Gledali ste film, preporuĆite ga drugima

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
jasko_ba
Posts: 8472
Joined: 13/11/2006 17:47

#2776 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by jasko_ba »

Baltazar_khan wrote:Za mene već kultni Španjolski horor Rec je jedan od boljih horora koje sam do sad gledao. Nisam znao da ima i drugi dio? Preporuka za one koji su gledali prvi dio meni je prejak :thumbup:
prvi dio je predobar, hvala za info, nisam znao takodjer za drugi dio
:thumbup:
User avatar
johnnykola
Posts: 10400
Joined: 15/10/2004 12:23
Contact:

#2777 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by johnnykola »

Miki123 wrote:
johnnykola wrote:kad smo vec u europi, doma me ceka:

Image

je li ko slucajno gledao. kakav je? kad odgledam i ja pisem. :-D
uh, gledo ja prije par godina. realnost čista. ko' da odeš na koševo sa običnom kamerom i snimaš. težak film, ali meni lično odličan. Zaslužuje sve pohvale i nagrade.
dobar, dobar. trebao bi ga svako pogledati da si osvesti
sta ga manje-vise ceka na kosevu pred kraj puta ako je sarajevac
ili pak bosanac koji gravitira ovom klicku od grada.

kao sto ovoj bolnicarki rece doktorica u plavom:

Image

skloni se da prodjem tako meni neki dan kao govedu rece medicinska sestra.
uzas.

btw., u istoj ovoj sceni gore mladi glumac rumunj futku :D u ulozi arogantna doktora
isti liam gallagher.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=HGaRDN8IMcg [/youtube]

:D :D :D

volite se ljudi, svi cemo, neko prije, a neko poslije terminirati:



Do You Realize - that you have the most beautiful face
Do You Realize - we're floating in space -
Do You Realize - that happiness makes you cry
Do You Realize - that everyone you know someday will die

And instead of saying all of your goodbyes - let them know
You realize that life goes fast
It's hard to make the good things last
You realize the sun doesn't go down
It's just an illusion caused by the world spinning round

Do You Realize - Oh - Oh - Oh
Do You Realize - that everyone you know
Someday will die -

And instead of saying all of your goodbyes - let them know
You realize that life goes fast
It's hard to make the good things last
You realize the sun doesn't go down
It's just an illusion caused by the world spinning round

Do You Realize - that you have the most beautiful face
Do You Realize


dzoni - propovednik. :D :D :D
kao frcko protivnik onomad u akciji istoj
i razvaljivanju bass pojacala pride
na platou skenderije.
User avatar
Trasimaco
Posts: 4714
Joined: 09/10/2009 01:56

#2778 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Trasimaco »

muftija wrote:Image
Imam ovaj film i veceras cu da pogledam. Ali ne mogu da vjerujem koliko je Bale ovdje mrsav. Ovaj je jos luđi od De Nira sto se tice priprema za snimanje filma. Strasna je ova razlika u njegovom izgledu. Odmah nakon ovog je imao pripremu za snimanje filma Batman, a znamo kako je tamo izgledao. Sjajan glumac.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#2779 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by pirmin »

Evo ja ga odgledah i prosto ne mogu sebi doci kad vidim sta je covjek u stanju sebi da uradi da bi se dokopao jedne uloge. :shock:
User avatar
zecko_kupuz
Posts: 2520
Joined: 11/01/2008 14:58
Location: Sarajevo

#2780 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by zecko_kupuz »

Zato Bale spada u grupu onih tzv. "metodičnih" glumaca. Sada će ponovo ispasti "malo" drugačiji u filmu The Fighter. Imao je dobrih uloga, ali je još uvijek daleko od neke nominacije za Oskara recimo.

Unače, The Machinist je skroz...čudan film. Jaaaaako je spor, čovjek konta "ovo je niđe veze s vezom", a onda, na samom kraju, dođe sve na svoje mjesto. Nekome je sjajan, nekome dosadan.
User avatar
Loulou
Posts: 3017
Joined: 16/04/2008 15:18

#2782 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Loulou »

zecko_kupuz wrote:...
Unače, The Machinist je skroz...čudan film. Jaaaaako je spor, čovjek konta "ovo je niđe veze s vezom", a onda, na samom kraju, dođe sve na svoje mjesto. Nekome je sjajan, nekome dosadan.
The Machinist (iako sam ga davno gledala)- :thumbup:
User avatar
Trasimaco
Posts: 4714
Joined: 09/10/2009 01:56

#2783 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Trasimaco »

zecko_kupuz wrote:Zato Bale spada u grupu onih tzv. "metodičnih" glumaca. Sada će ponovo ispasti "malo" drugačiji u filmu The Fighter. Imao je dobrih uloga, ali je još uvijek daleko od neke nominacije za Oskara recimo.
Sto ja licno jako cijenim i postujem. De Niro je izvodio slicne "ludosti" u svojim starim filmovima. A da bi Bale dobio Oscara, mora se desiti klik, znaci da mu se mnogo stvari poklopi. Ne zavisi sve od njega. Inace najbolji glumci i filmovi ne dobiju uvijek sve sto su zasluzili. Ta akademija koja dodjeljuje nagradu je cesto malo cudna.
User avatar
mali Ninja
Posts: 2144
Joined: 22/09/2007 21:10

#2784 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by mali Ninja »

Bullit - najbolja potjera ikada :)
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#2785 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Topla voda »

imal dje na rapidu ovaj lazaresku,izgleda dobar neki film :)
User avatar
kido
Posts: 23
Joined: 24/05/2009 22:51
Location: twilight zone

#2786 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by kido »

Topla voda wrote:imal dje na rapidu ovaj lazaresku,izgleda dobar neki film :)
Nisam primjetila da se ovdje postaju linkovi, pa da se ne kvari tema postala sam ih ovdje
User avatar
NIN
Posts: 6187
Joined: 15/02/2006 20:18
Location: Via Lactea, Orion Arm

#2787 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by NIN »

Sinoc odgledah jako. jako dobar film, Un prophète:

Image

Francuzi su kraljevi kinematografije! :thumbup:
User avatar
Better Man
Posts: 18730
Joined: 01/10/2006 20:10

#2788 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Better Man »

LekiCA_ wrote:
bingov buraz wrote:Image
predobar film.bas je ostavio dojam na mene
Gledao ga juće. Odličan film!
User avatar
Litotes
Posts: 154
Joined: 31/03/2008 16:12

#2790 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Litotes »

[quote="Loulou"]Ovaj film sam gledala prije nekih 5-6 godina, a večerašnja emisija "Pošteno" me podsjeti na njega:

Image

Film je dobar. Pridruzujem se preporuci. Hvala :-D
User avatar
Triple_XXX
Posts: 396
Joined: 14/11/2009 20:57

#2791 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Triple_XXX »

Ovih dana u Cinema Cityju se vrti Danisov Triage. Umjesto njega, možda bi bilo bolje da pogledate ovaj film.
U poređenju sa njim Triage nema šta da traži.

Lakposhtha parvaz mikonand / Turtles Can Fly

Image
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#2792 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Topla voda »

da je ovdje nekako organizovati da se vidi da je film preporucen odavno,i da se de niro i al pacino filmovi ne stavljaju,to svakako svi odgledamo..vako il nako..

i da se stavljaju ustvari novi filmovi,il nesto ako niko nije postao,makar bilo iz 55 godine

ne pametujem,samo trazim dobre filmove,do kojih ne bih dosao sam
Bodkin
Posts: 22532
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#2793 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Bodkin »

jel neko gledao the Code sa Morganom Freemenom i Antoniom Banderasom?
p.s.pogledao sam juce Green Zone sa MAtom DAmonom i dobar je film
User avatar
Trasimaco
Posts: 4714
Joined: 09/10/2009 01:56

#2794 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by Trasimaco »

Image
U slucaju da je neko propustio... :thumbup:
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12222
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#2795 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by mrtva kokoš »

Je li ko gledao ovaj slovenacki film, cini mi se da je bio ili ce biti na sff-u??
Image

EDIT: dobar, moja preporuka...
torrent link :arrow: http://isohunt.com/torrent_details/1669 ... ab=summary
Last edited by mrtva kokoš on 10/04/2010 19:38, edited 1 time in total.
User avatar
BarbaDue
Posts: 65065
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#2796 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by BarbaDue »

Image

Mene je ovaj film odusevio, odavno nisam gledao tako jednostavan film sa tako jakom pricom i porukom.
Filma je perfektan. :)
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#2797 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by pirmin »

edit
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12222
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#2798 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by mrtva kokoš »

BarbaDue wrote: Mene je ovaj film odusevio, odavno nisam gledao tako jednostavan film sa tako jakom pricom i porukom.
Filma je perfektan. :)
barba bio je na proporuci, ali sigurno zasluzuje da ponovo bude spomenut... :thumbup:
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#2799 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by pirmin »

Splinter wrote: EDIT: dobar, moja preporuka...
torrent link :arrow: http://isohunt.com/torrent_details/1669 ... ab=summary
Ako negdje naletis na "normalne" linkove javi :) , rado bih ga pogledao.
User avatar
BarbaDue
Posts: 65065
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#2800 Re: Gledali ste film, preporuchite ga drugima 2005-2010

Post by BarbaDue »

Splinter wrote:
BarbaDue wrote: Mene je ovaj film odusevio, odavno nisam gledao tako jednostavan film sa tako jakom pricom i porukom.
Filma je perfektan. :)
barba bio je na proporuci, ali sigurno zasluzuje da ponovo bude spomenut... :thumbup:
Lord of the Rings je dobar, Avatar je dobar ali Hachi je predobar :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Post Reply