FIAT KONZUMENTI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
duspi
Posts: 750
Joined: 17/04/2008 02:11
Location: SA

#2776 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by duspi »

i još jednom hvala :)
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#2777 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Stjui »

sinoć oko 11 napravih krug s kolima i sve normala.evo maloprije,izbacim iz brzine,upalim punta da odradi malo pa ću kao ići sa njim na jedno mjesto,kad šipak...neće mjenjač u 1,2,5 i rikverc.jel moguće da i to mrzne?
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2778 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Jedino ako ti je ulje u mjenjaču staro, pa se možda nakupilo kondenza i slično...ali opet, to su male količine da bi se baš nešto zamrznulo...probaj kad malo otopli, pa vidi...
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2779 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by 530i »

Ako neće u te brzine, a hoće u 3. i 4. onda je nešto u sistemu šaltanja, ne znam kako je to na tom puntu, ali možda je smrzlo pa stvara probleme...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2780 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

koliko se sjecam da su 2 sajle na puntu ,moguce da je neka zaledila ...
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#2781 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Stjui »

bitanga_sa_otesa wrote:koliko se sjecam da su 2 sajle na puntu ,moguce da je neka zaledila ...
tako mi je i majstor rekao nakon što sam mu opisao problem.kaže da palicu mjenjača sa mjenjačem povezuju dvije sajle(ako sam dobro razumio)...jedna je zadužena za naprijed-nazad hod,a druga za lijevo-desno.kod mene je vjerovatno smrzla sajla za lijevo-desno.uglavnom,po svemu sudeći,neće trebati intervencija majstora,nego samo sačekat da malo otopli :)

hvala na odgovorima :thumbup:
User avatar
Stjui
Posts: 1786
Joined: 23/09/2013 13:32

#2782 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Stjui »

odmrzo se danas... :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2783 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by bitanga_sa_otesa »

super
LeKo
Posts: 1494
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#2784 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by LeKo »

Bravo Sport 1.9 mjet 110 kw, iskustva?
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2785 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

http://www.autobild.de/artikel/fiat-bra ... 71481.html
Ako ti ista znaci.
Jedini kvar je bio da je neka zivotinjica izgrizla usisnu cijev inace bi odvezao test 100k km bez jedne jedine greske.
Je li hoces da uvezes ili kupujes onaj sto se vozi po SA,bordo boje?
LeKo
Posts: 1494
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#2786 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by LeKo »

mali_milojica wrote:http://www.autobild.de/artikel/fiat-bra ... 71481.html
Ako ti ista znaci.
Jedini kvar je bio da je neka zivotinjica izgrizla usisnu cijev inace bi odvezao test 100k km bez jedne jedine greske.
Je li hoces da uvezes ili kupujes onaj sto se vozi po SA,bordo boje?
Hvala ti @mali_milojica, znači bilo šta, rijetko da ga je ko imao pa ne mogu do informacija. Nije onaj bordo, ali pričao sam malo s momkom preko pik-a i kaže da nije imao problema i da je održavanje u rangu klase. Ovaj što ja gledam je već uvezen. http://www.pik.ba/artikal/15864923/fiat ... o-o/?id=da
User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#2787 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Do druge polovine 2009 jedini fabricki nedostatak je bila automatska klima, odnosno neka plastika koja usmjerava strujanje vazduha. Taj dio nije dobro dimenzionisan, pukne i onda se zaglavi. Da bi se promijenio mora se skidati komplet instrument tabla i zamjena dijela od cca 30ak KM kosta preko 200 KM.
Kasnije su tu plastiku zamijenili aluminijem.
LeKo
Posts: 1494
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#2788 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by LeKo »

Hvala ti @Elre.
User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#2789 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Bravo je po meni najpodcjenjeniji model u klasi, totalno bez razloga. Mehanicki je jedan od najboljih, ali visoka cijena (kvalitativno opravdana) sputavala je prodaju. I dok su i30, Ceed, Megane kostali u dizel verziji od cca 14000 eura, Bravo je bio bar 16000 eura.
Enterijer je za klasu bio bolji od npr Megana, a vrlo znatan broj prodanih primjeraka je bio odlicno opremljen.
zippoo87
Posts: 19657
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2790 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by zippoo87 »

ElRe wrote:Do druge polovine 2009 jedini fabricki nedostatak je bila automatska klima, odnosno neka plastika koja usmjerava strujanje vazduha. Taj dio nije dobro dimenzionisan, pukne i onda se zaglavi. Da bi se promijenio mora se skidati komplet instrument tabla i zamjena dijela od cca 30ak KM kosta preko 200 KM.
Kasnije su tu plastiku zamijenili aluminijem.
taj dio se zove klapna i ona kada se zaglavi,to je bas problem
kod druga mi to bio problem,auto citroen c5 i to mu otislo...kao sto kazes,za dio od nekoliko desetina KM,u servisu su mu rekli cijenu oko 500 KM...upravo sto servisi naplacuju po satu i sto vise radnih sati,vica cijena
na kraju je u moldaviji to napravio za nekih 200 KM a problem je bio sto mu je na jednom dijelu ostala temperatura recimo 23 stepena i uvijek je ta temperatura puhala...jer je kod njega dvozonska klima
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2791 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Čest problem kod svih auta sa dvozonskom klimom...ode klapna od prebacivanja zraka toplo/hladno ili ode motorić koji pomjera strujanje zraka u pravcima...kod nekih Renault modela problem zna praviti i senzor unutrašnje temperature, koji se zaprlja, pa ne zna dobro procijeniti unutrašnju temperaturu...
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2792 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

U poređenju sa prvim modelom Bravo/Brava i Stilom, ovaj model Brava i nije baš tako podcijenjen. Druga stvar je što ih nema puno na ulicama, ali cijene su više manje kao i kod konkurencije.
User avatar
konektovan
Posts: 51395
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2793 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by konektovan »

ElRe wrote:Bravo je po meni najpodcjenjeniji model u klasi, totalno bez razloga. Mehanicki je jedan od najboljih, ali visoka cijena (kvalitativno opravdana) sputavala je prodaju. I dok su i30, Ceed, Megane kostali u dizel verziji od cca 14000 eura, Bravo je bio bar 16000 eura.
Enterijer je za klasu bio bolji od npr Megana, a vrlo znatan broj prodanih primjeraka je bio odlicno opremljen.
Mislim da ga je cijena najvise ukopala na trzistu. Kvalitet mehanike je po meni odlican,sto se ne bi moglo reci za enterijer. Tu je nekako previse slican francuskim vozilima. :mrgreen:
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2794 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

ja ne znam što pričate da je precijenjen...kad sam ja uzimao Stila 2008. godine, cijena mu je bila oko 12 milja, star šest godina...sada se i Bravo, starosti šest, sedam godina prodaje u rangu između 12 i 13 milja, a ima ih i jeftinijih...
User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#2795 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Danas kada neko kupuje polovan automobil iz kompaktne klase, ako ne želi Golfa odmah mu na pamet padaju 308, Megane, C4, Focus, Astra.
Bravo od Megana ima za klasu bolji enterijer, bolju izradu od C4, 308 je nesto bolji od C4. Focus nakon facelifta ima problem sa guljenjem onih sivih detalja.

Bravo je sto se tice enterijera imao problem sa guljenjem koze na volanu od upotrebe krema, mokrih ruku, ali i to je ispravljeno od 2009.
User avatar
konektovan
Posts: 51395
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2796 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by konektovan »

ElRe wrote:Danas kada neko kupuje polovan automobil iz kompaktne klase, ako ne želi Golfa odmah mu na pamet padaju 308, Megane, C4, Focus, Astra.
Bravo od Megana ima za klasu bolji enterijer, bolju izradu od C4, 308 je nesto bolji od C4. Focus nakon facelifta ima problem sa guljenjem onih sivih detalja.

Bravo je sto se tice enterijera imao problem sa guljenjem koze na volanu od upotrebe krema, mokrih ruku, ali i to je ispravljeno od 2009.
Zavisno s kojom generacijom megana ga poredis,da li sa dvicom ili tricom??? Mozda jebolji od druge generacije,ali od trece nije sigurno. Enterijer mu je slaba tacka,ali mehanika,vanjski dizajn,po meni odlican!!!!
User avatar
ElRe
Posts: 16901
Joined: 12/12/2011 11:28

#2797 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Megane 3, Generatiom i Authentique paketi koji pokrivaju 80% prodatih primjeraka na BH trzistu polovnih Megana.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2798 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Ne zaostaje kvalitetom enterijera za Meganom 3, ali baš nikako...možemo pričati o dizajnu istog, ali o kvaliteti ne...
User avatar
konektovan
Posts: 51395
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2799 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by konektovan »

johntra wrote:Ne zaostaje kvalitetom enterijera za Meganom 3, ali baš nikako...možemo pričati o dizajnu istog, ali o kvaliteti ne...
Nemojte porediti generation,to je za sirotinju. :mrgreen:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2800 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Stilo je avion unutra za Megane 2,a Bravo je Enterprise. Bravo je u najmanju ruku isti sa Megane 3,po meni licno i nijansu bolji.
Post Reply