Bosanska piramida Sunca

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#2826

Post by novalic »

bosanska piramida sprdnje se nastavlja...
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2827

Post by Macuser »

"Prije 11,500 godina Zemlja je prolazila kroz bolan period. Velike civilizacije Atlantide i Mu (Lemurije), koje su zivjele u miru i blagostanju preko 20,000 godina, pocele su sa sukobom. Mrznja i ratna razaranja bila su posvuda prisutna. Uskoro ce okeani prokljucati u krvi sa nadolaskom oruzja masovnog unistavanja. Dugogodisnji mir postace samo izbledjela memorija, a historija ce izbrisati skoro sve tragove dvije mocne civilizacije.
Daleko u kosmosu, na Plejadama, spiriutalne vodje su gledale i slusale o nevoljama svoje mlade brace na Zemlji. Visoko razvijena cula svijesti Plejadanaca kretala su se s lakocom kroz prostor i vrijeme... i vidjela da Zemlja tone u doba ocaja, destrukcije, beznadja... a oni koji prezive ce biti na Planeti bez duhovnog vodjstva.
Odluka je donesena da im se posalje bice vise svijesti koje ce im sluziti kao prorok...
Brod je poslan na udaljeni planet Lahson. Tamo su zivjela bica koja su prosla kroz milione godina evolucije i prerasla u duhovnu rasu... kojoj vise nije trebalo materijalno tijelo. Njihovo znanje o materijalnoj egzistenciji bilo je potpuno... i oslobodjeno potrebe ciklusa zivot-smrt-zivot... Sada su oni egzistirali u razvojnom stanju karakteristicnom za vise zivotne forme... poznatom kao kolektivna svijest. Svaka od kolektivnih grupa se sastojala od sedam razlicitih duhovnih formi... u kojoj je svaka sadrzavala odredjenu mjeru memorije o vlastitoj prosloj individualnosti... ali su mogli misliti kao jedinka... koja dijeli zajednicku mudrost..."


Sva ta prica, da bi se prodavalo ovo:

Image

Semirova proizvodnja iz Houstona.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2828

Post by cernica »

Rudolf=nur=falsifikator wrote: Jeste Cernice, jesam podmetao i tebi i Ludaku,
Ma nisi bolan ti meni podmetao, nego Fondaciji, a ja sam tvoja podmetanja demantovao. Ipak, posteno pa si priznao da si podmetac, tj. falsifikator, tj. lazov. Pa kad si priznao da si takav, sta ocekujes? Da ti ljudi vise vjeruju? Sve je jasno kao dan. Htio si funkciju, nisi je dobio, povrijedjena ti je sujeta, I sada podmeces.
Prenj wrote:
Ako bi nam, molim te, mogao reci koji su to naucni krugovi i kadaizvrsili verifikaciju Semirovog otkrica?
Ma nisu bolan naucni krugovi izvrsili verifikaciju, nego se pristupilo predmetu istrazivanja I dokazalo naucnim priznatim sredstvima. Geoloski izvjestaj Nadjije Nukic je profesionalan.
terapija wrote: A sto je jos nevjerovatnije, kazu da ce biti jos hladnije! -18 stepeni C!!!
(Cernice rekao sam stepeni :) )
Odlicno terapija! :) Cestitam! :thumbup: Izgleda da je “terapija” (kakva ti je god bila) pozitivno djelovala. Imas pivu od mene (ali sarajevsku). Ustvari, prvu koju budes pio sjeti se mene.
ludost wrote:
I tebi i Cernici - koji je, kako ga već upozoravah, totalno izgubio živce
Ha, ha :lol:
ludost wrote:
S vrlo valjanim argumentima obrazovanja, stručne literature i terenskog arheološkog iskustva ismijavam i tebe i Osmanagića i Cernicu - ne kao amatere i zanesenjake, već kao opasne idiote i manipulatore koji su spremni uništavati kulturnu baštinu ove zemlje za vlastiti ego-trip i profit….
opasni i proračunati razvaljivači kulturne baštine Bosne i Hercegovine.
Pa dobro, ludosti (kakv si to sebi nadimak dao, ne moze te covjek normalno ni osloviti) smiri se malo, smiri. be cool 8-) Pusti bolan ludog Rudolfa. Taj falsifukuje, laze, pun je sebe I sujete. Ko falan glumi nekog intelektualca, a komunicira sa “vanzemaljcima”. Otkacen tip dibidus. Ja sam ga provalio. Nijedna mu se vise ne moze uzeti zaozbiljno.

A sto se mene tice, nemoj me bolan vise ismijavati, molim te. :)
Stvarno sad zaozbiljno. Ja sam iskreno, I vise nego ubjedjen da postoje piramide. Ne morate mi vjerovati ali nije mi ni na kraj pameti da unistavam kulturnu bastinu svoje zemlje. Niti glumim, niti lazem. Moje namjere su stvarno iskrene, rodoljubive I sa izazovom I avanturizmom u nauci. Pa gledajte jednu stvar, da je uistinu u pitanju nekakva smisljena pljacka, zasto bi barem unistavali arheoloske I kulturne vrijednosti vlastitte zemlje?! Nema logike. Izabrali bi bilo koje drugo “cisto mjesto”, gdje nam niko, ni iz zemaljskog muzeja, niti obican narod ne bi prigovarao da unistavamo kulturnu bastinu. Barem bi sa te strane bili mirni. Prigovarali bi nam ali ne bi to uzimali kao argumente. Razmislite malo.
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2829

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 18:05, edited 1 time in total.
mačak u čizmama
Posts: 1189
Joined: 17/03/2004 09:18

#2830

Post by mačak u čizmama »

ludost wrote:
Propast1 wrote:KAKO MEDIJI MOGU ŠUTITI O TOME

DA PREMIJER BIH I NJEGOVI SAVJETNICI VJERUJU U TAKVE GLUPOSTI KAO STO SU PIRAMIDA U VISOKOM, ATLANTIDA, VANZEMALJCI I NA OSNOVU TIH VJEROVANJA PREDLAZU ODLUKE U DRZAVNOM PARLAMENTU
e to je to. :thumbup:
za, kako neko reče "rijeku dolara", reći će da vjeruju bilo šta :-)
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2831

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 18:06, edited 1 time in total.
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#2832

Post by novalic »

to be continued.. u besvijest..
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2833

Post by Macuser »

A ljudi jes' hladno. Pa ko bi pravio piramidu, cak i da je civilizacija bila na tom nivou (a, nije kao sto znamo) za vrijeme ledenog doba? Eno, Eskimi su stigli samo do igloa.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2834

Post by Prenj »

cernica wrote:
Prenj wrote:
Ako bi nam, molim te, mogao reci koji su to naucni krugovi i kadaizvrsili verifikaciju Semirovog otkrica?
Ma nisu bolan naucni krugovi izvrsili verifikaciju, nego se pristupilo predmetu istrazivanja I dokazalo naucnim priznatim sredstvima. Geoloski izvjestaj Nadjije Nukic je profesionalan.
Prije no sto razmotrimo i same rezultate geoloskog istrazivanja koje je radila Nadjija Nukic, da li je moguce dobiti odgovor na sljedeca pitanja:

Ko je platio izradu izvjestaja kojeg je napravila Nadjija Nukic?
Da li je pravljena nezavisna verifikacija rezultata izvjestaja i ako jeste, kako?

Sta se desilo sa pronadjenim kosturima?
Zasto pronadjeni grobovi nisu ogradjeni i zasticeni od daljeg unistavanja?
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#2835

Post by pravimjernik »

mačak u čizmama wrote:
ludost wrote:
Propast1 wrote:KAKO MEDIJI MOGU ŠUTITI O TOME
e to je to. :thumbup:
za, kako neko reče "rijeku dolara", reći će da vjeruju bilo šta :-)
mediji šute jer je ovo zajednički projekat SDA i SDP mafije - tačnije, Terzićeve struje u SDA i Skenderagićeve struje u SDP. Avaz i Oslobođenje se naprosto utrkuju ko će objavit gluplji članak o piramidi. niko ne javlja o uništavanju nekropolje!

ljudi hajmo PETICIJU organizovat, za zaštitu nekropole Visočica, ima li neko iskustava u tome?!

FAKAT JE KRAJNJE VRIJEME DA SE NEŠTO URADI, a pošto nam je vlast korumpirana do bola nema druge nego SAMI PREUZET STVAR U SVOJE RUKE !!!!! mislim da peticiju u obliku krivične prijave možemo predat na policiju il tužilaštvo... ideje?
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#2836

Post by pravimjernik »

-
Last edited by pravimjernik on 24/01/2006 17:43, edited 1 time in total.
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2837

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 18:06, edited 1 time in total.
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2838

Post by cernica »

prenj wrote:
Semir i drustvo, u potrazi za piramidom, u kojoj ocito ne biraju sredstva, upravo unistavaju jos jedan takav spomenik.
Propast1 wrote:
Prvo, ovi sektasi ocigledno rade po planu, svjesni da od piramide nema nista i da narod u Bosni nema veze o arheologiji.
ludost wrote:
već kao opasne idiote i manipulatore koji su spremni uništavati kulturnu baštinu ove zemlje za vlastiti ego-trip i profit. U nekoj drugoj, normalnijoj državi, do sad bi vas već pohapsili po nekoliko osnova: davanja lažnih informacija javnosti, uništavanja kulturne baštine, lažnog predstavljanja organizacije, itd.
ha, ha, ha, :lol: :lol: :lol: koje provale!!! Sta je? Proradili zivci, a? ha, ha, ha :lol: :lol: :lol: Sve biser do bisera ali ljudi, ovaj je najbolji…
pravimjernik wrote:
mediji šute jer je ovo zajednički projekat SDA i SDP mafije - tačnije, Terzićeve struje u SDA i Skenderagićeve struje u SDP. Avaz i Oslobođenje se naprosto utrkuju ko će objavit gluplji članak o piramidi. niko ne javlja o uništavanju nekropolje!

ljudi hajmo PETICIJU organizovat, za zaštitu nekropole Visočica, ima li neko iskustava u tome?!

FAKAT JE KRAJNJE VRIJEME DA SE NEŠTO URADI, a pošto nam je vlast korumpirana do bola nema druge nego SAMI PREUZET STVAR U SVOJE RUKE !!!!! mislim da peticiju u obliku krivične prijave možemo predat na policiju il tužilaštvo... ideje?
Ha, ha, ha. :lol: Ti "pravi…" si pravi biser I blento na kvadrat :shock: . Cuj peticiju pisat! ha, ha, ha. A teksta dobra covjece. Jos jedan biser u zbirci. Hajde, bas me interesuje kako ce izgledati ta peticija!, ha, ha, ha. :lol: :lol: :lol: Mogu li I ja potpisat, ha, ha. :lol:

Uzgred receno, zar vi ne rekoste da iza podvale stoje Talibani? Otkud vam sad u prici I komunisti, ha, ha. :lol: Pa vi pojma nemate sta pricate, sta hocete, te cas jedna prica, pa sad druga… I u toj svojoj zatupljenosti bez argumenata se gubite, pravite kontradikcije sami sebi, I od sebe pravite i slonove i klovnove, ha, ha.
:lol: :lol:

“SAMI PREUZET STVAR U SVOJE RUKE”

da li mislis na desanku sakic ili na lopatu pa otkopaji piramide , ha ,ha, ha :lol: :lol: :lol:
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#2839

Post by taxi_driver »

cernice koji si ti glupison.
ajmo ovako.ako nadjete piramidu,ja cu ga tebi popusiti a ako ne nadjete ti ces meni supak polizati.vazi?
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2840

Post by cernica »

Ne vazi. Nikad mi muskarci nisu niti ce pusiti. :lol: :lol: :lol: Ti to ko taxi-driver naviko na takve stvari :lol:
Piramidos
Posts: 433
Joined: 01/11/2005 16:15
Location: Doljnja Vratnica
Contact:

#2841

Post by Piramidos »

Dok je postojala neka drzava ovakve kao cernica su zatvarali i davali im artane da dodju sebi, kako su to dobra vremena bila.
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2842

Post by cernica »

hajd, kad ce vise ta peticija... pa na policiju :lol: :lol:
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#2843

Post by taxi_driver »

cernica wrote:Ne vazi. Nikad mi muskarci nisu niti ce pusiti. :lol: :lol: :lol: Ti to ko taxi-driver naviko na takve stvari :lol:
ne, ja kao taxi_driver navikao sam da mi lizu supak.ali jarane ne smijes.znas i ti da je to sa piramidom najveca ubleha.ali kontas i ti sebi koju marku staviti na konto od fondacije.
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2844

Post by cernica »

blento na kvadra wrote:

mediji šute jer je ovo zajednički projekat SDA i SDP mafije - tačnije, Terzićeve struje u SDA i Skenderagićeve struje u SDP. Avaz i Oslobođenje se naprosto utrkuju ko će objavit gluplji članak o piramidi. niko ne javlja o uništavanju nekropolje!

ljudi hajmo PETICIJU organizovat, za zaštitu nekropole Visočica, ima li neko iskustava u tome?!

FAKAT JE KRAJNJE VRIJEME DA SE NEŠTO URADI, a pošto nam je vlast korumpirana do bola nema druge nego SAMI PREUZET STVAR U SVOJE RUKE !!!!! mislim da peticiju u obliku krivične prijave možemo predat na policiju il tužilaštvo...

ideje?
Imam ja jednu. Hajmo se prvo slikati svi skupa, ona grupno I prijateljski…za uspomenu. :lol: :thumbup:
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#2845

Post by taxi_driver »

cernica wrote:
blento na kvadra wrote:

mediji šute jer je ovo zajednički projekat SDA i SDP mafije - tačnije, Terzićeve struje u SDA i Skenderagićeve struje u SDP. Avaz i Oslobođenje se naprosto utrkuju ko će objavit gluplji članak o piramidi. niko ne javlja o uništavanju nekropolje!

ljudi hajmo PETICIJU organizovat, za zaštitu nekropole Visočica, ima li neko iskustava u tome?!

FAKAT JE KRAJNJE VRIJEME DA SE NEŠTO URADI, a pošto nam je vlast korumpirana do bola nema druge nego SAMI PREUZET STVAR U SVOJE RUKE !!!!! mislim da peticiju u obliku krivične prijave možemo predat na policiju il tužilaštvo...

ideje?




Imam ja jednu. Hajmo se prvo slikati svi skupa, ona grupno I prijateljski…za uspomenu. :lol: :thumbup:





cernice jos ces svrsiti?polako ,vrijeme polako odmice a piramide ni na vidiku.samo lako se kriti iza nika.napisi ime i prezime da vidimo ko je taj sto toliko vjeruje u tu ublehu.a i da kad je ne otkriju da znamo kome se rugati i na racun koga cemo viceve praviti.
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2846

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 18:08, edited 1 time in total.
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#2847

Post by pravimjernik »

Prenj wrote:
cernica wrote:
Prenj wrote:
Ako bi nam, molim te, mogao reci koji su to naucni krugovi i kadaizvrsili verifikaciju Semirovog otkrica?
Ma nisu bolan naucni krugovi izvrsili verifikaciju, nego se pristupilo predmetu istrazivanja I dokazalo naucnim priznatim sredstvima. Geoloski izvjestaj Nadjije Nukic je profesionalan.
Prije no sto razmotrimo i same rezultate geoloskog istrazivanja koje je radila Nadjija Nukic, da li je moguce dobiti odgovor na sljedeca pitanja:

Ko je platio izradu izvjestaja kojeg je napravila Nadjija Nukic?
Da li je pravljena nezavisna verifikacija rezultata izvjestaja i ako jeste, kako?

Sta se desilo sa pronadjenim kosturima?
Zasto pronadjeni grobovi nisu ogradjeni i zasticeni od daljeg unistavanja?
@Prenj
nema potrebe za tim. prosto zato jer iako profesionaln njen izvještaj je nenaučan. razlika je ogromna- da bi neki izvještaj bio profesionalan dovoljno je da bude tehnički uređen, međutim da bi bio naučan on mora još i - govoriti istinu ! neko ko u svom izvještaju nalupa da par ploča nekropole nađenih u podnožu brda znače da je čitavo brdo vještačka struktura, očito ne govori istinu.

PETICIJA ? :)
Last edited by pravimjernik on 24/01/2006 17:48, edited 1 time in total.
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#2848

Post by sojka »

pUu jeee, samo nam fali jos bosanki Louis XVI, >Kralj sunca< i imamo paket aranzman. :) :D
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2849

Post by cernica »

mislim da peticiju u obliku krivične prijave možemo predat na policiju il tužilaštvo...
ludost wrote:
kažu, ko se zadnji smije, nije skont'o vic
Ludnica ljudi, pa ovo je ludnica ha, ha. :lol: :lol: :lol: A dobra foruma. :lol:
pravimjernik
Posts: 210
Joined: 10/12/2005 21:01

#2850

Post by pravimjernik »

taxi_driver wrote:cernice jos ces svrsiti?polako ,vrijeme polako odmice a piramide ni na vidiku.samo lako se kriti iza nika.napisi ime i prezime da vidimo ko je taj sto toliko vjeruje u tu ublehu.a i da kad je ne otkriju da znamo kome se rugati i na racun koga cemo viceve praviti.
ma on zna samo za podle metode- ko što je ovo odavanje identiteta Rudolfa Bošnjaka gore... podlo da podlije ne može bit. a čova im iskreno htio pomoći :)
al šta se moglo očekivat od varalica? to ti je po onom- jedan manje u bandi=manje ruku za podjelit plijen. vidiš da su počeli međusobni sukobi i prepucavanja - hahaha ipak će se za bosansku ublehu pobrinut priroda - makar bila i BOSANSKA: još malo pa će počet ...metak u leđa jedni drugima :shock:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Locked