Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#2826 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

medvjed23 wrote:dakle, bataliti ruže dok svijet ne postane idealan Image
ne zelim dobiti ruzu od sefa koji me diskriminira
poklonu od muza koji me u svakom smislu postuje kao ljudsko bice uvijek se radujem

a najlakse je generalisati.
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2827 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

seln wrote:[*]
piupiu wrote:
Zato što je hrabra.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ma, kako da nije... poslije sufrageta, ranih feministkinja, hipika, gradjanskog pokreta, neofeministkinja, LGTB... evo, i Nejrica je skupila hrabrost da kaze sta joj lezi na srcu.
Sad, otkako je opet u modi lov na vjestice, bilo da se radi o pusacima ili zlostavljacima zena (istinskim ili navodnim).. kada su se i hala i vrana izgalamili i izmeetoovali, kada je svaki ker digao nogu da zapisa tipa koji lezi na zemlji... hrabra Nejrica je skupila snage da i ona kaze poneku.
Sa sve mahramom na glavi, uz koju bi (bar po jednoj drugoj "hrabroj" Bosanki) trebao ici i dildo.

Nemoj zamjeriti (a vala i mozes, ako hoces): bosanska pamet je kratka, ali bosanska ZENSKA pamet je kraca od zecjeg repa.
Šta bi??? :? Vidim da te baš pogodila afera fildžan. A i Nejrina marama na glavi. :lol:

Zar misliš da nije hrabro biti "lajava" žena u Bosni? Za ovu zadnju rečenicu se ne moraš izvinjavati, meni lično ne smetaju zečje metafore, niti mi trebaju da bih znala 'kol'ka mi je' pamet... ali me tvoji stavovi (da se ne vrijedjamo) baš iznenadjuju. Ženska prava pripadaju i ženama koje žele nositi maramu na glavi.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2828 Re: Danasnji "feminizam"

Post by seln »

wewa wrote:
seln wrote:
Neko je vec otvorio drugu temu o situaciji zena kod nas...
rad 6x12 za 400 maraka, nosenje pelena jer ne smiju u WC, adet sefova da svoj status iskoriste za kretensko uveljivanje... da ne govorimo o trudnickom, nedostatku vrtica, muzevima koji eskiviraju alimentaciju itd.

Daj da mi prvo stvorimo zakonske pretpostavke za PRAVNU i PROFESIONALNU jednakost zena... oko gramatike i genderisanja se mozemo i dalje svadjati.
ali mi te zakonske pretpostavke (mimo porodiljske naknade, tojest) vec imamo - zakonom o radu su dati jednaki okviri za sve, imamo zakon koji se bavi iskljucivo tretmanom diskriminacije, pa opet to nema prevelikog uticaja na stanje u praksi.
svjetonazorski je kod nas zena manje vrijedno bice, pa se zakoni lako zaobilaze a zene diskriminiraju.

eno, dovoljno je vidjeti komentare pod clankom, doduse kretenski napisanom, o 'uspjesnim' zenama kod nas, svu silinu mrznje prema zenama koje istupaju iz okvira koji su joj tradicijom zadati. tuzno, zaista tuzno.
Pod "zakonske pretpostavke" mislim na mogucnost da se to mrtvo slovo na papiru pretoci u realnost.... tj. da postoje instance koje zakone mogu i smiju (po potrebi i prisilom) sprovesti u djelo.
A o ovim "uspjesnim zenama"... grohotom se smijem. Kix je ostao dosljedan sebi, ucinio je ovim zenama medvjedju uslugu. Jer, budimo realni, ni jedna od njih nije uspjesna, vec samo uhljebljena.
A mentalitet ljudi sigurno se nece mijenjati nakurcenim tweetovima i facebook statusima.
Kada "uspjesna zena" ne bude cisto retoricka fugura, vec stvarnost, onda ce se promijeniti i stav.
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#2829 Re: Danasnji "feminizam"

Post by wewa »

seln wrote:
Pod "zakonske pretpostavke" mislim na mogucnost da se to mrtvo slovo na papiru pretoci u realnost.... tj. da postoje instance koje zakone mogu i smiju (po potrebi i prisilom) sprovesti u djelo.
A o ovim "uspjesnim zenama"... grohotom se smijem. Kix je ostao dosljedan sebi, ucinio je ovim zenama medvjedju uslugu. Jer, budimo realni, ni jedna od njih nije uspjesna, vec samo uhljebljena.
A mentalitet ljudi sigurno se nece mijenjati nakurcenim tweetovima i facebook statusima.
Kada "uspjesna zena" ne bude cisto retoricka fugura, vec stvarnost, onda ce se promijeniti i stav.
pa imamo i tu mogucnost - postoji i izvrsna i sudska vlast kod nas.
postoji inspekcija rada, samo eto sto se ne bakce previse svojim poslom.

ne bih sad da polemisem nadugo i nasiroko o zenama koje su intervjuisali klixovi nazovi-novinari, ali eto, jedna od njih je profesorica na fakultetu, politicku funkciju obavlja zahvaljujuci vlastitom angazmanu, na osnovu glasova koje je osvojila kao kandidatkinja svoje stranke. zasto je ne smatrati uspjesnom?

i na kraju, kako mislis da uspjesna zena bude stvarnost, kojim putem zamisljas da mozemo doci do tog cilja?
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#2830 Re: Danasnji "feminizam"

Post by edo_79 »

sheilak wrote:nije galerija cuna i komentiranje istih fucked up logika vec sasvim normalan odgovor na arogatno i smijesno ponasanje nekih muskaraca koji misle da mu je cuna glavni adut i da jedva cekam da mi ga metne. plus, uzivam u tome, u smijesnom komentiranju, jel.

onda, edo, analogija i zakljucivanje ti nije jaca strana, oprosti. kao ni prikrivanje sexizma. jer si sexista, ljutis se na zenu, koju ne znas, zbog njenog licnog stava, s kojim nemas veze ti licno nikakve, plus sto donosis jako plitke zakljucke. to sto se ti ne slazes s njenom logikom je tvoja stvar i cemu nepozvan komentar o vezi dobrog metanja i njene navodne frustracije. ili o njenom stavu da ima prsvo raditi sto hoce. ili o njenoj navodnoj mladosti i neiskustvu...po cemu si ti iskusniji od nje da joj dajes (nemusto :D) lekcije o tome sta ona smije misliti ner se ti na to ljutis :lol: ona btw govori ono sto velik broj zena oduvijek misle i smijesno je da se to uopce vise mora javno govoriti i braniti u 2018.

a naravno da je nepozvano komentiranje necijih guzova i sisa nepozeljno i neugodno, dakle uznemirujuce. pogotovo kad ti dolaze od svakog klosara na ulici.

edo, sorry, ali ne mogu diskutirati s tobom vise, nemam strpljenja, oprosti :-D :kiss: . imam osjecaj kao da pricam s nekim iz 3. srednje zanatskog usmjerenja, s tradicionalnim i religioznim backgroundom.
Ma ti si meni zakon! Nedo bog da sjedimo skupa i raspravljamo ..... bilo bi svega :ruza: :kiss: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#2831 Re: Danasnji "feminizam"

Post by edo_79 »

wewa wrote:
medvjed23 wrote:dakle, bataliti ruže dok svijet ne postane idealan Image
ne zelim dobiti ruzu od sefa koji me diskriminira
poklonu od muza koji me u svakom smislu postuje kao ljudsko bice uvijek se radujem

a najlakse je generalisati.
Brawo wewo ....
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2832 Re: Danasnji "feminizam"

Post by seln »

piupiu wrote:
seln wrote:[*]
piupiu wrote:
Zato što je hrabra.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ma, kako da nije... poslije sufrageta, ranih feministkinja, hipika, gradjanskog pokreta, neofeministkinja, LGTB... evo, i Nejrica je skupila hrabrost da kaze sta joj lezi na srcu.
Sad, otkako je opet u modi lov na vjestice, bilo da se radi o pusacima ili zlostavljacima zena (istinskim ili navodnim).. kada su se i hala i vrana izgalamili i izmeetoovali, kada je svaki ker digao nogu da zapisa tipa koji lezi na zemlji... hrabra Nejrica je skupila snage da i ona kaze poneku.
Sa sve mahramom na glavi, uz koju bi (bar po jednoj drugoj "hrabroj" Bosanki) trebao ici i dildo.

Nemoj zamjeriti (a vala i mozes, ako hoces): bosanska pamet je kratka, ali bosanska ZENSKA pamet je kraca od zecjeg repa.
Šta bi??? :? Vidim da te baš pogodila afera fildžan. A i Nejrina marama na glavi. :lol:

Zar misliš da nije hrabro biti "lajava" žena u Bosni? Za ovu zadnju rečenicu se ne moraš izvinjavati, meni lično ne smetaju zečje metafore, niti mi trebaju da bih znala 'kol'ka mi je' pamet... ali me tvoji stavovi (da se ne vrijedjamo) baš iznenadjuju. Ženska prava pripadaju i ženama koje žele nositi maramu na glavi.
Bez uvrede... ali nisi ti u prijeporu sa mnom ili nekim drugim forumasem, vec sama sa sobom.

Ne znam zasto bi mene pogodila "afera fildzan", nisam ja trcao okolo i nudio zenama fildzan sperme. Ali mi je smijesno da su se na jednog tipa, koji je se "retoricki ulitao" odjednom digli i Panto i Kunto, a Bosna puna tipova koji bi zene pod nikab i u kuhinju.
Da, zasrao je, ispao papak, ali ovaj vampire raid stvarno nije u srazmjeru sa njegovom greskom.

Za Nejrinu maramu me bas onako zabole, ali mi je paradni primjer nedosljednosti. Zasto je nosi? Ono, da bude drugacija? Radi etnickog toucha?
Jebi ga, to mi bas ono "a sta ce ti lolo ahmedija, kad je sinoc u mejhani bila".

Ne mislim da je hrabro biti lajava zena u Bosni, moja selendra je uvijek bila puna lajavih zena. U Bosni je hrabro biti PAMETNA zena, a s takvim smo fakat u deficitu.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2833 Re: Danasnji "feminizam"

Post by seln »

wewa wrote:
medvjed23 wrote:dakle, bataliti ruže dok svijet ne postane idealan Image
ne zelim dobiti ruzu od sefa koji me diskriminira
poklonu od muza koji me u svakom smislu postuje kao ljudsko bice uvijek se radujem

a najlakse je generalisati.
Tako je, Nejrica je paradni primjer.
User avatar
cyprus
Posts: 39746
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2834 Re: Danasnji "feminizam"

Post by cyprus »

sheilak wrote:
sheilak wrote:
cyprus wrote:https://www.facebook.com/Bosanska.Islam ... 1JDp9QmNPw

Konačno su provaljene :-D

aj, majko moja hahahaha

joj, ljudi, drzite me da ga ne pretucem :lol:

moram sad ici tamo komentirati hahahaha

jbmti sve zivo, pa ko ga ovakvog bucmastog i ogranicenog iz sandzaka stavi da vazi? al gledajte komentara :D da ih dragi Allah na pravi put okrene i zene im sacuva, to pisu :D i to pisu i zene. pod hitno abrahamske religije zabraniti ovdje.
Ok, moram se vratiti na ovo, dok jos imam vremena. :D

Ovakve stvari zaista postaju problem. Nije meni toliko ludjacki bilo to sto ovaj hodza govori, hodza je neuk i lijen za razmisljanje i mozda cak i misli da govori istine. :D ali broj ljudi koji ga podrzavaju i zena prije svega, sto se ogleda u komentarima tipa, da nam dragi Allah oprosti ono sto smo u neznanju cinile (slavile 8. mart), etc. Meni nije problem sto su me muskarci tamo nazvali sotonom :lol: ili nemoralnom, to je kompliment kad ti kazu vjerski fanatici vec broj zena koje su uhvatili u mrezu, isprali im mozak i ne dopustaju da samostalno razmisljaju. A ovdje se radi o stranici „islamska omladina“, dakle gdje vec mlade ljude (i zene i muskarce) indoktriniraju u sektaski mentalitet, braneci im da samostalno razmisljaju, da se obrazuju kako treba, van ludila religija (sekti). zaista i tuzno i strasno vec postaje.
Doduše, nije hodža prvi koji vas je provalio :D

Image

:mrgreen: :mrgreen:

Bona, nemoj se sekirat :-D Sretan 8. mart :)
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2835 Re: Danasnji "feminizam"

Post by seln »

wewa wrote: pa imamo i tu mogucnost - postoji i izvrsna i sudska vlast kod nas.
postoji inspekcija rada, samo eto sto se ne bakce previse svojim poslom.
O tome ti i govorim - jebo jalove inspekcije, treba nam efikasno provodjenje zakona.
ne bih sad da polemisem nadugo i nasiroko o zenama koje su intervjuisali klixovi nazovi-novinari, ali eto, jedna od njih je profesorica na fakultetu, politicku funkciju obavlja zahvaljujuci vlastitom angazmanu, na osnovu glasova koje je osvojila kao kandidatkinja svoje stranke. zasto je ne smatrati uspjesnom?
Zato sto si opisala sliku i priliku bosanskog mediokriteta.
i na kraju, kako mislis da uspjesna zena bude stvarnost, kojim putem zamisljas da mozemo doci do tog cilja?
Da imam instant recept za to, postao bih slavan i bogat.
Mozda uciti, ali nesto korisno, za razliku od ovih "uspjesnih".
Mozda postati poduzetnica, ali malo izvan granapa i kafica.

Uostalom, kako mislis da uspjesan muskarac bude stvarnost?
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2836 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

seln wrote:Bez uvrede... ali nisi ti u prijeporu sa mnom ili nekim drugim forumasem, vec sama sa sobom.
:?

Izvini, poglupa sam da bih shvatila o čemu se ovdje radi, učinilo mi se da smo na forumu i da razgovaramo. Neću više.
User avatar
medvjed23
Posts: 30194
Joined: 16/07/2010 13:49
Location: https://poezijaisve.blog/
Contact:

#2837 Re: Danasnji "feminizam"

Post by medvjed23 »

wewa wrote:
medvjed23 wrote:dakle, bataliti ruže dok svijet ne postane idealan Image
ne zelim dobiti ruzu od sefa koji me diskriminira
poklonu od muza koji me u svakom smislu postuje kao ljudsko bice uvijek se radujem

a najlakse je generalisati.
sasvim razuman stav, za razliku od nejrinog - ona, koliko upratih, ne pravi razliku između lošeg šefa i dobrog muža.. i jedan i drugi mogu zabiti ružu tamo gdje sunce ne sija, bar se tako da zaključiti iz onog što je citirano na forumu..
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2838 Re: Danasnji "feminizam"

Post by seln »

piupiu wrote:
seln wrote:Bez uvrede... ali nisi ti u prijeporu sa mnom ili nekim drugim forumasem, vec sama sa sobom.
:?

Izvini, poglupa sam da bih shvatila o čemu se ovdje radi, učinilo mi se da smo na forumu i da razgovaramo. Neću više.
Tebi je valjda jasno koliko je OVA reakcija tipicno zenska?
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#2839 Re: Danasnji "feminizam"

Post by edo_79 »

seln wrote:Tebi je valjda jasno koliko je OVA reakcija tipicno zenska?
Ovo ti je ono tipa ''Šta je bilo?!'' ..... ZNAŠ TI DOBRO ŠTA JE!!'' :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2840 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

seln wrote:
piupiu wrote:
seln wrote:Bez uvrede... ali nisi ti u prijeporu sa mnom ili nekim drugim forumasem, vec sama sa sobom.
:?

Izvini, poglupa sam da bih shvatila o čemu se ovdje radi, učinilo mi se da smo na forumu i da razgovaramo. Neću više.
Tebi je valjda jasno koliko je OVA reakcija tipicno zenska?
Tebi je valjda jasno koliko je OVA reakcija tipično šovinistička?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2841 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Dragi moji muskarai, shvatite, da borba za ravnopravnost zena u drustvu nije borba protiv muskaraca.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2842 Re: Danasnji "feminizam"

Post by seln »

Connaisseur Karlin wrote:Dragi moji muskarai, shvatite, da borba za ravnopravnost zena u drustvu nije borba protiv muskaraca.
Odnosno, ne bi trebala da bude... ali mnogi je shvataju tako, i sa jedne i sa druge strane.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#2843 Re: Danasnji "feminizam"

Post by S4mpion »

Connaisseur Karlin wrote:Dragi moji muskarai, shvatite, da borba za ravnopravnost zena u drustvu nije borba protiv muskaraca.
I jeste i nije, zavisi na koju, od milion borbi za ravnopravnost, misliš. :mrgreen:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2844 Re: Danasnji "feminizam"

Post by seln »

piupiu wrote:
seln wrote:
Tebi je valjda jasno koliko je OVA reakcija tipicno zenska?
Tebi je valjda jasno koliko je OVA reakcija tipično šovinistička?
:lol: :lol: :lol:
Da se nasmijem od muke....
i onda se OZBILJNO pitamo sta treba za jednu uspjesnu zenu?
Jedno sigurno ne treba: tjeranje inata zbog povrijedjene sujete.
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2845 Re: Danasnji "feminizam"

Post by piupiu »

seln wrote:
piupiu wrote:
seln wrote:
Tebi je valjda jasno koliko je OVA reakcija tipicno zenska?
Tebi je valjda jasno koliko je OVA reakcija tipično šovinistička?
:lol: :lol: :lol:
Da se nasmijem od muke....
i onda se OZBILJNO pitamo sta treba za jednu uspjesnu zenu?
Jedno sigurno ne treba: tjeranje inata zbog povrijedjene sujete.
Pazi da se ne zagrcneš od smijeha. ;-)
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2846 Re: Danasnji "feminizam"

Post by seln »

piupiu wrote:
seln wrote:
piupiu wrote:
Tebi je valjda jasno koliko je OVA reakcija tipično šovinistička?
:lol: :lol: :lol:
Da se nasmijem od muke....
i onda se OZBILJNO pitamo sta treba za jednu uspjesnu zenu?
Jedno sigurno ne treba: tjeranje inata zbog povrijedjene sujete.
Pazi da se ne zagrcneš od smijeha. ;-)
No frks... sretan ti dan zena.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2847 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

seln wrote:
Connaisseur Karlin wrote:Dragi moji muskarai, shvatite, da borba za ravnopravnost zena u drustvu nije borba protiv muskaraca.
Odnosno, ne bi trebala da bude... ali mnogi je shvataju tako, i sa jedne i sa druge strane.
da, ali treba pokazati primjerima iz zivota, ako i od strane aktivsitkinja, koje nemaju cilj ugorziti polozaj muskaraca, a istovremeno, muskraci jos uvijek panicno reagiraju, umjesto da se informiraju i podrze aktistkinje koje ne histerisu i n episu zlobno protiv muskraca, jer, mitrebamo jedni druge :-D ja sam za borbu i ravnopravnost, i podrzavam suradnju svih osoba oba spola :thumbup:
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#2848 Re: Danasnji "feminizam"

Post by edo_79 »

Connaisseur Karlin wrote:
seln wrote:
Connaisseur Karlin wrote:Dragi moji muskarai, shvatite, da borba za ravnopravnost zena u drustvu nije borba protiv muskaraca.
Odnosno, ne bi trebala da bude... ali mnogi je shvataju tako, i sa jedne i sa druge strane.
da, ali treba pokazati primjerima iz zivota, ako i od strane aktivsitkinja, koje nemaju cilj ugorziti polozaj muskaraca, a istovremeno, muskraci jos uvijek panicno reagiraju, umjesto da se informiraju i podrze aktistkinje koje ne histerisu i n episu zlobno protiv muskraca, jer, mitrebamo jedni druge :-D ja sam za borbu i ravnopravnost, i podrzavam suradnju svih osoba oba spola :thumbup:
Ti si znači za konsenzus :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2849 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

S4mpion wrote:
Connaisseur Karlin wrote:Dragi moji muskarai, shvatite, da borba za ravnopravnost zena u drustvu nije borba protiv muskaraca.
I jeste i nije, zavisi na koju, od milion borbi za ravnopravnost, misliš. :mrgreen:
borba jednog dijela feminstkinja koje zlobno prijete muskracima nnije nigdje prihvacena, osim u medijima i na internet mrzama :-D

sve promjene koje su se desila kao rezlutat zena boraca i aktivstkinja i podrske muskraca su leglano odobrene od strane parlamaneta od strane oba spola :-D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2850 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

edo_79 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
da, ali treba pokazati primjerima iz zivota, ako i od strane aktivsitkinja, koje nemaju cilj ugorziti polozaj muskaraca, a istovremeno, muskraci jos uvijek panicno reagiraju, umjesto da se informiraju i podrze aktistkinje koje ne histerisu i n episu zlobno protiv muskraca, jer, mitrebamo jedni druge :-D ja sam za borbu i ravnopravnost, i podrzavam suradnju svih osoba oba spola :thumbup:
Ti si znači za konsenzus :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
pod uslovom da ne panicite, ne histerisete i ne kmecite :lol: :kiss:
Post Reply