Citroen All About

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#2776 Re: Citroen All About

Post by konektovan »

Koliko je citroen zvucno ime u svijetu automobile, govori I ova tema, zivnula samo tako. :D :D :D :D :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2777 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

citroen xm wrote:
amar1994 wrote:sta ono rece :lol:

http://www.newsday.com/classifieds/cars ... 1.10387053


:run:

zvijezda prekrasna na 21om mjestu :run:
A nisi znao da Japanci vuku korijene iz Njemačke?











:lol: :lol:
ma sta ce majmuni , samo kopiraju i guraju staru tehnologiju :lol: :lol:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2778 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Nazadni pravo, treba to sve nazad u pećine. :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2779 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

citroen xm wrote:Nazadni pravo, treba to sve nazad u pećine. :D
nisu jos sišli s grane :D
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2780 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

Ali su na niskim granama. :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#2781 Re: Citroen All About

Post by madner »

Generaciju tehnoloski iza.

Pouzdano.
Seawolf
Posts: 9169
Joined: 14/06/2012 22:59

#2782 Re: Citroen All About

Post by Seawolf »

amar1994 wrote:sta ono rece :lol:

http://www.newsday.com/classifieds/cars ... 1.10387053


:run:

zvijezda prekrasna na 21om mjestu :run:
Da 'prostiš, Amare, na ovoj listi samo su 4 proizvođača dobila više od 80 bodova u nečemu što se zove "Road test score", a valjda se to najviše pika ... i gle čuda, sva 4 su iz jedne male srednjoeuropske zemlje.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2783 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

Seawolf wrote:
amar1994 wrote:sta ono rece :lol:

http://www.newsday.com/classifieds/cars ... 1.10387053


:run:

zvijezda prekrasna na 21om mjestu :run:
Da 'prostiš, Amare, na ovoj listi samo su 4 proizvođača dobila više od 80 bodova u nečemu što se zove "Road test score", a valjda se to najviše pika ... i gle čuda, sva 4 su iz jedne male srednjoeuropske zemlje.
ja mislim da ipak ne , po meni a i vecini ostalih reliability/pouzdanost je najvaznija na danasnjem vaktu , sta mu vrijedi udobnost , turbo motor , mekane plastike i vjesanje , uzivanje u voznji kad nije pouzdan i ima lose servisere :thumbup:

Ma nemam ja nista od ovoga , nisam ih ja pravio :) , al iz prilozenog se vidi da je lexus najbolji(takodje i prije i u 2016 i 2017) , to sto ih po EU i kod ima jako malo je druga prica , ovo sam postavio u kontru supljoj prici :thumbup:
Last edited by amar1994 on 25/06/2017 09:41, edited 2 times in total.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2784 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

madner wrote:Generaciju tehnoloski iza.

Pouzdano.
jasta radi , vidim bmw je bezveze u sporazumu sa toyotom/lexusom pa koriste njihovu hibrid tehnologiju. :D

hocete li turbo motore , eto i to sad imaju toyote , lexusi i honde :thumbup:
Seawolf
Posts: 9169
Joined: 14/06/2012 22:59

#2785 Re: Citroen All About

Post by Seawolf »

amar1994 wrote:
Seawolf wrote: Da 'prostiš Amare, na ovoj listi samo su 4 proizvođača dobila više od 80 bodova u nečemu što se zove "Road test score", a valjda se to najviše pika ... i gle čuda, sva 4 su iz jedne male srednjoeuropske zemlje.
ja mislim da ipak ne , po meni a i vecini ostalih reliability/pouzdanost je najvaznija na danasnjem vaktu , sta mu vrijedi udobnost , turbo motor , mekane plastike i vjesanje , uzivanje u voznji kad nije pouzdan i ima lose servisere :thumbup:

Ma nemam ja nista od ovoga , nisam ih ja pravio :) , al iz prilozenog se vidi da je lexus najbolji(takodje i prije i u 2016 i 2017) , to sto ih po EU i kod ima jako malo je druga prica , ovo sam postavio u kontru supljoj prici :thumbup:
Pouzdanost jeste važna, naravno, samo je način kako se ta pouzdanost boduje na ovakvim listama, podložna velikoj dozi subjektivnosti.

Ja sam sa vozilima proizvođača koji loše stoji na ovoj listi, u zadnjih 14 godina prevozio oko 500.000 km. Radilo se o nekih desetak različitih vozila, od kojih niti jedan nije imao šestocifrenu kilometražu (barem dok sam ih ja vozio) i u tih oko 500.000 km sam imao ukupno 2 kvara, od kojih nijedan da me ostavi na cesti.

Jedanput začepljen DPF i jedanput otkaz senzora položaja volana (Valeo :) ).

A vozio sam i desetak hiljada km isti auto kakav ti imaš, samo sedan. I sa njim sam imao više problema (ovjes i upravljački mehanizam).
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2786 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

Seawolf wrote:
amar1994 wrote:
Seawolf wrote: Da 'prostiš Amare, na ovoj listi samo su 4 proizvođača dobila više od 80 bodova u nečemu što se zove "Road test score", a valjda se to najviše pika ... i gle čuda, sva 4 su iz jedne male srednjoeuropske zemlje.
ja mislim da ipak ne , po meni a i vecini ostalih reliability/pouzdanost je najvaznija na danasnjem vaktu , sta mu vrijedi udobnost , turbo motor , mekane plastike i vjesanje , uzivanje u voznji kad nije pouzdan i ima lose servisere :thumbup:

Ma nemam ja nista od ovoga , nisam ih ja pravio :) , al iz prilozenog se vidi da je lexus najbolji(takodje i prije i u 2016 i 2017) , to sto ih po EU i kod ima jako malo je druga prica , ovo sam postavio u kontru supljoj prici :thumbup:
Pouzdanost jeste važna, naravno, samo je način kako se ta pouzdanost boduje na ovakvim listama, podložna velikoj dozi subjektivnosti.

Ja sam sa vozilima proizvođača koji loše stoji na ovoj listi, u zadnjih 14 godina prevozio oko 500.000 km. Radilo se o nekih desetak različitih vozila, od kojih niti jedan nije imao šestocifrenu kilometražu (barem dok sam ih ja vozio) i u tih oko 500.000 km sam imao ukupno 2 kvara, od kojih nijedan da me ostavi na cesti.

Jedanput začepljen DPF i jedanput otkaz senzora položaja volana (Valeo :) ).

A vozio sam i desetak hiljada km isti auto kakav ti imaš, samo sedan. I sa njim sam imao više problema (ovjes i upravljački mehanizam).
:thumbup:

sve je relativno , samo su pojedini uporni u forsiranju , sto Njemci ne naprave ne valja :-D

desavaju se njima propusti , ja sad za sad sve sto sam radio nije se moralo : podloske dizni , farbanje haube(ostecenje od kiseline , pticijeg izmeta sta vec ne) i to je to , i 2 sijalice promijenio :D

a pored svih mana prvi put cujem za vjesanje i upravljanje , koliko je imalo auto km ?
Seawolf
Posts: 9169
Joined: 14/06/2012 22:59

#2787 Re: Citroen All About

Post by Seawolf »

amar1994 wrote:...
a pored svih mana prvi put cujem za vjesanje i upravljanje , koliko je imalo auto km ?
Između 80.000 i 90.000 km. 2009-o godište, model odmah nakon redizajna.

Ma ne sekiraj se, to je usamljan slučaj ... Valjda ja pokušao da ga vozim na isti način kako sam vozio ove nepouzdane, pa čini se da on to nije mogao podnijeti.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2788 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

Seawolf wrote:
amar1994 wrote:...
a pored svih mana prvi put cujem za vjesanje i upravljanje , koliko je imalo auto km ?
Između 80.000 i 90.000 km. 2009-o godište, model odmah nakon redizajna.

Ma ne sekiraj se, to je usamljan slučaj ... Valjda ja pokušao da ga vozim na isti način kako sam vozio ove nepouzdane, pa čini se da on to nije mogao podnijeti.
:D

hahaha :) , moras s mazdom lagano :P , mene kao sto sa mrekao samo korozije sitne strah , one od kamencica :sad:

ova je medju zadnjim ,vlajda su sve musice rijesili.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2789 Re: Citroen All About

Post by condy »

Nema musica dok ga pazis i servisiras originalnim dijelovima. Dok krene odrzavanje po autotpadima pojave se musice :mrgreen:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2790 Re: Citroen All About

Post by mali_milojica »

Citao sam negdje genijalan tekst u vezi polovnih DE limuzina. U americi je covjek kupio polovan S600. Kaze najvaznije je ostaviti neku glupost na autu da je pokvarena i onda ostalo sve slusa i ne kvari se :lol:
User avatar
Better Man
Posts: 18741
Joined: 01/10/2006 20:10

#2791 Re: Citroen All About

Post by Better Man »

Gledam na cesti ovaj novi C3. Fakat lijepo auto i djeluje mi pravo dobar.
cove41
Posts: 312
Joined: 12/12/2011 17:36

#2792 Re: Citroen All About

Post by cove41 »

Better Man wrote:Gledam na cesti ovaj novi C3. Fakat lijepo auto i djeluje mi pravo dobar.
Ja bi rekao da je dizajnerski, trenutno ubjedljivo daleko ispred svih u klasi. Jedina mana je da su mu prednja vrata jako mala, tako da je ulazak i izlazak iole visim ljudima dosta naporan. Unutra se jako fino sjedi, dosta je siroko i lako se moze naci udoban polozaj.

Nazad se moze fino smjestiti pod uslovom da prednje sjediste nije pomjereno do kraja.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2793 Re: Citroen All About

Post by 530i »

Meni je ovaj najnoviji C3 baš mali auto, unutra. Sjeo naprijed, nazad nisam ni pokušavao. Gotovo na granici sa klasom ispod.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#2794 Re: Citroen All About

Post by agent_zero »

amar1994 wrote:sta ono rece :lol:

http://www.newsday.com/classifieds/cars ... 1.10387053


:run:

zvijezda prekrasna na 21om mjestu :run:

Kia na odličnom 9tom mjestu, ispred mnogih razvikanih... apsolutno zasluženo, fantastična auta :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2795 Re: Citroen All About

Post by Tomahawk11 »

Ne meRe vala nikako biti Audi i VW ispred Merca, jbg :roll:
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2796 Re: Citroen All About

Post by citroen xm »

JA baš čuo pohvale na račun prostora u novom C3. :? Ulazio nisam, jedva i da sam ih vidio par na ulici. A od te klase se ne može ni očekivati neki raskoš.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2797 Re: Citroen All About

Post by condy »

Tomahawk11 wrote:Ne meRe vala nikako biti Audi i VW ispred Merca, jbg :roll:
Vala ne može ni Sarajevo ispred Želje :D
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2798 Re: Citroen All About

Post by 530i »

citroen xm wrote:JA baš čuo pohvale na račun prostora u novom C3. :? Ulazio nisam, jedva i da sam ih vidio par na ulici. A od te klase se ne može ni očekivati neki raskoš.
To se neko šalio ili napamet pisao.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2799 Re: Citroen All About

Post by Tomahawk11 »

condy wrote:
Tomahawk11 wrote:Ne meRe vala nikako biti Audi i VW ispred Merca, jbg :roll:
Vala ne može ni Sarajevo ispred Želje :D
hehe
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2800 Re: Citroen All About

Post by amar1994 »

agent_zero wrote:
amar1994 wrote:sta ono rece :lol:

http://www.newsday.com/classifieds/cars ... 1.10387053


:run:

zvijezda prekrasna na 21om mjestu :run:

Kia na odličnom 9tom mjestu, ispred mnogih razvikanih... apsolutno zasluženo, fantastična auta :thumbup:
:thumbup:

jesu li to ovi sto samo kopiraju :D :D
Post Reply