Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
apsidejzi
Posts: 9947
Joined: 25/05/2013 23:49

#28151 Re: Zeničani

Post by apsidejzi »

Ja_Ja wrote:Jucer nakon dugo vremena odem do Smetova i ostanem bez teksta, jel zna neko ko je zaduzen za ciscenje gore? Smece na sve strane, katastrofa.
DObro pitanje!

Jos bolje pitanje: Ko je zaduzen za bacanje smeca gore?
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#28152 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

kamberovica polje wrote:
kamen spoticanja wrote:sad je u Travniku Kasato
nego po cemu se ono proslavio? :mrgreen:
Pod uvjetom da misliš na prijeratni, po riječima starije ekipe, bio je poznat po žitu i havana torti.
ova havana koju sada jedemo,kazu da je Kasato izum...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28153 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Warashii wrote: Kafić uradjen kao pećina?
Zar to nije Casanova u Crkvicama?
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#28154 Re: Zeničani

Post by Warashii »

_BataZiv_0809 wrote:
Warashii wrote: Kafić uradjen kao pećina?
Zar to nije Casanova u Crkvicama?
Ne, to je kafic koji se nalazio na donjem dijelu carsije, do Obalnog.
Tu je bila mesnica, do nedavno, mozda je i sada.
Onim putem pored Krovova prema Bulevaru pa odma na desnu stranu.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66017
Joined: 03/08/2010 19:04

#28155 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Warashii wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:A stari krovovi?
A L. A. (Los Angeles)?
I da ne zaboravim Aloha-u.
e to ne znam ,nikad cuo
Kafić uradjen kao pećina?[/quote]

Ne,ne znam
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66017
Joined: 03/08/2010 19:04

#28156 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

phillie wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
phillie wrote:a kasato :D :D

gdje ono bi tacno kasato,tamo blizu z. stanice?
Ma ja, gore kad se krene prema Boris Kidric, na desnoj strani...

Ok
smartXL
Posts: 2082
Joined: 06/07/2013 23:05

#28157 Re: Zeničani

Post by smartXL »

Ja_Ja wrote:Jucer nakon dugo vremena odem do Smetova i ostanem bez teksta, jel zna neko ko je zaduzen za ciscenje gore? Smece na sve strane, katastrofa.
JP za upravljanje i odrzavanje sportskih objekata
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#28158 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

ALBA cisti gore..mislim treba da cisti...
I bolje je pitanje ko prlja...?
macchiato
Posts: 683
Joined: 31/05/2013 21:39

#28159 Re: Zeničani

Post by macchiato »

ne sporim da ljudi jesu stoka i da ima onih koji ostave smeće iza sebe, ali problem je i što lutalice pokupe one kese iz kanti i dodatno razbucaju okolo.
to rade i kod mene ispred zgrade iako ima naroda koji im daje hranu, a kamo li oni gladni čopori gore u vukojebini koje niko ne hrani. :skoljka:


riješenje bi bilo da alba svakodnevno odnosi smeće ili da postave više kontejnera, gore su većinom one male otvorene kante

ili da kao ja pokupe kesu smeća sa sobom u auto i bace ga negdje u gradu :D
Mustang1
Posts: 29954
Joined: 29/12/2010 17:31

#28160 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Dobre emisije na Hayatu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28161 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Mustang1 wrote:Dobre emisije na Hayatu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jeva cekam Raju z'biroa :lol:
Ci-Nick
Posts: 6887
Joined: 15/03/2015 17:38

#28162 Re: Zeničani

Post by Ci-Nick »

kamberovica polje wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
phillie wrote:a kasato :D :D

gdje ono bi tacno kasato,tamo blizu z. stanice?
Stari (prijeratni) Kasato, kao što channel reče, je bio preko puta Denara. Novi (poslijeratni) Kasato je kratko bio u zgradi preko puta bivše slastičarne Una. AM pekara je danas s lijeve strane prvog ulaza u zgradu, a taj Kasato je bio s desne strane gdje je sada, gle čuda, kladara. Radio je možda oko godinu dana, jebiga prema riječima mojih staraca i njihove raje, nije bio na nivou starog. Sad je li kriv slastičar i njegovo žito ili su njihove godine, ne znam. :D
Bio sam u tom novom Kasatu i probao žito,.. nije bilo dobro, kolači su također bili loši.
Razlog je jednostavan.
Šef jeste bio isti ali nisu radnice koje su pravile te kolače.
Još uvijek pamtim žito iz Kasata koje sam jeo negdje sedamdeset sedme ili osme godine.
To je tad bio doživljaj.
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#28163 Re: Zeničani

Post by Norm »

Mustang1 wrote:Dobre emisije na Hayatu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ja sam malo samo pogledao ali koliko sam skont'o, odavde ne treba ici jer nema nigdje bolje, svi su haman pa zaposleni i imaju solidna primanja...jedino malo zaostajemo za Njemackom u pogledu socijalne zastite i putne infrastrukture, ali ce to biti akcizama nadoknadjeno nakon izbora...
:bih:
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2829
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#28164 Re: Zeničani

Post by Ja_Ja »

macchiato wrote:ne sporim da ljudi jesu stoka i da ima onih koji ostave smeće iza sebe, ali problem je i što lutalice pokupe one kese iz kanti i dodatno razbucaju okolo.
to rade i kod mene ispred zgrade iako ima naroda koji im daje hranu, a kamo li oni gladni čopori gore u vukojebini koje niko ne hrani. :skoljka:


riješenje bi bilo da alba svakodnevno odnosi smeće ili da postave više kontejnera, gore su većinom one male otvorene kante

ili da kao ja pokupe kesu smeća sa sobom u auto i bace ga negdje u gradu :D
Ma zna se ko baca. Ljudi su stoka najveca, ali to nebi trebao biti povod da se postave onako male kante (ako se ono moze nazvati kantama) ili da se smece ne kupi bar svake sedmice. Par znakova “zabranjeno bacanje smeca” ili ekoloskih slogana po Smetovima bi pomoglo kao i mogucnost da se kupe vrecice za smece u domu ili u restoranu kod Salcina. Al hajd ebo ti nas nama je sve komplikovano do jaja.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#28165 Re: Zeničani

Post by Throttle »

Ti profili ljudi koji bacaju smeće gdje im je ćejf neće ni čitat te slogane a ni kupovat vrećice. Da je htio, kupio bi vrećice u gradu kad kupuje ugalj il bi to popakovao pa bacio u kontejner negdje u Crkvicama. Mada, mislim da bi trebalo stavit kontejnere neke veće gore na 2-3 mjesta, možda bi to skretalo pažnju da smeće ubaci unutra a ne u prvi grm
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#28166 Re: Zeničani

Post by channel10 »

Ko drzi onu piceriju preko puta Juvente u centru? Arapovici ili?
User avatar
notsure
Posts: 1185
Joined: 31/07/2008 19:57

#28167 Re: Zeničani

Post by notsure »

Crven fesić nano, crven fesić u esdepeovca moga jooooj nano nanice

Danas u Areni, na skupu SDP-a:
Image
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#28168 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Kakvih nas ima, nama je dobro..
c_g
Posts: 1175
Joined: 29/09/2016 01:52

#28169 Re: Zeničani

Post by c_g »

channel10 wrote:Ko drzi onu piceriju preko puta Juvente u centru? Arapovici ili?
Sweet.
Mislim da on drži.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#28170 Re: Zeničani

Post by channel10 »

c_g wrote:
channel10 wrote:Ko drzi onu piceriju preko puta Juvente u centru? Arapovici ili?
Sweet.
Mislim da on drži.
Pretpostavio sam. Kako je centar otvoren, prvi put sam sjeo tu ove godine(mozda 3-4 puta), ali kad god sam bio, oni su tu bili :D . Ono barem pola familije je tu u svako doba dana. Ali hajde, kako kazu kod nas, svoj na svome.
macchiato
Posts: 683
Joined: 31/05/2013 21:39

#28171 Re: Zeničani

Post by macchiato »

koji je najbolji kurs informatike u zenici?

znam za onaj klasični BHM što je čini mi se u sarajevskoj, ali spomenu mi drugarica da ima neki kurs i na meokušnicama.
isto se u oba slučaja dobija diploma, ali mi čudno što se ovaj drugi kurs plaća ispod 100KM (ovaj bhm je valjda minimalano 250KM, nisam sigurna) pa mi čudno odakle toliki raspon cijene, u čemu je fol :oops:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66017
Joined: 03/08/2010 19:04

#28172 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Kome,gdje odnijeti laptop radi instalacije windows 10?
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#28173 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Ne možeš sam sebi?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66017
Joined: 03/08/2010 19:04

#28174 Re: Zeničani

Post by kakavdanakneiskustvu »

Kralj Tvrtko I. wrote:Ne možeš sam sebi?
ne znam to uraditi
Bobi
Forum administrator
Posts: 38014
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#28175 Re: Zeničani

Post by Bobi »

Post Reply