FIAT KONZUMENTI
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- S@din
- Posts: 169
- Joined: 08/06/2009 23:52
#2826 Re: FIAT KONZUMENTI
pliz, alnaser fiat punto grande 1,2 2006, 0,9kw 12v hitaci, gdje se moze kupiti, nov/polovan ili samo bendex od alnasera, svaka pomoc bi dobro dosla, unaprijed hvala 
- ElRe
- Posts: 16901
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2827 Re: FIAT KONZUMENTI
Auto otpadi prema Kiseljaku. Motorex, Skoro, Trgomat Ilidza...
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#2828 Re: FIAT KONZUMENTI
farex na stupu ti ima sve rezervne dijelove za anlasere i alternatore
- kokuz_sa
- Posts: 9069
- Joined: 29/05/2010 21:11
- Location: nisam u inostranstvu :D
#2829 Re: FIAT KONZUMENTI
zna li ko cijenu aksijalnih lezajeva za Punta 2002 JTD
i gdje se mogu uzeti
i gdje se mogu uzeti
- S@din
- Posts: 169
- Joined: 08/06/2009 23:52
#2830 Re: FIAT KONZUMENTI
Kupili citav anlaser polovan, tako imamo ovaj kojem je otisao bendex, ako kome treba nek posalje pp da se dogovorimo, u pitanju je fiat punto grande 1,2, hitaci anlaser 0,9kw 12v 
- Stjui
- Posts: 1786
- Joined: 23/09/2013 13:32
#2831 Re: FIAT KONZUMENTI
sinoć mi se nekoliko puta upalila ona lampica akumulatora na instrument tabli(na sekundu samo).kad god se upalila osjetio sam da i motor sitno trzne.stanem,ugasim auto,pa upalim i sve u redu ostatak noći.šta bi moglo biti i šta uopšte znači ta lampica?
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#2832 Re: FIAT KONZUMENTI
Pada ti napon? Na leru ili u vožnji?Stjui wrote:sinoć mi se nekoliko puta upalila ona lampica akumulatora na instrument tabli(na sekundu samo).kad god se upalila osjetio sam da i motor sitno trzne.stanem,ugasim auto,pa upalim i sve u redu ostatak noći.šta bi moglo biti i šta uopšte znači ta lampica?
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#2833 Re: FIAT KONZUMENTI
I meni se ovo desavalo na Fiat Bravu. Vrisnuli kablovi od svjecica. Tj. ovo su bili prvi simptomi.530i wrote:Pada ti napon? Na leru ili u vožnji?Stjui wrote:sinoć mi se nekoliko puta upalila ona lampica akumulatora na instrument tabli(na sekundu samo).kad god se upalila osjetio sam da i motor sitno trzne.stanem,ugasim auto,pa upalim i sve u redu ostatak noći.šta bi moglo biti i šta uopšte znači ta lampica?
- Stjui
- Posts: 1786
- Joined: 23/09/2013 13:32
#2834 Re: FIAT KONZUMENTI
i jedno i drugo.al' je prestalo kad sam ugasio,pa upalio.inače,jedno 10ak minuta prije toga sam dekno gumom u betonski blok koji je neko ostavio na parkingu.da nije taj trzaj nešto poremetio...530i wrote: Pada ti napon? Na leru ili u vožnji?
- Stjui
- Posts: 1786
- Joined: 23/09/2013 13:32
#2835 Re: FIAT KONZUMENTI
i večeras idem na prilično dugu vožnju.vidiću kako će da se ponaša.jel bila skupa poravka?_BataZiv_0809 wrote: I meni se ovo desavalo na Fiat Bravu. Vrisnuli kablovi od svjecica. Tj. ovo su bili prvi simptomi.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#2836 Re: FIAT KONZUMENTI
Kablovi se mogu lako provjeriti, po noći otvoriš haubu i sve ti se samo kaže
Električaru da pregleda punjenje i instalaciju. Da ne preskače remen koji ide na alternator? Ali može i problem u samom alternatoru ili instalaciji.
Električaru da pregleda punjenje i instalaciju. Da ne preskače remen koji ide na alternator? Ali može i problem u samom alternatoru ili instalaciji.
- Stjui
- Posts: 1786
- Joined: 23/09/2013 13:32
#2837 Re: FIAT KONZUMENTI
pa otvarao sam,ali ništa mi nije bilo čudno na kablovima.kakve znake sam trebao tražiti?530i wrote:Kablovi se mogu lako provjeriti, po noći otvoriš haubu i sve ti se samo kaže![]()
Električaru da pregleda punjenje i instalaciju. Da ne preskače remen koji ide na alternator? Ali može i problem u samom alternatoru ili instalaciji.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#2838 Re: FIAT KONZUMENTI
Vidiš ako imaju neka mehanička ooštećenja, prekinuti, izgrizle ih životinje, da li čvrsto stoje na svjećicama i na razvodnoj kapi ili bobini....a po noći iskre se vide ako kablovi "probijaju".
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#2839 Re: FIAT KONZUMENTI
Pa meni su konkretno vrisnula dva kabla. Tj. jedan skroz i drugi onako, mogao je jos izdrzat.Stjui wrote:
i večeras idem na prilično dugu vožnju.vidiću kako će da se ponaša.jel bila skupa poravka?
Uglavnom odjednom motor krene trzat, radi nemirno na leru, kao traktor i vuca je losija.
- Stjui
- Posts: 1786
- Joined: 23/09/2013 13:32
#2840 Re: FIAT KONZUMENTI
_BataZiv_0809 wrote: Pa meni su konkretno vrisnula dva kabla. Tj. jedan skroz i drugi onako, mogao je jos izdrzat.
Uglavnom odjednom motor krene trzat, radi nemirno na leru, kao traktor i vuca je losija.
aha.hvala gospodo što ste odvojili malo vremena za moj problem.vidiću večeras kako će se ponašati...530i wrote:Vidiš ako imaju neka mehanička ooštećenja, prekinuti, izgrizle ih životinje, da li čvrsto stoje na svjećicama i na razvodnoj kapi ili bobini....a po noći iskre se vide ako kablovi "probijaju".
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#2841 Re: FIAT KONZUMENTI
Ako zapneš u putu zovi bihamk, ali nadam se da neće biti potrebe za tim. Inače, prvom prilikom nekom mehaničaru, nije to neka opasna misterija...
- Stjui
- Posts: 1786
- Joined: 23/09/2013 13:32
#2842 Re: FIAT KONZUMENTI
na njih i računam530i wrote:Ako zapneš u putu zovi bihamk, ali nadam se da neće biti potrebe za tim. Inače, prvom prilikom nekom mehaničaru, nije to neka opasna misterija...
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#2843 Re: FIAT KONZUMENTI
Ako ništa neka ti majstor prekontroliše, bolje i to nego problem kad negdje ideš...
- Stjui
- Posts: 1786
- Joined: 23/09/2013 13:32
#2844 Re: FIAT KONZUMENTI
samo da se javim i napišem da poslije te večeri nikakvih problema nisam imao. 
-
Chuckie
- Posts: 7466
- Joined: 04/01/2011 21:44
#2845 Re: FIAT KONZUMENTI
Koji softver/kablove koriste ovi majstorcici kad urade dijagnostiku za 2 minute sa laptopom?
Btw, nekad mi prilikom checka pri paljenju izbaci "check engine" i gori zuta ona lampica, sta bi moglo biti? Nije uvijek.
Stilo, 85kw, JTD, 2005.
Btw, nekad mi prilikom checka pri paljenju izbaci "check engine" i gori zuta ona lampica, sta bi moglo biti? Nije uvijek.
Stilo, 85kw, JTD, 2005.
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#2847 Re: FIAT KONZUMENTI
planiram uzeti Pandu 2004.g., neki savjet oko izbora motora i sl. izvinjavam se ako je ranije bilo. Hvala!
- ElRe
- Posts: 16901
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2848 Re: FIAT KONZUMENTI
Bilo koji motor da izaberes neces pogrijesiti.
-
zippoo87
- Posts: 19657
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#2849 Re: FIAT KONZUMENTI
ne znam tacno ni koje motore ima panda a da ne googlam ali nemoj uzimati najslabiji...taj niti manje trosi,niti ces imati normalnu voznju uz iole vise putnika
ja imam 1.6 16 v benzin i fiat brava-u i za to auto je dobar a tebi je mozda najbolji motor 1.3 multijet dizelas za to auto,ako ima u ponudi a mislim da ima ,to su fiatovi motori
evo malo sam googlao
preporucuju 1.2 za benzinca ili kao najbolji 1.3 turbo dizel,to je ovaj mJet ja mislim
ja imam 1.6 16 v benzin i fiat brava-u i za to auto je dobar a tebi je mozda najbolji motor 1.3 multijet dizelas za to auto,ako ima u ponudi a mislim da ima ,to su fiatovi motori
evo malo sam googlao
preporucuju 1.2 za benzinca ili kao najbolji 1.3 turbo dizel,to je ovaj mJet ja mislim
- xamp
- Posts: 1630
- Joined: 31/03/2010 18:43
#2850 Re: FIAT KONZUMENTI
Mislim da ti ne pise Check Engine nego Check Engine Lights? Moguce da ti je otisla pozicija, ili od tablica svjetlo.Chuckie wrote:Koji softver/kablove koriste ovi majstorcici kad urade dijagnostiku za 2 minute sa laptopom?
Btw, nekad mi prilikom checka pri paljenju izbaci "check engine" i gori zuta ona lampica, sta bi moglo biti? Nije uvijek.
Stilo, 85kw, JTD, 2005.
