Zemljotres maloprije..

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
odr0n
Posts: 2082
Joined: 29/07/2012 15:21

#2826 Re: Zemljotres maloprije..

Post by odr0n »

Deniken wrote:
odr0n wrote:Ima li se kupiti kakva stvarcica koja mjeri podrhtavanje tla, da ga nazovem zemljotresomjer ili kako vec? :mrgreen:
:) Ma moras kupit iPhone i onda ovo :)
http://itunes.apple.com/us/app/seismome ... 66259?mt=8
Meni to izgleda kao ona zafrkancija x-ray skener. :mrgreen: Zna li neko sta konkretnije, neka posebna sprava. :]
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#2827 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Skyfox »

onaj luster s kristalima koji zveckaju pri najmanjim vibracijama :D meni je to odlican alaram. pogotovo u mraku
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#2828 Re: Zemljotres maloprije..

Post by ljuspica »

Prije 3 min osjetila sam zemljotres,zna li neko epicentar gdje je?
ili na kojoj stranici da provjerim?
User avatar
plain vanilla
Posts: 70277
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#2829 Re: Zemljotres maloprije..

Post by plain vanilla »

ljuspica wrote:Prije 3 min osjetila sam zemljotres,zna li neko epicentar gdje je?
ili na kojoj stranici da provjerim?
odakle si
Nuken
Posts: 2110
Joined: 09/09/2011 14:47

#2830 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Nuken »

ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#2831 Re: Zemljotres maloprije..

Post by ljuspica »

Nuken wrote:Evo ga opet se vraćaju xd http://www.emsc-csem.org/Earthquake/ear ... ?id=288052
Pa gdje je epicentar?
Nuken
Posts: 2110
Joined: 09/09/2011 14:47

#2832 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Nuken »

278 km W Belgrade
62 km W Zenica
23 km W Bugojno
21 km W Donji vakuf Ni ja bas sad ne mogu tacno odrediti al evo ti otrprilike lokacija xd
User avatar
P.Starck
Posts: 1322
Joined: 14/07/2010 22:46

#2833 Re: Zemljotres maloprije..

Post by P.Starck »

BiH je pogodila serija zemljotresa, sa najjačim amplitudama u sarajevskoj općini N.Grad te u Bihaću, u FBiH. Treslo se i oko Banja Luke, u Prijedoru, zatim Doboju, Bijeljini i Trebinju. Zemlja se zatresla i u Vitezu, N.Travniku, Jajcu. Ljuljali su se stolovi i tresle se stare ali mnogima drage stolice. :lol:
Kapri
Posts: 832
Joined: 20/11/2011 12:14

#2834 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Kapri »

P.Starck wrote:BiH je pogodila serija zemljotresa, sa najjačim amplitudama u sarajevskoj općini N.Grad te u Bihaću, u FBiH. Treslo se i oko Banja Luke, u Prijedoru, zatim Doboju, Bijeljini i Trebinju. Zemlja se zatresla i u Vitezu, N.Travniku, Jajcu. Ljuljali su se stolovi i tresle se stare ali mnogima drage stolice. :lol:
Jel bas :D
Mustang1
Posts: 29924
Joined: 29/12/2010 17:31

#2835 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Mustang1 »

Neobicno vala odavno nije zatreslo .. Taman sam se bio navikao ..I trebali smo i mi dati ime zemljotresu .. Kako Ameri imaju ime za oluju .. Mogli smo i mi zemljotres zvati Mujo,Fata ili nesto tako :D
User avatar
Logovan
Posts: 102805
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#2836 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Logovan »

Bubalo1 wrote:Neobicno vala odavno nije zatreslo .. Taman sam se bio navikao ..I trebali smo i mi dati ime zemljotresu .. Kako Ameri imaju ime za oluju .. Mogli smo i mi zemljotres zvati Mujo,Fata ili nesto tako :D
Zatreslo je nadavno na području Visokog, koliko se sjećam da sam pročitao.
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#2837 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Bobi »

zzzzzzzzzzzzzzz... treseeeeeeeeeee :lol:
User avatar
red evil
Posts: 2386
Joined: 30/07/2012 14:08

#2838 Re: Zemljotres maloprije..

Post by red evil »

Bobi wrote:zzzzzzzzzzzzzzz... treseeeeeeeeeee :lol:
Kad? Gdje? Sto? Cime? :D :D :D
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#2839 Re: Zemljotres maloprije..

Post by sheilak »

Bobi wrote:zzzzzzzzzzzzzzz... treseeeeeeeeeee :lol:
da nije zenica? :D

nista se ne osjeca ovdje u seheru. :?
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#2840 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Not My Idea »

Bobi wrote:zzzzzzzzzzzzzzz... treseeeeeeeeeee :lol:
Jel fakat? A ja govorim starom da trese, on je naravno rekao da umisljam. :mrgreen:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2841 Re: Zemljotres maloprije..

Post by O'zone »

e jebi ga :roll:
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#2842 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Not My Idea »

Sto ga i koga jebi? :mrgreen:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#2843 Re: Zemljotres maloprije..

Post by O'zone »

Not My Idea wrote:Sto ga i koga jebi? :mrgreen:
Proizvoljno po volji :mrgreen:
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#2844 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Skyfox »

ja ruznog osjecaja na stupskoj petlji... na sred mosta trese se auto ko da motor umire ili je poceo zemljotres, ustvari prolaze sleperi... ono ce propast jednom :shock:
User avatar
hopi
Posts: 7259
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#2845 Re: Zemljotres maloprije..

Post by hopi »

čini mi se sada bio u sa, jako kratko i slabo.
User avatar
hary
Posts: 847
Joined: 16/02/2005 17:08
Location: Sarajevo

#2846 Re: Zemljotres maloprije..

Post by hary »

Jel mi se ucinu il... :-?
User avatar
Privatna poruka
Posts: 752
Joined: 25/04/2010 00:33
Location: Papci, sjetite se tu je nekad bila Olimpijada prije tebe i tvog stada!

#2847 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Privatna poruka »

Umislio ja ili? :D
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#2848 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Dioda »

Joj sto ovo bi gadno, zeludac me zabolio, dobro mi se zaljulja monitor :-?
User avatar
karanana
Posts: 50768
Joined: 26/02/2004 00:00

#2849 Re: Zemljotres maloprije..

Post by karanana »

bas trazim ovu temu. cini mi se da sam ga i ja osjetio. lagano ljuljanje, ali ljuljanje.
jedno 2,9-3
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#2850 Re: Zemljotres maloprije..

Post by Hemera »

znaci nije mi se ucinilo
onako slabo je bilo ali se osjetilo
Post Reply