Citroen All About
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#2776 Re: Citroen All About
Koliko je citroen zvucno ime u svijetu automobile, govori I ova tema, zivnula samo tako.

- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2777 Re: Citroen All About
ma sta ce majmuni , samo kopiraju i guraju staru tehnologijucitroen xm wrote:A nisi znao da Japanci vuku korijene iz Njemačke?amar1994 wrote:sta ono rece![]()
http://www.newsday.com/classifieds/cars ... 1.10387053
zvijezda prekrasna na 21om mjestu
![]()
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#2778 Re: Citroen All About
Nazadni pravo, treba to sve nazad u pećine. 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2779 Re: Citroen All About
nisu jos sišli s granecitroen xm wrote:Nazadni pravo, treba to sve nazad u pećine.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#2780 Re: Citroen All About
Ali su na niskim granama. 
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#2781 Re: Citroen All About
Generaciju tehnoloski iza.
Pouzdano.
Pouzdano.
-
Seawolf
- Posts: 9169
- Joined: 14/06/2012 22:59
#2782 Re: Citroen All About
Da 'prostiš, Amare, na ovoj listi samo su 4 proizvođača dobila više od 80 bodova u nečemu što se zove "Road test score", a valjda se to najviše pika ... i gle čuda, sva 4 su iz jedne male srednjoeuropske zemlje.amar1994 wrote:sta ono rece![]()
http://www.newsday.com/classifieds/cars ... 1.10387053
zvijezda prekrasna na 21om mjestu
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2783 Re: Citroen All About
ja mislim da ipak ne , po meni a i vecini ostalih reliability/pouzdanost je najvaznija na danasnjem vaktu , sta mu vrijedi udobnost , turbo motor , mekane plastike i vjesanje , uzivanje u voznji kad nije pouzdan i ima lose servisereSeawolf wrote:Da 'prostiš, Amare, na ovoj listi samo su 4 proizvođača dobila više od 80 bodova u nečemu što se zove "Road test score", a valjda se to najviše pika ... i gle čuda, sva 4 su iz jedne male srednjoeuropske zemlje.amar1994 wrote:sta ono rece![]()
http://www.newsday.com/classifieds/cars ... 1.10387053
zvijezda prekrasna na 21om mjestu
Ma nemam ja nista od ovoga , nisam ih ja pravio
Last edited by amar1994 on 25/06/2017 09:41, edited 2 times in total.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2784 Re: Citroen All About
jasta radi , vidim bmw je bezveze u sporazumu sa toyotom/lexusom pa koriste njihovu hibrid tehnologiju.madner wrote:Generaciju tehnoloski iza.
Pouzdano.
hocete li turbo motore , eto i to sad imaju toyote , lexusi i honde
-
Seawolf
- Posts: 9169
- Joined: 14/06/2012 22:59
#2785 Re: Citroen All About
Pouzdanost jeste važna, naravno, samo je način kako se ta pouzdanost boduje na ovakvim listama, podložna velikoj dozi subjektivnosti.amar1994 wrote:ja mislim da ipak ne , po meni a i vecini ostalih reliability/pouzdanost je najvaznija na danasnjem vaktu , sta mu vrijedi udobnost , turbo motor , mekane plastike i vjesanje , uzivanje u voznji kad nije pouzdan i ima lose servisereSeawolf wrote: Da 'prostiš Amare, na ovoj listi samo su 4 proizvođača dobila više od 80 bodova u nečemu što se zove "Road test score", a valjda se to najviše pika ... i gle čuda, sva 4 su iz jedne male srednjoeuropske zemlje.![]()
Ma nemam ja nista od ovoga , nisam ih ja pravio, al iz prilozenog se vidi da je lexus najbolji(takodje i prije i u 2016 i 2017) , to sto ih po EU i kod ima jako malo je druga prica , ovo sam postavio u kontru supljoj prici
Ja sam sa vozilima proizvođača koji loše stoji na ovoj listi, u zadnjih 14 godina prevozio oko 500.000 km. Radilo se o nekih desetak različitih vozila, od kojih niti jedan nije imao šestocifrenu kilometražu (barem dok sam ih ja vozio) i u tih oko 500.000 km sam imao ukupno 2 kvara, od kojih nijedan da me ostavi na cesti.
Jedanput začepljen DPF i jedanput otkaz senzora položaja volana (Valeo
A vozio sam i desetak hiljada km isti auto kakav ti imaš, samo sedan. I sa njim sam imao više problema (ovjes i upravljački mehanizam).
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2786 Re: Citroen All About
Seawolf wrote:Pouzdanost jeste važna, naravno, samo je način kako se ta pouzdanost boduje na ovakvim listama, podložna velikoj dozi subjektivnosti.amar1994 wrote:ja mislim da ipak ne , po meni a i vecini ostalih reliability/pouzdanost je najvaznija na danasnjem vaktu , sta mu vrijedi udobnost , turbo motor , mekane plastike i vjesanje , uzivanje u voznji kad nije pouzdan i ima lose servisereSeawolf wrote: Da 'prostiš Amare, na ovoj listi samo su 4 proizvođača dobila više od 80 bodova u nečemu što se zove "Road test score", a valjda se to najviše pika ... i gle čuda, sva 4 su iz jedne male srednjoeuropske zemlje.![]()
Ma nemam ja nista od ovoga , nisam ih ja pravio, al iz prilozenog se vidi da je lexus najbolji(takodje i prije i u 2016 i 2017) , to sto ih po EU i kod ima jako malo je druga prica , ovo sam postavio u kontru supljoj prici
Ja sam sa vozilima proizvođača koji loše stoji na ovoj listi, u zadnjih 14 godina prevozio oko 500.000 km. Radilo se o nekih desetak različitih vozila, od kojih niti jedan nije imao šestocifrenu kilometražu (barem dok sam ih ja vozio) i u tih oko 500.000 km sam imao ukupno 2 kvara, od kojih nijedan da me ostavi na cesti.
Jedanput začepljen DPF i jedanput otkaz senzora položaja volana (Valeo).
A vozio sam i desetak hiljada km isti auto kakav ti imaš, samo sedan. I sa njim sam imao više problema (ovjes i upravljački mehanizam).
sve je relativno , samo su pojedini uporni u forsiranju , sto Njemci ne naprave ne valja
desavaju se njima propusti , ja sad za sad sve sto sam radio nije se moralo : podloske dizni , farbanje haube(ostecenje od kiseline , pticijeg izmeta sta vec ne) i to je to , i 2 sijalice promijenio
a pored svih mana prvi put cujem za vjesanje i upravljanje , koliko je imalo auto km ?
-
Seawolf
- Posts: 9169
- Joined: 14/06/2012 22:59
#2787 Re: Citroen All About
Između 80.000 i 90.000 km. 2009-o godište, model odmah nakon redizajna.amar1994 wrote:...
a pored svih mana prvi put cujem za vjesanje i upravljanje , koliko je imalo auto km ?
Ma ne sekiraj se, to je usamljan slučaj ... Valjda ja pokušao da ga vozim na isti način kako sam vozio ove nepouzdane, pa čini se da on to nije mogao podnijeti.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2788 Re: Citroen All About
Seawolf wrote:Između 80.000 i 90.000 km. 2009-o godište, model odmah nakon redizajna.amar1994 wrote:...
a pored svih mana prvi put cujem za vjesanje i upravljanje , koliko je imalo auto km ?
Ma ne sekiraj se, to je usamljan slučaj ... Valjda ja pokušao da ga vozim na isti način kako sam vozio ove nepouzdane, pa čini se da on to nije mogao podnijeti.
hahaha
ova je medju zadnjim ,vlajda su sve musice rijesili.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#2789 Re: Citroen All About
Nema musica dok ga pazis i servisiras originalnim dijelovima. Dok krene odrzavanje po autotpadima pojave se musice 
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#2790 Re: Citroen All About
Citao sam negdje genijalan tekst u vezi polovnih DE limuzina. U americi je covjek kupio polovan S600. Kaze najvaznije je ostaviti neku glupost na autu da je pokvarena i onda ostalo sve slusa i ne kvari se 
- Better Man
- Posts: 18741
- Joined: 01/10/2006 20:10
#2791 Re: Citroen All About
Gledam na cesti ovaj novi C3. Fakat lijepo auto i djeluje mi pravo dobar.
-
cove41
- Posts: 312
- Joined: 12/12/2011 17:36
#2792 Re: Citroen All About
Ja bi rekao da je dizajnerski, trenutno ubjedljivo daleko ispred svih u klasi. Jedina mana je da su mu prednja vrata jako mala, tako da je ulazak i izlazak iole visim ljudima dosta naporan. Unutra se jako fino sjedi, dosta je siroko i lako se moze naci udoban polozaj.Better Man wrote:Gledam na cesti ovaj novi C3. Fakat lijepo auto i djeluje mi pravo dobar.
Nazad se moze fino smjestiti pod uslovom da prednje sjediste nije pomjereno do kraja.
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#2793 Re: Citroen All About
Meni je ovaj najnoviji C3 baš mali auto, unutra. Sjeo naprijed, nazad nisam ni pokušavao. Gotovo na granici sa klasom ispod.
- agent_zero
- Posts: 10478
- Joined: 27/01/2010 23:58
- Location: tamni vilajet SDA zlotvora!
#2794 Re: Citroen All About
amar1994 wrote:sta ono rece![]()
http://www.newsday.com/classifieds/cars ... 1.10387053
zvijezda prekrasna na 21om mjestu
Kia na odličnom 9tom mjestu, ispred mnogih razvikanih... apsolutno zasluženo, fantastična auta
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#2795 Re: Citroen All About
Ne meRe vala nikako biti Audi i VW ispred Merca, jbg 
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#2796 Re: Citroen All About
JA baš čuo pohvale na račun prostora u novom C3.
Ulazio nisam, jedva i da sam ih vidio par na ulici. A od te klase se ne može ni očekivati neki raskoš.
-
condy
- Posts: 7814
- Joined: 22/09/2011 14:34
#2797 Re: Citroen All About
Vala ne može ni Sarajevo ispred ŽeljeTomahawk11 wrote:Ne meRe vala nikako biti Audi i VW ispred Merca, jbg
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#2798 Re: Citroen All About
To se neko šalio ili napamet pisao.citroen xm wrote:JA baš čuo pohvale na račun prostora u novom C3.Ulazio nisam, jedva i da sam ih vidio par na ulici. A od te klase se ne može ni očekivati neki raskoš.
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#2799 Re: Citroen All About
hehecondy wrote:Vala ne može ni Sarajevo ispred ŽeljeTomahawk11 wrote:Ne meRe vala nikako biti Audi i VW ispred Merca, jbg
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#2800 Re: Citroen All About
agent_zero wrote:amar1994 wrote:sta ono rece![]()
http://www.newsday.com/classifieds/cars ... 1.10387053
zvijezda prekrasna na 21om mjestu
Kia na odličnom 9tom mjestu, ispred mnogih razvikanih... apsolutno zasluženo, fantastična auta
jesu li to ovi sto samo kopiraju
