Kineski mobiteli

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
jaina
Posts: 18
Joined: 20/01/2013 16:04

#2776 Re: Kineski mobiteli

Post by jaina »

irac300 wrote:
jaina wrote:Već neko vrijeme čitam šta pišete ovdje i tek prije dan-dva sam pokušala kupiti telefone.Dodam u korpu,ukucam pass od paypala,potvrdim adresu i nakon što kliknem za nastavak page jednostavno pobijeli...Poslije refresha mi traži da unesem username efoxa i pass, al dok ja to odradim već se prodaju svi :( Može li mi neko reći šta je problem sa ovim bijelim? Dešava mi se već dva puta, a ja nisam pametna da znam šta je :?
Jesi li išla na regularnu kupovinu ili si hvatala ove akcije s 50% popusta, jer s njima se obično takvi problemi dešavaju.


Akcije su u pitanju...Probat cu opet pa ako se bude desavalo pitat cu njih direktno.
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#2777 Re: Kineski mobiteli

Post by irac300 »

jaina wrote:
irac300 wrote:
jaina wrote:Već neko vrijeme čitam šta pišete ovdje i tek prije dan-dva sam pokušala kupiti telefone.Dodam u korpu,ukucam pass od paypala,potvrdim adresu i nakon što kliknem za nastavak page jednostavno pobijeli...Poslije refresha mi traži da unesem username efoxa i pass, al dok ja to odradim već se prodaju svi :( Može li mi neko reći šta je problem sa ovim bijelim? Dešava mi se već dva puta, a ja nisam pametna da znam šta je :?
Jesi li išla na regularnu kupovinu ili si hvatala ove akcije s 50% popusta, jer s njima se obično takvi problemi dešavaju.


Akcije su u pitanju...Probat cu opet pa ako se bude desavalo pitat cu njih direktno.
Možeš pokušavati, ali šanse da ti upali je u rangu da dobiješ na bingu. :D Nemaš šta njih kontaktirati, jer nije do njih, nego do ogromne navale za vrijeme akcije.
zippoo87
Posts: 19655
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2778 Re: Kineski mobiteli

Post by zippoo87 »

irac300 wrote:
jaina wrote:
irac300 wrote: Jesi li išla na regularnu kupovinu ili si hvatala ove akcije s 50% popusta, jer s njima se obično takvi problemi dešavaju.


Akcije su u pitanju...Probat cu opet pa ako se bude desavalo pitat cu njih direktno.
Možeš pokušavati, ali šanse da ti upali je u rangu da dobiješ na bingu. :D Nemaš šta njih kontaktirati, jer nije do njih, nego do ogromne navale za vrijeme akcije.
upravo :D
danas se rasproda sve za 10 sekundi :D
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2779 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

zippoo87 wrote:danas se rasproda sve za 10 sekundi :D
Pa šta sam ja pisao čitavo vrijeme? 10-20 sekundi je potrebno da se rasproda stock od 50 telefona koji su na akciji. Da bi se kupio telefon treba imati i dobar Internet, jedno 15mbps da u sekundi možeš povući čitav sajt, jer, ako je sporiji vjerovatno će do tad server biti preopterećen :D
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2780 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

IcedMFEarth wrote:Image

Je li se nekome ranije desilo da se automatski novac povuče na karticu u sredini mjeseca ? Nešto mi ovo sumnjivo :D
sta ce biti sumnjivo. Refund se ne zadrzava na paypalu, direktno se vraca na karticu.
I preracunaj malo da vidis kurs. Dobro si prosao :-D
Evo dokaza da kada se prima novac, da se iskljuci da banka vrsi konverziju, a kada se placa da banka vrsi konverziju
OffTheWall
Posts: 176
Joined: 01/11/2014 16:24

#2781 Re: Kineski mobiteli

Post by OffTheWall »

dinooh wrote:
IcedMFEarth wrote:Image

Je li se nekome ranije desilo da se automatski novac povuče na karticu u sredini mjeseca ? Nešto mi ovo sumnjivo :D
sta ce biti sumnjivo. Refund se ne zadrzava na paypalu, direktno se vraca na karticu.
I preracunaj malo da vidis kurs. Dobro si prosao :-D
Evo dokaza da kada se prima novac, da se iskljuci da banka vrsi konverziju, a kada se placa da banka vrsi konverziju
Namjestio sam da kod plaćanja banka vrši konverziju (screenshot), no zar se ima išta namjestiti kod primanja love (ili oni sami obračunaju)?
Image
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2782 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

AKo ti ostane ovako, ja mislim da konverziju vrsi banka, kako za placanje, tako i za primanje. Tada na paypalu ne vidis KM, nego samo dolare
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#2783 Re: Kineski mobiteli

Post by AhmetShabo »

dinooh wrote:AKo ti ostane ovako, ja mislim da konverziju vrsi banka, kako za placanje, tako i za primanje. Tada na paypalu ne vidis KM, nego samo dolare
znaci, kad ocekujemo da primimo novac , trebamo prije toga staviti da paypal vrsi konverziju, a kad mi placamo, onda namjestimo da banka vrsi. ? Znaci treba biti maher :D
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2784 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

AhmetShabo wrote:
dinooh wrote:AKo ti ostane ovako, ja mislim da konverziju vrsi banka, kako za placanje, tako i za primanje. Tada na paypalu ne vidis KM, nego samo dolare
znaci, kad ocekujemo da primimo novac , trebamo prije toga staviti da paypal vrsi konverziju, a kad mi placamo, onda namjestimo da banka vrsi. ? Znaci treba biti maher :D
da. Vidis da, dok njemu nije bio namjesteno da mu je obracunalo po kursu vecem nego sto je inace.
OffTheWall
Posts: 176
Joined: 01/11/2014 16:24

#2785 Re: Kineski mobiteli

Post by OffTheWall »

Čini se da se pri plaćanju može odabrati da banka vrši konverziju, dok se pri uplatama samo pika PayPalov tečaj, tako sam barem shvatio na ovom linku:
https://www.paypal-community.com/t5/Add ... uage=en-gb

Na nekim manjim iznosima to nije veliko, no baš me zanima koja bi razlika bila na recimo 1000$ :-)
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2786 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

OffTheWall wrote:Čini se da se pri plaćanju može odabrati da banka vrši konverziju, dok se pri uplatama samo pika PayPalov tečaj, tako sam barem shvatio na ovom linku:
https://www.paypal-community.com/t5/Add ... uage=en-gb

Na nekim manjim iznosima to nije veliko, no baš me zanima koja bi razlika bila na recimo 1000$ :-)
ne znam. Meni jos nikad nije prilikom refunda pisalo ono u KM kao kod tebe, a i kurs je bio normalan. Znaci uplati mi u dolarima na racun u banci, a ne u KM.
OffTheWall
Posts: 176
Joined: 01/11/2014 16:24

#2787 Re: Kineski mobiteli

Post by OffTheWall »

dinooh wrote:
OffTheWall wrote:Čini se da se pri plaćanju može odabrati da banka vrši konverziju, dok se pri uplatama samo pika PayPalov tečaj, tako sam barem shvatio na ovom linku:
https://www.paypal-community.com/t5/Add ... uage=en-gb

Na nekim manjim iznosima to nije veliko, no baš me zanima koja bi razlika bila na recimo 1000$ :-)
ne znam. Meni jos nikad nije prilikom refunda pisalo ono u KM kao kod tebe, a i kurs je bio normalan. Znaci uplati mi u dolarima na racun u banci, a ne u KM.
Zamijenio si me sa nekim, nisam ja kupovao telefon :)
Da, i meni, uvijek kada lova dodje bude u dolarima, no nisam bio siguran dali prilikom povlačenja konverziju radi PP ili banka
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2788 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

waynezmaj wrote:Jooj prijatelju ja citav dan cekam, pratim ove avione ali nista haha, jos se nadam da ce ga tek sutra skenirati :+
Ništa od vikenda, sada se nadamo da će stići ove sedmice, ako ne stigne, onda ima naredna i tako dalje :D :D :D
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2789 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

SONY_91 wrote:
waynezmaj wrote:Jooj prijatelju ja citav dan cekam, pratim ove avione ali nista haha, jos se nadam da ce ga tek sutra skenirati :+
Ništa od vikenda, sada se nadamo da će stići ove sedmice, ako ne stigne, onda ima naredna i tako dalje :D :D :D
briga te. Paypal je promjenio pravila, nije vise 45, sad je 180 dana :-)
Pa koliko ih cekas (mislim koliko komada)
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2790 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

dinooh wrote:
SONY_91 wrote:
waynezmaj wrote:Jooj prijatelju ja citav dan cekam, pratim ove avione ali nista haha, jos se nadam da ce ga tek sutra skenirati :+
Ništa od vikenda, sada se nadamo da će stići ove sedmice, ako ne stigne, onda ima naredna i tako dalje :D :D :D
briga te. Paypal je promjenio pravila, nije vise 45, sad je 180 dana :-)
Pa koliko ih cekas (mislim koliko komada)
Kod ove narudžbe koju čekam od 11.11. mi je 45 dana na paypal-u rok. A, kod kasnijih narudžbi koje sam vršio je 180 dana. U toj spornoj pošiljci su dva THL-a T6 Pro od kojih je jedan već kaparisan od 10.11. :evil: .
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2791 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

Prijavi na paypal. Dobit ces jos 15-ak dana. A i ako vrate pare, lako je tebi poslati nazad lovu. Probaj i ovo sa konverzijom. Mozda zaradis koji dinar :)
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2792 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

dinooh wrote:Prijavi na paypal. Dobit ces jos 15-ak dana. A i ako vrate pare, lako je tebi poslati nazad lovu. Probaj i ovo sa konverzijom. Mozda zaradis koji dinar :)
Sačekati ću ipak do narednog ponedjeljka prije prijave ;-)
User avatar
dinooh
Posts: 5303
Joined: 16/09/2011 17:10
Location: XXX

#2793 Re: Kineski mobiteli

Post by dinooh »

SONY_91 wrote:
dinooh wrote:Prijavi na paypal. Dobit ces jos 15-ak dana. A i ako vrate pare, lako je tebi poslati nazad lovu. Probaj i ovo sa konverzijom. Mozda zaradis koji dinar :)
Sačekati ću ipak do narednog ponedjeljka prije prijave ;-)
ako imas vremena, cekaj. Jbg blagdani, mora kasniti.
User avatar
w0rld
Posts: 336
Joined: 01/06/2013 12:41

#2794 Re: Kineski mobiteli

Post by w0rld »

Misljenje o ovom tel, vrijedi li ovih para , prvenstveno me zanima kamera i slike kakvu su ako ko ima licnog iskustva
http://www.banggood.com/Lenovo-P780-5-i ... 82679.html
waynezmaj
Posts: 72
Joined: 15/07/2014 15:16

#2795 Re: Kineski mobiteli

Post by waynezmaj »

SONY_91 wrote:
dinooh wrote:Prijavi na paypal. Dobit ces jos 15-ak dana. A i ako vrate pare, lako je tebi poslati nazad lovu. Probaj i ovo sa konverzijom. Mozda zaradis koji dinar :)
Sačekati ću ipak do narednog ponedjeljka prije prijave ;-)
Znaci do ponedjeljka da sacekamo, a ako ne bude prijavit cu i ja case na paypal.
User avatar
SONY_91
Posts: 1876
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#2796 Re: Kineski mobiteli

Post by SONY_91 »

waynezmaj wrote:Znaci do ponedjeljka da sacekamo, a ako ne bude prijavit cu i ja case na paypal.
Ako ne dođe do ponedjeljka pokrećem case :wink:
zippoo87
Posts: 19655
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2797 Re: Kineski mobiteli

Post by zippoo87 »

w0rld wrote:Misljenje o ovom tel, vrijedi li ovih para , prvenstveno me zanima kamera i slike kakvu su ako ko ima licnog iskustva
http://www.banggood.com/Lenovo-P780-5-i ... 82679.html
po meni ne vrijedi :D
ako hoces dobru kameru,ganjaj iNew v3 ...ima sony-jevu kameru,tj senzor od 13 mp,ostale karaktersitike su tu negdje
ovaj ima osmojezgreni procesor,mada ja mislim da je on tu radi sminke,da je telefon fluidan i sa cetverojezgrenim ali neka neko ko ima telefon sa mediatekom 6582 potvrdi
User avatar
w0rld
Posts: 336
Joined: 01/06/2013 12:41

#2798 Re: Kineski mobiteli

Post by w0rld »

zippoo87 wrote:
w0rld wrote:Misljenje o ovom tel, vrijedi li ovih para , prvenstveno me zanima kamera i slike kakvu su ako ko ima licnog iskustva
http://www.banggood.com/Lenovo-P780-5-i ... 82679.html
po meni ne vrijedi :D
ako hoces dobru kameru,ganjaj iNew v3 ...ima sony-jevu kameru,tj senzor od 13 mp,ostale karaktersitike su tu negdje
ovaj ima osmojezgreni procesor,mada ja mislim da je on tu radi sminke,da je telefon fluidan i sa cetverojezgrenim ali neka neko ko ima telefon sa mediatekom 6582 potvrdi
Ok hvala, definitivno cu uzet u obzir i iNew pa cu razmisliti, inace do sad nisam imao nikakva iskustva sa kineskim telefonima pa sam nekako malo i skeptican :)
User avatar
irac300
Posts: 9066
Joined: 18/07/2009 18:36

#2799 Re: Kineski mobiteli

Post by irac300 »

w0rld wrote:
zippoo87 wrote:
w0rld wrote:Misljenje o ovom tel, vrijedi li ovih para , prvenstveno me zanima kamera i slike kakvu su ako ko ima licnog iskustva
http://www.banggood.com/Lenovo-P780-5-i ... 82679.html
po meni ne vrijedi :D
ako hoces dobru kameru,ganjaj iNew v3 ...ima sony-jevu kameru,tj senzor od 13 mp,ostale karaktersitike su tu negdje
ovaj ima osmojezgreni procesor,mada ja mislim da je on tu radi sminke,da je telefon fluidan i sa cetverojezgrenim ali neka neko ko ima telefon sa mediatekom 6582 potvrdi
Ok hvala, definitivno cu uzet u obzir i iNew pa cu razmisliti, inace do sad nisam imao nikakva iskustva sa kineskim telefonima pa sam nekako malo i skeptican :)
Glavno pravilo sa ''kinezima'' ne kupuj tzv. kopije, kupuj od brendiranih kineskih kompanija koje posluju u Kini i šire, traži mobitele koji imaju pozitivne dojmove od ljudi koji ih posjeduju, čitaj forume koji se bave kineskim telefonima. Nećeš pogriješiti i nemaš potrebe da budeš skeptičan ako poštuješ ova pravila, jer telefoni su im zvjerke.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#2800 Re: Kineski mobiteli

Post by kloniran »

zippoo87 wrote:
w0rld wrote:Misljenje o ovom tel, vrijedi li ovih para , prvenstveno me zanima kamera i slike kakvu su ako ko ima licnog iskustva
http://www.banggood.com/Lenovo-P780-5-i ... 82679.html
po meni ne vrijedi :D
ako hoces dobru kameru,ganjaj iNew v3 ...ima sony-jevu kameru,tj senzor od 13 mp,ostale karaktersitike su tu negdje
ovaj ima osmojezgreni procesor,mada ja mislim da je on tu radi sminke,da je telefon fluidan i sa cetverojezgrenim ali neka neko ko ima telefon sa mediatekom 6582 potvrdi
dobar je 6582 al cucla bakretiju nenormalno :D
Post Reply