Iskreno,francuzi i talijani su tu negdje kad su enterijer i zavrsna obrada u pitanju,tj. na zacelju.mali_milojica wrote:Stilo je avion unutra za Megane 2,a Bravo je Enterprise. Bravo je u najmanju ruku isti sa Megane 3,po meni licno i nijansu bolji.
FIAT KONZUMENTI
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2801 Re: FIAT KONZUMENTI
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#2802 Re: FIAT KONZUMENTI
Poredim sa svim Meganima, u svim varijantama...konektovan wrote:Nemojte porediti generation,to je za sirotinju.johntra wrote:Ne zaostaje kvalitetom enterijera za Meganom 3, ali baš nikako...možemo pričati o dizajnu istog, ali o kvaliteti ne...
- ElRe
- Posts: 16901
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2803 Re: FIAT KONZUMENTI
Necemo ici medju nove modele, ali kvalitet enterijera Stila je po meni puno bolji od npr Astre G, Focusa mka.konektovan wrote:Iskreno,francuzi i talijani su tu negdje kad su enterijer i zavrsna obrada u pitanju,tj. na zacelju.mali_milojica wrote:Stilo je avion unutra za Megane 2,a Bravo je Enterprise. Bravo je u najmanju ruku isti sa Megane 3,po meni licno i nijansu bolji.
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2804 Re: FIAT KONZUMENTI
Meni je astra g bolja,hebiga.ElRe wrote:Necemo ici medju nove modele, ali kvalitet enterijera Stila je po meni puno bolji od npr Astre G, Focusa mka.konektovan wrote:Iskreno,francuzi i talijani su tu negdje kad su enterijer i zavrsna obrada u pitanju,tj. na zacelju.mali_milojica wrote:Stilo je avion unutra za Megane 2,a Bravo je Enterprise. Bravo je u najmanju ruku isti sa Megane 3,po meni licno i nijansu bolji.
- ElRe
- Posts: 16901
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2805 Re: FIAT KONZUMENTI
Champion Easyvision brisaci za Grande Punta 79 KM.
Valjda ce izdrzati 5 godina kao i originalni Valeo, s tim da se nadam da kod mene nece docekati kraj.
GP kao i Corsa imaju nezgodnu dimenziju desne metlice, 38 cm, pa je tesko naci nekog kineza za 10ak KM.
Valjda ce izdrzati 5 godina kao i originalni Valeo, s tim da se nadam da kod mene nece docekati kraj.
GP kao i Corsa imaju nezgodnu dimenziju desne metlice, 38 cm, pa je tesko naci nekog kineza za 10ak KM.
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#2806 Re: FIAT KONZUMENTI
Možda da si se bolje potrudio, našao bi...
u svakom slučaju, previše para za brisače, ali ako si morao, poštujem...
u svakom slučaju, previše para za brisače, ali ako si morao, poštujem...
- ElRe
- Posts: 16901
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2807 Re: FIAT KONZUMENTI
Previse svakako, ali sam morao.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83418
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#2808 Re: FIAT KONZUMENTI
Ja sam nedavno tek zamijenio tako skuplje brisace, original kazu.
Znam da kad sam ih ugradio u Sofa MM u Vitezu da je taj dan Obama prvi put polozio zakletvu kao pres'jenik Čemerike
Malo li je
Znam da kad sam ih ugradio u Sofa MM u Vitezu da je taj dan Obama prvi put polozio zakletvu kao pres'jenik Čemerike
Malo li je
- konektovan
- Posts: 51407
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2809 Re: FIAT KONZUMENTI
Za moje auto toliko kostaju diskovi.ElRe wrote:Champion Easyvision brisaci za Grande Punta 79 KM.
Valjda ce izdrzati 5 godina kao i originalni Valeo, s tim da se nadam da kod mene nece docekati kraj.
GP kao i Corsa imaju nezgodnu dimenziju desne metlice, 38 cm, pa je tesko naci nekog kineza za 10ak KM.
- wickerman
- Posts: 1680
- Joined: 23/05/2010 21:57
- Location: Dobrinja
#2810 Re: FIAT KONZUMENTI
Fiat Punto 1.2 2000 godiste,kad upalim i namotam da krenem cujem zvuk(koda čangrlja
). Znaci dok stojim i motam cujem i dok se pomalo krecem, a volan namotan cujem taj zvuk, Kad vozim po gradu i skrecem sve je OK.
Zna li ko sta bi moglo biti?
Zna li ko sta bi moglo biti?
- ElRe
- Posts: 16901
- Joined: 12/12/2011 11:28
- ElRe
- Posts: 16901
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2812 Re: FIAT KONZUMENTI
Grande Punto 1.3 Mjet 55 KW
Sarajevo - Beograd - Sarajevo preko Šamca, auto putevima brzina od 120 do 170. pretezno 140-150 km/h, 4 putnika, prosječna potrešnja tačno 5l nafte.
Sarajevo - Beograd - Sarajevo preko Šamca, auto putevima brzina od 120 do 170. pretezno 140-150 km/h, 4 putnika, prosječna potrešnja tačno 5l nafte.
- SAID5
- Posts: 599
- Joined: 11/06/2011 23:29
- Contact:
#2813 Re: FIAT KONZUMENTI
slabo je to, gnjolf moze litru manje ako paziš 
- ElRe
- Posts: 16901
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2814 Re: FIAT KONZUMENTI
Onda bih isao magistralnim putevima i ustedio tu litru 
- ElRe
- Posts: 16901
- Joined: 12/12/2011 11:28
#2815 Re: FIAT KONZUMENTI
Markione: Fiat više nikada neće biti konkurentan u Evropi
Po meni ovo i nije losa odluka. Fokusirace se na veci kvalitet i profit.
http://auto.blog.rs/blog/auto/vesti/201 ... n-u-evropi„Kada je reč o obimu masovne proizvodnje vozila, Fiat više ne nudi, ali i ne namerava da nudi punu paletu proizvoda poput ostalih masovnih proizvođača. Fiat će izgubiti svoju poziciju kao generalni brend, ali će se fokusirati na ono što najbolje radi“, izjavio je Markione u Ženevi.
Po meni ovo i nije losa odluka. Fokusirace se na veci kvalitet i profit.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#2816 Re: FIAT KONZUMENTI
Citao sam o ovome.
Po njemu,nije vazno koliko prodas,nego koliko zaradis sa prodatog auta. Sve je okrenuo na max profit.
Po njemu,nije vazno koliko prodas,nego koliko zaradis sa prodatog auta. Sve je okrenuo na max profit.
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#2817 Re: FIAT KONZUMENTI
Realno, osim kompakta, FIAT-u više ništa ne treba...barem u Evropi...mogu se prodajne brojke dobro popraviti prodajom malih auta, uz neki kompakt, ali u svim varijantama, ne samo sa pet vrata...kao što je bio Bravo...
- Stjui
- Posts: 1786
- Joined: 23/09/2013 13:32
#2818 Re: FIAT KONZUMENTI
koje mi se đasvi ovaj autić,al' mamne repa da namirimElRe wrote:Grande Punto 1.3 Mjet 55 KW
Sarajevo - Beograd - Sarajevo preko Šamca, auto putevima brzina od 120 do 170. pretezno 140-150 km/h, 4 putnika, prosječna potrešnja tačno 5l nafte.
-
sabahudinrutenka
- Posts: 62
- Joined: 21/12/2013 23:34
#2819 Re: FIAT KONZUMENTI
pozzz...prijeko potrebna pomoc...imam fiat bravo 98 godiste 59 kw 1.4 motor benzin...otisao mi je kineticki zglob....i sada kada trebam da zamijenim nigjde nemogu da nadjem odgovarajuci kineticki u svakog kojeg donesem promjer mu neodgovara osovini na koju ide....prvo su mi govoruili da mi ta osovina koja dolazi sa mjenjaca nije orginal da je od nekog drugog auta a oni neznaju kojeg pa neznaju koji kineticki da kupim onda su mi predlozili da kupim cijelu osovinu ja sam kupio cijelu osovinu sa kinetickim i bila je kraca 6 cm od ove koja je trenutno na autu sada nezzz sta da radim nemam ideje treba mi osovina duga sa kinetickim 77 cm a gdje god odem svako mi lijevu za fiat brava daje od 71 cm...e sad pitanje je dali je mjenjac od drugog auta ja nezz dalie je prije mene neko mijenjao dok ga nisam kupio pa ako ko zna od kojeg auta bi mi mogao kineticki ili ta osovina molim vas pomozite
- Altsa
- Posts: 9228
- Joined: 19/03/2004 18:31
#2820 Re: FIAT KONZUMENTI
Zanima me da li se moze zamijeniti samo plastika (oklop) od kljuca za Punta s obzirom da mi je pukla. Ako moze gdje se moze to uraditi.
Hvala
Hvala
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#2821 Re: FIAT KONZUMENTI
Mislim da može, probaj u Hudiniju...ali, ima tu nešto posla, nije samo zamjena oklopa...uglavnom, ne bi trebalo biti skupo...
- dulekrele
- Posts: 4733
- Joined: 10/04/2014 18:25
#2822 Re: FIAT KONZUMENTI
gdje uzeti zadnji brisac za fiat bravo s obzirom da ide i plastika.
- Altsa
- Posts: 9228
- Joined: 19/03/2004 18:31
#2823 Re: FIAT KONZUMENTI
johntra wrote:Mislim da može, probaj u Hudiniju...ali, ima tu nešto posla, nije samo zamjena oklopa...uglavnom, ne bi trebalo biti skupo...
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#2824 Re: FIAT KONZUMENTI
otpaddulekrele wrote:gdje uzeti zadnji brisac za fiat bravo s obzirom da ide i plastika.
-
Nefs-i Mulhima
- Posts: 608
- Joined: 07/01/2013 23:18
#2825 Re: FIAT KONZUMENTI
40KM motorexdulekrele wrote:gdje uzeti zadnji brisac za fiat bravo s obzirom da ide i plastika.
