Daj strukturu...anthraxQ wrote:Main export partners
EU 26.6%
Russia 23.7%
Turkey 6.0%
China 4.1% (2012 est.)
Main import partners
EU 31.2%
Russia 19.4%
China 10.2%
Germany 9.6%
Belarus 7.8%
Poland 7.1% (2012 est.)
Ukrajina
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#2826 Re: Ukrajina
-
udar 99
- Posts: 284
- Joined: 13/02/2014 20:48
#2827 Re: Ukrajina
povlacite pararele izmedju totalno razlicitih situacija
zasto Americki senatori i EU guzonje nisu dosli u Tuzlu kada je gorila i obratili se demonstrantima i pruzili podrsku opravdanome buntu ?
zasto nisu bili u Turskoj prosla ljeta kada je Turska mladost prebijana i ubijana od strane policije ?
ili protestantima u Grckoj , Spaniji , , Tajlandu i itd..
ma bjeeezi !
narod je skontao
zasto Americki senatori i EU guzonje nisu dosli u Tuzlu kada je gorila i obratili se demonstrantima i pruzili podrsku opravdanome buntu ?
zasto nisu bili u Turskoj prosla ljeta kada je Turska mladost prebijana i ubijana od strane policije ?
ili protestantima u Grckoj , Spaniji , , Tajlandu i itd..
ma bjeeezi !
narod je skontao
Last edited by udar 99 on 01/03/2014 17:15, edited 1 time in total.
-
jastuk1
- Posts: 3855
- Joined: 17/09/2010 14:38
#2828 Re: Ukrajina
15:33 GMT:
Some 97 people have been injured in clashes between anti- and pro-Maidan demonstrators in Kharkov, reports Itar-Tass, citing the city’s deputy mayor, Svetlana Gorbunova.
“Luckily, there are no gunshot wounds,” she added.
Some 97 people have been injured in clashes between anti- and pro-Maidan demonstrators in Kharkov, reports Itar-Tass, citing the city’s deputy mayor, Svetlana Gorbunova.
“Luckily, there are no gunshot wounds,” she added.
- anthraxQ
- Posts: 1936
- Joined: 14/07/2010 11:26
- Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi
#2829 Re: Ukrajina
nosara wrote: U odnosu na ono sto izvodi zapad unazad deceniju i po, Rusi su pojam pravde u medjunarodnim odnosima...
Jeste brate - zato su oni raselili koga god su mogli, cijele narode.
Da ne govorim kako su skrsili Gruziju zbog separatistickih teznji nekih pseudorepublika.
Da ne govorim da su Ceceniju sravnili...
Uopce ne mislim da je Zapad neko svjetlo nade - ali Rusi su odron, i smijesna je dilema ovdje. Pa ne morate traziti te Ruse i Rusiju tamo, samo otidjite na Pale pa zapalite koju svijecu.
Rusija ej Bosni i Bosnjacima otvoreni neprijatelj.
-
Bodkin
- Posts: 22540
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#2830 Re: Ukrajina
firebird wrote:Ruski tenkovi ušli u Sevastopolj. Joj naslova u njemackom Bildu, Putin zauzeo Krim a svijet nijemo posmatra, hahaha. Pa sta cete drugo nego nijemo posmatrati, mozete jos samo da mu popusite.
Jesi dobro isprskao zid? Valja sad cistiti prije novog onanisanja
Sent from my Lumia
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#2831 Re: Ukrajina
ALi ti jos uvijek nisi, pa si jos uvijek na Floridi. Probudi se, idi u Rusiju bolan za boljim zivotom. Sta ces na Floridi, dobijas te dolare koji se stampaju kao na traciudar 99 wrote:povlacite pararele izmedju totalno razlicitih situacija
zasto Americki senatori i EU guzonje nisu dosli u Tuzlu kada je gorila i obratili se dmonstrantima i pruzili podrsku opravdanome buntu ?
zasto nisu bili u Turskoj prosla ljeta kada je Turska mladost prebijana i ubijana od strane policije ?
ili protestantima u Grckoj , Spaniji , , Tajlandu i itd..
ma bjeeezi !
narod je skontao
- anthraxQ
- Posts: 1936
- Joined: 14/07/2010 11:26
- Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi
#2832 Re: Ukrajina
Kakva ba struktura? Jasno ti je argument pao u vodu. Fino to reci.nosara wrote:Daj strukturu...anthraxQ wrote:Main export partners
EU 26.6%
Russia 23.7%
Turkey 6.0%
China 4.1% (2012 est.)
Main import partners
EU 31.2%
Russia 19.4%
China 10.2%
Germany 9.6%
Belarus 7.8%
Poland 7.1% (2012 est.)
Cuj struktura metereti... eeeee
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#2833 Re: Ukrajina
Tema nisu ni Pale ni Bosna a ni Bosnjaci...anthraxQ wrote:nosara wrote: U odnosu na ono sto izvodi zapad unazad deceniju i po, Rusi su pojam pravde u medjunarodnim odnosima...
Jeste brate - zato su oni raselili koga god su mogli, cijele narode.
Da ne govorim kako su skrsili Gruziju zbog separatistickih teznji nekih pseudorepublika.
Da ne govorim da su Ceceniju sravnili...
Uopce ne mislim da je Zapad neko svjetlo nade - ali Rusi su odron, i smijesna je dilema ovdje. Pa ne morate traziti te Ruse i Rusiju tamo, samo otidjite na Pale pa zapalite koju svijecu.
Rusija ej Bosni i Bosnjacima otvoreni neprijatelj.
- anthraxQ
- Posts: 1936
- Joined: 14/07/2010 11:26
- Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi
#2834 Re: Ukrajina
Hint: najveca strana investicija u Ukrajini je....nosara wrote:Tema nisu ni Pale ni Bosna a ni Bosnjaci...anthraxQ wrote:nosara wrote: U odnosu na ono sto izvodi zapad unazad deceniju i po, Rusi su pojam pravde u medjunarodnim odnosima...
Jeste brate - zato su oni raselili koga god su mogli, cijele narode.
Da ne govorim kako su skrsili Gruziju zbog separatistickih teznji nekih pseudorepublika.
Da ne govorim da su Ceceniju sravnili...
Uopce ne mislim da je Zapad neko svjetlo nade - ali Rusi su odron, i smijesna je dilema ovdje. Pa ne morate traziti te Ruse i Rusiju tamo, samo otidjite na Pale pa zapalite koju svijecu.
Rusija ej Bosni i Bosnjacima otvoreni neprijatelj.
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#2835 Re: Ukrajina
Sta nude pederi iz Brisela i VOsingtona...?Sa druge strane, savez sa Carinskom Unijom Rusije, Kazahstana i Belorusije donosi konkretne prednosti u kratkom roku, jer se radi o opraštanju dela ukrajinskog duga, dodatnom kreditu od 15 milijardi dolara u državni budžet, znatno nižoj ceni gasa (koja direktno i značajno utiče na cenu glavnih ukrajinskih izvoznih proizvoda, kao što su čelik i bazna hemija) i mnogo lakšem pristupu tržištima, koja su tradicionalno bliska i važna za Ukrajinu.
- Russki
- Posts: 19648
- Joined: 28/05/2012 15:38
- Location: Mentmore Towers
#2836 Re: Ukrajina
Kad procitam neke postove, tacno se pocinjem diviti ovim tzv. mastermindima Sorošu, Brzezinskom i sl. bagri na genijalnom pranju mozga. Toliko su isprali mozak da pojedini stvarno ne vide ono sto se desava iz DANA U DAN vec decenijama, stoljecima itd. Jednostavno, genijalno!
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#2838 Re: Ukrajina
Nista, sto bi nudili nesto?nosara wrote:Sta nude pederi iz Brisela i VOsingtona...?Sa druge strane, savez sa Carinskom Unijom Rusije, Kazahstana i Belorusije donosi konkretne prednosti u kratkom roku, jer se radi o opraštanju dela ukrajinskog duga, dodatnom kreditu od 15 milijardi dolara u državni budžet, znatno nižoj ceni gasa (koja direktno i značajno utiče na cenu glavnih ukrajinskih izvoznih proizvoda, kao što su čelik i bazna hemija) i mnogo lakšem pristupu tržištima, koja su tradicionalno bliska i važna za Ukrajinu.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
#2839 Re: Ukrajina
Ma jok. Ovo je sasvim lokalna stvar. Pročitati početak Mešine "Tvrđave" i sve će ti se samo kazati.Russki wrote:Kad procitam neke postove, tacno se pocinjem diviti ovim tzv. mastermindima Sorošu, Brzezinskom i sl. bagri na genijalnom pranju mozga. Toliko su isprali mozak da pojedini stvarno ne vide ono sto se desava iz DANA U DAN vec decenijama, stoljecima itd. Jednostavno, genijalno!
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#2840 Re: Ukrajina
Barem guze...? Nista...?jefferson wrote:Nista, sto bi nudili nesto?nosara wrote:Sta nude pederi iz Brisela i VOsingtona...?Sa druge strane, savez sa Carinskom Unijom Rusije, Kazahstana i Belorusije donosi konkretne prednosti u kratkom roku, jer se radi o opraštanju dela ukrajinskog duga, dodatnom kreditu od 15 milijardi dolara u državni budžet, znatno nižoj ceni gasa (koja direktno i značajno utiče na cenu glavnih ukrajinskih izvoznih proizvoda, kao što su čelik i bazna hemija) i mnogo lakšem pristupu tržištima, koja su tradicionalno bliska i važna za Ukrajinu.
-
Hlapoje
- Posts: 674
- Joined: 11/01/2014 08:07
#2841 Re: Ukrajina
Ne znam uopšte šta je sporno.
Ovima u Kijevu se nije svidjala stara vlast...a ovima u Krimu i Harkovu se ne svidja nova vlast.
Ovima u Kijevu se nije svidjala stara vlast...a ovima u Krimu i Harkovu se ne svidja nova vlast.
- area51
- Posts: 4383
- Joined: 06/03/2013 13:00
#2842 Re: Ukrajina
Ma gdje ćeš intervenisati,možeš samo još po guzici fasovatifirebird wrote:Ruski tenkovi ušli u Sevastopolj. Joj naslova u njemackom Bildu, Putin zauzeo Krim a svijet nijemo posmatra, hahaha. Pa sta cete drugo nego nijemo posmatrati, mozete jos samo da mu popusite.
Nego,kliče li Kličko
-
Hlapoje
- Posts: 674
- Joined: 11/01/2014 08:07
#2843 Re: Ukrajina
I šta vidimo ovde?anthraxQ wrote:Main export partners
EU 26.6%
Russia 23.7%
Turkey 6.0%
China 4.1% (2012 est.)
Main import partners
EU 31.2%
Russia 19.4%
China 10.2%
Germany 9.6%
Belarus 7.8%
Poland 7.1% (2012 est.)
S kim imaju uvozno-izvozni suficit, a sa kim deficit?
-
udar 99
- Posts: 284
- Joined: 13/02/2014 20:48
#2844 Re: Ukrajina
javlja se i senator Mc Cain , kaze ;
" svi smo mi sada Ukrajinci "
potpuno isto je izjavio i 2008 kada su Rusi nalupali Gruziju ;
" svi smo Gruzijci"
zahebavaju ga sada zesce po medijima
narod nije vise tako zatucan , skontalo se
http://talkingpointsmemo.com/livewire/m ... anians-now
" svi smo mi sada Ukrajinci "
potpuno isto je izjavio i 2008 kada su Rusi nalupali Gruziju ;
" svi smo Gruzijci"
zahebavaju ga sada zesce po medijima
narod nije vise tako zatucan , skontalo se
http://talkingpointsmemo.com/livewire/m ... anians-now
-
jefferson
- Posts: 14969
- Joined: 28/08/2007 05:31
- Location: U.S.A
#2845 Re: Ukrajina
Sta nude pederi iz Brisela i VOsingtona...?
Nista, sto bi nudili nesto?
hahaha, meni se cini da jedino ovdje na forumu postoje ljudi koji bi sada svukli gace da Putin dodje.Barem guze...? Nista...?
Ali to nije nista novo, jer tako to obicno biva medju narodima koji su navikli da njima neko vlada ili traze da opet njima neko vlada, jerbo valja preuzet odgovornost.
Prema ovim drkadzijama na forumu koji nabijaju zuljeve danas na desnici ili u manjem broju, na ljevici, da Vas pitam, sto Poljaci, Cesi, Slovaci, Rumuni, Bugari, a pogotovo Estonci, Litvanci i latvijci danas ne iskoriste priliku i pokusaju da vrate svoj integritet tako sto ce izaci na ulice i traziti "ekonomsku uniju" sa Rusijom, i da konacno izadju iz okova pedera iz Washingtona i Brisela?
Ovo me podsjeca na onog budalu na Floridi, (hajde budala nije pravi naziv, mozda ljigo) koji savjetuje preko interneta da se ljudi bacaju pod tenkove, da Rusi napadnu Ukrajinu, da ovo, da ono, a on hladi muda pod klima uredjajem na Floridi. Onda uzme pauzu, malo skokne do Wal-Marta, malo do kina da pogleda neki sund iz Holivuda, pa kad mu zena dozvoli na kompjuter, dodje djeliti drugima savjete kako je Amerika odgovorna za svo zlo na svijetu.
A evo cujem i Amerikanci se probudili pa se skupljaju pred ruskom ambasadom da traze azil u Rusiji
Sad ce amerikanci ovo iskoristiti da izvuku iz naftalina neke vojne programe ne bil neko dobro zaradio, s tim sto ce to zaposliti dosta ljudi. Isto ce se desiti u Rusiji, samo postoji jedna razlika:
U SAD ce ljudi biti placeni da nastancaju F-22 ili F-35, a u Rusiji ce opet djeliti stanove kao sto su djelili za MIG-29 (jer nije bilo kesa za platu)
Last edited by jefferson on 01/03/2014 17:36, edited 1 time in total.
- Challenger__
- Posts: 26509
- Joined: 25/03/2012 09:31
- Location: In weiter Ferne, so nah!
- Contact:
-
Hlapoje
- Posts: 674
- Joined: 11/01/2014 08:07
#2847 Re: Ukrajina
Bljuvudar 99 wrote:javlja se i senator Mc Cain , kaze ;
" svi smo mi sada Ukrajinci "
![]()
Last edited by Hlapoje on 01/03/2014 17:36, edited 1 time in total.
- anthraxQ
- Posts: 1936
- Joined: 14/07/2010 11:26
- Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi
#2848 Re: Ukrajina
Hlapoje wrote:I šta vidimo ovde?anthraxQ wrote:Main export partners
EU 26.6%
Russia 23.7%
Turkey 6.0%
China 4.1% (2012 est.)
Main import partners
EU 31.2%
Russia 19.4%
China 10.2%
Germany 9.6%
Belarus 7.8%
Poland 7.1% (2012 est.)
S kim imaju uvozno-izvozni suficit, a sa kim deficit?
vidimo da RUSIJA NE HRANI UKRAJINU.
- Altair_SA
- Posts: 639
- Joined: 09/06/2013 15:16
#2849 Re: Ukrajina
Eto kad ce ovako da oslobode Ukrajinu, onda nek i vama genocidasima vrate Kosovo u okvire Smrdije
ili ce i dalje biti kmecanja o nepravdi i izmisljenim zutim kucama 
-
Hlapoje
- Posts: 674
- Joined: 11/01/2014 08:07
#2850 Re: Ukrajina
Ne znam kako se to vidi iz prilozenog...anthraxQ wrote:
vidimo da RUSIJA NE HRANI UKRAJINU.
Ali znam da Ukrajini nema spasa bez ruskog kredita.
