Citroen All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
cove41
Posts: 312
Joined: 12/12/2011 17:36

#2801 Re: Citroen All About

Post by cove41 »

530i wrote:
citroen xm wrote:JA baš čuo pohvale na račun prostora u novom C3. :? Ulazio nisam, jedva i da sam ih vidio par na ulici. A od te klase se ne može ni očekivati neki raskoš.
To se neko šalio ili napamet pisao.
Meni je djelovalo prilicno komotno za vozaca, cak me i pozitivno iznenadila sirina, tj. razmak između ramena vozaca i suvozaca, dostojan vozila vise klase. Samo zamjerka na vrata.

Ja sam probao model sa nekim jacim paketom opreme i unutrasnjost je jako kvalitetna i mekana, onako kako bi trebala da izgleda kod jednog Citroena.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2802 Re: Citroen All About

Post by 530i »

Ja nisam mogao namjestiti sjedište dovoljno dobro za mojih 195 cm. Pedale preblizu, volan također, nije bilo suvozača ali da je neko prosječan ili iznadprosječan bili bismo veoma blizu. Nazad nema teorije da iko sjedne, gepek kriminalno mal...zato i rekoh mene to podsjeća na auta manje klase tipa Fiat Panda. Prvi C3 i P206 su recimo bili prostraniji.
cove41
Posts: 312
Joined: 12/12/2011 17:36

#2803 Re: Citroen All About

Post by cove41 »

530i wrote:Ja nisam mogao namjestiti sjedište dovoljno dobro za mojih 195 cm. Pedale preblizu, volan također, nije bilo suvozača ali da je neko prosječan ili iznadprosječan bili bismo veoma blizu. Nazad nema teorije da iko sjedne, gepek kriminalno mal...zato i rekoh mene to podsjeća na auta manje klase tipa Fiat Panda. Prvi C3 i P206 su recimo bili prostraniji.
Hiljadu ljudi hiljadu cudi. Iste smo visine, i ja sam recimo jedino u c3 i Yarisu zadovoljan prostorom za vozaca (u toj klasi).
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2804 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Budimo realni C3 kao ni bilo koji drugi konkurent i nije baš za ljude te visine. Možda i griješim, ali meni su to mala auta za tolike ljude.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2805 Re: Citroen All About

Post by 530i »

Jeste, ali u drugim autima ima više mjesta, a radi se o istoj klasi.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2806 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

530i wrote:Jeste, ali u drugim autima ima više mjesta, a radi se o istoj klasi.
Kao prvo, ti si itekako pokabast, :D i nasao se da pricas o b segmentu i prostranosti. Znaci, auto je namjenjeno ljudima nornalne visine, :D i oni su kdusevkjeni ukupnim prostorom za tu klasu.
Eh, sad nabroj koji to autici imaju vise prostora iz te klase???
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2807 Re: Citroen All About

Post by 530i »

Na primjer Clio i Fabia. Mrsko mi tražiti tačne mjere, ali C3 je jednostavno mali auto, ne vidim šta je problem u tome. Kome odgovara kupit će ga. Ko ima milju-dvije više kupi C4 ili za iste pare C Elysee. Mislim da su namjerno tako naštimali dimenzije da se između C3 i C4 može ugurati i C4 Cactus.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2808 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

KAžem, nisam ni privirio u unutrašnjost pa ne mogu da sudim. Ako je pozadi skučeniji od Klija IV onda je to propast. Nedavno sam imao čast da se vozim na zadnjem sjedištu aktuelnog Klija i zamalo nisam umro. :-) Visok sam 187, sa nogama nisam imao problema, to manje više mogu da istrpim bilo gdje, ali zato visina..... Sjedio sam poget cijelo vrijeme, vrat mi otpao. :run: Gledajući C3 spolja, izgleda visočiji i veći od Clia.
User avatar
Better Man
Posts: 18741
Joined: 01/10/2006 20:10

#2809 Re: Citroen All About

Post by Better Man »

Evo Vam dimenzije novog C3.
Dužina: 3,99 m
Širina: 1,82 m
Visina: 1,47 m
Međuosovinski razmak: 2,54 m
Zapremina prtljažnika: 300 l
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#2810 Re: Citroen All About

Post by basicm »

citroen xm wrote:Budimo realni C3 kao ni bilo koji drugi konkurent i nije baš za ljude te visine. Možda i griješim, ali meni su to mala auta za tolike ljude.
Naravno, mali auti i nije problem u njima ako je neko krupniji pa se ne osjeca udobno. Jednostavno to su ti auti.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2811 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

citroen xm wrote:KAžem, nisam ni privirio u unutrašnjost pa ne mogu da sudim. Ako je pozadi skučeniji od Klija IV onda je to propast. Nedavno sam imao čast da se vozim na zadnjem sjedištu aktuelnog Klija i zamalo nisam umro. :-) Visok sam 187, sa nogama nisam imao problema, to manje više mogu da istrpim bilo gdje, ali zato visina..... Sjedio sam poget cijelo vrijeme, vrat mi otpao. :run: Gledajući C3 spolja, izgleda visočiji i veći od Clia.
ja sam gino i u vecim :lol: :lol: , pogotovo coupe :D :run:

nema veze to , i mazda moja izgleda duza od golfa , i jeste al ima manje prostora unutrima :mrgreen:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2812 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

E nemam pojma, moraću nekada zaviriti. :) A znam da izgled zna zavarati, umjetnost je kreiranje prostora.
User avatar
Pauza
Posts: 780
Joined: 03/06/2016 11:00

#2813 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

Pitanje,
prošle hefte zamjenio i prednje i zadnje disk pločice, neke iz zelenkaste kutije, a znam da nisu Textar. Sad se bas čuje zvuk kada kočim, pa i samo malo kada pritisnem, posebno kada se zaustavljam. Šta mislite, kako to riješiti?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2814 Re: Citroen All About

Post by bitanga_sa_otesa »

jel takva kutija?

Image
User avatar
Pauza
Posts: 780
Joined: 03/06/2016 11:00

#2815 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

Moguće. Mislim da ovaj servis uzima dijelove iz Mottorexa. Skontao sam, pločice su model: trusting
Last edited by Pauza on 30/06/2017 22:59, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2816 Re: Citroen All About

Post by bitanga_sa_otesa »

nikakav je ovo kvalitet :-)
User avatar
Pauza
Posts: 780
Joined: 03/06/2016 11:00

#2817 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

bitanga_sa_otesa wrote:nikakav je ovo kvalitet :-)
Trusting su nekakve pločice, nisu te zelene sa slike
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2818 Re: Citroen All About

Post by bitanga_sa_otesa »

uh jos gore govno :run:
User avatar
Pauza
Posts: 780
Joined: 03/06/2016 11:00

#2819 Re: Citroen All About

Post by Pauza »

bitanga_sa_otesa wrote:uh jos gore govno :run:
E pa sranje, odeš u servis i kažeš ugradi najbolje što imate i oni ugrade taj Trusting. :izet: :izet:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39560
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2820 Re: Citroen All About

Post by bitanga_sa_otesa »

Pauza wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:uh jos gore govno :run:
E pa sranje, odeš u servis i kažeš ugradi najbolje što imate i oni ugrade taj Trusting. :izet: :izet:
nemoj da te iznenadjuje nista danas... toliko se kineskog ili noname smeca prodaje,jer je era ciganluka i daj samo jeftinije i dzabe...
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2821 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:
Pauza wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:uh jos gore govno :run:
E pa sranje, odeš u servis i kažeš ugradi najbolje što imate i oni ugrade taj Trusting. :izet: :izet:
nemoj da te iznenadjuje nista danas... toliko se kineskog ili noname smeca prodaje,jer je era ciganluka i daj samo jeftinije i dzabe...

Najgore sto mnogi servisi ugradjuju te Kineze no name, a naplacuju k'o brembo, textar,.. :-)
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2822 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

konektovan wrote:

Najgore sto mnogi servisi ugradjuju te Kineze no name, a naplacuju k'o brembo, textar,.. :-)
zato im i ne idem , zavrsio sam sa tim , sam kupim(provjerim na kutiji i unutra sta je i od cega je) i onda ugradim kod postena majstora :thumbup:

zajebu oni tako dosta ljudi koji se ne razumiju oko auta i dijelova :-)

ja sam imao ponudu 150 i 200KM za mali servis(sa svim filterima :shock: ) , a da ja sve kupim i platim ruke izadje preko 300 , e sad zamisli kakvi su dijelovi :run:
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2823 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

amar1994 wrote:
konektovan wrote:

Najgore sto mnogi servisi ugradjuju te Kineze no name, a naplacuju k'o brembo, textar,.. :-)
zato im i ne idem , zavrsio sam sa tim , sam kupim(provjerim na kutiji i unutra sta je i od cega je) i onda ugradim kod postena majstora :thumbup:

zajebu oni tako dosta ljudi koji se ne razumiju oko auta i dijelova :-)

ja sam imao ponudu 150 i 200KM za mali servis(sa svim filterima :shock: ) , a da ja sve kupim i platim ruke izadje preko 300 , e sad zamisli kakvi su dijelovi :run:
Sta fali dijelovima od 150 -200 KM?!
Pa nisu od tariguza napravljeni Amare. Za moj auto u unitradeu sa svim filterima, mali servis dodje oko 187 KM . Svi filteri su bosch, ulje total 5w40 quartz 9000, a veca cijena ne mora znaciti i veci kvalitet. :wink:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2824 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

konektovan wrote:
amar1994 wrote:
konektovan wrote:

Najgore sto mnogi servisi ugradjuju te Kineze no name, a naplacuju k'o brembo, textar,.. :-)
zato im i ne idem , zavrsio sam sa tim , sam kupim(provjerim na kutiji i unutra sta je i od cega je) i onda ugradim kod postena majstora :thumbup:

zajebu oni tako dosta ljudi koji se ne razumiju oko auta i dijelova :-)

ja sam imao ponudu 150 i 200KM za mali servis(sa svim filterima :shock: ) , a da ja sve kupim i platim ruke izadje preko 300 , e sad zamisli kakvi su dijelovi :run:
Sta fali dijelovima od 150 -200 KM?!
Pa nisu od tariguza napravljeni Amare. Za moj auto u unitradeu sa svim filterima, mali servis dodje oko 187 KM . Svi filteri su bosch, ulje total 5w40 quartz 9000, a veca cijena ne mora znaciti i veci kvalitet. :wink:
meni nisu recena imena ni filtera ni ulja , bolje mi je nasigurno , ma znam da nije al volim da znam sta je na autu :D
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2825 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Pa upitas Amare, nece ti jezik otpasti. :D :D
Ako prodavac ne spominje ime proizvodjaca dijelova, onda je China u pitanju. :D :D :D
Post Reply