Federalna televizija

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65950
Joined: 03/08/2010 19:04

#2776 Re: Federalna televizija

Post by kakavdanakneiskustvu »

Holms wrote:a šta tek reći za forsiranje izraza "plaća"?
malo pomalo i nameću nam sve što se nikad ovdje govorilo nije, bar među ovim živim generacijama



u nekim dijelovima države se i prije govorilo plaća
User avatar
mayab
Posts: 30835
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2777 Re: Federalna televizija

Post by mayab »

chelo wrote:Moze li me ko demantovati da ftv i dalje fura spice dnevnika iz 2003. kad im je fabrika uradila ???
sinoc gledam zaimovica na bht pa mi naumpade. da ne pricam o bht i njihovom redizajnu spice :lol: kad cujem ko da se neko u Tractoru zaj*bavo
Koliko se ja mogu sjetiti, špica im jeste iz 2003., mozda 2004., nisam bas 100% siguran, uglavnom tuga, jad i čemer, ali to opet nije nikakav problem, problem je nedostatak ikakvog programa, jer kad bolje razmislim, osim informativnih emisija(koje moraju praviti svaki dan!), oni jos samo u nedogled ponavljaju to nesto serija sto su prije bili koproducenti, i prastari, uglavnom partizanski filmovi :lol:
Zaključak, FTV treba - iz temelja renovirati, digitalizirati i napraviti ozbiljnu televiziju, ili zatvoriti, a sivodomske štakore uhljebljene po rođačko-kumovskim linijama, potjerati u šume gdje im je i mjesto.
Istog sam misljenja, ali bojim se da tako lako nema nista od toga, zar vas to sve ne podsjeca na situaciju u GRAS-u ili Vodovodu, javne odron firme, program nikakav, ne radi se nista pametno, a uzimaju se dobre plaće, pljackaju gradjani itd.A niko iz vlasti nema hrabrosti da to presjece, a i kako bi kad su sami od pocetka ukljuceni u "upravljanje" tim istim preduzecima - čitaj pljačku "raje" i nerad, bilo sta sada ne moze proci bezbolno, ali i to ce morati doci na red, blesavi su ako misle da neće!
mummy2008
Posts: 45
Joined: 10/01/2008 11:41
Location: Brdoviti Balkan

#2778 Re: Federalna televizija

Post by mummy2008 »

Sad ce njih preporoditi Kazagicka kad im se vrati :D :D :D :roll:
User avatar
jasko_ba
Posts: 8472
Joined: 13/11/2006 17:47

#2779 Re: Federalna televizija

Post by jasko_ba »

Jesen na Hrt-u: Game of Thrones, Homeland, Californication itd
Jesen na FTV-u: Lud zbunjen normalan, ekskuzivne premijere Bitke na Neretvi i Maratonci trce pocasni krug
:lol:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2780 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

mummy2008 wrote:Sad ce njih preporoditi Kazagicka kad im se vrati :D :D :D :roll:
Šćepo dao nogu
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#2781 Re: Federalna televizija

Post by Chuckie »

mummy2008 wrote:Sad ce njih preporoditi Kazagicka kad im se vrati :D :D :D :roll:

Image
Holms
Posts: 515
Joined: 27/01/2012 22:51

#2782 Re: Federalna televizija

Post by Holms »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Holms wrote:a šta tek reći za forsiranje izraza "plaća"?
malo pomalo i nameću nam sve što se nikad ovdje govorilo nije, bar među ovim živim generacijama



u nekim dijelovima države se i prije govorilo plaća
e gdje boga ti, reci mi?
osim zapadnohercegovačkog krša možda
ali to nije razlog da se sad na cijeloj ovoj jadnoj tv forsiraju ti izrazi, koje ne govore ni oni koji ih nameću
vrbas1979
Posts: 1456
Joined: 27/06/2012 13:34

#2783 Re: Federalna televizija

Post by vrbas1979 »

Holms wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Holms wrote:a šta tek reći za forsiranje izraza "plaća"?
malo pomalo i nameću nam sve što se nikad ovdje govorilo nije, bar među ovim živim generacijama



u nekim dijelovima države se i prije govorilo plaća
e gdje boga ti, reci mi?
osim zapadnohercegovačkog krša možda
ali to nije razlog da se sad na cijeloj ovoj jadnoj tv forsiraju ti izrazi, koje ne govore ni oni koji ih nameću
U Livnu, Kupresu, Bugojnu, Glamoču, Tomislavgradu...
Holms
Posts: 515
Joined: 27/01/2012 22:51

#2784 Re: Federalna televizija

Post by Holms »

Holms wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Holms wrote:a šta tek reći za forsiranje izraza "plaća"?
malo pomalo i nameću nam sve što se nikad ovdje govorilo nije, bar među ovim živim generacijama




e gdje boga ti, reci mi?
osim zapadnohercegovačkog krša možda
ali to nije razlog da se sad na cijeloj ovoj jadnoj tv forsiraju ti izrazi, koje ne govore ni oni koji ih nameću
U Livnu, Kupresu, Bugojnu, Glamoču, Tomislavgradu...
jest malo sutra
tjeraju sami sebe da tako govore ali uvijek se izdaju pa im se omakne
sem toga, i da je to istina, koji je to procenat stanovništva u BiH?
kao i sa ostalih mali milion izraza koji se silom nameću
da ne govorim koliko ih plaća pretplatu u ovim područjima
--------------------------------------------------------------------------------
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65950
Joined: 03/08/2010 19:04

#2785 Re: Federalna televizija

Post by kakavdanakneiskustvu »

Holms wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Holms wrote:a šta tek reći za forsiranje izraza "plaća"?
malo pomalo i nameću nam sve što se nikad ovdje govorilo nije, bar među ovim živim generacijama



u nekim dijelovima države se i prije govorilo plaća
e gdje boga ti, reci mi?
osim zapadnohercegovačkog krša možda
ali to nije razlog da se sad na cijeloj ovoj jadnoj tv forsiraju ti izrazi, koje ne govore ni oni koji ih nameću


taj zapanohercegovački krš je ravnopravan sarajevskoj mahali,zar ne?
Last edited by kakavdanakneiskustvu on 01/09/2013 10:43, edited 1 time in total.
User avatar
escobar__
Posts: 9981
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#2786 Re: Federalna televizija

Post by escobar__ »

Nikad nisam čuo ni da se ovdje govori nogomet, pa danas svakodnevno u medijima pominju nogomet, nogometni savez i sl. :roll:
User avatar
moranadruga
Posts: 222
Joined: 05/04/2013 17:18

#2787 Re: Federalna televizija

Post by moranadruga »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Holms wrote:a šta tek reći za forsiranje izraza "plaća"?
malo pomalo i nameću nam sve što se nikad ovdje govorilo nije, bar među ovim živim generacijama



u nekim dijelovima države se i prije govorilo plaća
nije se govorilo ni opcina,prijenos,tijekom,historija,.....pa naucismo. :roll:
adapter
Posts: 746
Joined: 10/01/2013 08:41

#2788 Re: Federalna televizija

Post by adapter »

Oho!!! Vratila se Elma Kazagic na FTV! A, sta se desava s glasom ove voditeljice dnevnika FTV-a?! Cura jedva cita. Glas joj je isprekidan, a izgovorene rijeci zbog toga tesko razumljive.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#2789 Re: Federalna televizija

Post by KatarinaKosaca »

adapter wrote:Oho!!! Vratila se Elma Kazagic na FTV! A, sta se desava s glasom ove voditeljice dnevnika FTV-a?! Cura jedva cita. Glas joj je isprekidan, a izgovorene rijeci zbog toga tesko razumljive.
A gdje nam je bila Elma? :-) :-) Na CNN? :D
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#2790 Re: Federalna televizija

Post by Chuckie »

Iiiiii Bitka na Neretvi.
User avatar
akcid
Posts: 1904
Joined: 09/04/2013 13:49
Location: Sarajevo

#2791 Re: Federalna televizija

Post by akcid »

Chuckie wrote:Iiiiii Bitka na Neretvi.
Meni se čini da prečestim ponavljanjem partizanskih filmova urednici FTV žele da na perfidan način građanima ogade veličinu i značaj jednog ovakvog ratnog uspjeha, kakav je partizanski proboj na Neretvi, ili Bitka na sutjesci i sl. :(

Npr. kad bi svakih mjesec dana urednici reprizirali onaj višesatni "Mošus pejgamberov" iz Zetre, od prije nekoliko godina, ubijeđen sam da bi im svaki musliman u BiH .... sve na kamaru :D
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#2792 Re: Federalna televizija

Post by Chuckie »

:lol:
User avatar
luckylaka
Posts: 26211
Joined: 15/01/2010 06:28

#2793 Re: Federalna televizija

Post by luckylaka »

Tv program Ftv za danas,sutra,prekosutra....: :-) :-)
Zauvijek susjedi, igrana serija
10:30
Sve će biti dobro, igrana serija
11:15
Cimmer fraj, igrana serija
12:00
Dnevnik 1
12:15
Asi, igrana serija
13:50
Sve će biti dobro, igrana serija
14:40
Mali princ, crtana serija
15:05
Vijesti
15:15
Zauvijek susjedi, igrana serija
15:45
Luda kuća, igrana serija
17:00
Federacija danas
17:25
Ne daj se, Nina, igrana serija
montypython2000
Posts: 185
Joined: 14/12/2012 09:55

#2794 Re: Federalna televizija

Post by montypython2000 »

akcid wrote:
Chuckie wrote:Iiiiii Bitka na Neretvi.
Meni se čini da prečestim ponavljanjem partizanskih filmova urednici FTV žele da na perfidan način građanima ogade veličinu i značaj jednog ovakvog ratnog uspjeha, kakav je partizanski proboj na Neretvi, ili Bitka na sutjesci i sl. :(

Npr. kad bi svakih mjesec dana urednici reprizirali onaj višesatni "Mošus pejgamberov" iz Zetre, od prije nekoliko godina, ubijeđen sam da bi im svaki musliman u BiH .... sve na kamaru :D
Ne znam čak ni da li to svjesno rade, ali definitivno se postiže kontraefekat. Bitka na Neretvi je za mene remek-djelo čak i da nisam iz BiH. Možda se neko neće složiti ali svi ovi novi BH "autori" sa njihovim komornim dramama i komedijicama nisu ni do koljena Bulajiću i Neretvi. Film treba da pogledaju i nove generacije, ali ovo što rade na FTV je suludo. Isto važi i za filmove Šibe Krvavca. Da ne pominjem kakve kopije daju. da se čovjek stidi. Ovo sinoć nisam ni gledao, jer što je previše previše je.
montypython2000
Posts: 185
Joined: 14/12/2012 09:55

#2795 Re: Federalna televizija

Post by montypython2000 »

luckylaka wrote:Tv program Ftv za danas,sutra,prekosutra....: :-) :-)
Zauvijek susjedi, igrana serija
10:30
Sve će biti dobro, igrana serija
11:15
Cimmer fraj, igrana serija
12:00
Dnevnik 1
12:15
Asi, igrana serija
13:50
Sve će biti dobro, igrana serija
14:40
Mali princ, crtana serija
15:05
Vijesti
15:15
Zauvijek susjedi, igrana serija
15:45
Luda kuća, igrana serija
17:00
Federacija danas
17:25
Ne daj se, Nina, igrana serija
A iz ovoga se jasno vidi kvalitet programa, mada zna biti i gore. Dosta glumaca iz ovih serija koje oni do iznemoglosti repriziraju je i umrlo u međuvremenu. A tek kad zaredaju sa Žikinikm dinastijama, Breninim filmovima o sličnim đubretom, plus kopije u raspadanju... Dakle ništa novo, stanje redovno. Ništa putopisi, dokumentarci (na BHT imaju bar "Novu avanturu", čak i tv1 priprema nešto a ne plaćamo im pretplatu) da ne pominjem kvalitetne i/ili nove serije, ili filmove koji nisu trash.
Pa šta će im za ovo stotine ili koliko već zaposlenih, ovo bi mogla tri čovjeka odraditi, samo ubacujes stare kasete i dvdove u mašinu, možeš ih sve držati u jednom ormaru.
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#2796 Re: Federalna televizija

Post by The BEN10 »

luckylaka wrote:Tv program Ftv za danas,sutra,prekosutra....: :-) :-)
Zauvijek susjedi, igrana serija
10:30 Sve će biti dobro, igrana serija
11:15 Cimmer fraj, igrana serija
12:00 Dnevnik 1
12:15 Asi, igrana serija
13:50 Sve će biti dobro, igrana serija
14:40 Mali princ, crtana serija
15:05 Vijesti
15:15 Zauvijek susjedi, igrana serija
15:45 Luda kuća, igrana serija
17:00 Federacija danas
17:25 Ne daj se, Nina, igrana serija
Nekad davno u ovom periodu se vrtio naučno-obrazovni program.
Kontam koliko li bi se sati takvog programa u vlastitoj produkciji moglo uraditi umjesto otkupa prava na emitovanje tih ogavnih serija...
User avatar
TRENT
Posts: 415
Joined: 23/08/2013 19:58

#2797 Re: Federalna televizija

Post by TRENT »

luckylaka wrote:Tv program Ftv za danas,sutra,prekosutra....: :-) :-)
Zauvijek susjedi, igrana serija
10:30
Sve će biti dobro, igrana serija
11:15
Cimmer fraj, igrana serija
12:00
Dnevnik 1
12:15
Asi, igrana serija
13:50
Sve će biti dobro, igrana serija
14:40
Mali princ, crtana serija
15:05
Vijesti
15:15
Zauvijek susjedi, igrana serija
15:45
Luda kuća, igrana serija
17:00
Federacija danas
17:25
Ne daj se, Nina, igrana serija
Sve je dobro dok se ne pocne vrtiti Viza Za Buducnost. :lol:
User avatar
starii
Posts: 3388
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#2798 Re: Federalna televizija

Post by starii »

jupi bila je bitkaa na neretviiiiiiiiii :D
montypython2000
Posts: 185
Joined: 14/12/2012 09:55

#2799 Re: Federalna televizija

Post by montypython2000 »

15 minuta odnosno pola dnevnika Ftv veceras je potroseno na "vijest" da je pocela nova skolska godina za osnovce. Pocela je u Federaciji, pocela je i u RSu. I u Brckom takodje. Saznali smo da su osnovci posli u skolu i u Stocu. A bogami i u Travniku. Nismo bili liseni ni tog zadovoljstva da nam i sama djeca govore sta ce i kako ce se sad druziti igrati i uciti. Gomila ljudi slomila se radeci da nam saopsti tesku ekskluzivu da je pocela skolska godina. Jadni ljudi, toliki trud a ja sam im mogao to reci prije pola godine. Kad je zavrsilo to smaranje, jos su se malo bavili sami sobom. Svi cemo mi jako patiti, kazu, bude li javnom servisu (kako sami sebi tepaju) smanjena minutaza reklama sa 6 na 4 minuta. I to je to, kraj dnevnika. I ne recite da niste informisani o bitnim stvarima.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2800 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

pa ionako nemaju osoblja a udarna novinarka im je Elma K.
Post Reply