Sarajevski taksisti- dno dna

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
adnansax
Posts: 511
Joined: 02/02/2010 16:33

#2801 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by adnansax »

zdruzdjo wrote:
Jon Spencer wrote:Hahahah. Drugari ne prijavljujem ja nego osoba koja je prevarena. Evo sve i da nazovem inspekciju šta bi im rekao? Onaj moj kolega nema TA tablica i opalio je onog Muradifa po ušima. Hahaha. Pa ja ne znam ni tebe ni kolegu a još manje znam da li te je opalio po ušima. Zar nebi trebao sam rješavati probleme? Prejako zašto ja ne prijavim kolegu koji je tebe zavrno?
PRIJAVI GA BEZ TAXI TABLICA. STO TO NE MOZES??????
haj bas me interesuje objasnjenje.
Ne smije.. lakse je po forumu olajavati ostale..
A zna reci prevarenim gradjanima, zovite inspekciju, prijavite..
Zovi i ti ako tebi smetaju ilegalni taxi prevoznici na sa taxi stajalistu..
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#2803 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zdruzdjo »

Bez ta tablica
stand pozoriste broj 996
Stand Bbi broj 079


Sent from my GT-S7500 using Tapatalk 2
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#2804 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by vrbas1979 »

titanik wrote:
bull21 wrote:Ubo vrbas ubo... samo nastavi :D

@topic: Pozitivno - subota, žuti, grbavica. Vraća kusur, ne zaokružuje. Tih, brz, ne smrdi i ne bogara. Kao i većina sa ovog stajališta.
Negativno - prošle sedmice je par dana stajalište bilo okupirano nelegalcima... doslovno, njih 4 su stajala na stajalištu. No eto, nestadoše nakon dva dana. Imam osjećaj da njih nekako seljakaju sa jednog na drugo stajalište da nisu stalno na istom mjestu...
Nije ubo pasa moj, nego mi idu na neku stvar ovi zajebani na forumu a kad taxista sa aerodroma na kraju voznje kaze 30 maruna oni plate pa se ovde zale. Da sam ja na mjestu musterije ne bih mu platio ni pod razno. Sto se tice zvanja inspekcije zovemo i mi inspekciju, a kad se nazove oni deru sve redom, i kolege sa standa i sve ostale koje zateknu bez urednih papira.
Da me kakav taksista-lopina preveze od aerodroma do grada i zatrazi 30 KM, budi uvjeren da ih nikada ne bi dobio. Pitanje je da li bi dobio i onih 10-ak koliko zasluzuje.

Nisam ja zajeban na forumu, nego govorim, kao i vecina ovdje na forumu o bahatosti, bezobrazluku, bezobzirnosti, papanluku... dobrog dijela vozaca sarajevo-taksi. Mnogi vam to uporno ovdje ponavljaju, a vi se uporno pravite mutavi, svi u krivu, a vi u pravu. Rjetko kada dobijete kakvu pohvalu. Kada vas se naruži, obavezno prebacite lopticu na druge prevoznike.

Nikada ne odgovorite na postavljena pitanja na ovom forumu (svojim stalnim/bivsim/potencijalnim musterijama). NIKADA!

KO JE ONDA (dovraga) OVDJE U KRIVU????

Tu je vas problem "gospodo".

Ustvari vece smo mi budale sto vam ukazujemo na OČIGLEDNE propuste koje uporno radite i ponavljate.
Da sutimo i ignorisemo vas, kako na forumu, tako i na ulici, pola vas bi ostalo bez posla sutra. Ustvari imali bi posao, komad željeza i plastike u kojem bi po citav dan sjedili na štandu i očekivali mušteriju.

A sada nastavite po starom, "gospodo".
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#2805 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by vrbas1979 »

vrbas1979 wrote:
Da me kakav taksista-lopina preveze od aerodroma do grada i zatrazi 30 KM, budi uvjeren da ih nikada ne bi dobio. Pitanje je da li bi dobio i onih 10-ak koliko zasluzuje.
I da niste slučajno ti ili tvoja braća sa štanda pomisli da je ovo prijetnja i da glumim zajebanog lika. Nije to u pitanju, nego ne dozvoljavam nikome da me pljačka. U takvoj situaciji bih kazao taksisti da sačeka, izašao bih iz auta i nazvao policiju. Izvini, ovo je klasična pljačka što pojedini od vas rade.

Ovo je otprilike primjer kako rade vaše kolege:

Uđete u mesaru, kilogram mesa je 12 KM, vi naručite kilogram i mesar izvaga i stane na vrata mesare sa krvavom satarom u ruci i kaže - paša moj ovo ti je petoba.

To ti je otprilike sarajevotaksista sa aerodroma, autobusne i sl....
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2806 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by un1ted »

zdruzdjo wrote:Bez ta tablica
stand pozoriste broj 996
Stand Bbi broj 079


Sent from my GT-S7500 using Tapatalk 2
Danas oko 16h, kako nije bilo trole zabavljao sam se brojanjem taksista bez TA tabli:

-2 Paja taxi bez TA tabli
-4 SA Taxi bez TA tabli od cega je jedan bio na stajalistu a iza njega kolega sa TA tablama
- 1 sa TA tablama, no firma samo pod nazivomo "TAXI"

...
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#2807 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Hemera »

un1ted wrote: Danas oko 16h, kako nije bilo trole zabavljao sam se brojanjem taksista bez TA tabli:

-2 Paja taxi bez TA tabli
-4 SA Taxi bez TA tabli od cega je jedan bio na stajalistu a iza njega kolega sa TA tablama
- 1 sa TA tablama, no firma samo pod nazivomo "TAXI"

...
bolje da si se zabavio hodanjem zdravije je,nego ovako brojanjem taxista i nabijanjem zivaca i pravljenjem propuha u glavi
a tom zanimacijom nisi koristan ni sebi ni drustvu hehe
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2808 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by un1ted »

Ne brini se za mene. Hanuma me cekala kuci, pa sam htio da budem sjvez i odmoran za nju.
Jon Spencer
Posts: 347
Joined: 13/03/2011 23:15

#2809 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Jon Spencer »

Backović prijavio prijetnje vlasnika Žutog taksija; Zajko sve negirao
Bosanskohercegovačka patriotska stranka danas je saopćila kako su njihovom članu Zaimu Backoviću upućene prijetnje nakon što je na jučerašnjoj sjednici Skupštine Kantona Sarajevo zatražio da se uvede red u saobraćaj u Kantonu, odnosno da se reguliše oblast rent-a-car usluga.
Piše: N. J.
Vahid Zajko
Vahid Zajko
Kako su naveli iz BPS-a, prijetnje Backoviću i njegovoj porodici uputili su vlasnik Žutog taksija Vahid Zajko i njegov poslovni partner Izedin Spahović.

"Prijetnje su prijavljene MUP-u Kantona Sarajevo i BPS očekuje da će organi reda poduzeti sve neophodne mjere da zaštite Backovića i njegovu porodicu te integritet rada zastupnika u Skupštini KS koji radi na uvođenju reda u saobraćaju KS", naveli su iz BPS-a.

Međutim, Zajko je za Klix.ba kazao da nikakvih prijetnji nije bilo.

"S obzirom na to da je Backović rekao da u zakonu ne može naći član kojim je regulisana oblast rent-a-car usluga, ja sam ga jutros pozvao i poručio mu da više ne luta i da pročita član 58. Zakona o cestovnom prometu FBiH, u kojem se to spominje. To je bio sav naš razgovor i nikakvih prijetnji nije bilo", rekao je Zajko.

Ipak, on je pozvan u Policijsku stanicu Centar kako bi dao izjavu u vezi sa ovim slučajem.

"Rekao sam im isto što i vama, a Spahović je išao sa mnom u svojstvu svjedoka, jer je bio tu kada sam zvao Backovića. Iz policije su mi sugerisali da više ne kontaktiramo sa Backovićem i tako će i biti. Bili smo prijatelji 40 godina, sve do jutros. A, mi smo mu omogućili da sjedi u Skupštini, jer smo ga mi izglasali i nosili njegove plakate. Nakon ovoga, prekidamo svaki kontakt sa njim", rekao je Zajko za naš portal.

http://www.klix.ba/vijesti/bih/backovic ... /130131132
User avatar
Korisnicko ime
Posts: 826
Joined: 20/01/2006 16:38
Location: Sarajevo

#2810 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Korisnicko ime »

No, Udruženje taksi prijevoznika u Sarajevu nije zadovoljno njihovim radom.

"To je samo kap u moru, ništa se ne dešava. Nelegalnih taksista ima previše da bi se to moglo tek tako riješiti. Ovo što sada radi inspekcija je bacanje prašine u oči jer oni provjeravaju nas legalne taksiste".
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ni slucajno provjeravati "nas legalne taksiste"!!!!!!

Hebo te, nema vecih demagoga u drzavi! Oni su za pravnu drzavu i inspekciju...ali da kontrolise samo druge ali ne i njih... :x :x :x :x :x
pathyeshme
Posts: 1118
Joined: 05/06/2012 01:07

#2811 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by pathyeshme »

Danas ispred Kuvajtske džamije na Čengić Vili SA Taxi sa svim mogućim naljepnicama i firmom na krovu, ali TA tablica ni na mapi... U čem' je tu fazon ja ne znam.
User avatar
Edin H.
Posts: 53572
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2812 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Edin H. »

pathyeshme wrote:Danas ispred Kuvajtske džamije na Čengić Vili SA Taxi sa svim mogućim naljepnicama i firmom na krovu, ali TA tablica ni na mapi... U čem' je tu fazon ja ne znam.
Mozda se radi o teritoriji Kuvajta :oops:
User avatar
demetra22
Posts: 209
Joined: 22/06/2009 15:59

#2813 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by demetra22 »

Aaaa o kakvom se "djipu iz udruzenja" prica tamo po komentarima? :lol: I meni treba jedan takav djip da rascistim parking po ulici :lol: :lol: :lol:
Jon Spencer
Posts: 347
Joined: 13/03/2011 23:15

#2814 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Jon Spencer »

black wrote:
munja.ba wrote:
black wrote:tamnoplavi Golf IV TA015425 evo da znate za jos jednog uhljupa

edit: zaboravih napisati da je Golf IV karavan
nije sa taxi nego divljak, takodje sam imao scenu sa doticnim :x
hmm sad se sjetih da je imao obicnu taxi reklamu na krovu, bez natpisa firme, ali su reg.table taxi, ali nebitno naletice on opet samo sto ce sad dzabaluka biti :mrgreen:

PostPostao/la VeDooo1gim dana 05/11/2011 14:00
Ako je taj uhljup sanercic , dimenzija 170 cm visine , mozda 50 kg kilaze ,brada na licu , onda pricamo o istom , ta table ima , vjerovatno iz travnika kao sto je napisao forumas iznad :) prije par noci sam mu i ja sjeo u vozilo, poslije 1 u noci , zima hajde reko njega cu , prvo kroz prozor pita 5 metara od mene "brate dokle ces" hajd kazem mu ja , onda pocne ispitivat pa gdje se sjedilo itd.. (djevojka je samnom) da bi onda za voznju od 6,5 km , rekao to je cener :) i naravno ja morao izigravat siledziju , pa mu prijetit... Nemojte mu nista popustat i ako bi mu ko sjeo u taksi , negdje ga na pustu adresu odvest :) pa ga dobro namlatit :thumbup:

Ovaj se opustio i sad nabacio firmu Sarajevo taxi. I onda drvlje i kamenje na Sarajevo taxi, a frajer veze sa nama nema.
User avatar
Korisnicko ime
Posts: 826
Joined: 20/01/2006 16:38
Location: Sarajevo

#2815 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Korisnicko ime »

Hajde ne izvodi, majke ti...

Znate vi dobro da su to vasi jarani "koje niko ne smije da kontrolise". Juce na standu kod BBI-a crni mercedes sa Sarajevo-taxi firmom broj 079 i bez TA tablica uredno u koloni sa vama ostalim "legalnim". Svi (njih 4-5) zajedno s njim naslonjeni na njegov mercedes i razvezali pricu. Bas se bojim da cete njega prijaviti...
User avatar
devils_angel
Posts: 2
Joined: 24/01/2013 09:54

#2816 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by devils_angel »

Još jedan pozitivan primjer: Crveni taxi, vozilo 015 :thumbup: . Kulturno, uljudno ponašanje.

Slazem se... Vozila sam se par puta sa Gospodinom... da, Gospodinom sa velikim G!!!
Covjek je extra ljubazan i uljudan :-D

No moram da se osvrnem na one aerodromske taxiste... Nocni let iz Zagreba, cca 22,30... ja trudna, sa koferom, nece da me vozi na Dobrinju, kvadrant C5... ni za cenera.... pa gdje je tu ljudskost, humanost... ili sta vec... za duplu cijenu voznje... :? :?
User avatar
tf2_spy
Posts: 521
Joined: 15/06/2012 12:38

#2817 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by tf2_spy »

devils_angel wrote: No moram da se osvrnem na one aerodromske taxiste... Nocni let iz Zagreba, cca 22,30... ja trudna, sa koferom, nece da me vozi na Dobrinju, kvadrant C5... ni za cenera.... pa gdje je tu ljudskost, humanost... ili sta vec... za duplu cijenu voznje... :? :?
izvini, to su akademici! od aerodroma do C5 ćeš dobit predavanje na nivou chomskog, prema tome, molim lijepo, plati pa klati! čuj za cenera, pfft! :D
User avatar
Korisnicko ime
Posts: 826
Joined: 20/01/2006 16:38
Location: Sarajevo

#2818 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Korisnicko ime »

devils_angel wrote:No moram da se osvrnem na one aerodromske taxiste... Nocni let iz Zagreba, cca 22,30... ja trudna, sa koferom, nece da me vozi na Dobrinju, kvadrant C5... ni za cenera.... pa gdje je tu ljudskost, humanost... ili sta vec... za duplu cijenu voznje... :? :?
Ti si bas idealista...pa oni te ne bi vozili ni na Alipasino, Ilidzu...a razmislili bi da li bi te vozili na Otoku ili CVilu (mozda ako ne bi palili taximetar pa ti naplatili cvaju). To sto si (bila) trudnica njima ne igra veliku ulogu...
To su neljudi koji (pogotovo nakon takvih kasnih letova) "hvataju" voznje za Visoko, Zenicu, Mostar...za stoju, KM-ova ili eura... Moze i za centar grada, ali se nadaju strancu kojem ce uzeti 20 eura do hotela...

S Dobrinje sam i od rata sam na aerodrom sletio bar pedesetak puta i NIKADA me ni jedan SA-taxista nije primio za voznju.
I zalosno je da je ovo vjerovatno jedini grad u svijetu sa medjunarodnim aerodromom koji nema liniju gradskog saobracaja za aerodrom...jer to je jedino rjesenje za iskorjenjivanje njihove bahatosti, nekulture i lopovluka...
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2819 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by johntra »

Prema nekim informacijama, a koje su relevantne, čeka se odobrenje Ministarstva saobraćaja KS Žutom taksiju o ubacivanju dva kombija na liniji od aerodroma ka centru grada...ako ovo bude odobreno, kombiji sigurno voze...nemam više informacija o cijenama, ali bit će vjerovatno dva kombija sa po 16 mjesta i vozit će naizmjenično u oba pravca...
ejs
Posts: 86
Joined: 30/12/2012 22:49

#2820 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by ejs »

Ako je ovo tacno idem svake hefte jednom dole nako maksuzije da se vozim tim i gledam one popisane taksisticke face
celava_dlaka
Posts: 2244
Joined: 24/12/2012 18:05

#2821 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by celava_dlaka »

Vidim gras i sa taxi imaju neku ljubavnu aferu
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#2822 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by zdruzdjo »

Izbrojah ravno 31 SA taxi vozilo ispred aerodroma. Pa nevjerovatno. To je jedna armija. Pa moraju se boriti kako da nas zavrcu sto vise i bezobraznije. Jaka konkurencija u sopstvenim redovima. Interesantno nema loseg auta, i svi sjede i citaju novine. Htio sam maxuz da kod prvog udjem i kazem " merkator dobrinja". Morati cu jednom a mobitel okaciti na vrat i upaliti snimanje.
Sent using Tapatalk 2
User avatar
Edin H.
Posts: 53572
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2823 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by Edin H. »

zdruzdjo wrote:Izbrojah ravno 31 SA taxi vozilo ispred aerodroma. Pa nevjerovatno. To je jedna armija. Pa moraju se boriti kako da nas zavrcu sto vise i bezobraznije. Jaka konkurencija u sopstvenim redovima. Interesantno nema loseg auta, i svi sjede i citaju novine. Htio sam maxuz da kod prvog udjem i kazem " merkator dobrinja". Morati cu jednom a mobitel okaciti na vrat i upaliti snimanje.
Sent using Tapatalk 2
Vidis to je dobra ideja, uci u taksi i snimati kada odbijaju kratku relaciju ili proizvoljno odredjuju cijenu voznje i postaviti na internet.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2824 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by un1ted »

Da pohvalim vozaca zutog taksija broj 013! Iako sam pri prvom ulasku u taksi bio neprijatno iznenadjen njegovom bradom (meni se cinila neuredna i nije vehabijska XD), odusevio me jer je pri prolasku kraj saobracajne nesrece odmah uzeo stanicu i javio dispeceru da posalje hitnu i policiju na mjesto nesrece.
Svaka cast.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2825 Re: Sarajevski taksisti- dno dna

Post by un1ted »

Edin H. wrote: Vidis to je dobra ideja, uci u taksi i snimati kada odbijaju kratku relaciju ili proizvoljno odredjuju cijenu voznje i postaviti na internet.
Ja ne znam zasto neka televizija to nije uraidla :)
Post Reply