"Majstori" parkiranja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Locked
User avatar
cico x
Posts: 1041
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#2801 Re: "Majstori" parkiranja

Post by cico x »

ja mislim da se chuck norris parkirao !
User avatar
Better Man
Posts: 18730
Joined: 01/10/2006 20:10

#2802 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Better Man »

Evo Vam primjer ciste bahatosti i nekulture kako taksista tako i drugih vozaca. Taxi stand iz Kralja Tomislava je premjesten u Danijela Ozme i uredno oznacen saobracajnim znakom, a takodje ima i saobracajni znak zabrane parkiranja za druga vozila izuzev taxi vozila. Na prvoj slici ce te fino vidjeti da su u ulici Danijela Ozme na taxi standu parkirana obicna vozila, dok ce te na drugoj slici vidjeti da se taksisti i dalje parkiraju u Kralja Tomislava i ako im tu vise nije stand i zabranjeno im je! Ovim putem apelujem na policiju i nadlezne da zestoko kazne bahate taksiste i druge vozace za ovo nepropisno parkiranje, a mogle bi ove slike i na naslovnu stranu sa-x!

Image

Image
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#2803 Re: "Majstori" parkiranja

Post by hopi »

to nisam primjetio za premještanje štanda, iako im je staro mjesto puno logičnije nego novo, al valjda da cesta ima dvije trake
User avatar
burekodsira
Posts: 3539
Joined: 09/07/2006 00:23

#2804 Re: "Majstori" parkiranja

Post by burekodsira »

evo i on tebe sliko :lol:
neki
Posts: 7952
Joined: 17/02/2005 07:57

#2805 Re: "Majstori" parkiranja

Post by neki »

Better Man wrote:Evo Vam primjer ciste bahatosti i nekulture kako taksista tako i drugih vozaca. Taxi stand iz Kralja Tomislava je premjesten u Danijela Ozme i uredno oznacen saobracajnim znakom, a takodje ima i saobracajni znak zabrane parkiranja za druga vozila izuzev taxi vozila. Na prvoj slici ce te fino vidjeti da su u ulici Danijela Ozme na taxi standu parkirana obicna vozila, dok ce te na drugoj slici vidjeti da se taksisti i dalje parkiraju u Kralja Tomislava i ako im tu vise nije stand i zabranjeno im je! Ovim putem apelujem na policiju i nadlezne da zestoko kazne bahate taksiste i druge vozace za ovo nepropisno parkiranje, a mogle bi ove slike i na naslovnu stranu sa-x!

Image

Image
evo te ovaj uslikao :lol: :-)
ako nisi primjetio taksisti u Kralja Tomislava su na oznacenom mjestu za taxi vozila tako da ovdje nema nista sporno, bahato i nekulturno..Bili su ih davno nekad izmjestili u Danijela Ozme pa se ovi bunili jer je D. Ozme jednosmjerna i ne mogu iz nje izaci u K. Tomislava i onda im kanton dozvoli nazad. Ovaj znak zaboravili, parking se naplacuje..
vnm
Posts: 1489
Joined: 08/07/2008 01:28

#2806 Re: "Majstori" parkiranja

Post by vnm »

nisam neki ljubitelj sarajevo taksija, ali taksi stand u danijela ozme je bila fula totalna...
felichi
Posts: 884
Joined: 15/01/2005 17:48

#2807 Re: "Majstori" parkiranja

Post by felichi »

zato nije fula da cekas po 15min kad se napravi cep u kralja tomislava ali jbg
kod nas je taxi esnaf utjecajniji od akademske zajednice. na tom smo nivou
User avatar
Control panel
Posts: 5964
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#2808 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Control panel »

felichi wrote:zato nije fula da cekas po 15min kad se napravi cep u kralja tomislava ali jbg
kod nas je taxi esnaf utjecajniji od akademske zajednice. na tom smo nivou
kod nas sve moze. treba da pauk radi i da policija naplacuje kazne i jednim i drugim. a ovi taxisti se ponasaju kao da su oni vlasnici ulica.
treba na svaki moguci nacin omoguciti nesmetan protok saobracaja.
User avatar
Better Man
Posts: 18730
Joined: 01/10/2006 20:10

#2809 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Better Man »

Bio je juce u Oslobodjenju clanak o ovome taxi standu i kako se stanari Kralja Tomislava zale na taksiste i kako se od njih ne moze prolaziti itd. i stanari traze od nadleznih da se taksisti uklone iz Kralja Tomislava u Danijela Ozme.
User avatar
Control panel
Posts: 5964
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#2810 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Control panel »

Better Man wrote:Bio je juce u Oslobodjenju clanak o ovome taxi standu i kako se stanari Kralja Tomislava zale na taksiste i kako se od njih ne moze prolaziti itd. i stanari traze od nadleznih da se taksisti uklone iz Kralja Tomislava u Danijela Ozme.
bilo je i na prosloj skupstini kantona, ali izgleda da su taxisti (sarajevotaxija) jaci od svega. :x
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2811 Re: "Majstori" parkiranja

Post by drndalo »

Chuck Norris je predsjednik udruzenja samostalnih prevoznika Sarajevo taxi... :wink:
vnm
Posts: 1489
Joined: 08/07/2008 01:28

#2812 Re: "Majstori" parkiranja

Post by vnm »

nemojmo se lagati, da se taksisti uklone odande samo bi se otvorilo vise mjesta za parking drugim krkanima.
to za policiju ne pije vodu. neka dodje jedan glavonja kojem ne smiju nista ili neko sa onom dozvolom, koja ti ocigledno dozvoljava da parkiras nekome u krilo, eto opet cepa u kralja tomislava.

taj problem se u centru sarajeva nece rijesiti dok smo zivi, tako da se oko toga vise ne nerviram.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#2813 Re: "Majstori" parkiranja

Post by zonbirile »

taxisti su postali gospodari grada,još od onih protesta i blokada grada i gradskim funjarama se gaće tresu od njih.Priče o nemogućnosti regulisanja Koševske su priče za malu djecu,doduše isto i u Titovoj svako dostavno stane u sred dana i dostavlja robu.Jednostavno nerad policije.U Evropi se to radi od 22-08 pa ko stigne i organizuje se,ko kaže da moraš u špici istovarati mlijeko hljeb,novine i sl,ko ne stigne ne pada mu napamet vršiti dostavu u sate zabrane.
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#2814 Re: "Majstori" parkiranja

Post by photo »

Control panel wrote:Image
nije mu prvi put :x
Ovako se i inace parkira u Plavu.
User avatar
semirDAX
Posts: 65
Joined: 25/03/2010 22:43

#2815 Re: "Majstori" parkiranja

Post by semirDAX »

photo wrote:
Control panel wrote:Image
nije mu prvi put :x
Ovako se i inace parkira u Plavu.
U Plavu nema asfalta, tako da je sve isto :mrgreen:
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#2816 Re: "Majstori" parkiranja

Post by zonbirile »

svaki šošon pred svoj vigman može parkirati,haug
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2817 Re: "Majstori" parkiranja

Post by johntra »

Nije Plav, nego Plužine... :D
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2818 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Michun »

zonbirile wrote:taxisti su postali gospodari grada,još od onih protesta i blokada grada i gradskim funjarama se gaće tresu od njih.Priče o nemogućnosti regulisanja Koševske su priče za malu djecu,doduše isto i u Titovoj svako dostavno stane u sred dana i dostavlja robu.Jednostavno nerad policije.U Evropi se to radi od 22-08 pa ko stigne i organizuje se,ko kaže da moraš u špici istovarati mlijeko hljeb,novine i sl,ko ne stigne ne pada mu napamet vršiti dostavu u sate zabrane.
da se nadovezem...ujutro krenem na posao, majmuni se vozaju po carsiji ko da je monza. toplo se nadam kad poplocaju da ce dostavljaci one teske robe (3u1, cedevita i sl.) moci na rucicama prenijeti taj teski teret.
a taxisti...sarajevotaxi. neki dan mi jedan prica kako SVI ostali taxisti nemaju osiguranje za putnike i kako ne daj boze sta da se desi ne niko stetu naplatio. dalje prica: osim toga, neka zena danas stavi dijete u XY taxi i ja joj kazem gospdjo, s kim si to dijete stavila, hoces da ti ga proda a ona briznu i plac i kaze gospodine prati taj auto ako boga znas :D
ja sutim, gledam kroz prozor, te moradoh reci - svasta se desava danas.
User avatar
smak
Posts: 1918
Joined: 25/05/2010 18:18
Location: Pitcairn Islands

#2819 Re: "Majstori" parkiranja

Post by smak »

Image
Image
Image
Image
Dendrlix
Posts: 1136
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#2820 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Dendrlix »

Haj ove pasate mogu svariti, nema puno auta, parking prazan itd. Al' ovom konju sa pezoom bih gurnuo sisariku u guzicu. I to naopako. :x :x :x
User avatar
smak
Posts: 1918
Joined: 25/05/2010 18:18
Location: Pitcairn Islands

#2821 Re: "Majstori" parkiranja

Post by smak »

Dendrlix wrote:Haj ove pasate mogu svariti, nema puno auta, parking prazan itd. Al' ovom konju sa pezoom bih gurnuo sisariku u guzicu. I to naopako. :x :x :x

moguce da je neko drugi napravio problem za pasata i jetu, al peugeot klotz pravi... i ovo mu je drugi put da ga ja vidim da na isto mjesto parkira...
User avatar
Control panel
Posts: 5964
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#2822 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Control panel »

smak wrote:
Dendrlix wrote:Haj ove pasate mogu svariti, nema puno auta, parking prazan itd. Al' ovom konju sa pezoom bih gurnuo sisariku u guzicu. I to naopako. :x :x :x

moguce da je neko drugi napravio problem za pasata i jetu, al peugeot klotz pravi... i ovo mu je drugi put da ga ja vidim da na isto mjesto parkira...
isprintaj mu sliku i postavi na brisac i link foruma. neka malo uziva u svom djelu i neka vidi sta raja misli o njegovom djelu.
User avatar
Privatna poruka
Posts: 752
Joined: 25/04/2010 00:33
Location: Papci, sjetite se tu je nekad bila Olimpijada prije tebe i tvog stada!

#2823 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Privatna poruka »

Image

Prije 10 tak dana tako nekako, nisam imao vremena da objavim ..vrijeme oko 14:00
Uredno zakljucano..cak sam gledao da li je dosao da dostavi nesto u ovu trafiku ...bila je samo zena koja prodaje...

Za one koji nisu iz SA..ovo dodje tacno preko puta Predsjednistva
User avatar
donsedin
Posts: 305
Joined: 01/03/2008 07:24

#2824 Re: "Majstori" parkiranja

Post by donsedin »

Privatna poruka wrote:Image

Prije 10 tak dana tako nekako, nisam imao vremena da objavim ..vrijeme oko 14:00
Uredno zakljucano..cak sam gledao da li je dosao da dostavi nesto u ovu trafiku ...bila je samo zena koja prodaje...

Za one koji nisu iz SA..ovo dodje tacno preko puta Predsjednistva
LIjepo ga je zasteko da se malo teze primjeti sa puta.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2825 Re: "Majstori" parkiranja

Post by johntra »

Ne znam šta se sblažnjavate sa parkingom ispred porodilišta...treba otići tamo dok je vrijeme posjeta, pa se onda možete čudom čuditi gdje likovi uspiju natakariti auto....
Locked