Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#2776 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by sunceKOtepsija »

petunija wrote:
@sunceKOtepsija, koja je ovo muzika u pozadini stihova Nerude?
Muziku komponovao John Sokoloff - Alone
Last edited by sunceKOtepsija on 27/12/2016 23:20, edited 1 time in total.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#2778 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Krokodajl »

@Tepsija, no Uzbeks no party :D :D :D



Raja iz septičke će skontati :lol: :lol: :lol:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26894
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#2780 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by fatamorgana »

Nemo' da ja sad Hun hur tu ovdje postavim kako je krenulo! :lol:
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#2781 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by sunceKOtepsija »

@krokodajl je zapoceo s pozdravima i zeljama za raju iz septicke :lol:
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#2782 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Krokodajl »

sunceKOtepsija wrote:@krokodajl je zapoceo s pozdravima i zeljama za raju iz septicke :lol:
Svanuće i naših 5 minuta, onda ćemo streamove iz Šama postavljati, sa igrokazima i predstavama Uzbečke i Kirgiške dijaspore :bih: :bih:
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2785 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

sunceKOtepsija wrote:
Muziku komponovao John Sokoloff - Alone
Wow!!! :thumbup:
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2786 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

sunceKOtepsija wrote:
Ovaj video je kontraproduktivan, u meni se probudiše jedan grammar Nazi i razna ekavsko-ijekavska ograniĆenja. :D :lol: :kiss:
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2787 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

black wrote:Image

ako vas interesuje, bujrum ;-) vrijedna tri toma

Encyclopedia of Twentieth-century Photography, Volume 1,2,3
https://www.docdroid.net/Dp4Vd0B/encycl ... i.pdf.html
Hvala! :thumbup:

Ovo bi već trebalo 'presaditi' na Internet u nekoj interaktivnijoj formi. Živo me zanima šta će biti s Instagramom za 50 godina... :roll:
User avatar
petunija
Posts: 4108
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#2788 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by petunija »

sunceKOtepsija wrote:
petunija wrote:
@sunceKOtepsija, koja je ovo muzika u pozadini stihova Nerude?
Muziku komponovao John Sokoloff - Alone
Hvala, :thumbup:
potražiću njegova djela na YouTube
@piupiu, uvijek :thumbup: :kiss:
P.S.
našla sam Sokoloffa, stvarno mu je fenomenalna muzika, skinula sam dovoljno "materijala" da mi može biti za jedan sat pilatesa :D
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#2789 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by NeenaSa »

piupiu wrote::oops:




:D
U sridu. :)

Vala, shto se mene tiche, nisi trebala :oops: :D .

Znam, znam :oops: :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2790 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Connaisseur Karlin »

petunija wrote:
sunceKOtepsija wrote:
petunija wrote: @sunceKOtepsija, koja je ovo muzika u pozadini stihova Nerude?
Muziku komponovao John Sokoloff - Alone
Hvala, :thumbup:
potražiću njegova djela na YouTube
@piupiu, uvijek :thumbup: :kiss:
P.S.
našla sam Sokoloffa, stvarno mu je fenomenalna muzika, skinula sam dovoljno "materijala" da mi može biti za jedan sat pilatesa :D
sunceKOtepsija hvalla :thumbup:

petunija,super,i ti volis pilates :-D
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#2792 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Krokodajl »

Kako me narednih dana neće biti (ne ne putujem nigdje :D ) želim da iskoristim ovu priliku da vam svima vama don kihotima od las culture čestitam nadolazeću novu godinu, neka vam bude sretna i ostalo već šta se podrazumijeva :D :D

Evo jedan prigodan kadomatsu, bez kojeg je nezamisliv ijedan doček NG u Japanskim domaćinstvima :D :D

Image
NeenaSa
Posts: 1700
Joined: 25/04/2012 12:20

#2793 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by NeenaSa »

Kociniva & Sayonara :D
Nije korektno, al' to je shto znam. :D
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2794 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by Connaisseur Karlin »

Krokodajl wrote:Kako me narednih dana neće biti (ne ne putujem nigdje :D ) želim da iskoristim ovu priliku da vam svima vama don kihotima od las culture čestitam nadolazeću novu godinu, neka vam bude sretna i ostalo već šta se podrazumijeva :D :D

Evo jedan prigodan kadomatsu, bez kojeg je nezamisliv ijedan doček NG u Japanskim domaćinstvima :D :D

Image
hvala :kiss: vidimo se u NG 2017 :-D
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2795 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

In Memoriam - Andrej Tarkovski

Image
Ruski reditelj i scenarista rođen je 4. aprila 1932. godine, u Zavrožju, a preminuo je 28. decembra 1986. godine u Parizu. Andrej je sin pesnika Arsenija Tarkovskog. Kao dečak, zanimao se prvo za muziku, a potom za slikarstvo. Tokom celog detinjstva bio je okružen delima klasične umetnosti, a kao tinejdžer je mnogo vremena provodio sa ocem, slušajući Baha i proučavajući knjige o ruskoj religioznoj umetnosti. Ljubav prema umetnosti nasledio je i od majke – Marije Ivanovne, koja se bavila glumom. Ti klasični uticaji, kao i ljubav prema ruskom selu gde mu je živela baka, postaće temelji svih njegovih budućih dela.

Pre nego što se 1959. godine prijavio na poznati VGIK, moskovsku filmsku školu, Andrej je studirao arapski na moskovskom institutu za orijentalne jezike, ali i geologiju u Sibiru. Na studijama filma upoznaje M. Končalovskog, koscenarista svog diplomskog kratkometražnog filma – Valjak i violina.

Već prvim igranim filmom – Ivanovo detinjstvo (1962) – vizuelno atraktivnom, lirskom, ali ne i sentimentalnom pričom o doživljajima i snovima dečaka za vreme Drugog svetskog rata, svraća na sebe pažnju i biva nagrađen Zlatnim lavom za debitantsko delo u Veneciji. Glavnu ulogu u toj priči o ratnim strahotama, lik dvanaestogodišnjeg dečaka – obaveštajca na istočnom frontu, tumači Nikolaj Burljajev.

Ostatak: http://kulturniheroj.com/?p=2382
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2796 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

Krokodajl wrote:... neka vam bude sretna i ostalo već šta se podrazumijeva :D :D
:P :kiss:

User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2797 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

Connaisseur Karlin wrote:predivna :-D
Njih dvoje su totalni genijalci. :thumbup:
John Cleese
Posts: 42913
Joined: 25/05/2010 18:30

#2798 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by John Cleese »

NeenaSa wrote:Kociniva & Sayonara :D
Nije korektno, al' to je shto znam. :D
http://www.youtube.com/watch?v=vMbSf8LtbNc&t=1m30s

:D
User avatar
piupiu
Posts: 16761
Joined: 05/01/2008 05:08

#2799 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by piupiu »

Šalji dalje, magarac ko vrati! Image



:kontrabas: :josipalisac: :music2:
John Cleese
Posts: 42913
Joined: 25/05/2010 18:30

#2800 Re: Haj'mo malo o kulturi ... ma, uuuđite slobodno ... :-)))

Post by John Cleese »

piupiu wrote:

Ovaj video je kontraproduktivan, u meni se probudiše jedan grammar Nazi i razna ekavsko-ijekavska ograniĆenja. :D :lol: :kiss:
Uz ekavsko-ijekavski kiks-miks, me'S'cini da je bilo samo jedno "Ć", a od tezih krivicnih djela - pogresan padez, jednom... to ti je za zapazit' i diskretno presutit' - helem, gora si od mene :D :lol:
Post Reply