Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
muha_sa
Posts: 140458
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2801 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

melac wrote:
Melbourne_Australia wrote:Nigdje nije kao u BIH...Kad imas kesa i nekretnina...Pozz sa Bjelasnice, danas je skijanje bilo vrh i koncert je bio extra..Uglavnom, kokuzi idu i treba da idu....Njemacka trazi radnu snagu..Manje papaka u drzavi def..A kad si kokuz sve mrzis i nista ne valja..Uvjek negativan, ni cuna se ne dize a zena neda.. :lol: :lol: Pravac svabija :lol:
Moze li se svuci zica s vrha bez stajanja :P
nekad se moglo--uz povremeni plug :D
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#2802 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by berenice »

Melbourne_Australia wrote:Nigdje nije kao u BIH...Kad imas kesa i nekretnina...Pozz sa Bjelasnice, danas je skijanje bilo vrh i koncert je bio extra..Uglavnom, kokuzi idu i treba da idu....Njemacka trazi radnu snagu..Manje papaka u drzavi def..A kad si kokuz sve mrzis i nista ne valja..Uvjek negativan, ni cuna se ne dize a zena neda.. :lol: :lol: Pravac svabija :lol:
Podera ti nos oblake. Cuvaj se :thumbup:
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#2803 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by berenice »

uglavnomja wrote:
Romeo 80 wrote:
Mada iskreno uspjesni ljudi nemaju potrebu ponizavati nikoga. Imaju postovanja i ponizni su, jer znaju sta su sve morali proci da bi uspjeli.

.
:thumbup: :kakoste:
Upravo.
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#2804 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by berenice »

Ama, joj, ljudi, ode sve sto ima imalo pameti. Nije nigdje sjajno, ali radije cu se pitati: koji je smisao zivota, nego: sta cu za rucak, jer nemam nista u frizideru. Ovdje kao neka borba izmedju ovih sto trube da se samo treba raditi (ne serite alahavamiboga) i ovih koji kao nece da rade svasta... Smijesno, majke mi moje. Neko rece (stranicu unazad) da je uopste cudno da postoji ovakva vrsta diskuzije i upravu je, po mom misljenju. Normalno je da ko god nije uhljebljen, bilo porodicno, bilo stranacki, da nema sta traziti u BiH.
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#2805 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

berenice wrote:
Melbourne_Australia wrote:Nigdje nije kao u BIH...Kad imas kesa i nekretnina...Pozz sa Bjelasnice, danas je skijanje bilo vrh i koncert je bio extra..Uglavnom, kokuzi idu i treba da idu....Njemacka trazi radnu snagu..Manje papaka u drzavi def..A kad si kokuz sve mrzis i nista ne valja..Uvjek negativan, ni cuna se ne dize a zena neda.. :lol: :lol: Pravac svabija :lol:
Podera ti nos oblake. Cuvaj se :thumbup:
Ma dzaba mu sve kad ne moze jahtu do bjelasnice dovuci..
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#2806 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by berenice »

mirsek wrote:
berenice wrote:
Melbourne_Australia wrote:Nigdje nije kao u BIH...Kad imas kesa i nekretnina...Pozz sa Bjelasnice, danas je skijanje bilo vrh i koncert je bio extra..Uglavnom, kokuzi idu i treba da idu....Njemacka trazi radnu snagu..Manje papaka u drzavi def..A kad si kokuz sve mrzis i nista ne valja..Uvjek negativan, ni cuna se ne dize a zena neda.. :lol: :lol: Pravac svabija :lol:
Podera ti nos oblake. Cuvaj se :thumbup:
Ma dzaba mu sve kad ne moze jahtu do bjelasnice dovuci..
Nema potrebe paliti se na ovakvo pljuvanje sebe - zato sam i napisala da se cuva. Mislim ono, sta mene briga, kontas :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2807 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by moonca »

Nigdje nije kao u BIH...Kad imas kesa i nekretnina...Pozz sa Bjelasnice, danas je skijanje bilo vrh i koncert je bio extra..Uglavnom, kokuzi idu i treba da idu....Njemacka trazi radnu snagu..Manje papaka u drzavi def..A kad si kokuz sve mrzis i nista ne valja..Uvjek negativan
Da i dodaj tome da si penzioner. :-)
Mislim da su novine i mogucnost inf. ubrzali nestpljenje kod omladine.
U svakom slucaju- dobro je da se pokrenu. Njemacka nije daleko .Nesto mislim, moguce da je ovo 'konspiracija' jer sto ih je vise vani vise ce se i novca slijevati u Domovinu. Ovi sto ostaju, ako imaju biznise- bice im samo bolje. :wink:
Melbourne_Australia
Posts: 2768
Joined: 06/11/2012 14:20

#2808 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Melbourne_Australia »

moonca wrote:
Nigdje nije kao u BIH...Kad imas kesa i nekretnina...Pozz sa Bjelasnice, danas je skijanje bilo vrh i koncert je bio extra..Uglavnom, kokuzi idu i treba da idu....Njemacka trazi radnu snagu..Manje papaka u drzavi def..A kad si kokuz sve mrzis i nista ne valja..Uvjek negativan
Da i dodaj tome da si penzioner. :-)
Mislim da su novine i mogucnost inf. ubrzali nestpljenje kod omladine.
U svakom slucaju- dobro je da se pokrenu. Njemacka nije daleko .Nesto mislim, moguce da je ovo 'konspiracija' jer sto ih je vise vani vise ce se i novca slijevati u Domovinu. Ovi sto ostaju, ako imaju biznise- bice im samo bolje. :wink:
Pa vrlo je jednostavno, ko nije napravio pare u Sa nece napraviti ni vani , a pogotovu ne u Njemackoj ..Ko je kokuz u Sa, nece biti gladan i kokuz vani.....A ko zivi do bro u Sa nije lud i budala da ide vani , bilo gdje...Evo ja , napustio najbolju zemlju na svijetu za zivot, jer nigdje nije kao u Sa , ako imas repa....Ja ne znam nikoga iz Sa, da je otisao vani da zivi a da ima dobar zivot...Kao sto rekoh, kad nemas za kifle, nista ne valja, niko ne valja, ne dize se cuna , zena ljuta i non stop kuka.....Sretna vam 2019 godina , da svi vi koji tesko zivite , docekate bolje dane , a da se kanite negative i da pustite ljude koji su se snasli da uzivaju.... :mrgreen: :mrgreen: Iskreno, mnogo je zdravija okolina bez takvih...
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#2809 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Prpa.ba »

Kakva forumska dominacija, dajte covjeku mjesto glasnogovornika federalne vlade. :D
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2810 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by JThomas »

možda je došlo vrijeme da neko drugi bude
faaaaaaaaaaaaaaaadil mjesto fa di la
tm trm tm trm trm tm
User avatar
Bluemore
Posts: 4375
Joined: 18/06/2010 21:18

#2811 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Bluemore »

JThomas wrote:možda je došlo vrijeme da neko drugi bude
faaaaaaaaaaaaaaaadil mjesto fa di la
tm trm tm trm trm tm
Isto pomislih
Fadile oprosti novi kandidat
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2812 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by madner »

Sve tacno, samo malo okrutno. :D
Hendrix
Posts: 5285
Joined: 27/02/2004 00:00

#2813 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Hendrix »

Rece lik kojem roditelji primaju australijsku penziju u Bosni heheh...Melbourne je Tito foruma i brutalno realan prikaz kroz koju prizmu domaci snobovi gledaju ostatak naroda u ovoj zemlji.

Samo uzivaj care i sto dalje od kokuza i fukare, ne daj djeci da se druze s njima ni slucajno...samo pozitiva i ignorisanje realnog stanja oko sebe. Uvijek imas pasos da se ispalis ako bude sranja, pa jel.

Ne razumijem kako ti dodje u Australiju...otisao iz Bosne znaci bio si kokuz ili kako? Babo bio dezerter? Izaberi jednu od dvije opcije?
Last edited by Hendrix on 31/12/2018 11:38, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83493
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#2814 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by _BataZiv_0809 »

uglavnomja wrote:zviz nije kukao, ni zbog zivota vani ni zbog zivota u bosni (dapace trudio se pokazati kako zivi daleko iznad prosjeka)
samo je iznosio cinjenice

pisao je o bosancima-balkancima vani, narocito u danskoj :D
o cijenama, poslu ... generalno o zivotu vani, narocito u danskoj
sa posebnim osvrtom na prevremene penzionere :oops:


nije se puno petljao u zivot bosanaca u bosni, slabo je tu stajao
ne vjerujem da je ikada spomenuo bingo ili bilo koju drugu bh firmu u postovima, kamo li da je znao kolika je plata gdje
ali je recimo znao koliko kosta luksuzna vecera nedje tipa monte carlo ili tajland...

dalje, zviz je imao klikere, neko je pisao da je cak stavio "potvrdu" iz mense o iq , pa je obrisao
visokoobrazovan lik

bio je predirektan i preostar, cak do granica fasizma ... u planetarnim okvirima, ne u balkanskim


ukratko, forum je mnogo dosadnije mjesto bez njega :|
Jesi li ti stvarno ozbiljna?
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2815 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by JThomas »

Hendrix wrote:Rece lik kojem roditelji primaju australijsku penziju u Bosni heheh...Melbourne je Tito foruma i brutalno realan prikaz kroz koju prizmu domaci snobovi gledaju ostatak naroda u ovoj zemlji.

Samo uzivaj care i sto dalje od kokuza i fukare, ne daj djeci da se druze s njima ni slucajno...samo pozitiva i ignorisanje realnog stanja oko sebe. Uvijek imas pasos da se ispalis ako bude sranja, pa jel.

Ne razumijem kako ti dodje u Australiju...otisao iz Bosne znaci bio si kokuz ili kako? Babo bio dezerter? Izaberi jednu od dvije opcije?
možeš imati sve što dovoljno želiš i ta priča... :mrgreen:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2816 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by madner »

Odma na covjeka, ne moze biti da je i slicno jer onda nije sve do okoline nego i do pojedinca. :D
User avatar
Bluemore
Posts: 4375
Joined: 18/06/2010 21:18

#2817 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Bluemore »

Fadil nije oktutan fadil je samo bez dlake na jeziku :D
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#2818 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

madner wrote:Odma na covjeka, ne moze biti da je i slicno jer onda nije sve do okoline nego i do pojedinca. :D
Pa jeste , i onda kad pojedinac odluci da ode i napravi sebi bolje sutra onda je on nesposoban i negativan jer nigdje nije ljepse neg je nam, samo da je vako svaki dan i slicno.
Da pitam ove uspjesne i vrijedne koliko od njih je svojim parama kupilo vlastiti stan, sami sebi nasli dobar posao i probili se na tu poziciju trudom i radom a ne vezama, koliko njih nema strani pasos, penziju, ustedjevinu, da to pitam mislim da bi nastala grobna tisina.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2819 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by JThomas »

ispade nema nikakvih razlika između velikih i malih, stabilnih i nestabilnih, razvijenih i nerazvijenih država i ekonomija. ako si dobar dobar si jel :mrgreen:

a ono po čemu se to gleda jest upravo šta može obični, prosječni, prosječno sposobni čovjek sa svojim životom u toj zemlji...
User avatar
mk ultra
Posts: 24034
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2820 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mk ultra »

Miljenko Jergovic kaze da prema mjerilu civilizacije - broju izdatih knjiga po glavi stanovnika, hrvati a pogotovo mi u bosni ne zivimo u civilizaciji.

:bih:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2821 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by madner »

mirsek wrote:
madner wrote:Odma na covjeka, ne moze biti da je i slicno jer onda nije sve do okoline nego i do pojedinca. :D
Pa jeste , i onda kad pojedinac odluci da ode i napravi sebi bolje sutra onda je on nesposoban i negativan jer nigdje nije ljepse neg je nam, samo da je vako svaki dan i slicno.
Da pitam ove uspjesne i vrijedne koliko od njih je svojim parama kupilo vlastiti stan, sami sebi nasli dobar posao i probili se na tu poziciju trudom i radom a ne vezama, koliko njih nema strani pasos, penziju, ustedjevinu, da to pitam mislim da bi nastala grobna tisina.
To je opet drugi ekstrem iste pozicije. Nije nista do sistema, sve je do pojedinca.

Sve sto si naveo je sasvim normalan dio utakmice, sto bi u americi rekli, treba nekad pazljivo birati prvu zenu. :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2822 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by triconja »

mk ultra wrote:Miljenko Jergovic kaze da prema mjerilu civilizacije - broju izdatih knjiga po glavi stanovnika, hrvati a pogotovo mi u bosni ne zivimo u civilizaciji.

:bih:
Sto nisu ubrojali i vjersku litaraturu(propagandu) u racunicu? :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 24034
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2823 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mk ultra »

triconja wrote:
mk ultra wrote:Miljenko Jergovic kaze da prema mjerilu civilizacije - broju izdatih knjiga po glavi stanovnika, hrvati a pogotovo mi u bosni ne zivimo u civilizaciji.

:bih:
Sto nisu ubrojali i vjersku litaraturu(propagandu) u racunicu? :lol:
Ne znam sta su ubrajali, ali je sve to tanko
Uostalom, evo clanak
https://www.radiosarajevo.ba/kolumne/mi ... ina/322842

Kako je sistem kriv kad neko nazor zeli da zavrsi neki lijevi fakultet koji 100% nece moci da mu obezbjedi normalan zivot. Da ukinu ili smanje upise bio bi opet belaj jer ostadose nam djeca nedoskolovana :skoljka:

A da ne govorim da su po srednjim skolama uveli kvote gimnazijama koliko smiju da prime, pa se opet nadju roditelji koji to krse i placaju traze stele i sl.

Pisao sam na forumu vec, da su recimo slali na placenu praksu tehnicke struke (rad sa metalima, drvetom) omladinu u vise firmi ovdje u Sarajevu, pa ih 90% samo u mobitel blejalo... vracali ih za 5 dana
Da ne pisem o brukanju ljudi koju tu istu omladinu odvedu na razmjenu u Svedsku i Austriju, na slicne prakse. Sistema ima pofino, posebo u obrazovanju koje stranci dosta paze, ali opet Bosnjak je pametniji od svih...

Do sistema je greska kad se dopusta svakakvim firmama da rade sa 250 radnih sati i vise mjesecno...ili 15 dana u komadu za 1 slobodan dan (a i to je regulisano zakonom)
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2824 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by JThomas »

sistem generalno ne uspijeva da provede ni najjednostavnije i najjasnije norme. i to počinje tjerati na odlazak i one koji su materijalno dobro prispjeli.
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#2825 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Radio Sarajevo »

Svi smo mi sistem.

Država nizašta nije kriva, nego njeni građani. Država nam, i pored toga što je takva kakva je, obezbijedi besplatno školovanje, pa čak i studij, i besplatno zdravstvo. Ko god nema novaca, ima pravo i na jedno i na drugo, oni koji imaju platu, oduzme im se od bruto plate, što je i jedino pravedno.

Dakle, dva najvažnija preduslova za uspjeh su tu, a to nije tako u 80% svijeta, možda i više. Kod nas se to podrazumijeva.

Probajte otići u Ameriku da se školujete bez stipendije, pa ćete vidjeti. Ili se razbolite u toj istoj Americi, a nemojte imati osiguranje.
Post Reply