Bloo wrote:Tito_i_Partija wrote: Bloo kad joj nestane interneta.![]()
svaka ti je za šamara...
Danasnji "feminizam"
- Tito_i_Partija
- Posts: 12405
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#2776 Re: Danasnji "feminizam"
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#2777 Re: Danasnji "feminizam"
Tito_i_Partija wrote:Bloo wrote:Tito_i_Partija wrote: Bloo kad joj nestane interneta.![]()
svaka ti je za šamara...
-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
#2778 Re: Danasnji "feminizam"
nabi ga nogom zekooo 
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#2779 Re: Danasnji "feminizam"
Samo da mu izbunarim novčanik iz zadnjeg dzepa...omar little wrote:nabi ga nogom zekooo
- Tito_i_Partija
- Posts: 12405
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#2780 Re: Danasnji "feminizam"
E jesi izabrala kome ces izbunarit' novcanik. Pa u mene ti je bona propuh u novcaniku, nisam ti ja Havana.Bloo wrote:Samo da mu izbunarim novčanik iz zadnjeg dzepa...omar little wrote:nabi ga nogom zekooo
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#2781 Re: Danasnji "feminizam"
Imas credit cards n00bTito_i_Partija wrote:E jesi izabrala kome ces izbunarit' novcanik. Pa u mene ti je bona propuh u novcaniku, nisam ti ja Havana.Bloo wrote:Samo da mu izbunarim novčanik iz zadnjeg dzepa...omar little wrote:nabi ga nogom zekooo
i social security card
usput da ti izbusim kondome...
- Tito_i_Partija
- Posts: 12405
- Joined: 11/03/2014 15:56
- Location: Kod Sebije na pregledu
#2782 Re: Danasnji "feminizam"
Ko ce ba meni dat' kredit i socijalno me osigurat'? Fakat si me natjerala da provjerim da mi Chmoljo nije mozda promijenio nick i avatar.Bloo wrote:Imas credit cards n00bTito_i_Partija wrote:E jesi izabrala kome ces izbunarit' novcanik. Pa u mene ti je bona propuh u novcaniku, nisam ti ja Havana.Bloo wrote: Samo da mu izbunarim novčanik iz zadnjeg dzepa...
i social security card
usput da ti izbusim kondome...
A to za kondome:

- Matzan
- Posts: 7049
- Joined: 16/01/2015 13:25
#2783 Re: Danasnji "feminizam"
Connaisseur Karlin wrote:mda, suplja pricaHakiz wrote:Joj šuplje...Connaisseur Karlin wrote:Goran Samardžić i fildžan genetskog materijala
U poruci upućenoj ženskoj osobi, Goran Samardžić, pisac i suvlasnik izdavačke kuće Buybook, nudi svoj genetski materijal u fildžanu. Zašto je to moguće? Zato što smo svi/e mi na određeni način omogućili i omogućile ovakvu situaciju.
Piše: Masha Durkalić
Datum: 27/02/2018
Podijeli ovaj članak:
Vezane teme:
patrijarhat
Toliko sam sebe pokušavala istrenirati da na društvenim mrežama ne pričam ni o čemu ozbiljnom, zato što se toliko iznerviram kad to radim da satima ne mogu prestati razmišljati o tome, i zato što je, ultimativno, to rupa bez dna i bez ikakvog rezultata. Unaprijed se izvinjavam na dugom postu, i ko god ga ne želi čitati, može ga slobodno preskočiti, no ovo ne mogu reći u malo riječi.
Nakon situacije koja je isplivala sa Goranom Samardžićem, i predavanja "IcelandToo? How Patriarchy Is Perpetuated" koje je danas na Univerzitetu na Islandu održala Cynthia Enloe, feministkinja, teoretičarka i aktivistkinja sa Clark Universityja u Massachusettsu, čija predavanja imam čast slušati ove sedmice, odlučila sam da ovaj put zaista nešto kažem.
Zato što mi je dosta da šutim, zato što mi je dosta što o ovim stvarima diskutiram samo u svom inboxu i sa svojim prijateljicama, zato što mi je dosta da svaki put kada neki muškarac, objektivno, zasere, i sama govorim stvari tipa "ma, to je tako" ili "ma, znaš kako je kod nas". Ovo je dio taktike omogućavanja seksualnog nasilja i uznemiravanja, koju svako od nas perpetuira, i koju moramo osvijestiti.
Ono što ću reći je više parafraziranje Cynthie Enloe, zato što su njene riječi oslikale ono što žene svakodnevno žive i svakodnevno prešućuju. Tzv. #metoo pokret je u potpunosti zaobišao Bosnu i Hercegovinu, jer sistem podrške nasilnika i zlostavljača u BiH funkcionira savršeno, a to pokazuje i epizoda sa Goranom Samardžićem koji je ženskoj osobi putem privatne prepiske na Facebooku doslovce ponudio svoj genetski materijal u fildžanu. Isti Goran Samardžić uputio je javno "izvinjenje" putem svog Facebook profila, u kojem je uradio sve, osim da se ispričao, pritom ponovo promovirajući sebe, svoju knjigu, i svoju izdavačku kuću.
Još jednom se dokazalo kako je, kad muškarac napravi nešto loše, nemoguće da kaže "napravio sam nešto loše", nego se primjenjuje tehnika zaobilaženja istinskog problema tako što se dati muškarac pravda nabrajanjem svojih pozitivnih odlika, koje ga, valjda, automatski oslobađaju etikete seksizma. Junak njegove knjige je queer (što ja, koja sam svojevremeno kupila i pročitala tu knjigu, iskreno i nisam baš tako doživjela, ali o ukusima se ne raspravlja, pogotovo ne književnim).
Njegova izdavačka kuća afirmiše ženska ljudska prava (možda je htio reći "žensko pismo", što je jednako nezgrapan termin, ali možda je htio izraziti podršku književnosti koju proizvode žene?). On se zalaže za promovisanje istospolne ljubavi u književnosti (ne znam tačno na koji način, nije baš da Buybook pršti od izdanja LGBTI književnosti, ali vjerujem da je ovo bio tzv. 'token' dodatak ovome postu). Potom citira svoj "cjeloživotni angažman", ali ne navodi primjere tog "cjeloživotnog angažmana" niti šta on podrazumijeva.
Konačno – u čitavom postu nema niti jednog spomena o tome kako je dotični jednoj ženi doslovce ponudio svoj genetski materijal u fildžanu.
Ne znam odakle da počnem pri komentarisanju neizmjernog neukusa iskazanog u ovoj poruci. Pri tome, nakon manjka odgovora od date ženske osobe nakon što joj je ponuđena sperma u fildžanu za potencijalne buduće potomke, u poruci kuca tri emoticona: dva cvijeta i jednu bubamaru, uz klasično i vječno pitanje "Ma jesi li to sad ljuta?", pitanje koje bi se moglo ugravirati u zid svake kafane u gradu, pitanje koje je svaka žena čula poslije 1 ili 2 ujutro nakon što je odbila komunicirati s nekim muškarcem u kafani, pitanje koje doslovce ilustrira način na koji muškarci vide žene – kao uvijek nasmijane mašine, ljepši spol koji je dužan da svojim izgledom uljepšava nečiji dan ili nečiju noć. Nivo neukusa iskazan ovim porukama, a potom i nivo apologetizma koji je iskazan u komentarima na ovom tzv. izvinjenju je nešto u što cijeli dan neuspješno pokušavam da svarim, i zbog čega sam odlučila ovo napisati.
Sistem podrške seksistima koji postoji u našem društvu je zastrašujući. Ovaj sistem podrške omogućava nasilnicima, kao i potencijalnim nasilnicima, da svoje prakse nastavljaju, jer su ugledni članovi društva, jer su poduzetnici, jer su kulturni radnici, jer su privređivači u porodici, jer su važne figure... niz nastaviti po želji. U prevodu: jer su muškarci. Jer ne postoji razlog da ih se pozove na odgovornost, jer su jednostavno – takvi. Kako ta riječ "takvi" može objasniti ovo? Kako je moguće da je čovjek, ugledan, poduzetnik, suprug/partner, otac, napisao ovakvu gadost u nečiji inbox, i da se na njegovom statusu "izvinjenja" to opravdava?
Evo zašto je to moguće. Zato što smo svi/e mi na određeni način omogućili i omogućile ovakvu situaciju.
Govoreći danas o #meetoo pokretu u svijetu, a pogotovo na Islandu (gdje je, usput budi rečeno, objavljeno oko 600 novinarskih priča o slučajevima seksualnog nasilja i uznemiravanja, dok u BiH, koliko ja znam, nije objavljena nijedna), Cynthia Enloe je govorila o tome kako je za analizu razloga zašto se seksualno nasilje dešava potrebno promišljati o vezama između različitih seksisičkih i mizoginih praksi koje cvjetaju, jer su one nerazdvojive u patrijarhatu.
Evo šta Cynthia kaže: "Nakon #metoo pokreta, glavna reakcija je bila da treba 'napraviti razliku' – nemojmo kažnjavati na isti način čovjeka koji ispriča seksističku šalu i čovjeka koji nekoga seksualno uznemirava ili čovjeka koji je nekoga silovao. Održivi patrijarhat kreira mreža fenomena, a osobe koje podržavaju ovaj sistem nisu počinioci, nego omogućivači, muškarci i žene koji će reći 'ma on je samo muškarac'."
U ovome je sadržano sve što želim reći. Mi smo sve ovo dozvolili i dozvolile. Mi smo ti/e koji će braniti osobu koja je mizogina ili je seksista, mi smo ti/e koji će okrenuti glavu, mi smo ti/e koji ćemo se nasmijati na seksističku šalu, mi smo ti/e koji/e pristajemo na patrijarhat i na seksualno zlostavljanje i uznemiravanje svaki put kada neko poput Gorana Samardžića napiše nešto slično nekome u inbox, kada neko to objavi, i kada sistematski branimo tu osobu, pravdajući seksizam i mizoginiju društvenim statusom te osobe, i skoro pa vješajući joj medalju oko vrata kojom je se čisti od svake odgovornosti za sranje koje je izgovorila/napravila.
Ja ne želim više biti dijelom kulture omogućivanja seksualnog nasilja i uznemiravanja. Sljedeći put kad mi se desi seksualno nasilje i/ili uznemiravanje, ja ću o njemu javno govoriti. Onda će horda ljudi željeti iskoristiti svoje demokratsko pravo slobodnog govora da mi kaže da sam agresivna nedojebana feministkinja, i da pretjerujem, a neće mi reći da je seksualno nasilje i/ili uznemiravanje pogrešno, neće mi reći da je dobro što govorim javno o tome, neće mi reći da je korisno promišljati opresivne prakse koje žene dehumaniziraju tako što im se nudi sperma, piće u kafani, najbolji seks ikad, posao, ____ (ubaciti po želji).
Čime je svaka od nas dužna bilo kojem muškarcu za bilo šta? Zašto smo dužne pravdati seksizam? Zato što su oni u suštini - a ovo mi je omiljena sintagma na svijetu - "dobre osobe"?
Sljedeći put kad neko ispriča seksističku šalu, neću se iznervirati i početi objašnjavati zašto je to pogrešno, nego ću tražiti od te osobe da mi objasni zašto je to smiješno. Ako može da mi objasni. A neće moći. Kao što kaže Cynthia Enloe: "Odlučiti da se ne smiješ seksističkoj šali je politički čin."
Ja sam odlučila da mi ništa od ovoga više nije smiješno. Ja sam odlučila svjesno da napišem sve ovo. Slobodno me brišite, blokirajte, radite šta hoćete. Meni ovo više nije smiješno. Ko može da mi objasni zašto je ok da ugledni članovi našeg društva ženama nude spermu u inbox, neka mi se slobodno javi.
http://diskriminacija.ba/kolumne/goran- ... materijala
Ne brini Masho, ima za tebe fildžan viška.
https://www.slobodnaevropa.org/a/seksua ... 80060.htmlTekst: Una Čilić
Novinarka i vlasnica Quantum of Science bloga, Jelena Kalinić, primila je nedavno na Facebooku poruku od književnika i suvlasnika izdavačke kuće Buybook, Gorana Samardžića, zbog koje je zažalio i on sam. Osim ličnog tona, ova poruka je progovorila, prema mišljenju mnogih, o onome o čemu se u Bosni i Hercegovini javno ne govori.
U poruci, Samardžić nudi Jeleni svoju pomoć kako bi ona mogla postati majka, odnosno, kako navodi novinarka i aktivistica Maša Durkalić “poslao je ponudu za besplatno preuzimanje njegovog genetskog materijala, zgodno spremljenog u tradicionalnu bosansku šoljicu za kafu - fildžan.”
Bila su potrebna dva teksta, jedan u New York Times-u, jedan u New Yorker-u, da Hollywood javno progovori o seksualnim zlostavljanjima nekadašnjeg najmoćnijeg producenta Harveya Weinsteina a jedan screenshoot da se dio bosanskohercegovačke javnosti uključi u, ovu sada svjetski raširenu, raspravu.
Weinsteinovo seksualno napastvovanje koje je bilo javna tajna Hollywooda, mobiliziralo je stotine žena koje su bile njegove žrtve, te hiljade i hiljade širom svijeta da se uključe u #metoo pokret i progovore o seksualnom zlostavljanju. Bosanskohercegovački slučaj, iako manji u razmjerama, i dalje, za mnoge, predstavlja možda prvi slučaj seksualnog uznemiravanja u zemlji o kojem se javno govori i zbog kojeg se pojedinci odlučuju da reaguju.
Jelena je na mrežama objavila ovu poruku kao i screenshotove komentara na Facebooku koji su prethodili poruci.
View image on TwitterView image on TwitterView image on Twitter
Duchess JK Poliakoff
@JelenaSashimi
Suvlasnik Buybooka Goran Samardžić meni. Ovo je dno dna. Dijagnoza.
5:06 PM - Feb 25, 2018
55
38 people are talking about this
Twitter Ads info and privacy
“Iziritiralo me je to kako to da neko proglašava žene koje nemaju djecu, tzv. 'nemajke' nekompletnim. Kada sam Gorana upozorila na nekorektnost tog stava, umjesto da mi se izvini, poslao mi je onu degutantnu poruku i ja sam je objavila, kao što i screenshotam i druge gluposti koje neko objavi,” rekla je Jelena za RSE.
Samardžić koji se ranije oglasio u Facebook postu, za RSE kaže da je svjestan greške koju je napravio: „Ja samo mogu da kažem da mi je jako žao, da mi je Jelena prijateljica i da ja nisam samo banuo u taj inbox. To jeste i jadno i bijedno. Ona je meni dugogodišnja prijateljica i viđali smo se, čak je književni fan bila. Uvijek smo imali tu bizarnu šaljivu komunikaciju. Nepromišljen sam bio i jako mi je žao. Žao mi je ako je to povrijedilo, ja njoj nikad nisam ništa ružno napravio, ni ona meni.“
I dok će veliki dio društva, okrenuti glavu na drugu stranu i praviti se da se slučajevi seksualnog zlostavljanja ne dešavaju u njihovoj blizini, među njihovim prijateljima ili njima samima, slike koje je Jelena objavila, podstakle su neke od autora koji su sarađivali sa Buybookom da otkažu svoje angažmane i na taj način doprinesu javnoj diskusiji o seksualnom uznemiravanju.
Samardžić, koji kaže da ima utisak da sve sanja i da će ga neko probuditi, s druge strane ističe da on ne predstavlja cijeli Buybook: „Jako mi je žao, puno mi je žao. Ne govorim vam ja ovo iz straha za Buybook. Buybook nisam ja, Buybook je firma odlična. Ja sa tu samo jedan uposlenik koji čita rukopise, neka vrsta umjetničkog direktora. Žao mi je zbog Jelene, prijateljicu sam izgubio.“
"Sama je to tražila" fundament mizoginog
Smardžić nije izgubio samo prijateljicu.
Dragan Bursać, novinar, kolumnista Al Jazeere Balkans i ovogodišnji kandidat za Evropskog novinara godine na svom Facebook profilu javno je najavio da, iako je rukopis za njegovu knjigu prošao na konkursu, zbog seksističkih napada i uvreda suvlasnika ove izdavačke kuće, ipak neće objaviti knjigu u Buybooku.
"Ja, kao neko ko je proganjan, šikaniran, kome prijete smrću i na mnoge načine pokušavaju zastrašiti, NE MOGU preći preko ovakvih pojava. Goran Samardžić je javna ličnost, njegova riječ ima težinu, kao što težinu imaju i reakcije na izgovorenu riječ," napisao je između ostalog Bursać.
Za RSE ističe da se u BiH društvu seksualno uznemiravanje ne stavlja pod tepih, nego da je ono legalni i legitimni sastavni dio života, te da takvo ponašanje se često naziva “šarmom” i “humorom” pa se često desi da žrtve ovakvog uznemiravanja nisu ni svjesne istog.
“Ili još gore, sredina ih optuži da snose krivicu. Ima ona užasna rečenica 'sama je to tražila' koja je fundament mizoginog - seksističkog društva. U tom smislu moja odluka da se obratim javnosti i otkažem saradnju je bila prije svega ljudska i civilizacijska obaveza i mislim da bi svako u mojoj poziciji isto to uradio,” pojašnjava Bursać.
"Normalizacija" seksualnog zlostavljanja
I spisateljica Lejla Kalamujić, autorica zbirki priča "Anatomija osmjeha" i "Zovite me Esteban" koja je 2016. godine bila u užem izboru za Evropsku književnu nagradu godine, također je prekinula saradnju sa Buybookom. Kako ističe, njena nova knjiga je javno najavljena i samim tim i ona je osjećala potrebu da svoju odluku objavi javno.
Eno se i Orhan Pamuk, kad je vidio ko ga je predložio za Počasnog građanina grada Sarajeva, solidarisao i s gnušanjem i prijezirom odbio nominaciju.
- Connaisseur Karlin
- Posts: 20577
- Joined: 31/01/2016 16:16
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#2785 Re: Danasnji "feminizam"
Tally ho! Lov na vjestice je otvoren!
Po ko zna koji put u ljudskoj istoriji...
Po ko zna koji put u ljudskoj istoriji...
- mad_max_ba
- Posts: 26645
- Joined: 21/08/2015 12:42
- Location: Tamni Vilajet
#2786 Re: Danasnji "feminizam"
Dame
Sretan Vam praznik

Sretan Vam praznik

- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#2788 Re: Danasnji "feminizam"
NEJRA LATIĆ HULUSIĆ
Sretan 8. mart! Dok god po sveskama vjeronauke djeci diktirate kako se žena treba malo istući kad ne sluša, dok nemam mehanizam za prijaviti kolegu za seksualno uznemiravanje (jer vidi, drug, komentarisanje moje pozadine u mom prisustvo jeste to), dok se žena vrednuje brojem djece i kvalitetom pite, dok se nekome daje za pravo da razglaba o časti žena koje poslom (a i privatno) uglavnom provode više vremena sa muškarcima nego ženama, dok se pita može li žena sama do Zenice, dok se sumnja da je u stanju se sama i pokriti do šaka i otkriti do gaća, pa se i na osnovu toga procjenjivati njena poslovna sposobnost… Dok se stvari ne stave na svoje mjesto, možete ove GM ruže što ne mirišu, a što ste planirali kupovati kolegicama danas staviti sebi u guzicu da i vas nešto malo nažulja jedan dan.
- pizarro
- Posts: 4194
- Joined: 11/01/2018 21:33
- Location: Ruhrgebiet
#2789 Re: Danasnji "feminizam"
samo da napomenem da mi je danas rodjendan i da su mi zelene ruze najdraze
thnx unaprijed.
thnx unaprijed.
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#2790 Re: Danasnji "feminizam"
sretan rodjendan!pizarro wrote:samo da napomenem da mi je danas rodjendan i da su mi zelene ruze najdraze![]()
thnx unaprijed.
a za zelenilo se obrati Bloo
- pizarro
- Posts: 4194
- Joined: 11/01/2018 21:33
- Location: Ruhrgebiet
#2791 Re: Danasnji "feminizam"
hajde bloo sestro iznenadi me sa 100 zelenih ruza 
-
Fudo387
- Posts: 21793
- Joined: 24/01/2015 19:44
#2792 Re: Danasnji "feminizam"
Ne mo's joj ugoditi da si tito...wewa wrote:NEJRA LATIĆ HULUSIĆ
Sretan 8. mart! Dok god po sveskama vjeronauke djeci diktirate kako se žena treba malo istući kad ne sluša, dok nemam mehanizam za prijaviti kolegu za seksualno uznemiravanje (jer vidi, drug, komentarisanje moje pozadine u mom prisustvo jeste to), dok se žena vrednuje brojem djece i kvalitetom pite, dok se nekome daje za pravo da razglaba o časti žena koje poslom (a i privatno) uglavnom provode više vremena sa muškarcima nego ženama, dok se pita može li žena sama do Zenice, dok se sumnja da je u stanju se sama i pokriti do šaka i otkriti do gaća, pa se i na osnovu toga procjenjivati njena poslovna sposobnost… Dok se stvari ne stave na svoje mjesto, možete ove GM ruže što ne mirišu, a što ste planirali kupovati kolegicama danas staviti sebi u guzicu da i vas nešto malo nažulja jedan dan.![]()
Kupis cvijece, poklon, izvedes na veceru...a ona, a sto mi gledas u guzove?
Mislim, ovo se otelo kontroli.
- edo_79
- Posts: 43549
- Joined: 14/10/2009 11:10
- Location: I tam i vam... a ni tam ni vam
#2793 Re: Danasnji "feminizam"
Fudo387 wrote:Ne mo's joj ugoditi da si tito...wewa wrote:NEJRA LATIĆ HULUSIĆ
Sretan 8. mart! Dok god po sveskama vjeronauke djeci diktirate kako se žena treba malo istući kad ne sluša, dok nemam mehanizam za prijaviti kolegu za seksualno uznemiravanje (jer vidi, drug, komentarisanje moje pozadine u mom prisustvo jeste to), dok se žena vrednuje brojem djece i kvalitetom pite, dok se nekome daje za pravo da razglaba o časti žena koje poslom (a i privatno) uglavnom provode više vremena sa muškarcima nego ženama, dok se pita može li žena sama do Zenice, dok se sumnja da je u stanju se sama i pokriti do šaka i otkriti do gaća, pa se i na osnovu toga procjenjivati njena poslovna sposobnost… Dok se stvari ne stave na svoje mjesto, možete ove GM ruže što ne mirišu, a što ste planirali kupovati kolegicama danas staviti sebi u guzicu da i vas nešto malo nažulja jedan dan.![]()
Kupis cvijece, poklon, izvedes na veceru...a ona, a sto mi gledas u guzove?
Mislim, ovo se otelo kontroli.
Ako joj komentarišeš guzove, seksualno uznemiravanje, ako ne komentarišeš kaže, vid ga đubre jedno ja se sredila a on ko panj, ni da mukne ni da bekne
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#2794 Re: Danasnji "feminizam"
Malo koji muskarac bi se usudio pricati u ime jedne grupe (a kamo li svih) muskaraca, ali skoro svaka zena nadje za shodno da govori u ime svih ostalih zena.Fudo387 wrote:Ne mo's joj ugoditi da si tito...wewa wrote:NEJRA LATIĆ HULUSIĆ
Sretan 8. mart! Dok god po sveskama vjeronauke djeci diktirate kako se žena treba malo istući kad ne sluša, dok nemam mehanizam za prijaviti kolegu za seksualno uznemiravanje (jer vidi, drug, komentarisanje moje pozadine u mom prisustvo jeste to), dok se žena vrednuje brojem djece i kvalitetom pite, dok se nekome daje za pravo da razglaba o časti žena koje poslom (a i privatno) uglavnom provode više vremena sa muškarcima nego ženama, dok se pita može li žena sama do Zenice, dok se sumnja da je u stanju se sama i pokriti do šaka i otkriti do gaća, pa se i na osnovu toga procjenjivati njena poslovna sposobnost… Dok se stvari ne stave na svoje mjesto, možete ove GM ruže što ne mirišu, a što ste planirali kupovati kolegicama danas staviti sebi u guzicu da i vas nešto malo nažulja jedan dan.![]()
Kupis cvijece, poklon, izvedes na veceru...a ona, a sto mi gledas u guzove?
Mislim, ovo se otelo kontroli.
Kad je muskarac mamuran, on se zavuce u cosak i ceka da ga prodje.
Kad zenu drma PMS ili klimaks, ona bi da donosi opstevazece zakone i da kastrira cijelu musku populaciju.
- wewa
- Posts: 14767
- Joined: 27/05/2010 15:20
- Location: djah na brdu, djah u ravnici
#2795 Re: Danasnji "feminizam"
ja ne znam kako vi uopste uspijevate prezivjeti, iz dana u dan 
- edo_79
- Posts: 43549
- Joined: 14/10/2009 11:10
- Location: I tam i vam... a ni tam ni vam
#2796 Re: Danasnji "feminizam"
Neko je ovoj LATIĆKI haman kvalitetno metno (ili nije metno) dok je ona ovako isfrustrirana ......wewa wrote:NEJRA LATIĆ HULUSIĆ
Sretan 8. mart! Dok god po sveskama vjeronauke djeci diktirate kako se žena treba malo istući kad ne sluša, dok nemam mehanizam za prijaviti kolegu za seksualno uznemiravanje (jer vidi, drug, komentarisanje moje pozadine u mom prisustvo jeste to), dok se žena vrednuje brojem djece i kvalitetom pite, dok se nekome daje za pravo da razglaba o časti žena koje poslom (a i privatno) uglavnom provode više vremena sa muškarcima nego ženama, dok se pita može li žena sama do Zenice, dok se sumnja da je u stanju se sama i pokriti do šaka i otkriti do gaća, pa se i na osnovu toga procjenjivati njena poslovna sposobnost… Dok se stvari ne stave na svoje mjesto, možete ove GM ruže što ne mirišu, a što ste planirali kupovati kolegicama danas staviti sebi u guzicu da i vas nešto malo nažulja jedan dan.![]()
- Bloo
- Globalna šefica
- Posts: 50580
- Joined: 16/01/2008 23:03
- Location: Korriban
#2797 Re: Danasnji "feminizam"
edo_79 wrote: Neko je ovoj LATIĆKI haman kvalitetno metno (ili nije metno) dok je ona ovako isfrustrirana ......
- sheilak
- Posts: 17840
- Joined: 29/12/2006 21:44
- Location: kod njega
#2798 Re: Danasnji "feminizam"
bravo, edo. komentar taman za kafane u doboju (ili si ono iz dervente?) gdje s jaranima ispijas ko zna koje pivo nakon posla i komentiras sise i guzu konobarice...a svjesni ste da je ne mozete imati.edo_79 wrote:Neko je ovoj LATIĆKI haman kvalitetno metno (ili nije metno) dok je ona ovako isfrustrirana ......wewa wrote:NEJRA LATIĆ HULUSIĆ
Sretan 8. mart! Dok god po sveskama vjeronauke djeci diktirate kako se žena treba malo istući kad ne sluša, dok nemam mehanizam za prijaviti kolegu za seksualno uznemiravanje (jer vidi, drug, komentarisanje moje pozadine u mom prisustvo jeste to), dok se žena vrednuje brojem djece i kvalitetom pite, dok se nekome daje za pravo da razglaba o časti žena koje poslom (a i privatno) uglavnom provode više vremena sa muškarcima nego ženama, dok se pita može li žena sama do Zenice, dok se sumnja da je u stanju se sama i pokriti do šaka i otkriti do gaća, pa se i na osnovu toga procjenjivati njena poslovna sposobnost… Dok se stvari ne stave na svoje mjesto, možete ove GM ruže što ne mirišu, a što ste planirali kupovati kolegicama danas staviti sebi u guzicu da i vas nešto malo nažulja jedan dan.![]()
al nebitno. objasni nam, jednostavno kako ti znas, zasto je ona frustrirana? sta kaze selo za razloge? zasto mislis da joj ga je neko kvalitetno metnuo? mislim, zar kvalitetno metanje nije za vas razlog da se ne bude frustriran(a)?
-
Fudo387
- Posts: 21793
- Joined: 24/01/2015 19:44
#2799 Re: Danasnji "feminizam"
Ma dobro, umjetnica...izguglah krasnoticu.
Cini se fina, iz fine kuce.

Cini se fina, iz fine kuce.
- sheilak
- Posts: 17840
- Joined: 29/12/2006 21:44
- Location: kod njega
#2800 Re: Danasnji "feminizam"
Ok, moram se vratiti na ovo, dok jos imam vremena.sheilak wrote:
aj, majko moja hahahaha
joj, ljudi, drzite me da ga ne pretucem![]()
moram sad ici tamo komentirati hahahaha
jbmti sve zivo, pa ko ga ovakvog bucmastog i ogranicenog iz sandzaka stavi da vazi? al gledajte komentarada ih dragi Allah na pravi put okrene i zene im sacuva, to pisu
i to pisu i zene. pod hitno abrahamske religije zabraniti ovdje.
Ovakve stvari zaista postaju problem. Nije meni toliko ludjacki bilo to sto ovaj hodza govori, hodza je neuk i lijen za razmisljanje i mozda cak i misli da govori istine.

