TV uređaji - sve o tome
Moderator: Benq
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#2826 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
@shalla u ovom slučaju konektori nisu uopšte na tv-u, odnosno ekranu nego na kućištu koje je odvojeno od njega. Kao neki "receiver" za "ekran".
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
#2827 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Shalla shalla imam osjecaj da necitas dobro ali vjerovatno ne znas o cemu pricam.shalla wrote:A jeste al da bi to bilo u naravi izvodivo konektori moraju biti sa strane a ne leđima TV-a. Ja imam u spavaćoj sobi neki mali 26" Sony iz 2012 godine, full tanak al džaba mu kad ga Telemachov antenski kabal odvoji 10 cm od zidaMTV wrote:To stoji al super mi je ona povezanost TV optickim kablom sa conect boxom i fazon za okaciti TV na zid, kao sliku da kacis. To nitko nedaje.zomri wrote:Samsung predstavio modele za 2017. Dominira QLED kao novi marketinški trik kako da prodaju LED televizore sa ivičnim osvjetljenjem
http://hdtelevizija.com/2017/03/15/sams ... -u-parizu/
Cijene novih modela će platiti samo levati koji padaju na ove fore. Najjeftiniji TV je skuplji od nekih OLEDa
A ostalo je marketing jel tako.
Konektori su izdvojeni od TV u seriji KS8000, KS9000 (2016) a ove godine su odvojeni optickim kablom koji fura brzine na 75 Gbps. USB, HDMI, LAN, Optic Audio, CAM modul, DVB-T2/C/S2 prikljuci su na malom CONNECT BOXU koji glumi odvoje i resiver.
To je i zomri rekao.
Video
https://youtu.be/r5ifCW0QD-4
@zomri logicno je da su skupi ali treba cekati da padnu cijene npr
Ova serija TV koji ja imam kad su dosli u HR 40"JU6472 je kostao 9000KN (2500 KM) i 50"JU6472 12000 KN (oko 3500KM) pa je onda cijena pala. I uzeo 48" za 1500 KM.
Npr u HR s7 edge je bio oko 1800 KM sad je oko 1400 KM (sa original garancijom 2 godine) kod nas 1600 KM ipak mi imamo standarT
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2828 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ahaaaaaaaaa, sorry nisam skontao. E to im je šminka definitivno, dakle samo jedan kabal vodi prema tom boxu a onda u njega kopčaj šta ti je volja. Svaka čast na ideji, nisam ni sumnjao, Samsung je to 
- mufa1
- Posts: 2240
- Joined: 03/03/2014 19:26
#2829 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Nije samsung, LG jebo ga ti..

- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#2830 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Samsung to primarno fura, ali sada to preuzimaju i ovi ostali. LG ima tek jedan model sa tom điđom i to dolazi samo u najvišoj W klasi uređaja. Razlika u odnosu na Samsung je što se kod LG priključci stavljaju na "kutiju" koja je ujedno i soundbar.
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2831 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ama kako bolan, na ovom linku gore Samsung predstavio nove televizore, ne LGmufa1 wrote:Nije samsung, LG jebo ga ti..![]()
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
#2832 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
pusti ga ba ima to samsung i na skupoj seriji iz davne 2015 (ne znam tacno koji modeli), samsung KS8000 i ks 9000 serija iz 2016shalla wrote: Ama kako bolan, na ovom linku gore Samsung predstavio nove televizore, ne LG
npr.
od 1:35
https://www.youtube.com/watch?v=YqCvG1LxngI
1:23
https://www.youtube.com/watch?v=I3Lo4ysUf80
Sad je potrebno (2017) i za connect box prikljuciti na elektricnu energiju jer kroz opticki kabal neide struja kao kroz ovaj crni kabl iz 2016.
- semirsar
- Posts: 9038
- Joined: 24/08/2008 22:53
- Location: raj'voSa
- Contact:
#2833 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
http://www.info.ba/novosti/8145/sonyjev ... 000-dolarazomri wrote:Samsung predstavio modele za 2017. Dominira QLED kao novi marketinški trik kako da prodaju LED televizore sa ivičnim osvjetljenjem
http://hdtelevizija.com/2017/03/15/sams ... -u-parizu/
Cijene novih modela će platiti samo levati koji padaju na ove fore. Najjeftiniji TV je skuplji od nekih OLEDa
i sony oce kolaca cijena, ma sitnica
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#2834 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
I kod njih je nažalost ovaj LG panel. Kažem nažalost jer Sony inače ima svoje OLED ekrane, ali su preskupi za obične smrtnike pa se koriste uglavnom u Hollywoodu. Šta je fazon kod njih je da imaju "prave" RGB pixele, dok su kod LGja u svaki pixel OLEDa dodali još bijelu komponentu (RGBW).semirsar wrote:http://www.info.ba/novosti/8145/sonyjev ... 000-dolarazomri wrote:Samsung predstavio modele za 2017. Dominira QLED kao novi marketinški trik kako da prodaju LED televizore sa ivičnim osvjetljenjem
http://hdtelevizija.com/2017/03/15/sams ... -u-parizu/
Cijene novih modela će platiti samo levati koji padaju na ove fore. Najjeftiniji TV je skuplji od nekih OLEDa
i sony oce kolaca cijena, ma sitnica
- mufa1
- Posts: 2240
- Joined: 03/03/2014 19:26
#2835 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
A jest ovo dobro, spojis džojstik od PS-a sa tv-om i koristis ga ko daljinski, igras igrice sa play store-a... Odlicna stvar 
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2836 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Vidjeh ovo danas u Splitu, 700 Kn, kako mu dlaka fali da sutra Diners zaplati
https://www.sony.co.uk/support/en/product/HT-CT60BT
https://www.sony.co.uk/support/en/product/HT-CT60BT
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#2837 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Super stvar za relativno jeftino poboljšanje ugođaja bez plaćanja basnoslovne sume za pravi surround. Manje kablova isto.shalla wrote:Vidjeh ovo danas u Splitu, 700 Kn, kako mu dlaka fali da sutra Diners zaplati![]()
https://www.sony.co.uk/support/en/product/HT-CT60BT
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2838 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Stvarno mi se ne čine skupe al nisam imao prije dodira sa soundbarovima pa ne znam da li je ovo ok cijena?zomri wrote:Super stvar za relativno jeftino poboljšanje ugođaja bez plaćanja basnoslovne sume za pravi surround. Manje kablova isto.shalla wrote:Vidjeh ovo danas u Splitu, 700 Kn, kako mu dlaka fali da sutra Diners zaplati![]()
https://www.sony.co.uk/support/en/product/HT-CT60BT
Vidjeh na Imtecovoj stranici neke Phillips od 40w, 70 KM ali nemaju subwoofer al kontam možda mi i ne treba...
- zomri
- Posts: 13863
- Joined: 03/05/2006 07:31
#2839 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Uzmi sa subwooferom, da dobiješ malo dubine. Inače je 200km sasvim ok cijena, ne dobije se bogzna šta sa skupljim. Za bolje treba ipak ići na kućno kino ako se ima para i prostora.
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2840 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
A jbg što je najgore imam sasvim ok Samsung kućno kino ali nema ovaj glupi ulaz koji mi treba...zomri wrote:Uzmi sa subwooferom, da dobiješ malo dubine. Inače je 200km sasvim ok cijena, ne dobije se bogzna šta sa skupljim. Za bolje treba ipak ići na kućno kino ako se ima para i prostora.
Kad pustim DVD zvuk boli glava ali sa TV-a ne reprodukuje tako dobro...
Hvala ti na savjetu
-
moke_31
- Posts: 1984
- Joined: 18/05/2011 14:54
#2841 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ako ti to samsung kućno kino ima HDMI spoji preko njega TV a ako nema onda sigurno mora imati optički izlaz toslink. Trebalo bi ti fino fercerati. Ja sam komšiji tako uradio isto sa Sony TV. Kućno kino bilo LG, sve fercera, filmove na Kodiju nađe u 5.1 formatu i pušta, gotiva pravashalla wrote:A jbg što je najgore imam sasvim ok Samsung kućno kino ali nema ovaj glupi ulaz koji mi treba...zomri wrote:Uzmi sa subwooferom, da dobiješ malo dubine. Inače je 200km sasvim ok cijena, ne dobije se bogzna šta sa skupljim. Za bolje treba ipak ići na kućno kino ako se ima para i prostora.
Kad pustim DVD zvuk boli glava ali sa TV-a ne reprodukuje tako dobro...
Hvala ti na savjetu
- MTV
- Posts: 15232
- Joined: 21/08/2013 19:39
#2842 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Shalla koje ti je kucno kino?!
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2843 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
http://www.theatresystem-manual.com/sam ... -tx25.htmlMTV wrote:Shalla koje ti je kucno kino?!
-
Mr.Who
- Posts: 380
- Joined: 23/07/2005 22:35
#2844 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Koliko sam vidio taj TV ima HDMI ARC.shalla wrote:A jbg što je najgore imam sasvim ok Samsung kućno kino ali nema ovaj glupi ulaz koji mi treba...zomri wrote:Uzmi sa subwooferom, da dobiješ malo dubine. Inače je 200km sasvim ok cijena, ne dobije se bogzna šta sa skupljim. Za bolje treba ipak ići na kućno kino ako se ima para i prostora.
Kad pustim DVD zvuk boli glava ali sa TV-a ne reprodukuje tako dobro...
Hvala ti na savjetu
http://hdtelevizija.com/2013/01/13/sto- ... cnog-kina/
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2845 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ima, i u taj mi je i uključeno to kino ali sam to uradio nenamjerno, bezze odabrao taj hdmi arc da mi bude spojeno kino sa tv-om. Odoh sad vidjeti kako da podesim da imam zvuk na kinu i kada gledam TV a ne samo kad pustim DVD...Mr.Who wrote:Koliko sam vidio taj TV ima HDMI ARC.shalla wrote:A jbg što je najgore imam sasvim ok Samsung kućno kino ali nema ovaj glupi ulaz koji mi treba...zomri wrote:Uzmi sa subwooferom, da dobiješ malo dubine. Inače je 200km sasvim ok cijena, ne dobije se bogzna šta sa skupljim. Za bolje treba ipak ići na kućno kino ako se ima para i prostora.
Kad pustim DVD zvuk boli glava ali sa TV-a ne reprodukuje tako dobro...
Hvala ti na savjetu
http://hdtelevizija.com/2013/01/13/sto- ... cnog-kina/
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2846 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Naštimao, sad još samo moram testirati zvuk a to ću sutra jer je sad malac zaspao 
- shalla
- Posts: 9496
- Joined: 31/01/2006 09:12
- Location: so close no matter how far
#2847 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Jebiga privatizovah temu al eto samo da javim...
Sve ok, zvuk je tu međutim ono što jako smeta je što čim na kinu prebacim na AUX, zvučnici počnu baš primjetno "šuštati", kada prebacim na opciju DVD šuštanje prestaje i zvuk sa DVD-ova je perfektan. Napominjem da kada pustim zvuk sa varijantom onog kabla 3,5mm-crveni i bijeli činč zvučnici ne šušte...
Da li može biti da je problem u HDMI kablu koji je poprilično star ili mislite da ima neki drugi razlog?
Hvala još jednom
Sve ok, zvuk je tu međutim ono što jako smeta je što čim na kinu prebacim na AUX, zvučnici počnu baš primjetno "šuštati", kada prebacim na opciju DVD šuštanje prestaje i zvuk sa DVD-ova je perfektan. Napominjem da kada pustim zvuk sa varijantom onog kabla 3,5mm-crveni i bijeli činč zvučnici ne šušte...
Da li može biti da je problem u HDMI kablu koji je poprilično star ili mislite da ima neki drugi razlog?
Hvala još jednom
-
zippoo87
- Posts: 19655
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#2848 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
kod mene kucno kino spojeno sa racunarom preko "tog kabla" i ima osjetno suma,tj susti,tako da nije do HDMIa ili cincashalla wrote:Jebiga privatizovah temu al eto samo da javim...
Sve ok, zvuk je tu međutim ono što jako smeta je što čim na kinu prebacim na AUX, zvučnici počnu baš primjetno "šuštati", kada prebacim na opciju DVD šuštanje prestaje i zvuk sa DVD-ova je perfektan. Napominjem da kada pustim zvuk sa varijantom onog kabla 3,5mm-crveni i bijeli činč zvučnici ne šušte...
Da li može biti da je problem u HDMI kablu koji je poprilično star ili mislite da ima neki drugi razlog?
Hvala još jednom
nekada se cak zna desiti i da bruje ali to je izgleda zbog toga sto sam ja sve zvucnike (5 komada) spojio na 2 izlaza ,u stereo modu a ne u surroundu
iskreno,ne znam ni kako povezati komp u kucno kino da radi u surroundu
imam i zvucnu karticu
- aditon
- Posts: 4661
- Joined: 09/11/2015 19:40
- Location: Somewhere in between
#2849 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
da priupitam iako nema veze s temom. Naime imam kućno kino koje ima opciju wifi ready. Zanima me da li mi treba još neki dodatak da bi sve to radilo bežičnim putem ili se taj dio u "opcijama" kućnog kina podešava?
- typeOnegative
- Posts: 5412
- Joined: 06/03/2013 00:31
- Location: Winterfell
#2850 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
da bi radilo u surroundu treba ti kk koje mora imati digitalni koaksijalni ili opticki ulaz i zvucna kartica sa istim takvim izlazom koje povezes odgovarajućim kablom , ili preko HDMI ARC standarda koji moraju bit obostrano podržani tj kino mora imati HDMI ulaz .zippoo87 wrote:kod mene kucno kino spojeno sa racunarom preko "tog kabla" i ima osjetno suma,tj susti,tako da nije do HDMIa ili cincashalla wrote:Jebiga privatizovah temu al eto samo da javim...
Sve ok, zvuk je tu međutim ono što jako smeta je što čim na kinu prebacim na AUX, zvučnici počnu baš primjetno "šuštati", kada prebacim na opciju DVD šuštanje prestaje i zvuk sa DVD-ova je perfektan. Napominjem da kada pustim zvuk sa varijantom onog kabla 3,5mm-crveni i bijeli činč zvučnici ne šušte...
Da li može biti da je problem u HDMI kablu koji je poprilično star ili mislite da ima neki drugi razlog?
Hvala još jednom
nekada se cak zna desiti i da bruje ali to je izgleda zbog toga sto sam ja sve zvucnike (5 komada) spojio na 2 izlaza ,u stereo modu a ne u surroundu
iskreno,ne znam ni kako povezati komp u kucno kino da radi u surroundu
imam i zvucnu karticu
Za punokrvni surround sa DD/DTS standardom zvucna karta mora imati Dolby certifikate ,ili preko modanih drivera ako je u pitanju starija Realtek integrusa.
Last edited by typeOnegative on 21/03/2017 21:51, edited 2 times in total.
