FIAT KONZUMENTI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
S@din
Posts: 169
Joined: 08/06/2009 23:52

#2826 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by S@din »

pliz, alnaser fiat punto grande 1,2 2006, 0,9kw 12v hitaci, gdje se moze kupiti, nov/polovan ili samo bendex od alnasera, svaka pomoc bi dobro dosla, unaprijed hvala :sad:
User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#2827 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Auto otpadi prema Kiseljaku. Motorex, Skoro, Trgomat Ilidza...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2828 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

farex na stupu ti ima sve rezervne dijelove za anlasere i alternatore
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#2829 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by kokuz_sa »

zna li ko cijenu aksijalnih lezajeva za Punta 2002 JTD

i gdje se mogu uzeti
User avatar
S@din
Posts: 169
Joined: 08/06/2009 23:52

#2830 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by S@din »

Kupili citav anlaser polovan, tako imamo ovaj kojem je otisao bendex, ako kome treba nek posalje pp da se dogovorimo, u pitanju je fiat punto grande 1,2, hitaci anlaser 0,9kw 12v :-D
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#2831 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Stjui »

sinoć mi se nekoliko puta upalila ona lampica akumulatora na instrument tabli(na sekundu samo).kad god se upalila osjetio sam da i motor sitno trzne.stanem,ugasim auto,pa upalim i sve u redu ostatak noći.šta bi moglo biti i šta uopšte znači ta lampica?
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2832 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 530i »

Stjui wrote:sinoć mi se nekoliko puta upalila ona lampica akumulatora na instrument tabli(na sekundu samo).kad god se upalila osjetio sam da i motor sitno trzne.stanem,ugasim auto,pa upalim i sve u redu ostatak noći.šta bi moglo biti i šta uopšte znači ta lampica?
Pada ti napon? Na leru ili u vožnji?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2833 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by _BataZiv_0809 »

530i wrote:
Stjui wrote:sinoć mi se nekoliko puta upalila ona lampica akumulatora na instrument tabli(na sekundu samo).kad god se upalila osjetio sam da i motor sitno trzne.stanem,ugasim auto,pa upalim i sve u redu ostatak noći.šta bi moglo biti i šta uopšte znači ta lampica?
Pada ti napon? Na leru ili u vožnji?
I meni se ovo desavalo na Fiat Bravu. Vrisnuli kablovi od svjecica. Tj. ovo su bili prvi simptomi.
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#2834 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Stjui »

530i wrote: Pada ti napon? Na leru ili u vožnji?
i jedno i drugo.al' je prestalo kad sam ugasio,pa upalio.inače,jedno 10ak minuta prije toga sam dekno gumom u betonski blok koji je neko ostavio na parkingu.da nije taj trzaj nešto poremetio...
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#2835 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Stjui »

_BataZiv_0809 wrote: I meni se ovo desavalo na Fiat Bravu. Vrisnuli kablovi od svjecica. Tj. ovo su bili prvi simptomi.
i večeras idem na prilično dugu vožnju.vidiću kako će da se ponaša.jel bila skupa poravka?
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2836 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 530i »

Kablovi se mogu lako provjeriti, po noći otvoriš haubu i sve ti se samo kaže :D

Električaru da pregleda punjenje i instalaciju. Da ne preskače remen koji ide na alternator? Ali može i problem u samom alternatoru ili instalaciji.
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#2837 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Stjui »

530i wrote:Kablovi se mogu lako provjeriti, po noći otvoriš haubu i sve ti se samo kaže :D

Električaru da pregleda punjenje i instalaciju. Da ne preskače remen koji ide na alternator? Ali može i problem u samom alternatoru ili instalaciji.
pa otvarao sam,ali ništa mi nije bilo čudno na kablovima.kakve znake sam trebao tražiti?
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2838 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 530i »

Vidiš ako imaju neka mehanička ooštećenja, prekinuti, izgrizle ih životinje, da li čvrsto stoje na svjećicama i na razvodnoj kapi ili bobini....a po noći iskre se vide ako kablovi "probijaju".
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2839 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by _BataZiv_0809 »

Stjui wrote:
i večeras idem na prilično dugu vožnju.vidiću kako će da se ponaša.jel bila skupa poravka?
Pa meni su konkretno vrisnula dva kabla. Tj. jedan skroz i drugi onako, mogao je jos izdrzat.

Uglavnom odjednom motor krene trzat, radi nemirno na leru, kao traktor i vuca je losija.
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#2840 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Stjui »

_BataZiv_0809 wrote: Pa meni su konkretno vrisnula dva kabla. Tj. jedan skroz i drugi onako, mogao je jos izdrzat.

Uglavnom odjednom motor krene trzat, radi nemirno na leru, kao traktor i vuca je losija.
530i wrote:Vidiš ako imaju neka mehanička ooštećenja, prekinuti, izgrizle ih životinje, da li čvrsto stoje na svjećicama i na razvodnoj kapi ili bobini....a po noći iskre se vide ako kablovi "probijaju".
aha.hvala gospodo što ste odvojili malo vremena za moj problem.vidiću večeras kako će se ponašati...
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2841 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 530i »

Ako zapneš u putu zovi bihamk, ali nadam se da neće biti potrebe za tim. Inače, prvom prilikom nekom mehaničaru, nije to neka opasna misterija...
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#2842 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Stjui »

530i wrote:Ako zapneš u putu zovi bihamk, ali nadam se da neće biti potrebe za tim. Inače, prvom prilikom nekom mehaničaru, nije to neka opasna misterija...
na njih i računam :D. doduše,sad se malo lomim dal' ići majstoru ako problem ne perzistira,jer kao što rekoh,nakon što sam ugasio i upalio kola nije više bilo nikakvih problema.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2843 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 530i »

Ako ništa neka ti majstor prekontroliše, bolje i to nego problem kad negdje ideš...
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#2844 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Stjui »

samo da se javim i napišem da poslije te večeri nikakvih problema nisam imao. :)
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#2845 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Chuckie »

Koji softver/kablove koriste ovi majstorcici kad urade dijagnostiku za 2 minute sa laptopom?

Btw, nekad mi prilikom checka pri paljenju izbaci "check engine" i gori zuta ona lampica, sta bi moglo biti? Nije uvijek.

Stilo, 85kw, JTD, 2005.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#2846 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Ned071 »

Na prvu grijac???
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#2847 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by iceman ze »

planiram uzeti Pandu 2004.g., neki savjet oko izbora motora i sl. izvinjavam se ako je ranije bilo. Hvala!
User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#2848 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Bilo koji motor da izaberes neces pogrijesiti.
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2849 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by zippoo87 »

ne znam tacno ni koje motore ima panda a da ne googlam ali nemoj uzimati najslabiji...taj niti manje trosi,niti ces imati normalnu voznju uz iole vise putnika
ja imam 1.6 16 v benzin i fiat brava-u i za to auto je dobar a tebi je mozda najbolji motor 1.3 multijet dizelas za to auto,ako ima u ponudi a mislim da ima ,to su fiatovi motori

evo malo sam googlao
preporucuju 1.2 za benzinca ili kao najbolji 1.3 turbo dizel,to je ovaj mJet ja mislim
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#2850 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by xamp »

Chuckie wrote:Koji softver/kablove koriste ovi majstorcici kad urade dijagnostiku za 2 minute sa laptopom?

Btw, nekad mi prilikom checka pri paljenju izbaci "check engine" i gori zuta ona lampica, sta bi moglo biti? Nije uvijek.

Stilo, 85kw, JTD, 2005.
Mislim da ti ne pise Check Engine nego Check Engine Lights? Moguce da ti je otisla pozicija, ili od tablica svjetlo.
Post Reply