juga 1950.-1990.
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#2826 Re: juga 1950.-1990.
Svak je imao kariranu vecinom ovu sa slike a rjetki plavo crna
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#2827 Re: juga 1950.-1990.
ne mogu da nađem sliku jednih adidas patika...za mene najbolje koje sam imao. preciznije, ne najbolje, ali najljepše svakako. ne sjećam se koliko su koštale, uglavnom, riječ je o varijanti - između patike i espadrile. boja - bijela- materijal - koža. ne znam zašto, ali mi se mota po glavi da su proizvedene u derventi...ili sam puko skroz.
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#2828 Re: juga 1950.-1990.
aha, aha...na brzinu pročitah tvoj post, pa ne skontah.stakasa wrote:Svak je imao kariranu vecinom ovu sa slike a rjetki plavo crna
- stakasa
- Posts: 8959
- Joined: 14/11/2013 11:23
#2829 Re: juga 1950.-1990.
Nisi puko ima neki link Dervente i tih tena. Jedino da nije bila prodavnica obuce Derventaradostan dan wrote:ne mogu da nađem sliku jednih adidas patika...za mene najbolje koje sam imao. preciznije, ne najbolje, ali najljepše svakako. ne sjećam se koliko su koštale, uglavnom, riječ je o varijanti - između patike i espadrile. boja - bijela- materijal - koža. ne znam zašto, ali mi se mota po glavi da su proizvedene u derventi...ili sam puko skroz.
-
detroit-mercy
- Posts: 16989
- Joined: 07/04/2009 16:54
- Location: povis jajca
#2830 Re: juga 1950.-1990.
Jugoplastika Splitradostan dan wrote:ne mogu da nađem sliku jednih adidas patika...za mene najbolje koje sam imao. preciznije, ne najbolje, ali najljepše svakako. ne sjećam se koliko su koštale, uglavnom, riječ je o varijanti - između patike i espadrile. boja - bijela- materijal - koža. ne znam zašto, ali mi se mota po glavi da su proizvedene u derventi...ili sam puko skroz.
- Gojeni H
- Posts: 10228
- Joined: 28/04/2012 09:54
#2831 Re: juga 1950.-1990.
Toptenke? Nepoderiveradostan dan wrote:ne mogu da nađem sliku jednih adidas patika...za mene najbolje koje sam imao. preciznije, ne najbolje, ali najljepše svakako. ne sjećam se koliko su koštale, uglavnom, riječ je o varijanti - između patike i espadrile. boja - bijela- materijal - koža. ne znam zašto, ali mi se mota po glavi da su proizvedene u derventi...ili sam puko skroz.
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#2832 Re: juga 1950.-1990.
Ne, ne...napisao sam - najljepse (za mene), a ne - najbolje (sto su toptenke svakako bile).Gojeni H wrote:Toptenke? Nepoderiveradostan dan wrote:ne mogu da nađem sliku jednih adidas patika...za mene najbolje koje sam imao. preciznije, ne najbolje, ali najljepše svakako. ne sjećam se koliko su koštale, uglavnom, riječ je o varijanti - između patike i espadrile. boja - bijela- materijal - koža. ne znam zašto, ali mi se mota po glavi da su proizvedene u derventi...ili sam puko skroz.
- Gojeni H
- Posts: 10228
- Joined: 28/04/2012 09:54
#2833 Re: juga 1950.-1990.
E, jesi naopak insan. Sad cu ja o tim patikama kontat citavu noc.radostan dan wrote:Ne, ne...napisao sam - najljepse (za mene), a ne - najbolje (sto su toptenke svakako bile).Gojeni H wrote:Toptenke? Nepoderiveradostan dan wrote:ne mogu da nađem sliku jednih adidas patika...za mene najbolje koje sam imao. preciznije, ne najbolje, ali najljepše svakako. ne sjećam se koliko su koštale, uglavnom, riječ je o varijanti - između patike i espadrile. boja - bijela- materijal - koža. ne znam zašto, ali mi se mota po glavi da su proizvedene u derventi...ili sam puko skroz.
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#2834 Re: juga 1950.-1990.
Stani malo...pod toptenkama se mislilo na vise modela. Mozda i jesu bile iz klase toptenki.
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#2835 Re: juga 1950.-1990.
Šta su vam toptenke? Imate li vi to za pokazat'? 
-
Fudo387
- Posts: 21793
- Joined: 24/01/2015 19:44
#2836 Re: juga 1950.-1990.
Bile su samo jedne toptenke, plava, crvena, plava ciza.
-
Fudo387
- Posts: 21793
- Joined: 24/01/2015 19:44
#2837 Re: juga 1950.-1990.
Izvinjavam se, ipak su sve plave cize.piupiu wrote:Šta su vam toptenke? Imate li vi to za pokazat'?

- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#2838 Re: juga 1950.-1990.
Plavo crveno plave su bile Wimbledon-ke...
Last edited by drndalo on 18/02/2017 17:05, edited 2 times in total.
- piupiu
- Posts: 16761
- Joined: 05/01/2008 05:08
#2839 Re: juga 1950.-1990.
Danke! Pa, ovo je i danas dernAmo medju hipsterajem.Fudo387 wrote:Izvinjavam se, ipak su sve plave cize.piupiu wrote:Šta su vam toptenke? Imate li vi to za pokazat'?![]()
-
Fudo387
- Posts: 21793
- Joined: 24/01/2015 19:44
#2840 Re: juga 1950.-1990.
da, s tim sto ipak ima razlike. Ove danasnje imaju chip u djonu koji konektovan sa aplikacijom na telefonu govori korisniku, kol'ko jepiupiu wrote:Danke! Pa, ovo je i danas dernAmo medju hipsterajem.Fudo387 wrote:Izvinjavam se, ipak su sve plave cize.piupiu wrote:Šta su vam toptenke? Imate li vi to za pokazat'?![]()
presao, otkucaj srca, temperaturu i vlaznost zraka, i na kraju, kol'ko su mu se noge oznojile...tj, tacno zna kad je ok da ih skine
ako se zadesi na randevuU sa nekom djevojcicom.
tehnika jarane.
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#2841 Re: juga 1950.-1990.
drndalo wrote:Plavo crveno plave su bile Wimbledon-ke...
Najduže proizvođen model adidas patika, jedan od simbola osamdesetih i ikona marke adidas. Iz vremena kad su se stvari ove marke još pravile u Austriji, (premda su kasnije dolazile i iz slovenačke fabrike). Izuzetno plitke i udobne, napravljene od kvalitetne kože, bele sa tri trake sa strane u rasporedu plavo-crveno-plavo i posebnom, grubljom , nesto sivljom kožom sa rupicama preko prstiju. Odlikovale su se svojom neuništivošću i jednostavnim kvalitetom, (kao i sve što Švabo napravi). Postaju zaboravljene devedesetih, poplavom platnenih Nike i Reebok iz Vijetnama i Tajlanda, a izostavljene nažalost iz adidas retro-renesanse devedesetih, (jer ih valjda nije nosio Jamiroquai).
-
radostan dan
- Posts: 27324
- Joined: 31/01/2010 20:26
- Location: madera
#2842 Re: juga 1950.-1990.
Ja nemam, al sam siguran da RUN DMC jos uvjek imaju...piupiu wrote:Šta su vam toptenke? Imate li vi to za pokazat'?
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#2843 Re: juga 1950.-1990.
Možda nisu bile najizdržljivije, ali su bile najljepše.


-
Fudo387
- Posts: 21793
- Joined: 24/01/2015 19:44
#2844 Re: juga 1950.-1990.
No, treba biti posten i priznati da su ove bile najpopularnije...
Model, "Kemal Malovcic",

...adidaske su kostale pola prosjecne plate.
Model, "Kemal Malovcic",

...adidaske su kostale pola prosjecne plate.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#2845 Re: juga 1950.-1990.
Dizali kredit...Fudo387 wrote:
...adidaske su kostale pola prosjecne plate.
-
Fudo387
- Posts: 21793
- Joined: 24/01/2015 19:44
#2846 Re: juga 1950.-1990.
To se zvalo "zimnica", preko sindikata.Banksy wrote:Dizali kredit...Fudo387 wrote:
...adidaske su kostale pola prosjecne plate.
Pola krave i patike.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#2847 Re: juga 1950.-1990.
S pertlama. Samo za članove KP-a.Fudo387 wrote:To se zvalo "zimnica", preko sindikata.Banksy wrote:Dizali kredit...Fudo387 wrote:
...adidaske su kostale pola prosjecne plate.
Pola krave i patike.
-
Fudo387
- Posts: 21793
- Joined: 24/01/2015 19:44
#2848 Re: juga 1950.-1990.
Banksy wrote:S pertlama. Samo za članove KP-a.
Pa ja, protekcija
SKOJ si zaboravila, naljutices mi Sabinu.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#2849 Re: juga 1950.-1990.
Jah, eto oni koji nisu bili u KP su gladovali, nisu dobijali plate, i nisu smjeli na more...Banksy wrote:
S pertlama. Samo za članove KP-a.
-
Niemand
- Posts: 7944
- Joined: 31/03/2014 01:55
#2850 Re: juga 1950.-1990.
Ne znam gdje da pitam, a vas na ovoj temi ima dosta i starijih, na guglu skoro nista. Zasto je ubijen onaj august braun? Zar on nije bio pozitivan lik? Ne kontam. 
