juga 1950.-1990.

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2801 Re: juga 1950.-1990.

Post by stakasa »

radostan dan wrote:
radostan dan wrote:45 para, dobro se sjećam, toliko je koštala -

Image

a plaćala se ovim -

Image
:D
Joj brato sto si u elementu jutros
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2802 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

stakasa wrote:
radostan dan wrote:fora sa skidanjem pjesama na način da ih snimiš sa radio stanice je bio u sledećem - ako imalo imaš mozga, ne možeš na kasetu od 60 ili 90 minuta nadrobiti sve i svašta, na primjer pomenutu sabinu snimiš, pa iza nje džošu-u od u2 (to je ta godina, čini mi se), pa onda pritenderse - in the middle of the road, pa onda ona dva veselnika - modern talking, pa van helen...
moralo je imati logike, i moralo je biti nekog kontinuiteta....tako da se kaseta, da valja, snimala...poduže.
Kako se zove onaj reporter iz Osjeka, sta stekas

ne znam bogumi, ja to nijesam sluša, jedino dr. albana, kult of snep i te stvari, početkom devedesetih (mora se prilagodit godištu napupelih djeva od -šesnaest ti leta beše- nadolazeće generacije, što su se počele prikazivati za šankom ili okolo njega, milozvučno tražeći od kelnera - ja ču jedan džus...
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2803 Re: juga 1950.-1990.

Post by stakasa »

radostan dan wrote:
stakasa wrote:
radostan dan wrote:fora sa skidanjem pjesama na način da ih snimiš sa radio stanice je bio u sledećem - ako imalo imaš mozga, ne možeš na kasetu od 60 ili 90 minuta nadrobiti sve i svašta, na primjer pomenutu sabinu snimiš, pa iza nje džošu-u od u2 (to je ta godina, čini mi se), pa onda pritenderse - in the middle of the road, pa onda ona dva veselnika - modern talking, pa van helen...
moralo je imati logike, i moralo je biti nekog kontinuiteta....tako da se kaseta, da valja, snimala...poduže.
Kako se zove onaj reporter iz Osjeka, sta stekas

ne znam bogumi, ja to nijesam sluša, jedino dr. albana, kult of snep i te stvari, početkom devedesetih (mora se prilagodit godištu napupelih djeva od -šesnaest ti leta beše- nadolazeće generacije, što su se počele prikazivati za šankom ili okolo njega, milozvučno tražeći od kelnera - ja ču jedan džus...
:D
Gonite me s foruma, imam posla
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2804 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

stakasa wrote: Joj brato sto si u elementu jutros
Jesam kurac, u subotu vece tačno litar sljive, bratski sa kumom iz podgorice (porijeklom) pule(mjestom rodjenja i odrastanja) to jest beograda (prebivaliste)...a strvina 125 kila, vala spojiti velter i supertesku da izboris nerijeseno...poslije se popravljali pivama do ujutro u nedelju ranu. Srecom ispasa bila kvalitetna, po protokolu...cifra zesca, al ko mu jebe mater, nije kum dugme.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2805 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

Image

karađorđeva šnicla...
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2806 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

...u narodu poznatija kao - dEvojački san.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#2807 Re: juga 1950.-1990.

Post by spreca »

radostan dan wrote:Image

karađorđeva šnicla...
jel to majoneza na vrhu?
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2808 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

:D valjda...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#2809 Re: juga 1950.-1990.

Post by spreca »

radostan dan wrote::D valjda...
pa mogli su cime drugim pokvariti ovu ljepotu :twisted: :lol:
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2810 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

nemoj tako, karađorđeva šnicla alijas - devojački san...ne bi bila potpuna bez ovog - detalja.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2811 Re: juga 1950.-1990.

Post by stakasa »

radostan dan wrote:nemoj tako, karađorđeva šnicla alijas - devojački san...ne bi bila potpuna bez ovog - detalja.
Tartar sos na nju ide, ne ovako ko majoneza iz tube pa sharas nego ljohnes po njoj onom malo vecom kasikom :D
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2812 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

evo vam malo mjuze po sjećanju, sa top liste...e sad, dal je VEN-ova lista (Oslobođenje), ili lista STEREO FLIPERA (radio Sarajevo), bog zna... :mrgreen:














User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#2813 Re: juga 1950.-1990.

Post by spreca »

radostan dan wrote:nemoj tako, karađorđeva šnicla alijas - devojački san...ne bi bila potpuna bez ovog - detalja.
ja bi mu je vratio da mi donese ovakvu....mora biti bez icega....a majonezu je mogao u kraj tanjira staviti....bolje da je ljohno ajvara....ovo prvi put vidim sa majonezom....ovo je brate uzasno seljacki
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#2814 Re: juga 1950.-1990.

Post by KENJAC »

Kaze Tomic : Utakmica zanimljiva kao izravni prijenos plime i oseke !
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2815 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

1986.


Image
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2816 Re: juga 1950.-1990.

Post by stakasa »

radostan dan wrote:1986.


Image
A gore onaj spricani teksas
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2817 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

boze sacuvaj...nikad mi se nije svidjao. Kor nas su djevojke furale taj spricani...ne sjecam se da je vise od dvoje troje muskih to nosilo.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2818 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

1987.

Image

to su zadnje da se sjećam koje su kupljene za sport-a...
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2819 Re: juga 1950.-1990.

Post by stakasa »

radostan dan wrote:1987.

Image

to su zadnje da se sjećam koje su kupljene za sport-a...
Brzo puknu :D
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2820 Re: juga 1950.-1990.

Post by stakasa »

radostan dan wrote:boze sacuvaj...nikad mi se nije svidjao. Kor nas su djevojke furale taj spricani...ne sjecam se da je vise od dvoje troje muskih to nosilo.
Limahl era
One tene sa slike, spricani teksas, karirane kosulje
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2821 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

da, da, sjećam se odlično...imao sam ja jednu omiljenu kariranu košulju, crveno crna, na kocke...ali spricani teksas nisam volio.

limahl...jel to onaj iz kajdža gu gu, ili neki švabo fudbaler sa zurfri karakterističnom za Hans-eve? :D
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2822 Re: juga 1950.-1990.

Post by stakasa »

radostan dan wrote:da, da, sjećam se odlično...imao sam ja jednu omiljenu kariranu košulju, crveno crna, na kocke...ali spricani teksas nisam volio.

limahl...jel to onaj iz kajdža gu gu, ili neki švabo fudbaler sa zurfri karakterističnom za Hans-eve? :D
Ja ne znam nikoga ko nije imao tu kosulju, eventualno Inter varijanta mada puno rjede
obelix1
Posts: 288
Joined: 06/04/2009 09:55

#2823 Re: juga 1950.-1990.

Post by obelix1 »





Istina o Jugi
Last edited by obelix1 on 17/02/2017 10:53, edited 4 times in total.
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2824 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

ove tkzv rukometne patike su zadnje da se sjećam koje su kupljene namjenski za Šport-a...fokusm i se tada pomjerio sa lopte na neke druge lopte i kaznene prostore, što se moglo primjetiti na obući...

Image


Image
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2825 Re: juga 1950.-1990.

Post by radostan dan »

stakasa wrote:
radostan dan wrote:da, da, sjećam se odlično...imao sam ja jednu omiljenu kariranu košulju, crveno crna, na kocke...ali spricani teksas nisam volio.

limahl...jel to onaj iz kajdža gu gu, ili neki švabo fudbaler sa zurfri karakterističnom za Hans-eve? :D
Ja ne znam nikoga ko nije imao tu kosulju, eventualno Inter varijanta mada puno rjede
evo, sad znaš mene... :mrgreen:

ovakva, samo crni dugmići

Image
Locked