inhibitor wrote:POTEGAO UKIDANJE REPUBLIKE SRPSKE 0 (NULA), PROSJEK OSTALIH 54.
daj, pedja, jesi neki, neces ni republiku srpsku da nam ukines, sto si ba takav co'ek, cccccc e jesi neki ....
inhibitor wrote:POTEGAO UKIDANJE REPUBLIKE SRPSKE 0 (NULA), PROSJEK OSTALIH 54.
1. Tacno je da su nam instalirali rat, ali nije tacno da smo morali ratovat. Tacno je da su zaustavili rat (kad su prostori bivse Juge pali na najnize grane, sto su oni zeljeli da mogu lakse vladat), ali nije tacno da smo morali prestat ratovat. Znaci, postoje dvi strane medalje. U zadnjih 10 godina, strani interes za BiH je drasticno opo i potpuno je jasno da su nas pustili da se vadimo iz govana u koja su nas djelimicno i oni uvalili. OHR je potpuno pasivan, vladajuci nacionalsiti rade sta im je volja... Strani uticaj nikad nije bio slabiji.Shoba wrote:Decko, ocigledno je da nemas pojma o cemu govoris. Po tebi se sve i ama bas sve desilo iskljucivo u Bosni i samo se u Bosni sve moze rijesiti. To je zaista naivno i smijesno (i zalosno). Cijeli svijet se vrti oko par centara u kojima se sve sve odlucuje, i nista se u Bosni ne moze desiti a da se o tome odluka ne donese drugdje. Tako je bilo i tako ce i ostati. Bosna ce ostati ono sto je sad, ne zbog toga sto to narod hoce (narod to nece) vec zbog "drugih" faktora, inostranih.
Savjet: Drz se necega u cemu si valjda dobar, u ovome nisi, anonimni posjetioche.
Na svim mogucim mjestima su instalirani ljudi koji sabotiraju normalizaciju stanja, kojima ovo odgovara.Iz Bosne se svakodnevno izlivaju ogromne pare prema odredjenim lokacijama i niko to ne moze da zaustavi. Pogledaj Afriku ili Juznu Ameriku, koje grcaju od stranaca, koji im piju krv na slamku.Suti i trpi wrote:1. Tacno je da su nam instalirali rat, ali nije tacno da smo morali ratovat. Tacno je da su zaustavili rat (kad su prostori bivse Juge pali na najnize grane, sto su oni zeljeli da mogu lakse vladat), ali nije tacno da smo morali prestat ratovat. Znaci, postoje dvi strane medalje. U zadnjih 10 godina, strani interes za BiH je drasticno opo i potpuno je jasno da su nas pustili da se vadimo iz govana u koja su nas djelimicno i oni uvalili. OHR je potpuno pasivan, vladajuci nacionalsiti rade sta im je volja... Strani uticaj nikad nije bio slabiji.Shoba wrote:Decko, ocigledno je da nemas pojma o cemu govoris. Po tebi se sve i ama bas sve desilo iskljucivo u Bosni i samo se u Bosni sve moze rijesiti. To je zaista naivno i smijesno (i zalosno). Cijeli svijet se vrti oko par centara u kojima se sve sve odlucuje, i nista se u Bosni ne moze desiti a da se o tome odluka ne donese drugdje. Tako je bilo i tako ce i ostati. Bosna ce ostati ono sto je sad, ne zbog toga sto to narod hoce (narod to nece) vec zbog "drugih" faktora, inostranih.
Savjet: Drz se necega u cemu si valjda dobar, u ovome nisi, anonimni posjetioche.
2. A sta to narod hoce? Narod hoce nacionaliste i nacionalnu hegemoniju. Siguran sam da bi Evropa i svijet zeljeli gradjanske stranke na vlasti, ali to ne zeli narod u BiH. Zasto stranici vec 15 godina ne uklanjaju nacionaliste sa vlasti? Lijepo su porucili, 'birali ste, eto vam ih'.
Stare mi, Čvorović frajer...Shoba wrote:Skoro pa ne postoji politicka stranka u BiH koja nije totalno pod kontrolom ili susjednih ili zapadnih zemalja, sve to neko finansira i podrzava...
Teorija konspiracije ne postoji,nema je...ali zato postoji praksa, i to kakva.NKVD wrote:Stare mi, Čvorović frajer...Shoba wrote:Skoro pa ne postoji politicka stranka u BiH koja nije totalno pod kontrolom ili susjednih ili zapadnih zemalja, sve to neko finansira i podrzava...
CIA snajka, CIA. Sve su to "oni". A mene ako se za bajram sjete - zauhar!
Čuj sve stranke finansira i kontroliše susjed/zapad!? Jel' inkluding i ove što za njih glasaju bolesnici od akutnog izliva baliluka u mozak? Il' njih "bosnombeharprobeharaomeneživotrazočarao" da ne diramo?!
Suti i trpi wrote:Jos jedno pitanje...
Sta bi NS ucinila da poostri zakone za bankarstvo? Svjedoci smo da preko razno raznih sema pojedini kriminalci dizu vise kredita, a da jedino ispastaju ziranti. Desavaju se slucajevi da pnzioner digne kredit od 50 000 km. Da li je moguce donjet zakon da se oduzme imovina osobi koja je digla kredit, pa tek ako imovina ne moze otplatit kredit, da se odbija zirantima? Da li se zalazete da banka snosi posljedice ako nekom nelegalno dodjele kredit koji ta osoba ne otplacuje?
To svi znamo, ali znamo i da to nije tako. Rijetki su oni koji potpisu stalni ugovor. Moja dva druga koji za nase uslove imaju odlicne plate ne smiju kupit stan i zasnovat porodicu, jer ne znaju do kada ce ostat u radnom odnosu. Vec dvi godine rade, produzava im na 6 mjeseci... Ima hiljade ovakvih primjera i tome se nekako mora stati u kraj, ako zelimo da nasa omladina ima kakvu takvu buducnost. Mozda ovaj problem nije u tvom domenu interesovanja, ali neko u NS o ovome mora dobro razmislit, ako se zeli konkretno unaprejedit zivot gradjana BiH.Pedja Kojovic wrote:suti i trpi
Svaki posao koji zahtijeva vise od 20 sati sedmicno u periodu duzem od 6 mjeseci bi morao biti pretvoren u stalno radno mjesto.
p.k.
Po toj logici niko nebi trebo podizat kredit tj. niko nebi trebo pristat da bude zirant. Ima bezbroj primjera u kojim su ljudi zavalili zirante iz svoje porodice, a da ne govorim o 'prijateljima'.. Nema teorije da bi ja sad nekom bio zirant, kada nikom ne mogu 100% vjerovat, a i kome vjerujem, ne mogu znat da li ce on sutra biti u mogucnosti da nastavi otplacivat kredit. Masa je ljudi izvarano, tako da me nebi cudilo da zirant postane najtrazenija 'roba' koju niko nece moci naci. Da li odobravas da ziranti otplacuju kredite koji su podignuti na nelegalan nacin?? Je l to znaci da su prevaranti ispred zakona?Gradjani moraju biti potpuno informisani i svjesni finansijskih obaveze koju preuzimaju kada pristanu da budu garanti kredita.
'Racunica' je nesto drugo, to je opravdano. Ovdje se radi o klasicnom bezobrazluku i prevari. Krajnje mu je neophodan radnik, a on ga ne zeli primit za stalno. Zar nije zalosno da neko radi i po 5 god. na jednom radnom mjestu, a ne dobije ugovor za stalno? Kakva je buducnost tog covjeka?inhibitor wrote:To je krivnja drzave, ako je poslodavcu previse tesko da otpusti radnika u slucaju nuzde, on ga onda nece ni zaposliti za stalno. Ako ga drzava natjera da ga zaposli za stalno, onda ga cesto nece zaposliti nikako.
To je taj strah koji su privatnici usadili u svakog covjeka u BiH. Koliko smo samo paranoicni i kaliko imamo strahova od svega i svacega... Njima su itakko potrebni radnici i on mora imat odredjen broj radnika, a cesto se desava da je samo minimalan broj stalno zaposlen, a vecina radi na odredjeno. Znaci, nema sanse da oni mogu iznjet poso do kraja bez radnika sa ogranicenim ugovorom. Kada bi se donjeo zakon da se radnik mora primit u stalni radni odnos nakon 6 mjeseci, privatnici bi vjerovatno zaposljavali novog radnika svakih 6 mjeseci i tako izbjegli primanje radnika u stalni radni odnos. Tu bi drzava trebala stupit na scenu i zabranit takvo pronalazenje rupa u zakonu tj. sprovest zakon koji ce onemogucit prevaru. Imas npr. Prevent koji daje otkaz za 50 radnika, a istovremeno ima na obuci novi 50 radnika. Tih 50 je odradilo godinu dana kada je Prevent za njih imao podsticaj o drzave, pa onda krecu sa novom turom, pa tako u nedogled... To je veliki poraz drzave (ako uopste imamo drzavu).
Po kom tom kriteriju, i kojom alkemijom? Ako radnik i poslodavac imaju racunicu da rade na odredjeno vrijeme, a nemaju racunicu da rade za stalno, onda je zabrana rada na odredjeno, ekvivalentna zabrani rada uopce.
Zasto bi drzava kod toliko nezaposlenisti zabranjivala rad?
Kako zabrana rada moze pogodovati radnicima?
1. Licemjeran si i nemas postovanja prema drugima pa samim tim ne postujes ni samog sebe. Po tvojoj logici ti bi dozvolio da sutra tebe neko strpa u konc-logor i muci, ili jos gore ubije, a da tvoju kucu i imanje prisvoji svom sumititetu.Suti i trpi wrote:Tako ti je to u ratu. RS nije jedini teritorij na svijetu koji je krvlju obliven da bi narod ostvario teznje za samostalnoscu. Vecina drzava je tako dosla do teritorija, tako da po tebi nijedna drzava nema legitimitet. Sta je trebalo bit sa Njemackom nakon onoliko zla koje su proizveli? Zasto Izrael nije dobio drzavu u Njemackoj, nego su se uvalili jadnim Palestincima, pa ih sada ugnjetavaju ni krive ni duzne. (Na stranu to sto se Zidovima nanjelo mnogo zla tokom cijelog njihovog postojanja, pa i u istoj toj Palestini/Izraelu). U politici nema realnosti, postoje samo cinjenice. Genocid i jos mnogi zlocin su velika ljaga za srpski narod. Ali, da li je neki Srbin kriv sto su Karadzic i Mladic zlocinci? Ja bi te ljude stavio u zatvor u Sarajevu, pa neka to bude primjer za buducnost. Ali, nazalost, tako nesto nije realno.Pokusavas druge diskreditirati time sto im pripisujes vezu sa Silajdzicevom politikom. Razlika je u tome sto postoje ljudi, a u medju koje se i ja ubrajam, koji ne pricaju suplju o promjeni politickih jedinica koje su nastale na genocidu, pljacki i etnickom ciscenju.
Kad sam vec pomenuo genocid... isto pitanje @Manojlu ide i tebi. Pogledaj gore.
Ma nemoj... Nije ga ugrozavalo to sto su Bosnjaci i Hrvati vezali zastavu, sto se iskruzivala petokraka? Nije ga ugrozavalo sto bi najjaci covjek u BiH bio Alija Izetbegovic, tvorac Islamske deklaracije!?? Da li bi Sandzaklije ugrozavalo kada bi Seselj doso na vlast u Srbiji? Srbi nisu zeljeli odcjepljenje od Jugoslavije, Bosnjaci i Hrvati jesu. Rat je bio neizbjezan sve i da nije bilo 'velikosrpske ideologije' koja je samo dolila ulje na vatru.Ne moze @Manojlo zato sto @Manojlo nije bio ugrozen pa je opet zapoceo rat. Ili, podrzava one koji su bili zapoceli rat. U stvari, bio je ugrozen ali je ta ugrozenost bila umisljena, nesto u njegovoj glavi sto nije imalo veze sa stvarnoscu. A za takvima se ne daje pravo da odlucuju nego idu na lijecenje.
Ne branim, samo rezonujem CINJENICE. Ja ne izrazavam svoje zelje nego govorim CINJENICE. Defetista? Na nadimak 'Suti i trpi' me podstakla pjesma DK, a znas i sam kakvu poruku ta pjesma nosi. Iznenadjen sam sto si to povezo sa defetizmom.Penzioneri kopaju po smecu zbog nacionalista na vlasti koje ti upravo branis. Nije istina da si ranjen zbog trenutne situacije jer si ti defatista. Cak ti i nick to govori: suti i trpi.
Oni daju legitimitet STVARNOSTI, a stvarnost je da oni ne mogu ukinuti RS. Podvaljivanja kojim se sluzis nije vrijedno komentarisat.NS svojom politikom pc-u (genocidu i etnickom ciscenju) daje legitimitet.
Ne dajem covjece, zar si toliko plitakPazi malo sta pises jer se moze protumaciti i na nacin koji tebi nece odgovarati. U cemu je fol. Pa, posto ocigledno i ti Velikosrbima dajes pravo za zapocinjanje rata to se njima (a i tebi) moze obiti o glavu jer time dajes pravo da danas sutra neko pobije na hiljade pc-ovaca a ostatak protjera u Srbiju (ili cak do Tokija).? Ja proklinjem SVE koji su krivi za ove strahote na celu sa Milosevicem i Karadzicem. Ali, to je bilo neminovno. O tome se radi.
Ne postoji nikako. Ne znam sto se Hrvati zale na preglasavanje, vjerovatno buncajuI ne postoji opravdani strah od preglasavanja. To je Karadzic izmislio u svojoj ludoj politici. Pogotovo kad se taj strah zadovoljavao postupcima kao sto je ubijanje i masovno silovanje. Jer za opravdani strah od preglasavanja se moze reci da su i Ustase imale kad su pobile onoliko Srba u Jasenovcu. Zar si ti stvarno za to da opravdas Jasenovac?. Zar ti zaista mislis da su Srbi toliko naivni da vjeruju likovima kao sto su Silajdzic i Tihic? Daj realnosti malo, subjektivnost je losa osobina. To sto je strah usmjeren na zlocine, to je za svake osude i svakog ko je kriv za to treba najostrije kaznit, od naredbodavca, preko izvrsitelja, pa sve do ratnog huskaca (krv bi pisali da im ja kazne propisujem). Ali opet postavljam pitanje, sto je Manojlo kriv? Je l on mogo znat kakve su namjere tih ljudi kada ih je izglaso? Strah je opravdan, ali zlocin iz straha nije. Zasto Hrvatska ne bude fer pa pokloni Srbima Slavoniju kao kompenzaciju za 500 000 mrtvih? Hoce malo sutra, tako nesto se u politici nikad nije desilo, niti ce se ikada desit. Zelje su jedno, realnost nesto sasvim drugo. Zasto medjunarodna zajednica ne pokloni Srbiji Kosovo jer su Srbi narod koji je ubjedljivo najvise strado od Kosovskog boja, pa sve do prvog i drugog SR. Hoce malo sutra, to je davno proslo vrijeme, sada je jedina realnost da su Albanci apsolutna vecina, sto automatski znaci nezavisnost.
Adriatic mi nije odgovorio na pitanje, pa cu probat pitat tebe...
Abacija, zamisli da se ja i ti trebamo dogovorit oko necega i da ti se ja obratim ovako nekako... 'Smradu jedan gubavi, hajde da ucinimo nesto pa da i ja i ti budemo zadovoljni. Kad ces smradu shvatit da je to dobro za obojicu.'. Sve da si najveci smrad na svijetu, nebi toleriso ovako nesto i mogli bi samo uci u konflikt, a svaki dogovor bi bio nemoguc. Da li se slazes da agresivna i napadacka Bosnjacka politika ne moze naici na plodno tlo kod srpski politicara?
I broj mrtvih ili na Kosovu ili u Slavoniji ti ne daje za pravo pocinis zlocin, i to iz cista mira. To za 500000 mrtvih sam ti vec par puta odgovorio gdje sam pomenuo Jasenovac.svakog ko je kriv za to treba najostrije kaznit, od naredbodavca, preko izvrsitelja, pa sve do ratnog huskaca (krv bi pisali da im ja kazne propisujem).
Abacija wrote:Pitanje za @Pedju...
Da li se NS slaze sa Predsjednikom Srbije Borisom Tadicem kada kaze: "Srbija stoji iza Dejtonskog sporazuma i, kao njegov garant, podržava i štiti integritet Bosne i Hercegovine i dva entiteta, Republike Srpske i Federacije BiH i na osnovu njega ima i koristi pravo na specijalne i paralelne veze sa RS-om.", kao i "Kada je u pitanju BiH, sve promjene su za Srbiju prihvatljive ako su izraz dogovora dva entiteta i sva tri naroda. Bilo koje rješenje koje je rezultat nametanja je neprihvatljivo".![]()
Pogotovo me interesuje boldirano. Sta NS misli o tome? Da li je Srbija garant Dejtona? I, da li je NS za dogovor tri naroda?
Znaci kod "ruralaca" manje od 2%? Hm.. Pedja slazes li se ti s ovim?Dozer wrote:Tesko da NS u RS moze dobiti vise od 2%...bez obzira na politike, naziv ili ljude koji su se prikljucili NS.
Dzaba je sve...bar za sada, jer tesko je ruralcima u RS, a kojih je oko 70% ako ne i vise, objasniti da postoji nesto i mimo Srpstva...
Pa dovoljno je pogledati onu blesavu Farmu na Pinku (zraknem s vremena na vrijeme da se nasmijem budalastinama), gdje jedna ogromna masa frikova podrzava onog blesavog i ljigavog Milosa Bojanica, i pri tome ga jos i glorifikuju kao "pravog Srbina", "zastitnika Srpstva i Srbije", "pravog Srbina iz RS", itd., i postaje kristalno jasno kakve mentalne sklopove ima vecina Srba, sto onih u Srbiji sto ovih u PC. A najsmjesnije je sto su svi na onoj farmi - Srbi. Ovo kazem bez namjere vrijedjanja, zaista, ali to je cinjenicna realnost. Nazalost.