Ukrajina

Post Reply
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2826 Re: Ukrajina

Post by nosara »

anthraxQ wrote:
Main export partners
EU 26.6%
Russia 23.7%
Turkey 6.0%
China 4.1% (2012 est.)

Main import partners
EU 31.2%
Russia 19.4%
China 10.2%
Germany 9.6%
Belarus 7.8%
Poland 7.1% (2012 est.)
Daj strukturu...
udar 99
Posts: 284
Joined: 13/02/2014 20:48

#2827 Re: Ukrajina

Post by udar 99 »

povlacite pararele izmedju totalno razlicitih situacija
zasto Americki senatori i EU guzonje nisu dosli u Tuzlu kada je gorila i obratili se demonstrantima i pruzili podrsku opravdanome buntu ?

zasto nisu bili u Turskoj prosla ljeta kada je Turska mladost prebijana i ubijana od strane policije ?

ili protestantima u Grckoj , Spaniji , , Tajlandu i itd..
ma bjeeezi !

narod je skontao
Last edited by udar 99 on 01/03/2014 17:15, edited 1 time in total.
jastuk1
Posts: 3855
Joined: 17/09/2010 14:38

#2828 Re: Ukrajina

Post by jastuk1 »

15:33 GMT:

Some 97 people have been injured in clashes between anti- and pro-Maidan demonstrators in Kharkov, reports Itar-Tass, citing the city’s deputy mayor, Svetlana Gorbunova.

“Luckily, there are no gunshot wounds,” she added.
User avatar
anthraxQ
Posts: 1936
Joined: 14/07/2010 11:26
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

#2829 Re: Ukrajina

Post by anthraxQ »

nosara wrote: U odnosu na ono sto izvodi zapad unazad deceniju i po, Rusi su pojam pravde u medjunarodnim odnosima...

Jeste brate - zato su oni raselili koga god su mogli, cijele narode.

Da ne govorim kako su skrsili Gruziju zbog separatistickih teznji nekih pseudorepublika.

Da ne govorim da su Ceceniju sravnili...

Uopce ne mislim da je Zapad neko svjetlo nade - ali Rusi su odron, i smijesna je dilema ovdje. Pa ne morate traziti te Ruse i Rusiju tamo, samo otidjite na Pale pa zapalite koju svijecu.

Rusija ej Bosni i Bosnjacima otvoreni neprijatelj.
Bodkin
Posts: 22540
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2830 Re: Ukrajina

Post by Bodkin »

firebird wrote:Ruski tenkovi ušli u Sevastopolj. Joj naslova u njemackom Bildu, Putin zauzeo Krim a svijet nijemo posmatra, hahaha. Pa sta cete drugo nego nijemo posmatrati, mozete jos samo da mu popusite.

Jesi dobro isprskao zid? Valja sad cistiti prije novog onanisanja :D





Sent from my Lumia
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#2831 Re: Ukrajina

Post by jefferson »

udar 99 wrote:povlacite pararele izmedju totalno razlicitih situacija
zasto Americki senatori i EU guzonje nisu dosli u Tuzlu kada je gorila i obratili se dmonstrantima i pruzili podrsku opravdanome buntu ?

zasto nisu bili u Turskoj prosla ljeta kada je Turska mladost prebijana i ubijana od strane policije ?

ili protestantima u Grckoj , Spaniji , , Tajlandu i itd..
ma bjeeezi !

narod je skontao
ALi ti jos uvijek nisi, pa si jos uvijek na Floridi. Probudi se, idi u Rusiju bolan za boljim zivotom. Sta ces na Floridi, dobijas te dolare koji se stampaju kao na traci :lol:
User avatar
anthraxQ
Posts: 1936
Joined: 14/07/2010 11:26
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

#2832 Re: Ukrajina

Post by anthraxQ »

nosara wrote:
anthraxQ wrote:
Main export partners
EU 26.6%
Russia 23.7%
Turkey 6.0%
China 4.1% (2012 est.)

Main import partners
EU 31.2%
Russia 19.4%
China 10.2%
Germany 9.6%
Belarus 7.8%
Poland 7.1% (2012 est.)
Daj strukturu...
Kakva ba struktura? Jasno ti je argument pao u vodu. Fino to reci.

Cuj struktura metereti... eeeee
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2833 Re: Ukrajina

Post by nosara »

anthraxQ wrote:
nosara wrote: U odnosu na ono sto izvodi zapad unazad deceniju i po, Rusi su pojam pravde u medjunarodnim odnosima...

Jeste brate - zato su oni raselili koga god su mogli, cijele narode.

Da ne govorim kako su skrsili Gruziju zbog separatistickih teznji nekih pseudorepublika.

Da ne govorim da su Ceceniju sravnili...

Uopce ne mislim da je Zapad neko svjetlo nade - ali Rusi su odron, i smijesna je dilema ovdje. Pa ne morate traziti te Ruse i Rusiju tamo, samo otidjite na Pale pa zapalite koju svijecu.

Rusija ej Bosni i Bosnjacima otvoreni neprijatelj.
Tema nisu ni Pale ni Bosna a ni Bosnjaci...
User avatar
anthraxQ
Posts: 1936
Joined: 14/07/2010 11:26
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

#2834 Re: Ukrajina

Post by anthraxQ »

nosara wrote:
anthraxQ wrote:
nosara wrote: U odnosu na ono sto izvodi zapad unazad deceniju i po, Rusi su pojam pravde u medjunarodnim odnosima...

Jeste brate - zato su oni raselili koga god su mogli, cijele narode.

Da ne govorim kako su skrsili Gruziju zbog separatistickih teznji nekih pseudorepublika.

Da ne govorim da su Ceceniju sravnili...

Uopce ne mislim da je Zapad neko svjetlo nade - ali Rusi su odron, i smijesna je dilema ovdje. Pa ne morate traziti te Ruse i Rusiju tamo, samo otidjite na Pale pa zapalite koju svijecu.

Rusija ej Bosni i Bosnjacima otvoreni neprijatelj.
Tema nisu ni Pale ni Bosna a ni Bosnjaci...
Hint: najveca strana investicija u Ukrajini je....
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2835 Re: Ukrajina

Post by nosara »

Sa druge strane, savez sa Carinskom Unijom Rusije, Kazahstana i Belorusije donosi konkretne prednosti u kratkom roku, jer se radi o opraštanju dela ukrajinskog duga, dodatnom kreditu od 15 milijardi dolara u državni budžet, znatno nižoj ceni gasa (koja direktno i značajno utiče na cenu glavnih ukrajinskih izvoznih proizvoda, kao što su čelik i bazna hemija) i mnogo lakšem pristupu tržištima, koja su tradicionalno bliska i važna za Ukrajinu.
Sta nude pederi iz Brisela i VOsingtona...?
User avatar
Russki
Posts: 19648
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#2836 Re: Ukrajina

Post by Russki »

Kad procitam neke postove, tacno se pocinjem diviti ovim tzv. mastermindima Sorošu, Brzezinskom i sl. bagri na genijalnom pranju mozga. Toliko su isprali mozak da pojedini stvarno ne vide ono sto se desava iz DANA U DAN vec decenijama, stoljecima itd. Jednostavno, genijalno!
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2837 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

:lol:
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#2838 Re: Ukrajina

Post by jefferson »

nosara wrote:
Sa druge strane, savez sa Carinskom Unijom Rusije, Kazahstana i Belorusije donosi konkretne prednosti u kratkom roku, jer se radi o opraštanju dela ukrajinskog duga, dodatnom kreditu od 15 milijardi dolara u državni budžet, znatno nižoj ceni gasa (koja direktno i značajno utiče na cenu glavnih ukrajinskih izvoznih proizvoda, kao što su čelik i bazna hemija) i mnogo lakšem pristupu tržištima, koja su tradicionalno bliska i važna za Ukrajinu.
Sta nude pederi iz Brisela i VOsingtona...?
Nista, sto bi nudili nesto?
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2839 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

Russki wrote:Kad procitam neke postove, tacno se pocinjem diviti ovim tzv. mastermindima Sorošu, Brzezinskom i sl. bagri na genijalnom pranju mozga. Toliko su isprali mozak da pojedini stvarno ne vide ono sto se desava iz DANA U DAN vec decenijama, stoljecima itd. Jednostavno, genijalno!
Ma jok. Ovo je sasvim lokalna stvar. Pročitati početak Mešine "Tvrđave" i sve će ti se samo kazati.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2840 Re: Ukrajina

Post by nosara »

jefferson wrote:
nosara wrote:
Sa druge strane, savez sa Carinskom Unijom Rusije, Kazahstana i Belorusije donosi konkretne prednosti u kratkom roku, jer se radi o opraštanju dela ukrajinskog duga, dodatnom kreditu od 15 milijardi dolara u državni budžet, znatno nižoj ceni gasa (koja direktno i značajno utiče na cenu glavnih ukrajinskih izvoznih proizvoda, kao što su čelik i bazna hemija) i mnogo lakšem pristupu tržištima, koja su tradicionalno bliska i važna za Ukrajinu.
Sta nude pederi iz Brisela i VOsingtona...?
Nista, sto bi nudili nesto?
Barem guze...? Nista...? :D
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#2841 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

Ne znam uopšte šta je sporno.
Ovima u Kijevu se nije svidjala stara vlast...a ovima u Krimu i Harkovu se ne svidja nova vlast.
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#2842 Re: Ukrajina

Post by area51 »

firebird wrote:Ruski tenkovi ušli u Sevastopolj. Joj naslova u njemackom Bildu, Putin zauzeo Krim a svijet nijemo posmatra, hahaha. Pa sta cete drugo nego nijemo posmatrati, mozete jos samo da mu popusite.
Ma gdje ćeš intervenisati,možeš samo još po guzici fasovati :D
Nego,kliče li Kličko :lol:
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#2843 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

anthraxQ wrote:
Main export partners
EU 26.6%
Russia 23.7%
Turkey 6.0%
China 4.1% (2012 est.)

Main import partners
EU 31.2%
Russia 19.4%
China 10.2%
Germany 9.6%
Belarus 7.8%
Poland 7.1% (2012 est.)
I šta vidimo ovde?
S kim imaju uvozno-izvozni suficit, a sa kim deficit?
udar 99
Posts: 284
Joined: 13/02/2014 20:48

#2844 Re: Ukrajina

Post by udar 99 »

javlja se i senator Mc Cain , kaze ;
" svi smo mi sada Ukrajinci "
:lol:
potpuno isto je izjavio i 2008 kada su Rusi nalupali Gruziju ;
" svi smo Gruzijci"
:lol:
zahebavaju ga sada zesce po medijima
narod nije vise tako zatucan , skontalo se
http://talkingpointsmemo.com/livewire/m ... anians-now
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#2845 Re: Ukrajina

Post by jefferson »

Sta nude pederi iz Brisela i VOsingtona...?
Nista, sto bi nudili nesto?
Barem guze...? Nista...? :D
hahaha, meni se cini da jedino ovdje na forumu postoje ljudi koji bi sada svukli gace da Putin dodje.
Ali to nije nista novo, jer tako to obicno biva medju narodima koji su navikli da njima neko vlada ili traze da opet njima neko vlada, jerbo valja preuzet odgovornost.
Prema ovim drkadzijama na forumu koji nabijaju zuljeve danas na desnici ili u manjem broju, na ljevici, da Vas pitam, sto Poljaci, Cesi, Slovaci, Rumuni, Bugari, a pogotovo Estonci, Litvanci i latvijci danas ne iskoriste priliku i pokusaju da vrate svoj integritet tako sto ce izaci na ulice i traziti "ekonomsku uniju" sa Rusijom, i da konacno izadju iz okova pedera iz Washingtona i Brisela?
Ovo me podsjeca na onog budalu na Floridi, (hajde budala nije pravi naziv, mozda ljigo) koji savjetuje preko interneta da se ljudi bacaju pod tenkove, da Rusi napadnu Ukrajinu, da ovo, da ono, a on hladi muda pod klima uredjajem na Floridi. Onda uzme pauzu, malo skokne do Wal-Marta, malo do kina da pogleda neki sund iz Holivuda, pa kad mu zena dozvoli na kompjuter, dodje djeliti drugima savjete kako je Amerika odgovorna za svo zlo na svijetu.
A evo cujem i Amerikanci se probudili pa se skupljaju pred ruskom ambasadom da traze azil u Rusiji :lol:
Sad ce amerikanci ovo iskoristiti da izvuku iz naftalina neke vojne programe ne bil neko dobro zaradio, s tim sto ce to zaposliti dosta ljudi. Isto ce se desiti u Rusiji, samo postoji jedna razlika:
U SAD ce ljudi biti placeni da nastancaju F-22 ili F-35, a u Rusiji ce opet djeliti stanove kao sto su djelili za MIG-29 (jer nije bilo kesa za platu) :lol:
Last edited by jefferson on 01/03/2014 17:36, edited 1 time in total.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2846 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

.
Last edited by Challenger__ on 01/03/2014 17:35, edited 1 time in total.
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#2847 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

udar 99 wrote:javlja se i senator Mc Cain , kaze ;
" svi smo mi sada Ukrajinci "
:lol:
Bljuv
Last edited by Hlapoje on 01/03/2014 17:36, edited 1 time in total.
User avatar
anthraxQ
Posts: 1936
Joined: 14/07/2010 11:26
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

#2848 Re: Ukrajina

Post by anthraxQ »

Hlapoje wrote:
anthraxQ wrote:
Main export partners
EU 26.6%
Russia 23.7%
Turkey 6.0%
China 4.1% (2012 est.)

Main import partners
EU 31.2%
Russia 19.4%
China 10.2%
Germany 9.6%
Belarus 7.8%
Poland 7.1% (2012 est.)
I šta vidimo ovde?
S kim imaju uvozno-izvozni suficit, a sa kim deficit?

vidimo da RUSIJA NE HRANI UKRAJINU.
User avatar
Altair_SA
Posts: 639
Joined: 09/06/2013 15:16

#2849 Re: Ukrajina

Post by Altair_SA »

Eto kad ce ovako da oslobode Ukrajinu, onda nek i vama genocidasima vrate Kosovo u okvire Smrdije :-D ili ce i dalje biti kmecanja o nepravdi i izmisljenim zutim kucama :-D
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#2850 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

anthraxQ wrote:

vidimo da RUSIJA NE HRANI UKRAJINU.
Ne znam kako se to vidi iz prilozenog... :?
Ali znam da Ukrajini nema spasa bez ruskog kredita.
Post Reply