Rockabilly - Psychobilly

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#2826 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Divljak, stigao sam OK i sreli smo se jucer na naplatnoj kuci kod Zagreba ... samo si ti otisao s RoadKingom na drugu stranu i nije bilo sanse da te stignem ... Inace jos pod veoma velikim utiscima i trebace mi vremena da ovo sve saberem i postavim kako treba ... idem sada da cujem sta je Muri napravio od pjesme pa se vratim ...

Hvala Tuljanima i posebno tebi na velikom gostoprimstvu ...

Omar
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#2827 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

Eto i mene, na poslu sam samo fizički, buljim u ekran, ali sam još uvijek mentalno u Medulinu
Ljudi hvala na ovom vikendu, ispalo je da je ekipa još bolja u živo nego ovak preko tastature.

p.s. klinci su baki i dedi pričali samo o vama 8-)
User avatar
crorockabilly
Posts: 64
Joined: 18/04/2009 13:00

#2828 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by crorockabilly »

Pozdrav labu i ekipi evo ja sam ranom zorom danas došao iz Medulina ...
Šta reći ..ko nije bio trebao je biti ...i kako kaže Divljak sada se znamo...više nisu bitna web imena


LAb hvala na svemu ;-)
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#2829 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

@Muri: Legendo ... pjesma je pravi hit, nedostaje samo Nick "The Loverman" Drag u numeri (jedini koji je zabio gol u gostima :lol: ) ... napravi remix ...

A ja iskreno sumnjam da cu napisati nesto puno oko Medulina prije kraja ove sedmice, jer sinoc sam gledao slike i strava su. Tokom sedmice cu da neke postavim ovdje, a onda cu da podjelim one familijarne i zajednicke i napraviti upload ... Zao mi je sto Karlo nije vise bio dole, ali i ono je dovoljno. Bar sam uspio da se slikam s Rayburn Anthony i upoznao vlasnika Rhythm Bomb Records i razmjenio odlicna iskustva oko odnosa izmedju blogera i vlasnika diskografskih kuca (o ovome vise kasnije takodjer)

Sada idem da gledam Tomicu i druzinu s malom princezom (koja me je sinoc okupirala i nakon 9h voznje, odmah odvela vani). A iduce godine, dolazim s "la familia" dole ...

:run:
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#2830 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

hej Šamar :lol: , pogledao kaj ima na dvd-u, pola toga nemam, upravo se slušaju 'Hillbilly Hellcats', hvala stari
User avatar
morbilly
Posts: 237
Joined: 08/09/2007 01:31
Location: Zagreb

#2831 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by morbilly »

rastreznilo se...

hajlajt je, naravno, forumaška ekipa!!!
jedino sam promašio dona i krokanića, ostale sam upoznao i sve redom hajvani :D
Šamar, Đape i Goca rasturači, a čestitke Niče Draže, mislim za bodeve!
I Murisa se sjetismo više puta, ima da dođe!


Branko (zvijezda festivala) je bio rokabili baj dej i sajko baj najt
i mi imali svakakvih nepodopštinica, ali ništa čega bi se sramili, štoćereć stisle godine...


timbilding benda na terasi apartmana i više nego uspio, očekujte poziv za gigovaču u 9.mj
a već u srijedu se Sun vrti u Runi, you spin me round round...
pa flogin moli 14.6.
a onda zatišje do Koffin Katsa na DOF-u
Image
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#2832 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

morbilly wrote:već u srijedu se Sun vrti u Runi, you spin me round round
nekaj si pomotal, tu stvar nebumo svirali - preteška je za navježbat :lol: :lol: :lol:

odo ja probat nekaj delat, danas mi baš i ne ide :run:
User avatar
morbilly
Posts: 237
Joined: 08/09/2007 01:31
Location: Zagreb

#2833 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by morbilly »

imaš PM

skinite verziju UK Phantom Rockersa :-)
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#2834 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Po meni jedan od boljih momenata je bilo Morbillyjevo rasturanje plesa zagrebackih purgerica u subotu vecer :) ... pregledao sam slike,sve za 5,postavljanje tokom ove sedmice ... narocito su ispale dobre one sektaske ... Naravno,vec se sprema nesto novo (ovaj put working shirts) i naziv cijele ekipe,po cemu ce nas Medulin upamtiti ... o tome vise kada na topic se vrate Pedja i Dejan
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#2835 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Vozdra raja...evo i nas da se zapljunemo.

Stigosmo konačno i mi. Živi i zdravi...2/3 familije...Didić nam je dobio sinoć temperaturu ali ćemo to brzo sanirati, Čarilja ostavismo kod familije u ZG pa brzom brzinom doma :run:

Šta reći sem... "Dis is d bigining of d bjutful frendšip" ....i vidimo se nadam se uskoro na "20 godina M.Q." u oktobru u ZG :thumbup:

p.s. Uz žaljenje što smo morali da preskočimo današnje viđanje u ZG, posebna hvala Mariu što se potrudio da se proteklih 5 dana osećamo kao kod kuće
p.s.s. Tuljani hvala za majčice i meze
p.s.s.s. Rayburn Antoniju hvala što su nam se putevi konačno ukrstili :-D :-D

Fadille brate, stigo rukav... :thumbup:
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#2836 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

E bas mi je drago da vam je fino bilo.
Stavljajte slike, video, sve sto imate sto prije...

Ja sam sa mojim triom bio u Kiruni, fascinantnom gradu na zadnjoj liniji sjevera svedske,
1200 kilometara sjeverno od Stockholma
blizu samog sjevernog pola. Grad je jedan veliki rudnik zeljeza, tako da ispod njega se nalazi 400 kilometara
asfaltiranih podzemnih tunela sto je izuzetno interesantno.
Za nekoliko godina se kompletan grad mora preseliti jer ce tunela i iskopavanja biti jos vise. Tako ce premjestiti svaku ciglu i svaku kucu na drugo mjesto.

Gore sunce ne zalazi po noci u ovo doba godine vec samo kruzi okolo po nebu. Zimi se moze vidjeti polarna svjetlost ili "aurora borealis" kako treperi po nebu.
Fenomen koji zavisi puno od elektromagnetizma oko nase lijepe planete.

Kad smo sisli sa aerodroma cekao nas je snijeg, sto nikad nisam dozivio u junu.
Zrak je izuzetno cist, totalno nezagadjen i imao sam utisak kao da mi je neko procistio bronhije kad sam prvi put udahnuo taj zrak. Po povratku u stockholm
sam imao osjecaj da me neko davi kad sam udahnuo ovaj nas smog.

Evo nekih slika, jedna sa mojim bendom a druga sa gitaristom iz drugog benda s kojim smo prijatelji od prosle godine.

Image

Image
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#2837 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Muri brate vidimo se dogodine...10 ka za song i svirku na glasoviru :thumbup:

I za kraj, hvala g-đi Lab što je pustila onog hajvana od muža da nam donese gomilu majica diskova i koječega...živijo Meštre ;-)
wild one
Posts: 129
Joined: 23/12/2008 17:03

#2838 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by wild one »

I dalje sam bez riječi... Peđa žao mi je zbog Didića... mali Mario pitao danas gdje je... bio sam sa Charliem na piću... moramo ovo da ponovimo...
wild one
Posts: 129
Joined: 23/12/2008 17:03

#2839 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by wild one »

nego, Omare, u 17 kod Begove džamije: Gdje je Walter?
Nosim ti poruku od njega!
Kakvu poruku?
Za tebe i mene posljednju!
E, onda im je jebo mater...(sjećaš se)
User avatar
Nice Guy Eddie
Posts: 586
Joined: 03/09/2008 13:02
Location: Beograd

#2840 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nice Guy Eddie »

Evo malo fotki sa dialup-a dok Ša(O)mar ne krene da šamara... ;-)

L'equipe....
Image
Image
Image

Tijana javi se, matere ti...
Image

rockin family...
Image

rockin' daddy....
Image

Crazy Cavan u Medulinu...
Image

Stari završi mi ono janje čim prije....izedoše ovi sektaši sve po Medulinu... :mrgreen:
Image

Spremni za bopanje....
Image
User avatar
Muri
Posts: 258
Joined: 28/02/2008 02:11
Location: Svedska
Contact:

#2841 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Muri »

Eh da vidimo ko je ko?

Lab je pretpostavljam u crnoj maji i matrix cvikama naslonjen na zid na prvoj fotki.
Zulufi su Mashala !

Eddie-ja prepoznajem ( jesu to tvoja kolica?)
Nicka prepoznajem

Momak sa finom frizurom i juznjackom zastavom na maji? SUN??

Ko je biznismen sa torbicom naslonjen na ogradu? Jel neko sa foruma uopste?

Djecko u hawajki i mobilnim?? Cat?

Sta je to u vezi Shamara? Ko je koga oshamario i zasto?
Hocu sve da znam :-)
User avatar
gocatgoer
Posts: 385
Joined: 13/04/2009 17:43

#2842 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by gocatgoer »

.pozdrav Fadill,Muri i Lucky!!!
.pozdrav svim mojim prijateljima i najboljim ljudima na svetu!!!

...i najgori su se vratili...pre nekih pola sata sam ušao i "sure feels good to be back home" (možete da predpostavite da smo se autobusom i vratili...Vojkanu doživotna zabrana postojanja!!!)

.no...bila su ovo najlepša 4 dana mog dosadašnjeg r'billy života...toliko lepih stvari na jednom mestu da je to teško opisati rečima ali dobro...ima vremena sve ćemo po redu...

.hajlajt festivala a kasnije još po koja fotkica

Image

.lični hit festa "My Baby's Car Crazy" - Rayburn Anthony

...mnogo lepih trenutaka
...mnogo dobrih ljudi
...malo vremena
...ali zato puna šaka divnih novih prijatelja!!!

p.s. kome nisam ostavio br. telefona
+381 62 585 225
+381 64 830 80 79
+381 11 2541 266
Gvozda aka Goca the Coca-Cola drinker
Last edited by gocatgoer on 09/06/2009 08:11, edited 1 time in total.
wild one
Posts: 129
Joined: 23/12/2008 17:03

#2843 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by wild one »

Dobro jutro Nikola
User avatar
sun56
Posts: 470
Joined: 04/11/2008 10:39
Location: Zagreb

#2844 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by sun56 »

Muri wrote:Eh da vidimo ko je ko?

Lab je pretpostavljam u crnoj maji i matrix cvikama naslonjen na zid na prvoj fotki.
Zulufi su Mashala !
:thumbup:
Muri wrote:Eddie-ja prepoznajem ( jesu to tvoja kolica?)
Nicka prepoznajem
Momak sa finom frizurom i juznjackom zastavom na maji? SUN??
:thumbup: (i on bi da su njegova kolica, i što duže bude gledao u tu sliku više bu u to vjeroval :D )
Muri wrote:Ko je biznismen sa torbicom naslonjen na ogradu? Jel neko sa foruma uopste?
Divljak (Wild One)
Muri wrote:Djecko u hawajki i mobilnim?? Cat?
:thumbup:
Muri wrote:Sta je to u vezi Shamara? Ko je koga oshamario i zasto?
Hocu sve da znam :-)
moja kčerkica nikak nije mogla zapamtit Omar pa ga je nazvala Šamar

slike sa moje strane (slikao Sun Jr.) uskoro, jer kak bi rekao Metessi (Zvijezde) u jednoj stvari 'vježbam novi bend i za svirke se spremam'
i slažem se Rayburn Anthony je car,
Sun Jr. je rekao da mu prebacim Rayburna i Starliterse na njegov mp4 player
moj highlight (nakon forumaša, naravno) - unpluged Dougha i Mad Mena kad je nestalo struje i faca gospođe Sun kad nam je Sun Jr. počeo pričat vic ' Znaš kako tuljan drka? ...' :lol: :lol: :lol:
i skoro sam zaboravio najvažnije, hvala ljudi posebno vama ali i tuljanima što ste Jr-u pokazali pravi put, više ne luta od ac/dc-a do gunsa nego od burnetta do catsa :thumbup:
najbolji ste na svijetu :dance:
User avatar
Nick Drag
Posts: 350
Joined: 11/03/2009 13:38
Location: BEOGRAD

#2845 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nick Drag »

Eeeeeeeeeee drugari ne mogu da se oporavim od chinjenice da je sve ovo proletelo jezivom brzinom!!!
Morachemo neshto da uradimo povodom sledecheg okupljanja.....leto je mozemo se naci na pola puta na po pivo anytime!!!
Thanks forumashi!
Thanks The Tuljans!
Thanks Wild 'un!
Thanks rockabilly
and ....... yeah thanks to every fun down there in Rockin' town o Medulin!!!
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#2846 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

I evo malo slika za ekipu ... naravno prvo one sektaške (tu su i Karlo i Ivan ili Vam Don Karlos i Morbilly):

Image
Image
Image
Image
Image

i naravno:

S LOVĆENA VILA KLIČE
SVAKA ČAST DRAG NIČE
:D :D :D :D :D :D

Image

Kasnije nesto vise informacija i slika ... uzivajte ...
Last edited by lab3352 on 09/06/2009 12:12, edited 1 time in total.
User avatar
Nick Drag
Posts: 350
Joined: 11/03/2009 13:38
Location: BEOGRAD

#2847 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by Nick Drag »

aAAAAAAAAAAAAAAAAA
Lab ubijash me!!!!!!!
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#2848 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

Za Divljaka - malo sjećanja i najbolja scena:



:thumbup:
User avatar
lab3352
Posts: 1363
Joined: 23/08/2007 14:25

#2849 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by lab3352 »

I neponovljivi osmjeh Ljubise nakon saznanja:

User avatar
wayfaring stranger
Posts: 107
Joined: 10/03/2007 19:30
Location: http://musical-heritage.blogspot.com
Contact:

#2850 Re: Rockabilly - Psychobilly

Post by wayfaring stranger »

Image

VA - Flamenco Chillin'

Code: Select all

http://rapidshare.com/files/241936639/VA-FlameChill09.rar
Tracklist:
01. Agua Loca - Feeling Good (Original) 05:14
02. Dela Dap - Spain E Blaka (Original) 05:40
03. Madrid De Los Austrias - Un Mensaje (Original) 05:50
04. Zeb - Flamenco Al Arabia (Original) 05:32
05. Los Desterrados - Tres Klavinas En Un Tiesto (Minnush) 03:55
06. Madrid De Los Austrias - Los Canos De Meca (Original) 05:19
07. Up Bustle and Out - Guitar Ahoy Featuring Cuffy El Guapo Flamenco Guitar (Original) 04:23
08. El Angel Azul - El Angel Azul (Original) 05:39
Post Reply