Izrael je opet pocinio zlocin!

Locked
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#2826 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by ld »

osa wrote:@id
možda izrael nije ostvario sve ciljeve u libanonu ali govoriti o pobjedi hezbolaha je malo pretjerano, šta znači pobjeda, dio, napominjem samo mali dio vojske jedne države ti za par dana sruši pola države, ubije preko tisuću ljudi, unazadi te 20 godina i povuče se, i netko govori o dobijenom ratu. dobijeni rat bi bio da je hezbolah za kaznu ušao u izrael i uništio židovsku državu, ovako će se desiti kad opet dignu glavu ponovo isto, doći će dio izraelske vojske i ponovo im razrušiti državu. dovoljan dokaz za strah od izraela je ekspresno negiranje ispaljivanja raketa na izrael od strane hezbolaha, da hezbolah ima muda on bi odmah otvorio novo ratište i iskoristio izraelski napad na gazu, ali nema muda kao ni cjelokupni arapski svijet, jer svi znaju da bi odmazda bila daleko strašnija od ovog u gazi. čitao sam nedavno knjigu "arapi i židovi" u kojoj se jedan arapski mladić u trenutku kad prvi put vidi izraelsku vojsku ne može načuditi kako takva vojska može držati u strahu siriju ili jordan, naime vidio je izraelske vojnike u različitim odorama kako sjede oko tenkova, kuhaju kavu, pijuckaju pivo i sl., a prisjeća se kako su na paradama izgledale postrojbe sirijske vojske, utegnuti, svi kao jedan. onda je shvatio da je to u principu samo vojska za parade, a tako je u velikoj većini arapskih država, na djelu te postrojbe nisu ni približno efikasne kao izraelske, iako imaju i opremu i ljude, zašto, šta ti misliš.
u libanskom ratu 2006 cilj izraela je bio da zauzme teritorij juznog libana do rijeke litani i da napravi bufer zonu,da sprijeci raketiranje izraela,od granice izraela do rijeke litani je izmedju 20 i 30 km,drugi cilj je bio unistenje hizbullaha,eventualno onesposobljavanje do najvece moguce mjere i njihovo razoruzanje

ni jedan od zadatih ciljeva nisu ostvarili

hizbullahov cilj je bio da se odrze,opstanu i odbrane teritorij juga libana juzno od rijeke litani i taj cilj su i postigli i poslije rata sa izraelom,postali su najznacajniji faktor u libanu,pogotovo poslije krize sa koalicijom haririja,druza i krscanskih partija,kad ih je hizbullah posamarao kao malu djecu
obnovili su i uvecali zalihe naoruzanja i raketa

pa ti vidi ko je pobjedio u tom sukobu,a ko je porazen

i da jos dodam jednu stvar koja je zapecatila tu pobjedu,kad je hizbullah oteo onu dvojicu vojnika u zasjedi i pri tome likvidirali resto patrole,trazili su razmjenu za neke hizbullahove borce koji su u izraelskim zatvorima i tada je izrael napao i doslo je do rata
prije par mjeseci razmjenili su te zarobljene hizbullaovce za mrtve idf-ove vojnike i time su ostvarili njihov primarni cilj
naravno to je pirova pobjeda,tu se slazemo

sto se tice arapskih vojskih,to su rezimske vojske gdje oficiri se biraju prema podobnosti,a ne prema sposobnosti i kretivnosti
oficiri slabo suradjuju i koordiniraju rad,slabo se obrazuju i opet napreduju samo podobni
u tim armijama obuka vojnika je taraba stroga,nemaju visoke standarde,za njih je pjesadija topovsko meso
mislim da je njihova strategija ratovanja nesto poput ruske u 2 svj ratu,sve na ho ruk i na juris
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50734
Joined: 29/12/2005 01:20

#2827 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by jeza u ledja »

ld wrote: pa ti vidi ko je pobjedio u tom sukobu,a ko je porazen
Narod Libana?
legendo_moja
Posts: 440
Joined: 24/07/2006 15:37

#2828 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by legendo_moja »

bogoljub wrote: ....
Smijeh je postajao jači kada su odnijeli tijelo na više mjesto da bi počeli svoju zabavu. Čitav sat vremena, otac je prikrivao uzvike bola i gledao kako se izraelski vojnici takmiče u gađanju tijela njegovog mrtvog sina.

Koristili su njegovo izrešetano tijelo kao metu za gađanje. Svaki metak bio je popraćen riječima koje nisam mogao razumjeti, ali bile su pune ushićenja. Izgledalo je kao da slave.
Kada im je dosadilo vježbanje izraelski vojnici su otišli. Četiri dana su prošla prije nego što su se doktori probili do ove porodice i odvezli ih u bolnicu.


Šta je to moj sin učinio da je zaslužio ono što su mu uradili? pita Awaga, tresući glavom u nevjerici.

Izraelci su ubili mog dječaka, ne jednom ili dvaput, već hiljadu puta[/size][/b]
IO-NET
Ni nacisti nisu uživali u ubijanju toliko kao bliskoistočni četnici. Ovo nije fašizam, ovo je biti monstrum.
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#2829 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by JBL »

ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#2830 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by ld »

jeza u ledja wrote:
ld wrote: pa ti vidi ko je pobjedio u tom sukobu,a ko je porazen
Narod Libana?
narod libana,pretezno njihov sitski dio,jer je idf uglavnom granatirao mjesta gdje su siti vecina,a hizbullah cine oni i narod gaze su najveci gubitnici,jer su koliktivno kaznjeni sto izabrali hamas na izborima
ovo je klasicno kolektivno kaznjavanje jednog naroda na odredjenom teritoriju,i to izraelcani vrlo dobro znaju
nacisti su to sprovodili u okupiranim zemljama,izgube jednog vojnika,oni streljaju 100 mjestana
narod u gazi je izabrao hamas i ovo danas je rat koji je usmjeren iskljucivo protiv njih

da kojim slucajem idf imalo ima morala i hrabrosti,nikada ne bi grnatirao ,,preciznim,, jednotonskim bombama ,,polozaje,, hamasa
i poslije se ispostavi da su bacili te bombe pobili masu civila,a da hamasovih boraca nikada tu nije ni bilo
umjesto ,,preciznog,, bombardovanja poslali bi svoje elitne jedinica koje vaze za najbolje komandose na svijetu i rokali bi se sa hamasom
da imaju morala,pravde i da imaju sjecanja na ono sto je njima SS radio sirom evrope
nema nikakve razlike izmedju hitlerovih koljackih jedinica SS i danasnje izraelske vojske
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50734
Joined: 29/12/2005 01:20

#2831 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by jeza u ledja »

ld wrote:
jeza u ledja wrote:
ld wrote: pa ti vidi ko je pobjedio u tom sukobu,a ko je porazen
Narod Libana?
narod libana,pretezno njihov sitski dio,jer je idf uglavnom granatirao mjesta gdje su siti vecina,a hizbullah cine oni i narod gaze su najveci gubitnici,jer su koliktivno kaznjeni sto izabrali hamas na izborima
ovo je klasicno kolektivno kaznjavanje jednog naroda na odredjenom teritoriju,i to izraelcani vrlo dobro znaju
nacisti su to sprovodili u okupiranim zemljama,izgube jednog vojnika,oni streljaju 100 mjestana
narod u gazi je izabrao hamas i ovo danas je rat koji je usmjeren iskljucivo protiv njih

da kojim slucajem idf imalo ima morala i hrabrosti,nikada ne bi grnatirao ,,preciznim,, jednotonskim bombama ,,polozaje,, hamasa
i poslije se ispostavi da su bacili te bombe pobili masu civila,a da hamasovih boraca nikada tu nije ni bilo
umjesto ,,preciznog,, bombardovanja poslali bi svoje elitne jedinica koje vaze za najbolje komandose na svijetu i rokali bi se sa hamasom
da imaju morala,pravde i da imaju sjecanja na ono sto je njima SS radio sirom evrope
nema nikakve razlike izmedju hitlerovih koljackih jedinica SS i danasnje izraelske vojske
Koliko znam, najebali su svi u Libanu, sto neposredno sto posredno. A zbog cega? Izrael vise nije u Libanu odavno, koja je onda svrha provociranja Izraelaca.
Ja bih prije rekao da je Hezbollah uz pomoc Irana, a na racun svih stanovnika Libana, profitirao da bi popravio svoju poziciju unutar zemlje. Isto vazi i za Iran.
User avatar
[Matrix]
Posts: 657
Joined: 11/08/2005 20:46

#2832 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by [Matrix] »

@Id

riječ "oteti" za vojnike izmislio je CNN,oni su takodjer izmisli i posebnu rijec za
Iracke borce (koji se iskreno bore za oslobodjenje svoje zemlje od okupatora)
.naime nije moguce oteti vojnika,vojnik se samo moze zarobiti.
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#2833 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by ld »

jeza

ako malo pogledas gdje su vrsena granatiranja,naci ces da su to uglavnom mjesta koja su naseljena pretezno sitima,koji podrzavaju hizbullah
idf se 1982 bukvalno prosetao libanom i dosao da bejruta,tu su napravili sta su napravili sa plo-om,sabra,satila itd,itd...
poslije su na jugu libana napravili bufer zonu i tu su raporedili svoje utvrdjene ispostave sa patrolama i slicno,da se zastite od ,,terorista,,

nakon toga pocinje dugogodisnja borba hizbullaha i idf i to se zavrsilo povlacenjem idf-a sa juga libana,prije desetak godina,ako se ne varam
od 1948 ovo je prvo povlacenje idf koje je uzrokovano vojnim angazmanom,a ne pregovorima

hizbullah po prvi put vraca kakav takav ponos arapima,nakon katastofalnih poraza od stane izraela u proslosti
zatim 2006 to ponovo cine,ali ovaj put suniti arapi se takodje okrecu protiv hizbullaha jer su siti i bila je ona frka sa haririjem i koalicijom

iran pocinje da uzima agresivniju politiku,takodje i turska i vjerovatno u buducnosti ce to se intenzivirati
pogotovo jer arapski rezimi su katastrofa,nisu se pocesali da pomognu arapima u gazi,njihovoj braci,stavise egipat je nametnuo blokadu sa svoje strane
ali narod na ulici pocinje da raspoznaje neke stvari,nema vise cenzure kao prije 10 ili 20 godina,ljudi se informisu,odrastaju nove generacije koje nisu pod opterecenjem i kompleksima uzrokavanim katastrofalnim porazima 48,67 i 73
u buducnosti region ce se mjenjati i to ubrzano
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#2834 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by ld »

[Matrix] wrote:@Id

riječ "oteti" za vojnike izmislio je CNN,oni su takodjer izmisli i posebnu rijec za
Iracke borce (koji se iskreno bore za oslobodjenje svoje zemlje od okupatora)
.naime nije moguce oteti vojnika,vojnik se samo moze zarobiti.
u pravu si,moja greska
pravilnije je zarobiti
User avatar
ProS
Posts: 675
Joined: 19/09/2004 23:23

#2835 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by ProS »

zasto je fasizam mrznja prema neprijatelju :?

gledajuci slike,mislim da je shvatanje 21. vijeka i savremene epohe pogresno,ljudi danas teze umiru nego ikad prije :roll:
Biznis
Posts: 274
Joined: 01/09/2007 23:32

#2836 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Biznis »

Izraz oteti se koristi za vojnike jer ih nije zarobila regularna vojna formacija na koju se mogu primjeniti standardi ratnog i humanitarnog medjunarodnog prava. Ista organizacija uopste ne postuje nijednu konvenciju niti ima namjeru. Jos gore, niko se ne zuri da preuzme odgovrnost za zarobljavanje i drzanje u zatocenistvu tih vojnika.

Kako ce se samo stanje mjenjati najbolje pokazuje prva sjednica Arapske lige posvecena krizi: totalna razlika u misljenjima. Saudijci su optuzili Palestince da su krivi za desavanja radi raskola na njihovoj politickoj sceni i razlaza Hamasa i Fataha. Dugo ce se jos Izrael i Arapi gledati.
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#2837 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Prozor »

Image

:( :( :( :( :(

STA RADE SVJETSKI LICEMJERI SADA??? KO JOS OVO NE OSUDJUJE????
Biznis
Posts: 274
Joined: 01/09/2007 23:32

#2838 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Biznis »

Osudjuje cijeli svijet. Prati malo cnn. Bjanka Dzeger je imala npr vrlo zanimljivo gostovanje vezano za ova desavanja.
I danas je lider Hamasa na sjednici Arapske lige odbio prekid vatre govoreci da je Hamas jos uvijek sposoban da djeluje. On je naravno u Siriji, izmakao se od Gaze.
omar little
Posts: 17417
Joined: 14/03/2008 21:14

#2839 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by omar little »

Prozor wrote:Image

:( :( :( :( :(

STA RADE SVJETSKI LICEMJERI SADA??? KO JOS OVO NE OSUDJUJE????
pa, eto, oni gore iz videa sa mitinga podrske (NYC) izraelskoj akciji.
Biznis
Posts: 274
Joined: 01/09/2007 23:32

#2840 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Biznis »

Nije se ni Sarajevo Bogzna kako nasekiralo oko ovog. Kad je bio protestni miting podrske Palestincima bilo je oko 1000 ljudi. Polovina su bili imigranti, polovina ljudi iz BiH. U Sarajevu koje navodno gori od podrske Palestincima se okupilo 10 puta manje ljudi nego u Tel Avivu na mitingu za zaustavljanje nasilja u pojasu Gaze.
User avatar
IBM
Posts: 877
Joined: 26/07/2007 14:01

#2841 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by IBM »

Sta rade pizde arapske Egipat, Jordan, Saudija??????? sto cute?????

p.s. :thumbup: Bihacu danas za protest!
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2842 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

ostro i na prvu wrote:SERETE,SERETE................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................ I OPET SERETE
I OPET SERETEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE.
LJUSI STRADAJU :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
STRAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAASSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
@bogoljubov post je strasan, strava i uzas, ne mogu zaspat vec sat vremenai znojim se........... :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
nesto strasnije do sada nisam porictao.....divim ti se kad mozes da zivis u jednoj takoj zlocinackoj drzavi i sve to pratis tako hladno.... :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-? :-?
User avatar
_veleposlanik
Posts: 998
Joined: 23/02/2008 02:14

#2843 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by _veleposlanik »

JBL wrote:
ove je trebalo jednostavno zasuti bijelim fosforom i napalmom, mater im glupu i bezobraznu :x

koja cinicnost kada covjek koji ne zna da govori kako treba izadje na ulicu da podrzava pravi Holokaust XXI stoljeca. izaprani mozgovi i retardirani pojedinci koji su se nasli na ovom skupu jednostavno zasluzuju da im bijeli fosfor ukaze na njihovo mizerno stvorenje, zasluzuju osjetiti patnju i bol svakog stradalog plaestinca na vlastitoj kozi, skotovi, izrodi!!!
Biznis
Posts: 274
Joined: 01/09/2007 23:32

#2844 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Biznis »

Protesters across Europe call for end to Gaza conflict

(CNN) -- Thousands of demonstrators marched through cities across Europe on Saturday, calling for an immediate end to Israel's attacks on Gaza. Up to 20,000 people were gathered outside the Israeli Embassy in London, England, at the peak of protests there, London Metropolitan Police said.

A police officer was knocked unconscious Saturday night as the protests turned unruly, the police said.

The London crowd dismantled barriers placed in front of the embassy and began pelting officers with sticks, rocks and pieces of the metal barriers, police said. Three people were arrested.

Organizers including the Stop the War Coalition and the Palestine Solidarity Campaign expected more than 100,000 people to join the London march to protest Israel's ongoing attacks on Gaza.

Celebrities including musician Annie Lennox and Bianca Jagger, musician Mick Jagger's ex-wife, spoke at a rally before the procession, which went from Hyde Park to the Israeli Embassy in Kensington, West London. Lauren Booth, the sister-in-law of former Prime Minister Tony Blair, also spoke at the rally, The Times newspaper reported.

During her speech, Booth criticized Blair over his attempts to bring about a resolution to the conflict.

"Tony Blair's only comment regarding the cease-fire has been to say that it can only take place after the tunnels in Gaza are destroyed," The Times quoted her as saying. "What he is suggesting means that after the massacre, people will have no access to food, kerosene and medicines that came through those tunnels. That is not a cease-fire; that is a slow agonizing death," she said, according to The Times.

Former London Mayor Ken Livingstone issued a statement backing the demonstration.

"Every day, we see appalling pictures of children slaughtered by Israeli bombs, missiles and other sophisticated weapons," he said. "Yet with more than 700 dead and thousands more seriously wounded, the international community is allowing Israel to continue its completely disproportionate onslaught accompanied by an Orwellian litany of lies."

Meanwhile, the British Press Association reported that similar demonstrations took place in other British cities, including Newcastle and Edinburgh.

Thousands took part in a rally through the center of Edinburgh calling for an end to the military campaign. About 300 shoes and red paint were thrown toward the U.S. consulate in the Scottish capital, the PA said.

Thousands demonstrated in other European cities, according to local media reports, including Innsbruck, Austria; Paris, France; Milan, Italy; Berlin, Germany; and Oslo, Norway

n Washington, pro-Palestinian activists rallied outside the temporary residence of President-elect Barack Obama on Saturday and called on the incoming leader to stop the violence in Gaza.

About 3,000 people carrying signs and chanting "Free Palestine" flooded Lafayette Park between the White House and the Hay-Adams Hotel, where the president-elect is living with his family.

Carrying a flag and wearing a Palestinian keffiyeh head scarf, Abdel-Kader Elkabil exhorted the president-elect to take action.

"Please, Mr. Obama, do something. We love you. We voted for you," he said. "I'm expecting you to do something. ... You're the only one who can do something."

Asma Mobin-Uddin drove to Washington with a group of 500 activists from Ohio. She said she voted for Obama because she believed he could "make a difference."

"President Obama, look in the eyes of your kids and look in the eyes of the kids in that region," she said at the rally. "Please, stop the violence, stop the hate, stop the occupation."
advertisement

Israelis say their Gaza military operation, which started December 27, is targeting rocket-launching sites, Hamas infrastructure and the movement's leaders in an effort to stop militants from sending rockets into southern Israel.

Palestinian medical sources said that more than 800 Palestinians have been killed in the attacks, including 235 children, and about 3,300 people have been wounded. Thirteen Israelis, including 10 soldiers, have died since the operation began.

http://edition.cnn.com/2009/WORLD/meast ... index.html
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 10147
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#2845 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Bosanac sa dna kace »

IslamBosna.ba - Ekskluzivno, iz sata u sat, donosimo vam najnovije informacije o odvijanju izraelskog zločina nad Palestincima u Gazi.

21. dan agresije

18:40 - Izraelci ubili jednog demonstranta na protestima na Zapadnoj obali protiv genocida u Gazi.

- Halid Mišal je izjavio da Hamas neće prihvatiti izraelske uslove za primirje.

- Redžep Tajip Erdoan je rekao da Izrael treba biti isključen iz UN-a: Kako je državi, koja ne poštuje rezolucije Vijeća sigurnosti UN-a, uopće dopušteno da prekorači njegov prag?

- Katar i Mauritanija su zbog genocida u Gazi prekinuli veze sa Izraelom.

- Condoleeza Rice, gospođa koja je sastavila tekst rezolucije UN-a za koju nije glasala nakon naloga iz Izraela, i Cipni Livni, ratni zločinac, su danas potpisali memorandum o međusobnom razumijevanju. Mi dijelimo iste moralne vrijednosti, izjavila je Riceova. Znamo, nema potrebe naglašavati. Genocid u Gazi, genocidna prošlost Izraela, genocid u Iraku, Abu Grajb, Guantanamo, itd. svjedoče o tome.
Biznis
Posts: 274
Joined: 01/09/2007 23:32

#2846 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Biznis »

IBM wrote:Sta rade pizde arapske Egipat, Jordan, Saudija??????? sto cute?????

p.s. :thumbup: Bihacu danas za protest!
ne sute, ganjaju svoje interese. love u mutnom.

Arab nations split on Gaza diplomacy

(CNN) -- Diplomatic efforts to end the conflict in Gaza appear to be bearing little fruit as the fighting in Gaza dragged into its 20th day Thursday. U.N. Secretary-General Ban Ki-moon met Israeli Defense Minister Ehud Barak in Tel Aviv, Israel Thursday, as fresh fighting set ablaze part of a U.N. relief agency's central storehouse for humanitarian aid in the impoverished territory.

Ban, who has repeatedly called for the fighting to end, is in the region for several days of talks with leaders.

For their part, Arab leaders appeared at odds on how to address the crisis as the death toll crossed 1,000 -- or even where to meet.

Egypt wants to hold a summit in Kuwait on Sunday, on the eve of a previously scheduled Arab economic summit there. In the past, Egypt has hosted peace talks with leaders from Israel and the Palestinian Authority, and has acted as an intermediary between Hamas and Israel.

But other Arab nations along the Persian Gulf -- Saudi Arabia, Qatar, Kuwait, the United Arab Emirates, Bahrain and Oman -- are holding their own summit in the Saudi capital Riyadh on Thursday, according to state-run Saudi media.

And Qatar's Emir Hamad bin Khalifa al Thani has renewed his call for an emergency summit in Doha on Friday "to discuss the situation in Gaza and the position Arab nations should take towards Israel," the Qatar News Agency reported.

The issue has split the Arab nations into two camps: Those, like Egypt, who want an end to Hamas' political influence, and others, like Qatar, who are more sympathetic to the movement.

"Is it possible to get into the third week of this Zionist aggression against Gaza and the Arabs can't hold a summit for Gaza and to stop this aggression?" Hamas spokesman Mohammed Nizal asked Wednesday.

Israel launched its campaign against Gaza on December 27 in an effort to halt the firing of rockets at its southern cities.

More than 1,000 Palestinians have been killed and nearly 5,000 wounded since then. Israel said 10 of its soldiers and three civilians have been killed and more than 100 soldiers have been wounded.

Hamas refuses to recognize Israel's right to exist and has been designated a terrorist organization by the Israeli government, the United States and the European Union. A top official of the movement, which won Palestinian elections in 2006, has said it would accept a cease-fire only if the Jewish state withdraws from Gaza and lifts its economic blockade of the territory.

Israel is dispatching senior Defense Ministry official Amos Gilad to Cairo to talk with Egyptian officials.Israeli government spokesman Mark Regev told CNN that he does not believe Hamas is interested in a lasting truce.

"Hamas is under a lot of pressure and they would like nothing more than a time-out just to rearm, regroup and prepare for the next round," Regev told CNN. "And that's not the sort of cease-fire Israel will agree to."

http://edition.cnn.com/2009/WORLD/meast ... index.html
Biznis
Posts: 274
Joined: 01/09/2007 23:32

#2847 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Biznis »

MASSIVE DEMONSTRATION AGAINST THE WAR + ongoing protest
http://zope.gush-shalom.org/home/en/events/1231029668

Join us in mass protest Sat., Jan. 17, in Tel Aviv- Jaffa, meeting at Charles Clore park 18:30; we`ll march and stand in memory of all killed in this war.

Mourning and Protest, in Jaffa 17.1, CHANGED LOCATION to the Rabita Center, 73 Yefet St. - with Shulamit Aloni, Ramzi Suleiman, refusenik pilot Yonatan Shapira, Khaled Abu Awad, Nir Oron-Bereaved Families e.a.

03.01.09 - At the same time as Ehud Barak was ordering the army to start the bloody ground offensive against Gaza, some ten thousand protesters from all over Israel marched in Tel-Aviv in a massive demonstration against the war. All four lanes of Ibn Gvirol St., one of the city's main throughfares, were packed full of demonstrators who marched the two kilometres from the Rabin Square to the Cinemateque, chanting and waving banners all the way.

“One does not build an election campaign over the dead bodies of children!” shouted the protesters in Hebrew rhymes. “Orphans and widows are not election propaganda!”, “Olmert, Livni and Barak – war is no game!”’ “All cabinet ministers are war criminals!!” Barak, Barak, don’t worry – we shall meet you in The Hague!”, “Enough, enough – speak with Hamas!”

The written posters were similar. Some of them paraphrased Barak’s election slogans: “Barak is not friendly, he is a murderer!” (The original Barak slogan says: “Barak is not friendly, he is a leader!”) Also: “No to the Election War, 2009!” and “The six-Knesset-seat war!” – an allusion to the polls which showed that in the first days of the war Barak’s Labor Party has gained six prospective seats.

The demonstration took place after a fight with the police, which tried to prevent or at least limit it, arguing that they would not be able to stop right-wing rioters from attacking it. Among other things, the police demanded that the organizers undertake to prevent the hoisting of Palestinian flags. The organizers petitioned the High Court of Justice, which decided that the Palestinian flag is legal and ordered the police to protect the demonstration from rioters,

The demonstration was decided upon by Gush Shalom and 20 other peace organizations, including the Women’s Coalition for Peace, Anarchists Against the Wall, Hadash, the Alternative Information Center and New Profile. Meretz and Peace Now did not participate officially, but many of their members showed up. Some thousand Arab citizens from the north arrived in 20 buses straight from the big demonstration of the Arab public which had taken place in Sakhnin.

The organizers themselves were surprised by the large number of protesters. “A week after the start of Lebanon War II, we succeeded in mobilizing only 1000 demonstrators against it. The fact that today there came 10,000 proves that the opposition to the war is much stronger this time. If Barak goes on with his plans, public opinion may completely turn against the war in a few days.”

The giant Gush Shalom banner said in Hebrew, Arabic and English: “Stop Killing! Stop the Siege! Stop the occupation!” The slogan of the demonstration called for the end of the blockade and an immediate cease-fire.

On the day of the protest, the extreme Right mobilized their forces in order to break up the demonstration by force. The police made a great effort to prevent riots, and the one-mile march from Rabin Square to Cinematheque Square proceeded relatively quietly. However, when the protesters started to disperse, in accordance with the agreement with the police, a large crowd of rightists started to attack them. The police, which till then had been keeping the two camps apart, disappeared from the scene. The rioters then encircled the last of the protesters, harassing them, pushing them about and at a certain point started to besiege the Cinematheque building, where some of the last protesters had found refuge. They tried to break into the building, threatening to “finish off” the protesters, but at the last moment some police arrived and protected the entrance. The rioters stayed around for a long time.

Circumstances made it impossible to hold the planned public rally at the end of the march. No speeches were made. Here is a translation of the speech Uri Avnery was about to make on behalf of Gush Shalom:

They tell us
We are traitors.
They tell us
We are destroyers of Israel.
They tell us
We are criminals.

But we tell them:
The criminals are those
Who started this
Criminal and unnecessary war!

An unnecessary war
Because it was possible
To stop the Qassams
By the government
stopping the blockade
On the million and a half
Inhabitants of Gaza.

A criminal war
Because, on top of everything else
It is openly and shamelessly
Part of Ehud Barak’s and Tzipi Livni’s
Election campaign

I accuse Ehud Barak
Of exploiting the IDF soldiers
In order to get more Knesset seats.

I accuse Tzipi Livni
Of advocating mutual slaughter
In order to become
Prime Minister.

I accuse Ehud Olmert
Of trying to cover up
Rot and corruption
With a disastrous war.

I call upon them
From this tribune,
On behalf of this
Courageous and decent audience:
Stop the war at once!
Stop shedding the blood of
Our soldiers and civilians for nothing!
Stop shedding the blood
Of the inhabitants of Gaza!

The ground invasion
Will cause
An additional disaster,
A mutual massacre
And even more
Terrible war crimes!

At the end of this war
No general
Will be able to set foot
On European soil
Without fear of being arrested
For war crimes.
We are told
That there is no alternative.
Not true!!!
A cease-fire is possible even now,
Yes, this very minute,
If we agree to lift
The murderous siege,
If we allow the Gaza people
To live in dignity,
If we talk with Hamas.

I wish to address
The people of the South,
The people of Sderot,
Ashdod and Beersheba:
We know your anguish –
Even though we don’t live with you,
We know well.
But we also know
That this war
Will not change your situation.
The politicians exploit you,
The politicians conduct a war
On your back.
You too know that!

I call upon
Olmert, Barak and Livni:
Do not send the soldiers into the Strip!
All three of you will be accused of war crimes!
All three of you will pay the price!

The masses in Israel
Saluting you now
Will punish you tomorrow.
That happened in the
Second Lebanon War
That will happen
Again this time!

And YOU who are standing here,
Women and men,
Young and old,
Jews and Arabs,
YOU who have protested
Against this horrible war
From the first day,
From the first minute,
Isolated and cursed –
YOU are the real heroes!

You can be proud,
Very proud,
Because you stand in the middle
Of a hurricane of hysteria and ignorance,
And are not swept away by it!
You are retaining your sanity,
Not only at home
But here, in the street!

Millions around the world see you,
Salute you,
Salute each one of you.

As a human being,
As an Israeli,
As a seeker of peace,
I am proud
To be here today.

http://zope.gush-shalom.org/home/en/events/1231029668

Image

Image

Image
harka
Posts: 791
Joined: 18/02/2007 20:32

#2848 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by harka »

Izraelski napadi ce prestati u ponedeljak.Ovo je bilo da se uhvati sta se jos moze i unisti
dok je Bush predsjednik,jer imaju ogromnu podrsku istoga.
Madame de Pompadour
Posts: 204
Joined: 27/02/2008 08:25

#2849 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Madame de Pompadour »

turban wrote:Analiticari,recite mi da li bi vi pomogli i da li ste dali i jednu markicu za Palestince.?
Hvala

@latina tebe zobilazim... :)
Svakako 60 Eura 8-) a bice jos;
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#2850 Re: Izrael je opet pocinio zlocin!!!

Post by Latina »

bosanska rijec wrote:Ma @jez bolan, ona (latinica) citavo vrijeme samo vjeru istice. Nekakve nebuloze o Egiptu i sta ja znam. Ko je ova zena da pise ne mogu bas doslovno citirati na jednj od ovih mnogobrojnih strana je napisala da je "Bosanskim muslimanima vaznija vjera od nacije" To hoce da kaze da su ti oni kao talibani. Gospodja draga vi ne zivite ovdje i ne znate i ne petljajte se sta je to bosanskim muslimanima vazno. Vjera je privatna stvar svakog pojedinca a normalno da im je vazna drzava odnosno nacija. I sta to ima veze sa icim na ovoj temi. Cijelo vrijeme neko isticanje sebe iznad tih muslimana bosanskih i prozivanja . Nije ba normalna. I ne radi se o njenoj humanosti nego i nekakvoj njenoj politici i provlacenju idelogije , koju naravno i ne uzimam za ozbiljno.
Za osobu koja je u stanju napisati ovakvu nebulozu je malo reci da joj nije dobro. To sto si ti nesto pogresno razumjela, ne znaci da sam ja to rekla. Na makijavelanski nacin se kroz ljude u Gazi pokazala sva licemjernost i bescutnost svijeta. Znam da je osobama poput tebe najlakse za svu tu nepravdu iskaliti bijes na nekome na forumu, ali to samo govori o tome ko si i kakva si.Sve i da hocu ne mogu se spustiti na tvoj nivo i odgovoriti ti istom mjerom. I dalje tvrdim da ovo sto Palestincima radi izrael, nema nikakve veze s vjerom. Ima veze sa ekspanzionistickim ciljevima, ima veze sa okrutnoscu jaceg nad neuporedivo slabijim, ima veze sa sistematskim zlostavljanjem, ima veze sa krsenjem svih Konvencija koje je ljudski um ikada prihvatio, da bi se odbranio od haosa i plemenskog prava jaceg. Nema veze sa vjerom, jer ne postoji religija koja bi ovo odobrila, o ljudskosti da ne govorimo. Vukovi se drze jedni drugih, nijedna zvijer ne ubija mladuncad druge zvijeri, ali cionisticki izraelski rezim upravo to cini. Zato sto im je dato zeleno svijetlo od svjetskih mocnika. Zato sto im i Egipat zatvaranjem granica izmedju ostalog to omogucava i zato sto im sve arapske zemlje u regionu svojom nezainteresovanoscu i apatijom to omogucavaju. Strasno je, nevjerovatno je, ali je istina.

Ovdje se vrlo dobro zna ko napada, ko je zrtva. Doticna je navela da se ovdje radi o sado-mazohistickim porivima i jednih i drugih. Sto je netacno. Ovdje se vrlo dobro zna ko je agresor i da je sve isplanirano i da se zrtva (Palesticni) dovode svjesno od strane agresora u potlacen polozaj - zbog svojih ciljeva naravno.


Da bi ti shvatila ono sto sam napisala, moralo bi se desiti ono sto je nemoguce. Morala bi biti u stanju razmisljati, a ne reagovati instinktivno i pravolinijski. To je bio komentar o nadasve patoloskom uzajamnom odnosu koji se razvio izmedju ova 2 naroda. Taj odnos se nije razvio od juce. Palestinci su kroz 60 godina postojanja Izraela prosli kroz sve faze mucenja, i dovedeni u poziciju ekvivalenta izraelskih robova koji nemaju bilo kakva ljudska prava. Obicni Palestinci ne mogu obradjivati zemlju, ne mogu zivjeti u vlastitim kucama, ne mogu pristupiti bolnicama kad im je potrebna ljekarska pomoc, ne mogu se slobodno kretati, ne mogu se skolovati, ne mogu se odbraniti. I sve to ovi ljudi trpe naocigled cijelog svijeta de-ce-ni-ja-ma. U ime nade da ce se nesto promijeniti u buducnosti. U posljednje 3 sedmice su im oteli i nadu. Prije nego sto ponovo pocnes lupetati, upitaj se da li bi ti zivjela u takvom rezimu.
Toliko bole ove zrtve i vrlo dobro znamo kako je sve ovo, jer isto smo od agresora prezivjeli. Stvarno ovo prepucavanje njeno mi lici na nekakav licni sado-mazohizam. Grozno.
Mislim da ti nije poslo za rukom da shvatis ijedan od mojih postova, a smatras da si u stanju shvatiti nesto dalje. Zaobidji me ubuduce, a svoje frustracije lijeci van foruma.

Image
Locked