Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
citroen xm wrote:JA baš čuo pohvale na račun prostora u novom C3. Ulazio nisam, jedva i da sam ih vidio par na ulici. A od te klase se ne može ni očekivati neki raskoš.
To se neko šalio ili napamet pisao.
Meni je djelovalo prilicno komotno za vozaca, cak me i pozitivno iznenadila sirina, tj. razmak između ramena vozaca i suvozaca, dostojan vozila vise klase. Samo zamjerka na vrata.
Ja sam probao model sa nekim jacim paketom opreme i unutrasnjost je jako kvalitetna i mekana, onako kako bi trebala da izgleda kod jednog Citroena.
Ja nisam mogao namjestiti sjedište dovoljno dobro za mojih 195 cm. Pedale preblizu, volan također, nije bilo suvozača ali da je neko prosječan ili iznadprosječan bili bismo veoma blizu. Nazad nema teorije da iko sjedne, gepek kriminalno mal...zato i rekoh mene to podsjeća na auta manje klase tipa Fiat Panda. Prvi C3 i P206 su recimo bili prostraniji.
530i wrote:Ja nisam mogao namjestiti sjedište dovoljno dobro za mojih 195 cm. Pedale preblizu, volan također, nije bilo suvozača ali da je neko prosječan ili iznadprosječan bili bismo veoma blizu. Nazad nema teorije da iko sjedne, gepek kriminalno mal...zato i rekoh mene to podsjeća na auta manje klase tipa Fiat Panda. Prvi C3 i P206 su recimo bili prostraniji.
Hiljadu ljudi hiljadu cudi. Iste smo visine, i ja sam recimo jedino u c3 i Yarisu zadovoljan prostorom za vozaca (u toj klasi).
530i wrote:Jeste, ali u drugim autima ima više mjesta, a radi se o istoj klasi.
Kao prvo, ti si itekako pokabast, i nasao se da pricas o b segmentu i prostranosti. Znaci, auto je namjenjeno ljudima nornalne visine, i oni su kdusevkjeni ukupnim prostorom za tu klasu.
Eh, sad nabroj koji to autici imaju vise prostora iz te klase???
Na primjer Clio i Fabia. Mrsko mi tražiti tačne mjere, ali C3 je jednostavno mali auto, ne vidim šta je problem u tome. Kome odgovara kupit će ga. Ko ima milju-dvije više kupi C4 ili za iste pare C Elysee. Mislim da su namjerno tako naštimali dimenzije da se između C3 i C4 može ugurati i C4 Cactus.
KAžem, nisam ni privirio u unutrašnjost pa ne mogu da sudim. Ako je pozadi skučeniji od Klija IV onda je to propast. Nedavno sam imao čast da se vozim na zadnjem sjedištu aktuelnog Klija i zamalo nisam umro. Visok sam 187, sa nogama nisam imao problema, to manje više mogu da istrpim bilo gdje, ali zato visina..... Sjedio sam poget cijelo vrijeme, vrat mi otpao. Gledajući C3 spolja, izgleda visočiji i veći od Clia.
citroen xm wrote:Budimo realni C3 kao ni bilo koji drugi konkurent i nije baš za ljude te visine. Možda i griješim, ali meni su to mala auta za tolike ljude.
Naravno, mali auti i nije problem u njima ako je neko krupniji pa se ne osjeca udobno. Jednostavno to su ti auti.
citroen xm wrote:KAžem, nisam ni privirio u unutrašnjost pa ne mogu da sudim. Ako je pozadi skučeniji od Klija IV onda je to propast. Nedavno sam imao čast da se vozim na zadnjem sjedištu aktuelnog Klija i zamalo nisam umro. Visok sam 187, sa nogama nisam imao problema, to manje više mogu da istrpim bilo gdje, ali zato visina..... Sjedio sam poget cijelo vrijeme, vrat mi otpao. Gledajući C3 spolja, izgleda visočiji i veći od Clia.
ja sam gino i u vecim , pogotovo coupe
nema veze to , i mazda moja izgleda duza od golfa , i jeste al ima manje prostora unutrima
Pitanje,
prošle hefte zamjenio i prednje i zadnje disk pločice, neke iz zelenkaste kutije, a znam da nisu Textar. Sad se bas čuje zvuk kada kočim, pa i samo malo kada pritisnem, posebno kada se zaustavljam. Šta mislite, kako to riješiti?
Najgore sto mnogi servisi ugradjuju te Kineze no name, a naplacuju k'o brembo, textar,..
zato im i ne idem , zavrsio sam sa tim , sam kupim(provjerim na kutiji i unutra sta je i od cega je) i onda ugradim kod postena majstora
zajebu oni tako dosta ljudi koji se ne razumiju oko auta i dijelova
ja sam imao ponudu 150 i 200KM za mali servis(sa svim filterima ) , a da ja sve kupim i platim ruke izadje preko 300 , e sad zamisli kakvi su dijelovi
Sta fali dijelovima od 150 -200 KM?!
Pa nisu od tariguza napravljeni Amare. Za moj auto u unitradeu sa svim filterima, mali servis dodje oko 187 KM . Svi filteri su bosch, ulje total 5w40 quartz 9000, a veca cijena ne mora znaciti i veci kvalitet.
Najgore sto mnogi servisi ugradjuju te Kineze no name, a naplacuju k'o brembo, textar,..
zato im i ne idem , zavrsio sam sa tim , sam kupim(provjerim na kutiji i unutra sta je i od cega je) i onda ugradim kod postena majstora
zajebu oni tako dosta ljudi koji se ne razumiju oko auta i dijelova
ja sam imao ponudu 150 i 200KM za mali servis(sa svim filterima ) , a da ja sve kupim i platim ruke izadje preko 300 , e sad zamisli kakvi su dijelovi
Sta fali dijelovima od 150 -200 KM?!
Pa nisu od tariguza napravljeni Amare. Za moj auto u unitradeu sa svim filterima, mali servis dodje oko 187 KM . Svi filteri su bosch, ulje total 5w40 quartz 9000, a veca cijena ne mora znaciti i veci kvalitet.
meni nisu recena imena ni filtera ni ulja , bolje mi je nasigurno , ma znam da nije al volim da znam sta je na autu