juga 1950.-1990.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2826 Re: juga 1950.-1990.

Post by stakasa »

Svak je imao kariranu vecinom ovu sa slike a rjetki plavo crna
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2827 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

ne mogu da nađem sliku jednih adidas patika...za mene najbolje koje sam imao. preciznije, ne najbolje, ali najljepše svakako. ne sjećam se koliko su koštale, uglavnom, riječ je o varijanti - između patike i espadrile. boja - bijela- materijal - koža. ne znam zašto, ali mi se mota po glavi da su proizvedene u derventi...ili sam puko skroz.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2828 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

stakasa wrote:Svak je imao kariranu vecinom ovu sa slike a rjetki plavo crna
aha, aha...na brzinu pročitah tvoj post, pa ne skontah.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2829 Re: juga 1950.-1990.

Post by stakasa »

radostan dan wrote:ne mogu da nađem sliku jednih adidas patika...za mene najbolje koje sam imao. preciznije, ne najbolje, ali najljepše svakako. ne sjećam se koliko su koštale, uglavnom, riječ je o varijanti - između patike i espadrile. boja - bijela- materijal - koža. ne znam zašto, ali mi se mota po glavi da su proizvedene u derventi...ili sam puko skroz.
Nisi puko ima neki link Dervente i tih tena. Jedino da nije bila prodavnica obuce Derventa
detroit-mercy
Posts: 16989
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#2830 Re: juga 1950.-1990.

Post by detroit-mercy »

radostan dan wrote:ne mogu da nađem sliku jednih adidas patika...za mene najbolje koje sam imao. preciznije, ne najbolje, ali najljepše svakako. ne sjećam se koliko su koštale, uglavnom, riječ je o varijanti - između patike i espadrile. boja - bijela- materijal - koža. ne znam zašto, ali mi se mota po glavi da su proizvedene u derventi...ili sam puko skroz.
Jugoplastika Split :mrgreen: .
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#2831 Re: juga 1950.-1990.

Post by Gojeni H »

radostan dan wrote:ne mogu da nađem sliku jednih adidas patika...za mene najbolje koje sam imao. preciznije, ne najbolje, ali najljepše svakako. ne sjećam se koliko su koštale, uglavnom, riječ je o varijanti - između patike i espadrile. boja - bijela- materijal - koža. ne znam zašto, ali mi se mota po glavi da su proizvedene u derventi...ili sam puko skroz.
Toptenke? Nepoderive
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2832 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Gojeni H wrote:
radostan dan wrote:ne mogu da nađem sliku jednih adidas patika...za mene najbolje koje sam imao. preciznije, ne najbolje, ali najljepše svakako. ne sjećam se koliko su koštale, uglavnom, riječ je o varijanti - između patike i espadrile. boja - bijela- materijal - koža. ne znam zašto, ali mi se mota po glavi da su proizvedene u derventi...ili sam puko skroz.
Toptenke? Nepoderive
Ne, ne...napisao sam - najljepse (za mene), a ne - najbolje (sto su toptenke svakako bile). :)
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#2833 Re: juga 1950.-1990.

Post by Gojeni H »

radostan dan wrote:
Gojeni H wrote:
radostan dan wrote:ne mogu da nađem sliku jednih adidas patika...za mene najbolje koje sam imao. preciznije, ne najbolje, ali najljepše svakako. ne sjećam se koliko su koštale, uglavnom, riječ je o varijanti - između patike i espadrile. boja - bijela- materijal - koža. ne znam zašto, ali mi se mota po glavi da su proizvedene u derventi...ili sam puko skroz.
Toptenke? Nepoderive
Ne, ne...napisao sam - najljepse (za mene), a ne - najbolje (sto su toptenke svakako bile). :)
E, jesi naopak insan. Sad cu ja o tim patikama kontat citavu noc. :D
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2834 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Stani malo...pod toptenkama se mislilo na vise modela. Mozda i jesu bile iz klase toptenki.
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2835 Re: juga 1950.-1990.

Post by piupiu »

Šta su vam toptenke? Imate li vi to za pokazat'? :P
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2836 Re: juga 1950.-1990.

Post by Fudo387 »

Bile su samo jedne toptenke, plava, crvena, plava ciza.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2837 Re: juga 1950.-1990.

Post by Fudo387 »

piupiu wrote:Šta su vam toptenke? Imate li vi to za pokazat'? :P
Izvinjavam se, ipak su sve plave cize. :D

Image
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2838 Re: juga 1950.-1990.

Post by drndalo »

Plavo crveno plave su bile Wimbledon-ke...
Last edited by drndalo on 18/02/2017 17:05, edited 2 times in total.
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2839 Re: juga 1950.-1990.

Post by piupiu »

Fudo387 wrote:
piupiu wrote:Šta su vam toptenke? Imate li vi to za pokazat'? :P
Izvinjavam se, ipak su sve plave cize. :D

Image
Danke! Pa, ovo je i danas dernAmo medju hipsterajem. :D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2840 Re: juga 1950.-1990.

Post by Fudo387 »

piupiu wrote:
Fudo387 wrote:
piupiu wrote:Šta su vam toptenke? Imate li vi to za pokazat'? :P
Izvinjavam se, ipak su sve plave cize. :D

Image
Danke! Pa, ovo je i danas dernAmo medju hipsterajem. :D
da, s tim sto ipak ima razlike. Ove danasnje imaju chip u djonu koji konektovan sa aplikacijom na telefonu govori korisniku, kol'ko je
presao, otkucaj srca, temperaturu i vlaznost zraka, i na kraju, kol'ko su mu se noge oznojile...tj, tacno zna kad je ok da ih skine
ako se zadesi na randevuU sa nekom djevojcicom.
tehnika jarane.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2841 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

drndalo wrote:Plavo crveno plave su bile Wimbledon-ke...
:thumbup:


Najduže proizvođen model adidas patika, jedan od simbola osamdesetih i ikona marke adidas. Iz vremena kad su se stvari ove marke još pravile u Austriji, (premda su kasnije dolazile i iz slovenačke fabrike). Izuzetno plitke i udobne, napravljene od kvalitetne kože, bele sa tri trake sa strane u rasporedu plavo-crveno-plavo i posebnom, grubljom , nesto sivljom kožom sa rupicama preko prstiju. Odlikovale su se svojom neuništivošću i jednostavnim kvalitetom, (kao i sve što Švabo napravi). Postaju zaboravljene devedesetih, poplavom platnenih Nike i Reebok iz Vijetnama i Tajlanda, a izostavljene nažalost iz adidas retro-renesanse devedesetih, (jer ih valjda nije nosio Jamiroquai).
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2842 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

piupiu wrote:Šta su vam toptenke? Imate li vi to za pokazat'? :P
Ja nemam, al sam siguran da RUN DMC jos uvjek imaju...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2843 Re: juga 1950.-1990.

Post by Banksy »

Možda nisu bile najizdržljivije, ali su bile najljepše.

Image
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2844 Re: juga 1950.-1990.

Post by Fudo387 »

No, treba biti posten i priznati da su ove bile najpopularnije...

Model, "Kemal Malovcic",

Image

...adidaske su kostale pola prosjecne plate. :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2845 Re: juga 1950.-1990.

Post by Banksy »

Fudo387 wrote:
...adidaske su kostale pola prosjecne plate. :D
Dizali kredit... :oops:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2846 Re: juga 1950.-1990.

Post by Fudo387 »

Banksy wrote:
Fudo387 wrote:
...adidaske su kostale pola prosjecne plate. :D
Dizali kredit... :oops:
To se zvalo "zimnica", preko sindikata.
Pola krave i patike. :D
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#2847 Re: juga 1950.-1990.

Post by Banksy »

Fudo387 wrote:
Banksy wrote:
Fudo387 wrote:
...adidaske su kostale pola prosjecne plate. :D
Dizali kredit... :oops:
To se zvalo "zimnica", preko sindikata.
Pola krave i patike. :D
S pertlama. Samo za članove KP-a. :evil:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#2848 Re: juga 1950.-1990.

Post by Fudo387 »

Banksy wrote:S pertlama. Samo za članove KP-a.

Pa ja, protekcija :twisted:
SKOJ si zaboravila, naljutices mi Sabinu. :D
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2849 Re: juga 1950.-1990.

Post by drndalo »

Banksy wrote:
S pertlama. Samo za članove KP-a. :evil:
Jah, eto oni koji nisu bili u KP su gladovali, nisu dobijali plate, i nisu smjeli na more... :-)
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#2850 Re: juga 1950.-1990.

Post by Niemand »

Ne znam gdje da pitam, a vas na ovoj temi ima dosta i starijih, na guglu skoro nista. Zasto je ubijen onaj august braun? Zar on nije bio pozitivan lik? Ne kontam. :-?
Locked