Logosoft

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
xXBl0odXx
Posts: 508
Joined: 28/04/2009 00:17
Location: Sarajevo
Contact:

#2776 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by xXBl0odXx »

semirsar wrote:
xXBl0odXx wrote:Ima li jos neko problem da posljednja dva dana konekcija puca svako malo ? Pukne konekcija i vrati se sve u normalu za 3 minute.

Radim nesta na netu za sta trebam imati konstantnu konekciju, ali svako malo se pali crvena lampica na modemu po 2-3 minute, pa pozeleni i sve tako. Nema neke intervale totalno random puca :S
Trio+ paket, Dobrinja, sve O.K. Racunar ukljucen vec 48h non-stop i nijednom veza nije zastopala :thumbup:
I kod mene je Trio +, ali eto nesto me ova dva dana bas muci. Ne znam da li veze ima sto im je onaj djavo ( ostrvo, valjda se tako zove ) odmah ispod prozora dole kod zgrade, a negdje sam citao da su neki imali problema radi blizine tog cuda. Ko ce znati. Ako se ne popravi zovem ih, al reko prov da provjerim ima li neko slicnih problema. Grbavica je u pitanju.
Ammarzinho
Posts: 272
Joined: 23/08/2012 14:44

#2777 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Ammarzinho »

xXBl0odXx wrote:
semirsar wrote:
xXBl0odXx wrote:Ima li jos neko problem da posljednja dva dana konekcija puca svako malo ? Pukne konekcija i vrati se sve u normalu za 3 minute.

Radim nesta na netu za sta trebam imati konstantnu konekciju, ali svako malo se pali crvena lampica na modemu po 2-3 minute, pa pozeleni i sve tako. Nema neke intervale totalno random puca :S
Trio+ paket, Dobrinja, sve O.K. Racunar ukljucen vec 48h non-stop i nijednom veza nije zastopala :thumbup:
I kod mene je Trio +, ali eto nesto me ova dva dana bas muci. Ne znam da li veze ima sto im je onaj djavo ( ostrvo, valjda se tako zove ) odmah ispod prozora dole kod zgrade, a negdje sam citao da su neki imali problema radi blizine tog cuda. Ko ce znati. Ako se ne popravi zovem ih, al reko prov da provjerim ima li neko slicnih problema. Grbavica je u pitanju.
Meni se isto dešavalo , i da isto sam Trio+, na par minuta nestane konekcije pa se vrati, baš kao što si opisao ...
User avatar
Cracked
Posts: 800
Joined: 16/05/2012 02:31

#2778 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Cracked »

sto blize ostrvo to bolje
User avatar
semirsar
Posts: 9060
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#2779 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

Ammarzinho wrote:
xXBl0odXx wrote:
I kod mene je Trio +, ali eto nesto me ova dva dana bas muci. Ne znam da li veze ima sto im je onaj djavo ( ostrvo, valjda se tako zove ) odmah ispod prozora dole kod zgrade, a negdje sam citao da su neki imali problema radi blizine tog cuda. Ko ce znati. Ako se ne popravi zovem ih, al reko prov da provjerim ima li neko slicnih problema. Grbavica je u pitanju.
Meni se isto dešavalo , i da isto sam Trio+, na par minuta nestane konekcije pa se vrati, baš kao što si opisao ...
@Ammarzinho, ako si i ti sa grbavice, onda to nije slucajnost, najbolje je nazvati, tel poziv je ionako besplatan :-)
Kod kolege s posla, isto problemi, ali je on otkrio da je problem do blizine nekog gradilista, svako malo mu je padao napon struje, bilo to maltene neprimjetno, ali dovoljno da se modem svaki put restartuje.
Ammarzinho
Posts: 272
Joined: 23/08/2012 14:44

#2780 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Ammarzinho »

semirsar wrote:
Ammarzinho wrote:
xXBl0odXx wrote:
I kod mene je Trio +, ali eto nesto me ova dva dana bas muci. Ne znam da li veze ima sto im je onaj djavo ( ostrvo, valjda se tako zove ) odmah ispod prozora dole kod zgrade, a negdje sam citao da su neki imali problema radi blizine tog cuda. Ko ce znati. Ako se ne popravi zovem ih, al reko prov da provjerim ima li neko slicnih problema. Grbavica je u pitanju.
Meni se isto dešavalo , i da isto sam Trio+, na par minuta nestane konekcije pa se vrati, baš kao što si opisao ...
@Ammarzinho, ako si i ti sa grbavice, onda to nije slucajnost, najbolje je nazvati, tel poziv je ionako besplatan :-)
Kod kolege s posla, isto problemi, ali je on otkrio da je problem do blizine nekog gradilista, svako malo mu je padao napon struje, bilo to maltene neprimjetno, ali dovoljno da se modem svaki put restartuje.
Hrasno sam ja , al baš ono granica skoro Grbavice i Hrasnog ... Ma ja to i ja radim od početka samo restar i bude ok u principu :)
User avatar
xXBl0odXx
Posts: 508
Joined: 28/04/2009 00:17
Location: Sarajevo
Contact:

#2781 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by xXBl0odXx »

Ma i ja restartujem modem, ali opet ne znam kad ce se ili uopste da li ce se desiti da pukne konekcija. To moze biti za 10 minute, pola sata, 5 sati ili nikako.

Ne smijem se osloniti na to da nece puci u tenutku kada nesta ozbiljno radim. Vise bih volio da mi je brzina duplo manja ali da konekcija ne puca. Sutra cu zvati pa cu vidjeti.
User avatar
semirsar
Posts: 9060
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#2782 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

Nismo se razumjeli, kolega ne restartuje modem, modem se sam restartuje svaki put kad padne napon. Ne ugasi mu se tv, ni racunar ni monitor, jer je to skoro pa neprimjetno, ali mu se modem svaki put sam restartuje. Kad istekne radno vrijeme na gradilistu vise nema tih problema, sve do novog radnog dana. na kraju ce morati kupiti UPS,
User avatar
xXBl0odXx
Posts: 508
Joined: 28/04/2009 00:17
Location: Sarajevo
Contact:

#2783 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by xXBl0odXx »

Ahaa ma nista ostaje mi da nazovem i vidim sta se desava.

Meni sve prestane da radi od TVa, telefona, neta. Pa mi onda poseban belaj bude sto poslije i kada dodje telefon ne radi fino dok ne restartujem modem. Pa me cesto ljudi zovu i ne mogu me dobiti, a ja nemam pojma da telefon ne radi.

Uvijek sam imao ovih problema, ali su se posljednja dva dana intenzirali. Zna biti mjesec dana bez problema, a onda kad krenu problemi konstantni su :-)
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#2784 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

xXBl0odXx wrote:Ahaa ma nista ostaje mi da nazovem i vidim sta se desava.

Meni sve prestane da radi od TVa, telefona, neta. Pa mi onda poseban belaj bude sto poslije i kada dodje telefon ne radi fino dok ne restartujem modem. Pa me cesto ljudi zovu i ne mogu me dobiti, a ja nemam pojma da telefon ne radi.

Uvijek sam imao ovih problema, ali su se posljednja dva dana intenzirali. Zna biti mjesec dana bez problema, a onda kad krenu problemi konstantni su :-)

Ako ti je namješten pppoe, to odjebaus i namjesti da sam biraš konekciju...
moke_31
Posts: 1985
Joined: 18/05/2011 14:54

#2785 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by moke_31 »

Šta je ovo, upload još nisu povećali!!! Od 1. septembra my assssss!???

Treba se nastaviti žaliti da ga još jednom dignu, bio bi red!!!!1 :D :D :D :D :D
User avatar
sujmivac
Posts: 172
Joined: 22/08/2012 17:56
Location: Republika e Shqipërise

#2786 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by sujmivac »

Ja ga restartovo nece da ga na q nabijem mozda proradi?
User avatar
cyber_kurajber
Posts: 83
Joined: 15/06/2011 09:36
Location: Na dnu dna

#2787 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by cyber_kurajber »

Imam mali, iritantni problem sa snimalicom.
Na nekim kanalima (npr. Discovery) mi prilikom reprodukcije snimljenog materijala nema titla ili ja nešto ne podesim dobro. Probavao sam sa svim mogućim ponuđenim titlovima i nijedan ne radi.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#2788 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

Image

meni download povecan, umjesto upload :lol: :lol: :lol: može i ovo sam nek povecavaju
neki
Posts: 7954
Joined: 17/02/2005 07:57

#2789 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by neki »

cyber_kurajber wrote:Imam mali, iritantni problem sa snimalicom.
Na nekim kanalima (npr. Discovery) mi prilikom reprodukcije snimljenog materijala nema titla ili ja nešto ne podesim dobro. Probavao sam sa svim mogućim ponuđenim titlovima i nijedan ne radi.
Cini mi se da je vec neko pominjao ovaj bug...rjesenje je da snimalicu pokrenes sa kanala koji si i snimao (u tvom slucaju npr. Discovery)
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2790 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Chmoljo »

neki wrote:
cyber_kurajber wrote:Imam mali, iritantni problem sa snimalicom.
Na nekim kanalima (npr. Discovery) mi prilikom reprodukcije snimljenog materijala nema titla ili ja nešto ne podesim dobro. Probavao sam sa svim mogućim ponuđenim titlovima i nijedan ne radi.
Cini mi se da je vec neko pominjao ovaj bug...rjesenje je da snimalicu pokrenes sa kanala koji si i snimao (u tvom slucaju npr. Discovery)
jep, ista stvar, i tako sam mu i dohakao...
User avatar
novi.dan.nova.nafaka
Posts: 3028
Joined: 28/08/2010 11:17

#2791 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by novi.dan.nova.nafaka »

Chmoljo wrote:
neki wrote:
cyber_kurajber wrote:Imam mali, iritantni problem sa snimalicom.
Na nekim kanalima (npr. Discovery) mi prilikom reprodukcije snimljenog materijala nema titla ili ja nešto ne podesim dobro. Probavao sam sa svim mogućim ponuđenim titlovima i nijedan ne radi.
Cini mi se da je vec neko pominjao ovaj bug...rjesenje je da snimalicu pokrenes sa kanala koji si i snimao (u tvom slucaju npr. Discovery)
jep, ista stvar, i tako sam mu i dohakao...
Nije samo Discovery, nego ako sam dobro primijetio, to je čitava grupa tih programa od kanala 33 do 47 (Sci-Fi do Viasat Expl ili tako nešto, barem kod mene).
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2792 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Chmoljo »

jeste... kod mene je bilo na Fox Life i Fox Crime.
HuLYGaN
Posts: 76
Joined: 30/01/2006 14:31
Location: Sarajevo

#2793 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by HuLYGaN »

Na LOLovoj stranici sam procitao da
"Nismo zaboravili ni korisnike SUPER TV servisa. Usluga najma dodatnog STB uređaja je dostupna po cijeni od 5,00 KM+PDV mjesečno za SD model, kao i 8,00 KM+PDV mjesečno za model u HD rezoluciji. Karakteristike SUPER TV servisa i aktuelnu programsku šemu možete pronaći ovdje."

Da li se ovo odnosi samo na korisnike SUPER TV servisa, ili i sve druge korisnike Trio, Duo paketa koji iznajmljuju dodatni STB, jer moj racun nije ni malo umanjen, a koristim Duo+
zilog
Posts: 9068
Joined: 06/03/2009 11:19

#2794 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by zilog »

HuLYGaN wrote:Na LOLovoj stranici sam procitao da
"Nismo zaboravili ni korisnike SUPER TV servisa. Usluga najma dodatnog STB uređaja je dostupna po cijeni od 5,00 KM+PDV mjesečno za SD model, kao i 8,00 KM+PDV mjesečno za model u HD rezoluciji. Karakteristike SUPER TV servisa i aktuelnu programsku šemu možete pronaći ovdje."

Da li se ovo odnosi samo na korisnike SUPER TV servisa, ili i sve druge korisnike Trio, Duo paketa koji iznajmljuju dodatni STB, jer moj racun nije ni malo umanjen, a koristim Duo+
Ovo su promjene od 01.09.
Umanjenje ce ti biti na racunu za septembar, koji dobijas pocetkom oktobra...
HuLYGaN
Posts: 76
Joined: 30/01/2006 14:31
Location: Sarajevo

#2795 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by HuLYGaN »

Upravo tako , koristim dodatni receiver... Jest da su 2-3 markice, al eto...
moke_31
Posts: 1985
Joined: 18/05/2011 14:54

#2796 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by moke_31 »

Lud i ponosan wrote:^^

:lol: :lol:

Probaj restartovati modem, mozda proradi. :D
Ma kakv restart, restartovo sam ga 2-3 puta u ova dva dana ni mukajet :x :x :x :x

Možeš ga i nogama šutati ništa :twisted: :twisted: :twisted:
A1B
Posts: 3595
Joined: 29/08/2012 22:01
Location: trazim baHsuz zensko - krHni ban, izbrisi post!

#2797 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by A1B »

Mogu li se 2-3 TV-a prikljucit na 1 resiver Ili mora za svaki TV da ima resiver ?
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#2798 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Za svaki TV potreban je STB, jedan STB dolazi uracunat u cijenu paketa, STB za drugi TV u stanu moze se dobiti na najam.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#2799 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

A hoće li biti novih kanala, a ova dva sa obavjestima ukinuti. :wink: :) :)
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#2800 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

Lud i ponosan wrote:
afannedim wrote:A hoće li biti novih kanala, a ova dva sa obavjestima ukinuti. :wink: :) :)
Hoce ako ces doplatiti...
MOŽE I TO :wink: :-D :-D
Post Reply