FIAT KONZUMENTI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2801 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by konektovan »

mali_milojica wrote:Stilo je avion unutra za Megane 2,a Bravo je Enterprise. Bravo je u najmanju ruku isti sa Megane 3,po meni licno i nijansu bolji.
Iskreno,francuzi i talijani su tu negdje kad su enterijer i zavrsna obrada u pitanju,tj. na zacelju. :mrgreen:
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2802 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

konektovan wrote:
johntra wrote:Ne zaostaje kvalitetom enterijera za Meganom 3, ali baš nikako...možemo pričati o dizajnu istog, ali o kvaliteti ne...
Nemojte porediti generation,to je za sirotinju. :mrgreen:
Poredim sa svim Meganima, u svim varijantama...
User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#2803 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

konektovan wrote:
mali_milojica wrote:Stilo je avion unutra za Megane 2,a Bravo je Enterprise. Bravo je u najmanju ruku isti sa Megane 3,po meni licno i nijansu bolji.
Iskreno,francuzi i talijani su tu negdje kad su enterijer i zavrsna obrada u pitanju,tj. na zacelju. :mrgreen:
Necemo ici medju nove modele, ali kvalitet enterijera Stila je po meni puno bolji od npr Astre G, Focusa mka.
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2804 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by konektovan »

ElRe wrote:
konektovan wrote:
mali_milojica wrote:Stilo je avion unutra za Megane 2,a Bravo je Enterprise. Bravo je u najmanju ruku isti sa Megane 3,po meni licno i nijansu bolji.
Iskreno,francuzi i talijani su tu negdje kad su enterijer i zavrsna obrada u pitanju,tj. na zacelju. :mrgreen:
Necemo ici medju nove modele, ali kvalitet enterijera Stila je po meni puno bolji od npr Astre G, Focusa mka.
Meni je astra g bolja,hebiga.
User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#2805 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Champion Easyvision brisaci za Grande Punta 79 KM.

Valjda ce izdrzati 5 godina kao i originalni Valeo, s tim da se nadam da kod mene nece docekati kraj.

GP kao i Corsa imaju nezgodnu dimenziju desne metlice, 38 cm, pa je tesko naci nekog kineza za 10ak KM.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2806 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Možda da si se bolje potrudio, našao bi... :D
u svakom slučaju, previše para za brisače, ali ako si morao, poštujem...
User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#2807 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Previse svakako, ali sam morao.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2808 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by _BataZiv_0809 »

Ja sam nedavno tek zamijenio tako skuplje brisace, original kazu.

Znam da kad sam ih ugradio u Sofa MM u Vitezu da je taj dan Obama prvi put polozio zakletvu kao pres'jenik Čemerike :izet:

Malo li je :D
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2809 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by konektovan »

ElRe wrote:Champion Easyvision brisaci za Grande Punta 79 KM.

Valjda ce izdrzati 5 godina kao i originalni Valeo, s tim da se nadam da kod mene nece docekati kraj.

GP kao i Corsa imaju nezgodnu dimenziju desne metlice, 38 cm, pa je tesko naci nekog kineza za 10ak KM.
Za moje auto toliko kostaju diskovi.:-) Salim se,i ja sam toliko platio champion brisace za C4 i evo vec trecu godinu sluze. Imaju manu,koja je izrazena u cviljenju dok brisu. :mrgreen:
User avatar
wickerman
Posts: 1680
Joined: 23/05/2010 21:57
Location: Dobrinja

#2810 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by wickerman »

Fiat Punto 1.2 2000 godiste,kad upalim i namotam da krenem cujem zvuk(koda čangrlja :D). Znaci dok stojim i motam cujem i dok se pomalo krecem, a volan namotan cujem taj zvuk, Kad vozim po gradu i skrecem sve je OK.
Zna li ko sta bi moglo biti? :)
User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#2811 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#2812 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Grande Punto 1.3 Mjet 55 KW
Sarajevo - Beograd - Sarajevo preko Šamca, auto putevima brzina od 120 do 170. pretezno 140-150 km/h, 4 putnika, prosječna potrešnja tačno 5l nafte.
User avatar
SAID5
Posts: 599
Joined: 11/06/2011 23:29
Contact:

#2813 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by SAID5 »

slabo je to, gnjolf moze litru manje ako paziš :bih:
User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#2814 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Onda bih isao magistralnim putevima i ustedio tu litru :bih:
User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#2815 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Markione: Fiat više nikada neće biti konkurentan u Evropi
„Kada je reč o obimu masovne proizvodnje vozila, Fiat više ne nudi, ali i ne namerava da nudi punu paletu proizvoda poput ostalih masovnih proizvođača. Fiat će izgubiti svoju poziciju kao generalni brend, ali će se fokusirati na ono što najbolje radi“, izjavio je Markione u Ženevi.
http://auto.blog.rs/blog/auto/vesti/201 ... n-u-evropi

Po meni ovo i nije losa odluka. Fokusirace se na veci kvalitet i profit.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2816 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Citao sam o ovome.
Po njemu,nije vazno koliko prodas,nego koliko zaradis sa prodatog auta. Sve je okrenuo na max profit.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2817 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Realno, osim kompakta, FIAT-u više ništa ne treba...barem u Evropi...mogu se prodajne brojke dobro popraviti prodajom malih auta, uz neki kompakt, ali u svim varijantama, ne samo sa pet vrata...kao što je bio Bravo...
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#2818 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Stjui »

ElRe wrote:Grande Punto 1.3 Mjet 55 KW
Sarajevo - Beograd - Sarajevo preko Šamca, auto putevima brzina od 120 do 170. pretezno 140-150 km/h, 4 putnika, prosječna potrešnja tačno 5l nafte.
koje mi se đasvi ovaj autić,al' mamne repa da namirim :sad: biste li uzeli punta mk2(običnog dizela),kožnu ugaounu sećiju i 2000 komada vinkovačkog crijepa u zamjenu?imam i baliranog brdskog sijena ako vas zanima.
sabahudinrutenka
Posts: 62
Joined: 21/12/2013 23:34

#2819 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by sabahudinrutenka »

pozzz...prijeko potrebna pomoc...imam fiat bravo 98 godiste 59 kw 1.4 motor benzin...otisao mi je kineticki zglob....i sada kada trebam da zamijenim nigjde nemogu da nadjem odgovarajuci kineticki u svakog kojeg donesem promjer mu neodgovara osovini na koju ide....prvo su mi govoruili da mi ta osovina koja dolazi sa mjenjaca nije orginal da je od nekog drugog auta a oni neznaju kojeg pa neznaju koji kineticki da kupim onda su mi predlozili da kupim cijelu osovinu ja sam kupio cijelu osovinu sa kinetickim i bila je kraca 6 cm od ove koja je trenutno na autu sada nezzz sta da radim nemam ideje treba mi osovina duga sa kinetickim 77 cm a gdje god odem svako mi lijevu za fiat brava daje od 71 cm...e sad pitanje je dali je mjenjac od drugog auta ja nezz dalie je prije mene neko mijenjao dok ga nisam kupio pa ako ko zna od kojeg auta bi mi mogao kineticki ili ta osovina molim vas pomozite
User avatar
Altsa
Posts: 9228
Joined: 19/03/2004 18:31

#2820 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Altsa »

Zanima me da li se moze zamijeniti samo plastika (oklop) od kljuca za Punta s obzirom da mi je pukla. Ako moze gdje se moze to uraditi.

Hvala
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2821 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Mislim da može, probaj u Hudiniju...ali, ima tu nešto posla, nije samo zamjena oklopa...uglavnom, ne bi trebalo biti skupo...
User avatar
dulekrele
Posts: 4733
Joined: 10/04/2014 18:25

#2822 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by dulekrele »

gdje uzeti zadnji brisac za fiat bravo s obzirom da ide i plastika.
User avatar
Altsa
Posts: 9228
Joined: 19/03/2004 18:31

#2823 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Altsa »

johntra wrote:Mislim da može, probaj u Hudiniju...ali, ima tu nešto posla, nije samo zamjena oklopa...uglavnom, ne bi trebalo biti skupo...
:thumbup:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2824 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 530i »

dulekrele wrote:gdje uzeti zadnji brisac za fiat bravo s obzirom da ide i plastika.
otpad
Nefs-i Mulhima
Posts: 608
Joined: 07/01/2013 23:18

#2825 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Nefs-i Mulhima »

dulekrele wrote:gdje uzeti zadnji brisac za fiat bravo s obzirom da ide i plastika.
40KM motorex
Post Reply