Ukrajina

Post Reply
rasuta_riza
Posts: 546
Joined: 18/10/2006 14:05

#2801 Re: Ukrajina

Post by rasuta_riza »

Challenger__ wrote:
rasuta_riza wrote:To je ista mantra i matica, kad već ne piči Great Serbia onda je tu uvijek dežurna mamica Rusija svi ostali su fašisti a oni jadni slikari naivci.
Riža. Znam te s neke druge teme gjde si sam svjedočio da konzumiraš neku terapiju. E, sad, ako nisi u stanju da pratiš temu (a tema je Ukrajina, a ne naša BiH), a ti nemoj da je pratiš.

To što meni imputiraš je za "prijavi komentar".
Ti si već odavno zreo kandidat ne za terapiju već za hospitalizaciju, u stanju sam ja svašta pratitisamo tebe boli kada vas se razgaći pa se onda vadiš. Pratim ja temu Ukrajina i te kako, kao što i se uostalom i vidi i nisi ti mod.da mi govoriš kako ću paralelu sa BiH povlačiti a ne bih je povukao da nema sličnosti,

Ti slobodno prijavi komentar i zatraži da me baniraju, zaboli me što se tebi ne sviđa imputacija osim toga tebe nisam ni kvotao iti spominjao već sam opisao "tu skupinu" a što si se ti našao u toj sve dovoljno govori.
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#2802 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

tnnt wrote:
Hlapoje wrote: Ne mislim ja da su ovi u Kijevu fašisti samo zato što su smenili Janukoviča i legalnu vlast.
Kontam da su oni fašisti zato što se sami tako deklarišu.
Ono...Desni sektor i ti fazoni...
pa večinom su po BiH razbijali klinci navijačkih skupina koji su prodesničarski orijentirani
tako da ako generaliziraš Ukrajinu moraš i BiH, znači po tebi jedni i drugi fašisti?
ok :D
Opet...nebitno.
Nebitno jel su nelegalno vlast smenili fašisti ili komunisti.
Bitno je da su je nelegalno smenili.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2803 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

NJ-V Alex Putin wrote::lol: :lol: :lol:

Moskva: Federalno vijeće na izvanrednoj sjednici odobrilo vojnu intervenciju u Ukrajini

http://www.bljesak.info/rubrika/vijesti ... jini/78260

LINK +
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#2804 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

Hlapoje wrote: Opet...nebitno.
Nebitno jel su nelegalno vlast smenili fašisti ili komunisti.
Bitno je da su je nelegalno smenili.
znači da je pala cijela vlada u BiH usred nedavnih demonstracija
to je nelegitimno i trebali bi raditi poslije da je se vrati?
u kojem ti svijetu živiš? :-)
udar 99
Posts: 284
Joined: 13/02/2014 20:48

#2805 Re: Ukrajina

Post by udar 99 »

Ruski parlament Duma , odobrio upotrebu oruzanih snaga u Ukrajini

http://abcnews.go.com/m/story?id=227293 ... %26gl%3Dus

uporno se loptica prebacuje na Srbiju Rusiju cetnike i sta ja znam
jeftini argumenti i povlace se nemoguce pararele
u Ukrajini je izvrsen drzavni udar i ko je napravio haos na prvome mjestu ? svojim uplitanjem ?
podrzavajuci extremne elemente
gledajuci zapadne medije i mnoge forume i blogove ?
tolika mrznja prema Rusiji , njenom narodu , takva kampanja bar po izjavama samih Amerikanaca , nije vidjena niti u doba Busha mladjega poremecenoga , poslije 9/11 protiv Muslimana
ovo je Geopolitika
igra mocnih
neka se mali sklone u stranu
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#2806 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

tnnt wrote:
Russki wrote:
pa izbori su za mjesec dva u Ukrajini, srušena je vlast koja nije odgovarala ljudima, u čemu je problem?
odmah poslati tenkove da se ugrabi dio Ukrajine ili šta?
vidim da razmišljaš dobro svojom glavom :D
Kako možeš ti tvrditi da ta vlast nije odgovarala ljudima?
Kojim ljudima?
Ok...možda je većina u Kojevu bila protiv te vlasti...al eto im Kijev pa nek vladaju.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#2807 Re: Ukrajina

Post by jefferson »

nosara wrote:Samarijada se nastavlja... :D

Image
Ovom covjeku ce pola amerike dignuti spomenik :D
User avatar
anthraxQ
Posts: 1936
Joined: 14/07/2010 11:26
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

#2808 Re: Ukrajina

Post by anthraxQ »

nosara wrote:
tnnt wrote:
anthraxQ wrote:

potpuno se slazem. Rusija ima imperijalisticke teznje - kao da su jos carstvo.

Znaci ovdje se stvara slika o ukrajincima kao nekim fasistima koji su preuzeli vlast. Nadje se nekoliko videa, jedne te iste budale, i odmah su svi neki naci sljhedbenici. Logicno da se sad ne zna ko pije i ko placa - revolucija je majku mu. Pa gdje bi se to znalo u ovakvim uslovima? Male ribe sada postanu velike, i neke budale isplivaju na povrsinu - ali nemojmo gubiti siru sliku iz konteksta: rusi handre ukrajince vec godinama, ma stoljece najmanje, pa samo se sjetimo Velike Gladi.
I sad su ukrajinci krivi sto su digli glavu jel? pa je to americko-njemacko-poljska zavjera? A sta je onda kod nas bilo? Ljudi godinama rusificirali ukrajince, i nije ni cudo sto sad imamo skupinu nekih freakukrajinaca po Harkivu i Donjecku koji veze nemaju ko su. Ne postoji zemlja koja je imala rusku dominaciju a koja bi se zeljela sada vratiti na staro. Sve drzave mrze Rusiju iz dna duse - pa hebemu jel to dzaba?
dobar post koji je sažeo bit svega :thumbup:
Sazeo je moj kurac... Zasto onda nisu njuske pa odjebali pare i gas po povlastenoj cijeni...? Zasto svoje smece izvoze ISKLJUCIVO u Rusiju...? Da nema Rusije pokrepali bi odavno... :izet: vas zapad i amerika sa svojim emisarima i demokratijom...

Zasto nisu odjebali pare i gas? Zasto bi. Ko bi to uradio. Budale ginu za ideale. Ko je lud da to odbije.

otkud ti znas da oni svoje "smece" izvoze samo u Rusiju? Ne kontas, mali, da je Rusija opet ponavljam handrila Ukrajinu vec stoljece - ONI SU JE I UCINILI ZAVISNOM pobogu.

I sta sad ako im je Rusija najveci trgovacki partner - ukrajinci trebaju sutiti na bukvalno gusenje identiteta ukrajinaca? Jel to poenta?

Znaci tako isto smo i mi trebali - bolje ostati u Srboslaviji?

Smijesna je ovdje rasprava Istok vs Zapad.

Kao Rusija je neka perjanica slobode, a mrzi ih svaki susjed i dvije granice daleko od njih.

A sto se tice USA i Njemacke i Zapada generalno: vidim kako je rusima lijepo, pa svi bi mater prodali da se dokopaju istih. NE serite vise s time molim vas.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2809 Re: Ukrajina

Post by nosara »

jefferson wrote:
nosara wrote:Samarijada se nastavlja... :D

Image
Ovom covjeku ce pola amerike dignuti spomenik :D
Njemu je dignut odavno... :D
tnnt
Posts: 962
Joined: 28/10/2012 14:25

#2810 Re: Ukrajina

Post by tnnt »

Hlapoje wrote: Kako možeš ti tvrditi da ta vlast nije odgovarala ljudima?
Kojim ljudima?
Ok...možda je većina u Kojevu bila protiv te vlasti...al eto im Kijev pa nek vladaju.
nije bitno, svaka vlada koja nemože obuzdati demonstrante osim mecima, ako je demokratska
treba sama otići, ako ostane to nije vlada nego režim
i u BiH nisu ni Hrvati ni Srbi demonstrirali i šta sad želiš reči?
rasuta_riza
Posts: 546
Joined: 18/10/2006 14:05

#2811 Re: Ukrajina

Post by rasuta_riza »

Ebu Ubejde wrote:Polako, polako... Rusija jos nije angazirala Kozake. Kad Kozaci udju bitce, jao kuku lele.
Jašta će evo sasrali se svi posebno u Galiciji, jedini na evropskom tlu kojeg su Sovjeti zauzeli a još ratovali s njima sve do 1950 su Ukrajinci, i to sa Crvenom armijom.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#2812 Re: Ukrajina

Post by spreca »

nosara wrote:
Sazeo je moj kurac... Zasto onda nisu njuske pa odjebali pare i gas po povlastenoj cijeni...? Zasto svoje smece izvoze ISKLJUCIVO u Rusiju...? Da nema Rusije pokrepali bi odavno... :izet: vas zapad i amerika sa svojim emisarima i demokratijom...
da ne lupas ko maksim po diviziji
Как сообщалось, средняя таможенная стоимость импортируемого Украиной газа в январе 2013 года составила 426,16 долл. за 1 тыс. куб. м, в феврале – 419,7 долл., в марте – 416,6 долл., в апреле – 415,12 долл., в мае – 405,74 долл., в июне – 407,87 долл., в июле – 406,56 долл., в августе – 393,5 долл., в сентябре – 407 долл., в октябре – 411,22 долл., ноябре – 395 долл., в декабре – 392,31 долл.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#2813 Re: Ukrajina

Post by jefferson »

nosara wrote:
jefferson wrote:
nosara wrote:Samarijada se nastavlja... :D

Image
Ovom covjeku ce pola amerike dignuti spomenik :D
Njemu je dignut odavno... :D
Ovo je super za SAD, sad kada pocnu stancat F-22, F35, nema nista od rezanja budzeta, nova radna mjesta (vjerovatno ce biti dosta radnih mjesta za ove sto prodaju mater i oca u Rusiji da odu iz tog rahata u Rusiji).
Takodje, mislim da ce u Rusiji biti otvorena mjesta za Vas koji svrsavate na Putina, pa evo Vam prilike. Onaj sa Floride moze vala malo da se utrenira pa prepliva do slobodarske Kube.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2814 Re: Ukrajina

Post by nosara »

anthraxQ wrote:
Zasto nisu odjebali pare i gas? Zasto bi. Ko bi to uradio. Budale ginu za ideale. Ko je lud da to odbije.

otkud ti znas da oni svoje "smece" izvoze samo u Rusiju? Ne kontas, mali, da je Rusija opet ponavljam handrila Ukrajinu vec stoljece - ONI SU JE I UCINILI ZAVISNOM pobogu.

I sta sad ako im je Rusija najveci trgovacki partner - ukrajinci trebaju sutiti na bukvalno gusenje identiteta ukrajinaca? Jel to poenta?

Znaci tako isto smo i mi trebali - bolje ostati u Srboslaviji?

Smijesna je ovdje rasprava Istok vs Zapad.

Kao Rusija je neka perjanica slobode, a mrzi ih svaki susjed i dvije granice daleko od njih.

A sto se tice USA i Njemacke i Zapada generalno: vidim kako je rusima lijepo, pa svi bi mater prodali da se dokopaju istih. NE serite vise s time molim vas.
Gusenje identiteta...? A o tome se radi... Ja mislio gladni hljeba...

Nista istok-zapad... Pravda-nepravda vec odavno... Probudi se...
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#2815 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

tnnt wrote: znači da je pala cijela vlada u BiH usred nedavnih demonstracija
to je nelegitimno
i trebali bi raditi poslije da je se vrati?
u kojem ti svijetu živiš? :-)
Naravno da bi bilo nelegitimno...
U Ukrajini je čak još gore bilo.
Našao se prvo i neki kompromis izmedju vlasti i opozicije...pa je uz prisustvo i garancije EU postignut sporazum primirju o raspisivanju izbora u martu.
Ali ne...već sutra su militanti zauzeli oružjem parlament.

Mislim...o čemu pričamo? Jel rat ili demokratija?
Hoće li vladati volja većine ili volja naoružanih?
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2816 Re: Ukrajina

Post by nosara »

spreca wrote:
nosara wrote:
Sazeo je moj kurac... Zasto onda nisu njuske pa odjebali pare i gas po povlastenoj cijeni...? Zasto svoje smece izvoze ISKLJUCIVO u Rusiju...? Da nema Rusije pokrepali bi odavno... :izet: vas zapad i amerika sa svojim emisarima i demokratijom...
da ne lupas ko maksim po diviziji
Как сообщалось, средняя таможенная стоимость импортируемого Украиной газа в январе 2013 года составила 426,16 долл. за 1 тыс. куб. м, в феврале – 419,7 долл., в марте – 416,6 долл., в апреле – 415,12 долл., в мае – 405,74 долл., в июне – 407,87 долл., в июле – 406,56 долл., в августе – 393,5 долл., в сентябре – 407 долл., в октябре – 411,22 долл., ноябре – 395 долл., в декабре – 392,31 долл.
Ne lupam ja nista... To je bilo, a ja govorim o novom paketu...
Last edited by nosara on 01/03/2014 17:05, edited 1 time in total.
User avatar
anthraxQ
Posts: 1936
Joined: 14/07/2010 11:26
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

#2817 Re: Ukrajina

Post by anthraxQ »

nosara wrote:
anthraxQ wrote:
Zasto nisu odjebali pare i gas? Zasto bi. Ko bi to uradio. Budale ginu za ideale. Ko je lud da to odbije.

otkud ti znas da oni svoje "smece" izvoze samo u Rusiju? Ne kontas, mali, da je Rusija opet ponavljam handrila Ukrajinu vec stoljece - ONI SU JE I UCINILI ZAVISNOM pobogu.

I sta sad ako im je Rusija najveci trgovacki partner - ukrajinci trebaju sutiti na bukvalno gusenje identiteta ukrajinaca? Jel to poenta?

Znaci tako isto smo i mi trebali - bolje ostati u Srboslaviji?

Smijesna je ovdje rasprava Istok vs Zapad.

Kao Rusija je neka perjanica slobode, a mrzi ih svaki susjed i dvije granice daleko od njih.

A sto se tice USA i Njemacke i Zapada generalno: vidim kako je rusima lijepo, pa svi bi mater prodali da se dokopaju istih. NE serite vise s time molim vas.
Gusenje identiteta...? A o tome se radi... Ja mislio gladni hljeba...

Nista istok-zapad... Pravda-nepravda vec odavno... Probudi se...

Rusija je pravda?

Grohotom se smijem...

Da Bog da vam svima Rusija uredjivala zivotni prostor.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2818 Re: Ukrajina

Post by nosara »

anthraxQ wrote:
nosara wrote:
anthraxQ wrote:
Zasto nisu odjebali pare i gas? Zasto bi. Ko bi to uradio. Budale ginu za ideale. Ko je lud da to odbije.

otkud ti znas da oni svoje "smece" izvoze samo u Rusiju? Ne kontas, mali, da je Rusija opet ponavljam handrila Ukrajinu vec stoljece - ONI SU JE I UCINILI ZAVISNOM pobogu.

I sta sad ako im je Rusija najveci trgovacki partner - ukrajinci trebaju sutiti na bukvalno gusenje identiteta ukrajinaca? Jel to poenta?

Znaci tako isto smo i mi trebali - bolje ostati u Srboslaviji?

Smijesna je ovdje rasprava Istok vs Zapad.

Kao Rusija je neka perjanica slobode, a mrzi ih svaki susjed i dvije granice daleko od njih.

A sto se tice USA i Njemacke i Zapada generalno: vidim kako je rusima lijepo, pa svi bi mater prodali da se dokopaju istih. NE serite vise s time molim vas.
Gusenje identiteta...? A o tome se radi... Ja mislio gladni hljeba...

Nista istok-zapad... Pravda-nepravda vec odavno... Probudi se...

Rusija je pravda?

Grohotom se smijem...

Da Bog da vam svima Rusija uredjivala zivotni prostor.
U odnosu na ono sto izvodi zapad unazad deceniju i po, Rusi su pojam pravde u medjunarodnim odnosima...
Hlapoje
Posts: 674
Joined: 11/01/2014 08:07

#2819 Re: Ukrajina

Post by Hlapoje »

tnnt wrote: nije bitno, svaka vlada koja nemože obuzdati demonstrante osim mecima, ako je demokratska
treba sama otići, ako ostane to nije vlada nego režim
i u BiH nisu ni Hrvati ni Srbi demonstrirali i šta sad želiš reči?
Ne znam zašto dovodiš u istu ravan Ukrajinu i BiH.
Jel vlada u BiH kapitulirala? Jesu li bar raspisani izbori? Ništa od toga.
U Ukrajini su dogovoreni demokratski izbori, al militantne snage su već sutradan ipak oružjem zauzele parlament.
To već nema veze sa demokratijom. To je državni udar.
Problem je što to očigledno nije volja većine naroda u Ukrajini.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#2820 Re: Ukrajina

Post by spreca »

nosara wrote:
Ne lupam ja nista... To je bilo, a ja govorim o novom paketu...
mala cijena za suverenost
User avatar
anthraxQ
Posts: 1936
Joined: 14/07/2010 11:26
Location: sretan sam što osjećam,da nisam kao drugi,ne zatupljuju me medijima,u podsmijehu sam prvi

#2821 Re: Ukrajina

Post by anthraxQ »

Main export partners
EU 26.6%
Russia 23.7%
Turkey 6.0%
China 4.1% (2012 est.)

Main import partners
EU 31.2%
Russia 19.4%
China 10.2%
Germany 9.6%
Belarus 7.8%
Poland 7.1% (2012 est.)
User avatar
sluga_okupatora
Posts: 674
Joined: 01/08/2013 19:47

#2822 Re: Ukrajina

Post by sluga_okupatora »

Posto je tema vec presla iz sagledavanja politicke situacije u Ukrajini, u mentalno svrsavanje povodom agresije na jednu nezavisnu drzavu i vlazne snove da ce se ruje mozda jednog dana sjetiti da urade tako i na Balkanu;

Evo jedna novokomponovana od mene, od srca za bracu i sestre :D
Jos uvijek je u doradi tako da nemojte da kritikujete mnogo

Oj Putine oko sokolovo
Tebe nam je KGB skolov’o

Udar’ zapad na nasu nam stranu
Zastiti nam nejac pravoslavnu

Udri zapad, gamad zlocinacku
Ce ti damo Karadjordja znacku

Kad zavrsis sa bratsku Ukrajinu
Pomozi I svom bratu srbinu

Zulumcari sa zapad nas biju
Spasi rs a bogam’ i Srbiju

Sve nas tuku I u EU nas sile
Zadnji bedem nama je nas Mile

Nema veze sto si metar I po’
Da nam dodjes svako bi te pip’o

Vala ce ti kupimo cipele u cicibanu
Donesi nam spasenje u jednome danu

Da rasiris krila svoja sinja
Da uletis kod nas kao ninja

Iskarindzaj sve od zapad sluge
Il’ da mremo svi od puste tuge

Pa kaze ojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
(ovo J ide u zavisnosti od kapaciteta pluca guslara) :D
Last edited by sluga_okupatora on 01/03/2014 17:12, edited 1 time in total.
firebird
Posts: 160
Joined: 11/04/2008 14:23

#2823 Re: Ukrajina

Post by firebird »

Ruski tenkovi ušli u Sevastopolj. Joj naslova u njemackom Bildu, Putin zauzeo Krim a svijet nijemo posmatra, hahaha. Pa sta cete drugo nego nijemo posmatrati, mozete jos samo da mu popusite.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#2824 Re: Ukrajina

Post by nosara »

spreca wrote:
nosara wrote:
Ne lupam ja nista... To je bilo, a ja govorim o novom paketu...
mala cijena za suverenost
Pa neka je iskesiraju amerikenjci i mirna Backa... To je za njih par sati stampanja novcanica...
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2825 Re: Ukrajina

Post by Challenger__ »

:lol:
Post Reply