Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Ja_Ja wrote:Jucer nakon dugo vremena odem do Smetova i ostanem bez teksta, jel zna neko ko je zaduzen za ciscenje gore? Smece na sve strane, katastrofa.
DObro pitanje!
Jos bolje pitanje: Ko je zaduzen za bacanje smeca gore?
Ne, to je kafic koji se nalazio na donjem dijelu carsije, do Obalnog.
Tu je bila mesnica, do nedavno, mozda je i sada.
Onim putem pored Krovova prema Bulevaru pa odma na desnu stranu.
Ja_Ja wrote:Jucer nakon dugo vremena odem do Smetova i ostanem bez teksta, jel zna neko ko je zaduzen za ciscenje gore? Smece na sve strane, katastrofa.
ne sporim da ljudi jesu stoka i da ima onih koji ostave smeće iza sebe, ali problem je i što lutalice pokupe one kese iz kanti i dodatno razbucaju okolo.
to rade i kod mene ispred zgrade iako ima naroda koji im daje hranu, a kamo li oni gladni čopori gore u vukojebini koje niko ne hrani.
riješenje bi bilo da alba svakodnevno odnosi smeće ili da postave više kontejnera, gore su većinom one male otvorene kante
ili da kao ja pokupe kesu smeća sa sobom u auto i bace ga negdje u gradu
Stari (prijeratni) Kasato, kao što channel reče, je bio preko puta Denara. Novi (poslijeratni) Kasato je kratko bio u zgradi preko puta bivše slastičarne Una. AM pekara je danas s lijeve strane prvog ulaza u zgradu, a taj Kasato je bio s desne strane gdje je sada, gle čuda, kladara. Radio je možda oko godinu dana, jebiga prema riječima mojih staraca i njihove raje, nije bio na nivou starog. Sad je li kriv slastičar i njegovo žito ili su njihove godine, ne znam.
Bio sam u tom novom Kasatu i probao žito,.. nije bilo dobro, kolači su također bili loši.
Razlog je jednostavan.
Šef jeste bio isti ali nisu radnice koje su pravile te kolače.
Još uvijek pamtim žito iz Kasata koje sam jeo negdje sedamdeset sedme ili osme godine.
To je tad bio doživljaj.
Ja sam malo samo pogledao ali koliko sam skont'o, odavde ne treba ici jer nema nigdje bolje, svi su haman pa zaposleni i imaju solidna primanja...jedino malo zaostajemo za Njemackom u pogledu socijalne zastite i putne infrastrukture, ali ce to biti akcizama nadoknadjeno nakon izbora...
macchiato wrote:ne sporim da ljudi jesu stoka i da ima onih koji ostave smeće iza sebe, ali problem je i što lutalice pokupe one kese iz kanti i dodatno razbucaju okolo.
to rade i kod mene ispred zgrade iako ima naroda koji im daje hranu, a kamo li oni gladni čopori gore u vukojebini koje niko ne hrani.
riješenje bi bilo da alba svakodnevno odnosi smeće ili da postave više kontejnera, gore su većinom one male otvorene kante
ili da kao ja pokupe kesu smeća sa sobom u auto i bace ga negdje u gradu
Ma zna se ko baca. Ljudi su stoka najveca, ali to nebi trebao biti povod da se postave onako male kante (ako se ono moze nazvati kantama) ili da se smece ne kupi bar svake sedmice. Par znakova “zabranjeno bacanje smeca” ili ekoloskih slogana po Smetovima bi pomoglo kao i mogucnost da se kupe vrecice za smece u domu ili u restoranu kod Salcina. Al hajd ebo ti nas nama je sve komplikovano do jaja.
Ti profili ljudi koji bacaju smeće gdje im je ćejf neće ni čitat te slogane a ni kupovat vrećice. Da je htio, kupio bi vrećice u gradu kad kupuje ugalj il bi to popakovao pa bacio u kontejner negdje u Crkvicama. Mada, mislim da bi trebalo stavit kontejnere neke veće gore na 2-3 mjesta, možda bi to skretalo pažnju da smeće ubaci unutra a ne u prvi grm
channel10 wrote:Ko drzi onu piceriju preko puta Juvente u centru? Arapovici ili?
Sweet.
Mislim da on drži.
Pretpostavio sam. Kako je centar otvoren, prvi put sam sjeo tu ove godine(mozda 3-4 puta), ali kad god sam bio, oni su tu bili . Ono barem pola familije je tu u svako doba dana. Ali hajde, kako kazu kod nas, svoj na svome.
znam za onaj klasični BHM što je čini mi se u sarajevskoj, ali spomenu mi drugarica da ima neki kurs i na meokušnicama.
isto se u oba slučaja dobija diploma, ali mi čudno što se ovaj drugi kurs plaća ispod 100KM (ovaj bhm je valjda minimalano 250KM, nisam sigurna) pa mi čudno odakle toliki raspon cijene, u čemu je fol