tnnt wrote:Objektivni navijac wrote:
Sve je netacno. Krim je Autonomna republika a RS je entitet. Krim ima daleko vece prerogative od RS-a.
Nikada vi necete nista kao braca Rusi. Rusi su veliki,mocni,pametni,imaju dusu a vi u Srbiji niste nista od toga.
a šta je RS nego autonomna republika u kojoj se vrlo malo pita federalna vlada
nemoj da ti različiti osječaji prema istim ili sličnim stvarima utječu na objektivnost, jer je to očito ovdje slučaj

RS i pojam entiteta je jedinstven pojava u svijetu,kao recimo i pojam konstutivnih naroda. No,u svakom slucaju RS nema pravne mehanizme samoopredjeljenja i samoodredjenja. Dok Autonomne republike u SSSR-u i Jugoslaviji su imale ugradjeno to pravilo. Naravno ,sada nije vrijeme SSSR-a ali je sistem vecim djelom nasljedzen,posebno jer je to autonomna republika ,koja je usla u Ukrajini pod veoma specificnim uslovima i prije jako kratkoga vremena. I da ,ponovicu : Autonomna republika Krim ima vecu drzavnost od RS-a.
Poenta je u tome,da @ hlapoju,nije dugo trebalo da izbaci nacionalizam. Imamo ovdje nacionaliste Srbe,koju navijaju za Rusiju,samo zato sto misle da ce jednoga dana Putin ujahati na bjelom konju u Sarajevo,ali nece
Kao sto imamo i Bosnjake nacionaliste i kleronacionaliste,koji mrze sve rusko,samo zato sto misle ako bude Rusiji lose,Dudakovic ce na bjelom konju uci u Banja Luku ali nece
Poenta dva,u ovom trenutku ,je formalno-pravni status Krima izgubio na vaznosti,jer je ociti da Rusi idu dalje od Krima. Dokle

Vidjecemo,da li dokle bude 'mekano' bez otpora ili ce nastaviti i kada dodje do otpora. Sigurno je da Rusi preko svoje razgranate mreze u Ukrajini,organizuju varijantu da se Rusi prihvate u cijeloj Ukrajini. Ostaje da vidimo. Malo su me razocarali Banderovci i ostali fasisti,proslo toliko dana a jos ih nema. No,prosla dva puta su iza sebe imali Poljsku i Njemacku,pa su se razbjezali ,od njih se ne moze puno ocekivati
