u pogon a sad se forsiraju.
U čemu je razlika između riječi pogotak i utrka pa ih drugačije tretiraš? Ni ja nikad nisam koristio te riječi, pa šta sad? Ako tako piše 10%, 15%, 99% tako će i biti. Zašto bi ti smetale pojedine riječi.. Za ove spikere Bošnjake ili ako ti dosta smeta obrati se FTV-u i traži odgovor, ali nisam nešto siguran da ćeš dobiti odgovor, boli njih briga za gledatelja.
„Ako me pitaš za domaće programe i zastupljenosti jezika objektivno je zastupljen bosanski jezik više što je i logično i to mi ne smeta niti malo"
Dakle objektivno je zastupljan bosanski i to još i više nego što je logično, kako kažeš Bilo bi baš lijepo znati šta je za tebe “objektivno“ i „više nego što je logično“ Vjerovatno bi ti da se hrvatski govori 90 % vremena a bosanski eto nam daješ 10% a pošto je sadaa 11 % to je valjda tebi više nego što je logično.
Obrćeš, bosanski sigurno nije manje zastupljen od hrvatskog na FTV-u, a to dolazi do izražaja još više na ostalim javnim televizijama. Rekao sam logično jer je sjedište tv kuće u Sarajevu, sa većinom radnika iz Sarajeva. Na ove omjere se neću osvrtati, ne umeći nešto što ja želim ili ne.
Jednom mi baš nije bilo mrsko pa sam nekoliko dana mjerio koliko je to i utvrdio sam šokantne činjenice, da se hrvatski na FTV govorio preko 80 % vremena mjerio sam egzaktno koliko će se puta reći nogomet a koliko fudbal, koliko tisuća ili tjedan a koliko hiljada ili sedmica. Podaci su dakle zaprepašćujući. Možeš i ti probati umjesto da iznosiš paušalne procjene ili možda svoje želje.
Ma da, mjerio si nekoliko dana. :lol: I došao si do rezultata da se hrvatski koristi 80% vremena. Ili je i to paušalna procjena?Image
Evo šta si još rekao:
„Čuj teoreme, "ima hrvatski na sportklubu i ne trebamo ga imati na javnom servisu svih građana, ne treba v(n)ama to ili to nam smeta". :-)
Ovo je dosta prljavo podmetanje odnosno zamjena teza, kako ne možeš pobiti ono što sam rekao, izmislio si sam svoju teoremu koju onda uspješno pobijaš. Ja znam da ti je to lakše nego oboriti neoborivo ali neće proći.
Nikad nisam rekao niti iko ovdje, ni da hrvatski ne treba na javnom servisu niti da mi smeta niti je iko to rekao.
Govorio sam i govorim samo o tome da ako se insistira da spikeri Hrvati govore striktno hrvatski onda treba insistirati (i insistiram) da spikeri Bošnjaci govore striktno bosanski. Tačka. Da se Borisu Biliću slučajno omakne fudbal digla bi se kuka i motika a za obrnuto nemaš problema.
Pošli smo od točke gdje si navodio da Hrvati u BiH mogu pratiti programe na hrvatskom iz Hrvatske i PAY kanale s hrvatskim komentarom i podnatpisima i naveo si to kao faktor o zastupljenosti jezika u BiH pa sam to i ja iskoristio. Ponavljam opet, ti kanali nisu relevantni za to. Ima Hrvata iz Bosne koji niti mogu pratiti DVB-T iz Hr niti su pretplaćeni na dodatne kanale. Tu je bitan javni servis i zato se mora održavati ta jezična ravnopravnost. Tako piše. Točka.
Last edited by fortaleza on 05/09/2013 22:24, edited 1 time in total.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2850 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

karanana wrote:jucer je federalna napala obn. prikazali da su svi racuni obn-a blokirani. jos jedna televizija u rasulu stupska.
u kojoj emisiji da pogledam
Post Reply