Kineski mobiteli
Moderator: Benq
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#2826 Re: Kineski mobiteli
crni ili bijeli? Nadam se da je crni
- w0rld
- Posts: 336
- Joined: 01/06/2013 12:41
#2827 Re: Kineski mobiteli
Jedno off kratko pitanje koliko izadje carina i porez za telefon , je li 30% od cijene, primjer telefon je 147$ = 235KM, je li se racuna 30% od 235 ?
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#2828 Re: Kineski mobiteli
30% +15KM. Racunas kad pretvoris u KM postarinu i cijenu mobitelaw0rld wrote:Jedno off kratko pitanje koliko izadje carina i porez za telefon , je li 30% od cijene, primjer telefon je 147$ = 235KM, je li se racuna 30% od 235 ?
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#2829 Re: Kineski mobiteli
Samo je crni bio na sniženjudinooh wrote:crni ili bijeli? Nadam se da je crni
- avaks
- Posts: 5660
- Joined: 03/03/2013 15:44
- Location: Sarajevo-x
#2830 Re: Kineski mobiteli
Carina i PDV ti idu na cijenu telefona + dostava (znači i jedno i drugo se sabere i pretvori u BAM a onda na to dodaješ dadžbine). Carina je 10% + 17% porez a mi to odokativno zaokružujemo na 30% zbog taksi, carinskog pregleda (koji također naplate) te ovu našu poštarinu (što s carine pošalju tebi).w0rld wrote:Jedno off kratko pitanje koliko izadje carina i porez za telefon , je li 30% od cijene, primjer telefon je 147$ = 235KM, je li se racuna 30% od 235 ?
Znači ako je telefon 100$ a dostava 47$ to sabereš i pretvoriš u BAM (KM kako ti draže, 147$=235KM) i onda na to udariš 30% što bi u prevodu značilo da možeš očekivati da na tih 235KM državi platiš još 71KM.
Nadam se da si shvatio
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#2831 Re: Kineski mobiteli
Ja na 114 USD platim tačno 71KMavaks wrote: Carina i PDV ti idu na cijenu telefona + dostava (znači i jedno i drugo se sabere i pretvori u BAM a onda na to dodaješ dadžbine). Carina je 10% + 17% porez a mi to odokativno zaokružujemo na 30% zbog taksi, carinskog pregleda (koji također naplate) te ovu našu poštarinu (što s carine pošalju tebi).
Znači ako je telefon 100$ a dostava 47$ to sabereš i pretvoriš u BAM (KM kako ti draže, 147$=235KM) i onda na to udariš 30% što bi u prevodu značilo da možeš očekivati da na tih 235KM državi platiš još 71KM.
Nadam se da si shvatio
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#2832 Re: Kineski mobiteli
30% je bez onih 15KM taksi. Tj., 29,87% 
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
- w0rld
- Posts: 336
- Joined: 01/06/2013 12:41
#2834 Re: Kineski mobiteli
Da, shvatio sam sto se tice poreza i carine. Hvala
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#2836 Re: Kineski mobiteli
Nije mobitel ali je kinesko, zanima me da li neko ima neki mini pc ovakav ili slican, kako fercera i sl.?
http://www.banggood.com/MK809IV-RK3188T ... 53315.html
http://www.banggood.com/MK809IV-RK3188T ... 53315.html
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#2837 Re: Kineski mobiteli
jos da ga hoce poslati u koverti bez kutije, proslo bi bez carine 100%bordo gandalf wrote:Nije mobitel ali je kinesko, zanima me da li neko ima neki mini pc ovakav ili slican, kako fercera i sl.?
http://www.banggood.com/MK809IV-RK3188T ... 53315.html
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#2838 Re: Kineski mobiteli
i napisu olovkom 8GB, mislili bi da je usbkloniran wrote:jos da ga hoce poslati u koverti bez kutije, proslo bi bez carine 100%bordo gandalf wrote:Nije mobitel ali je kinesko, zanima me da li neko ima neki mini pc ovakav ili slican, kako fercera i sl.?
http://www.banggood.com/MK809IV-RK3188T ... 53315.html
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#2839 Re: Kineski mobiteli
Ma da se sa njima sve dogovoritidinooh wrote:i napisu olovkom 8GB, mislili bi da je usbkloniran wrote:jos da ga hoce poslati u koverti bez kutije, proslo bi bez carine 100%bordo gandalf wrote:Nije mobitel ali je kinesko, zanima me da li neko ima neki mini pc ovakav ili slican, kako fercera i sl.?
http://www.banggood.com/MK809IV-RK3188T ... 53315.html![]()
![]()
-
tegav
- Posts: 27
- Joined: 03/03/2011 08:36
#2840 Re: Kineski mobiteli
Zdravo. Naručio sam sa ebay-a Cubot P10. Koštao je 90 dolara. Imali neko iskustva sa tim telefonom?
- dinooh
- Posts: 5303
- Joined: 16/09/2011 17:10
- Location: XXX
#2841 Re: Kineski mobiteli
Kasno pitas za iskustva. To se radi prije kupovine.tegav wrote:Zdravo. Naručio sam sa ebay-a Cubot P10. Koštao je 90 dolara. Imali neko iskustva sa tim telefonom?
Do sada niko nije rekao da ima taj model na ovom forumu
-
djes_ba
- Posts: 666
- Joined: 25/08/2009 17:22
#2842 Re: Kineski mobiteli
ja sam sebi uzeo nesto na ovaj fazonbordo gandalf wrote:Nije mobitel ali je kinesko, zanima me da li neko ima neki mini pc ovakav ili slican, kako fercera i sl.?
http://www.banggood.com/MK809IV-RK3188T ... 53315.html
http://www.klix.com/tronfy-s805-qua ... 37496.html
samo me carina oderala al jbg
inace ima u sebi instaliran xbmcm,ima i vecinu programa kao i ovo tvoje (gogle , youtube , maps .......)
samo je malo skuplje , imas na geekbaying i tiniju ponekad snizenja mogu se naci za nekih 55$ pravo kvalitetni
ako te jos sta intresuje pitaj
-
tegav
- Posts: 27
- Joined: 03/03/2011 08:36
#2843 Re: Kineski mobiteli
Znam da je kasno sad za pitati. Hajde vidjet ćemo kakav će mačak doći u zavezanoj vrećidinooh wrote:Kasno pitas za iskustva. To se radi prije kupovine.tegav wrote:Zdravo. Naručio sam sa ebay-a Cubot P10. Koštao je 90 dolara. Imali neko iskustva sa tim telefonom?
Do sada niko nije rekao da ima taj model na ovom forumu
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#2844 Re: Kineski mobiteli
Koliko te sa carinom izaslo?djes_ba wrote:ja sam sebi uzeo nesto na ovaj fazonbordo gandalf wrote:Nije mobitel ali je kinesko, zanima me da li neko ima neki mini pc ovakav ili slican, kako fercera i sl.?
http://www.banggood.com/MK809IV-RK3188T ... 53315.html
http://www.klix.com/tronfy-s805-qua ... 37496.html
samo me carina oderala al jbg
inace ima u sebi instaliran xbmcm,ima i vecinu programa kao i ovo tvoje (gogle , youtube , maps .......)
samo je malo skuplje , imas na geekbaying i tiniju ponekad snizenja mogu se naci za nekih 55$ pravo kvalitetni
ako te jos sta intresuje pitaj
-
daramo
- Posts: 501
- Joined: 22/06/2013 18:57
#2845 Re: Kineski mobiteli
Evo podignuta mala kola s carine (Dakele Small Cola) naravno uz užasnu proceduru, na kraju nisu prihvatili akcijsku cijenu od 85$ nego su carinili po trenutnoj na 1949deal.com od 104$ i oderali me za 65KM.
Telefon je stvarno kvalitetne izrade, puno bolje od Doogee Valencie, wi fi odličan, fluidan, preko 19000 score u untatu.
Display super, kamera dobra, jedini nedostatak je po meni što android 4.2.2 nije lokaliziran.
Što se tiče ovih TV box-ova odlična stvar ja imam Tronsmart MK808 odlična stvar za multimediu, filmove, internet, android igre (bolje nego PS2) na LCD.
I onda najbolja opcija XBMC (sada Kodi) stream svih filmova, serija, utakmica itd
Sad čekam IMITO QX1 kojeg sam na gekbuying ulovio na black friday akciji za 30$
Telefon je stvarno kvalitetne izrade, puno bolje od Doogee Valencie, wi fi odličan, fluidan, preko 19000 score u untatu.
Display super, kamera dobra, jedini nedostatak je po meni što android 4.2.2 nije lokaliziran.
Što se tiče ovih TV box-ova odlična stvar ja imam Tronsmart MK808 odlična stvar za multimediu, filmove, internet, android igre (bolje nego PS2) na LCD.
I onda najbolja opcija XBMC (sada Kodi) stream svih filmova, serija, utakmica itd
Sad čekam IMITO QX1 kojeg sam na gekbuying ulovio na black friday akciji za 30$
-
djes_ba
- Posts: 666
- Joined: 25/08/2009 17:22
#2846 Re: Kineski mobiteli
izaslo me je 150 KM (nabrali su 50 KM carine pojma neam zasto ) ali isplati se vjeruj je kod nas dodje sa 512 MB rama oko 180 KMbordo gandalf wrote:Koliko te sa carinom izaslo?djes_ba wrote:ja sam sebi uzeo nesto na ovaj fazonbordo gandalf wrote:Nije mobitel ali je kinesko, zanima me da li neko ima neki mini pc ovakav ili slican, kako fercera i sl.?
http://www.banggood.com/MK809IV-RK3188T ... 53315.html
http://www.klix.com/tronfy-s805-qua ... 37496.html
samo me carina oderala al jbg
inace ima u sebi instaliran xbmcm,ima i vecinu programa kao i ovo tvoje (gogle , youtube , maps .......)
samo je malo skuplje , imas na geekbaying i tiniju ponekad snizenja mogu se naci za nekih 55$ pravo kvalitetni
ako te jos sta intresuje pitaj
sad sam narucio rodjaku drugi
VidOn Box A31S Quad Core Android 4.4 Mini TV Box HDMI HDD Player 1G/8G VidOn XBMC 1080P 3D Blu-ray Playback DTS WIFI OTA - Gold
http://www.geekbuying.com/item/VidOn-Bo ... 36897.html dodje oko 100 KM plus carina
-
Azrail
- Posts: 605
- Joined: 11/11/2004 19:48
#2847 Re: Kineski mobiteli
Jel' prihvataju cijenu koju si platio ili imaju neki tarifni cjenovnik? Recimo u slučaju da kupiš sa 50% sniženja, hoće li prihvatiti tu cijenu ili gledaju koja je full cijena? Kad se uvoze auta npr. ne gledaju ti u fakturu nego gledaju svoj cjenovnik...avaks wrote:Carina i PDV ti idu na cijenu telefona + dostava (znači i jedno i drugo se sabere i pretvori u BAM a onda na to dodaješ dadžbine). Carina je 10% + 17% porez a mi to odokativno zaokružujemo na 30% zbog taksi, carinskog pregleda (koji također naplate) te ovu našu poštarinu (što s carine pošalju tebi).w0rld wrote:Jedno off kratko pitanje koliko izadje carina i porez za telefon , je li 30% od cijene, primjer telefon je 147$ = 235KM, je li se racuna 30% od 235 ?
Znači ako je telefon 100$ a dostava 47$ to sabereš i pretvoriš u BAM (KM kako ti draže, 147$=235KM) i onda na to udariš 30% što bi u prevodu značilo da možeš očekivati da na tih 235KM državi platiš još 71KM.
Nadam se da si shvatio
-
waynezmaj
- Posts: 72
- Joined: 15/07/2014 15:16
#2848 Re: Kineski mobiteli
za nase posiljke su izgleda svi culidinooh wrote:Mozda vase iz Frankfurta idu kamionom
- SONY_91
- Posts: 1876
- Joined: 09/09/2009 12:24
- Location: Somewhere in Posavina
#2849 Re: Kineski mobiteli
Eto, konačno je moja stigla u Sarajevowaynezmaj wrote:za nase posiljke su izgleda svi culidinooh wrote:Mozda vase iz Frankfurta idu kamionom
-
waynezmaj
- Posts: 72
- Joined: 15/07/2014 15:16
#2850 Re: Kineski mobiteli
jooj jbt koliko smo cekaliSONY_91 wrote:Eto, konačno je moja stigla u Sarajevowaynezmaj wrote:za nase posiljke su izgleda svi culidinooh wrote:Mozda vase iz Frankfurta idu kamionom
