"Majstori" parkiranja
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- cico x
- Posts: 1041
- Joined: 31/12/2002 00:00
- Location: Nikad zeljo,nikad avaz...
#2801 Re: "Majstori" parkiranja
ja mislim da se chuck norris parkirao !
- Better Man
- Posts: 18730
- Joined: 01/10/2006 20:10
#2802 Re: "Majstori" parkiranja
Evo Vam primjer ciste bahatosti i nekulture kako taksista tako i drugih vozaca. Taxi stand iz Kralja Tomislava je premjesten u Danijela Ozme i uredno oznacen saobracajnim znakom, a takodje ima i saobracajni znak zabrane parkiranja za druga vozila izuzev taxi vozila. Na prvoj slici ce te fino vidjeti da su u ulici Danijela Ozme na taxi standu parkirana obicna vozila, dok ce te na drugoj slici vidjeti da se taksisti i dalje parkiraju u Kralja Tomislava i ako im tu vise nije stand i zabranjeno im je! Ovim putem apelujem na policiju i nadlezne da zestoko kazne bahate taksiste i druge vozace za ovo nepropisno parkiranje, a mogle bi ove slike i na naslovnu stranu sa-x!




- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#2803 Re: "Majstori" parkiranja
to nisam primjetio za premještanje štanda, iako im je staro mjesto puno logičnije nego novo, al valjda da cesta ima dvije trake
- burekodsira
- Posts: 3539
- Joined: 09/07/2006 00:23
#2804 Re: "Majstori" parkiranja
evo i on tebe sliko 
-
neki
- Posts: 7952
- Joined: 17/02/2005 07:57
#2805 Re: "Majstori" parkiranja
evo te ovaj uslikaoBetter Man wrote:Evo Vam primjer ciste bahatosti i nekulture kako taksista tako i drugih vozaca. Taxi stand iz Kralja Tomislava je premjesten u Danijela Ozme i uredno oznacen saobracajnim znakom, a takodje ima i saobracajni znak zabrane parkiranja za druga vozila izuzev taxi vozila. Na prvoj slici ce te fino vidjeti da su u ulici Danijela Ozme na taxi standu parkirana obicna vozila, dok ce te na drugoj slici vidjeti da se taksisti i dalje parkiraju u Kralja Tomislava i ako im tu vise nije stand i zabranjeno im je! Ovim putem apelujem na policiju i nadlezne da zestoko kazne bahate taksiste i druge vozace za ovo nepropisno parkiranje, a mogle bi ove slike i na naslovnu stranu sa-x!
ako nisi primjetio taksisti u Kralja Tomislava su na oznacenom mjestu za taxi vozila tako da ovdje nema nista sporno, bahato i nekulturno..Bili su ih davno nekad izmjestili u Danijela Ozme pa se ovi bunili jer je D. Ozme jednosmjerna i ne mogu iz nje izaci u K. Tomislava i onda im kanton dozvoli nazad. Ovaj znak zaboravili, parking se naplacuje..
-
vnm
- Posts: 1489
- Joined: 08/07/2008 01:28
#2806 Re: "Majstori" parkiranja
nisam neki ljubitelj sarajevo taksija, ali taksi stand u danijela ozme je bila fula totalna...
-
felichi
- Posts: 884
- Joined: 15/01/2005 17:48
#2807 Re: "Majstori" parkiranja
zato nije fula da cekas po 15min kad se napravi cep u kralja tomislava ali jbg
kod nas je taxi esnaf utjecajniji od akademske zajednice. na tom smo nivou
kod nas je taxi esnaf utjecajniji od akademske zajednice. na tom smo nivou
- Control panel
- Posts: 5964
- Joined: 10/04/2008 12:12
- Location: Sarajevo
#2808 Re: "Majstori" parkiranja
kod nas sve moze. treba da pauk radi i da policija naplacuje kazne i jednim i drugim. a ovi taxisti se ponasaju kao da su oni vlasnici ulica.felichi wrote:zato nije fula da cekas po 15min kad se napravi cep u kralja tomislava ali jbg
kod nas je taxi esnaf utjecajniji od akademske zajednice. na tom smo nivou
treba na svaki moguci nacin omoguciti nesmetan protok saobracaja.
- Better Man
- Posts: 18730
- Joined: 01/10/2006 20:10
#2809 Re: "Majstori" parkiranja
Bio je juce u Oslobodjenju clanak o ovome taxi standu i kako se stanari Kralja Tomislava zale na taksiste i kako se od njih ne moze prolaziti itd. i stanari traze od nadleznih da se taksisti uklone iz Kralja Tomislava u Danijela Ozme.
- Control panel
- Posts: 5964
- Joined: 10/04/2008 12:12
- Location: Sarajevo
#2810 Re: "Majstori" parkiranja
bilo je i na prosloj skupstini kantona, ali izgleda da su taxisti (sarajevotaxija) jaci od svega.Better Man wrote:Bio je juce u Oslobodjenju clanak o ovome taxi standu i kako se stanari Kralja Tomislava zale na taksiste i kako se od njih ne moze prolaziti itd. i stanari traze od nadleznih da se taksisti uklone iz Kralja Tomislava u Danijela Ozme.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#2811 Re: "Majstori" parkiranja
Chuck Norris je predsjednik udruzenja samostalnih prevoznika Sarajevo taxi... 
-
vnm
- Posts: 1489
- Joined: 08/07/2008 01:28
#2812 Re: "Majstori" parkiranja
nemojmo se lagati, da se taksisti uklone odande samo bi se otvorilo vise mjesta za parking drugim krkanima.
to za policiju ne pije vodu. neka dodje jedan glavonja kojem ne smiju nista ili neko sa onom dozvolom, koja ti ocigledno dozvoljava da parkiras nekome u krilo, eto opet cepa u kralja tomislava.
taj problem se u centru sarajeva nece rijesiti dok smo zivi, tako da se oko toga vise ne nerviram.
to za policiju ne pije vodu. neka dodje jedan glavonja kojem ne smiju nista ili neko sa onom dozvolom, koja ti ocigledno dozvoljava da parkiras nekome u krilo, eto opet cepa u kralja tomislava.
taj problem se u centru sarajeva nece rijesiti dok smo zivi, tako da se oko toga vise ne nerviram.
-
zonbirile
- Posts: 11870
- Joined: 09/10/2008 12:06
#2813 Re: "Majstori" parkiranja
taxisti su postali gospodari grada,još od onih protesta i blokada grada i gradskim funjarama se gaće tresu od njih.Priče o nemogućnosti regulisanja Koševske su priče za malu djecu,doduše isto i u Titovoj svako dostavno stane u sred dana i dostavlja robu.Jednostavno nerad policije.U Evropi se to radi od 22-08 pa ko stigne i organizuje se,ko kaže da moraš u špici istovarati mlijeko hljeb,novine i sl,ko ne stigne ne pada mu napamet vršiti dostavu u sate zabrane.
-
photo
- Posts: 839
- Joined: 19/09/2003 00:00
#2814 Re: "Majstori" parkiranja
Ovako se i inace parkira u Plavu.Control panel wrote:
nije mu prvi put
- semirDAX
- Posts: 65
- Joined: 25/03/2010 22:43
#2815 Re: "Majstori" parkiranja
U Plavu nema asfalta, tako da je sve istophoto wrote:Ovako se i inace parkira u Plavu.Control panel wrote:
nije mu prvi put
-
zonbirile
- Posts: 11870
- Joined: 09/10/2008 12:06
#2816 Re: "Majstori" parkiranja
svaki šošon pred svoj vigman može parkirati,haug
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#2817 Re: "Majstori" parkiranja
Nije Plav, nego Plužine... 
- Michun
- Posts: 5450
- Joined: 28/04/2006 16:52
- Location: Sarajevo
#2818 Re: "Majstori" parkiranja
da se nadovezem...ujutro krenem na posao, majmuni se vozaju po carsiji ko da je monza. toplo se nadam kad poplocaju da ce dostavljaci one teske robe (3u1, cedevita i sl.) moci na rucicama prenijeti taj teski teret.zonbirile wrote:taxisti su postali gospodari grada,još od onih protesta i blokada grada i gradskim funjarama se gaće tresu od njih.Priče o nemogućnosti regulisanja Koševske su priče za malu djecu,doduše isto i u Titovoj svako dostavno stane u sred dana i dostavlja robu.Jednostavno nerad policije.U Evropi se to radi od 22-08 pa ko stigne i organizuje se,ko kaže da moraš u špici istovarati mlijeko hljeb,novine i sl,ko ne stigne ne pada mu napamet vršiti dostavu u sate zabrane.
a taxisti...sarajevotaxi. neki dan mi jedan prica kako SVI ostali taxisti nemaju osiguranje za putnike i kako ne daj boze sta da se desi ne niko stetu naplatio. dalje prica: osim toga, neka zena danas stavi dijete u XY taxi i ja joj kazem gospdjo, s kim si to dijete stavila, hoces da ti ga proda a ona briznu i plac i kaze gospodine prati taj auto ako boga znas
ja sutim, gledam kroz prozor, te moradoh reci - svasta se desava danas.
- smak
- Posts: 1918
- Joined: 25/05/2010 18:18
- Location: Pitcairn Islands
-
Dendrlix
- Posts: 1136
- Joined: 09/05/2005 14:14
- Location: Sarajevo
#2820 Re: "Majstori" parkiranja
Haj ove pasate mogu svariti, nema puno auta, parking prazan itd. Al' ovom konju sa pezoom bih gurnuo sisariku u guzicu. I to naopako.

- smak
- Posts: 1918
- Joined: 25/05/2010 18:18
- Location: Pitcairn Islands
#2821 Re: "Majstori" parkiranja
Dendrlix wrote:Haj ove pasate mogu svariti, nema puno auta, parking prazan itd. Al' ovom konju sa pezoom bih gurnuo sisariku u guzicu. I to naopako.![]()
![]()
moguce da je neko drugi napravio problem za pasata i jetu, al peugeot klotz pravi... i ovo mu je drugi put da ga ja vidim da na isto mjesto parkira...
- Control panel
- Posts: 5964
- Joined: 10/04/2008 12:12
- Location: Sarajevo
#2822 Re: "Majstori" parkiranja
isprintaj mu sliku i postavi na brisac i link foruma. neka malo uziva u svom djelu i neka vidi sta raja misli o njegovom djelu.smak wrote:Dendrlix wrote:Haj ove pasate mogu svariti, nema puno auta, parking prazan itd. Al' ovom konju sa pezoom bih gurnuo sisariku u guzicu. I to naopako.![]()
![]()
moguce da je neko drugi napravio problem za pasata i jetu, al peugeot klotz pravi... i ovo mu je drugi put da ga ja vidim da na isto mjesto parkira...
- Privatna poruka
- Posts: 752
- Joined: 25/04/2010 00:33
- Location: Papci, sjetite se tu je nekad bila Olimpijada prije tebe i tvog stada!
#2823 Re: "Majstori" parkiranja
Prije 10 tak dana tako nekako, nisam imao vremena da objavim ..vrijeme oko 14:00
Uredno zakljucano..cak sam gledao da li je dosao da dostavi nesto u ovu trafiku ...bila je samo zena koja prodaje...
Za one koji nisu iz SA..ovo dodje tacno preko puta Predsjednistva
- donsedin
- Posts: 305
- Joined: 01/03/2008 07:24
#2824 Re: "Majstori" parkiranja
LIjepo ga je zasteko da se malo teze primjeti sa puta.Privatna poruka wrote:
Prije 10 tak dana tako nekako, nisam imao vremena da objavim ..vrijeme oko 14:00
Uredno zakljucano..cak sam gledao da li je dosao da dostavi nesto u ovu trafiku ...bila je samo zena koja prodaje...
Za one koji nisu iz SA..ovo dodje tacno preko puta Predsjednistva
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#2825 Re: "Majstori" parkiranja
Ne znam šta se sblažnjavate sa parkingom ispred porodilišta...treba otići tamo dok je vrijeme posjeta, pa se onda možete čudom čuditi gdje likovi uspiju natakariti auto....

