Federalna televizija

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2801 Re: Federalna televizija

Post by It_is_a_Leclerc »

FTV će organizirati samo prijenos utakmica reprezentacije BiH, Hrvatske i Srbije, na predstojećem Eurobasketu. Iz kojeg bi mene razloga trebale zanimati trećerazredne ekipe tipa Hrvatska, do danas nije poznato.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65972
Joined: 03/08/2010 19:04

#2802 Re: Federalna televizija

Post by kakavdanakneiskustvu »

It_is_a_Leclerc wrote:FTV će organizirati samo prijenos utakmica reprezentacije BiH, Hrvatske i Srbije, na predstojećem Eurobasketu. Iz kojeg bi mene razloga trebale zanimati trećerazredne ekipe tipa Hrvatska, do danas nije poznato.


davno sam ja o sličnim stvarima ovdje pisao,o pomjeranju termina večernjeg dnevnika na bht a zbog prenosa tekmi reprezentacija srbije ili hrvatske
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2803 Re: Federalna televizija

Post by It_is_a_Leclerc »

kakavdanakneiskustvu wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:FTV će organizirati samo prijenos utakmica reprezentacije BiH, Hrvatske i Srbije, na predstojećem Eurobasketu. Iz kojeg bi mene razloga trebale zanimati trećerazredne ekipe tipa Hrvatska, do danas nije poznato.


davno sam ja o sličnim stvarima ovdje pisao,o pomjeranju termina večernjeg dnevnika na bht a zbog prenosa tekmi reprezentacija srbije ili hrvatske
Skandalozno.

Zbog nekog priprostog Lištićanina koje nema pojma ni šta je košarka, ja moram gledati, ruku na srce, treću ligu evropske košarke (čak su i nama Hrvati redovne mušterije), a ne mogu gledati Francuze, Ruse itd...

I da.. Ovo današnje naricanje o "samo šest minuta" marketinga je vrhunac idiotizma. Dabogda se raspale te televizije do temelje.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65972
Joined: 03/08/2010 19:04

#2804 Re: Federalna televizija

Post by kakavdanakneiskustvu »

It_is_a_Leclerc wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:FTV će organizirati samo prijenos utakmica reprezentacije BiH, Hrvatske i Srbije, na predstojećem Eurobasketu. Iz kojeg bi mene razloga trebale zanimati trećerazredne ekipe tipa Hrvatska, do danas nije poznato.


davno sam ja o sličnim stvarima ovdje pisao,o pomjeranju termina večernjeg dnevnika na bht a zbog prenosa tekmi reprezentacija srbije ili hrvatske
Skandalozno.

Zbog nekog priprostog Lištićanina koje nema pojma ni šta je košarka, ja moram gledati, ruku na srce, treću ligu evropske košarke (čak su i nama Hrvati redovne mušterije), a ne mogu gledati Francuze, Ruse itd...

I da.. Ovo današnje naricanje o "samo šest minuta" marketinga je vrhunac idiotizma. Dabogda se raspale te televizije do temelje.


rusi u ovakvom sastavu nisu bolji ni od ovakve hrvatske

ružno je generalizovati,priprostih ljudi ima svugdje
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2805 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

I da.. Ovo današnje naricanje o "samo šest minuta" marketinga je vrhunac idiotizma. Dabogda se raspale te televizije do temelje.
:thumbup:
Kad bi dotiče televizije znale da TREBAJU MORAJU naricati oko nenaplativosti RTV takse a ne oko minutaže reklame možda bi se i mogli zvati novinarima
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2806 Re: Federalna televizija

Post by It_is_a_Leclerc »

kakavdanakneiskustvu wrote:

rusi u ovakvom sastavu nisu bolji ni od ovakve hrvatske

ružno je generalizovati,priprostih ljudi ima svugdje
Primjer je paušalan. Zamijeni ga sa kojim god gradom hoćeš.

I nije fora u tome ko je jači od koga. Jednostavno, umjesto vrhunske košarke gledat ćemo nižerazrednu, jer gospoda penetrira u stražnjice ljudima koji ionako ne vole ovu zemlju.

Bljak.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65972
Joined: 03/08/2010 19:04

#2807 Re: Federalna televizija

Post by kakavdanakneiskustvu »

It_is_a_Leclerc wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:

rusi u ovakvom sastavu nisu bolji ni od ovakve hrvatske

ružno je generalizovati,priprostih ljudi ima svugdje
Primjer je paušalan. Zamijeni ga sa kojim god gradom hoćeš.

I nije fora u tome ko je jači od koga. Jednostavno, umjesto vrhunske košarke gledat ćemo nižerazrednu, jer gospoda penetrira u stražnjice ljudima koji ionako ne vole ovu zemlju.

Bljak.


jbg,takva nam je država
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#2808 Re: Federalna televizija

Post by MOSALJOZE »

Danas taman da sklopim oči onaj prvi san kad se ona dere JOKEEEEEE kad nisam poludio danas neću nikad
User avatar
luckylaka
Posts: 26216
Joined: 15/01/2010 06:28

#2809 Re: Federalna televizija

Post by luckylaka »

MOSALJOZE wrote:Danas taman da sklopim oči onaj prvi san kad se ona dere JOKEEEEEE kad nisam poludio danas neću nikad
:lol: :lol: Kako mi je ovo poznato :D
User avatar
fortaleza
Posts: 6181
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#2810 Re: Federalna televizija

Post by fortaleza »

Evo i Nova tv kao i njihov kanal Mini tv jučer prešli na 16:9 emitiranje, tu su otprije rtl, rtl2, sptv, doma, i lokalci čak...sad je i CMC jučer nešto kemijao, a vidio sam i hrt2 jutros u 16:9 formatu, znači do kraja godine svi prelaze.

A bila je oklada prije par godina između mene i kolege hoće li prije u Hrvatskoj 16:9 ili u BiH DVB-T digitalno emitiranje uopće.. i ja se kladio na ovo drugo. :roll: :(

I RTS2 počeo sa 16:9.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#2811 Re: Federalna televizija

Post by VjecitiStudent »

Može li ko objasniti voditeljici dnevnika da je štrajk u Đurđeviku, a ne u Džurđeviku.
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#2812 Re: Federalna televizija

Post by TDK-90 »

VjecitiStudent wrote:Može li ko objasniti voditeljici dnevnika da je štrajk u Đurđeviku, a ne u Džurđeviku.
Jednom je rekla čak Đurđevak :D
melac
Posts: 2375
Joined: 25/08/2008 19:33

#2813 Re: Federalna televizija

Post by melac »

semirizsvemira wrote:Tako je . Ako ce hrvati placati taj kanal onda ok . Onda nek se ukine FTV to ionako nije bosnjacki kanal sa bosanskim jezikom iako ga Bosnjaci placaju skoro 80 posto . Ne znam da neko placa pretplatu u Zapadnoj Hercegovini ili Capljini - Sto bi mi finansirali hrvatski jezik na FTV-u . Nek Hrvati imaju tri kanala ali da zaobidju Bosnjake u placanju
Ali to vodi u separatizam i stvaranje trećeg entiteta, a kome onda da Bakirbeg i Zlogumdžija opravdaju nabrijavanje na ideju "Jedna si jedina"?
montypython2000
Posts: 185
Joined: 14/12/2012 09:55

#2814 Re: Federalna televizija

Post by montypython2000 »

melac wrote:
semirizsvemira wrote:Tako je . Ako ce hrvati placati taj kanal onda ok . Onda nek se ukine FTV to ionako nije bosnjacki kanal sa bosanskim jezikom iako ga Bosnjaci placaju skoro 80 posto . Ne znam da neko placa pretplatu u Zapadnoj Hercegovini ili Capljini - Sto bi mi finansirali hrvatski jezik na FTV-u . Nek Hrvati imaju tri kanala ali da zaobidju Bosnjake u placanju
Ali to vodi u separatizam i stvaranje trećeg entiteta, a kome onda da Bakirbeg i Zlogumdžija opravdaju nabrijavanje na ideju "Jedna si jedina"?
Dakle po tebi, ako Bošnjaci ne žele da finansiraju svojim parama nekakav novi hrvatski kanal to vodi u separatizam i stvaranje trećeg entiteta. Činjenica je jedino da Hrvati u BiH mogu pratiti gomilu kanala na hrvatskom od HRT1 HRT2 HRT3 i HRT4, Nova TV, RTL RTL2, DOMA TV, TV Dalmacija i neke druge kao i da skoro svaki kanal u satelitskim i kablovskim paketima ima i verziju na hrvatskom, a filmovi titlove na hrvatskom. I na OBN se govori na hrvatskom 90% a na TV1 manje-više isto tako. Na FTV smo već rekli, 80 % dnevnika vode hrvatski novinari/spikeri (kojima se nikad ne omakne ni jedna „nehrvatska“ riječ, dok simbolični ostatak kad vode Bošnjaci oni pričaju više hrvatski nego bosanski. Dakle FTV je kanal na hrvatskom jeziku. Nema NIJEDNOG kanala na bosanskom (osim nekih lokalnih poput Igman, kako neko pomenu, i sl) a Bošnjaci izgleda nemaju problema s tim, a evo ti nam kažeš da treba još jedan na hrvatskom i to da ga plaćaju Bošnjaci. E pa sad neka mi neko kaže ko je ovdje ugrožen.
Kako vidim da nisi čitao prethodne postove ili nisi bio fokusiran, ponoviću svoje lično mišljenje. Meni kao Bošnjaku ne treba kanal na bosanskom niti na bilo kojem drugom jeziku. Isto tako ne smeta mi ni 10 kanala na hrvatskom (neka cvjeta hiljadu cvjetova što kažu Kinezi). Neka postoje komercijalni kanali i neka se bore na tržištu za publiku. Gledanost će pokazati ko šta voli i gleda i tako će se i profilirati sami kanali. Jasno je da će onda biti i kanala na bosanskom i na hrvatskom i to bez ikakve prisile bilo koga. Ako ih ne bude znači da nikom i ne trebaju. Ko šta voli neka to i plati, ne znam zašto se očekuje da mu to plati neko drugi.
Ako već postoji FTV i za nju moramo plaćati pretplatu i ako se već insistira da da mora biti i na hrvatskom onda insistiram da mora biti i na bosanskom (čega sad nema). Nisam ja pokrenuo to cjepidlačenje i priču o ugroženosti, ali ako je već tako onda ćemo biti dosljedni.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2815 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

VjecitiStudent wrote:Može li ko objasniti voditeljici dnevnika da je štrajk u Đurđeviku, a ne u Džurđeviku.
Mene još i brine njen sako koji samo što ne eksplodira.
Prilozi o marketingu tj o minutaži na JRTS postaju nadrealni
montypython2000
Posts: 185
Joined: 14/12/2012 09:55

#2816 Re: Federalna televizija

Post by montypython2000 »

StupskaBitanga wrote:
VjecitiStudent wrote:Može li ko objasniti voditeljici dnevnika da je štrajk u Đurđeviku, a ne u Džurđeviku.
Mene još i brine njen sako koji samo što ne eksplodira.
Prilozi o marketingu tj o minutaži na JRTS postaju nadrealni
Konstantno koriste dnevnik da izlože svoje lične stavove o nekom pitanju kao i svoju stranu priče kad je FTV u sukobu s nekim. FTV nije njihova nego svih nas a oni su samo trenutni zaposlenici tamo. Međutim oni misle da ime je to ćaćevina i koriste ga bezobzirno za spinovanje i pritisak na javnost najniže vrste. Dnevnik nije mjesto gdje će oni prezentirati svoje privatne sporove, pogotovo ako druga strana ne dobije ravnopravnu minutažu. Šta se koga tiče od gledalaca njihova minutaža, pa kako bi to bilo da se problemi i događaji s posla (ko ga ima) svakog od nas prezentiraju u dnevniku. Klasičan primjer imamo kad umre neko ko je nekada radio na Televiziji. Uvijek se u takvom slučaju to objavi u dnevniku bez obzira koje je radno mjesto bilo. Tako npr ako umre pomoćnik mixera zvuka koji je tamo radio prije 20 godina imaće svoje mjesto u dnevniku, ali ako umre čovjek koji je priznat u svojoj struci, ljekar, inžinjer, advokat umjetnik, privrednik, neće ga biti u dnevniku ni sekunde, jer nije radio na FTV.
montypython2000
Posts: 185
Joined: 14/12/2012 09:55

#2817 Re: Federalna televizija

Post by montypython2000 »

Kad već govorimo o minutaži reklama imamo još jedan primjer njihove hipokrizije i beskičmenjaštva. Kao podršku svojoj kuknjavi i slinjenju u vezi tih 6 minuta reklama emituju prilog u kojem svoju izjavu daje Dragan Davidović koji se također protivi smanjenju minutaže. Sad im je Davidović dobar kad pušu u istu tikvu. To je onaj isti Davidović kojeg su godinama razapinjali (u 60 minuta i drugdje) zbog četništva.
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#2818 Re: Federalna televizija

Post by DaffyDuck »

Zar jos ima neko da gleda FTV :?

Ja sam taj kanal izbrisala sa svog TV-a...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2819 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

Pošto Nikolina Veljović ne radi na TV1 mogli bi nju vratiti na FTV da poprave gledanost
zaluzinna
Posts: 222
Joined: 07/07/2011 08:48

#2820 Re: Federalna televizija

Post by zaluzinna »

od kada ne radi????
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2821 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

Od nedavno kad je bilo masovno odlazenje sa TV1
User avatar
Tayyip
Posts: 620
Joined: 22/07/2012 19:49
Location: Sumbuluša - između Kovača i Vratnika

#2822 Re: Federalna televizija

Post by Tayyip »

Glupani nesposobni sinhronizujte zvuk sa slikom! Kao da utakmica ide preko vlc playera. **** vas otac nesposobni
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#2823 Re: Federalna televizija

Post by MOSALJOZE »

JOKEEEEEEEEEEEEEEEEEE Hajd sad EP pa neće biti toliko naporni
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#2824 Re: Federalna televizija

Post by It_is_a_Leclerc »

Ovo je sramota. Ljudi nisu u stanju sinhronizovati ton i sliku. K'o da reprizu gledam.

I fenomenalnog Avdića su uspjeli unakaziti tim svojim amaterizmom...

Seljačine sivodomske, prihvatite se vi Naše male klinike, 'bo li vas primarius Guzina, tako nesposobne.
User avatar
smasma
Posts: 441
Joined: 27/12/2010 21:19

#2825 Re: Federalna televizija

Post by smasma »

Jesu li vise ikom dolazili na vrata i trazili da plati rtv pretplatu? Neki ciko danas dodje sa uplatnicama, kaze posto imate Mojatv, ne placate pretplatu, pa je ovako morate platiti.
Post Reply