Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2826 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

crni ili bijeli? Nadam se da je crni
User avatar
w0rld
Posts: 336
Joined: 01/06/2013 12:41

#2827 Re: Kineski mobiteli

Post by w0rld »

Jedno off kratko pitanje koliko izadje carina i porez za telefon , je li 30% od cijene, primjer telefon je 147$ = 235KM, je li se racuna 30% od 235 ?
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2828 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

w0rld wrote:Jedno off kratko pitanje koliko izadje carina i porez za telefon , je li 30% od cijene, primjer telefon je 147$ = 235KM, je li se racuna 30% od 235 ?
30% +15KM. Racunas kad pretvoris u KM postarinu i cijenu mobitela
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2829 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

dinooh wrote:crni ili bijeli? Nadam se da je crni
Samo je crni bio na sniženju :wink:
User avatar
avaks
Posts: 5660
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#2830 Re: Kineski mobiteli

Post by avaks »

w0rld wrote:Jedno off kratko pitanje koliko izadje carina i porez za telefon , je li 30% od cijene, primjer telefon je 147$ = 235KM, je li se racuna 30% od 235 ?
Carina i PDV ti idu na cijenu telefona + dostava (znači i jedno i drugo se sabere i pretvori u BAM a onda na to dodaješ dadžbine). Carina je 10% + 17% porez a mi to odokativno zaokružujemo na 30% zbog taksi, carinskog pregleda (koji također naplate) te ovu našu poštarinu (što s carine pošalju tebi).
Znači ako je telefon 100$ a dostava 47$ to sabereš i pretvoriš u BAM (KM kako ti draže, 147$=235KM) i onda na to udariš 30% što bi u prevodu značilo da možeš očekivati da na tih 235KM državi platiš još 71KM.
Nadam se da si shvatio :D
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2831 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

avaks wrote: Carina i PDV ti idu na cijenu telefona + dostava (znači i jedno i drugo se sabere i pretvori u BAM a onda na to dodaješ dadžbine). Carina je 10% + 17% porez a mi to odokativno zaokružujemo na 30% zbog taksi, carinskog pregleda (koji također naplate) te ovu našu poštarinu (što s carine pošalju tebi).
Znači ako je telefon 100$ a dostava 47$ to sabereš i pretvoriš u BAM (KM kako ti draže, 147$=235KM) i onda na to udariš 30% što bi u prevodu značilo da možeš očekivati da na tih 235KM državi platiš još 71KM.
Nadam se da si shvatio :D
Ja na 114 USD platim tačno 71KM ;)
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2832 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

30% je bez onih 15KM taksi. Tj., 29,87% :-)
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2833 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

User avatar
w0rld
Posts: 336
Joined: 01/06/2013 12:41

#2834 Re: Kineski mobiteli

Post by w0rld »

Da, shvatio sam sto se tice poreza i carine. Hvala
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2835 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#2836 Re: Kineski mobiteli

Post by bordo gandalf »

Nije mobitel ali je kinesko, zanima me da li neko ima neki mini pc ovakav ili slican, kako fercera i sl.?
http://www.banggood.com/MK809IV-RK3188T ... 53315.html
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2837 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

bordo gandalf wrote:Nije mobitel ali je kinesko, zanima me da li neko ima neki mini pc ovakav ili slican, kako fercera i sl.?
http://www.banggood.com/MK809IV-RK3188T ... 53315.html
jos da ga hoce poslati u koverti bez kutije, proslo bi bez carine 100%
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2838 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

kloniran wrote:
bordo gandalf wrote:Nije mobitel ali je kinesko, zanima me da li neko ima neki mini pc ovakav ili slican, kako fercera i sl.?
http://www.banggood.com/MK809IV-RK3188T ... 53315.html
jos da ga hoce poslati u koverti bez kutije, proslo bi bez carine 100%
i napisu olovkom 8GB, mislili bi da je usb :lol: :lol: :lol:
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#2839 Re: Kineski mobiteli

Post by bordo gandalf »

dinooh wrote:
kloniran wrote:
bordo gandalf wrote:Nije mobitel ali je kinesko, zanima me da li neko ima neki mini pc ovakav ili slican, kako fercera i sl.?
http://www.banggood.com/MK809IV-RK3188T ... 53315.html
jos da ga hoce poslati u koverti bez kutije, proslo bi bez carine 100%
i napisu olovkom 8GB, mislili bi da je usb :lol: :lol: :lol:
Ma da se sa njima sve dogovoriti :D
tegav
Posts: 27
Joined: 03/03/2011 08:36

#2840 Re: Kineski mobiteli

Post by tegav »

Zdravo. Naručio sam sa ebay-a Cubot P10. Koštao je 90 dolara. Imali neko iskustva sa tim telefonom?
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2841 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

tegav wrote:Zdravo. Naručio sam sa ebay-a Cubot P10. Koštao je 90 dolara. Imali neko iskustva sa tim telefonom?
Kasno pitas za iskustva. To se radi prije kupovine.
Do sada niko nije rekao da ima taj model na ovom forumu
djes_ba
Posts: 666
Joined: 25/08/2009 17:22

#2842 Re: Kineski mobiteli

Post by djes_ba »

bordo gandalf wrote:Nije mobitel ali je kinesko, zanima me da li neko ima neki mini pc ovakav ili slican, kako fercera i sl.?
http://www.banggood.com/MK809IV-RK3188T ... 53315.html
ja sam sebi uzeo nesto na ovaj fazon
http://www.klix.com/tronfy-s805-qua ... 37496.html
samo me carina oderala al jbg
inace ima u sebi instaliran xbmcm,ima i vecinu programa kao i ovo tvoje (gogle , youtube , maps .......)
samo je malo skuplje , imas na geekbaying i tiniju ponekad snizenja mogu se naci za nekih 55$ pravo kvalitetni
ako te jos sta intresuje pitaj
tegav
Posts: 27
Joined: 03/03/2011 08:36

#2843 Re: Kineski mobiteli

Post by tegav »

dinooh wrote:
tegav wrote:Zdravo. Naručio sam sa ebay-a Cubot P10. Koštao je 90 dolara. Imali neko iskustva sa tim telefonom?
Kasno pitas za iskustva. To se radi prije kupovine.
Do sada niko nije rekao da ima taj model na ovom forumu
Znam da je kasno sad za pitati. Hajde vidjet ćemo kakav će mačak doći u zavezanoj vreći :D
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#2844 Re: Kineski mobiteli

Post by bordo gandalf »

djes_ba wrote:
bordo gandalf wrote:Nije mobitel ali je kinesko, zanima me da li neko ima neki mini pc ovakav ili slican, kako fercera i sl.?
http://www.banggood.com/MK809IV-RK3188T ... 53315.html
ja sam sebi uzeo nesto na ovaj fazon
http://www.klix.com/tronfy-s805-qua ... 37496.html
samo me carina oderala al jbg
inace ima u sebi instaliran xbmcm,ima i vecinu programa kao i ovo tvoje (gogle , youtube , maps .......)
samo je malo skuplje , imas na geekbaying i tiniju ponekad snizenja mogu se naci za nekih 55$ pravo kvalitetni
ako te jos sta intresuje pitaj
Koliko te sa carinom izaslo?
daramo
Posts: 501
Joined: 22/06/2013 18:57

#2845 Re: Kineski mobiteli

Post by daramo »

Evo podignuta mala kola s carine (Dakele Small Cola) naravno uz užasnu proceduru, na kraju nisu prihvatili akcijsku cijenu od 85$ nego su carinili po trenutnoj na 1949deal.com od 104$ i oderali me za 65KM.

Telefon je stvarno kvalitetne izrade, puno bolje od Doogee Valencie, wi fi odličan, fluidan, preko 19000 score u untatu.
Display super, kamera dobra, jedini nedostatak je po meni što android 4.2.2 nije lokaliziran.

Što se tiče ovih TV box-ova odlična stvar ja imam Tronsmart MK808 odlična stvar za multimediu, filmove, internet, android igre (bolje nego PS2) na LCD.
I onda najbolja opcija XBMC (sada Kodi) stream svih filmova, serija, utakmica itd :-D
Sad čekam IMITO QX1 kojeg sam na gekbuying ulovio na black friday akciji za 30$
djes_ba
Posts: 666
Joined: 25/08/2009 17:22

#2846 Re: Kineski mobiteli

Post by djes_ba »

bordo gandalf wrote:
djes_ba wrote:
bordo gandalf wrote:Nije mobitel ali je kinesko, zanima me da li neko ima neki mini pc ovakav ili slican, kako fercera i sl.?
http://www.banggood.com/MK809IV-RK3188T ... 53315.html
ja sam sebi uzeo nesto na ovaj fazon
http://www.klix.com/tronfy-s805-qua ... 37496.html
samo me carina oderala al jbg
inace ima u sebi instaliran xbmcm,ima i vecinu programa kao i ovo tvoje (gogle , youtube , maps .......)
samo je malo skuplje , imas na geekbaying i tiniju ponekad snizenja mogu se naci za nekih 55$ pravo kvalitetni
ako te jos sta intresuje pitaj
Koliko te sa carinom izaslo?
izaslo me je 150 KM (nabrali su 50 KM carine pojma neam zasto ) ali isplati se vjeruj je kod nas dodje sa 512 MB rama oko 180 KM
sad sam narucio rodjaku drugi
VidOn Box A31S Quad Core Android 4.4 Mini TV Box HDMI HDD Player 1G/8G VidOn XBMC 1080P 3D Blu-ray Playback DTS WIFI OTA - Gold
http://www.geekbuying.com/item/VidOn-Bo ... 36897.html dodje oko 100 KM plus carina :-)
Azrail
Posts: 605
Joined: 11/11/2004 19:48

#2847 Re: Kineski mobiteli

Post by Azrail »

avaks wrote:
w0rld wrote:Jedno off kratko pitanje koliko izadje carina i porez za telefon , je li 30% od cijene, primjer telefon je 147$ = 235KM, je li se racuna 30% od 235 ?
Carina i PDV ti idu na cijenu telefona + dostava (znači i jedno i drugo se sabere i pretvori u BAM a onda na to dodaješ dadžbine). Carina je 10% + 17% porez a mi to odokativno zaokružujemo na 30% zbog taksi, carinskog pregleda (koji također naplate) te ovu našu poštarinu (što s carine pošalju tebi).
Znači ako je telefon 100$ a dostava 47$ to sabereš i pretvoriš u BAM (KM kako ti draže, 147$=235KM) i onda na to udariš 30% što bi u prevodu značilo da možeš očekivati da na tih 235KM državi platiš još 71KM.
Nadam se da si shvatio :D
Jel' prihvataju cijenu koju si platio ili imaju neki tarifni cjenovnik? Recimo u slučaju da kupiš sa 50% sniženja, hoće li prihvatiti tu cijenu ili gledaju koja je full cijena? Kad se uvoze auta npr. ne gledaju ti u fakturu nego gledaju svoj cjenovnik...
waynezmaj
Posts: 72
Joined: 15/07/2014 15:16

#2848 Re: Kineski mobiteli

Post by waynezmaj »

dinooh wrote:Mozda vase iz Frankfurta idu kamionom :D
za nase posiljke su izgleda svi culi :(
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2849 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

waynezmaj wrote:
dinooh wrote:Mozda vase iz Frankfurta idu kamionom :D
za nase posiljke su izgleda svi culi :(
Eto, konačno je moja stigla u Sarajevo :wink:
waynezmaj
Posts: 72
Joined: 15/07/2014 15:16

#2850 Re: Kineski mobiteli

Post by waynezmaj »

SONY_91 wrote:
waynezmaj wrote:
dinooh wrote:Mozda vase iz Frankfurta idu kamionom :D
za nase posiljke su izgleda svi culi :(
Eto, konačno je moja stigla u Sarajevo :wink:
jooj jbt koliko smo cekali :( hajde valjda na carini.ovi ne razvuku
Post Reply